Softver za navigaciju AR 159

Generacija najlepših Alfinih automobila iz novije istorije
Korisnikov avatar
gorance NS
Garaža: Alfa Romeo 159
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 27
Pridružio se: Uto Nov 19, 2013 2:34 pm

Softver za navigaciju AR 159

Uto Jan 14, 2014 4:19 pm

Vlasnik sam 159ke od 2012. godine. Auto ima Blue&me navigacioni sistem na kome nema softvera tako da se mape koje imam a koje se ucitavaju preko usb porta ne mogu pokrenuti.
To da nema softvera, rekao mi je elektricar koji je preko autodijagnostike to utvrdio.
Takodje mi je rekao da je prvi softver ubacen 2008. godine pri proizvodnji a sledeca nadogradnja radjena 2010. godine u ovlascenom servisu u Nemackoj odakle je auto i uvezen.
Dali je neko od clanova foruma imao slican problem, i kako ga je resio?
Ukoliko je neko imao slicnih iskustava, svaka pomoc je dobrodosla.

Pozdrav!
milosabs
Garaža: e39 525 d sport m optic touring
Lokacija: Novi Sad Nis
Postovi: 816
Pridružio se: Čet Okt 03, 2013 3:34 pm

Uto Jan 14, 2014 7:23 pm

koju ti verziju sistema imas,onu sto su mape na disku ili.sd kartici,noviji uredjaji su valjda od 2010 god,ubaci sliku uredjaja
bio jednom jedan TI
Korisnikov avatar
turshija
Contact:
Garaža: Alfa Romeo Spider (939) 3.2 V6 2007
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 269
Pridružio se: Sub Mar 23, 2013 2:52 am

Re: Softver za navigaciju AR 159

Sre Jan 15, 2014 2:23 am

Nisam siguran da li bi na tom novom radile mape sa CD-a sa "starijih" 159ki ?
U svakom slucaju probaj ove: viewtopic.php?f=62&t=52674#p1467806
Rade provereno na fabrickim navigacijama do 2009tog godista, za 2010+ ne znam :)
Korisnikov avatar
gorance NS
Garaža: Alfa Romeo 159
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 27
Pridružio se: Uto Nov 19, 2013 2:34 pm

Re: Softver za navigaciju AR 159

Sre Jan 15, 2014 6:04 pm

Displej navigacije se nalazi izmedju brzinomera i obrtomera a mape se citaju preko usb slota koji se nalazi u kaseti ispred suvozaca a sa uredjajem se upravlja preko komanda na volanu. Preko tog usb slota citaju se i mp3 fajlovi preko media plejera a verovatno se tako radi i nadogradnja softvera, promena jezika navigatora itd.
Mozda bi trebalo da se upgraduje firmware..
Kada stavim fles sa mapama Eastern Europe 2012-2013 Naviteq i kada na nav uredjaju hocu da ubacim adresu, na displeju pise da ubacim usb sa mapama u slot :banghead:
Zahvaljujem Tursiji za link, mape imam ali ne mogu da se pokrenu....
kmecalo
rookie
Garaža: Fiat Stilo JTD 115+
Lokacija: Beograd
Postovi: 1
Pridružio se: Čet Jan 16, 2014 1:54 pm

Softver za navigaciju AR 159

Sre Jan 22, 2014 6:06 pm

Možda bi najlakse bilo da fotografises svoj uredjaj i postavis slike ovde da bi mogli da ti pomognemo.


Sent from my iPad AIR using Tapatalk
Korisnikov avatar
vladas
Garaža: Alfa Romeo 159, 1.9 16v, 2009;
VW UP! MoveUP!, 2012;
Lokacija: Beograd - Srbija
Lokacija: Beograd, Srbija
Postovi: 80
Pridružio se: Ned Mar 03, 2013 4:52 pm

Re: Softver za navigaciju AR 159

Čet Jan 23, 2014 1:07 am

gorance NS - to sto ti imas je Blue&Me navigacija u BC-u. Koliko ja znam - za nju ne postoje mape novije od 2009. tako da mislim da nema vajde za kvalitetne mape Srbije...
Korisnikov avatar
gorance NS
Garaža: Alfa Romeo 159
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 27
Pridružio se: Uto Nov 19, 2013 2:34 pm

Re: Softver za navigaciju AR 159

Pon Jan 27, 2014 2:08 pm

kmecalo napisao:Možda bi najlakse bilo da fotografises svoj uredjaj i postavis slike ovde da bi mogli da ti pomognemo.


