Sitnice koje treba znati o Alfi 159!

Generacija najlepših Alfinih automobila iz novije istorije
Alfa159newcomer
Garaža: Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 150 konja 2007 godiste
Lokacija: Podgorica
Postovi: 25
Pridružio se: Sub Apr 23, 2016 9:21 pm

Re: Sitnice koje treba znati o Alfi 159!

Uto Apr 26, 2016 8:57 am

Da, slazem se da kad se brze vozi da mora da trosi ali meni u grad trosi i kad je ne stiskam puno.. Kazem spustio sam je u grad na 10,5 - 10,6 ... Probacu vala jedan dan bas onako penzionerski da odvozim jedno 30-tak km gradske voznje pa javljam sta je bilo. A inace trosi i meni ok na otvorenom: od PG do BG mi je trosila 6,5 sve dok se nisam dohvatio Zlatibora i tu se normalno popela na 7, a u povratku BG - PG mi je trosila 6,5 ... I to na ravnici do Uzica nekih 6 litara, a cim se dohvatim brda odmah penje. Bord je na kraju u Podgorici izracunao 6,5 i to mi se cini ok. Gradska voznja ostaje misterija. Bas cu da probam ovu penzionersku voznju pa javljam rezultat. Hvala svima. Poz
Korisnikov avatar
Zillgian
Garaža: '07 AR159, 2.4 JTDm Q4
ex '02 AR156, 1.9 JTD
Lokacija: Bijeljina
Lokacija: Bijeljina
Postovi: 1437
Pridružio se: Pet Maj 01, 2009 12:07 am

Re: Sitnice koje treba znati o Alfi 159!

Uto Maj 03, 2016 10:32 am

Pitanje za ekipu sa 159 i 2.4 motorima od 210KS i sve one koji su ih vozili:

Od koliko obrtaja automobil krene da zaista "čupa" (iz druge brzine recimo)?

Koliko sam shvatio, maksimalni obrtni moment bi trebalo da nastupa na 1500 obrtaja. Međutim, to je teorija. Mene interesuju praktična iskustva.
Korisnikov avatar
Zillgian
Garaža: '07 AR159, 2.4 JTDm Q4
ex '02 AR156, 1.9 JTD
Lokacija: Bijeljina
Lokacija: Bijeljina
Postovi: 1437
Pridružio se: Pet Maj 01, 2009 12:07 am

Re: Sitnice koje treba znati o Alfi 159!

Uto Maj 03, 2016 1:57 pm

Nisam imao namjeru da postavljam 2 pitanja jedno za drugim, pa je možda bolje da sve objedinim u jedan post, a moderaciju da zamolim da ovaj post iznad obriše.

Skoro mi je Goxy rekao da moja zamisao da zamijenim fabričku navigaciju aftermarket navigacijom o kojoj su on, Boban i još par ljudi sa foruma diskutovali na odgovarajućoj temi, ne može da prođe, jer se aftermarket navigacija ne može (jednostavno) uglaviti na mjesto originalne, pošto je zamišljena kao zamjena za 2-din CD uređaj. Dok ne nađem OEM navigaciju V2.0, hoću da probam da uradim sljedeće:

1. Pošto nemam Blue & Me, a ni USB priključak u kaseti za rukavice, interesuje me da li je moguće kupiti pomenuti priključak i prosto ga priključiti na fabričku navigaciju (prva varijanta, sa dodatkom BOSE sistema), ili je neophodno ugraditi i Blue&Me. Ova koju imam ne čita MP3, što mi je glavna zamjerka.

2. Kakva je situacija sa V2.0 fabričkom navigacijom po pitanju gore navedenog?

3. Pitanje za ekipu sa 159 i 2.4 motorima od 210KS i sve one koji su ih vozili:
Od koliko obrtaja automobil krene da zaista "čupa" (iz druge brzine recimo)?
Koliko sam shvatio, maksimalni obrtni moment bi trebalo da nastupa na 1500 obrtaja. Međutim, to je teorija. Mene interesuju praktična iskustva.

