Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]

Zapo─Źni novu temu Odgovori na temu  [ 125 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Slede─ça
  ┼átampa

Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Sep 09, 2008 1:09 pm 
Evo par slika, Mesto levog (Gledano iz kabine) balasta, Vukasin AKA Floyd :mrgreen: , poklopci izbuseni po meri ovog gumenog zaptivaca, Dzoni sa premijerno upaljenom sijalicom :D, Onda je posle malo zadovoljavao alfu prstima hahaha a i on je bio srecan sto se vidi po tom blazenom osmehu na licu :D i na kraju - Xenoni :) ne vidi se lepo posto je dan, ali pravimo nocne slike uskoro...
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
Slika

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: Uto Sep 09, 2008 1:34 pm 
Korisnikov avatar

Pridru┼żio se: Pet Nov 21, 2008 1:50 am
Gara┼ża: Alfa Romeo 147 1.6 TS
e sad jos kad stavimo i one bele pozicije da se sve lepo slaze
uffff :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: Uto Sep 09, 2008 8:43 pm 
Super izgleda! Jel moze neka slika ambalaze ksenona samo da vidim koji su...

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: Uto Sep 09, 2008 11:57 pm 
Korisnikov avatar

Xenoni su HID, neki japanci, meni je bilo bitno da je na slici Subaru Impreza wrx sti :lool:
A drugar ima S klasu hahaha tako da je moj auto sad brzi :lool:
bacicu slike za koji dan sigurno

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 10, 2008 12:07 am 
Korisnikov avatar

Pridru┼żio se: Pet Nov 21, 2008 12:04 am
Gara┼ża: AR 156 2.0TS 155HP +chip tuning
by Strauli motorsport
Super sad kad ste se izve┼żbali o─çete i meni moje kad uzmem da skarabud┼żite? :mrgreen:

Vodim posle na :beerchug: :drunksingers:

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 10, 2008 12:58 am 
Nije problem, samo da prodju ispiti :)
A sto se tice moje S klase... Nema tu... To svaba kad napravi... :mrgreen:
A rekoh ti HID znaci High Intensity Discharge, nije to brend.
Ovi su malo kvalitetniji, dobar je balast, sijalica ima metalno .grlo. a ne plasticno kako je to uobicajeno... i takoc

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 10, 2008 3:30 pm 
Korisnikov avatar

e sve je to isti japanac sklapao. U svakom slucaju, xenoni su extra. sijaju bolje nego duga svetla skoro.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 10, 2008 4:26 pm 
Super su xenoni :lool:
Ali sto da stavljate LED diode? Alfin fabricki xenon far ima xenon srednja, a pozicije i duga svetla su halogena. Tako je i kod vecine drugih proizvodjaca.
Sto ne ostavite halogene pozicije da izgleda ko fabricki far ? ;)

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 10, 2008 5:23 pm 
zato sto izgleda ciganski kad imas zutu poziciju a imas bela svetla. Ovako se slaze. Slikacu sad sa belim pozicijama pa ces videti razliku.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 10, 2008 9:28 pm 
Korisnikov avatar

@vulebg: pogledaj gore one slike, 2 red skroz desno, vidis kako su xenoni skroz beli, a pozicije zute, e sad zamisli da nema te razlike vec da je sve relativno isto. A nocu je ta razlika jedno 5 puta veca i stvarno je ciganski

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 10, 2008 10:00 pm 
Super je Nikola stavi neku sliku no─çu. :applause:

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: ─îet Sep 11, 2008 12:18 am 
Korisnikov avatar

Evo bas ujutru planiram da ga plaknem pa uvece neki photo sesion da napravim.
patience please!
Izasao sam na ibarsku da testiram xenone i ono nije normalno. Znaci znao sam da je razlika ocigledna, ali toliko nisam ocekivao. Kad su upaljena sredja svetla, vidi se apsolutno sve, a kad se upale duga poboljsanje je eventualno 2-3%, eto koliko se vidi, skoro isto kao i sa dugim.
Vrede svaku paru, preporucujem svima

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: ─îet Sep 11, 2008 1:22 am 
Korisnikov avatar

Pridru┼żio se: ─îet Nov 20, 2008 6:46 pm
Gara┼ża: BMW e60 530d 260 KS
Ex 146 1.6ts > 156 1.8ts > 156 2.0ts > 156 1.9jtd > 159 1.9jtdm > 159 2.4jtdm
nik2yu je napisao:
Kad su upaljena sredja svetla, vidi se apsolutno sve, a kad se upale duga poboljsanje je eventualno 2-3%, eto koliko se vidi, skoro isto kao i sa dugim.

