pomoc oko farova..

CD, radio, ozvučenje, navigacija itd... Sve o elektrouređajima u našim Alfama.
Korisnikov avatar
Shanirani
Contact:
Garaža: 156 2.0 TS
Lokacija: Blace
Postovi: 5423
Pridružio se: Uto Jun 18, 2013 8:47 am

pomoc oko farova..

Ned Okt 06, 2013 3:09 am

Pozdrav drugari, treba mi mala pomoc oko odabira.. Naime, farovi na mojoj alfi 156 su jako slabi i sad sam dosao u neku manju raspravu sa mojim ukucanima sta bi trebao raditi sa njima.
Prvi probem je sto desni far je izlomljen, tj polomljeni su oni drzaci gde se stavljaju srafovi da se drzi far, pa je predhodni vlasnik nesto eksperementisao pa je spojio tankim nekim metalom i to sad drzi kako treba (sutra cu okaciti sliku).
Drugi problem je sto mi motorcici nisu radili pa sam ih na kupindu kupio za 400 dinara 4 komada i kad sam stavljao na desni far ispala je neka plastika i sad sam far do daljnjeg morao da podglavim nekim drvetom i takodje nemam one poklopcice pozadi..
Problem tri je: farovi su malo pozuteli a i unutra mi deluju kao zesce prvljavi -izgrebani jer mozda sto nema poklopca pa je svasta upadalu tu.
E sad rasprava se vrsi oko sredjivanja toga, ja sam bio za repariranje farova tj smirglanje i poliranje da se to sanira, da odem na neki otpad da kupim poklopcice i da ih stavim i da nekako probam onu plastiku da vratim.. E kad to zavrsim da odem negde da mi ugrade bi xenone sa projektorima i nekako dnevno svetlo a da ne bude nabudzeno nego da ostane sto vise kao originalni izgled i ta ugradnja bi mi izasla oko 210 eura. takodje kada budu otvorili farove posto vise ona boja ne treba ofarbao bi ih u crno (GTA look) i to bi super izgledalo, a mozda bih nasao negde polovni desni far pa bih ga celog zamenio da zbog tih drzaca . Ali moji ukucani se nisu slozili, jer su farovi u losem stanju i da bi bilo lose baciti pare na nesto tako nego je bolje kupiti nove ako mogu da se nadju sa ugradjenim xenonima-projektorima ili ako ne onda nove obicne pa posle nekog vremena da ugradimo iste.
Ja sam se raspitao po nekim prodavnicama za nove farove, u AP-Sportu su mi rekli da je jedan novi far 9000din. i da farove sa ugradjenim xenonima oni nemaju ali da se moze naci za 250evra (slika dole). Sto se mene tice jer sam video da dosta ljudi kuka kako su losi farovi na 156, ja nebih kupovao nove jer verujem da ni oni nisu nesto posebno a te sa xenonima ne bih stavljao jer su mnogo kicasti.. ali dete mi je na putu na putu pa moram sto manje da pocnem da ulazem u auto hocu da mi pomognete oko najboljeg izbora a da ne potrosim bas mnogo para za to.. znam da su farovi nesto sto treba da bude uvek u fulu zbog vidljivosti, ali opet ne bih da probijem budzet mnogo.. Hvala unapred.


Problem dva.
Slika


Far sa ugradjenim xenonom..
Slika
Korisnikov avatar
Shanirani
Contact:
Garaža: 156 2.0 TS
Lokacija: Blace
Postovi: 5423
Pridružio se: Uto Jun 18, 2013 8:47 am

Re: pomoc oko farova..

Ned Okt 06, 2013 8:50 am

problem jedan
isto je tako i odozdo..

Slika
Korisnikov avatar
Vlada R
Garaža: ex Alfa 159 JTDm restyle
Lokacija: Beograd
Postovi: 570
Pridružio se: Sre Jul 27, 2011 10:32 pm

Re: pomoc oko farova..

Ned Okt 06, 2013 3:35 pm

Baš se lepo snašao prethodni vlasnik.
Na tvom mestu bih uzeo dva polovna fara i kraj priče.
NikolaAR156
Garaža: Alfa Romeo 156 1.9jtd
Lokacija: Obrenovac
Postovi: 25
Pridružio se: Pet Sep 27, 2013 8:12 pm

Re: pomoc oko farova..