Hvala unaprijed.
Korisnikov avatar
BobanR
Garaža: Brera 2.4
Lokacija: Kragujevac
Postovi: 3703
Pridružio se: Čet Jul 31, 2014 8:34 pm

Re: Sitnice koje treba znati o Alfi 159!

Uto Maj 03, 2016 3:08 pm

Haj' da probam ja da odgovorim...
Što se navigacije tiče...
1. Navigacija koja je ugrađivana u 159/breru je nešto veća od 2DIN, odnosno, nije u standardu. To vaši i za v1 i v2 navigacije. Iz tog razloga, ne ide aftermarket navigacija. Mogućnosti koje postoje su sledeće:
- Najlakše je da nađeš alu trim od CD modela i instaliraš aftermarket navigaciju. Plug&Play varijanta za relativno mali novac.
- V2 fabričke navigacije može da se kupi prilično jeftino(300e), ali je potrebno i znanje iz elektronike, poštno konektori, naravno, nisu kompatibilni. Daleko je od plug&play, ali je moguće izvesti
- Neka od boljih navigacija (pioneer) i blenda, ali opet bi morao da nađeš 2DIN trim
- Izabereš navigaciju koja ti odgovara vizuelno i po tehničkim karakteristikama i prilagodiš centralnu konzolu. :lol:

Za motor/turbo...fabrika navodi 1500rpm kao peak torque za motore od 210ks, dok je za one sa 200ks bilo 2000rpm. Ono što tebe zanima je kad turbo "kick in-uje", a to nije usko povezano sa obrtajima i zavisi od drugih faktora
Sébastien Loeb napisao:...Ore taj snijeg kao kombajn sjeno...
Korisnikov avatar
Zillgian
Garaža: '07 AR159, 2.4 JTDm Q4
ex '02 AR156, 1.9 JTD
Lokacija: Bijeljina
Lokacija: Bijeljina
Postovi: 1437
Pridružio se: Pet Maj 01, 2009 12:07 am

Re: Sitnice koje treba znati o Alfi 159!

Uto Maj 03, 2016 6:07 pm

Puno ti hvala Bobane. Mnogo si mi pomogao, kao i Goxy, uostalom. Ne želim mnogo da smaram, ali bih zamolio tebe, ili bilo koga ko je vičan materiji, da mi pomogne oko još par (pod)pitanja:

1. Na koji način mogu da osposobim postojeću V1 navigaciju da čita mp3? Koliko je komplikovano priključivanje USB interfejsa i da li je potrebno da se kupuje blue&me?
2. Da li je neko naišao na kakve šeme prespajanja kablova sa V1 na V2 navigaciju?
3. Možda neki link ka tim V2 navigacijama od 300 evra. Ja se polomih, ali ih baš ne mogu pronaći tek tako :)

(Iako bih najradije zaganjao aftermarket navigaciju, ne bih tražio drugi trim, jer je ovaj od onog reljefnog, odnosno izrezbarenog aluminijuma. Ako bude problema, ići ću na Microlink/Xcarlink varijantu)

3. Bobane, pošto ti u svojoj Breri imaš 2.4 od 210KS, možeš li mi reći kada kod tebe dolazi do "povlačenja" turbine (odnosno, kakva je situacija bila prije nego što si odradio čip)?
Poslednja izmena od Zillgian u Uto Maj 03, 2016 6:30 pm, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
BobanR
Garaža: Brera 2.4
Lokacija: Kragujevac
Postovi: 3703
Pridružio se: Čet Jul 31, 2014 8:34 pm

Re: Sitnice koje treba znati o Alfi 159!

