Promena volana na alfi 147!!!

CD, radio, ozvučenje, navigacija itd... Sve o elektrouređajima u našim Alfama.
Korisnikov avatar
dejan91ru
Garaža: Alfa Romeo 147 2003 1.9mjet
Lokacija: Ruma
Lokacija: Ruma
Postovi: 168
Pridružio se: Sre Jan 06, 2010 11:36 pm

Promena volana na alfi 147!!!

Pon Feb 25, 2013 5:11 pm

E ovako,zanima me nasao sam jedan dobar volan na internetu sa komandama,moj volan je sa komandama ali je problem sto moj ima 8 komandi a ovaj ima 6...da li to moze sve dzek na dzek ili bi morala kompletna spulna druga i instalacija da bi sve radilo?ja sam mislio da montiram novi volan,a prebacim moje komande na njega
Slika
Moj volan je ovakav
Slika
A ovakaj je taj sto bih uzeo.inace imam navigaciju i telefon u autu.Unapred hvala citao sam jedan clanak na forumu o tome ali mi nije opet jasno pa bih voleo da znam ako je neko to radio kakva je pocedura?
Korisnikov avatar
elas
Garaža: Alfa 156 sw 1.9 jtd fulvia
Lokacija: beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 2592
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 5:48 pm

Re: Promena volana na alfi 147!!!

Pon Feb 25, 2013 6:39 pm

A sto menjas volan?
Slika
Korisnikov avatar
Sauriann
Drug Član
Drug Član
Garaža: Stelvio 2.2 Q4 Lusso

ex Giulietta 2.0 TCT
ex MiTo 1.4 Turbo Benzina 155
ex 156 jtd mjet 16V SW
Lokacija: Novi Beograd
Postovi: 4868
Pridružio se: Sub Okt 30, 2010 7:39 am

Re: Promena volana na alfi 147!!!

Pon Feb 25, 2013 9:22 pm

Ide džek na džek i ista je špulna...Moraš prebaciti komande i možda potkovicu iz volana (plastičan deo u oblku slova U). Špulna od ovog volana je btw istakao tvoja samo jjoj na konektoru fale pinovi koji su za telefon...U slučaju da moraš da menjaš špulnu opet može da se umetene tvoja instalacija (pinovi sa signalom za telefon itd.) u novu špulnu...
Korisnikov avatar
iznogudovic
Garaža: Rosso 147 1.6 105 ks 2002
Lokacija: Vrbas
Lokacija: Vrbas
Postovi: 389
Pridružio se: Sre Mar 23, 2011 12:11 pm

Re: Promena volana na alfi 147!!!

Uto Feb 26, 2013 5:26 pm

Stvarno što menjaš volam, ovaj tvoj izgleda kao nov :scratch:

hahaha
Korisnikov avatar
dejan91ru
Garaža: Alfa Romeo 147 2003 1.9mjet
Lokacija: Ruma
Lokacija: Ruma
Postovi: 168
Pridružio se: Sre Jan 06, 2010 11:36 pm

Re: Promena volana na alfi 147!!!

Sre Feb 27, 2013 9:11 am

dobar je moj,nego drugar ima isto 147 samo benzin,njegov volan je haotican covek je nosio prsten pa ga je urnisao,kao da ga je ostrio svaki dan da bi sto bolje unistio volan.a nism hteo puno da davim i objasnjavam pa zato.mada i moj volan bi trebao na farbanje barem ako nista drugo :) hvala na savetu puno :arflag
Korisnikov avatar
dejan91ru
Garaža: Alfa Romeo 147 2003 1.9mjet
Lokacija: Ruma
Lokacija: Ruma
Postovi: 168
Pridružio se: Sre Jan 06, 2010 11:36 pm

Re: Promena volana na alfi 147!!!

