Alfa 159 - farovi, projektori, sijalice...

CD, radio, ozvučenje, navigacija itd... Sve o elektrouređajima u našim Alfama.
Korisnikov avatar
byMaX
Contact:
Garaža: Alfa Romeo Giulia QV 510bhp AT8 2018
Alfa Romeo Giulietta 2.0jtdm3 Sport 2011
Volvo S80 2006
Mini Cooper D 2016
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 1330
Pridružio se: Pon Jan 05, 2009 9:31 pm

Alfa 159 - farovi, projektori, sijalice...

Uto Mar 12, 2013 12:58 am

Čitam ovu temu već drugi put za dve godine i nikako ne mogu da pohvatam neke stvari. Nije da se nisam trudio, ali mi ne ide.

Elem, želim da ugradim Xenon u Alfu 159, pa imam dosta nedoumica. Na prethodnoj je još 2008. ugrađen kit kod Vlade Triona i ja sam sa tim automobilom prešao 100-ak hiljada i nikad sijalicu nisam menjao. Markoni je dobio 2 godine garancije, a meni su trajale i još dve godine. Nažalost, nova Alfa 159 ima sve - jako čudan nivo opreme, Exclusive, a nema Xenon.

Ispravite me gde grešim...

1. Alfa 159 koristi H7 sijalice za kratko svetlo. To znači da i ja moram da koristim H7 Xenone? Ili mogu da idem na D2S, s obzirom na to da su to novije generacije sijalica.

2. I dugo svetlo je u istom faru. Da li je moguće ugraditi bixenon sijalice ili se ugrađuju dva Xenon seta, jedan za duga, a jedan za kratka.

3. Pošto 159 ima projektor - u mom slučaju nije toliko poželjno ugrađivati Morimoto kao što je poželjno kod 156 i 147, o kojima se samo piše u ovom topicu? (ne verujem da niko još nije ugrađivao u 159 niti se raspitivao o tome). Da li je Morimoto bolji od fabričkog projektora i na šta bi to ličilo?

4. Našao sam Philips Kit na oglasu polovniautomobili. Čovek daje 18 meseci garancije i kit ima slim balaste i D2S sijalice. Sve košta 80e. Ugradnja je 20e. Kapiram da nije original, ali to je 3x duža garancija od bilo koje druge sa tih oglasa. Imate li neku drugu preporuku - stvarno bih ugradio nešto što neću morati da menjam svakih godinu dana.

5. Za LED-ove nemam mnogo pitanja. Pozicije ću zameniti nekim CANBUS-ima, tražiću najjače koje imaju (sa najviše dioda).

6. Da li se preporučuju LED H1 sijalice za maglu? Stavio bih da mi sve bude HID + LED napred, ako već ugrađujem aftermarket svetla...


Hvala puno na odgovorima - svaka pomoć je dobrodošla. Imam vremena za eksperimentisanje, pa ako neko hoće da se igra, tu sam. 063 26 28 69
Turismo Internacionale
Korisnikov avatar
dusanGT
Garaža: GT JTDm Q2
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 3809
Pridružio se: Sub Nov 22, 2008 10:18 pm