Zato sto su sranje japansko i rade vise kao duga svetla, uopste nema ona linija da sece gornji nepotrebni deo vec vidis krosnje drveca kad prilazis i naravno iritiras sve sa kojima se mimoilazis.

voleo bih da neko ima u ponudi zglavne sijalice a ne ove krsheve pa makar i za 200 eur.

Ovo pisem jer sam imao jeftine xenon sijalice na proslom a i na ovom sadasnjem autu.
Sranje su. Al da se bolje vidi, vidi se ;)

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: ─îet Sep 11, 2008 3:03 am 
Zasto bi izgledalo ciganski kad 99% novih automobila sa fabrickim xenonima ima upravo zute pozicije ?
Vukasin je napisao:
Slikacu sad sa belim pozicijama pa ces videti razliku.
nik2yu je napisao:
vidis kako su xenoni skroz beli, a pozicije zute, e sad zamisli da nema te razlike vec da je sve relativno isto.

Bas zato sto znam kako izgleda i kazem. Imao sam na Djudjaro 156tici Well Done HID 5000K sa belim LED diodama. Sad na Accordu imam fabricki xenon far, znaci xenon oborena svetla sa zutim (halogenim) pozicijama.
Zute pozicije uz xenone su fabricki stil, a i daju lep kontrast belom xenon svetlu.
LED diode su ok, ali odmah se vidi da nije fabricki xenon vec da je nesto budzeno.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: ─îet Sep 11, 2008 12:26 pm 
Korisnikov avatar

@igorkrnic: vozio sam auto juce na tehnicki pregled da mi on tamo sa onim njegovim aparatom proveri farove. On ih je namontirao na visinu koja je po propisu i rekao da nema nikakvog cudnog odsjaja il neceg nego da su skroz normalni. I jos mi za tri dana niko nije ablendovao, a siguran sam da nekom smeta da bi. Cak sam da bih proverio parkirao auto naspram caletovog i seo u njegov, i uopste ne smeta. A kad se upale duga osvetli se samo iznad, a osvetljenje puta nema neku vecu razliku. Dakle, farovi su ok :dugokosi:
@vulebg: Razumem te skroz, tebi se vise svidja kad je kontrast, meni ne. Ukusi su razliciti, sta da se radi. poz

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: ─îet Sep 11, 2008 2:13 pm 
Korisnikov avatar

aj pls stani nocu naspram ravnog zida i uslikaj pa stavi da vidim kako ti izgleda odsjaj na zidu.

ako je normalan da menjam ovo moje cudo posto ubi oci ovo kad se neko mimoilazi sa mnom :S

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: ─îet Sep 11, 2008 7:09 pm 
@Vule, imenjace, stvar ukusa, meni je taj kontrast odvratan. Bela svetla + Bele pozicije = Pun pogodak.
Citiraj:
LED diode su ok, ali odmah se vidi da nije fabricki xenon vec da je nesto budzeno.

A kako se to vidi majke ti??? Pa cekaj, ako stavis LED pozicije a imas fabricke xenone, onda ispada da si budzio xenone? Meni bas sa obicnim sijalicama deluje fuserajski...

