159 dobre i loše strane

Generacija najlepših Alfinih automobila iz novije istorije
Korisnikov avatar
Vlada R
Garaža: ex Alfa 159 JTDm restyle
Lokacija: Beograd
Postovi: 570
Pridružio se: Sre Jul 27, 2011 10:32 pm

Re: 159 dobre i loše strane

Ned Apr 27, 2014 9:45 am

Šta vam je ljudi. Svako bira spram svojih potreba i dubine novčanika. Nemojte automobile doživljavati kao članove porodice jer su zamenjivi, doći će sledeći još lepši i još bolji samo je pitanje vremena.

Alex je donekle u pravu. Da zarađujem dovoljno ja bih uzeo 159 2.4 ali ne zarađujem i kupio sam 1.9 koji mogu da održavam i plaćam registraciju bez problema. Nisam od onih koji kupe nešto da fasciniraju komšiluk a onda grcaju i jedva sastavljaju kraj sa krajem. I da imam više para nebih kupio 166, jednostavno mi ne treba takav auto. Da mi treba nešto iz E segmenta bio bi to Volvo S80 2.4 jer bih verovatno imao dovoljno godina da želim da krstarim putevima a ne da uživam u svakom km :whistle:
Ka
Kaligula
Drug Član
Drug Član

Re: 159 dobre i loše strane

Ned Apr 27, 2014 9:58 am

Auuu jbt,zadnje 2 strane kao da su copy paste sa vw foruma :oh:
Sem toga dok neko ne provoza ozbiljnije i na duze staze 159 apsolutno nema pojma o čemu priča!Rekla kazala,čuo sam,pročitao........šio mi ga Djura
Korisnikov avatar
G0XY
Garaža: Mito QV
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd-Bele Vode
Postovi: 6713
Pridružio se: Pet Nov 20, 2009 12:21 pm

Re: 159 dobre i loše strane

Ned Apr 27, 2014 10:11 am

Vlada R

Promasio si celu poentu price i mog protesta.

Ne radi se samo o tome da li neko ima mogucnosti da registruje 2.4 ili nema,radi se o tome da postoji jos jedan segment ljudi,koji iz licnog protesta prema korumpiranoj drzavi,ne zeli da daje ni dinara vise nego sto je to potrebno.
Iz svog licnog ubedjenja,da svaki taj dinar ide za razna bahacenja u sluzbenim vozilima,sluzbene puteve sa svalerkama,placanje laznih penzija i razne druge mahinacije,ne zelim da vozim ono sto bi po meni bilo optimalno i po mom ukusu,a to je 2.4,3.0 itd.

Ne razumem zasto je tesko shvatiti,da ovaj moj licni izbor nije odraz materijalnog stanja,vec zelje da svom detetu i drugoj deci obezbedim ajde da kazem neku bolju buducnost.
Moje misljenje je da dok god bude bilo viska novca u drzavnoj kasi,bice i ovoliko rasprostranjene sistemske korupcije i opstenarodne pljacke.
Mozda je ovaj moj stav naivan i utopisticki,ali je moja nada u bolju buducnost i samo trazim da neko to ispostuje,da maliciozno ne komentarise i da mi govori da lazem sebe i druge.

Licno se uvek pridruzujem raznim akcijama pokreta potrosaca,za bojkot nekih proizvoda koji nisu kvalitetni ili su preskupi,a sanjam o danu kada ce se dosta vozaca udruziti i bojkotovati pumpe iz protesta prema najgorem,a najskupljem gorivu.

Ne razumem zasto je toliko neverovatno,da covek stavi opste dobro,ispred svojih licnih potreba i zelja.
A Man's Got to Know His Limitations...
milosabs
Garaža: e39 525 d sport m optic touring
Lokacija: Novi Sad Nis
Postovi: 816
Pridružio se: Čet Okt 03, 2013 3:34 pm

