159 dobre i loše strane

Generacija najlepših Alfinih automobila iz novije istorije
Danilo
Garaža: 159 2.2JTS '08
Postovi: 478
Pridružio se: Sre Dec 03, 2008 11:44 am

Re: 159 dobre i loše strane

Pon Jul 29, 2013 7:49 pm

nidza napisao:Otkud znaš da nije zamenjen?
Ako bi mi neko besplatno zamenio znak a da me o tome ne obavesti, baš bih bio prijatno iznenađen — ukratko, auto je u mom vlasništvu od početka ;)
Korisnikov avatar
Zillgian
Garaža: '07 AR159, 2.4 JTDm Q4
ex '02 AR156, 1.9 JTD
Lokacija: Bijeljina
Lokacija: Bijeljina
Postovi: 1437
Pridružio se: Pet Maj 01, 2009 12:07 am

Re: 159 dobre i loše strane

Pon Jul 29, 2013 9:52 pm

Svaka cast Presidenteu na tome sto je dao svoj doprinos popularizaciji i razbijanju stereotipa, kao i hvala Neletu na simpaticnom i njemu svojstvenom opisu 159. Mnogo vam hvala, obojici, kao i svima koji su dali svoj doprinos, manji ili veci, pri razvijanju ove teme.

Nekad prije par godina sam citao opis nekog napaljenog klinca koji prica kako je nabavio Audi R8 i kako mu je auto super i kako nema mane i sta ti ja znam. Naravno, vjerujem da te konstatacije u odredjenoj mjeri stoje, jer je u pitanju dosta skuplji auto kod koga je mnogo toga dovedeno do savrsenstva (to sto se kasnije pojavio lik koji mu je objasnio sta sve ne valja na tom istom autu je skroz druga prica). U sustini, vjerujem da je sasvim moguce da je nekome od nas zapao rijetko dobar i ocuvan primjerak i da je takvom automobilu tesko naci manu, pogotovo ako ga redovno i savjesno odrzava, kao pomenuta dvojica. Medjutim, neko moje skromno misljenje je da bi pravu sliku o stanju automobila mogli dati ljudi koji imaju iskustva sa drugim automobilima iz klase, pa i klase iznad i/ili ispod. Naravno, pri tome ne mislim na veliki broj domacih (placenih) novinara, kojima je SVAKI automobil sjajan i genijalan i vrhunski konkurentan (eventualno mu je drzac za case nisko ili je donji rub gepeka malo povisok).

O tom nekom iskustvu i manjku objektivnosti valjda govore i diskusije izmedju onih koji imaju 159 i Starca Vujadina pri poredjenjima razlika/kvaliteta/nedostataka u pogledu udobnosti, upravljivosti i opsteg utiska koje ostavljaju 159 i 156, npr. (ovo mi je cisto palo na pamet, ne mora da znaci da su u pitanju iskljucivo ta 2 automobila)

Ja, kao neko ko je mozda malo vise (samo)kriticki nastrojen, i kao vlasnik 156, sigurno mogu da nabrojim nemali broj mana pomenutog automobila. Takodje, sutradan, kada budem, ako Bog da, pazario 159 ili nesto slicno, vjerujem da cu valjda uspjeti da nadjem sta objektivno ne valja na autu, a sta meni subjektivno ne odgovara, kao i da uporedim oba automobila.

Da se razumijemo, nisam neko ko je nezadovoljan sobom, drugima, ili svojim automobilom, cak naprotiv! Medjutim, volio bih od alfista da nekad cujem malo objektivnije stavove, kako bi svima onima koji jos nisu kupili novije i skuplje automobile, pomogli pri izboru novog automobila.

Da znam, kad se kupuje Alfa, ne bira pamet, nego srce (sanse da ja kupim nesto drugo sem Alfe su mizerne), blabla... ali mislim da je jasno sta sam htio da kazem :)
Korisnikov avatar
Stromboli
Garaža: Giulia 952 QV
Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16V
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 997
Pridružio se: Uto Jul 30, 2013 10:06 am

Re: 159 dobre i loše strane

Uto Jul 30, 2013 11:24 am

Ovo je moje vidjenje modela 159/Brera/Spider:

Deca raspalog braka (159, Brera, Spider)

Jedno lice za sreću ili nesreću tri različita modela, povezanih istom platformom, počelo je da živi 2005. godine od predstavljanja na Ženevskom salonu. Po nacrtima Giorgetto Giugiaro-a svet su ugledale tri skulpture na 4 točka, Alfa Romeo 159, Brera i Spider. Predstavljene ovim redosledom izazvale su oduševljenje svojom pojavom i kontraverzna mišljenja u pogledu karakteristika, voznih osobina i sportskog nasleđa brand-a Alfa Romeo. Lepog lica i atraktivnih oblina ’’top modeli’’ automobilskog sveta izazivali bi rekacije poput ’’al bih je, ali ne zna da kuva’’ i sl. Da li je baš tako, pokazale su godine eksploatacije koje su iza nas, kao i kraj produkcije pomenutih modela.

