159 dobre i loše strane

Generacija najlepših Alfinih automobila iz novije istorije
testera
Garaža: Alfa Romeo 159 2.0 170 CV berlina
Lokacija: bg
Lokacija: Beograd
Postovi: 205
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 8:37 pm

Re: 159 dobre i loše strane

Pon Feb 13, 2012 11:00 pm

Pittatore napisao:I verovatno je do toga sto ti vozis 8v jtd a on 16v jtd.
Pre će biti razlika u tome što je jedan vozi po Beogradu, a drugi po Pančevu. :)

Razlika u potrošnji između ta dva motora je nemerljiva u relanim uslovima, veća razlika se ostvari različitom vrstom guma. Taj auto jako teško ide ispod 9 litara na 100km gradske vožnje po Beogradu, ako se realno meri, a ne po bordu.

Ni jedan cr dizel novije generacije(tdi,hdi,cdi,cdti,dci....), te kubikaže i gabarita realno ne može ispod 9 litara u tim uslovima vožnje. :)
Korisnikov avatar
MADCIRA
Contact:
Garaža: alfa romeo 159 1.9jtdm
Lokacija: Kikinda
Lokacija: Kikinda
Postovi: 19
Pridružio se: Sub Nov 12, 2011 8:36 am

Re: 159 dobre i loše strane

Uto Feb 14, 2012 5:07 pm

sitnica mozda koja po malo nervira sve.............otvaranje gepeka,kao da fali rucka neka za podizanje
Danas je jos bolji dan nego juce!
Korisnikov avatar
gox1
Garaža: Alfa Romeo 159 jtdm, Chevrolet Lacetti 1.4, Fiat Punto 1.2
Lokacija: Beograd
Postovi: 168
Pridružio se: Ned Nov 27, 2011 2:32 am

Re: 159 dobre i loše strane

Uto Feb 14, 2012 5:57 pm

MADCIRA napisao:sitnica mozda koja po malo nervira sve.............otvaranje gepeka,kao da fali rucka neka za podizanje
Slazem se, meni nekako fali :-), medjutim mislim da je lepsi gepek bez rucke...

Ja imam 16v 150KS nekoliko meseci, apsolutno sam prezadovoljan, odnosno zaljubljen. Prosecna potrosnja mi je u iskljucivo gradskoj voznji, poprilicno zustra voznja, kako stoji na bord kompjuteru 9,5 u ovim zimskim uslovima, mada ja to ne pratim previse jer imam drugi auto za posao, a u AR samo zadovoljstvo.

Nista nisam cuo da pucka unutra, da se cuje, da ne deluje kompaktno, cak dosta je osecaj utegnut. Osecaj je toliko dobar u voznji da odmara, ali videcemo za 10 dana imam put od 3000km ukupno pa cu nesto vise reci o osecaju na duzem putovanju.

Ja sam uradio mali servis kad sam uzeo, skoro uradio veliki, a na osnovu onoga sto mi kazu ljudi koji su vozili ili radili ovaj auto, nema nekih neizbeznih boljki ako se odrzava domacinski (domacinsko odrzavanje - sinonim za odrzavanje koje nelle praktikuje). Nadam se da ce se to vremenom i potvrditi.

Cuo sam da ove kod nas koje se kupuju (ja sam kupio u Srbiji na placu), mogu biti ishabane dosta. Moj majstor rece da je servisirao i vozio poprilican broj i da je bilo primeraka koji izgledaju na oko dobro, medjutim u voznji se cuju, oseca se da su rasklimane i presle mnogo, lose odrzavane itd...

Nisam previse kompetentan, ne zivim od automobila, ali mogu reci da sam ja prezadovoljan ovim autom koji je fenomenalan i ja se pitam sta posle njega za razuman dodatak novca, a da i ugodjaj bude bolji, tesko je reci... Tako da ne planiram da je menjam dugo.