Sent from my iPad AIR using Tapatalk
Evo i slika pa da vidimo ima li pomoci...
Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Korisnikov avatar
turshija
Contact:
Garaža: Alfa Romeo Spider (939) 3.2 V6 2007
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 269
Pridružio se: Sub Mar 23, 2013 2:52 am

Re: Softver za navigaciju AR 159

Uto Jan 28, 2014 3:08 am

Hmm, ja nisam ni znao da moze navigacija samo na tom malom displeju ako imas obican plejer a ne onaj sa ekranom... :S Kako se uopste kuca adresa na tome ?
Jel si pokusao da narezes onaj ISO sto sam okacio u drugoj temi na CD pa ubacis da vidis da li ce mozda tako ocitati ?
Inace reci mi kako si tacno kopirao onaj ISO na USB ? Da li si ga samo skinuo i kopirao ISO fajl, ili si pokusao da ga raspakujes pa te raspakovane fajlove da kopiras ? 100% sam siguran da samo kopiranje ISO fajla na USB ne radi pos'o, cak i da su mape dobre, ISO ti je kao neka vrsta fajla u kojem se nalaze informacije o tome "sta i kako" narezati na CD :)
Korisnikov avatar
gorance NS
Garaža: Alfa Romeo 159
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 27
Pridružio se: Uto Nov 19, 2013 2:34 pm

Re: Softver za navigaciju AR 159

Sre Jan 29, 2014 7:15 pm

turshija napisao:Hmm, ja nisam ni znao da moze navigacija na tom malom displeju ako imas obican plejer a ne onaj sa ekranom... :S Kako se uopste kuca adresa na tome ?
Jel si pokusao da narezes onaj ISO sto sam okacio u drugoj temi na CD pa ubacis da vidis da li ce mozda tako ocitati ?
Inace reci mi kako si tacno kopirao onaj ISO na USB ? Da li si ga samo skinuo i kopirao ISO fajl, ili si pokusao da ga raspakujes pa te raspakovane fajlove da kopiras ? 100% sam siguran da samo kopiranje ISO fajla na USB ne radi pos'o, cak i da su mape dobre, ISO ti je kao neka vrsta fajla u kojem se nalaze informacije o tome "sta i kako" narezati na CD :)

Ja sam i napomenuo na početku da 159ka ima blue&me navigacioni sistem, da se mape učitavaju preko USB porta i da se uređajem upravlja preko komandi na volanu...
Mape su narezane na fleš u ovom formatu, ali uređaj ne može da ih prepozna.

Slika

Ništa raspakovao nisam, a mape ovakve kakve su, rade na velikom navigacionom uređaju od 159ke kod prijatelja iz Zrenjanina koji mi je i dao iste.
Vidim ja da nema rešenja za moju muku...
Korisnikov avatar
G0XY
Garaža: Mito QV
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd-Bele Vode
Postovi: 6713
Pridružio se: Pet Nov 20, 2009 12:21 pm

Re: Softver za navigaciju AR 159

Čet Jan 30, 2014 9:02 am

Ja sam za taj sistem dobio mapu Italije,ali je na CD i ucitava se sa njega.
A Man's Got to Know His Limitations...
Korisnikov avatar
TheWickerMan
Administrator
Administrator
Garaža: Alfa Giulietta 1.4 TCT
Lancia Delta III 1.4 T-Jet
Lokacija: Stuttgart-Kraljevo
Postovi: 6293
Pridružio se: Sub Apr 18, 2009 2:54 pm

Re: Softver za navigaciju AR 159

Čet Jan 30, 2014 9:19 am

Inače Goxy, imaš par dana da predstaviš novo vozilo inače ... :)
Korisnikov avatar
G0XY
Garaža: Mito QV
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd-Bele Vode
Postovi: 6713
Pridružio se: Pet Nov 20, 2009 12:21 pm

Re: Softver za navigaciju AR 159

Čet Jan 30, 2014 10:38 am

:lol:
A Man's Got to Know His Limitations...
Korisnikov avatar
gorance NS
Garaža: Alfa Romeo 159
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 27
Pridružio se: Uto Nov 19, 2013 2:34 pm