Uto Maj 03, 2016 6:17 pm

1. Nisam se udubljivao, ali mislim da moraš da kupiš microlink ili neku sličnu spravu.

2. Nisam nigde naišao na šemu za ovo

3. Imaš PM

4. Što se turbine tiče...ne zavisi od broja obrtaja. Ono što tebe zanima je turbo lag. Generalno, na GTB2056v, fabričkoj, je veoma mali i vrlo brzo od potapanja papučice počinje da čupa, kako ti kažeš. Naravno mnogi faktori utiču na to...od broja obrtaja na kome si pre potapanja, stepena prenosa, da li je papučica gasa potopljena skroz ili ne, brzina kojom si potopio papučicu... Nema logove sa fabričkom mapom i turbinom, ali turbo koji je ugrađivan u taj set-up (939a0000) je najbolji u "svojoj generaciji", pa se sigurno nećeš pokajati.
Sébastien Loeb napisao:...Ore taj snijeg kao kombajn sjeno...
Korisnikov avatar
byMaX
Contact:
Garaža: Alfa Romeo Giulia QV 510bhp AT8 2018
Alfa Romeo Giulietta 2.0jtdm3 Sport 2011
Volvo S80 2006
Mini Cooper D 2016
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 1330
Pridružio se: Pon Jan 05, 2009 9:31 pm

Re: Sitnice koje treba znati o Alfi 159!

Uto Maj 03, 2016 9:13 pm

2.4 210ks... Po mom misljenju, cupa negde od 1500, a kick je od 1800-2600 recimo, i i dalje cupa do 3300 i onda naglo pada.

TBi, nema neki kick generalno. Vuce jako ravnomerno od 1400 do 3300, a od 3300-5000 zaista divlja...

Zanimljivo mi je da uporedim sve to sa 2.0 170ks sa tct menjacem... jer je auto laksi. Do stotke stize jednako brzo kao i 159 sa tbi motorom. Za nijansu slabije vuce, ali su promene trenutne, pa zato stize jednako brzo do 100. E sad, po (ne)linearnosti snage je slicniji 2.4 jtdm motoru u 159. Koliko je 2.4jtdm jaci, toliko je i 159 teza od Djulijete, pa su zato vrlo uporedivi. Naravno, opet 2.4 ima izrazeniji taj kick, a Djulijeta je do stotke brza zbog menjaca. U sustini, sva tri su zabavnija za voznju iako su FWD od Mercedesa C klase koji sam hteo da kupim...
Turismo Internacionale
Korisnikov avatar
turshija
Contact:
Garaža: Alfa Romeo Spider (939) 3.2 V6 2007
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 269
Pridružio se: Sub Mar 23, 2013 2:52 am

Re: Sitnice koje treba znati o Alfi 159!

Sre Maj 04, 2016 10:48 am

Zillgian napisao:1. Na koji način mogu da osposobim postojeću V1 navigaciju da čita mp3?
Posto nisam u toku, koju tacno navigaciju ti imas ?

Recimo na 159 2009to, ja imam klasicnu navigaciju (onu sto joj je interfejs u plavim bojama), dok mi je na Spideru (2007) dosla ista ta navigacija ali sa starim i budjavim softverom (onu sa tamno zeleno/sivim bojama). Prva stvar koju sam uradio jeste da sam je updatovao na novi firmware i sve radi normalno... Prima mi nove mape, radi mp3 itd, ali pre update-a firmware-a nisam nista od toga isprobao na zalost tako da ne znam da li stari firmware cita mp3 ili ne.

Evo kako izgleda stari firmware:
Slika

A ovako izgleda novi:
Slika

A ovako izgleda proces flashovanja na mom autu :)
Slika
Korisnikov avatar
Zillgian
Garaža: '07 AR159, 2.4 JTDm Q4
ex '02 AR156, 1.9 JTD
Lokacija: Bijeljina
Lokacija: Bijeljina
Postovi: 1437
Pridružio se: Pet Maj 01, 2009 12:07 am

Re: Sitnice koje treba znati o Alfi 159!