Treba puno opreza, vec ispricana je prica kolko su kod nas cene nize u odnosu na bilo koju drugu zemlju sto samo po sebi govori o cemu se tu zapravo radi... Ako se realno pogleda cena za dobar primerak u inostranstvu onda ovaj auto po mom misljenju i nije iz grupe "niska cena, lako priustiti itd...". Izuzetno ozbiljan auto, toliko...
Ka
Kaligula
Drug Član
Drug Član

Re: 159 dobre i loše strane

Pet Feb 24, 2012 6:42 am

Kupio jutros Auto Bild......odlično :arflag :arflag :arflag
Korisnikov avatar
TheWickerMan
Administrator
Administrator
Garaža: Alfa Giulietta 1.4 TCT
Lancia Delta III 1.4 T-Jet
Lokacija: Stuttgart-Kraljevo
Postovi: 6293
Pridružio se: Sub Apr 18, 2009 2:54 pm

Re: 159 dobre i loše strane

Pet Feb 24, 2012 7:05 am

Jesu pomenuli Milicu? :mrgreen:

sent from Kenda digitron using Tapatalk
Ka
Kaligula
Drug Član
Drug Član

Re: 159 dobre i loše strane

Pet Feb 24, 2012 8:03 am

Ladno su napisali Milica...... :djparty
Korisnikov avatar
erdeljan
BANOVAN
Contact:
Garaža: Beli fijaker
Lokacija: Malmo
Postovi: 9404
Pridružio se: Ned Dec 26, 2010 10:54 am

Re: 159 dobre i loše strane

Pet Feb 24, 2012 9:18 am

Stize kum danas pa ce (nadam se) doneti jedan primerak da vidimo :arflag
Ja imam sve što mi treba: Parče zemlje, komad neba, koru hleba, i nekog' gore što me gleda!
Korisnikov avatar
G0XY
Garaža: Mito QV
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd-Bele Vode
Postovi: 6713
Pridružio se: Pet Nov 20, 2009 12:21 pm

Re: 159 dobre i loše strane

Pet Feb 24, 2012 9:28 am

Pa to mora da se kupi :clapping:
A Man's Got to Know His Limitations...
Sa
Sasha
Drug Član
Drug Član

Re: 159 dobre i loše strane

Pet Feb 24, 2012 11:22 am

Nastavak ovde, viewtopic.php?f=5&t=37809&p=1382565#p1382565
:wave:
Danilo
Garaža: 159 2.2JTS '08
Postovi: 478
Pridružio se: Sre Dec 03, 2008 11:44 am

Re: 159 dobre i loše strane

Pet Apr 13, 2012 9:33 am

Tek sad vidim članak o 159, sjajno!

Usput, koliko ja znam (pošto u članku piše kako se ne može isključiti), VDC se isključuje dugačkim pritiskom na ono dugme (mislim da je ASR/VDC oznaka) kod menjača. Ja to koristim kada želim da ostavim malo gume na putu leti, ili ako moram da idem u rikverc na većoj nizbrdici (inače mi VDC ugasi motor ma koliko gasa davao).

A i ovih zimskih meseci je isključivanje istog bilo od koristi.

ABS je ono što se, naravno, ne može isključiti.
AZTECY
rookie
Garaža: HONDA Civic VTi
Lokacija: Skopje
Postovi: 2
Pridružio se: Pet Apr 27, 2012 8:11 am

Novi u klubu 159

Pet Apr 27, 2012 2:03 pm

Dobro vas nasao. Danas sam se registrirao na forumu i nasao puno korisnih saveta. Ja sam do sada bio lojalan Hondi, ali me sada nesto ova 159-ica pocela zacaravati. Bio bih vam zahvalan ako mi mozete dati nekoliko savjeta. Ono sto me najvise zanima je koji motor uzeti. Dali onaj 1.9 JTD ili 2.4 JTD. Mozete li mi u nekoliko reci navedete koje su vrline, a koje mane ovih modela kad bi se sporedjivali medju sebi. Koja je potrosnja onog motora 2.4 JTD po gradu? I ako je neko imao prilike voziti Hondu Accord iz 2005 molio bih da mi napise sta bih mogao ocekivati od Alfe u poredjenju za Accordom.