Re: Softver za navigaciju AR 159

Čet Jan 30, 2014 10:07 pm

Ponavljam, mape imam one nisu problem. Elektronicar je preko autodijagnostike utvrdio da nema softvera u navigacionom uređaju koji bi te mape pokrenuo. On kaže (video na dijagnostici) da se softver mora nadogradjivati svake dve godine jer se nakon tog vremena bez apdejta samoizbriše.
Prvi softver je iz 2008 a sledeći je instaliran 2010 u ovlašćenom servisu. Auto sam kod mene od 2012 i uređaj ne može da se pokrene...
Majstor mi je rekao da će on probati da nađe piratski softver da ga instalira, ali verujem da mu nije baš mnogo važno. Ima verovatno pametnijih stvari da radi...
Ima li neko od ljubitelja alfa romeo neku ideju ili rešenje?
Korisnikov avatar
turshija
Contact:
Garaža: Alfa Romeo Spider (939) 3.2 V6 2007
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 269
Pridružio se: Sub Mar 23, 2013 2:52 am

Re: Softver za navigaciju AR 159

Sub Feb 01, 2014 12:17 am

Ja nikad cuo da se tako nesto preko dijagnostike moze videti, a pogotovo da se softver automatski izbrise ako ga ne updatujes 2 godine? o_O
Nidje veze :D
I kakav piratski softver bre ? Ako imas fabricku navigaciju u kolima, ona mora da ima originalni softver koji radi (osim ako neko nije pre tebe pokusao da updatuje nesto na svoju ruku pa brickovao sa losim fajlovima), a mape "kupujes" (ili kopiras od nekog, zivela Srbija! :D)
Korisnikov avatar
gorance NS
Garaža: Alfa Romeo 159
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 27
Pridružio se: Uto Nov 19, 2013 2:34 pm

Re: Softver za navigaciju AR 159

Sub Feb 01, 2014 3:08 pm

turshija napisao:Ja nikad cuo da se tako nesto preko dijagnostike moze videti, a pogotovo da se softver automatski izbrise ako ga ne updatujes 2 godine? o_O
Nidje veze :D
I kakav piratski softver bre ? Ako imas fabricku navigaciju u kolima, ona mora da ima originalni softver koji radi (osim ako neko nije pre tebe pokusao da updatuje nesto na svoju ruku pa brickovao sa losim fajlovima), a mape "kupujes" (ili kopiras od nekog, zivela Srbija! :D)
Nisi ni znao da moze navigacija na malom displeju pa si saznao i to... Covek se uci dok je ziv, ti, ja pa i svako drugi
Na pravom uredjaju svasta moze da se vidi, naravno kada se gleda gde treba. Ovlascen servisi Belanovic, Stojanov u N Sadu(sto sam imao priliku da cujem) pozajmljuje dijagnostiku od 'majstora' kada ne mogu sa svojom da rese problem. Majstor, poznavajuci ga radi i resava ozbiljne probleme i ne zelim da mu sedim nad glavom da resi moj problem (hir). Ali,nije on tema ovog razgovora...
Druze moj da je sve tako kako kazes a ja bih voleo, gurnuo bih fles sa mapama i vozi...
Resice se i ovaj problem a onda cu ga i podeliti sa vama
Korisnikov avatar
turshija
Contact:
Garaža: Alfa Romeo Spider (939) 3.2 V6 2007
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 269
Pridružio se: Sub Mar 23, 2013 2:52 am

Re: Softver za navigaciju AR 159

Ned Feb 02, 2014 12:02 am

Vazi :arflag
Korisnikov avatar
vladas
Garaža: Alfa Romeo 159, 1.9 16v, 2009;
VW UP! MoveUP!, 2012;
Lokacija: Beograd - Srbija
Lokacija: Beograd, Srbija
Postovi: 80
Pridružio se: Ned Mar 03, 2013 4:52 pm

Re: Softver za navigaciju AR 159

Ned Feb 02, 2014 6:53 pm

@turshija - taj link je za Connect Nav navigaciju. Nije isto sto i Blue&Me navigacija.