Bajka je oživela:

Za sve je kriv koncept koji je predstavljen 2002. godine pod imenom Brera. Izvajano od strane vrsnog umetnika, lice ovog kupea donelo je novo dizajnersko usmerenje brand-a Alfa Romeo. Na prvi i koji god naredni pogled, shvatite da je u pitanju pravi put za proizvođača koji je pisao istoriju automobilizma od samog njenog početka. Sa osmakom ispod huabe delovao je kao ostvarenje dečačkog sna. Izgled i performase koji zaustavljaju dah, zvuk koji bi trebao da reže vazduh dok se ne rasprši u daljini.

Slika

Gorak ukus u ustima:

Sam brak Fiat/GM koji je prethodio produkcijskim verzijama doneo je sumnju da će se bajka ostvariti u pravom svetlu, ali su nade ostajale na površini. Zajdnički razvoj platforme modela (Premium platform) GM je napustio zbog njene težine i velikih troškova produkcije,a Fiat, kao samohrani roditelj, nastavio se starati o čedu ove zajednice. Kao alimentaciju dobio je blokove za benzinske agregate i menjače budućih modela, koji nisu dorasli poslu koji je predviđen za naslednike Alfe 156, GTV i Spider. Kao i svako dete rasturenog braka, bilo je predodređeno da luta i traži stranu kojoj pripada.

Mesto pod nebom:

2005. godine svetlost dana ugledali su prvi primerci Alfe 159 i Brere, a Spider im se pridružio 2006. godine. Uz pozitivne kritike na račun izgleda Alfinih modela počeli su i negativni komentari na račun težine automobila i ponude motora. Ono što se očekivalo, da budu lideri na polju performansi, Alfini aduti nisu ispunili, uz upotrebu GM-ovih blokova za benzinske agregate, postali su i trn u oku okorelih Alfista. Visoka cena je dodatno opterećenje koje je pokopalo velike nade za komercijalni uspeh uprkos izuzetnom napretku na polju kavliteta izrade i pouzdanosti novih Alfi. Slabo osmišljena i nedovoljna marketinška promocija i izostanak visoko performantnog modela zakucali su zadnji ekser u kovčeg finansijskog uspeha projekta.

Iako prethodni redovi deluju crno, nije baš tako. 159, Brera i Spider doneli su nove kupce Alfi, drugačijeg profila od dosadašnjih. Iako su slaba tačka ovih modela bili benzinski agregati, što je na kraju ispravljeno pojavom 1750 turbobenzinca, ono u čemu briljiraju su ponuda odličnih dizelaša, ležanje na putu, upravljanje, sigurnost, kvalitet izrade, upotrebljeni materijali. Dizajn unutrašnjosti je originalan i jedinstven u kategoriji, pruža zadovoljstvo u vožnji i osećaj posebnosti. Bez obzira na komercijalni neuspeh, Alfa je pokazala da je napravila još jedan dragulj u svetu automobila, savršeno nesavršenstvo sa šarmom koji je neodoljiv i samo njoj karakterističan i nije izgubila glavnu karakteristiku , a to je da se uvuče pod kožu i dopre do srca svog vlasnika.



Beauty is not only skin deep :arflag :drink

Bosko
`...owning an Alfa is a portal...´ - dovoljno receno.
milosabs
Garaža: e39 525 d sport m optic touring
Lokacija: Novi Sad Nis
Postovi: 816
Pridružio se: Čet Okt 03, 2013 3:34 pm

Re: 159 dobre i loše strane

Pet Dec 06, 2013 6:19 pm

o kvalitetu karoserije
bio jednom jedan TI
nik018
Garaža: U najavi Alfa Romeo 159
Lokacija: Nis
Postovi: 21
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 11:46 am