Pozdrav

AZETCY
Korisnikov avatar
nidza
Garaža: ex 159
Lokacija: NBG
Postovi: 2274
Pridružio se: Pon Mar 05, 2012 4:11 pm

Re: 159 dobre i loše strane

Pet Apr 27, 2012 7:47 pm

Alfa za klasu bolje izgleda i za dve klase bolje leži na putu. Ja imam 1,9 16v čipovanu na oko 180ks i pravo da ti kažem žao mi je što nisam uzeo 2.4.

Kao i svaki polovan auto uzmi dobru pre svega, ili barem otkrij na pregledu šta imaš od ulaganja. Ima nekih svojih bubica, ali vrlo je kvalitetan auto, tako da se i svako ulaganje uglavnom isplati. Imaćeš dugo da se voziš vrlo kvalitetno.

Alfa ili Honda? Koje glupo pitanje na Alfa Romeo forumu, svašta...
Korisnikov avatar
zen
Garaža: Alfa Romeo GT 2.0 JTS
Lokacija: Philly NYC Bgd
Postovi: 682
Pridružio se: Pet Sep 25, 2009 1:58 pm

Re: 159 dobre i loše strane

Pet Apr 27, 2012 8:52 pm

Dobar je Accord ali Alfa je bolja :arflag

Mislim da nema potrebe za 2.4, 1.9 16v je dovoljan pogotovo ako ces da ga vozis po gradu, mada ima ovih novih 2.0 JTDm ali tesko ces ih naci polovne.
There's nothing wrong that $100 won't fix.
Korisnikov avatar
nidza
Garaža: ex 159
Lokacija: NBG
Postovi: 2274
Pridružio se: Pon Mar 05, 2012 4:11 pm

Re: 159 dobre i loše strane

Pet Apr 27, 2012 9:45 pm

Dovoljan je i Fiat Stilo, i to primerak za medalju, pa sam ipak uzeo Alfu. ;-)

159tka je u svakom pogledu više od dovoljnog, zbog toga mislim da se i 2.4 uklapa u poentu.

Accord koji može da se meri sa njom je svakako ovaj novi, nikako stari.
Ka
Kaligula
Drug Član
Drug Član

Re: 159 dobre i loše strane

Sub Apr 28, 2012 6:19 am

Oba motora su izuzetna.....2.4 je malo teži u nosu i malo lošije leži zbog težine...mada ako ti registracija nije problem taj motor je zver!O potrošnji nemoj da razmišljaš....
Nemaju mnogo mana i održavanje nije skupo,sve u svemu 159 je sjajan auto samo budi oprezan kod kupovine i uživaćeš bez obzira da li je 1.9 ili 2.4 :wave:
Što se tiče Honde ne sumnjam u kvalitet Japanaca i nisam je vozio i ne mogu da kudim konja koga nisam jahao!!!
Korisnikov avatar
nidza
Garaža: ex 159
Lokacija: NBG
Postovi: 2274
Pridružio se: Pon Mar 05, 2012 4:11 pm

Re: 159 dobre i loše strane

Sub Apr 28, 2012 8:54 pm

[youtube][/youtube]

Ne znam da li ima neki ljubitelj automobila koji nije video ovaj klip. 159 je auto po hendlingu vredan svakog poštovanja. Accordu svaka čast po kvalitetu, ali je po voznim karakteristikama i osećaju za volanom barem klasu ispod.

Estetiku i ergonomiju da ne spominjem kada su u pitanju Italijani vs Japanci.
AZTECY
rookie
Garaža: HONDA Civic VTi
Lokacija: Skopje
Postovi: 2
Pridružio se: Pet Apr 27, 2012 8:11 am

Re: 159 dobre i loše strane

Ned Apr 29, 2012 11:17 pm

hvala vam svima na odgovore :good:
Korisnikov avatar
Coha_the_King
Garaža: 164 2.0 V6 turbo - ex
156 Polizia Stradale 2.4 JTD - ex
159 1.9 JTDm SW - S_Ex
Lokacija: Beograd
Postovi: 236
Pridružio se: Pet Nov 28, 2008 9:27 am