Re: LED - svetla,sijalice i ostali cirkus

Uto Mar 12, 2013 6:50 am

byMaX napisao:Elem, želim da ugradim Xenon u Alfu 159, pa imam dosta nedoumica. Na prethodnoj je još 2008. ugrađen kit kod Vlade Triona i ja sam sa tim automobilom prešao 100-ak hiljada i nikad sijalicu nisam menjao.
Pretpostavljam da su to bile neke H7 xenon sijalice i balasti koji su baš trajali...
byMaX napisao:1. Alfa 159 koristi H7 sijalice za kratko svetlo. To znači da i ja moram da koristim H7 Xenone? Ili mogu da idem na D2S, s obzirom na to da su to novije generacije sijalica.
Ako sada u faru imaš reflektore za kratko i dugo svetlo, verovatno su u pitanju H7 halogene sijalice. Mogu da se ugrade H7 xenoni, ali samo za kratka svetla, jer za duga svetla xenon sijalica nema dovoljno vremena da se aktivira u punom intenzitetu svetla, pa je blicanje praktično nemoguće. Ovo je najjeftinije i najjednostavnije rešenje, ali ne i najbolje sa aspekta kvaliteta osvetljenja. D2S xenon sijalice su najbolje rešenje i idu sa projektorima xenon ili bi-xenon tipa.
byMaX napisao:2. I dugo svetlo je u istom faru. Da li je moguće ugraditi bixenon sijalice ili se ugrađuju dva Xenon seta, jedan za duga, a jedan za kratka.
Moguće je ugraditi neke bi-xenon projektore (ali samo je D2S prava stvar) u kratka svetla, a da reflektor (sa halogenim H7) ostane za duga svetla. Tako bi imao bi-xenon za kratko/dugo svetlo i halogenu sijalicu za "dodatno" dugo svetlo.
byMaX napisao:3. Pošto 159 ima projektor - u mom slučaju nije toliko poželjno ugrađivati Morimoto kao što je poželjno kod 156 i 147, o kojima se samo piše u ovom topicu? (ne verujem da niko još nije ugrađivao u 159 niti se raspitivao o tome). Da li je Morimoto bolji od fabričkog projektora i na šta bi to ličilo?
Nisam siguran da tvoja 159ka ima projektor, jer bi tada unutra bili D2S xenoni (što je standard za fabričke projektore). "Morimoto" Mini D2S ver. 2.0 bi-xenon je bolji od nekih fabričkih projektora, a od nekih ne. Razlike su minimalne. Najjednostavnije rešenje su novi farovi sa ugrađenim xenon D2S projektorima, ali je to 1700€ za par farova. Mnogo jeftinije je da se ugrade "Morimoto" Mini D2S bi-xenon projektori (110$+troškovi ugradnje), naravno ako Mini D2S može fizički da se smesti u prostor za kratko svetlo 159ke. Postoji i "Morimoto" Mini H1 ver 5.0 bi-xenon (malo manjih dimenzija), ali je lošije rešenje od Mini D2S. Inače, naši preprodavci su skloni da "razne" projektore zovu "Morimoto"... ;)
byMaX napisao:4. Našao sam Philips Kit na oglasu polovniautomobili. Čovek daje 18 meseci garancije i kit ima slim balaste i D2S sijalice. Sve košta 80e. Ugradnja je 20e. Kapiram da nije original, ali to je 3x duža garancija od bilo koje druge sa tih oglasa. Imate li neku drugu preporuku - stvarno bih ugradio nešto što neću morati da menjam svakih godinu dana.
S obzirom na cenu (kit+ugradnja) verovatno su u pitanju neki jeftiniji projektori - pitanje je kakvog su kvaliteta. U tu 159ku morali bi da idu najbolji aftermarket projektori koji fizički mogu da se smeste.
byMaX napisao:5. Za LED-ove nemam mnogo pitanja. Pozicije ću zameniti nekim CANBUS-ima, tražiću najjače koje imaju (sa najviše dioda).
Sada su maltene sve sa tzv. "poništavanjem greške" i izbor je lak...
byMaX napisao:6. Da li se preporučuju LED H1 sijalice za maglu? Stavio bih da mi sve bude HID + LED napred, ako već ugrađujem aftermarket svetla...
LED H1 sijalice nemaju baš dovoljan intenzitet svetla za farove za maglu, ali mogu da posluže, s obzirom na potreban "domet" i nagib svetla za maglu.
Alfa je stil... ostalo je status...
Korisnikov avatar
byMaX
Contact:
Garaža: Alfa Romeo Giulia QV 510bhp AT8 2018
Alfa Romeo Giulietta 2.0jtdm3 Sport 2011
Volvo S80 2006
Mini Cooper D 2016
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 1330
Pridružio se: Pon Jan 05, 2009 9:31 pm

Re: LED - svetla,sijalice i ostali cirkus

Uto Mar 12, 2013 2:18 pm

Hvala puno Dušane! Sad su mi stvari mnogo jasnije. Ja sam specifičan oblik fara kod 159 pomešao sa projektorom, koji se nalazi unutar fara (kod modela koji imaju fabrički xenon). Ja projektor definitivno nemam. Kod koga bih mogao da odem da ugradim te Morimoto sa mini D2S sijalicom i da li postoji približno povoljna varijanta za bi xenon? vidim da si napisao da može, ali me zanima nivo ulaganja projektor + xenon vs. projektor + bixenon... Ovih 110$ što si pomenuo je ebay varijanta za mini D2S. Da li tu ulazi i projektor i sijalica i balasti i shipping? I čija je sijalica u pitanju?


