iritirajuci zvuk iz otvora za ventilaciju

Generacija najlepših Alfinih automobila iz novije istorije
savke
Garaža: Alfa Romeo 159 2,4 210 cv 2007 godiste
Lokacija: Kraljevo
Postovi: 45
Pridružio se: Pon Mar 18, 2013 9:01 pm

iritirajuci zvuk iz otvora za ventilaciju

Pon Apr 15, 2013 1:04 am

e ovako,pokusacu da vam objasnim moj problem,pa ako je moguce da je neko od vas imao slicnih problema molio bih za savet.rec je o alfi 159 2,4 pre od prilike mesec dana culo se prvo blago sustanje iza otvora za ventilaciju u sredini iznad navigatora kada bih davao gas ili ubrzavao naglo,ne mogu sa preciznoscu da vam opisem zvuk,kao da usled vibracija motora negde neka plastika igra,a po nekad kao da vazduh koji ulazi spolja proizvodi taj zvuk.zvuk se cuje kao sto rekoh mesec dana ali u zadnje vreme jace nego pre i sada se cuje i iz otvora za ventilaciju sa moje(vozaceve)leve strane.pokusao sam da skinem plastiku tik ispod sofersajbne cisto da pogledam da se negde nesto nije otkacilo ali je sve bilo ok.pokusao sam da ugasim ventilator,da zatvorim otvore za vazduh,da ukljucim dugme da vazduh kruzi u kabini i opet se cuje.kada na autoputu dostignem neku vecu brzinu i drzim je kostantno ne cuje se nista,opet i nekada u voznji se jedva cuje,a nekada kao sto rekoh bas jako i stvarno iritirajuce,nekada se ne cuje ama bas nista do zvuka motora.pokusao sam da odem do majstora i bas tada kada smo zajedno probali auto nista se nije culo,rekoa mi je samo da do mehanike nije sigurno nista i da vozim auto bez problema.auto imam tek 2 meseca i prvih mesec dana se nista nije culo,pet,sest dana pre pojave zvuka sam radio servis menjan je filter za vazduh,ulje i gorivo i ulje normalno da li postoji mogucnost da nesto nije vraceno na mesto pa da vazduh spolja ulazi i proizvodi taj zvuk,mada sam sve dobro pregledao i cini mi se da je sve na mestu.auto je takodje pre nego sto sam ga ja kupio dve godine bio parkiran u garazi,da li je opet moguce da je od stajanja neka zabica negde popustila pa negde u instrument tabli neka plastika "landara"auto ima tek 80 000km u odlicnom je stanju,nikada pre nisam imao alfu ali sam se u ovu zaljubio na prvi pogled,9 meseci sam u italiji trazio samo nju ali bas da bude top i sad kad sam je napokon pronaso javlja se taj problem koji me toliko iritira da sam ukoliko ne budem bio u mogucnosti da ga se resim da cak i prodam auto sto nikako ne bih voleo,pa vas stoga molim za pomoc.unapred zahvalan
Ka
Kaligula
Drug Član
Drug Član

Re: iritirajuci zvuk iz otvora za ventilaciju

Pon Apr 15, 2013 11:46 am

Probaj da snimiš telefon taj zvuk pa pusti da čujemo,lakše ćemo probati da rešimo dilemu,ovako napamet teško!
savke
Garaža: Alfa Romeo 159 2,4 210 cv 2007 godiste
Lokacija: Kraljevo
Postovi: 45
Pridružio se: Pon Mar 18, 2013 9:01 pm

Re: iritirajuci zvuk iz otvora za ventilaciju

Pon Apr 15, 2013 12:11 pm

ok,daj mi samo par dana jer sam zbog posla van kuce i bez auta,pa cim se vrtaim snimicu to.nego reci mi samo kako da ga posle taj snimak pustim vama,kako da ga izbacim na forum?
Ka
Kaligula
Drug Član
Drug Član

Re: iritirajuci zvuk iz otvora za ventilaciju

Pon Apr 15, 2013 12:13 pm

Snimiš....baciš na You Tube i pustiš link ovde!
Korisnikov avatar
nidza
Garaža: ex 159
Lokacija: NBG
Postovi: 2274
Pridružio se: Pon Mar 05, 2012 4:11 pm

Re: iritirajuci zvuk iz otvora za ventilaciju

Pon Apr 15, 2013 2:27 pm

Hoće kod mene da svirucka kad su centralni otvori samo mrvicu otvoreni onom polugicom na njima, ako je podešeno da duva samo kroz njih. Nema gde vazduh da izađe, a ventilator je vrlo jak.