Re: 159 dobre i loše strane

Čet Dec 13, 2012 11:34 pm

:quadrifoglio
Korisnikov avatar
alfaholic
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 146 ti '97. ex
Alfa Romeo 156 1.8 TS '05.
Lokacija: Pancevo
Postovi: 1121
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 8:16 pm

Re: 159 dobre i loše strane

Pet Dec 14, 2012 9:53 pm

nidza napisao:
Iako je ovaj video previše eksploatisan u korist Alfe, zaista svaki put kad pogledam ne mogu da poverujem koliko smešno svi izgledaju pored 159, kako je prošla sve ovo prosto je bezobrazluk prema ostalima... :grin:
Korisnikov avatar
Moon_Walker
Garaža: Alfa Romeo 159
Lokacija: U Novom Sadu eee
Postovi: 13
Pridružio se: Pet Maj 10, 2013 10:48 pm

Re: 159 dobre i loše strane

Ned Jul 21, 2013 1:19 am

Prednosti je puno...

Pre svega perfektan dizajn, potpuno autentičan automobil, apsolutno liči sam na sebe... Moderan dizajn upakovan u retro šmeku... I mislim da njegov izgled kupuje i one koji ga ne vole... Potom odlično ležanje u krivinama, odličan i vrlo precizan upravljač, dobar menjač (mada pomalo dug hod iz prve u drugu, na ostalo nemam primedbi), odlična gama vrlo izdržljivih i štedljivih JTD motora, perfektno odrađen trap (vrlo sličan Accordu iz 2003-2008 koji se pokazao kao jedan od najboljih u klasi), masivna, udobna sedišta i ukupan osećaj u vožnji, kvalitet plastike i plastičnih materijala u enterijeru, jednostavan, dopadljiv i funkcionalno osmišljen raspored komandi u enterijeru i pogotovo na centralnoj konzoli, dosta prostora i komfora pogotovo na prednjim sedištima i u prtljažniku... I da ne zaboravimo, ponovo IZGLED, jer kao što rekoh, u moru sličnih, slično opremljenih automobila približno istih performansi, 159-ka je svakako auto sa dušom i autoritetom... Jedan jedini!

Mane...

Hm... Rekao bih da od dodatne opreme ima sve što je potrebno, ali ipak, ponekad stičem utisak da je osnovna oprema mogla biti za nijansu bolja (npr, mnogo ovakvih Alfi nemaju xenone, a da se ja pitam ne bih dozvolio da iz fabrike izađu sa običnim sijalicama), pomalo kvalitet šarki i oprugi koja su se ugrađivale u vrata (u mom modelu iz 2007 godine, iako je prešao manje od proseka, prilikom otvaranja prednjih vrata čuje se neki pomalo cijučući zvuk što ne smeta, ali ni ne godi ušima), i pre svega rekao bih kvalitet presvlaki na vratima... Ako imate model bez kože sa sedištima tamne boje, primetićete da se na te fabričke presvlake na vratima, lako hvata neka sitna prašina, neke dlačice i tome slično pa čak i samo nakon jednog dana pošto je auto detaljno usisan... Od mogućih mana spomenuo bih možda i da su mogli da ubace malo više pregrada za odlaganje sitnica, kojih nije da nema dovoljno, ali bi npr. jedna takva pregrada za odlaganje recimo naočara za Sunce, koju dosta novijih automobila ima, bila pun pogodak... Naravno, tu je i problem sa skidanjem laka za Alfinog amblema na haubi, falinka po kojoj je 156-ica bila uveliko poznato i koji uprkos tome nisu rešili nego su ostavili budućim vlasnicama da se sa tim i dalje bore lepeći raznorazne folije preko znaka... I za sada, drugih mana nisam uočio...