Što se LED-a tiče, jedva čekam dan kada će ove sijalice dostići osvetljenost HID slijalica (mada se to možda nikad i ne desi) - cca 3000 lumena. To bi sve pojednostavilo, jer nema visokog napona i ispravljača, balasta i ostalih zayebancija.
Turismo Internacionale
Korisnikov avatar
dusanGT
Garaža: GT JTDm Q2
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 3809
Pridružio se: Sub Nov 22, 2008 10:18 pm

Re: LED - svetla,sijalice i ostali cirkus

Uto Mar 12, 2013 2:59 pm

"Morimoto" se prodaje na: http://www.theretrofitsource.com/index.php?cPath=25
Ljudi su profesionalni i šalju za Srbiju bez problema. Navedena cena je samo za projektore (oko 50$ je transport). RetrofitSource je jedini siguran i pouzdan izvor za "Morimoto".

I Mini D2S (ver. 2.0, 110$) i Mini H1 (ver 5.0, 120$) su bi-xenon projektori. Prvi koristi D2S xenon sijalice koje daju bolje i jače osvetljenje, duže traju i lakše se menjaju nego H1 xenon sijalice, ali su razlike male, a H1 su značajno jeftinije sijalice. U oba tipa projektora prelaz sa kratkog na dugo svetlo radi tzv. "klapna" - parče profilisanog lima koje se spušta (za dugo svetlo) i podiže (za kratko svetlo) aktiviranjem malog elektromagneta.

Postoje i varijante projektora koje nisu bi-xenon, ali su njihove dimenzije veće, pa nije sigurno da li mogu da stanu u prostor za kratka ili duga svetla u faru 159ke.

Za ugradnju "Morimoto" projektora u BGD mogu da preporučim kolegu sa foruma miloradpapic, koji ima "Morimoto" Mini H1 sa custom xenon sijalicama. Veliki pozdrav za Milorada!

Uzgred, kad se Vanja147 malo oslobodi obaveza na fakultetu stavićemo (u farove moje GT) LED od oko 5000lm (rade na 24V) kao duga svetla, a "Lexus" RX-AFS D2S projektore za kratka svetla sa "Matsushita" Gen V balastima. Ako ne žuriš sa xenonima, sačekaj, pa donesi definitivnu odluku.
Poslednja izmena od dusanGT u Uto Mar 12, 2013 3:17 pm, izmenjeno 1 put ukupno.
Alfa je stil... ostalo je status...
Korisnikov avatar
byMaX
Contact:
Garaža: Alfa Romeo Giulia QV 510bhp AT8 2018
Alfa Romeo Giulietta 2.0jtdm3 Sport 2011
Volvo S80 2006
Mini Cooper D 2016
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 1330
Pridružio se: Pon Jan 05, 2009 9:31 pm

Re: LED - svetla,sijalice i ostali cirkus

Uto Mar 12, 2013 3:17 pm

Pa hajde, ne žurim jer hoću da ugradim pravu stvar, ali mi se ne daje više od 200-ak evra. I ne bih ja da poručujem sa neta - ako neko donosi, to bi bilo sjajno. Plus, iako si mi objasnio, ne znam smem li išta da poručim, pa da se ispostavi da ne odgovara. Niko to još nije kod nas budžio u 159, pa mi je zato zent :D
Turismo Internacionale
Korisnikov avatar
dusanGT
Garaža: GT JTDm Q2
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 3809
Pridružio se: Sub Nov 22, 2008 10:18 pm