Re: 159 dobre i loše strane

Ned Apr 27, 2014 10:23 am

Kaligula napisao:Auuu jbt,zadnje 2 strane kao da su copy paste sa vw foruma :oh:
Sem toga dok neko ne provoza ozbiljnije i na duze staze 159 apsolutno nema pojma o čemu priča!Rekla kazala,čuo sam,pročitao........šio mi ga Djura
:drink :arflag :gr8:
sam kazi kolika je razlika izmedju 156 i 159,zanemari donekle motorizaciju jer se ne poredi.
ti kao i ja svoja iskustva crpimo na osnovu intenzivne voznje kako 150-ke tako i drugih modela.da ne idem u off,ja sam mojom 159-kom pregurao skoro 15000 km,mahom otvorenog puta.Poredjenje pravim na osnovu toga sa automobilom koji mi je u dvoristu a uslovi eksplotacije su identicni.
bio jednom jedan TI
Korisnikov avatar
erdeljan
BANOVAN
Contact:
Garaža: Beli fijaker
Lokacija: Malmo
Postovi: 9404
Pridružio se: Ned Dec 26, 2010 10:54 am

Re: 159 dobre i loše strane

Ned Apr 27, 2014 11:41 am

Mislim znači postojim, rekli su neki mudraci...

Alex, o tome "imam a nedam" je možda primer članarina u klubu? Što je čudno to da neko ima drugačije mišljenje a da je iako to mišljenje drugačije takođe isto tako tvoje samo gledano iz drugog ugla?

Ne branim G0XY-ja, samo hoću da ti skrenem pažnju da je sve okay i da se ne uzbuđuješ, imaš dosta znanja i pomažeš kolegama oko svega što znaš, nema potrebe da im govoriš još i kako da prioritiraju svoj budžet ;)
Ja imam sve što mi treba: Parče zemlje, komad neba, koru hleba, i nekog' gore što me gleda!
Korisnikov avatar
byMaX
Contact:
Garaža: Alfa Romeo Giulia QV 510bhp AT8 2018
Alfa Romeo Giulietta 2.0jtdm3 Sport 2011
Volvo S80 2006
Mini Cooper D 2016
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 1330
Pridružio se: Pon Jan 05, 2009 9:31 pm

Re: 159 dobre i loše strane

Ned Apr 27, 2014 11:42 am

Vlada R napisao:Meni 159ka savršeno odgovara. Izuzetno pouzdan, 1.9 150 KS sasvim dobar za ovu karoseriju (iako znam da 2.4 bolje povlači iz nižih obrtaja). Da, bilo bi super da je zadnji pogon ali ko želi ultimativan auto ima 2.4 Q4 pa da ne žali novac za registraciju i održavanje. Na kraju krajeva, nismo im mi ciljna grupa već kupci NOVIH automobila, boli ih uvo za naše mišljenje i traženje mana.

Poređenje sa Stilom 116 KS je neumesno, mislim da nisi u pravu. Vozio se u njemu svojevremeno i verujem da si takav utisak stekao zbog nešto lošije zvučne izolacije.

Što se mase tiče ona je tek 50 kg teža od nove Toyote Corolle 1.6 benz. Jednostavno, teško je danas ugoditi kupcu, da ima klimu, menjač sa 6 brzina, jak motor, dosta dodatne opreme a da spakuješ sve to u ispod 1500 kg. Jako teško. Ko gleda težinu onda zaista treba gledati kola koja su proizvedena prve polovine 90tih. Ili 4c :-)

Alfa za mene nije alternativa BMWu već je bila prva opcija kad sam je isprobao (a u igri su bili i Accord, SAAB 9-3, BMW 3). Ja brendovima ne robujem, ne kažem da će i sledeći automobil da bude Alfa ali je to vrlo verovatno imajući u vidu dosadašnje iskustvo.

Kada sve sumiram smatram da je 159ka odličan odnos uloženo/dobijeno i baš automobil koji savršeno odgovara mojim zahtevima. Radije bih ga imao sa 2.4 210 KS ali nemam nameru da plaćam 60k RSD za registraciju a i u dilemi sam u kojoj meri prosečan vozač u Srbiji može da izvuče maksimum iz motora od 120 ili 150 KS.
ja pre 15 dana uzeo svoju 5. alfu 159 (racunam breru kao 159 coupe) - svih 5 su bile 2.4. registracija 77.000 :(
Turismo Internacionale
Korisnikov avatar
Vlada R
Garaža: ex Alfa 159 JTDm restyle
Lokacija: Beograd
Postovi: 570
Pridružio se: Sre Jul 27, 2011 10:32 pm

Re: 159 dobre i loše strane

Pon Apr 28, 2014 5:01 pm

Pa blago tebi Max, čestitam.

