alfa 159 lose paljenje kad je hladan

CD, radio, ozvučenje, navigacija itd... Sve o elektrouređajima u našim Alfama.
srdjan7771
Garaža: Alfa Romeo 159
Lokacija: beograd
Postovi: 3
Pridružio se: Pon Avg 18, 2014 10:48 am

alfa 159 lose paljenje kad je hladan

Pon Avg 18, 2014 10:55 am

desava se da auto kad je hladan lose pali neki put tek iz treceg pokusaja, i motor jako zatrese cak da se poneki put cuje i lupanje.. zamenjen je nosac donji uradjen set kvacila zamenjen plivajuci zamajac.. i niko ziv ne zna sta je moguce da je to.. dal neko ima slicna iskustva..
Korisnikov avatar
alfamen
Contact:
Garaža: ALFA 166 TS
ALFA 166 2.4 JTD
LANCIA LIBRA 1.9
Lokacija: Novi Beograd
Lokacija: Novi Beograd
Postovi: 1602
Pridružio se: Sre Jan 21, 2009 11:46 am

Re: alfa 159 lose paljenje kad je hladan

Uto Avg 19, 2014 10:24 am

Posto mene dizeli neinteresuju ne mogu da ti pomognem sto neznaci da neko sa foruma ti nece pomoci! ;)
Bilo bi kud i kamo bolje (nekako lepse) da si prestavio svoju alfu 159 u virusu kao svi novi koji dodju na ovaj forum da se druzimo!
Tu se obicno napise koji je model, godiste, koliko kw (snage ks) koja je kubikaza, gde si je pazario od koga (koji plac ili odakle je dosla), zakaci se po neka slika i onda svi drugari mogu da je vide a i da znaju oni koji mogu da ti pomognu o kom se modelu radi i o cemu se radi!
Jos kada bi napisao odakle si to bi bilo jos lepse jer onda mogu da te upute gde i kod koga da odes da ti prekontrolise a i popravi tvog ljubimca!
Nema ljutis, sve to pise u pravilima foruma, samo treba procitati!
srdjan7771
Garaža: Alfa Romeo 159
Lokacija: beograd
Postovi: 3
Pridružio se: Pon Avg 18, 2014 10:48 am

lose paljenje alfa 159

Sre Avg 20, 2014 9:44 am

Alfa 159 1.9jtdm 88 kW 2007 godiste, karavan inace sam iz beograda pa ako neko moze pomoci bio bi mu jako zahvalan..
desava se da auto kad je hladan lose pali neki put tek iz treceg pokusaja, i motor jako zatrese cak da se poneki put cuje i lupanje.. zamenjen je nosac donji uradjen set kvacila zamenjen plivajuci zamajac.. i niko ziv ne zna sta je moguce da je to.. dal neko ima slicna iskustva..
Poslednja izmena od erdeljan u Sre Avg 20, 2014 10:08 am, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: Prebacio ovde...
MiloshBg
Garaža: No Alfa, no fun...
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 2451
Pridružio se: Ned Jun 03, 2012 10:28 am

Re: alfa 159 lose paljenje kad je hladan

Sre Avg 20, 2014 1:03 pm

Procitaj:
viewtopic.php?f=71&t=54556&p=1425521#p1425521
Alfa Romeo - The car inside the driver.
srdjan7771
Garaža: Alfa Romeo 159
Lokacija: beograd
Postovi: 3
Pridružio se: Pon Avg 18, 2014 10:48 am

Re: alfa 159 lose paljenje kad je hladan

Sre Avg 20, 2014 6:19 pm

hvala druze ali nije nista od ovoga..
Poslednja izmena od erdeljan u Sre Avg 20, 2014 9:25 pm, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: Nema potrebe citirati prethodni post
Korisnikov avatar
elas
Garaža: Alfa 156 sw 1.9 jtd fulvia
Lokacija: beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 2592
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 5:48 pm