Re: LED - svetla,sijalice i ostali cirkus

Uto Mar 12, 2013 3:22 pm

Meni izgleda da bi Mini H1 lako mogao da stane u farove 159ke, ali nisam siguran za Mini D2S. Sećam se da je Vanja radio hirurgiju farova na 147ci za Mini D2S, a Mini H1 ugradio samo proširivanjem postojećeg kružnog otvora za H7 halogenu sijalicu.
Alfa je stil... ostalo je status...
Korisnikov avatar
Vlada R
Garaža: ex Alfa 159 JTDm restyle
Lokacija: Beograd
Postovi: 570
Pridružio se: Sre Jul 27, 2011 10:32 pm

Re: LED - svetla,sijalice i ostali cirkus

Uto Mar 12, 2013 6:55 pm

dusanGT napisao: Nisam siguran da tvoja 159ka ima projektor
159ka ima projektor za srednja svetla a reflektor za duga.
Korisnikov avatar
byMaX
Contact:
Garaža: Alfa Romeo Giulia QV 510bhp AT8 2018
Alfa Romeo Giulietta 2.0jtdm3 Sport 2011
Volvo S80 2006
Mini Cooper D 2016
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 1330
Pridružio se: Pon Jan 05, 2009 9:31 pm

Re: LED - svetla,sijalice i ostali cirkus

Uto Mar 12, 2013 8:08 pm

Čak i varijante bez fabričkog ksenona? I meni deluje da unutra ima projektor. U tom slučaju mogu da stavim samo D2S za kratka... može li da ide bixenon tu, a da ostavim i halogene? Šta će onda da kontroliše automobil - paliće i jedna i druga zajedno?
Turismo Internacionale
Korisnikov avatar
nidza
Garaža: ex 159
Lokacija: NBG
Postovi: 2274
Pridružio se: Pon Mar 05, 2012 4:11 pm

Re: LED - svetla,sijalice i ostali cirkus

Uto Mar 12, 2013 9:12 pm

Ima projektor. Na dugim Xenon nije neophodan, dovoljno je staviti pojačanu halogenu (OSRAM NB na Stilu traje već 5 godina). Na oborenim može i neki jeftiniji HID sa H7 xenon sijalicom. Rezultat uopšte nije loš, ja sam zadovoljan, ne rasipaju, ne smetaju drugim učesnicima. Morimoto je sigurno bolje rešenje.


Tapatalk HD
Korisnikov avatar
dusanGT
Garaža: GT JTDm Q2
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 3809
Pridružio se: Sub Nov 22, 2008 10:18 pm

Re: LED - svetla,sijalice i ostali cirkus

Uto Mar 12, 2013 10:59 pm

Najčešća su dva tipa aftermarket farova za 159ku: jedan košta oko 150€, a drugi oko 850€. U opisu ovog prvog sijalice su H7/H7 ("Magneti Marelli", kratka/duga svetla, halogen/halogen), a u opisu ovog drugog je D2S/H7 ("Magneti Marelli", kratka/duga svetla, xenon/halogen). Ima i druga varijanta ("Bosch", D1S/H1, bi-xenon/halogen), ali prve dve su najčešće.

S obzirom na cenu i opis čini mi se da u ovom jeftinijem nema klasičnog projektora sa staklenim sočivom, a nije ni uobičajeno da se H7 stavljaju u projektor sa sočivom. eLearn za 159ku spominje "sočivo" od tzv. polikarbonata, ali to je daleko od pravog projektora.

Umesto fabrički ugrađene H7 halogene sijalice može da se stavi H7 aftermarket xenon sijalica, ali ne i D2S xenon sijalica. S obzirom na različiti položaj užarenog vlakna kod H7 halogene i H7 xenon sijalice verovatno ni cut-off nije isti, jer je žižna daljina kod fabričkih farova sa halogenim sijalicama prilagođena položaju vlakna kod halogene sijalice.
Alfa je stil... ostalo je status...
Korisnikov avatar
nidza
Garaža: ex 159
Lokacija: NBG
Postovi: 2274
Pridružio se: Pon Mar 05, 2012 4:11 pm

Re: Alfa 159 - farovi, projektori, sijalice...

