Delphi diskovi ?

Generacija najlepših Alfinih automobila iz novije istorije
Korisnikov avatar
b0jan
Garaža: Alfa Romeo 159 TBi Ti Q2
Lokacija: Kotor
Lokacija: Kotor
Postovi: 1624
Pridružio se: Pet Avg 09, 2013 8:47 pm

Delphi diskovi ?

Čet Apr 23, 2015 10:45 am

Kao sto se vidi iz naslova interesuje me da li neko imas iskustva sa pomenutim DELPHI diskovima na 159tci?

Na par frouma za druge marke automobila sam naisao na poyitivne komentare...

Delphi are an American company - been going about 100 years!

About 10 years ago they took over AP Lockheed (based at Leamington Spa). So Delphi brakes are really Lockheed - which I think almost everybody will have heard of.
Delphi brakes are OE on quite a few cars and no doubt will perform close to OE spec on the ...
Korisnikov avatar
Vlada R
Garaža: ex Alfa 159 JTDm restyle
Lokacija: Beograd
Postovi: 570
Pridružio se: Sre Jul 27, 2011 10:32 pm

Re: Delphi diskovi ?

Čet Apr 23, 2015 11:37 am

Me mogu ti dati komentar za Delphi (jer sam daaavno, daaavno na drugom autu imao Lockheed pločice i verujem da to nije uporedivo sa današnjim proizvodnim programom) ali ako nisi striktno vezan za Delphi mislim da su Textar i Ate bolja kupovina a dostupni su ovde bez peripetija sa individualnim uvozom/naručivanjem. TRW više nije zastupljen kao nekad a imam odlično iskustvo sa njim a od budžet varijanti preporuka za Remsa diskove.
Korisnikov avatar
b0jan
Garaža: Alfa Romeo 159 TBi Ti Q2
Lokacija: Kotor
Lokacija: Kotor
Postovi: 1624
Pridružio se: Pet Avg 09, 2013 8:47 pm

Re: Delphi diskovi ?

Pet Apr 24, 2015 6:44 am

Pa planirao sam da uzmem brembo diskove sa EBC Green ili red stuff, ali Brembo kod nas nikako da nadjem, pa sam naisao na ove DELPHI diskove, isto u Hrvatskoj i Sloveniji, na silux sajtu, e sad sta disk je disk ^^, na alfa ovneru bas na 2.4ku ljudi masovno stavljaju buzet varijante, pa onda dolazi racunica, da li mjenjati Brembo svake dvije godine ili jeftinije svaku godinu. A i s obyirom na danasnju kontrolu i sertifikaciju svega i svacega, vjerujem da je taj kvalitet diskova priblizno isti. :scratch:
Korisnikov avatar
bokac
Garaža: 155 v6 & 156 jts ss
Lokacija: Ks
Postovi: 1601
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 2:31 pm

Re: Delphi diskovi ?

Pet Apr 24, 2015 9:03 am

U Krusevcu se prodaje Delphi i to ceo program. Verujem i da su uvoznici. Imaju i servis svoj. Svaka preporuka za saradnju.
www.madauto.rs
Slika
Korisnikov avatar
b0jan
Garaža: Alfa Romeo 159 TBi Ti Q2
Lokacija: Kotor
Lokacija: Kotor
Postovi: 1624
Pridružio se: Pet Avg 09, 2013 8:47 pm

Re: Delphi diskovi ?

Pet Apr 24, 2015 12:41 pm

Da sve sam vise ubjedjen da je to dobra kupovina, pa i na http://shop.alfisti.net/Tuning-Styling/ ... :6210.html Brebo dodje 44,50e po komadu. Na lexusovom forumu isto hvale Delphi diskove. Ipak Novo je Novo. Samo dobre Pakne, a EBC mislim da su najbolji odnos cijene i kvaliteta, stim sto su keramicke tako da stvaraju veoma malo ili nista prasine ^^, a i manje su abrazivne po diskove u odnosu na metalne smjese. Mada jos uvijek razmisljam o grooved diskovima. :rolleyes:
Korisnikov avatar
G0XY
Garaža: Mito QV
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd-Bele Vode
Postovi: 6713
Pridružio se: Pet Nov 20, 2009 12:21 pm

Re: Delphi diskovi ?