Re: 159 dobre i loše strane

Pet Jan 17, 2014 8:49 am

Kakav je 1,9 JTS motor kod 159-ke, tj kako se pokazao, dobre i loše strane...
petrovic-pa
Garaža: alfa 159 2.0 jtdm 2010
aprilija shiver 750 2010
Renault Scenic 1.9 dci 2009
Lokacija: pancevo
Postovi: 46
Pridružio se: Pon Jan 14, 2013 9:44 pm

Re: 159 dobre i loše strane

Pet Jan 17, 2014 9:56 am

Imao sam priliku da se susretnem sa jednim primerkom.
Kratko - zaboravi na taj motor, jako losa prica.
Ako trazis da ti 159 bude benzinac, u toj klasi bi bilo najbolje da trzis 1750 Tbi.
Tu nema greske.
nik018
Garaža: U najavi Alfa Romeo 159
Lokacija: Nis
Postovi: 21
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 11:46 am

Re: 159 dobre i loše strane

Pet Jan 17, 2014 11:38 am

onda jedino ona teget što je bila na oglasima sa problemom sonde :scratch:
Korisnikov avatar
pop 156
Garaža: ar 156 1.8ts ar 159 1.9JTS
Lokacija: zrenjanin
Lokacija: zrenjanin
Postovi: 97
Pridružio se: Ned Sep 27, 2009 11:13 am

Re: 159 dobre i loše strane

Pet Apr 25, 2014 4:30 pm

ja sam jedan od vlasnika 1.9 JTS vec tri godine i nemam razoga da se zalim. ali o ukusima ne vredi raspravljati!
Korisnikov avatar
byMaX
Contact:
Garaža: Alfa Romeo Giulia QV 510bhp AT8 2018
Alfa Romeo Giulietta 2.0jtdm3 Sport 2011
Volvo S80 2006
Mini Cooper D 2016
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 1330
Pridružio se: Pon Jan 05, 2009 9:31 pm

Re: 159 dobre i loše strane

Sub Apr 26, 2014 12:15 pm

kao neko ko više od pet godina vozi 159-ke (4 x 2.4 jtdm, 2 su bile 2006 godište, a dve 2008 i 2009.) mogu da se složim sa tim da je automobil pretežak i da se vozi znatno bolje nego VW grupa i Accord i Civic za mase (mada je glupo porediti ga sa Civicom jer je to druga klasa, znatno lakši automobil itd.). Ipak, po meni je najveći nedostatak ove platforme za pravo uživanje to što nije originalno RWD. Samo zbog toga, poslednje dve generacije BMW trojke i petice su mi znatno zanimljivije za vožnju. Čak i 75-ica mi je u krivinama beskrajno zanimljivija. 159-ka je kao superstabilan i superupravljiv porodični automobil, ali nikad ne zaboravljaš da je porodičan - nekako mu uvek za dlaku beži ono sportsko. I tu samo mislim na 2.4 jtdm ili TBI. Ostalim modelima fali snage (čak i modelu 2.0 koji sam takođe malo više vozao). Ako neko kaže drugačije, onda jednostavno spada u kategoriju ljudi kojima performanse nisu nimalo bitne. Ako si zadovoljan onim što nudi 1.9 jtdm, koji ide lošije nego Fiat Stilo 1.9 jtd sa 115ks i od koga je znatno brža 156-ica 1.9 jtdm, svakako ti je stran bilo kakav adrenalin u vožnji...

Malo jeste potežak, ali nema nikakvih problema, skrivenih mana niti bilo kakvih propusta - pogotovo od 2008 godine...
Turismo Internacionale
milosabs
Garaža: e39 525 d sport m optic touring
Lokacija: Novi Sad Nis
Postovi: 816
Pridružio se: Čet Okt 03, 2013 3:34 pm

Re: 159 dobre i loše strane

Sub Apr 26, 2014 12:24 pm

159-ka je odlican automobil,mozda auto toliko superioran da je to pomalo sterilno.Ukratko ima mesta ko u D segmentu,velicina je kao E segment...159-kom Alfa je napravila medjuklasni auto.
U pravu je bymaxx kada kaze ovo gore i tu se potpuno slazem.Kao bivsi vlasnik 159-ke a sada 166 -ce opet cu reci verujem da ce naici na salvu napada da ipak 159-ka slabiji auto od 166-ce nazalost.
bio jednom jedan TI
Korisnikov avatar
Vlada R
Garaža: ex Alfa 159 JTDm restyle
Lokacija: Beograd
Postovi: 570
Pridružio se: Sre Jul 27, 2011 10:32 pm

Re: 159 dobre i loše strane

Sub Apr 26, 2014 4:24 pm

Meni 159ka savršeno odgovara. Izuzetno pouzdan, 1.9 150 KS sasvim dobar za ovu karoseriju (iako znam da 2.4 bolje povlači iz nižih obrtaja). Da, bilo bi super da je zadnji pogon ali ko želi ultimativan auto ima 2.4 Q4 pa da ne žali novac za registraciju i održavanje. Na kraju krajeva, nismo im mi ciljna grupa već kupci NOVIH automobila, boli ih uvo za naše mišljenje i traženje mana.

