kupovina Vufera..

CD, radio, ozvučenje, navigacija itd... Sve o elektrouređajima u našim Alfama.
Korisnikov avatar
Shanirani
Contact:
Garaža: 156 2.0 TS
Lokacija: Blace
Postovi: 5423
Pridružio se: Uto Jun 18, 2013 8:47 am

kupovina Vufera..

Pon Jan 20, 2014 3:35 pm

Pozdrav drugari, video sam da ima par tema o kupovini zvucnika itd ali ni jedna mi ne pomaze pa otvaram novu..
Naime planirao sam uzmem neki jeftiniji - polovni vufer. Ljubitelj sam DnB muzike a u Alfi zvucnike koje uzeo burazer nemaju ni malo zadovoljavajuceg basa. E sad mi treba pomoc oko kupovine i kablova pojacala i svega ostalog jer se ne razumem oko toga ni malo..
Gledao sam na kupindu nesto pa ne znam dal je to dobro i sta vec..
evo linkova ispod sta sam nasao. Svaki savet je dobro dosao..


http://www.kupindo.com/Car-Hifi/1644101 ... ctive-250W

http://www.kupindo.com/Car-Hifi/11361957_VUFER-12-MNC
Korisnikov avatar
junky01
Garaža: Ex Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD
Alfa Romeo GT
Lokacija: Krusevac
Lokacija: Krusevac
Postovi: 1732
Pridružio se: Sub Avg 04, 2012 1:25 pm

Re: kupovina Vufera..

Pon Jan 20, 2014 3:52 pm

Odavno te nije bilo ;) , vec se zabrinuh za tebe.
U tvom textu imas kontradiktorne stvari, nema dobro a jeftino.
Imas vec temu o svemu tome
viewtopic.php?f=62&t=49903
prelistaj je malo.
Sa onim Sal-ovim vuferom ces biti zadovoljan...na pocetku ali ubrzo ces da provalis da ti jos nesto fali. Inace za te pare imas bolji(kvalitetniji) wufer.
A da bi ti nesto ovako guralo treba ti pojacalo i tu krece igranka hahaha
Prelistaj malo temu, imaces osnovan uvid sta i kako a posle slede pitanjca za pojedinosti.
Korisnikov avatar
Shanirani
Contact:
Garaža: 156 2.0 TS
Lokacija: Blace
Postovi: 5423
Pridružio se: Uto Jun 18, 2013 8:47 am

Re: kupovina Vufera..

Pon Jan 20, 2014 4:06 pm

pa cim ne dodajem nesto na kolima ne osecam se ispunjeno :D
Pa gledam da prodjem sto jeftinije jer stize prinova u kucu pa ne bih da pravim manjak, nego bih da budem sto vise neprimetan :D
Citam temu i sve one specifikaci koje kolege pisu su meni kao spansko selo. Bitno mi je da li je neki vufer jak (da-ne) i da li je jeftin u to se razumem :D
Inace ona bazuka Sal-ova pise da ima vec ugradjeno pojacalo.. tako da tu gledam da ubodem oba jednim udarcem. :D
Korisnikov avatar
junky01
Garaža: Ex Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD
Alfa Romeo GT
Lokacija: Krusevac
Lokacija: Krusevac
Postovi: 1732
Pridružio se: Sub Avg 04, 2012 1:25 pm

Re: kupovina Vufera..

Pon Jan 20, 2014 4:35 pm

Citao a video nisam :blush: . Imas cak i za ovaj aktivni wufer komentar.
Nece li biti preterano da ubacas ozvucenje kad vec stize prinova? Ne sto ce ona da ti cepa usi hahaha vec kontam da joj jaki basovi ne smetaju.
Bolja solucija ti je da ulozis u dobar HU i kvalitetne zvucnike, (tako da imas osnova za dalje pakovanje), i da uzivas u kvalitetnom zvuku a za wufer i ostalo kasnije uvek ima vremena. :drink
Korisnikov avatar
Shanirani
Contact:
Garaža: 156 2.0 TS
Lokacija: Blace
Postovi: 5423
Pridružio se: Uto Jun 18, 2013 8:47 am

Re: kupovina Vufera..

Pon Jan 20, 2014 4:46 pm

da da video sam.. pa da smetace joj, ali cu kad god budemo trebali ici negde iskljucicu Vufer i zadnje zvucnike i samo lagana muzika. ovako dok sam sam sve na maksimum. :D
Sto se tice samih avucnika, burazer je kupio nove mesec dana pre nego sto sam ja uzeo auto od njega. dao je oko 10000 za 4 komada. i jako sam zadovoljan zvukom. jedino sto bih morao u nekoj buducnosti to je da uzmem neki boji player. sto ima usb i sto daje cistiji zvuk. inace zvucnici su pioneer ts-g1722i.

Inace ne bih ulagao neke vece pare u ovaj sadasnji auto jer ako smo iskreni mnogo treba da se ulozi da bi bio kako treba. Tako da kontam da ce neko jeftinije resenje da mi zadovolji sadasnje potreba.. za kasnije cemo videti.. mozda padne neka 159 ako se ja budem pitao, pa cu tu tek cackati oko ozvucenja malo vise :D
da
darkocar87
Drug Član
Drug Član

Re: kupovina Vufera..

Pon Jan 20, 2014 8:47 pm

A sto ne bi uzeo fabricki bose ? Bices prezadovoljan,garantujem :)
Korisnikov avatar
Shanirani
Contact:
Garaža: 156 2.0 TS
Lokacija: Blace
Postovi: 5423
Pridružio se: Uto Jun 18, 2013 8:47 am

Re: kupovina Vufera..

