Felnson style... :P

Ulepsavanje i odrzavanje prepoznatljivog imidza; Alfa Romeo
ki
kilson
Drug Član
Drug Član

Re: Felnson style... :P

Sre Feb 24, 2010 3:59 pm

Gadja se uvek jedna. Ide sa 5x110 na 4x98
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Felnson style... :P

Sre Feb 24, 2010 4:16 pm

pa da jedna se gadja ali sta ako se desi ovako, gornja se gadja ali i ove ostale se preklapaju, kako god da okreces ista je prica :rolleyes: , doduse pitanje koji je raspon rupa ovde ali to i ne menja stvar previse

Slika
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
Santino
potenziato
potenziato
Garaža: 155 scary fast
Lokacija: BG-Zvezdara
Postovi: 968
Pridružio se: Ned Maj 31, 2009 11:47 am

Re: Felnson style... :P

Sre Feb 24, 2010 8:58 pm

napravio sam neki sablon od kartona, trebala bi da se preklopi samo jedna rupa...
to znaci da ce se felna usrafiti sa 4 umesto 5 srafa sto je dovoljno...

repliku sa trkacice bih da pakujem: :fool
Slika
Slika
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Felnson style... :P

Sre Feb 24, 2010 9:17 pm

fina felna, kopija ove ;) http://www.netcarshow.com/alfa_romeo/19 ... per_02.htm

jedna rupa se u svakom slucaju preklapa ali su problem ostale kako ce da se gadjaju ali ako si probao sablon i moze onda ok
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Felnson style... :P

Sre Feb 24, 2010 9:49 pm

evo je varijanta 4-5

Slika
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
Santino
potenziato
potenziato
Garaža: 155 scary fast
Lokacija: BG-Zvezdara
Postovi: 968
Pridružio se: Ned Maj 31, 2009 11:47 am

Re: Felnson style... :P

Sre Feb 24, 2010 11:21 pm

ovo je super varijanta kad imas 4x98 i pravis 5x98 bez problema, ili 4x100 a pravis 5x100 jer se jedan sraf sa raspona 4 koristiti i za raspon 5 - u istoj su osi.
u mom slucaju necu moci da koristim zajednicki sraf jer ovaj 5-ti izlazi za 6mm iz ose (centar - centar) ka spoljnoj ivici.
a bice tesko i naci imbus srafove 12x1.25 sa 10.9 cvrstocom ili jace. to moze biti problem :scratch:

moze i ovako ali onda moram da radim zagato karoseriju! :rotfl:
Slika

p.s. to su te replike! :devil_finger:
Slika
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Felnson style... :P

Čet Feb 25, 2010 12:44 am

da ovo sto sam ja postavio je za isti raspon samo drugaciji broj srafova, nisam obratio paznju, kod tebe zeza sto je dosta veca razlika u rasponu rupa, mozda da je 5x100 pa da se rupa prošlicuje za malo ali 6mm je mnogo, ma menjaj felne ili prepravljaj glavcinu na jedan centralni sraf :D
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
ki
kilson
Drug Član
Drug Član

Re: Felnson style... :P

Čet Feb 25, 2010 12:48 am

Imam ideju, skiciram... :good:
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Felnson style... :P

Čet Feb 25, 2010 12:53 am

ja sam pokusavao nesto ali nikako da ubodem, uvek se nesto gadja ili maši za malo :rolleyes:
Poslednja izmena od OMP u Čet Feb 25, 2010 12:54 am, izmenjeno 1 put ukupno.
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
Tihomirce
Contact:
Garaža: Alfa Romeo
156 1.9JTD
Lokacija: Arandjelovac
Lokacija: Arandjelovac
Postovi: 4379
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 9:24 pm

Re: Felnson style... :P

Čet Feb 25, 2010 12:54 am

:shock: šta li si sad naumio :confused: :confused: :confused:
Slika
ki
kilson
Drug Član
Drug Član

Re: Felnson style... :P

Čet Feb 25, 2010 1:24 am

Evo ga resenje u odnosu na fabricke mere diska, mislim da je sve jasno ;)


Slika


Druga varijanta je da se ide sa dvostrukim distancerima i brdom srafova - ne valja zbog ukupne debljine i loseg ofseta + tezina.
Treca varijanta je da se buse dodatne rupe na glavcini, narezuju navoji za dodatno fiksiranje adaptera, sto i nije losa ideja ali ima da se radi.

______________________________
Felnson style :wave: :rotfl:
Korisnikov avatar
Santino
potenziato
potenziato
Garaža: 155 scary fast
Lokacija: BG-Zvezdara
Postovi: 968
Pridružio se: Ned Maj 31, 2009 11:47 am

Re: Felnson style... :P

Čet Feb 25, 2010 9:07 am

pitanje je samo sta je sigurnije?