Poređenje sa Stilom 116 KS je neumesno, mislim da nisi u pravu. Vozio se u njemu svojevremeno i verujem da si takav utisak stekao zbog nešto lošije zvučne izolacije.

Što se mase tiče ona je tek 50 kg teža od nove Toyote Corolle 1.6 benz. Jednostavno, teško je danas ugoditi kupcu, da ima klimu, menjač sa 6 brzina, jak motor, dosta dodatne opreme a da spakuješ sve to u ispod 1500 kg. Jako teško. Ko gleda težinu onda zaista treba gledati kola koja su proizvedena prve polovine 90tih. Ili 4c :-)

Alfa za mene nije alternativa BMWu već je bila prva opcija kad sam je isprobao (a u igri su bili i Accord, SAAB 9-3, BMW 3). Ja brendovima ne robujem, ne kažem da će i sledeći automobil da bude Alfa ali je to vrlo verovatno imajući u vidu dosadašnje iskustvo.

Kada sve sumiram smatram da je 159ka odličan odnos uloženo/dobijeno i baš automobil koji savršeno odgovara mojim zahtevima. Radije bih ga imao sa 2.4 210 KS ali nemam nameru da plaćam 60k RSD za registraciju a i u dilemi sam u kojoj meri prosečan vozač u Srbiji može da izvuče maksimum iz motora od 120 ili 150 KS.
Korisnikov avatar
G0XY
Garaža: Mito QV
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd-Bele Vode
Postovi: 6713
Pridružio se: Pet Nov 20, 2009 12:21 pm

Re: 159 dobre i loše strane

Sub Apr 26, 2014 6:22 pm

ByMax

Potpuno se slazem da je 2.4 JTDm,savrsena mera za 159,ali da dajem pokojnom Krkobabicu i kompaniji 40.000 dinara godisnje vise za registraciju od 2.0,jeste cista ludost...imam i vise ali ne dam im bre :angry: !
Kada bih znao da pare od Seseljeve takse na kubikazu,idu za lecenje bolesne dece,decije dodatke i unapredjenje zdravstvenog sistema,vozio bih ponosno 3.0. ;)

Milosabs
Znas onu narodnu poslovicu: "Svaki ciga hvali svoga konja".... :lol:
A Man's Got to Know His Limitations...
milosabs
Garaža: e39 525 d sport m optic touring
Lokacija: Novi Sad Nis
Postovi: 816
Pridružio se: Čet Okt 03, 2013 3:34 pm

Re: 159 dobre i loše strane

Sub Apr 26, 2014 7:44 pm

ja uvek pricam realno,znaci imao jedno i imao drugo,ne robujem predrasudama,provozaj se ako imas prilike pa ce ti biti jasno
bio jednom jedan TI
Korisnikov avatar
Alex V6
Garaža: V6 inside
Lokacija: Srbija
Postovi: 773
Pridružio se: Ned Sep 11, 2011 11:23 pm

Re: 159 dobre i loše strane

Sub Apr 26, 2014 8:10 pm

Svako kupuje automobil prema svojim mogucnostima pa je tako glupo reci imam para za registraciju, ali necu da ih dam drzavi. Bez uvrede, ali da imas, vozio bi ono sto zelis. Ovako je ipak kompromis. Za masu 166 i 159 po mom misljenju minimum je 2.4 mjet ili 2.5 V6. Sve ispod toga je nejako za zgodno preticanje kad ima vise putnika i sl.

Drugo, 166 restyling je bolji auto u svemu od 159. Ko je vozio oba modela to zna (ocuvane primerke, ne kante koji se cesto kod nas voze posto nema para za BMW).
159 je niza klasa i to se primecuje iako je izbacena 7 godina kasnije.
Korisnikov avatar
nidza
Garaža: ex 159
Lokacija: NBG
Postovi: 2274
Pridružio se: Pon Mar 05, 2012 4:11 pm

Re: 159 dobre i loše strane

Sub Apr 26, 2014 8:58 pm

Poprilično su drugačiji automobili 159 i 166. Ja se ne bih menjao ni za 156, ni za 166, jednostavno mi ne leže.