Re: alfa 159 lose paljenje kad je hladan

Sre Avg 20, 2014 7:51 pm

alfamen napisao:Posto mene dizeli neinteresuju ne mogu da ti pomognem sto neznaci da neko sa foruma ti nece pomoci! ;)
Bilo bi kud i kamo bolje (nekako lepse) da si prestavio svoju alfu 159 u virusu kao svi novi koji dodju na ovaj forum da se druzimo!
Tu se obicno napise koji je model, godiste, koliko kw (snage ks) koja je kubikaza, gde si je pazario od koga (koji plac ili odakle je dosla), zakaci se po neka slika i onda svi drugari mogu da je vide a i da znaju oni koji mogu da ti pomognu o kom se modelu radi i o cemu se radi!
Jos kada bi napisao odakle si to bi bilo jos lepse jer onda mogu da te upute gde i kod koga da odes da ti prekontrolise a i popravi tvog ljubimca!
Nema ljutis, sve to pise u pravilima foruma, samo treba procitati!
Jao ala si izlopatao coveka a ima problem....
Generalno sve je vise ljudi ovde na forumu sa pitanjima o problemu,a mi nemamo pojima ni ko je ni sta vozi.Potpuno si upravu ali o tome treba opet admini da vode racuna,posle toliko upozorenja i molbi opet ista prica...imam to i to mi se desilo.Iskreno mi nismo bas takvi da ne pomognemo ali pravila postoje i ona se postuju i isto tako i krse.
Slika
Korisnikov avatar
erdeljan
BANOVAN
Contact:
Garaža: Beli fijaker
Lokacija: Malmo
Postovi: 9404
Pridružio se: Ned Dec 26, 2010 10:54 am

Re: alfa 159 lose paljenje kad je hladan

Sre Avg 20, 2014 9:29 pm

Koja pravila Sale? Nije obavezno predstaviti automobil u virusu a ako neko predstavi prvo svoj problem onda mu je frka ocigledno na sta ne treba previse obracati paznju - ili znas sta moze da bude i podelis svoje misljenje ili ne, nije neka velika nauka.
Onaj koji predstavi sebe i auto ce naravno imati vise sanse da mu neko odgovori...
Ja imam sve što mi treba: Parče zemlje, komad neba, koru hleba, i nekog' gore što me gleda!
Korisnikov avatar
spin
Garaža: 147 1.9 jtd 85 kW 2003.
Lokacija: Beograd
Lokacija: Bg
Postovi: 236
Pridružio se: Pon Jun 28, 2010 1:05 am

Re: lose paljenje alfa 159

Čet Avg 21, 2014 2:05 am

srdjan7771 napisao:Alfa 159 1.9jtdm 88 kW 2007 godiste, karavan inace sam iz beograda pa ako neko moze pomoci bio bi mu jako zahvalan..
desava se da auto kad je hladan lose pali neki put tek iz treceg pokusaja, i motor jako zatrese cak da se poneki put cuje i lupanje.. zamenjen je nosac donji uradjen set kvacila zamenjen plivajuci zamajac.. i niko ziv ne zna sta je moguce da je to.. dal neko ima slicna iskustva..
Da li si proveravao injektore i ostatak sistema dovoda goriva?

Svojevremeno kad sam radio reparaciju injektora, u servisu je bio neki cdti opel. Majstor mi ga je pokazao i rekao da su mu injektori u ozbiljnom problemu, tj. da su prilično van tolerancije. Ne prave maglu i ne doziraju kako treba, a kao kompenzacija se u cilindre naliva tzv. prelivno gorivo. Posledica ima nekoliko, a jedna je i teško paljenje i grub rad i lupanje kad upali.
Dugoročno to dovodi do kavitacije klipova.
Korisnikov avatar
nidza
Garaža: ex 159
Lokacija: NBG
Postovi: 2274
Pridružio se: Pon Mar 05, 2012 4:11 pm

Re: alfa 159 lose paljenje kad je hladan

Čet Avg 21, 2014 8:52 am

Pazi sad moje pitanje: Kako pališ auto?

Ajde probaj sledeću stvar, ubaci ključ dok ti se ne napiše poruka da pritisneš kvačilo i kočnicu, pa onda da startuješ motor. E, ti nemoj da ga startuješ, nego izvuci ključ i vrati ga, opet sačekaj poruku i startuj ga. Napiši nam da li pali onda ujutru kako treba?

Moje prvo jutarnje paljenje je uvek do te porukice i nema problema.

Povratak na “In Elettronica Alfa”