Ned Okt 06, 2013 4:11 pm

Slikaj oba fara, pa da vidi na sta lice? Ovaj mi ne deluje lose. Ako nisu losi, nadji samo poklopce da ti ne ulazi prasina, zameni sijalice, nasteluj farove i teraj. Ja sam kod mene zamenio obe sijalice, nastelovao ih i lepo sijaju. Za moje potrebe(70km svakodnevno), dovoljno bez nekih velikih troskova. :arflag
Korisnikov avatar
edin
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: alfa 156 1.9 jtd 2001 tuned end remaped; 2.0 ts RIP
Lokacija: zemun
Lokacija: Zemun;Beograd
Postovi: 7550
Pridružio se: Čet Nov 24, 2011 6:32 pm

Re: pomoc oko farova..

Ned Okt 06, 2013 4:37 pm

Dva dobra polovna i do je to :wave:
“If a car doesn’t make you excited every time you climb inside, then it’s just a tool. And if it’s just a tool, you may as well use the bus”
Korisnikov avatar
Bug
Contact:
Garaža: AR 156 q4 1.9mJTD
Lokacija: SUbotica
Lokacija: SUbotica
Postovi: 844
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:41 pm

Re: pomoc oko farova..

Ned Okt 06, 2013 5:49 pm

A zna neko posto izadju polovni farovi koji su fabricki imali xenon? Isli su u CW verzije i neke (jako retke) obicne verzije...
Korisnikov avatar
Bojan90
Garaža: 156 1.6ts
Lokacija: Bor-Zagubica
Postovi: 830
Pridružio se: Pon Jan 23, 2012 9:18 pm

Re: pomoc oko farova..

Ned Okt 06, 2013 7:32 pm

Ovde imas nove za 43e po komadu.

http://www.tuning-shop.rs/alfa_romeo_auto_delovi_1.html

Ako imas nekog u Nemackoj bilo bi dobro da nabavis odatle, jer mogu da se uzmu dva sa projektorima za oko 200 evra.
Korisnikov avatar
bums85
Contact:
Garaža: C220 Coupe
ex Alfa 156TI JTD16v '04.
ex Alfa 159 2.2 JTS
Lokacija: Las Vegas
Lokacija: Kacarevo
Postovi: 4590
Pridružio se: Uto Jan 12, 2010 11:11 am

Re: pomoc oko farova..

Ned Okt 06, 2013 10:18 pm

Za fabricke ksenone moras imati automatsku nivelaciju, inace ce da budu stalno spusteni tako da ti ne vrede. Mislim da ce ti projektori zavrsiti posao i u tom slucaju ne bi morao da sredjujes far iznutra, eventualno poliranje ne bi bilo lose. Btw 210e je mnogo za projektore, cena je 50ak eur +ruke +ksenoni izaslo bi oko 100e.
Slika
Korisnikov avatar
Shanirani
Contact:
Garaža: 156 2.0 TS
Lokacija: Blace
Postovi: 5423
Pridružio se: Uto Jun 18, 2013 8:47 am

Re: pomoc oko farova..

Pon Okt 07, 2013 1:30 am

pa i ne bi bas.. cena original morimoto projektora je oko 60-ak eura + xenon kid (sijalice i balasti) oko 80 eura min. + led dnevno svetlo oko 30-ak eura to je vec 170-180 eu, i ruka da se sve to ugradi dodje na oko 15eura po faru.. tako da ako neko zeli sam da se bakce sa time moze da prodje 30-ak evra jeftinije.. zato mi je tolika dilema, jer nije bas jeftino, a fabricki farovi i nisu bas nesto mnogo bolji od ovih koji su mi na kolima..
Korisnikov avatar
bums85
Contact:
Garaža: C220 Coupe
ex Alfa 156TI JTD16v '04.
ex Alfa 159 2.2 JTS
Lokacija: Las Vegas
Lokacija: Kacarevo
Postovi: 4590
Pridružio se: Uto Jan 12, 2010 11:11 am

Re: pomoc oko farova..