Bezveze je porediti različite klase. Najveća razlika je u sedenju pozadi, gde je bih uvek odabrao 166 ispred 159 (logično, E ispred D segmenta).

Miloše, takođe porediš i kola sa 2 klase između po kvalitetu sedišta i opreme, jer je tvoja 159 imala osnovni paket opreme kad su sedišta u pitanju, a TI u tvojoj 166ici je najviše što nude. Zaboravljaš da postoje 159tke i sa znatno boljim sedištima, što poprilično menja vozački utisak. Takođe si zamenio auto koji je bio mrtav konj za poprilično veselu ergelu pod haubom - sve to ukupno je sasvim dovoljno da razumem tvoj trenutni entuzijazam.
Korisnikov avatar
Alex V6
Garaža: V6 inside
Lokacija: Srbija
Postovi: 773
Pridružio se: Ned Sep 11, 2011 11:23 pm

Re: 159 dobre i loše strane

Sub Apr 26, 2014 9:23 pm

TI u 166 znaci specificne 18" felne, 15mm spusten auto, crveno osvetljenje i razne TI oznake. Drugim recima, nema bitne razlike u odnosu na standardne modele.
Jedino gde je 159 ispred 166 je multimedija tj. ima MP3, bolju navigaciju i sl. medjutim 166 i dalje ima dosta bolje Harman Kardon ozvucenje.

Kvalitativna razlika izmedju 156 i 166 je tolika da ni 159 nije stigao nivo 166-ice.
Kada budete vozili 3.2 TI 166 i 3.2 TI 159 kao maksimum ponude mozete napraviti poredjenje i tek onda uvideti da je 166 i dalje u skoro svemu ispred iako je 159 noviji model.
Korisnikov avatar
G0XY
Garaža: Mito QV
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd-Bele Vode
Postovi: 6713
Pridružio se: Pet Nov 20, 2009 12:21 pm

Re: 159 dobre i loše strane

Sub Apr 26, 2014 9:41 pm

alex v6 napisao:Svako kupuje automobil prema svojim mogucnostima pa je tako glupo reci imam para za registraciju, ali necu da ih dam drzavi. Bez uvrede, ali da imas, vozio bi ono sto zelis
Bez uvrede Alex,ali ne poznajes me toliko dobro,da bi mogao sebi da dozvolis ovako slobodan komentar.
Postuj malo tudje odluke i stavove,pa ces biti i sam postovan.Ovakav nivo komunikacije i nadmen stav,koji provejava u svakom tvom postu,slobodno ostavi za otpad i trgovinu polovnim delovima ;)

Sto se mene tice,svaka Alfa je lepa na svoj nacin,bez obzira na godinu proizvodnje,nivo opreme,agregat koji je pokrece ili pak kolicinu sarenih novcanica kojim je placena :yes:

Naglasavati da je neki model Alfe niza klasa ili je inferioran u odnosu na neki drugi model Alfe,nije u duhu tolerancije,razumevanja i postovanja prema ostalim vlasnicima ovde sveprisutne sarolike ergele.
A Man's Got to Know His Limitations...
Korisnikov avatar
Alex V6
Garaža: V6 inside
Lokacija: Srbija
Postovi: 773
Pridružio se: Ned Sep 11, 2011 11:23 pm

Re: 159 dobre i loše strane

Sub Apr 26, 2014 10:42 pm

Sve sto sam rekao potkrepljeno je iskustvom i znanjem. Kome ne odgovara ne mora da cita. Ako zelis da zivis u iluziji slobodno.
Na neistine sam alergican. Ista je situacija sa servisiranjem automatskog menjaca, ali ocigledno volis da lazes sebe, a pomalo i druge.
Nemam nameru da ublazavam cinjenice da bi bolje zvucale.
Korisnikov avatar
nidza
Garaža: ex 159
Lokacija: NBG
Postovi: 2274
Pridružio se: Pon Mar 05, 2012 4:11 pm

Re: 159 dobre i loše strane

Sub Apr 26, 2014 11:23 pm

159 jeste niža klasa, ili niži segment, tj D. 166ica je E segment. Đulijeta ja C segment, a sve se to vidi tokom upotrebe. Takođe se vidi i na 159tci da je model sledeće generacije, kao i u slučaju Đulijete u odnosu na 159.