Tapatalk HD
savke
Garaža: Alfa Romeo 159 2,4 210 cv 2007 godiste
Lokacija: Kraljevo
Postovi: 45
Pridružio se: Pon Mar 18, 2013 9:01 pm

Re: iritirajuci zvuk iz otvora za ventilaciju

Pon Apr 15, 2013 10:25 pm

probao sam da ih zatvorim i ugasim ventilator ali dzaba opet se cuje,sada ne znam kako je kod tebe ali i kada ugasim ventilator opet unutra duva i to dosta jako,kao da fali nesto sto je ranije sprecavalo da vazduh ulazi u kabinu,u svako slucaju poslusacu neleta pa cu sutra ili prekosutra da probam da snimim zvuk pa da i vi cujete,tesko je da se to resi ovako napamet ja sam se samo nadao da je neko imao slican problem pa da mozda zna tacno o cemu se radi...
savke
Garaža: Alfa Romeo 159 2,4 210 cv 2007 godiste
Lokacija: Kraljevo
Postovi: 45
Pridružio se: Pon Mar 18, 2013 9:01 pm

Re: iritirajuci zvuk iz otvora za ventilaciju

Sre Apr 17, 2013 1:15 pm

dzaba da izbacujem snimak,na snimku se nista ne cuje,jer kao sto rekoh taj zvuk je najaci kada dajem gas i kad ubrzavam pa se na snimku cuje samo rad motora,a i na jednom italijanskom forumu sam pronaso tipa koji je imao isti problem,kaze da je skinuo resetke ispod brisaca i da tu ima neki u bukvalnom prevodu utikac,dzek koji nije pricvrscen i da on pravi taj zvuk,cim ga je pricvrstio kaze da je zvuk prestao,pa cu tako i ja da rasturim te resetke i da vidim sta tu ima...
Korisnikov avatar
b0jan
Garaža: Alfa Romeo 159 TBi Ti Q2
Lokacija: Kotor
Lokacija: Kotor
Postovi: 1624
Pridružio se: Pet Avg 09, 2013 8:47 pm

Re: iritirajuci zvuk iz otvora za ventilaciju

Čet Nov 28, 2013 10:55 am

Savke brate I ja imam istu situaciju, ali kod mene samo ponekad i to kad ubrzavam najcesce drugom od 2000 do 3000hiljade cuje se taj zvuk ( samo pri naglom ubrzavanju ) zvuk je kao neko cukanje ^^, pucketanje ako se sjetim boljeg opisa, postovacu.

Savke si rijesio pucketanje >?
Korisnikov avatar
b0jan
Garaža: Alfa Romeo 159 TBi Ti Q2
Lokacija: Kotor
Lokacija: Kotor
Postovi: 1624
Pridružio se: Pet Avg 09, 2013 8:47 pm

Re: iritirajuci zvuk iz otvora za ventilaciju

Ned Dec 01, 2013 11:31 pm

Mala dopuna, sad se cuje samo kad brzo ubrzavam drugom.

Savke >?
Korisnikov avatar
Lavezzi
Garaža: Alfa Romeo 159
Lokacija: Bogatic
Postovi: 26
Pridružio se: Pon Sep 23, 2013 12:04 pm