Pon Okt 07, 2013 3:37 am

A zasto bi davao 80e za xenon kit kada imas da biras za 25-30e raznih marki, koji se ne razlikuju mnogo po kvalitetu, jedino sto nemaju garanciju 2 god? Ja, kao i mnogi koje poznajem koristim neke kineske ksenone vec 18 meseci i nisam imao nikakvih problema, a takodje sam vidajo da su nekima crkavali philipsovi ksenoni koji su kostali bas toliko koliko si naveo. Dnevna svetla ti takodje nisu obavezna, to mozes i naknadno da dodas kad budes imao para. Ako je vec budzet problem imas opciju da prodjes jeftinije, pa kako hoces.
Slika
Korisnikov avatar
Shanirani
Contact:
Garaža: 156 2.0 TS
Lokacija: Blace
Postovi: 5423
Pridružio se: Uto Jun 18, 2013 8:47 am

Re: pomoc oko farova..

Pon Okt 07, 2013 4:25 am

znam sta mi pricas.. vec zadnjih mesec dana gledam sta i kako.. tj oko te ugradnje i samog kvaliteta, ii znam da i ove mainstream marke su pocele da prave los kvalitet.. ali retko ko ce da mi ugradi ksenone koje im ja donesem, sve obicno rade sa tim gde mogu da mi daju garanciju, a ja sam ne bih to da radim jer prvi put kad radim nesto uvek zajebem :)
Korisnikov avatar
sErGiO
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 156SW 1.8TS
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 5764
Pridružio se: Pon Nov 24, 2008 3:11 pm

Re: pomoc oko farova..

Pon Okt 07, 2013 10:08 am

Kupi polovan desni far, ispoliraj ih sam, ubaci neke bolje sijalice (npr. Night breaker), podesi farove i uživaj. Koliko god bili važni farovi mislim da je bespotrebno bacanje para to budženje sa ksenonima, projektorima i sličnim zayebancijama, osim ako nisi profesionalni vozač koji prelazi ogromne kilometraže ili imaš para na bacanje ;)
Purezza di linea e prefezione del meccanismo - Alfa Romeo
l silenzio notturno è stato disturbato bruttamente dalla musica del mio cuore sportivo!
Korisnikov avatar
miloradpapic
Garaža: Alfa Romeo 147 JTD distinctive '02
Morimoto h1+Philips 85122 rebase
Lokacija: Beograd
Lokacija: Mirijevo, Beograd
Postovi: 123
Pridružio se: Sre Jan 12, 2011 5:22 pm

Re: pomoc oko farova..

Pon Okt 07, 2013 2:06 pm

1. original morimoto projektori su sa dostavom oko 150 eur
2. poštem set xenona nije ispod 80 eur (kod philipsa je samo sijalica toliko). Sva druga kineska sr**a za 20 eur ce izgubiti 30% svetlosti u prvih 6 meseci i to nema svrhe i samo je bacanje para.
3. ugradivanje projektora kašta 80-100eur za ruke
Korisnikov avatar
dusanGT
Garaža: GT JTDm Q2
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 3809
Pridružio se: Sub Nov 22, 2008 10:18 pm

Re: pomoc oko farova..

Uto Okt 08, 2013 5:16 am

Ili projektori sa bixenonima (najočiglednije unapređenje koje dolazi do izražaja u svim situacijama) ili, ako je problem budžet, novi aftermarket farovi ("Depo" ili "TYC", oko 40€ u "Astra Auto" u NS) sa H7 xenon sijalicama. Sve između ove dve varijante je gubljenje vremena sa rezultatom koji nije za Alfu.
Alfa je stil... ostalo je status...
Korisnikov avatar
Shanirani
Contact:
Garaža: 156 2.0 TS
Lokacija: Blace
Postovi: 5423
Pridružio se: Uto Jun 18, 2013 8:47 am

Re: pomoc oko farova..