Ned Mar 10, 2013 7:15 am

Volan je uspesno promenjen,nema nikakve razlike u spulni itd.samo iskacis te komande i zakacis svoje stare i sve radi savrseno.pa ko je isto bio u dilemi kao ja sloborno moze da sam menja jer je to izvodljivo nema nikakvih prepravki.juce smo kupili BOSE ozvucenje fabricko za 147-icu isto sa kompletnom istalacijom.danas cemo pokusati to da izmenamo pa javljam utiske.ako je neko imao iskustva sa tim neka oostavi neki komentar.Hvala
Korisnikov avatar
elas
Garaža: Alfa 156 sw 1.9 jtd fulvia
Lokacija: beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 2592
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 5:48 pm

Re: Promena volana na alfi 147!!!

Ned Mar 10, 2013 9:42 am

Imam ja iskustvo sa tim bose ozvucenjem,moras pola enterijera da rasturis da bi provukao instalaciju,jos nisam montirao istu jer me mrzi ali sam skinuo kompletnu sa zelene alfe.Instalacijea ti ide od cd kompletan snop zica pored vozacevog sedista skroz pozadi do pojacala i woofera,odatle se vracaju kanali delom istom trasom pa se drugi snop zica deli i ide ispod tepiha u delu gde stoje noge putnika na zadnjim sedistima i sve ulazi u vrata.Znaci da bi trebao i sedista da demontiras tepih da dizes i posle ce sve da skripi i cvrci.Ja cu malo drugacije da to namestim,montirao sam bose zvucnike u vrata i zamenio cd i taj zvuk je ok,samo cu provuci struju i signal za woofer do gepeka sto znaci da ce i dalje zvucnici biti povezani na cd bez pojacala a woofer ce biti sam za sebe pojacan.
Slika
Korisnikov avatar
dejan91ru
Garaža: Alfa Romeo 147 2003 1.9mjet
Lokacija: Ruma
Lokacija: Ruma
Postovi: 168
Pridružio se: Sre Jan 06, 2010 11:36 pm

Re: Promena volana na alfi 147!!!

Ned Mar 10, 2013 10:52 am

ja sam kontao da,uporedim pinove na kraju sa jedne i druge instalacije.vidim sta nedostaje ovoj,i demontiram sa te bose instalacije na moju...sto znaci fakticki bi dodao signal i napon za bas.i to kultuno provuka i resen problem.e sada ne znam da li je to izvodljivo.
Korisnikov avatar
dejan91ru
Garaža: Alfa Romeo 147 2003 1.9mjet
Lokacija: Ruma
Lokacija: Ruma
Postovi: 168
Pridružio se: Sre Jan 06, 2010 11:36 pm

Re: Promena volana na alfi 147!!!

Ned Mar 10, 2013 1:58 pm

Rasturio sam ceo auto,i ne mogu da skontam kako i sta.molim samo nekoga da mi se javi samo da mi malo pojasni 0640051255 neka me pozove podhitno cupam se za kosu vec :(
Korisnikov avatar
dejan91ru
Garaža: Alfa Romeo 147 2003 1.9mjet
Lokacija: Ruma
Lokacija: Ruma
Postovi: 168
Pridružio se: Sre Jan 06, 2010 11:36 pm

Re: Promena volana na alfi 147!!!

Sre Mar 20, 2013 7:52 pm

Hvala bogu pa sam resio problem sam.uz malo mozganja sve ide :)
genca
Garaža: Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW
Lokacija: Kladovo
Lokacija: Kladovo
Postovi: 1131
Pridružio se: Sub Maj 14, 2011 1:51 pm

Re: Promena volana na alfi 147!!!

Čet Mar 21, 2013 12:52 pm

:gr8: :arflag
cuore sportivo
Korisnikov avatar
elas
Garaža: Alfa 156 sw 1.9 jtd fulvia
Lokacija: beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 2592
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 5:48 pm

Re: Promena volana na alfi 147!!!