Sre Mar 13, 2013 1:26 pm

Nije toliko loše i sočivo za halogenu sijalicu kad se bućne xenon konverzija unutra, crta pravilno i ne rasipa. Reper mi je xenon na Octavii, fabrički, koji stvarno svetli fenomenalno. Ova kombinacija na Alfi zaostaje, ali ne značajno. U svakom slučaju daleko bolje svetli nego sa halogenom sijalicom.

Svakako je pravi projektor za xenon jedino pravo rešenje, ali nije neophodno. Ono što mene brine je kombinacija xenon sijalice iza sočiva za halogenu - na netu sam našao kritiku da UV zračenje uništava sočivo koje nije od adekvatnih materijala sa unutrašnje strane. Ja zasad stvarno nemam problema, čak mi se čini da bolje svetli nego kada je ugrađen.
Korisnikov avatar
EnricoAdams
Garaža: Alfa Romeo 156 restyle 1.9 JTD 16V
Lokacija: Novi Beograd
Lokacija: Beograd <-> Lazarevac
Postovi: 712
Pridružio se: Čet Nov 10, 2011 7:32 pm

Re: Alfa 159 - farovi, projektori, sijalice...

Sre Mar 13, 2013 2:49 pm

Ja sam ugradjivao D2S Morimoto u 156, i mogu da ti kazem da ce te sigurno izaci preko 200e u toj varijanti. U sustini samo materijal (projektori+balasti+ dobre sijalice) ce te izaci oko 200e i to pod uslovom da uzimas neke kineske balaste ovde kod nas, a projektore i sijalice nabavis iz najjeftinijih izvora u USA (tako sam ja uradio). Da sada ponovo radim sve to uzeo bih i balaste preko retrofit source jer je vidna razlika (postovao je dusanGT klip). Dodaj na to i ruke i bude to fino preko 200e ali imas kvalitet svetla u rangu fabrickog xenona.
Korisnikov avatar
Vlada R
Garaža: ex Alfa 159 JTDm restyle
Lokacija: Beograd
Postovi: 570
Pridružio se: Sre Jul 27, 2011 10:32 pm

Re: LED - svetla,sijalice i ostali cirkus

Sre Mar 13, 2013 3:37 pm

dusanGT napisao:Ima i druga varijanta ("Bosch", D1S/H1, bi-xenon/halogen), ali prve dve su najčešće.

D1S nije bixenon, samo za srednja.
Korisnikov avatar
dusanGT
Garaža: GT JTDm Q2
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 3809
Pridružio se: Sub Nov 22, 2008 10:18 pm

Re: Alfa 159 - farovi, projektori, sijalice...

Sre Mar 13, 2013 6:13 pm

Pojam bi-xenon se odnosi na sklop u projektoru, a sijalica je manje-više ista, pa tako postoji bi-xenon sa H1, D2S, D1S xenon sijalicom.

Dole su slike zadnje strane bi-xenon (levo) i halogen fara (desno) i tekst (eLearn za 159ku)...
Slika Slika

The switching between the dipped and main beam functions for xenon bulbs takes place by means of a suitably shaped metal screen that is lowered for dipped operation and raised for main beam operation.
Bulbs present:
- D1S xenon bulb for dipped headlamps function
- All glass W5W bulb for side lights function -12V-5W
- All glass PY21W bulb for direction indicators function - 12V-21W
- H1 halogen bulb for main beam headlights spot function 12V-55W.
Alfa je stil... ostalo je status...
Korisnikov avatar
byMaX
Contact:
Garaža: Alfa Romeo Giulia QV 510bhp AT8 2018
Alfa Romeo Giulietta 2.0jtdm3 Sport 2011
Volvo S80 2006
Mini Cooper D 2016
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 1330
Pridružio se: Pon Jan 05, 2009 9:31 pm

Re: Alfa 159 - farovi, projektori, sijalice...

Sre Mar 13, 2013 7:37 pm

Najgore pd svega je što dobro poznajem sebe. Velike su šanse da menjam ovu 159 ili za 1750tbi, ili za 2.0 jtdm u Ti opremi (takav u gradu ne postoji, bice slika uskoro) ili za Giuliettu sa istim motorom od 170ks. I onda mi je glupo da dajem vise od 200-ak evra...
Turismo Internacionale
Korisnikov avatar
nidza
Garaža: ex 159
Lokacija: NBG
Postovi: 2274
Pridružio se: Pon Mar 05, 2012 4:11 pm

Re: Alfa 159 - farovi, projektori, sijalice...