U suštini, kada se stave sve mane i prednosti na tanjir, rekao bih da za novac od 7 - 8000 eura koliko je potrebno izdvojiti za korektan model sa pravom kilometražom, jednostavno nije moguće kupiti lepši, bolji, udobniji, kvalitetniji automobil... Sem možda kraden, ali u tome u drugim temama. :D
"Bez obzira što mislite da možete ili ne možete uspeti, svejedno u pravu ste"!
H.Ford
Korisnikov avatar
Vlada R
Garaža: ex Alfa 159 JTDm restyle
Lokacija: Beograd
Postovi: 570
Pridružio se: Sre Jul 27, 2011 10:32 pm

Re: 159 dobre i loše strane

Ned Jul 21, 2013 9:50 pm

Donekle si u pravu.
Neki dolaze sa držačem za naočare, verujem da je opcija koja se doplaćuje ali možemo čuti i druge vlasnike. Moja ga nema i verovatno je zbog navigacije čija se tri dugmeta nalaze u tom prostoru.
Fabrički xenoni su skupi i potpuno je logično da budu opcija a ne standard. I postojeći halogeni farovi su više nego korektni. Problem je što smo mi pretežno kupci polovnih automobila, mi kupujemo ono što je prethodcni vlasnik naručio i platio. Kada budemo kupovali nove automobile moćićemo da ga prilagodimo svojim potrebama.
Za znak se potpuno slažem.
Ka
Kaligula
Drug Član
Drug Član

Re: 159 dobre i loše strane

Ned Jul 21, 2013 10:01 pm

Moja imam sasvim dovoljno pregrada,xenoni me ne zanimaju jer mislim da su bacanje para(prosto da se čovek zapita:Jbt pa kako smo vozili pre 20 godina......fuck,nismo imali xenone),kvalitet materijala( u mom slučaju je savršen),lakši za održavanje ne možeš da nadješ od alfatexa i posle 3 godine krem boja je kao nova,imam i pregradu za naočare(ako se doplaćuje više od 50 evra kao dodatna oprema treba ih ubiti :D
Bolji auto za te pare nema nigde na svetu........lepotu ne želim da komentarišem :drink
Danilo
Garaža: 159 2.2JTS '08
Postovi: 478
Pridružio se: Sre Dec 03, 2008 11:44 am

Re: 159 dobre i loše strane

Pon Jul 29, 2013 6:04 pm

Ta situacija sa znakom mene zaista čudi: moj znak i dalje izgleda kao nov na Alfi 159 2008. godište. Ljudi prijavljuju kako znak izbledi i za 3-4 godine, a ja sam već ušao u petu godinu i nema naznaka da će se to desiti. Da li to krene da se dešava postepeno ljudima? U kakvim uslovima ljudi drže vozila, pošto moj stoji napolju gotovo svih pet godina (osim jedne zime kada je bio garažiran kod mojih).
Korisnikov avatar
nidza
Garaža: ex 159
Lokacija: NBG
Postovi: 2274
Pridružio se: Pon Mar 05, 2012 4:11 pm

Re: 159 dobre i loše strane

Pon Jul 29, 2013 6:14 pm

Otkud znaš da nije zamenjen?

Tapatalk HD
Korisnikov avatar
alfa159zemun
Garaža: Alfa Romeo 159jtdm 16v, 2008
Fiat Grande Punto 1.3mjet, 2009
Lokacija: Zemun
Lokacija: Zemun
Postovi: 25
Pridružio se: Uto Avg 16, 2011 10:58 pm

Re: 159 dobre i loše strane

Pon Jul 29, 2013 7:26 pm

Što se tiče znaka problem definitivno postoji.Na predhodnoj 159-ki 2007 god. skroz se oljuštio ostalo je samo metalno udubljenje gde se samo nazirao amblem Alfe.Na sadašnjoj 159-ki 2008 god. počeo je da se ljušti napred i onaj na petim vratima.Upravo razmišljam gde da nabavim oba nova da ih zamenim.
Mislim da je nedopustivo da se taj problem nije rešio od strane fabrike prosto neverujem da logo firme bude tako nekvalitetan!!!! :scratch:
Što se tiče pregrade za naočare voleo bih da vidim da ih neko ubaci u njusem ako nisu tanke ko flis papir.
Nažalost to je realnost, ali to su jako mali problemi,ono što je najbitnije Alfa je Alfa a 159-ka kraljica drumova jer iskreno niko nije ostao ravnodušan na pojavu takve lepote!!!!!! :love: :gasp: :arflag
PANTA

Povratak na “Alfa Romeo 159 | Brera/Spider | 8C Comeptizione/Spider”