Sub Apr 25, 2015 7:50 am

To bi bilo dobro za plocice da mnogo ne prase po felni prilikom kocenja,pod uslovom da ne skripe :gr8:
A Man's Got to Know His Limitations...
Korisnikov avatar
Ognjen_HN
Garaža: ex Alfa Romeo 146 1.7 16v ie, Alfa Romeo 164 2.0 8v Nord
Lokacija: Herceg-Novi
Lokacija: Herceg-Novi
Postovi: 2058
Pridružio se: Pon Maj 21, 2012 1:27 am

Re: Delphi diskovi ?

Sub Apr 25, 2015 3:20 pm

Bjezi od silux sajta I njihovih proizvoda, uglavnom Su sve kineske kopije !! ;)
NE PREKIDAJ ZENU DOK CUTI! :)
Korisnikov avatar
b0jan
Garaža: Alfa Romeo 159 TBi Ti Q2
Lokacija: Kotor
Lokacija: Kotor
Postovi: 1624
Pridružio se: Pet Avg 09, 2013 8:47 pm

Re: Delphi diskovi ?

Pon Apr 27, 2015 9:32 am

E sad me i ti upropasti ^^, sta mislis da ne prodaju originalne dijelove ?

Opet o DELPHI-ju sam opet naisao samo na pozitivne komentare. Vidim da su i Hrvatskoj dosta popularni na njuskalu, vec pomenuti diskovi.

A za ozbiljnost prodavnice, dovoljna garancija bi trebala da bude da sve ide preko paypala, tako da su male sanse da nekoga zavrnu, takodje daju fabricku garanciju na svaki proizvod, a ako dodje do nezadovoljstva pare se lako vracaju posredstvom paypala. Obicno sajtovi koji nesto muljaju nemaju PayPal, vec placanje direktno na tekuci racun. Sigurno imaju veliku ponudu djelova od onih jeftinijih do onih skupljih, to je ona nasa domaca koliko para toliko i muzike. :whistle:
Korisnikov avatar
Ognjen_HN
Garaža: ex Alfa Romeo 146 1.7 16v ie, Alfa Romeo 164 2.0 8v Nord
Lokacija: Herceg-Novi
Lokacija: Herceg-Novi
Postovi: 2058
Pridružio se: Pon Maj 21, 2012 1:27 am

Re: Delphi diskovi ?

Pon Apr 27, 2015 9:19 pm

Ja Sam za moju 164rku nasao set kvacila na silux sajtu za 100tinak eura, a svugdje je taj isti Valeo set preko 150e....odradim Mali research I par drugara mi kaze istu stvar, da valjaju kineske kopije :)
NE PREKIDAJ ZENU DOK CUTI! :)
Korisnikov avatar
zloca944
Garaža: Alfa Romeo 147,2.0 TS,Selespeed.
Porsche 944 '84
Porsche 944 '85 Automatic
Porsche 944 '86
Mercedes W140 S350TD
Toyota Supra MA 61,2.8
Opel GT '71
Lokacija: Beograd
Postovi: 95
Pridružio se: Uto Nov 12, 2013 11:53 am

Re: Delphi diskovi ?

Sub Maj 02, 2015 12:35 am

Generalni uvoznici,zastupnici i prodavci za DELPHI,BREMBO i jos dosta marki kod nas je firma EURO AUTO.Sto se Delphi-jevih diskova i plocica tice,sa Alfom nemam iskustva ali ih na Porsche-e guram vec jedno dobrih 6-7 god bez ikakvog ali ikakvog problema,osim sto hoce nekad-nekad da zaskripi malo pri kocenju(zaustavljanju).Sobzirom da vozim malo ostrije i da kada god sam na auto putu imam kocenja sa vecih brzina,nikad mi se nije desio problem u smislu da se pregreju pa nece da koce ili da tresu i tome slicno,i koce DOSTA dobro,da ne kazem odlicno.Tako da sto se mene tice imam samo reci hvale a na tebi je da odlucis.Inace Delphi je firma koja kupuje druge firme i prodaje njihove proizvode pod svojim logom,tako da su delovi kocionog sistema proizvodjaca Lockheed i Jurid samo u Delphi pakovanju.
Sedam godina nisam uzeo kap alkohola!Onda krenem u prvi razred uhvati me lose drustvo i...
Mnogo je bolje biti bogat i srecan,nego siromasan i nesrecan!
Korisnikov avatar
b0jan
Garaža: Alfa Romeo 159 TBi Ti Q2
Lokacija: Kotor
Lokacija: Kotor
Postovi: 1624
Pridružio se: Pet Avg 09, 2013 8:47 pm

Re: Delphi diskovi ?

Sub Maj 02, 2015 10:40 am

Odlicno, veoma koristan komentar zahvaljujem.