Čet Mar 21, 2013 1:09 pm

Sta si na kraju uradio,izvukao novu inst.ili dodao samo napajanje i signal?
Slika
skrsman
Garaža: Alfa Romeo
Lokacija: Beograd
Postovi: 7
Pridružio se: Ned Avg 04, 2013 12:45 pm

MF volan sa 4 tastera

Pon Sep 19, 2016 8:46 am

Pozdrav svim clanovima, dugo pratim i citam forum, a ovo je moj prvi post. Naime, uskoro treba da kupim alfu 147, pa me zanima da li mf volan sa po 4 tastera ide samo uz vozila sa fabrickom navigacijom ili se ugradjivao i uz vozila bez navigacije? I ako se nadje auto na oglasu bez navigacije a ima volan sa 4 tastera da li je to ok ili ga treba zaobici. Izvinjam se ako tema nije na pravom mestu ili je vec pisano o ovome. Koristio sam pretragu ali nisam uspeo da pronadjem. Unapred zahvalan
Korisnikov avatar
Flavio
Uprava ARCS
Uprava ARCS
Garaža: ex 155 1.8 TS,
ex 1.8 T.S. KaraWagon
FL 147 120 TS
Stilo 80 JTD
Felicia Combi 75 I.E.
Lokacija: Srbistan
Lokacija: Požarevac
Postovi: 7781
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 7:03 pm

Re: Promena volana na alfi 147!!!

Pon Sep 19, 2016 9:21 am

Dobrodosao :arflag :drink :arflag
Koristio si pretragu, ali nevesto :D Prebacio sam ti post u ovu temu :)

Lm, to sto te zanima je tzv MF volan. Postojanje takvog volana u 147 (i drugima) je prvenstveno pitanje fabricki ugradjenog Radio Cass/CD aparata. Ako isti postoji u autu, MF volan je moguca ali ne i obavezna opcija. To isto vazi i za fabricku navigaciju.
Dakle, postojanje ili ne MF volana u autu nije neki parametar pri izboru auta za kupovinu. Danas su takvi polovni volani relativno jeftini i, ima ih u vecim kolicinama po otpadima. Ako i kupis auto bez njega, mozes naknadno da ga ugradis. To isto je mogao i neko pre tebe da uradi, pa je i to razlog vise ne opterecivati se tim detaljem pri kupovini Alfe 147 :)
skrsman
Garaža: Alfa Romeo
Lokacija: Beograd
Postovi: 7
Pridružio se: Ned Avg 04, 2013 12:45 pm

Re: Promena volana na alfi 147!!!

Pon Sep 19, 2016 10:14 am

Hvala puno na brzom odgovoru i na prebacivanju pitanja u odgovarajucu temu. Nije mi MF volan od presudnog znacaja za kupovinu, ali imajuci u vidu da je alfa u pitanju, malo dodatne opreme nije na odmet :) hvala jos jednom pa se uskoro cujemo i vidimo u alfa virusu. :arflag
Korisnikov avatar
Flavio
Uprava ARCS
Uprava ARCS
Garaža: ex 155 1.8 TS,
ex 1.8 T.S. KaraWagon
FL 147 120 TS
Stilo 80 JTD
Felicia Combi 75 I.E.
Lokacija: Srbistan
Lokacija: Požarevac
Postovi: 7781
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 7:03 pm

Re: Promena volana na alfi 147!!!

Pon Sep 19, 2016 10:54 am

Nema na cemu :drink
Svakako, izaberi 147 sa sto vise opreme, ali opet, nemoj da preskocis neku zbog slabije opreme, a da je auto kao auto u dobrom stanju :)

Eventualna daljnja pitanja oko kupovine mozes da postavis u ovoj temi ;)
BladeBG
rookie
Garaža: Passat B5.5
Lokacija: Beograd
Postovi: 4
Pridružio se: Sre Dec 14, 2016 5:24 pm

Re: Promena volana na alfi 147!!!

Sre Dec 14, 2016 5:49 pm

Da ne otvaram novu temu, samo je u pitanju 156-ica,

Alfisti,
Pozdrav za sve, ja sam inače vagenovac, ali imam problem sa jednom Alfom 156 jtd 2001. god, na koju sam resio da stavim volan sa restilizovane 156-ice. Međutim došlo je do problema, a za pomoc u resenju mislim da ne postoji bolje mesto da se obratim, nego na Alfa Romeo forumu.