Sre Maj 04, 2016 11:33 am

Hvala kolegama na svesrdnoj pomoći.

Kod mene je V1 (2007) navigacija sa, kako vidim, starim firmwareom. Pokušaću da ga update-ujem, pa da javim utiske :)
Korisnikov avatar
turshija
Contact:
Garaža: Alfa Romeo Spider (939) 3.2 V6 2007
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 269
Pridružio se: Sub Mar 23, 2013 2:52 am

Re: Sitnice koje treba znati o Alfi 159!

Sre Maj 04, 2016 11:40 am

Evo kako sam ja updatovao bez problema ...
Skines ovaj ISO i narezes ga na CD kao image: http://turshija.com/downloads/AlfaRomeo ... e_12.3.iso

I evo instrukcije:
-Get in the car.
-Turn the on ignition.
-When radio is on, push audio-button.
-Insert CD with firmware.
-Information will show up: CD reading.
-Information will show up: CD error.
-Pull out your key/remote.
-Wait min. 30 seconds.
-Leave the key/remote out of the teg-reader.
-Just turn on the radio by pushing the on/off button.
- Alfa logo will show first and you hear the CD-player working.
-Flash/update screen will show next.
-When file-download starts, push 3,4,5,6,9 buttons.
-Wait untill finished.

a evo ti slika na kojoj vidis koji su 3,4,5,6,9 dugmici:
Slika
Korisnikov avatar
Zillgian
Garaža: '07 AR159, 2.4 JTDm Q4
ex '02 AR156, 1.9 JTD
Lokacija: Bijeljina
Lokacija: Bijeljina
Postovi: 1437
Pridružio se: Pet Maj 01, 2009 12:07 am

Re: Sitnice koje treba znati o Alfi 159!

Sre Maj 04, 2016 1:09 pm

Da, u međuvremenu sam isto to uspio da iščeprkam. Međutim, mnogo hvala u svakom slučaju. Sigurno će nekome koristiti. Živo me interesuje šta će biti kao konačni rezultat, odnosno, da li će biti otvorena mogućnost za čitanje MP3 ili ne. Pretpostavljam da charger u svakom slučaju ostaje bez podrške za MP3.

Uz to, našao sam i Setup CD za Navi Connect+, kontam da promijenim audio sa njemačkog na engleski ili italijanski. http://www.mediafire.com/?bpf3xc3zy3dkkf1

Nadam se samo da kod mene nije neka ultra rijetka serija navigacije, da je ne "zakucam" pogrešnim firmware-om.

Vidim da je Makso nekada ranije pominjao mogućnost apdejta centralnog borda, koji otvara brojna nova podešavanja na automobilu. Možda neko zna nešto o tome?
Korisnikov avatar
turshija
Contact:
Garaža: Alfa Romeo Spider (939) 3.2 V6 2007
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 269
Pridružio se: Sub Mar 23, 2013 2:52 am

Re: Sitnice koje treba znati o Alfi 159!

Sre Maj 04, 2016 1:53 pm

Yap imam i setup CD na istom linku:
http://turshija.com/downloads/AlfaRomeo ... etupCD.iso

Meni je bilo na italijanskom, lepo zvuci ali dzaba kad nista ne razumem :D Pa sam stavio lepo na engleski i ajd cao ...
I ja sam se malo bojao da ne brickujem navigaciju na autu isti dan kada sam ga kupio, ali sam nekako skupio muda i odradio update :) Nije mi palo na pamet da proverim mp3 u changeru, sada cu trknem do auta da vidim pa izvestavam za par minuta ...
Korisnikov avatar
turshija
Contact:
Garaža: Alfa Romeo Spider (939) 3.2 V6 2007
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 269
Pridružio se: Sub Mar 23, 2013 2:52 am

Re: Sitnice koje treba znati o Alfi 159!