Re: iritirajuci zvuk iz otvora za ventilaciju

Pon Dec 02, 2013 11:35 am

evo i ja da se javim, imam isti problem, ali nije toliko cesto. bilo mi je mnogo jace letos. kad sam kupio i upalio auto prvi put i kad sam cuo taj zvuk, pomislio sam da se motor raspada, samo sto nisam zaplakao.. onda sam iskljucio muziku, i ventilaciju da cujem tacno zvuk motora, i ukapirao da je ven.. inace majstor mi je rekao da je taj motorcic (levi - vozacev) vec promenjen i da ga dijagnostika cita kao motorcic od 2.4. sad mi se manje cuje, ali ne mozes da ne obratis paznju kad krene. resenje je, kako mi je receno, da se promeni motor klime, ali je prilicno komlikovan i dug posao ii da svakim skidanjem instrument table postoji mogucnost da ce se cuti kvrckanje plastike i ostalih delova, pa ako mi ne smeta, da ne radim nista
milosabs
Garaža: e39 525 d sport m optic touring
Lokacija: Novi Sad Nis
Postovi: 816
Pridružio se: Čet Okt 03, 2013 3:34 pm

Re: iritirajuci zvuk iz otvora za ventilaciju

Pon Dec 02, 2013 5:21 pm

probaj da naprskas sumnjiva nesta silikonskim sprejem
bio jednom jedan TI
Korisnikov avatar
b0jan
Garaža: Alfa Romeo 159 TBi Ti Q2
Lokacija: Kotor
Lokacija: Kotor
Postovi: 1624
Pridružio se: Pet Avg 09, 2013 8:47 pm

Re: iritirajuci zvuk iz otvora za ventilaciju

Sre Dec 04, 2013 9:03 am

Evo ovako meni se cuje neko kuckanje izad Navigacije kad lupnem gas do daske u drugu brzinu, samo u drugu. A zvuk koji dopire negdje ispod brisaca, iza kontrolne table, se cuje kad predjem 120-130km i posebno kad idem nizbrdo, valjda jer tad vjetar udara vise na taj neki dio koji se cuje. Znaci to se neki dio olabavio, moram danas malo da progledam, da vidim ocu li sto rijesiti ^^
Korisnikov avatar
b0jan
Garaža: Alfa Romeo 159 TBi Ti Q2
Lokacija: Kotor
Lokacija: Kotor
Postovi: 1624
Pridružio se: Pet Avg 09, 2013 8:47 pm

Re: iritirajuci zvuk iz otvora za ventilaciju

Čet Dec 05, 2013 9:47 am

Provalio sam zbog cega mi se cuje zvrckanje, pri vecim brzinama, evo je i slika

Slika

Kako da saniram dati broblem ? Sa cim da lijepim, napunim ili slicno ?
milosabs
Garaža: e39 525 d sport m optic touring
Lokacija: Novi Sad Nis
Postovi: 816
Pridružio se: Čet Okt 03, 2013 3:34 pm

Re: iritirajuci zvuk iz otvora za ventilaciju

Čet Dec 05, 2013 11:19 am

silikon ili tecna plastika
bio jednom jedan TI
savke
Garaža: Alfa Romeo 159 2,4 210 cv 2007 godiste
Lokacija: Kraljevo
Postovi: 45
Pridružio se: Pon Mar 18, 2013 9:01 pm

Re: iritirajuci zvuk iz otvora za ventilaciju

Pet Dec 06, 2013 12:55 am

bojane nije me bilo neko vreme pa kasnim sa odgovorom.nisam resio problem,ustvari mislio sam da jesam jer celo leto nije se culo nista i cim je zahladnelo eto zvuka opet,verovatno da se neka plastika od toplote rasiri i negde nalegne kako treba stavarno nisam pametan.u julu sam bio i kod dese u servisu sve je skinuo napred da pregleda ali kao sto rekoh leto je bilo i nista se nije culo.nije se culo nista sve do pre mesec mesec ipo i sad mi non stop probija glavu,vise ne znam sta da radim jedino se nadam da je neko imao slican problem pa zna tacno o cemu se radi
Korisnikov avatar
b0jan
Garaža: Alfa Romeo 159 TBi Ti Q2
Lokacija: Kotor
Lokacija: Kotor
Postovi: 1624
Pridružio se: Pet Avg 09, 2013 8:47 pm

Re: iritirajuci zvuk iz otvora za ventilaciju

Pet Dec 06, 2013 10:53 am

Vidjecu imali gdje da se uzme onaj silikon otporan na visoke temperature u crnoj boji...
Korisnikov avatar
Mac
Garaža: 159 Selective 2.0jtdm, Insignia, BMW G30 Xd
-------------------------
Ex BMW F10
Ex Giulietta Exclusive 2.0jtdm,
Ex 159 SW 2.0jtdm
Ex 156 2.0 TS
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 1567
Pridružio se: Uto Nov 26, 2013 2:12 pm

Re: iritirajuci zvuk iz otvora za ventilaciju

Pon Feb 17, 2014 2:54 pm

Postoji problem sa gremlinima iz vetilacije.