GOXY, nisam ja promašio poentu priče, samo realno sagledavam stvari. Šta misliš, ko vozika luksuzne automobile po gradu? Najmanje onih koji čekaju da "država nešto preduzme", da neko "odozgo" "nešto uradi" i slično... Država smo svi mi i ta korupcija o kojoj govorimo da nam smeta ima korene u našem ponašanju tj. postala je stvar folklora. Drago nam je kad nam policajac jednu crvenu za nepropuštanje pešaka na pešačkom, to je OK iz naše perspektive ali je i to korupcija. Takvih je primera mnogo samo ako nas ne iritiraju onda su nam čak i simpatični i prepričavaju se kao anegdote. Negodujemo kada mi nešto percipiramo da nije OK sa našeg stanovišta ali to ne mora biti uredu i sa opšteg društvenog stanovišta. Znam ljude koji su zaradili 100% pošteno ozbiljne cifre i neko vozi skromniji automobil ali većina vozi automobile gde je preskupa registracija ali za njih to nije značajna stavka, shvati. Kada puno zarađuješ promeni ti se i perspektiva tj. granica skupoće.

Da zarađujem trećinu love koliko zaradi moj kolega u Austriji ili polovinu kolegine plate iz Nemačke nebih sada ovde vodio debate već mi nebi bilo problem da platim 77.000 RSD registracije i uživao bih u vožnji 2.4 i tačka. Ustvari zarez, verovatno bi bio 3.2 :) Ali živim u Srbiji. Imam dovoljno novca da ga održavam, neracionalna mi je cena registracije tj. nemam 50.000/god. više za bacanje i to je razlog zašto ga nebih kupio. Uostalom, kao što sam već rekao, za moj stil vožnje i moje potrebe 159 1.9 150 KS je savršeno izbalansirana kombinacija. Najvažnije je izabrate u skladu sa potrebama i mogućnostima, uvek se pravi kompromis i to je poenta moje priče.

:drink
Korisnikov avatar
G0XY
Garaža: Mito QV
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd-Bele Vode
Postovi: 6713
Pridružio se: Pet Nov 20, 2009 12:21 pm

Re: 159 dobre i loše strane

Pon Apr 28, 2014 7:10 pm

:drink
A Man's Got to Know His Limitations...
Korisnikov avatar
sale_75
Garaža: Honda CB750 K
Honda CB750 C
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 1901
Pridružio se: Sre Sep 07, 2011 10:22 pm

Re: 159 dobre i loše strane

Sub Maj 10, 2014 9:21 am

Max mi je pozajmio auto da idem za CG pa da se i ja ukljucim u ovu temu.
Utisci su takvi da ako bih ikada se odlucio da kupujem 159 u diesel varijanti to bi bio sigurno Q-tronic. Put bez gasenja automobila od nesto malo vise od 7 sati gotovo nisam osetio lagane voznje oko 100 km/h, mada bord to pokazuje oko 70 km/h. Potrosnja na jako zavidnom nivo da nije potrosila ni pola rezervoara. Puna je snage koja jako uliva neku sigurnost, a krivine
su smesne za nju.
Prilozicu par slika:
Kada sam krenuo od kuce
Druga je sipanje goriva OMW na Ibarskoj kod Zarkova, tek sto mi je upalila lampicu i stalo je 64 L
Ostale slike su kada sam jutros stigao

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
milosabs
Garaža: e39 525 d sport m optic touring
Lokacija: Novi Sad Nis
Postovi: 816
Pridružio se: Čet Okt 03, 2013 3:34 pm

Re: 159 dobre i loše strane

Sub Maj 10, 2014 9:25 am

a ja ti bas okacio kod boojan-a u temi da izneses utiske
bio jednom jedan TI
Korisnikov avatar
byMaX
Contact:
Garaža: Alfa Romeo Giulia QV 510bhp AT8 2018
Alfa Romeo Giulietta 2.0jtdm3 Sport 2011
Volvo S80 2006
Mini Cooper D 2016
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 1330
Pridružio se: Pon Jan 05, 2009 9:31 pm