Sre Mar 13, 2013 10:18 pm

Stavi onda neki jeftiniji kit i nećeš više da se plašiš mraka. Cifre su 50-70e sa ugradnjom koja traje plafon sat vremena.

Tapatalk HD
Korisnikov avatar
byMaX
Contact:
Garaža: Alfa Romeo Giulia QV 510bhp AT8 2018
Alfa Romeo Giulietta 2.0jtdm3 Sport 2011
Volvo S80 2006
Mini Cooper D 2016
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 1330
Pridružio se: Pon Jan 05, 2009 9:31 pm

Re: Alfa 159 - farovi, projektori, sijalice...

Čet Mar 14, 2013 4:47 pm

Ipak ne bih stavljao najjeftinije. Ovaj H7 Philips bar ima dve godine garancije i dosta ljudi mi je preporučilo baš to kao najbolju varijantu ako ideš na standardni H7 HID kit bez dodatnih prepravki. Gledaću da na sledećem automobilu imam fabrički Xenon. To je prava priča.
Turismo Internacionale
ALFA159
Garaža: alfa romeo 159 1.9jtdm
Lokacija: herceg novi
Postovi: 6
Pridružio se: Pet Mar 30, 2012 7:35 pm

ALFA 159 - Trafo za Xenon

Sub Mar 16, 2013 9:18 pm

Zdravo svima,
evo i mene posle duzeg vremena,sada problemi sa svijetlima.
prije par mjeseci crkao mi je trafo za lijevi xenon,jedva sam nakon dva mjeseca nasao polovan u sabcu za 80e.Majstor ga je instalirao i svijetla su radila ali ne i balanseri,zbog cega ne znam?!
Danas mi crklo lijevo svijetlo,pomislih sijalica je ili osigurac,al ni jedno ni drugo vec izgleda ponovo trafo.Problem je sto moram da dizem prednji branik da bi skinuo far.Zanima me da li je neko imao ovakve probleme,gdje mogu naci novi trafo i koliko kosta?Sta mislite da ugradim druge xenone i rijesim problem,i koje mi preporucujete?Ovi na Alfi su fabricki.

Hvala na savjetima
Pozdrav :arflag
Korisnikov avatar
byMaX
Contact:
Garaža: Alfa Romeo Giulia QV 510bhp AT8 2018
Alfa Romeo Giulietta 2.0jtdm3 Sport 2011
Volvo S80 2006
Mini Cooper D 2016
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 1330
Pridružio se: Pon Jan 05, 2009 9:31 pm

Re: Alfa 159 - farovi, projektori, sijalice...

Sub Mar 16, 2013 9:27 pm

Nema potrebe da ugrađuješ originalni trafo i daješ ko zna koliko. Raspitaj se gde imaš kvalitetnije balaste, koliko god budu skupi, biće 5x jeftiniji od fabričkih. I onda samo u projektor staviš dobru D1S sijalicu i to je to...

Ispravite me ako grešim, pošto sam jako nov kad su ove stvari u pitanju :D

Elem, ono što sam ja uradio je ovde - viewtopic.php?f=6&t=53620&start=125
Turismo Internacionale
Korisnikov avatar
Vlada R
Garaža: ex Alfa 159 JTDm restyle
Lokacija: Beograd
Postovi: 570
Pridružio se: Sre Jul 27, 2011 10:32 pm

Re: Alfa 159 - farovi, projektori, sijalice...

Sub Mar 16, 2013 9:42 pm

dusanGT napisao:Pojam bi-xenon se odnosi na sklop u projektoru, a sijalica je manje-više ista, pa tako postoji bi-xenon sa H1, D2S, D1S xenon sijalicom.