4x98 i 4x110 ili 3x98+1mali i 5x110...?

p.s. a ako se 4-ti sraf za distanc usrafi sa unutrasnje strane? recimo 7.5mm, ostaje 7.5mm za brezon za 5-ti sraf na felni! oni ce se sudariti ali ce vrsiti funkciju... :scratch:

ploca mora biti 15mm
Slika
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Felnson style... :P

Čet Feb 25, 2010 1:46 pm

kako god okrenes ima posla, sto se sigurnosti tice mislim da mu dodje na isto ili sve sa 4 srafa ili 3+1 pa 5 :rolleyes:
jel onaj 1 mali sraf standardni koji i sada drzi disk?
sa kojim srafovima planiras ucvrscivanje dostanca za glavcinu, obzirom da je debljina 15mm moras neke sa plitkom glavom da ne bi strcali, mogu oni postojeci fabricki da im se okrati glava, pa ispadne ovako
Slika
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
ki
kilson
Drug Član
Drug Član

Re: Felnson style... :P

Čet Feb 25, 2010 3:38 pm

Taj jedan mali je u std dimenziji iz fabricke varijante (ima ih dva, ali se drugi takodje poklapa sa brezonom). Ovde bi najbolje "trcala" varijanta imbusa sa konusnim naslonom - ne verujem da ce biti mesta za ovaj okraceni - ipak je distanc samo 15mm.

Kako god da okrenes, d00pe je pozadi. Prvo sto ce mu trebati je set kvalitetnih srafova i pri tome dovoljno plitkih.
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Felnson style... :P

Čet Feb 25, 2010 4:41 pm

tesko se nalaze takvi imbusi pa jos u kvalitetu :rolleyes: , mislim da bi mogao da se iskoristi pnaj sraf od juga tj keca stari tip ili fice, znas na koje mislim, oni sa kratkom glavom, pa ako se glava jos okrati a i konus je plitak mislim da bi moglo a korak je isti, ne znam samo koliko mora biti mesa na distancu tj tamo gde se srafi sraf koji ga drzi(ako razumes na sta mislim), kontam da je dovoljno jedno 5mm sto znaci da ostaje 10mm za glavu srafa i konus :rolleyes: , treba premeriti pa videti, a ako moze da se nadje kvalitetan i adekvatan imbus jos bolje
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
Santino
potenziato
potenziato
Garaža: 155 scary fast
Lokacija: BG-Zvezdara
Postovi: 968
Pridružio se: Ned Maj 31, 2009 11:47 am

Re: Felnson style... :P

Čet Feb 25, 2010 5:21 pm

kad pricamo o fiksiranju adaptera za glavcinu ja bi isao na ravno naleganje srafa, ne konusno. zvao sam nekoliko firmi i niko nece da pravi 16 imbus srafova sa korakom 1.25.. tu bi mogao i 12x1.25 sa sestokrakom glavom za kljuc 13 zbog precnika rupe... moze i taj stari plitki od zastave ali bi gledao da nadjem sa manjom glavom (13 ili 15mm)

p.s. mali u varijanti (3+1) je 6mm koliko se secam, ne znam koliko ce on drzati celu pricu... :scratch:
Slika
ki
kilson
Drug Član
Drug Član

Re: Felnson style... :P

Čet Feb 25, 2010 5:38 pm

Sve u svemu: :rolleyes:

Ja bih izbusio jos npr dve rupe na disku/glavcini i narezao navoj ili jos bolje, ovu malu bih prosirio dibidus jer ima mesta oko nje koliko hoces.

jesi li zvao Gradac?

JUS M.B1.124 - koji korak rade za njega?
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Felnson style... :P

Čet Feb 25, 2010 5:42 pm

ja se ne bih oslanjao na onaj mali sraf koji sad drzi disk, ipak je on tu samo kako pomocni, on sada nema nikakvu funkciju sem da pridrzava disk dok ga tocak ne stegne
a sto ne bi isao sa konusnom varijantom srafa za fiksiranje distanca, zbog prostora? na tom starom zastavinom srafu mozes da skines konus to ba nije problem ali ja bih ipak ostavio malo konusa, bar par mm da bolje leži i stegne
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Felnson style... :P