Re: 159 dobre i loše strane

Sub Maj 10, 2014 5:24 pm

nisam ni vozio jos van grada, pa je potrosnja bila od 9.5 do 10.6, stalno zaglavljivao u spic, jako iritira... iznecu neke utiske o qtronicu kad predstavim auto u virusu
Turismo Internacionale
Korisnikov avatar
sale_75
Garaža: Honda CB750 K
Honda CB750 C
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 1901
Pridružio se: Sre Sep 07, 2011 10:22 pm

Re: 159 dobre i loše strane

Ned Maj 11, 2014 5:51 pm

Vozimo se pod klimom svaki dan, auto ne oseca da je upaljena. Stvarno je vrhunski auto za voznju t.j. putovanja, menjac je fantastican i jedna mi je zamerka sto je skupa reg.
Generalno moje misljenje o 159 2.4 q-tronic je za 10-ku
Korisnikov avatar
byMaX
Contact:
Garaža: Alfa Romeo Giulia QV 510bhp AT8 2018
Alfa Romeo Giulietta 2.0jtdm3 Sport 2011
Volvo S80 2006
Mini Cooper D 2016
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 1330
Pridružio se: Pon Jan 05, 2009 9:31 pm

Re: 159 dobre i loše strane

Sre Jan 28, 2015 8:39 am

Tek da vidiš kako će da bude kad odem i izvadim DPF, zatvorim EGR i uradim lagan remap. Meni jedino smeta to što iz prve ne vuče kao manuelni, prekratko je u prvoj i tek u drugoj povlači fenomenalno. Ali o tome u temi...
Turismo Internacionale
Korisnikov avatar
gorance NS
Garaža: Alfa Romeo 159
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 27
Pridružio se: Uto Nov 19, 2013 2:34 pm

Re: 159 dobre i loše strane

Uto Maj 26, 2015 1:33 pm

Ne znam dali sam promasio temu ali moram da opisem osecaj zadovoljstva koji sam po ko zna koji put doziveo.
Tice se sve ukupnog utiska automobila, lezanja na putu, sigurnosti, svega onoga sto vozac zamisli to mu i 159ka pruzi. Pa i vise od toga. Hteo bih da dam akcenat na potrosnju. Radi se o putu od 1100km do juznog dela Nemacke. Auto nisam stedeo, a bio sam ispocetka u granicama ogranicenja na auto putevima. Pred dolazak na odrediste, pogledam prosecnu potrosnju i osmeh mi se sam stvori na licu..
Slika

Druzim se sa 159kom vise od tri godine, ponekad me zasvrbi dzep i gledam nesto drugo i novije ali posle svakog ovakvog utiska shvatim da imam ono sto zelim.. Pri povratku mi je u retrovizoru ostao i jedan 911. Ne znam, mozda se vozac Porsea uspavao ali ja sam imao jos jedan razlog za zadovoljstvo!
:arflag
Korisnikov avatar
marko28
Garaža: Alfa Romeo 159 1.9JTDm 16v
Lokacija: Smederevo
Lokacija: Smederevo
Postovi: 186
Pridružio se: Uto Jan 18, 2011 5:28 pm

Re: 159 dobre i loše strane

Uto Feb 28, 2017 7:11 am

Da li ima nekoga ko moze da malo osvezi ovu temu, tj da prenese utiske o 159ki? Interesuje me da li ima nekih standardnih mana, na sta bi morala da se obrati paznja prilikom kupovine, neke mozda vec sada ustaljene mane i sl.
Alfa Romeo 156 1.9JTDm 16v
Korisnikov avatar
ceftriaxone
Garaža: 2.0 159 SW
Lokacija: Reggio Emilia
Lokacija: Troppo lontano
Postovi: 150
Pridružio se: Sub Jul 02, 2016 7:24 pm

Uto Feb 28, 2017 10:40 am

Има мана - заразнија је од дроге. То су ми рекли неки момци овде, и заиста су били у праву :)
Korisnikov avatar
nidza
Garaža: ex 159
Lokacija: NBG
Postovi: 2274
Pridružio se: Pon Mar 05, 2012 4:11 pm

Re: 159 dobre i loše strane

Uto Feb 28, 2017 1:18 pm

Ima ustaljene mane. S obzirom da tek kupuješ imaš temu o kupovini, prelistaj je detaljno.