Uto Okt 08, 2013 6:12 am

cisto da razjasnim sta mislim pod budzet problem..
nije problem izdvojiti 200 evra za farove kad se pogleda i nije neka to ogromna para, ali posto sam laik i dosta toga znam sa neta a ne iz prakse ne bih da dam 200evra za nesto sto cu morati posle da menjam ili da dokupujem tj dodajem i da mi samim tim kosta ko sv.petra kajgana (sto bi matorci rekli)..
kontao sam da kupim polovan far desni, da dokupim poklopce pozadi za levi i to bi mi izaslo oko 3000-3500 din. i da lepo skinem levi odem u servis da da im dam 200e da mi ugrade bi xenone.. bas sam pre neki dan pricao sa nekim ljudima iz okoline koji imaju fabricke i neke sa naknadno uradjenje xenone i oni sto imaju fabricke kazu da nisu nista posebno, realno nisu bi nego su obicni xenoni sa projektorima, samo za kratko svetlo (uglavnom) i ne sija nista bolje od obicne halogene sijalice, dok ovi sto su ugradjivali naknadno su prezadovoljni.. cak sam se i sam uverio kako sijaju dok se vozis i ja sam bio zaprepascen.. jedino ne odobravam bez projektora jer kad se samo stavi sijalica baca svetlo svuda i zaslepljuje druge vozace.
Inace cisto da napomenem, rupe pozadsi sam zatvorio lepljivom trakom, a sijalice sam zamenio i opet mi slabo svetli. farovi izgleda da su unutra iglebani od prasine pa mozda zato ne baca svetlo kako treba.
Tako da sam resio da odvojim tih 200 + 30 evra da ugradim te farove i da budem zadovoljan i da ne mislim posle da su mi slabi da mu fali ono ili ovo..
Hvala Svima sto ste mi pomogli oko izbora, iako ste vecina bili protiv xenona :)
tako da kad budem ugradjivao videcu da odvojim vreme i da ih osmirglam i ispoliram i da bi ih zastitio stavicu onu providnu foliju i kad budu stigli javljam rezultate.

evo kako izgleda sa novim sijalicama..
1.kratko
Slika

2.dugo
Slika

a evo kako bi trebalo da izgleda sa ugradjenim xenonom..

http://s956.photobucket.com/user/t_nont ... t=3&page=1
Korisnikov avatar
Zillgian
Garaža: '07 AR159, 2.4 JTDm Q4
ex '02 AR156, 1.9 JTD
Lokacija: Bijeljina
Lokacija: Bijeljina
Postovi: 1437
Pridružio se: Pet Maj 01, 2009 12:07 am

Re: pomoc oko farova..

Uto Okt 08, 2013 7:14 am

Istina je da ksenon bolje svijetli. Razlika je, barem meni, vise nego ocigledna. Bitno je samo da fino podesis far, kako bi sto manje smetao vozacima koji ti idu u susret, jer isti taj ksenon moze gotovo potpuno da zaslijepi covjeka.

A sto se tice ovih fotografija, uzmi ih sa rezervom, jer je dovoljno malo podesavanje na aparatu pa da nocne slike ispadnu sasvim drugacije, te stoga i nisu bas mjerodavne :)
Najbolje je da nadjes nekoga sa 156 ko ima solidne ksenone, pa da uporedis i sam odlucis.
Korisnikov avatar
Semi
Garaža: Alfa Romeo 156 V6
Lokacija: Smederevo
Lokacija: Smederevo
Postovi: 886
Pridružio se: Čet Nov 27, 2008 3:17 pm

Re: pomoc oko farova..

Uto Okt 08, 2013 1:11 pm

Postavicu link sa drugog foruma (Fiat-Lancia Club), a odnosi se baš na farove, ksenone, projektore i ostalo. Ja sam skoro video i planiram da odradim nešto jer nisam baš zadovoljan svojim farovima, a čini mi se da čovek fino radi.
Ne znam čoveka i ništa nisam radio (još) tamo, ali oni koji jesu su zadovoljni.

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/ind ... opic=53104
Korisnikov avatar
Shanirani
Contact:
Garaža: 156 2.0 TS
Lokacija: Blace
Postovi: 5423
Pridružio se: Uto Jun 18, 2013 8:47 am

Re: pomoc oko farova..

Sub Nov 02, 2013 3:24 am

Evo update-a.. Upravo dok ovo pisem farovi su negde na putu do mene, morao sam da ih posaljem u Bg da mi se ugrade xenoni..
Ugradjeni Mini H1 projektori, cnlight balasti, arc H1 sijalice 5000k, led dnevno svetlo 10w samsung chipovi, led migavci 4x1w chipovi i ofarbani su u crno.. isto led sijalice za enterijersko osvetljenje kao i led za tablice..
cena svega 310 eura jer to je najbolje kod nas sto moze da se uzme i sve je original.. takodje imam garanciju 3 godine na xenone, na ostalo 1 godinu..
Ugradjeni su u Led Masters-u. Ako neko bude zainteresovan za kontakt neka me iscima Privatnom Porukom.
Sutra ostale slike ako stignem da namontiram farove..