Svako neka bira šta mu bolje leži, a hvala bogu, može čovek uvek da se zasiti onim što trenutno ima, pa da poželi nešto drugo. Lično ne bih imao ništa protiv ni 166ice, ali tako neke kakvu Miloš vozi, ili Đulijete u visokom paketu opreme.

Uglavnom, 159tka se itekako dobro snalazi i na stazi, iako bi joj prijalo da su motori malo jači, ali ne po cenu tolikog otežavanja nosa kakav dobiješ sa 2.4 ili 3.2 v6. Alfa je auto koji voli krivine, a praviti dragster od nje je bezveze. Ja sam se odlično zabavio u moćnom društvu na Navaku. Ko nije, neka ne priča da je u pitanju dosadni porodičan auto, jer je daleko više od tog.
Korisnikov avatar
Zvrle
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: Alfa Romeo 159 SW 1.9 8V 2010 god.
ex Alfa Romeo 156 1.9 jtd 16v 2003 god.
Lokacija: Breznica
Lokacija: Homolje
Postovi: 1166
Pridružio se: Pet Sep 06, 2013 9:50 am

Re: 159 dobre i loše strane

Sub Apr 26, 2014 11:34 pm

Po meni uopste ne treba porediti 159 i 166 jer ne pripadaju istom segmentu. 159 je naslednica 156 a 166 je naslednica 164. Svaka od njih ima nekih specificnosti koje se nakom svidjaju a nekom ne, ali poredjenje je mislim bezveze i nema logike. I jedna i druga su odlicni automobili.
''Alfa Romeo one day.. Alfa Romeo forever''
Korisnikov avatar
G0XY
Garaža: Mito QV
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd-Bele Vode
Postovi: 6713
Pridružio se: Pet Nov 20, 2009 12:21 pm

Re: 159 dobre i loše strane

Sub Apr 26, 2014 11:46 pm

To sto imas minimum tolerancije prema drugim stavovima,sasvim je dovoljan pokazatelj koliko zivis u sopstvenoj iluziji velicine...ja pa ja.
Shvati da je ovo razmena raznih iskustava,kako bismo jedni drugima pomogli i da ako neko ima drugaciji pogled od tebe,ne znaci da zeli da te ugrozi,niti da ti preotme potencijalnu musteriju za delove koje valjas.

Evo da napravimo kompromis.Ja necu vise da lazem sebe i necu vise svojim komentarima da vrsim atak na tvoje bogato znanje i na jos bogatije iskustvo,ako ti malo poradis na komunikaciji sa ljudima i bar jednom procitas bonton (sta zapamtis-zapamtis) :lol:
A Man's Got to Know His Limitations...
Korisnikov avatar
Alex V6
Garaža: V6 inside
Lokacija: Srbija
Postovi: 773
Pridružio se: Ned Sep 11, 2011 11:23 pm

Re: 159 dobre i loše strane

Sub Apr 26, 2014 11:59 pm

Da ne zalazim previse u nivo obrazovanja i kulture posto vidim da na to impliciras, mogu samo da kazem da bi se prilicno iznenadio.
Sto se tice nadmenog stava, sve se vidi u prethodnom postu. Prilicno si se precenio forumski kolega...
A inace, ja "ne valjam" nista. Sve ide legalno i drzava nije ostecena ukoliko te je zanimalo i zamolio bih te da izbegavas uvrede koje nisu primerene.
Korisnikov avatar
delic
Garaža: 156 SS
Lokacija: BBR
Lokacija: BGD
Postovi: 580
Pridružio se: Sub Mar 27, 2010 10:28 pm

Re: 159 dobre i loše strane

Ned Apr 27, 2014 12:20 am

Priznajte da vam je krivo sto nemate 156 posto se bolje vozi od obe gore pomenute GM-alfe i alfa-kamiona........







;)
Korisnikov avatar
Alex V6
Garaža: V6 inside
Lokacija: Srbija
Postovi: 773
Pridružio se: Ned Sep 11, 2011 11:23 pm

Re: 159 dobre i loše strane

Ned Apr 27, 2014 12:35 am

Slika
:whistle:
Korisnikov avatar
Purke
Garaža: AR 147 1.9 JTD R.I.P.
AR 156 1.8 16V
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 87
Pridružio se: Pon Feb 08, 2010 6:24 pm

Re: 159 dobre i loše strane

Ned Apr 27, 2014 7:26 am

Ponašate se kao dve žene!

Povratak na “Alfa Romeo 159 | Brera/Spider | 8C Comeptizione/Spider”