Divan auto, samo napred i naoružaj se oprezom. Jako mnogo je loših primeraka na putevima.
Korisnikov avatar
marko28
Garaža: Alfa Romeo 159 1.9JTDm 16v
Lokacija: Smederevo
Lokacija: Smederevo
Postovi: 186
Pridružio se: Uto Jan 18, 2011 5:28 pm

Re: 159 dobre i loše strane

Uto Feb 28, 2017 1:22 pm

Jel to tema sitnice koje treba znati o Alfi 159 ili neka druga? :)
Alfa Romeo 156 1.9JTDm 16v
Korisnikov avatar
Sauriann
Drug Član
Drug Član
Garaža: Stelvio 2.2 Q4 Lusso

ex Giulietta 2.0 TCT
ex MiTo 1.4 Turbo Benzina 155
ex 156 jtd mjet 16V SW
Lokacija: Novi Beograd
Postovi: 4868
Pridružio se: Sub Okt 30, 2010 7:39 am

Re: 159 dobre i loše strane

Uto Feb 28, 2017 1:45 pm

Mislim da je ta. Ono što je meni pravilo problem je da se taj model/platforma ne proizvodi par godina i stvarno su retke one koje su dobre na oglasima. Možeš da se nadaš dizelu a za neki noviji tbi ili jtdm2 ćeš morati da se potrudiš da se poklope sve kockice što je sa polovnim autom ponekad nemoguće. Kako god okreneš neki kompromiš moraš napraviti (ja sam npr. kupio auto crne boje a beli mi je lepši...).
Korisnikov avatar
marko28
Garaža: Alfa Romeo 159 1.9JTDm 16v
Lokacija: Smederevo
Lokacija: Smederevo
Postovi: 186
Pridružio se: Uto Jan 18, 2011 5:28 pm

Re: 159 dobre i loše strane

Uto Feb 28, 2017 1:53 pm

Hahaha, ja bih bas crni hteo, mada i neka lepa siva i bela ne bi bile lose. Dizel mi je ok, to i trazim, samo nisam siguran da li je 2.0 bolja varijanta od 1.9 jer kazu da imaju nekih problema sa radilicom posle nekog broja km-a. A sve kockice da se poklope tesko, pa ce kompromis da padne sigurno, samo moram da izvagam sta mi je tacno prihvatljivo a sta ne. Ako ima neki kolega sa foruma da prodaje a da znate da valja, prijavite. :)
Alfa Romeo 156 1.9JTDm 16v
Korisnikov avatar
Sauriann
Drug Član
Drug Član
Garaža: Stelvio 2.2 Q4 Lusso

ex Giulietta 2.0 TCT
ex MiTo 1.4 Turbo Benzina 155
ex 156 jtd mjet 16V SW
Lokacija: Novi Beograd
Postovi: 4868
Pridružio se: Sub Okt 30, 2010 7:39 am

Re: 159 dobre i loše strane

Uto Feb 28, 2017 2:40 pm

Ja sam kupovao đulijetu doduše ali vidi i za motor šta ćeš jer 2.0 ide u poslednje serije 159 koje su sigurno kvalitetnije i sa izlečenim dečijim bolestima. Jedno vreme mi je bila u planu ali samo 2.0 varijanta. Moja preporuka je svakako što noviji model/motor shodno sa mogućnostima koje imaš mada ima i zanimljivih primeraka od 150ks ali više preko nego ovde (mislim na oglase ne na forum). Na ovom modelu važi isto pravilo, dobre alfe nisu na prodaju(ili su precenjene).

javi šta si odabrao :arflag
Korisnikov avatar
marko28
Garaža: Alfa Romeo 159 1.9JTDm 16v
Lokacija: Smederevo
Lokacija: Smederevo
Postovi: 186
Pridružio se: Uto Jan 18, 2011 5:28 pm

Re: 159 dobre i loše strane

Uto Feb 28, 2017 3:12 pm

Kupovina preko mi je i skoro jedina opcija, jer je ovde haos sta sve prodaju. Samo treba iskopati nesto prihvatljivo. Mislis da je 2.0 bolja opcija od 1.9? Ima smisla da su ispravili neke stvari koje su mozda bile mana kod 1.9, mada me buni ovo sto sam cuo da su losiji. Ako neko ima iskustva sa 2.0 ili nekoga ko ima, molim da prenese.