Slika

Slika

Slika

Slika


Slika

Slika



Slika

Slika

Slika

Slika

Slika


Slika

Slika

Slika


Slika
Korisnikov avatar
dusanGT
Garaža: GT JTDm Q2
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 3809
Pridružio se: Sub Nov 22, 2008 10:18 pm

Re: pomoc oko farova..

Sub Nov 02, 2013 7:05 am

Može li snimak osvetljenja koje daju farovi u večernjem ambijentu na zidu udaljenom desetak metara ...?
Alfa je stil... ostalo je status...
Korisnikov avatar
Shanirani
Contact:
Garaža: 156 2.0 TS
Lokacija: Blace
Postovi: 5423
Pridružio se: Uto Jun 18, 2013 8:47 am

Re: pomoc oko farova..

Sub Nov 02, 2013 7:20 am

Ako stignem veceras, ako ne onda ovih dana svakako.
Korisnikov avatar
Dragon
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: Giulietta 1.4 Distinctive
ex GTV Cup 2.0 TS
ex 156 JTD SP
ex 147 2.0 TS
ex147 1.9JTDm
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 6395
Pridružio se: Uto Maj 26, 2009 6:43 pm

Re: pomoc oko farova..

Sub Nov 02, 2013 7:52 am

Odlicno. Jeste skupo, ali vredi.
John Lennon - 2600 Sprint, SS, Pope John Paul II - Sei (Alfa 6), Sophia Loren - Duetto, Frank Zappa - 1969 GTV, Ralph Lauren - 8C2900B, Nick Mason - TZ-1, John F. Kennedy - Giulietta Spider, Eric Clapton - 6C 2500 Super Sport, Dragon - GTV Cup.
Korisnikov avatar
dusanGT
Garaža: GT JTDm Q2
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 3809
Pridružio se: Sub Nov 22, 2008 10:18 pm

Re: pomoc oko farova..

Sub Nov 02, 2013 10:23 am

Meni su projektori sa xenonima, posle remapa, unapređenje sa najboljim odnosom performance/price. U oba slučaja je razlika toliko očigledna, a ulaganja sasvim umerena. A i ne važi ono čuveno "fabrički original je najbolji"...
Poslednja izmena od dusanGT u Sub Nov 02, 2013 10:28 am, izmenjeno 1 put ukupno.
Alfa je stil... ostalo je status...
Korisnikov avatar
Falcon037
predsednik kluba
predsednik kluba
Garaža: -
ex: Alfa 147 JTD 16V
ex: Alfa GT JTDM
Alfa 156 V6 SP2 Azzurra
Alfa Mito MultiAir Turbo
Lokacija: Beograd
Postovi: 4954
Pridružio se: Čet Jan 19, 2012 1:16 am

Re: pomoc oko farova..

Sub Nov 02, 2013 10:25 am

Sad si miran što se tiče farova ;) Zanimljivo mesto za balast.
Korisnikov avatar
Shanirani
Contact:
Garaža: 156 2.0 TS
Lokacija: Blace
Postovi: 5423
Pridružio se: Uto Jun 18, 2013 8:47 am

Re: pomoc oko farova..

Sub Nov 02, 2013 2:36 pm

To je mislim mesto za fabricki balast.. A sto se tice farova videcemo veceras kako ce se pokazati :)
Evo slika od danas..


Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Veceras slike kako baca xenon :)
TS_MASTER
Garaža: Alfa Romeo 146 ts
Alfa Romeo 156 jtd
Lokacija: Beograd
Postovi: 128
Pridružio se: Sre Apr 17, 2013 10:14 pm

Re: pomoc oko farova..

Sub Nov 02, 2013 5:59 pm

Video sam juce mislim, Led-masterov blog kako ti je sredio farove. Super ideja, svaka cast. 156 je wow :gr8:
BUILT NOT BOUGHT

Povratak na “In Elettronica Alfa”