Pon Jan 20, 2014 10:22 pm

razmisljao sam.. ali vec imam obicne zvucnike i treba mi samo bass. a i gledam da uzmem negde bass sa sve pojacalom koji su vec povezani i ja da samo moram 1 zuci da povezem.
Korisnikov avatar
nole1985
Garaža: ex Alfa 147 jtdM 16v 2006. 5p distinctive
Lokacija: Kraljevo
Postovi: 1212
Pridružio se: Pet Okt 11, 2013 10:40 am

Re: kupovina Vufera..

Sre Jan 22, 2014 12:34 pm

Imam ja baš to što tebi treba! ;)
Sve upareno i vezano, sa sve kutijom koja je pravljena po specifikaciji za konkretan vufer, i to NE OD IVERICE već od MEDIJAPANA.Samo da nakačiš i odvrneš...

Sve kupljeno novo, bilo kod mene u prošlom autu, izvadio kad sam ga prodao i stoji već pola godine.

Kenwood i pojačalo i vufer, 200W RMSa.Slike nemam trenutno ali mogu naravno za neki dan da slikam..uglavnom stanje je približno kao novo.
Korisnikov avatar
Shanirani
Contact:
Garaža: 156 2.0 TS
Lokacija: Blace
Postovi: 5423
Pridružio se: Uto Jun 18, 2013 8:47 am

Re: kupovina Vufera..

Sre Jan 22, 2014 12:36 pm

daj slike da vidimo sta je to.. :)
Korisnikov avatar
nole1985
Garaža: ex Alfa 147 jtdM 16v 2006. 5p distinctive
Lokacija: Kraljevo
Postovi: 1212
Pridružio se: Pet Okt 11, 2013 10:40 am

Re: kupovina Vufera..

Sre Jan 22, 2014 12:45 pm

Moramo preko p.m. jer tako nalažu pravila...a ja nemam nameru da kršim pravila!
Korisnikov avatar
Shanirani
Contact:
Garaža: 156 2.0 TS
Lokacija: Blace
Postovi: 5423
Pridružio se: Uto Jun 18, 2013 8:47 am

Re: kupovina Vufera..

Pon Feb 17, 2014 12:03 am

E ovako, kako sam se uverio u Darkov Bose sistem tj Vufer i jako mi se svideo, malo sam iscackao po netu i nasao na kupujeprodajem za 150e ceo set, a na polovnim automobilima za 100e. e sad pitao sam obojicu koliko i da li bi prodali samo vufer i pojacalo. sa kupujemprodajme mi je lik odgovorio da hoce da mi proda za 80e, a ovog drugog jos cekam. e sad da li se isplati uzimati bose za tolike pare ili da jurim nesto jeftinije?
Korisnikov avatar
DejanGT
Garaža: Giulietta MultiAir | 2010
Lokacija: Beograd
Postovi: 1478
Pridružio se: Pet Apr 23, 2010 12:09 am

Re: kupovina Vufera..

Pon Feb 17, 2014 1:57 am

Bose ima smisla da uzmeš samo sve u kompletu, ovako na parče i nije neko rešenje. Ali kod Bose-a je najveći problem petljavina oko ugradnje jer je ožičenje drugačije od standardnog i moraš da celu instalaciju provlačiš ispočetka. Gledaj pri kupovini i da uz sistem idu i pripadajuće žice. 100 eura uopšte nije mnogo za ceo Bose sistem za 156, ali je ugradnja ozbiljniji zahvat da bi sve bilo kako treba.
Korisnikov avatar
Shanirani
Contact:
Garaža: 156 2.0 TS
Lokacija: Blace
Postovi: 5423
Pridružio se: Uto Jun 18, 2013 8:47 am

Re: kupovina Vufera..

Pon Feb 17, 2014 2:02 am

Ceo sistem je 150e na jednom a na drugom 100. Ali opet imam dobre zvucnike koji su manje od godinu dana stari. Potreban mi bass samo. A bose zvuci odlicno, i lepo se ugradjuje u gepek.
Korisnikov avatar
nole1985
Garaža: ex Alfa 147 jtdM 16v 2006. 5p distinctive
Lokacija: Kraljevo
Postovi: 1212
Pridružio se: Pet Okt 11, 2013 10:40 am

Re: kupovina Vufera..

Uto Feb 18, 2014 8:18 am

Rekao ti jedan čovek da ima sve to, samo da nakačiš i vozi... a uzmeš kvalitetnu stvar po povoljnoj ceni.
I budeš PREZADOVOLJAN basom.
Korisnikov avatar
G0XY
Garaža: Mito QV
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd-Bele Vode
Postovi: 6713
Pridružio se: Pet Nov 20, 2009 12:21 pm

Re: kupovina Vufera..

Uto Feb 18, 2014 3:49 pm

Pojačalo ti treba samo da gura Woofer,a zvučnike ostavi na fabričkom HU.
Nije sve baš tako jednostavno,a moraćeš sledeće da odradiš:

-Provlačenje kablova sa akumulatora (min 10mm2),do gepeka + osigurač 30A
-Na kablove spajaš pojačalo,obzirom da njime guraš samo Woofer,dovoljno ti je i neko 2-kanalno
-Uzmi woofer sa kockastom kutijom,na koju možeš da fiksiraš pojačalo.U slučaju potrebe za prtljažnikom kada ideš na putovanje,samo otkačiš i izvadiš Woofer i pojačalo,a ostaje ti fabrička muzika.

Moja ti je preporuka da zaboraviš SAL,jer nemože da odsvira ništa zahtevnije,već samo bubnji i stvara zaglušujuću buku.
Za pare koliko ti traže za BOSE,možeš da složiš mnogo kvalitetniju muziku.
A Man's Got to Know His Limitations...

Povratak na “In Elettronica Alfa”