Nisam (jos uvek ;)) ovladao svim opcijama navigacija na Alfi, ali do sada sam imao prilike da udate-jem dosta Connect Nav navigacija i dosta sam istrazivao - koliko znam - ne postoji novija verzija Blue&Me mapa. Naravno - i dalje postoji opcija da neko uspe da "hakuje" navigaciju i ubaci mape u potrebnom formatu, ali meni nije poznato.
Korisnikov avatar
G0XY
Garaža: Mito QV
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd-Bele Vode
Postovi: 6713
Pridružio se: Pet Nov 20, 2009 12:21 pm

Re: Softver za navigaciju AR 159

Pet Feb 07, 2014 10:17 pm

Jel zna neko kako da se telefonom ukopcam na Blue&me?Nasao sam opciju u meniju za uparivanje,ukucao na telefonu sifru koju mi je Blue&me izbacio na displeju,ali sada ne znam kako da se prijavim da mi sve ide preko Blue&me :(
A Man's Got to Know His Limitations...
Korisnikov avatar
gorance NS
Garaža: Alfa Romeo 159
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 27
Pridružio se: Uto Nov 19, 2013 2:34 pm

Re: Softver za navigaciju AR 159

Sub Feb 08, 2014 9:39 am

G0XY napisao:Jel zna neko kako da se telefonom ukopcam na Blue&me?Nasao sam opciju u meniju za uparivanje,ukucao na telefonu sifru koju mi je Blue&me izbacio na displeju,ali sada ne znam kako da se prijavim da mi sve ide preko Blue&me :(
Uključiš blutut na telefonu, pronadješ u podešavanju uparivanja na blue&me, pokreneš ga i kada se uredjaj pronadju, u telefon mislim uneseš kod koji ti ponudi blue&me. Tada su uredjaj upereni. Naravno, mora na telefonu da bude stalno uključen blutut da kada si u vozilu imas vezu sa blue&me. Možeš da kopiras evidenciju poziva na blue&me, a na raspolaganju ti je i telefonski imenik kao i opcija čitač poruka. Postoji i mogućnost uparivanja više telefona na blue&me a koliko ne znam
Korisnikov avatar
G0XY
Garaža: Mito QV
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd-Bele Vode
Postovi: 6713
Pridružio se: Pet Nov 20, 2009 12:21 pm

Re: Softver za navigaciju AR 159

Sub Feb 08, 2014 10:17 am

Ja kada udjem u kola i ukljucim na telefonu blutut,izbaci mi da je uparen sa blue&me,ali mi nista ne pokazuje na displeju kola.Vidim da kod tebe izbacuje i ime operatera.
A Man's Got to Know His Limitations...
Korisnikov avatar
gorance NS
Garaža: Alfa Romeo 159
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 27
Pridružio se: Uto Nov 19, 2013 2:34 pm

Re: Softver za navigaciju AR 159

Sub Feb 08, 2014 10:59 am

Da, kada je uredjaj upereni treba da na displeju ima oznaka blututa i logo ili ime operatora
Slika

Dali je telefon povezan, mislim dali si probao da ga koristiš dok si u autu?
Korisnikov avatar
G0XY
Garaža: Mito QV
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd-Bele Vode
Postovi: 6713
Pridružio se: Pet Nov 20, 2009 12:21 pm

Re: Softver za navigaciju AR 159

Sub Feb 08, 2014 12:46 pm

Izgleda da je do podesavanja telefona,sa drugim telefonom sve radi :banghead:
A Man's Got to Know His Limitations...
Korisnikov avatar
G0XY
Garaža: Mito QV
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd-Bele Vode
Postovi: 6713
Pridružio se: Pet Nov 20, 2009 12:21 pm

Re: Softver za navigaciju AR 159

Sub Feb 08, 2014 3:55 pm

Uspeo sam sve radi :yahoo:
A Man's Got to Know His Limitations...
Korisnikov avatar
gorance NS
Garaža: Alfa Romeo 159
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 27
Pridružio se: Uto Nov 19, 2013 2:34 pm

Re: Softver za navigaciju AR 159

Ned Feb 09, 2014 2:11 am

Baš mi je drago&milo...
Korisnikov avatar
gorance NS
Garaža: Alfa Romeo 159
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 27
Pridružio se: Uto Nov 19, 2013 2:34 pm

Re: Softver za navigaciju AR 159

Uto Mar 11, 2014 5:07 pm

Posle prepiske sa covekom koji se bavi softverom i mapama dobio sam sledeci odgovor:

Slika

Ako bude dobrih vesti, ima nade i za nas sa blue&me navigacijom... :)

Povratak na “Alfa Romeo 159 | Brera/Spider | 8C Comeptizione/Spider”