ciscenje rucke na vratima

Ulepsavanje i odrzavanje prepoznatljivog imidza; Alfa Romeo
mmladen
Garaža: Alfa 156 1,9 jtd SW
Lokacija: Bijeljina
Lokacija: Bijeljina
Postovi: 421
Pridružio se: Uto Apr 12, 2011 9:07 pm

Re: ciscenje rucke na vratima

Uto Jul 29, 2014 5:59 pm

Sta mislite da li je cemu skodljivo dubinsko(para) ciscenje instrument table,plastike na vratima i ostalog enterijera,pre svega mislim na onu hrapavu plastiku koju i nije bas moguce rucno ocistiti a da bude uspesno?
Kole78
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo 159 jtdm
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 137
Pridružio se: Sre Apr 23, 2014 12:42 pm

Re: ciscenje rucke na vratima

Uto Jul 29, 2014 10:29 pm

Zaki

Mnogo dobro je ispalo fsrbanje enterijera, ko ti je to radio i koliko si platio,
meni je isto na nekim mestima izgrebano pa bih uradio tako nesto.
Korisnikov avatar
spin
Garaža: 147 1.9 jtd 85 kW 2003.
Lokacija: Beograd
Lokacija: Bg
Postovi: 236
Pridružio se: Pon Jun 28, 2010 1:05 am

Re: ciscenje rucke na vratima

Pet Avg 08, 2014 8:26 am

mmladen napisao:Sta mislite da li je cemu skodljivo dubinsko(para) ciscenje instrument table,plastike na vratima i ostalog enterijera,pre svega mislim na onu hrapavu plastiku koju i nije bas moguce rucno ocistiti a da bude uspesno?
Meni je radjeno dubinsko sa parom i hrapava plastika na tabli je ispala ok, medjutim, hemikalije iz pare su rastvorile gumasti premaz na ruckama vrata i kod dugmica za prozore.
Korisnikov avatar
zaki
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 159 JTDm 88kw
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 54
Pridružio se: Sre Sep 09, 2009 12:09 pm

ciscenje rucke na vratima

Pet Avg 15, 2014 11:24 am

Kole78 napisao:Zaki

Mnogo dobro je ispalo fsrbanje enterijera, ko ti je to radio i koliko si platio,
meni je isto na nekim mestima izgrebano pa bih uradio tako nesto.
Radio mi je Vule iz Batajnice, vrlo pedantan i profesionalan, mislim da sam zajedno sa dubinskim pranjem platio 160 ili 170 eura.
Korisnikov avatar
zaki
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 159 JTDm 88kw
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 54
Pridružio se: Sre Sep 09, 2009 12:09 pm

ciscenje rucke na vratima

Pet Avg 15, 2014 11:25 am

Kole78 napisao:Zaki

Mnogo dobro je ispalo fsrbanje enterijera, ko ti je to radio i koliko si platio,
meni je isto na nekim mestima izgrebano pa bih uradio tako nesto.
Radio mi je Vule iz Batajnice, vrlo pedantan i profesionalan, mislim da sam zajedno sa dubinskim pranjem platio 160 ili 170 eura.
Korisnikov avatar
Shanirani
Contact:
Garaža: 156 2.0 TS
Lokacija: Blace
Postovi: 5423
Pridružio se: Uto Jun 18, 2013 8:47 am

Re: ciscenje rucke na vratima

Pet Avg 15, 2014 1:54 pm

El moze da ti kaze koju je farbu koristio? tj nijansu jer mi se svidja ovaj sjaj sto ima. Isto kao kod 156-ce ristajling.
Korisnikov avatar
zaki
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 159 JTDm 88kw
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 54
Pridružio se: Sre Sep 09, 2009 12:09 pm

ciscenje rucke na vratima

Uto Avg 19, 2014 7:23 pm

To stvarno ne znam, ja sam trazio nesto svetliju nego fabricku i malo sjajniju.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Korisnikov avatar
Veloce
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Contact:
Garaža: ex Alfa Romeo GTV 2.0ts
ex Alfa Romeo GT 2.0jts
ex Alfa Romeo 159 1.9jtdm
ex Alfa Romeo GT 1.9jtdm
ex Alfa Romeo Mito 1.4tb
ex Alfa Romeo Giulietta QV
-Megane 3 RS CUP
Lokacija: Lazarevac
Postovi: 2787
Pridružio se: Sre Avg 03, 2011 8:36 pm