Inace ja planiram nove plain kako kazu ili ti ravne diskove i keramicke pakne EBD red ili green stuff.

:arflag
Korisnikov avatar
Vlada R
Garaža: ex Alfa 159 JTDm restyle
Lokacija: Beograd
Postovi: 570
Pridružio se: Sre Jul 27, 2011 10:32 pm

Re: Delphi diskovi ?

Sub Maj 02, 2015 9:53 pm

Što se škrip(uck)anja kočnica tiče to se da rešiti bakarnom pastom.
Korisnikov avatar
Shanirani
Contact:
Garaža: 156 2.0 TS
Lokacija: Blace
Postovi: 5423
Pridružio se: Uto Jun 18, 2013 8:47 am

Re: Delphi diskovi ?

Ned Maj 03, 2015 12:04 am

Sta je Bakarska pasta? Kako se koristi?
Korisnikov avatar
zloca944
Garaža: Alfa Romeo 147,2.0 TS,Selespeed.
Porsche 944 '84
Porsche 944 '85 Automatic
Porsche 944 '86
Mercedes W140 S350TD
Toyota Supra MA 61,2.8
Opel GT '71
Lokacija: Beograd
Postovi: 95
Pridružio se: Uto Nov 12, 2013 11:53 am

Re: Delphi diskovi ?

Ned Maj 03, 2015 1:43 am

Pasta koja se namaze na zid plocice (do kandze) i ublazi vibracije koje prave skriputav svuk.Pomaze neko vreme ali posle opet hoce da se cuje i to skripuckanje se cuje nekad,nekad.Evo vozim se vec 4-5 dana nisam ni jednom cuo.Tako da nije strasno ali sam napomenuo da hoce ponekada da zaskripi.
Sedam godina nisam uzeo kap alkohola!Onda krenem u prvi razred uhvati me lose drustvo i...
Mnogo je bolje biti bogat i srecan,nego siromasan i nesrecan!
Korisnikov avatar
Vlada R
Garaža: ex Alfa 159 JTDm restyle
Lokacija: Beograd
Postovi: 570
Pridružio se: Sre Jul 27, 2011 10:32 pm

Re: Delphi diskovi ?

Ned Maj 03, 2015 8:25 am

Upravo ovo što je zloca944 rekao samo što bi trebalo da je dugotrajno rešenje jer ne korodira tj. ne menja svojstva uticajem spoljašnje sredine. Verovatno da se vremenom zapraši pa to možda ima uticaja ali koliko sam čitao po forumima ko god je stavio nije imao problema sa škripom.

Ovakva košta oko 800 din što i nije mnogo a rekao bih da ima za nekoliko zamena pločica http://www.liqui-moly.de/liquimoly/prod ... nt&land=GB
Korisnikov avatar
G0XY
Garaža: Mito QV
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd-Bele Vode
Postovi: 6713
Pridružio se: Pet Nov 20, 2009 12:21 pm

Re: Delphi diskovi ?

Pon Maj 04, 2015 11:33 am

Ja bih ipak odabrao nešto čemu ne treba pasta i sličan kung-fu.
Evo prešao skoro 1000 km ovog produženog vikenda sa ATE diskovima i pločicama,što autoputa,što krivina po Bosni,što po vreloj trkačkoj stazi u Zalužanima.
Nema škripanja kada su hladni,nema škripanja kada su zagrejani,nema škripanja kada su usijani ili bilo čega na trkačkoj stazi...bukvalno sam ih satirao u nedelju u BL (u Zalužanima na trkačkoj stazi).
Još na sve to,dok su bili usijani sam ih nalio hladnom vodom jer sam imao izletanje na stazi i felna mi je bila puna zemlje i trave koju sam sapirao Knjaz Miloš kiselom vodom (jedino nju sam našao :D).
Znači da ne dužim:nema škripanja,nema krivljenja,diskovi su vrhunski :gr8:

Slika
Slika
A Man's Got to Know His Limitations...
Korisnikov avatar
bokac
Garaža: 155 v6 & 156 jts ss
Lokacija: Ks
Postovi: 1601
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 2:31 pm

Re: Delphi diskovi ?

Pon Maj 04, 2015 11:54 am

Fali ti Brembo :nakkal:

Slika
Slika
Korisnikov avatar
G0XY
Garaža: Mito QV
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd-Bele Vode
Postovi: 6713
Pridružio se: Pet Nov 20, 2009 12:21 pm

Re: Delphi diskovi ?

