Tempomat mi neradi, pomoc

CD, radio, ozvučenje, navigacija itd... Sve o elektrouređajima u našim Alfama.
Korisnikov avatar
Kosovic
Garaža: /
Lokacija: Vrbas
Lokacija: Vrbas
Postovi: 414
Pridružio se: Sub Jan 17, 2009 6:31 pm

Re: Tempomat mi neradi, pomoc

Pon Jun 20, 2016 11:37 am

Da nastavim ovu temu.
Ne mogu više da aktiviram tempomat. Radio najnormalnije i stade. Ne pali mi lampicu na tabli.
Greška koja se javlja je P0564.
Proverio osigurač, ispravan je.
Čačkao sam senzor na pedali, opet ništa. Nisam našao senzor na pedali kvačila (reče mi Mačak da je i on tu negde gore), još mi je ostalo njega da proverim.
Da napomenem da mi se ponekad dešavalo da ne radi, a na dijagnostici ostajala greška konkretno za senzor na kvačilu. Uz obrisanu greški, radio je dalje besprekorno.

Ono što mene malo brine i zato i pišem je da li postoji još neka mogučnost sem ova dva senzora i osigurača? Nekako se pribojavam da je ručica crkla (uspeo sam jednom na sekund da ga upalim i on se ugasi). Naredna 2-3 dana neću moći da se igram oko auta, pa da postavim pitanje da li je imao neko neki sličan/isti problem? Nisam siguran da li ova greška može biti prouzrokovana senzorom na kvačilu ili je vezana baš za prekid u nekoj žici za aktiviranje/samoj palici?
Korisnikov avatar
machella
Garaža: 156 3.0 V6
159 SW 2.4 Q-Tronic
Lokacija: Požarevac
Postovi: 757
Pridružio se: Pet Jan 23, 2015 3:38 pm

Re: Tempomat mi neradi, pomoc

Sre Jun 22, 2016 3:36 am

@Kosovic senzor kvacila je kritični za rad istog, moraš ga srediti... sama ručica tekško da je falična uzimajući u obzir interval korišćenja i koliko puta neko uključi/isključi isti... Pokušaj da u toku paljenja istog pipneš kočnicu ukoliko nisi, ili nakon paljenja, ručica on > kočnica > ručica off > ručica on zato što kompletan sistem hoće da se zabaguje sa čitanjem statusa senzora....

Senzor kvačila je uvučen duboko gore, okreni se na leđa i zaroni glavom duboko unutra, ima plastičan pipak koji ne verovatno polomljen, sam senzor košta 1000 i nešto dinži ali privremeno možes i da ubudžiš plastiku za probu...
Korisnikov avatar
tadicd
Garaža: ex Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW
Lokacija: Beograd
Postovi: 326
Pridružio se: Sub Nov 16, 2013 12:56 pm

Pet Jun 24, 2016 10:36 am

Zna li ko gde u Beogradu mogu da odem do nekog krstenog majstora da mi pregleda sta ne valja i da mi sredi sta treba sa tempomatom, nemam zivaca ni vremena sam da prckam i da jurim delove...

Sent from my C6903 using Tapatalk
Korisnikov avatar
Kosovic
Garaža: /
Lokacija: Vrbas
Lokacija: Vrbas
Postovi: 414
Pridružio se: Sub Jan 17, 2009 6:31 pm

Re: Tempomat mi neradi, pomoc

Pet Jun 24, 2016 3:33 pm

Šta tebi ne radi kako treba? Meni se ponekad upali lampica i odmah ugasi i kraj. Narednih 1000 pokušaja ništa, pa tako neki random put upali na tren i ugasi se lampica.
Korisnikov avatar
tadicd
Garaža: ex Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW
Lokacija: Beograd
Postovi: 326
Pridružio se: Sub Nov 16, 2013 12:56 pm

Re: Tempomat mi neradi, pomoc

Sub Jun 25, 2016 7:21 pm

Kosovic napisao:Šta tebi ne radi kako treba? Meni se ponekad upali lampica i odmah ugasi i kraj. Narednih 1000 pokušaja ništa, pa tako neki random put upali na tren i ugasi se lampica.
Otprilike isto, s tim što se upali tada lampica a tempomat je na off položaju :-D

Sent from my C6903 using Tapatalk
Korisnikov avatar
Kosovic
Garaža: /
Lokacija: Vrbas
Lokacija: Vrbas
Postovi: 414
Pridružio se: Sub Jan 17, 2009 6:31 pm

Re: Tempomat mi neradi, pomoc

Pon Jun 27, 2016 1:53 pm

Agonija se nastavlja. Danas stavljen novi senzor kvačila, stanje isto. Kada se da kontakt i poveže MES, pedala kvačila stoji da je pristisnuta iako nije. Po pritiskanju pedale i vraćanju, registruje svaki stisak normalno, lampica se ipak ne pali. Prekidač kočnice normalno stoji, da je otpuštena pedala, reaguje normalno .... Nemam više ideja šta i kako da gledam. Ručica skidana i testirana. ON/OFF radi, ostala dugmad rade. Na konektoru od ECU do ručice ima 12V kad se da kontakt.