Sre Maj 04, 2016 2:19 pm

Evo ga definitivno CD changer ne cita mp3.
Uzeo sam mp3 disk ubacio ga normalno u CD, ispise mi prvo Reading CD, pa onda Exploring MP3 i normalno ucita sve pesme i radi super. Isti taj disk ubacim u CD changer, sacekam da on odradi svoju madjiju i ne nudi mi da plejer da pustam sa njega... Na poziciji 8 i 10 su mi mp3 diskovi:
Slika

Zillgian napisao:Vidim da je Makso nekada ranije pominjao mogućnost apdejta centralnog borda, koji otvara brojna nova podešavanja na automobilu. Možda neko zna nešto o tome?
To i mene zanima ... Na Spideru mi izgleda ovako:
Slika
dok na 159 pritiskom na to dugme, ovaj menu samo trepne na momenat i odmah udje u speed limit podesavanje, verovatno zato sto tamo nemam automatska svetla pa nema sta drugo da se cacka :)
Korisnikov avatar
b0jan
Garaža: Alfa Romeo 159 TBi Ti Q2
Lokacija: Kotor
Lokacija: Kotor
Postovi: 1624
Pridružio se: Pet Avg 09, 2013 8:47 pm

Re: Sitnice koje treba znati o Alfi 159!

Sre Maj 04, 2016 9:44 pm

Ja imam navigaciju V1. Odradjen update, i sve lijepo radi (licno vise mi se svidja v1 od v2), Takodje ugradjen je Mikrolink2, na njemu je fleska od 32GB i sva muzika koja mi treba. Mikrolink je emulator CD sanzera, tako da u istom trenutku ne mogu biti povezana oba uredjaja (smisao CD sanzera gubi svaku smisao, kad na jednoj flesci moze da stane hiljade CD-ova). U uredjaju mi je stalno CD sa mapama, tako da je pristup navigaciji momentalan (nove mape su odlicne i detalje). Inace glas italijanke koja navodi prilikom koristenja navigacije je jedan od cari auta (dusa ^^) i nje mi se bas tesko (ako ne i najteze) odreci a zarad neke aftermarket varijante. Mikrolink 2 ima i bluetooth tako da ukoliko drustvo zeli da pusti "bas tu" pjesmu sa mobilnog telefona, naravno moze (povezivanje sa telefonom je veoma brzo). Takodje dostupna je opcija handsfree koristenja prilikom raygovora. Kvalitet zvuka na Mirkrolinku nije bas na zavidnom nivou, ali nije ni toliko los. Es sad ja sam vec imao ugradjen mikrofon, te sam iskoristio postojeci za povezivanje sa mikrolinkom, (mikrofon se nalazi u prednjoj plafonjerci) Na navigaciji to je veliki prikljucak sa samo dva kabla crne i bjele boje (imas u mojoj garazi mislim i slike), mislim da je taj prikljucak ustvari prikljucak BOSE ozvucenja tako da na isti moze da se poveze i neko aftermarket subwoofer rijesenje ukoliko je glasna muzika nesto sto je neophodno. Licno jacina i kvalitet zvuka koji proizvodi V1 navigacija je izvaredan.
Korisnikov avatar
Zillgian
Garaža: '07 AR159, 2.4 JTDm Q4
ex '02 AR156, 1.9 JTD
Lokacija: Bijeljina
Lokacija: Bijeljina
Postovi: 1437
Pridružio se: Pet Maj 01, 2009 12:07 am

Re: Sitnice koje treba znati o Alfi 159!

Sre Maj 04, 2016 11:03 pm

Prvo da se zahvalim svim kolegama na nesebičnoj i svesrdnoj pomoći :)

Uspio sam da ažuriram software navigacije. Sada sam interfejs izgleda ljepše i pušta MP3 (mada mi se čini da prije update-a nisam ni probao da li radi).

Šaržer nisam stigao da isprobam.