@Igore, ne znam koji auto vozis, al ja npr. na puntu imam socivo na kratkim svetlima, tako da je linija savrseno ravna. Slikacu veceras ako se setim :mrgreen:

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: ─îet Sep 11, 2008 9:07 pm 
Korisnikov avatar

vozim ovu alfu iz garaze, i pre xenona sam imao halogenke i imao sam perfekt linije, sad imam dve fljoke na zidu, doduse imao sam to i na staroj alfi ali sam tamo imao farove od 50 e pa sam mislio da je do njih...al evo ovde je far origigi i xenon doneo fljoke, kapiram da je tvoj xenon mnogo bolji od mog cim imas liniju i zainteresovan sam da kupim takve sijalice al moram da vidim kako ce da izlgeda linija na zidu kod kolege na 147 jer ipak nema socivo :)

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: ─îet Sep 11, 2008 9:42 pm 
Citiraj:
Ovi su malo kvalitetniji, dobar je balast, sijalica ima metalno .grlo. a ne plasticno kako je to uobicajeno... i takoc

Jel to i dalje mozes da nabavis za tih 100e,ovde u Nisu ima koliko hoces i uglavnom su 90e,zato sam hteo da vidim izgled kutije,kako si zadovoljan,i koliko su K?
Posto bih ja to stavio na moju 145-icu a ona ima socivo,jel treba da sa vodi racuna o necemu ili je isto kao i na obicnim farovima?
Izvinjavam se na off-u ali da pitam ovde kad se vec prica o tome :lool:

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 12, 2008 1:25 am 
Korisnikov avatar

pa ja na 147 imam kao neku prizmu u koju udje sijalica da ne bi bljestala drektno, pa se onda iz nje rasipa po faru pa napolje. linija je savrsena ( ako ces iskreno hteo sam da ti slikam sad al sam 10 min vozio i nisam mogao da nadjem zid u mraku :lool: , koliko ti god zvucalo, sve nesto osvetljeno u pm) .
@spanjeli: slikam ti sutra kutiju al nista ti to ne znaci. Ja i jos 2 drugara smo narucili iste xenone, od istog lika. Doneo nam je u isto vreme, i dobili smo iste xenone u razlicitim kutijama, tj. ja imprezu a oni nesto trece. Gledaj samo da sijalica ima metalno grlo i da su balasti lepo uradjeni, tj da su zatvoreni skroz, ne ogrebani, da nema voda gde da udje za ne daj boze.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 17, 2008 3:42 pm 
Korisnikov avatar

evo i nekih slicica sto sam obecao. Malo xenoni, xenoni na zidu i jedna all time favorite-kutija od xenona ( samo za spanjelija :lool: )

Slika

Slika

Slika

Slika
slike su malo losijeg kvaliteta jer je slikano mobilnim telefonom. Ceka se da prestane ova glupava kisa :mad: pa da padne neki photo sesion

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 17, 2008 4:16 pm 
Kutija bas uliva poverenje.... hahaha hahaha hahaha

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 17, 2008 6:09 pm 
Korisnikov avatar

pa kazem ja da je sad auto brzi hahaha hahaha hahaha hahaha

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: ─îet Sep 18, 2008 12:33 am 
Korisnikov avatar

haha pa to je to, isto sranje koje ja imam, znas li ti kako izgleda linija bre :D
to su fljoke, shit vidim ja da mora 500 eur za xenone :(

idem ja da vratim nightbreaker...

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: ─îet Sep 18, 2008 9:50 am 

Pridru┼żio se: Pon Dec 01, 2008 4:06 pm
Alfa i Xenoni. Moje polje interesovanja...

Obzirom da nam vozila i nisu bas dusu dala za aftermarket Xenone, relativno je za`ebano nastelovati im farove. Odavno vec ne koristim regloskop za stelovanje svetala, vec .specijalni tunel..

Naravno, ovo ne vazi za farove sa socivima (145/146). Njima su .crte. svetla savrsene sve i da stavis svecu u far.

Za sve Alfiste vazi: ako zelite, dodjite da nastelujemo ta svetla. Naravno, zĐ° ĐŹ.

@ igorkrnic
Ne mora 500e. Dovoljno je 250 za .crte....

@ spanjeli
Imam sasvim solidne kineze za 100e. Bez da se iko ljuti ali mnogo bolje osvetljavaju od ovih sa slika ovde...

Najbolja kombinacija za osvetljenje je da se, pored Xenona u oborenim, stave NightBreaker u duga svetla.

Nego... dolazite li u KG?? :shock:

Vrh

Prika┼żi postove u poslednjih:  Pore─Ĺaj po  
Zapo─Źni novu temu Odgovori na temu  [ 125 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Slede─ça

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]