Hladnjak EGR Ventila-(iz auspuha baca beli dim I gubi vodu)

Generacija najlepših Alfinih automobila iz novije istorije
Korisnikov avatar
kikela
Garaža: Alfa Romeo 159
Lokacija: beograd
Postovi: 17
Pridružio se: Ned Jul 07, 2013 11:58 am

Hladnjak EGR Ventila-(iz auspuha baca beli dim I gubi vodu)

Uto Apr 22, 2014 12:23 am

Pozdrav LJudi ! imam jedan problem tj.nedoumicu .
elem! Upalio sam auto (159 1.9JTDM )odvezao se do maxija nekih 2km recimo ,kad sam ponovo seo u auto posle nekih 300 do 400 mentara pocne da mi baca beli dim kao luud ! Zovem majstora on kaze otisao ti hladnjak egr ventila . s obzirom da gubi vodu kao lud ,ima logike, curi u izduv, brzo sagoreva i zato baca beli dim ! E sad covek mi kaze da moram da menjam taj hladnjak da mi nie bi izgoreo auto ,i ako sto sam pre toga rekao da je meni EGR zatvoren i da ne vidim svrhu da ga menjam ! Nesto sam citao da ta creva koja idu u hladnjak mogu da se baypasuju i tako se samo zaobidje hladnjak ! moje pitanje je ako neko zna ,moze li to tako ili je majstor u pravu i moram dakupim drugi hladnjak bez obzira sto mi je egr zarvoren !! HVALA DO NEBA LJUDI !!
Korisnikov avatar
bums85
Contact:
Garaža: C220 Coupe
ex Alfa 156TI JTD16v '04.
ex Alfa 159 2.2 JTS
Lokacija: Las Vegas
Lokacija: Kacarevo
Postovi: 4592
Pridružio se: Uto Jan 12, 2010 11:11 am

Re: Hladnjak EGR Ventila-(iz auspuha baca beli dim I gubi vo

Uto Apr 22, 2014 12:50 am

Moze, izbaci komplet taj hladnjak.
Slika
Korisnikov avatar
G0XY
Garaža: Mito QV
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd-Bele Vode
Postovi: 6713
Pridružio se: Pet Nov 20, 2009 12:21 pm

Re: Hladnjak EGR Ventila-(iz auspuha baca beli dim I gubi vo

Uto Apr 22, 2014 7:36 am

Da bi mogao da izbaciš hladnjak EGR-a,treba da je EGR blokiran i pločicom na izduvnoj grani.
A Man's Got to Know His Limitations...
Korisnikov avatar
kikela
Garaža: Alfa Romeo 159
Lokacija: beograd
Postovi: 17
Pridružio se: Ned Jul 07, 2013 11:58 am

Re: Hladnjak EGR Ventila-(iz auspuha baca beli dim I gubi vo

Uto Apr 22, 2014 12:00 pm

naravno da je blogiran ! znaci taj hladnjak u tom slucaju nicemu ne sluzi ?
Korisnikov avatar
spin
Garaža: 147 1.9 jtd 85 kW 2003.
Lokacija: Beograd
Lokacija: Bg
Postovi: 236
Pridružio se: Pon Jun 28, 2010 1:05 am

Re: Hladnjak EGR Ventila-(iz auspuha baca beli dim I gubi vo

Sre Apr 23, 2014 4:35 pm

Korisnikov avatar
kikela
Garaža: Alfa Romeo 159
Lokacija: beograd
Postovi: 17
Pridružio se: Ned Jul 07, 2013 11:58 am

Re: Hladnjak EGR Ventila-(iz auspuha baca beli dim I gubi vo

Sre Apr 23, 2014 6:43 pm

Sve je ok hladnjak premostio i ludacki dim je prestao kao i luuudacka potrosnja vode ,mada sam morao da ga vozim nekih 10-15km da bi skroz isparila voda iz sistema ,cak sam se malo i zabrinuo ,jbte vozim vec 10 km i dim ne prestaje al jbga strpljen spasen :) Ma cela nervoza je pocela kad mi je majstor iz BURGUND servisa kod Vukovog spomenika rekao da ce on da mi zavrsi polovni hladnjak za 40-50yura i da mora da se menja bez obzira sto mi je zatvoren EGR ,jer jbga moze da mi izgori auto . Otkud znam jbga ILI nema pojma svoj posao ili je hteo da mi uzme parice na brzinu,mozda bi mi i uzeo jbga da se nisam malo raspitao ,ne znam , uglavnom ...!! Rece mi da ga je neko prijavio zbog necega sto nije on radio pa su mu zatvorili servis i da on nece to raditi u svom servisu nego kao mora da preuzme auto i da ga tera kod druga u krnjaci neki mikici koji radi samo alfe ,sto mi je bilo smesno ,da ga preuzme kao ...Luud pa ja se ne odvajam od svojih kola kod majstora nikad a pogotovo sto ga bas i ne znam,bio sam jednom na nekoj dijagnostici i to je sve !! Elem sve je ok ,i nadam se da ce tako i ostati !! hvala ljudi !!

Povratak na “Alfa Romeo 159 | Brera/Spider | 8C Comeptizione/Spider”