Inače, imam Xcarlink u 156. Zadovoljan sam kvalitetom zvuka, ali nisam zadovoljan stereo razdvajanjem u jedno 30ak posto melodija, stoga ga ne bih tek tako prebacio na 159. Razmišljam da se opredijelim za Mikrolink 2, pogotovo ako ima bluetooth mogućnost, ali sam sad bačen u dilemu, kad B0jan reče da zvuk nije na zavidnom nivou (iako u specifikacijama stoji da podržava bitrate do 320 kbps). Malo sad i ja sitničarim.... :/

Hvala svima još jednom. Svima vam dođem ćepi na skupu, ako Bog da pa se i vidimo :)
Korisnikov avatar
nidza
Garaža: ex 159
Lokacija: NBG
Postovi: 2274
Pridružio se: Pon Mar 05, 2012 4:11 pm

Čet Maj 05, 2016 5:58 am

Kakve veze ima xcarlink sa stereo razdvajanjem? On pušta kako je MP3 enkodiran.

Konkretno na 159 imam onaj znatno jeftiniji microlink i od mene samo reči hvale može da dobije. Uostalom pohvale i za xcarlink koji već skoro deceniju čuči u Stilu.

Tapatalk
Korisnikov avatar
Zillgian
Garaža: '07 AR159, 2.4 JTDm Q4
ex '02 AR156, 1.9 JTD
Lokacija: Bijeljina
Lokacija: Bijeljina
Postovi: 1437
Pridružio se: Pet Maj 01, 2009 12:07 am

Re: Sitnice koje treba znati o Alfi 159!

Čet Maj 05, 2016 12:20 pm

Ima veze, jer se na pojedinim pjesmama (cca 30%) gotovo uopšte ne čuje vokal, dok se džitra i prateći vokali čuju kao da su oni ti koji su u prvom planu. Napominjem da je u pitanju situacija kada se audio pušta sa iPoda (a na njemu nemam opciju da prebacim signal na "mono") preko 30-pinskog konektora. Nisam pokušao da puštam muziku preko 3.5mm džeka. Možda bi trebalo, mahom zbog dijagnostifikovanja da li je problem baš u dekoderu signala sa iPoda, ali sam zato i kupio Xcarlink, zbog komandi na volanu.
Inače, nikakvih problema sa tim istim iPodom nemam kada puštam muziku preko nekog drugog docking station-a ili preko 3.5mm banane.
Alfa159newcomer
Garaža: Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 150 konja 2007 godiste
Lokacija: Podgorica
Postovi: 25
Pridružio se: Sub Apr 23, 2016 9:21 pm

Re: Sitnice koje treba znati o Alfi 159!

Pet Maj 06, 2016 10:20 am

Nesto mi slabo ide ova penzionerska voznja :-) Ali da se primijetiti da znatno manje trosi kad se sporije vozi. Vazno je da se nista ne pokvari ako Bog da, pa cemo lako i ako malo vise potrosi. Sve joj prosto pri onakvom izgledu i brzini koju postize. Generalno, ja sam zadovoljan.
Nenadzivotic
Garaža: Alfa Romeo 159
Lokacija: Beograd
Postovi: 10
Pridružio se: Uto Apr 26, 2016 1:18 pm

Re: Sitnice koje treba znati o Alfi 159!

Pon Maj 09, 2016 7:43 pm

Pozdrav svima, ako neko moze da mi pomogne,da mi odgovori

Zanima me da li iko zna koliko moze da kosta izrada kljuca u nekom od alfinih servisa i ako je to oko 100eura da li moze nekako jeftinije da se to nadje?

i jos jedno pitanje jeste za ovaj mehanizam zadnjeg levog prozora (automat), koliko on moze da kosta i da li moze on da se lako nadje i naruci u nekom od servisa i koliko on moze da kosta ?