Zvuk se javlja samo kada je klima ukljucena, podseca na caktanje, zujanje i sto se motor vise vrti caktanje je sve brze tj ucestalije.

Kada se rashladi kabinski prostor ili ako se motor vrti na 2000 obrtaja zvuk se ne cuje, takodje na leru nema caktanja, zujanja.
Moram da napomenem da klima odlicno hladi.

Kod Tome odrzavam auto a posto on ne radi klime, molim za savet sta bi moglo da bude u pitanju i preporuku nekog ko moze to da pogleda.

Evo i snimka. Ne cuje se bas najbolje
[youtube]bMB4e7bMNJc[/youtube]
savke
Garaža: Alfa Romeo 159 2,4 210 cv 2007 godiste
Lokacija: Kraljevo
Postovi: 45
Pridružio se: Pon Mar 18, 2013 9:01 pm

Re: iritirajuci zvuk iz otvora za ventilaciju

Pon Feb 17, 2014 3:29 pm

meni je totalno drugaciji zvuk, cuje se i iz tih napred otvora za ventilaciju,a i iz onih ispod soferke,u zadnje vreme cuje se i iz otvora sa leve strane napred do vrata,ali mislim da to nema veze sa ovim problemom,tu mi se cini da fazduh ulazi negde kod retrovizora...hteo sam da kod nekog majstora skinem sve da razvalim napred komplet instrument tablu,ali me je strah da nesto ne pojebem jos vise
Korisnikov avatar
Mac
Garaža: 159 Selective 2.0jtdm, Insignia, BMW G30 Xd
-------------------------
Ex BMW F10
Ex Giulietta Exclusive 2.0jtdm,
Ex 159 SW 2.0jtdm
Ex 156 2.0 TS
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 1567
Pridružio se: Uto Nov 26, 2013 2:12 pm

Re: iritirajuci zvuk iz otvora za ventilaciju

Pon Feb 24, 2014 3:58 pm

I meni zvuk dolazi iz otvora ventilacije, cuje se samo dok klima radi tj kad ode u vise obrtaja. Sumnjam na lezaj kompresora.
Koliko sam shvatio kod tebe je zvuk prisutan i kad klima nije ukljucena.
savke
Garaža: Alfa Romeo 159 2,4 210 cv 2007 godiste
Lokacija: Kraljevo
Postovi: 45
Pridružio se: Pon Mar 18, 2013 9:01 pm

Re: iritirajuci zvuk iz otvora za ventilaciju

Čet Mar 13, 2014 11:13 pm

koid mene je zvuk nevezano za klimu,kao da je zabica neka popustila ili je polomljena neka plastika negde u otvorima za vazduh,ja sto je bilo do mene sam uradio,skinuo,pregledao ali nista...leti kada je toplo ne cuje se nista,kao da se od toplote negde neka plastika rasiri i nalegne tacno gde treba,ali zato zimi probi glavu,ove zime sam i izbegavao da vozim auto zbog toga,sve sam calu uzimao njegov :-) ,posto nisam u srbiji trenutno,videcu da cim dodjem u junu oteram kdo nekog auto limara da razvali sve ono napred da pogleda pa sta bude
Korisnikov avatar
Mac
Garaža: 159 Selective 2.0jtdm, Insignia, BMW G30 Xd
-------------------------
Ex BMW F10
Ex Giulietta Exclusive 2.0jtdm,
Ex 159 SW 2.0jtdm
Ex 156 2.0 TS
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 1567
Pridružio se: Uto Nov 26, 2013 2:12 pm

Re: iritirajuci zvuk iz otvora za ventilaciju

Pet Mar 14, 2014 8:44 am

Ja ovih dana idem kod majstora za klime pa da konacno rešim tu misteriju.
Definitivno imas drugaciji problem.
sdzajski
rookie
Garaža: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 1
Pridružio se: Uto Mar 18, 2014 3:24 pm

Re: iritirajuci zvuk iz otvora za ventilaciju

Pon Apr 14, 2014 11:44 am

Mac napisao:I meni zvuk dolazi iz otvora ventilacije, cuje se samo dok klima radi tj kad ode u vise obrtaja. Sumnjam na lezaj kompresora.
Koliko sam shvatio kod tebe je zvuk prisutan i kad klima nije ukljucena.
Kolega da li ste upseli da saznate u čemu je bio problem sa klimom kada je uključen kompresor?