Javljam u svakom slucaju u virusu cim se nesto promeni sto se tice voznog parka. Moja 156-ica me super sluzi, ali rekoh ajde da se ponovim malo. :)
Alfa Romeo 156 1.9JTDm 16v
Korisnikov avatar
nidza
Garaža: ex 159
Lokacija: NBG
Postovi: 2274
Pridružio se: Pon Mar 05, 2012 4:11 pm

Re: 159 dobre i loše strane

Uto Feb 28, 2017 3:23 pm

Srećno sa kupovinom preko. Ja sam licitirao tri komada i digao ruke jer dobri primerci (mnogo) prebace cenu koju sam bio spreman da platim. Neprihvatljivo je da za 5-6 godina izgubim 10k na padu vrednosti i troškovima, ako to isto mogu da dobijem i da kupim nov auto sa 5 godina garancije, još brži i opremljeniji. Istina, jurio sam baš dobre primerke sa puno opreme.

Možda nisam bio dovoljno uporan, da sam mesecima/godinama licitirao verujem da bih uspeo da ubodem neku matematiku, ali onda opet deja-vu sa 6 godina starim autom, da prolazim kroz sve isto nije mi padalo napamet.

Kako god, divan auto. Baš sam uživao u svakom kilometru, samo napred sa kupovinom.
Korisnikov avatar
Puzo81
Garaža: Alfa romeo 159 1.9Jtdm 180ks Lusso edition
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 614
Pridružio se: Pon Jul 25, 2016 3:20 pm

Re: 159 dobre i loše strane

Sre Jul 12, 2017 7:10 pm

Provozao sam SW 1.9 150 od nekog tipa i.... bolje da je nisam provozao :) , odmah sam krenuo u potragu za crnom, sivom antracit, trula visnja...

Odusevljen sam kako lezi po krivinama, ponudom prostora u gepeku, udobnoscu, potrosnjom i kada se gazi... Jednostavno prelep auto, karavan dovoljan za buducu porodicu.

Jedino u sta nisam siguran juriti 1.9 150 (otkloniti naravno sve poznate probleme) ili 2.0 136 koji je bolji rece majstor pa cip na 170ks kaze?

Nije mi tolika frka da je sto pre uzmem jer sam prezadovoljan sa ovih 10k km i 147icom. 99% cu je uzeti u Parizu tako da ce biti proverena sa pravom km kao sto je i postojeca 147ica.
Korisnikov avatar
PapaSle
Garaža: "Il Biscione" 147 JTDm
Lokacija: Citta di Belgrado
Lokacija: Cita di Belgado
Postovi: 1365
Pridružio se: Sub Jun 07, 2014 11:56 pm

Re: 159 dobre i loše strane

Sre Jul 12, 2017 8:49 pm

Baš sam se i ja pre neki dan provozao i probao Alfu 159 jtd 150ks iii ništa..

Ja tek par godina vozim Alfe pa ne mogu da sudim ali mi je 159 ostavio utisak potpuno suprotan od 147ice kad sam seo u nju...

Kad sam seo u 147, mozak se potpuno isključio i uopšte nisam obraćao pažnju na svje i svja...
Ovde sam seo i sve primetio...

Iako izgleda veliko uopšte to nije,niti spolja, a pre svega iznutra, nazad ima mesta kao u 147.
Spolja izgleda bezobrazno, iznutra izgleda zanimljivo al mene ne gadja uopšte, kao da se vozim u Opelu recimo, ravne linije me malo sećaju i na Volvoa... Menjač mi se ič ne sviđa i potpuno je drugi osećaj ubrzanja, evo sad gledam specs i vidim da je brži od moje 147, a mogao sam ruku da dam da nije tako... Moj drug isto...

Germanizovan je i to je velika prednost u smislu krckanja, težine pod rukom i sve, ali mu nešto ludo fali, eto ne znam da objasnim...

Verovatno je i notorno da je bolji auto od 147ice, pa i Đulijete, al u ovom trenutku bih nekako pre izabrao Đulijetu...

(primerak je bio bzvz, u lošoj opremi i loše čuvan, pa mi je možda i to uticalo na ocenu, Siguran sam da sam probao TI 2.4 JTD to bi bio drugi univerzum)

Povratak na “Alfa Romeo 159 | Brera/Spider | 8C Comeptizione/Spider”