Pozdrav i hvala unapred
Korisnikov avatar
Djo83
Garaža: Alfa 156 Crosswagon Q4
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 2288
Pridružio se: Sre Nov 26, 2008 4:38 pm

Re: Sitnice koje treba znati o Alfi 159!

Uto Maj 10, 2016 6:33 pm

Ne znam tacan info ali mozes poslati mejl stojanovu, ovlascenom zastupniku iz Ns. Meni su par puta odgovarali u roku od 1 dan na upit za cene.
Nenadzivotic
Garaža: Alfa Romeo 159
Lokacija: Beograd
Postovi: 10
Pridružio se: Uto Apr 26, 2016 1:18 pm

Re: Sitnice koje treba znati o Alfi 159!

Čet Maj 12, 2016 1:16 pm

Raspitivao se nesto i kazu da kljuc moze da kosta od 200eura pa navise,pa jel to moguce?200e za obican kljuc?Bas previse...Zna neko neki jeftiniji bolji nacin da se dodje do istog?Da li moze da se naruci sa ebaya kutija pa da se izreze kljuc i kodira ?(Nemam onu kodirajucu karticu sto se dobija uz auto)
Korisnikov avatar
Flavio
Uprava ARCS
Uprava ARCS
Garaža: ex 155 1.8 TS,
ex 1.8 T.S. KaraWagon
FL 147 120 TS
Stilo 80 JTD
Felicia Combi 75 I.E.
Lokacija: Srbistan
Lokacija: Požarevac
Postovi: 7781
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 7:03 pm

Re: Sitnice koje treba znati o Alfi 159!

Čet Maj 12, 2016 2:47 pm

Zašto misliš da nije moguće ?
Alfa 159 je polovnjak koji je tek na pragu "starudija" kod nas plus, nema adekvatnu zamenu u proizvodnom programu, što je još jedan razlog za cene delova.

Možeš i kod sponzora kluba, AK Kole, da se informišeš za potrebne delove ;) Pitaj OVDE
Korisnikov avatar
G0XY
Garaža: Mito QV
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd-Bele Vode
Postovi: 6713
Pridružio se: Pet Nov 20, 2009 12:21 pm

Re: Sitnice koje treba znati o Alfi 159!

Čet Maj 12, 2016 2:51 pm

Ja koliko znam,izrada ključa je oko 200-300eur i to nije običan ključ...mnogi kupe polovnjak sa jednim ključem,u zabludi da je izrada drugog ključa jeftina opcija.
USB ključevi nisu ni malo jeftini,za druge modele i marke vozila izrada zna da bude i mnogo skuplja.
A Man's Got to Know His Limitations...
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Sitnice koje treba znati o Alfi 159!

Čet Maj 12, 2016 4:46 pm

Nenadzivotic napisao:Raspitivao se nesto i kazu da kljuc moze da kosta od 200eura pa navise,pa jel to moguce?200e za obican kljuc?Bas previse...
200 € je još i povoljno jer recimo naručivanje originalnog ključa skakavca za MiTo u ovlašćenom servisu izađe oko 300 €. To su cene za to zadovoljstvo, tako da uopšte nije zanemarivo da li uz auto stignu i ključevi u paketu ili ne...
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Alfa159newcomer
Garaža: Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 150 konja 2007 godiste
Lokacija: Podgorica
Postovi: 25
Pridružio se: Sub Apr 23, 2016 9:21 pm

Re: Sitnice koje treba znati o Alfi 159!

Uto Jun 21, 2016 4:46 pm

Imam jedno pitanje: Kad okrecem volan u mjestu i pri parkiranju osjecam da volan kao da struze o necemu, kao da grebe o nesto. Tecnosti u servo pumpi ima dovoljno. Gume su 225/50 R17
Sta ovo moze biti? Nije nedaj Boze nesto sa letvom upravljaca?

Povratak na “Alfa Romeo 159 | Brera/Spider | 8C Comeptizione/Spider”