Ja imam potpuno istu situaciju. ležaj proveren, klima dopunjena ali zvuk je i dalje tu.

Molim za odgovor.

pozzz
Korisnikov avatar
Mac
Garaža: 159 Selective 2.0jtdm, Insignia, BMW G30 Xd
-------------------------
Ex BMW F10
Ex Giulietta Exclusive 2.0jtdm,
Ex 159 SW 2.0jtdm
Ex 156 2.0 TS
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 1567
Pridružio se: Uto Nov 26, 2013 2:12 pm

Re: iritirajuci zvuk iz otvora za ventilaciju

Pon Apr 21, 2014 4:17 pm

Kolega, zvuk je prestao sam od sebe :blink: , super hladi, tako da ja tu niste ne bi diro :)
pedja982
rookie
Garaža: Alfa Romeo
Lokacija: Loznica
Postovi: 4
Pridružio se: Ned Nov 12, 2017 11:43 pm

Re: iritirajuci zvuk iz otvora za ventilaciju

Pet Dec 08, 2017 1:02 am

Da li je neko resio ovaj problem posto imam isti.kod mene se cuje pri dodavanju gasa.toliko iritira da je to neverovatno.skidao sam onu gore resetku ali nista.kao da je zvuk iza table.prskao silikon sprej i nista.kao da se jos vise cuje.zvuk je kao da recimo u plasticnu posudu stavite srafove i onako lagano protresete sa tom da je konstantan pri dodavanju gasa.narocito jaceg.
pedja982
rookie
Garaža: Alfa Romeo
Lokacija: Loznica
Postovi: 4
Pridružio se: Ned Nov 12, 2017 11:43 pm

Re: iritirajuci zvuk iz otvora za ventilaciju

Pet Dec 22, 2017 3:49 pm

evo da se javim i mozda pomognem nekom jer sam danima pretrazivao forume i video da dosta ljudi ima slican problem a da se nigde ne navodi resenje ili sta bi moglo biti.taj zvuk je tako iritirajuci da mi je doslo kola da prodam a tek sam ih kupio.naime slucajno sam na hr forumu alfista nasao da lik spominje taj zvuk i da dolazi sa nekih spojnica soferke.ali samo spominje.preveo sam na engleski i tako pokusao na pretrazi.i vidi cuda neki eng forum i lik objasnjava da su to u stvari spojnice ili plasticne zabice ali na onoj plastici ispod brisaca onoj velikoj crnoj iz dva dela.te zabice hvataju soferku sa donje strane i ako ima lufta u voznji prilikom vibracija a narocito pri jacem dodavanju gasa kuckaju u soferku i stvaraju taj zvuk koji se prenosi unutra i deluje da je iz ventilacije ili iza table.kako nisam bio siguran a opet nisam imao sta da izgubim bacio sam se juce na skidanje.malo je zeznuto oko skidanja brisaca ali da se uraditi.moraju se skinuti jer deo plastike do vozaca odnosno sa te strane se ne moze skinutu a da se ne skinu oba brisaca.ocistio sam sve lagano i stavio silikon na svaku zabicu a ima ih mozda desetak.znaci silikon da fix zabicu i plus na deo gde leze na soferku.onako bas nisam stedeo.sacekao malo i vratio polako sve.i vidi cuda nista se vise ne cuje tisina muk.mojoj sreci nema kraja... :hbg :lol: nadam se da cu nekom pomoci a ako treba detaljnije pitajte.inace alfa je 159 1.9mjet sw.i treca je posle dve 147....

Povratak na “Alfa Romeo 159 | Brera/Spider | 8C Comeptizione/Spider”