Nemam ideja više, pa ako neko ima, neka predloži ...
Korisnikov avatar
machella
Garaža: 156 3.0 V6
159 SW 2.4 Q-Tronic
Lokacija: Požarevac
Postovi: 757
Pridružio se: Pet Jan 23, 2015 3:38 pm

Re: Tempomat mi neradi, pomoc

Čet Jun 30, 2016 12:50 am

Svi mogući uzroci da isti ne funkcioniše, možda pomogne

eLearn

Slika
Korisnikov avatar
DejanCA
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo 159 2.4 JTD - TI 651 GRIGIO STROMBOLI MET.
Alfa Romeo GT 2.0 JTS - Rosso 130 B/B
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 867
Pridružio se: Pon Okt 05, 2015 6:42 pm

Re: Tempomat mi neradi, pomoc

Pon Avg 22, 2016 12:57 pm

Ja, takodje, imam problem sa tempomatom. Sada ne prijavljuje greske, prekidaci na rucici uredno okidaju (proveravano na dijagnostici). Greska koju sam imao, koja sam mislio da ce resiti tempomat, bila je senzor pritiska pedale kocnice - uvek je prikazivao da je pedala pritisnuta. Senzor je resen, ali tempomat i dalje ne radi. Sad, vidim da ima jos dosta uzroka, koji mogu da dovedu do prestanka rada. Ko zna, mozda se i resi, kad se zameni sve :D
Korisnikov avatar
mladenke
Garaža: Alfa Romeo 156 1.9 jtd 8v 2003
Lokacija: Nis
Postovi: 763
Pridružio se: Pon Jun 03, 2013 10:09 am

Re: Tempomat mi neradi, pomoc

Uto Avg 23, 2016 2:50 pm

Idite kod nekog ko zna da koristi dijagnostiku a ne samo da pogleda parametre. Ima u ranijim postovima vec objasnjeno sta je potrebno da se uradi.
Alfa Romeo - turning drivers into mechanics since 1910
Jefta1
Garaža: Alfa Romeo 147
Lokacija: Aleksinac
Postovi: 20
Pridružio se: Sre Jul 23, 2014 8:59 pm

Re: Tempomat mi neradi, pomoc

Pet Nov 18, 2016 12:13 pm

Dragi prijatelji javljam se ponovo u vezi tempomata :( pre nekog vremena sam imao problem s istim ali sam ga resio zamenom senzora i proradio je ali sada imam drugi problem s istim a to je kada je napolju hladno odnosno kada je temperatura niska meni radi tempomat ali cim se izdrigne temperatura prestaje s radom sto me jako izludjuje. Procitao sam postove od mog zadnjeg pisanja ali niko nije imao ovakav problem :( Ako imate neko resenje napisite jer ima da izvarnicim vec sam bacio ulje na masu od besa :( :(


Zamiolio bih kolegu NeCi ako moze da slika i da postavi sve gde je kontrolisao konekciju za tempomat prenosim njegov komentar:

(sredio sam tempomat, radi sve extra, ponovo rasturim kablice i krenem da proverim jel su svi u spoju, i primetim da nema bas dobar kontakt sa kompom, ponovo ih gurnem dublje samo u konektor kompa i isprobam svaki dal dolazi do prekidaca, ukljucim na mes i on prijavi svaki da je ok i ostale opcije sve isprobam rade , probam u voznji radi )
Korisnikov avatar
NeCi
Garaža: 159sw 1.9 jtdm
156sw 1.9 jtd
33 1.7 16v boxer
Lokacija: Kragujevac
Postovi: 463
Pridružio se: Pet Okt 07, 2011 11:53 pm

Re: Tempomat mi neradi, pomoc

Pet Nov 18, 2016 6:24 pm

ja sam izvlacio zice iz kompa nije bilo instalacije, pa kada sam pinove ubo nisu usli do kraja, i onda sam iskljucio konektor kompa i unimerom merio sa tog kraja pa do prekidaca jel ima kontakt, znaci jedan kraj u rupicu konektora drugi na prekidac svaku zicu.

Povratak na “In Elettronica Alfa”