Čet Feb 25, 2010 5:49 pm

kilson napisao: ovu malu bih prosirio dibidus jer ima mesta oko nje koliko hoces.
to je najbolje resenje, razbušiš i prorežeš navoj da bude kao i ovi ostali šrafovi kad vec ima mesta i onda su sva 4 srafa "noseća" e sad sto su blizu jedan drugom nema veze bitno je da svi drze jednako, jer kao sto rekoh ovaj mali sada nema nikakvu funkciju plus sto je aluminijumski ili neka meka legura :rolleyes: veoma lako sam ga otkinuo kad sam probao da ga odvijem zbog zamene diska, skliznuo kljuc i pojela se glava srafa, jedini nacin da ga odvijem je bio da čukam čekicem i sekacem i posle 2-3 udarca otkinuo se ko da je od plastike :rolleyes:
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
Santino
potenziato
potenziato
Garaža: 155 scary fast
Lokacija: BG-Zvezdara
Postovi: 968
Pridružio se: Ned Maj 31, 2009 11:47 am

Re: Felnson style... :P

Čet Feb 25, 2010 11:39 pm

zvao sam gradac naravno, ne prave imbus 12mm sa korakom 1.25, pitao ih da li mogu da mi naprave sraf 12x1.25 sa sestougaonom glavom za kljuc 15? NE!

ako radim konus onda moram da stavim sraf 19 zbog mesa samog konusa, ujedno povecavam rupu da bi ih mogao pritegnuti gedorom (na nekih 22mm) a to mi se ne svidja jer ostaje tanki zid pored brezona, zato bi najpre imbus jer on najmanje zauzima mesta oko sebe (oko 16-18mm) i ravno naleganje.

p.s. jel se radi OK-a materijal u cvrstoci 10.9 ili jace? ako rade moglo bi od 15-ice da se nareze navoj po zelji i eto gotovog srafa? :confused:
Slika
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Felnson style... :P

Pet Feb 26, 2010 12:37 am

oni stari srafovi od zastave bi trebalo da su kljuc 17 :rolleyes: a imas i od golfa mk1 isto sa plićom glavom i konusom oni su sigurno kljuc 17 bar tako bilo na mom golfu nekad davno, onda bi u tom slucaj rupu sirio na 19mm tako da neces mnogo da otanjis zid do sledece rupe, imbus je prava kombinacija ali gde ga naci???
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
ki
kilson
Drug Član
Drug Član

Re: Felnson style... :P

Pet Feb 26, 2010 1:40 am

Ne znam kakva je situacija sa srafovima od glave motora - tu bi trebalo da ima i imbus varijanta..?

Btw, kad sam radio srafove za zamajac imao sam slican problem, ali je uzet komplet srafova sa glave pa je navoj radjen valjanjem + pored toga je termicki obradjen. Sve to je bilo sa OK 15 M12 1.25. Ili najbolje od svega je da pakujes srafove od zamajca - taman su dovoljno kratki i jaki (v6 24v) - verovatno imam ja negde 6 kom...! :idea:

Trebalo bi da se vidi sta ima wurth
Korisnikov avatar
ljube-kugla
Contact:
Garaža: alfa 75
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 166
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 147
1.9 jtd 8v
Lokacija: Batajnica
Lokacija: batajnica
Postovi: 3401
Pridružio se: Uto Nov 18, 2008 8:10 pm

Re: Felnson style... :P

Pet Feb 26, 2010 8:37 am

fiat croma 1.6 motor na glavi ima torex glave i navoj 10x1.25 a 2.0 ima 12x1.25 i duzina oko 140mm


zastava 1.1 ima za kljuc 19 i 12x1.25 i duzinu oko 60-70mm
ko na nas krene iz mesta je naje&o
Korisnikov avatar
Santino
potenziato
potenziato
Garaža: 155 scary fast
Lokacija: BG-Zvezdara
Postovi: 968
Pridružio se: Ned Maj 31, 2009 11:47 am

Re: Felnson style... :P

Pet Feb 26, 2010 7:51 pm

narucio sam srafove sa omp-ovog izvora ptk arilje... 12x1.25, 12.9 cvrstoca sa 15 glavom od 6mm visine (5mm sestougao + 1mm podloska 17.2 u precniku), a ukupne duzine 34mm (navoj 28mm) - valjani navoj, kaljeni, pocinkovani i to sve za 80 centi za komad. :) imbusova glava je preduboka (12mm) pa izlazi iz dimenzije...
iznenadio sam se koliko su poslovni, svaka cast kad postoje takve firme!

slede distanci... :doh:
Slika
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Felnson style... :P

Pet Feb 26, 2010 8:22 pm

znaci zavrsio si posao tj deo posla :thumbsup:
kontakt firme mi je dao kolega WickerMan aj ja samo preneo ;)
koliko im treba vremena da naprave, aj baci slike kad budu gotovi
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji

Povratak na “Alfa Stile”