Digitalna klima Eco~dugme ??

CD, radio, ozvučenje, navigacija itd... Sve o elektrouređajima u našim Alfama.
Maximsd
Garaža: Alfa Romeo 156 1.9 jtd
Lokacija: Smederevo
Lokacija: Smederevo
Postovi: 12
Pridružio se: Pon Apr 29, 2013 11:40 pm

Digitalna klima Eco~dugme ??

Uto Jun 04, 2013 6:50 pm

:arflag
pozdrav svim Alfistima !
moze li mi neko reci da li na digitalnoj klimi postoji Eco dugme (Alfa 156 1.9 JTD 2002 restayling unutrasnjost) ili tzv economik dugme kao sto imaju nemacka vozila ?? Kako da iskljucim kompresor klime ??
Hvala i puno pozdrava svim ljubiteljima ovih vrhunskih Alfa Romeo vozila !!
:tach :tach :tach :tach :tach :tach
Korisnikov avatar
alfa&omega
Garaža: Fiat Punto 1.9 JTD
Fiat Coupe 20 VT
Alfa 155 TS 2.0 16V Sport
Alfa 166 2.4 JTD Distinctive
Alfa 147 1.9 JTD Distinctive
Alfa 156 2.5 V6 24V Distinctive
Lokacija: Prijepolje
Lokacija: Prijepolje
Postovi: 3145
Pridružio se: Pet Dec 05, 2008 3:47 am

Re: Digitalna klima Eco~dugme ??

Uto Jun 04, 2013 6:53 pm

Verovatno da postoji, imace bi ti na svakom ukljucivanju ventilacije radio kompresor klime
Maximsd
Garaža: Alfa Romeo 156 1.9 jtd
Lokacija: Smederevo
Lokacija: Smederevo
Postovi: 12
Pridružio se: Pon Apr 29, 2013 11:40 pm

Re: Digitalna klima Eco~dugme ??

Uto Jun 04, 2013 6:59 pm

pa danima pokusavam da provalim ali bezuspesno , cak i na sluh t.j. zvuk pokusavam da cujem kada iskljucuje kompresor kada pritisnem neko od dugmica ali ne ide ...
Korisnikov avatar
TheWickerMan
Administrator
Administrator
Garaža: Alfa Giulietta 1.4 TCT
Lancia Delta III 1.4 T-Jet
Lokacija: Stuttgart-Kraljevo
Postovi: 6293
Pridružio se: Sub Apr 18, 2009 2:54 pm

Re: Digitalna klima Eco~dugme ??

Uto Jun 04, 2013 7:04 pm

Ako ja lepo razumem, ti bi da isključiš kompresor? :scratch: Zar ti to ne radi ovo dugme zaokruženo?


Slika
Maximsd
Garaža: Alfa Romeo 156 1.9 jtd
Lokacija: Smederevo
Lokacija: Smederevo
Postovi: 12
Pridružio se: Pon Apr 29, 2013 11:40 pm

Re: Digitalna klima Eco~dugme ??

Uto Jun 04, 2013 8:47 pm

radi ... znaci to dugme regulise ukljucivanje i iskljucivanje kompresora ...no
kada je ukljuceno tj svetli onda je znaci iskljucen kompresor ??? ili obrnuto ..
Hvala WickerMan puno ..
Korisnikov avatar
TheWickerMan
Administrator
Administrator
Garaža: Alfa Giulietta 1.4 TCT
Lancia Delta III 1.4 T-Jet
Lokacija: Stuttgart-Kraljevo
Postovi: 6293
Pridružio se: Sub Apr 18, 2009 2:54 pm

Re: Digitalna klima Eco~dugme ??

Uto Jun 04, 2013 9:25 pm

kada svetli, kompresor radi ... kad je ugaseno, ne radi ...

nema na cemu :)
Korisnikov avatar
alfabg
Garaža: Alfa Romeo 156 1.9 jtd(85 kw)rest. 2004.Remaped
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 455
Pridružio se: Pet Apr 11, 2014 5:53 pm

Re: Digitalna klima Eco~dugme ??

Pon Apr 21, 2014 8:23 pm

Da malo podignem temu iz zaborava,sad je otoplilo pa mozemo da cackamo dugmice.Elem kad smo kod dvozonske digitalne klime(ar 156- 2004)koja odlicno radi i hladi na mom autu ima nekih stvari koje me izludjuju.Na primer:
1.Ugasena klima i displejevi a gori mi lampica na prekidacu auto(leva lampica),ne uvek
2.Isto kao pod 1 sve pogaseno a ponekad radi na prekidacu desnog tockica recimo leva lampica,koju mogu da iskljucim ali ne znam sta simbolizuje leva.
3.Mozda i naj vaznije:vozim se i hteo bih da uvlaci i da duva na npr,soferku hladan vazduh od napolje ( +8c)ja pustim ventilator ali unutra izduvava toplo npr.18c koliko je i na displeju.Spustim na minimalno a to je 16.5 i dalje duva toplo jer je napolju +8.
Izvinjavam se ako sam napisao konfuzno ali mislim da kapirate o cemu se radi,ako sam promasio temu prebacite u adekvatnu.Poenta je da nadjem sto razumnijie uputstvo ili da neko objasni sta je sta,jer u suprotnom necu nista imati od toga sto u kolima imam digitalnu klimu jer cu je koristiti kao a/c :fight_twak:
U principu sva uputstva sto sam do sada citao su stura i povrsna,mozda je najbolje da neko napise naj vaznije cake.Prilicno me zbunjuje nedostatak eco dugmeta
Show Must Go On
Korisnikov avatar
NeCi
Garaža: 159sw 1.9 jtdm
156sw 1.9 jtd
33 1.7 16v boxer
Lokacija: Kragujevac
Postovi: 463
Pridružio se: Pet Okt 07, 2011 11:53 pm

Re: Digitalna klima Eco~dugme ??

Pon Apr 21, 2014 8:44 pm

ja do sada nesto ne cackam preterano ove dugmice posto ne znam tacno sta koje radi, ali kapiram da ako je ovo dvozonska ili kako vec klima, onda jbi trebalo da deli levu i desnu stranu, ja kapiram da su ove lampice leva za vozaca desna za suvozaca pa biras sta hoces, meni je auto uvek ukljucen i on bi trebao sam da regulise jacinu i smer duvanja u kolima , desni a je za kruzenje vazduha tako da isto ako je ukljuceno onda treba da ne dozvoljava spoljni vazduh da ulazi zavisno jel hoces za suvozaca ili vozaca recimo...a provalio sam da kompresor na leru ne radi samo kada se da gas znaci da na leru ne trosi snagu na klimu recimo...

Povratak na “In Elettronica Alfa”