Pon Maj 04, 2015 12:00 pm

Grešiš sinko,mnogo grešiš... to su zadnje kočnice,a evo i prednjih četvoroklipnih :lol:

Slika
A Man's Got to Know His Limitations...
Korisnikov avatar
mali radojica
Garaža: alfa romeo 147 jtdm
Lokacija: novi beograd
Lokacija: NBG
Postovi: 4134
Pridružio se: Ned Okt 30, 2011 10:05 pm

Re: Delphi diskovi ?

Pon Maj 04, 2015 12:02 pm

jedno je kad kočnice škripe usled smog kočenja tj trenja pločice i diska, a drugo kad škripe pločice jer vibriraju u samim kleštima. za tu varijantu se poleđina pločice maže bakarnom pastom. osim naravno pločica koje imaju lepljivi sloj sa zadnje strane i to su obično one kvalitetnije marke.
Korisnikov avatar
bokac
Garaža: 155 v6 & 156 jts ss
Lokacija: Ks
Postovi: 1601
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 2:31 pm

Re: Delphi diskovi ?

Pon Maj 04, 2015 12:23 pm

G0XY napisao:Grešiš sinko,mnogo grešiš... to su zadnje kočnice,a evo i prednjih četvoroklipnih :lol:
:hello:
Slika
Korisnikov avatar
b0jan
Garaža: Alfa Romeo 159 TBi Ti Q2
Lokacija: Kotor
Lokacija: Kotor
Postovi: 1624
Pridružio se: Pet Avg 09, 2013 8:47 pm

Re: Delphi diskovi ?

Uto Maj 05, 2015 6:34 pm

Malo Smo sisli sa topika, ne skripe diskovi nego pakne ^^. Goxy ti si je docerao kapa dolje, ja sve cekam da sve sredim pa da lijepim slike ^^ A inace kolega delic sa foruma je imao veoma neprijatnu situaciju sa AP diskovima, koje je kupio u mislimm MASS trade/u, uvoznik je Kit Komerce, nakon ugradnje zbog veoma loseg diska imao je vidbracije pri kocenju itd, potrazite post.

Pa ovo je pola foruma za prvi maj bilo u Bosni :drink

:arflag
Korisnikov avatar
G0XY
Garaža: Mito QV
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd-Bele Vode
Postovi: 6713
Pridružio se: Pet Nov 20, 2009 12:21 pm

Re: Delphi diskovi ?

Uto Maj 05, 2015 7:58 pm

:drink
A Man's Got to Know His Limitations...
Korisnikov avatar
Vlada R
Garaža: ex Alfa 159 JTDm restyle
Lokacija: Beograd
Postovi: 570
Pridružio se: Sre Jul 27, 2011 10:32 pm

Re: Delphi diskovi ?

Sre Maj 06, 2015 6:47 am

Nije sa AP nego sa Ate i bili su neki većeg prečnika. Nije strašno to što mu je zapao faličan primerak već to brukanje i neuvažavanje reklamacije od strane Kit Komerca.
Korisnikov avatar
G0XY
Garaža: Mito QV
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd-Bele Vode
Postovi: 6713
Pridružio se: Pet Nov 20, 2009 12:21 pm

Re: Delphi diskovi ?

Sre Maj 06, 2015 7:25 am

To je naravno praksa u našim renomiranim prodavnicama.Sličnu situaciju sam imao kada sam kupio ispražnjen akumulator,vraćam ga u roku od 15min ponovo nazad u prodavnicu,a retard od prodavca me upućuje da odnesem akumulator u servis u sklopu garancije...kada mu ga nisam o glavu olupao :twisted:

Inače što se tiče reklamacije,uglavnom delove nabavljam preko svog servisa i oni mi daju garanciju od jedne godine na rad i ugrađeni deo.Prvo što dobijem deo po ceni koja je povoljnija nego u prodavnici,drugo što u slučaju reklamacije ja odmah dobijam novi deo i ne plaćam ništa,a servis posle reklamira dobavljaču i kasnije se zeza sa time :yes: .
A Man's Got to Know His Limitations...
Korisnikov avatar
Vlada R
Garaža: ex Alfa 159 JTDm restyle
Lokacija: Beograd
Postovi: 570
Pridružio se: Sre Jul 27, 2011 10:32 pm

Re: Delphi diskovi ?

Sre Maj 06, 2015 3:02 pm

Ovo za akumulator je nečuveno. Ako sam dobro zapamtio, do 7 dana je reklamacija i rešava je prodavac a nakon tog vremena se kupac obraća servisu radi ostvarivanja garancije.

Povratak na “Alfa Romeo 159 | Brera/Spider | 8C Comeptizione/Spider”