Re: ciscenje rucke na vratima

Ned Nov 09, 2014 10:34 pm

Za skidanje "gume" na alfi 159 koristiti nitro razredjivac,zicu za sudove i dzak od krompira.Onda osmirglati vodenom i prefarbati po zelji.Pozeljno je imati gumene rukavice.
pitbul989
Garaža: Alfa Romeo 147
Lokacija: Predejane
Postovi: 14
Pridružio se: Pon Okt 06, 2014 10:24 pm

Re: ciscenje rucke na vratima

Uto Apr 14, 2015 5:35 pm

spin napisao:
mmladen napisao:Sta mislite da li je cemu skodljivo dubinsko(para) ciscenje instrument table,plastike na vratima i ostalog enterijera,pre svega mislim na onu hrapavu plastiku koju i nije bas moguce rucno ocistiti a da bude uspesno?
Meni je radjeno dubinsko sa parom i hrapava plastika na tabli je ispala ok, medjutim, hemikalije iz pare su rastvorile gumasti premaz na ruckama vrata i kod dugmica za prozore.
Ne znam zasto ici na dubinsko pranje kad je sigurnije, nije komplikovao a mislim da je i bolje da sami skinete ceo tapacir, detaljno ga operete sami i sve to vratite nazad naravno kad se sve dobro osusi a susi se veoma brzo...
mmladen
Garaža: Alfa 156 1,9 jtd SW
Lokacija: Bijeljina
Lokacija: Bijeljina
Postovi: 421
Pridružio se: Uto Apr 12, 2011 9:07 pm

Re: ciscenje rucke na vratima

Pon Apr 20, 2015 7:28 pm

pitbul989 napisao:
spin napisao:
mmladen napisao:Sta mislite da li je cemu skodljivo dubinsko(para) ciscenje instrument table,plastike na vratima i ostalog enterijera,pre svega mislim na onu hrapavu plastiku koju i nije bas moguce rucno ocistiti a da bude uspesno?
Meni je radjeno dubinsko sa parom i hrapava plastika na tabli je ispala ok, medjutim, hemikalije iz pare su rastvorile gumasti premaz na ruckama vrata i kod dugmica za prozore.
Ne znam zasto ici na dubinsko pranje kad je sigurnije, nije komplikovao a mislim da je i bolje da sami skinete ceo tapacir, detaljno ga operete sami i sve to vratite nazad naravno kad se sve dobro osusi a susi se veoma brzo...
Koji pusti tapacir,ako mislis plastiku tj.tapacir sa vrata hajde da se i odlucim na taj zahvat skidanja istog ali sta sa celim prednjim krajem ispred soferke ili ti instrument tablu, ne mislis valjda i to da skidas :banghead:
pitbul989
Garaža: Alfa Romeo 147
Lokacija: Predejane
Postovi: 14
Pridružio se: Pon Okt 06, 2014 10:24 pm

Re: ciscenje rucke na vratima

Pon Apr 20, 2015 10:13 pm

mmladen napisao:Koji pusti tapacir,ako mislis plastiku tj.tapacir sa vrata hajde da se i odlucim na taj zahvat skidanja istog ali sta sa celim prednjim krajem ispred soferke ili ti instrument tablu, ne mislis valjda i to da skidas :banghead:
Ne mislim naravno da sve skidas sve :) Ne znam koji deo instrument table je kod tebe toliko prljav a da ne mozes sam da ocistis... Na sta konkretno mislis?

Povratak na “Alfa Stile”