OSvetljenje gepeka pomoc....

CD, radio, ozvučenje, navigacija itd... Sve o elektrouređajima u našim Alfama.
Korisnikov avatar
Vladisa
Garaža: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW
Lokacija: klek
Lokacija: Klek
Postovi: 44
Pridružio se: Sub Jan 09, 2016 5:50 pm

OSvetljenje gepeka pomoc....

Ned Okt 22, 2017 10:50 pm

Nisam siguran da li je neko imao slican problem, ali kod mene nisam uspeo sam da resim.
Proslo je dosa vremena od kako sam uzeo auto (divnu 159 SW) ali i dalje imam problem sa osvetljenjem gepeka koje nije u funkciji.
Provravao sam i osigurace, i proveravao intalaciju i nigde nisam uspeo da nadjem gde je zajeb...
Cuo sam da bi trebala sa desne strane u gepeku da bude jos jedna manja razvodna kutija sa osiguracima, ali toga kod mene nema. samo nekoliko zica koje se prostiru iza tapacira.
Menjao sam sve sijalice, i stavljao obicne zarulje i led i nista.
Proveravao bravu od gepek vrata, nisam primetio nista cudno.
Proveravao sam i tulu koje su kod sarki samih vrata, tuda bi trebalo da prolazi odredjeni broj zica, ali nisam primetio da ima negde neka zica prekid...
Da li moze nekako da mi pomogne sta jos da proverim i sta moze biti problem?
Korisnikov avatar
ForestGump
Garaža: MB W169 A170
Lokacija: Okolina Grada
Postovi: 461
Pridružio se: Čet Apr 20, 2017 8:01 am

Re: OSvetljenje gepeka pomoc....

Pon Okt 23, 2017 1:07 am

Nemam literaturu za 159-ku pa ću ti napisati analogiju kako to radi na 147-ci, bar da dobiješ ideju. Na 147-ci BCM M1 (bodi-komp u kabini ispod volana) dobija pobudu masom(-) sa prekidača da je gepek otvoren i šalje napajanje (+) na sijalicu gepeka. Preko CAN-a BCM prati napon akumulatora i može isključiti sijalicu ako je napon nizak. Ako je BCM ispravan i prekid je u instalaciji od napred do nazad, bez literature (pinovi, boje žica, veze-konektori i putanja instalacije) ćeš teško to tako "napamet" rešiti. Osim ako ima neka fora koju zna neki vlasnik 159-ke pa to podeli s nama...

Povratak na “In Elettronica Alfa”