Dole su slike zadnje strane bi-xenon (levo) i halogen fara (desno) i tekst (eLearn za 159ku)...
Slika Slika

The switching between the dipped and main beam functions for xenon bulbs takes place by means of a suitably shaped metal screen that is lowered for dipped operation and raised for main beam operation.
Bulbs present:
- D1S xenon bulb for dipped headlamps function
- All glass W5W bulb for side lights function -12V-5W
- All glass PY21W bulb for direction indicators function - 12V-21W
- H1 halogen bulb for main beam headlights spot function 12V-55W.
Ok, moja greška. Na Osramovoj prezentaciji ima varijanta da i srednja i duga koriste po jednu D1S a ako je ta varijanta sa mehaničkim preklopnikom onda je u dugin H1 kao Spot lights.
Korisnikov avatar
Villy
Contact:
Garaža: Alfa 147 1.9 JTD 2004.
Lokacija: KG-SU
Lokacija: Kragujevac - Subotica
Postovi: 173
Pridružio se: Pet Jul 13, 2012 5:31 pm

Re: Alfa 159 - farovi, projektori, sijalice...

Pon Maj 20, 2013 10:05 pm

Ja hoću da stavim ovo. Ovo mi je ubedljivo najlepši far na alfi 147 uključuijući i restlying.

Oa zbog toga pita. Ovaj dečko je stavio kvazi prskalice, ali ja mogu da ih narpavim da rade za 15 minuta rada....

https://www.facebook.com/media/set/?set ... 304&type=1

Šta mislite. Meni je nogo kul :)
Korisnikov avatar
Sone Bg
Garaža: Alfa Romeo 156 1.9 JTD 2002
Lokacija: Borca-Bg
Postovi: 717
Pridružio se: Ned Jul 04, 2010 8:04 pm

Re: Alfa 159 - farovi, projektori, sijalice...

Pon Maj 20, 2013 10:33 pm

Pogledaj moju temu, imam osecaj da ovo svetli ubija 2x dugo i 2x oboreno, jedino mi se ne svidaju angel eyes.
Korisnikov avatar
Villy
Contact:
Garaža: Alfa 147 1.9 JTD 2004.
Lokacija: KG-SU
Lokacija: Kragujevac - Subotica
Postovi: 173
Pridružio se: Pet Jul 13, 2012 5:31 pm

Re: Alfa 159 - farovi, projektori, sijalice...

Pon Maj 20, 2013 10:45 pm

daj link da ne jurim :)
dz08
Garaža: Mazda MX-5 1.6
Alfa Romeo 159sw 1.9 JTDm 16v
Lokacija: Beograd
Postovi: 33
Pridružio se: Pet Apr 06, 2012 2:01 pm

Re: Alfa 159 - farovi, projektori, sijalice...

Uto Jun 18, 2013 5:08 pm

@byMaX, @dusanGT

:)))
ja imam diplomu nekog fakulteta, ali vas ništa ne razumem, svaka čast momci.
I ja hoću da stavim xenone, zvao sam neke oglase i svi su mi rekli 100e.
Šta oni to meni nude? Da li je to to? Mene interesuje neki osnovni set, samo da dobro obasjava put, pristojno izgeda i ne smeta drugima, ništa više od toga :).
Možete li u par jednostavnih reči, koje svetla menjam (pozicija, srednja, duga), koje sijalice stavljam, šta mi sve treba (projektori, balasti, ....), koja je minimalna cena, ko ja je optimalna cena?
Ako imate neku adresu da me pošaljete negde, klanjam se.
Korisnikov avatar
nidza
Garaža: ex 159
Lokacija: NBG
Postovi: 2274
Pridružio se: Pon Mar 05, 2012 4:11 pm

Re: Alfa 159 - farovi, projektori, sijalice...

Uto Jun 18, 2013 6:55 pm

Ja sam stavio Bear od 65e sa ugradnjom. Zadovoljan, mnogo jače svetle od halogenih, ne blješte, ne smetaju, imaju fin žućkasti ton i sa običnim žutim pozicijama ne bode oči da je xenon.

Isplati se, jer mnogo ređe crkavaju od halogenih. Na Stilu sam konverziju uradio 2009 i još šljakaju. Dotle sam 2x godišnje menjao sijalice u proseku - neisplativo.

Tapatalk HD

Povratak na “In Elettronica Alfa”