Skine se klema sa akumulatora, osrafe dva srafa koja drze airbag, otkace zice od sirene i airbag-a, pa odvrne centrali sraf koji drzi volan i izvuku zice koje idu iz spulne, to sam sve uradio. Problem je sledeci...

,,Rog,, i kablovi koji idu iz spulne su na gornjoj strani iste i rupa na volanu je na istom mestu, kako bi kablovi prosli, a na novom je na desnoj strani. Spulna ne moze da se pomera dok se ne pritisne srednji deo, koji inace pritisne volan. Ja sam taj deo pritisnuo prstima i pomerio ,,rog,, i kablove na spulni, tako da mogu da stavim novi volan, da bi naisli na njegovu rupu za ,,rog,, i kablove. I poremetio sam ga. Sada stoji lampica za air-bag. Dijagnostika kaze ,,spulna volana,, . Odlucio samd a vratim stari volan kako je bio. Vratio spulnu u polozaj u kom je bila i namontirao opet stari volan, ali greska i dalje stoji.

Moja pitanja za vas glase...

Da li ta greska moze da se obrise dijagnostikom, ako je spulna vracena kako je bila?
I da li posto to uradim mogu kod strugara da probusim rupu na novom volanu, da bi bila na istom mestu kao i na starom, pa da ga namontiram?

Cuo sam i misljenja da je se spulna pokvari, cim se pomeri bez volana, sto mi deluje nerezonski, sem ako nije pomerena na silu bez stisnutog srednjeg dela. Da li je to tacno?

Uzeo sam cak i spulnu od tog novog volana, ona je crne boje, a na ovom starom je bele. Nova ima drugaciji džek koji se u nju ukljucuje, sa mnogo ,,iglica,, , a na staroj ima samo dve.

Hvala unapred na pomoci... :drink
Korisnikov avatar
Flavio
Uprava ARCS
Uprava ARCS
Garaža: ex 155 1.8 TS,
ex 1.8 T.S. KaraWagon
FL 147 120 TS
Stilo 80 JTD
Felicia Combi 75 I.E.
Lokacija: Srbistan
Lokacija: Požarevac
Postovi: 7781
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 7:03 pm

Re: Promena volana na alfi 147!!!

Čet Dec 15, 2016 12:31 am

Mislim da u paketu mora i volan i špulna da se zamene, kad se menja volan. Na starom tipu volan ima samo jastuk a na novom i komande radija, pa zato nisu isti džekovi.
Čini mi se da ne mora volan kod strugara, ali se ne sećam šta se beše uradi da se napasuje volan ...
Preko dijagnostike može da se obriše greška, ali program mora biti full funkcionalan da bi mogao komp da se poveže sa centralom za jastuke na autu.
BladeBG
rookie
Garaža: Passat B5.5
Lokacija: Beograd
Postovi: 4
Pridružio se: Sre Dec 14, 2016 5:24 pm

Re: Promena volana na alfi 147!!!

Čet Dec 15, 2016 4:50 pm

Pre nego sto sam video tvoj post odneo sam volan kod strugara i probusio rupu za kablove na istom mestu gde je ima stari volan. Tako da je spulna sada u istom polozaju.

Univerzalna dijagnostika nalazi dve greske:
1. Vozačev airbag nema kontakt - ta je obrisana
2. Detonator airbag-a nedovoljno struje(tako nesto) - ta nece da se obrise.

Da probam sa dijagnostikom koja je baš za Alfe?
BladeBG
rookie
Garaža: Passat B5.5
Lokacija: Beograd
Postovi: 4
Pridružio se: Sre Dec 14, 2016 5:24 pm

Re: Promena volana na alfi 147!!!

Pet Dec 16, 2016 7:33 pm

Promenio sam i spulnu, sada je na autu crna, ali džek ne odgovara. Na crnoj spulnui (novoj) je sa 12 pinova, a na staroj beloj sa 2 pina. Pa da vidim da nadjem neki džek za tu spulnu, pa da napravim neki adapter-prelaz.

Povratak na “In Elettronica Alfa”