sparco ručice menjača

Ulepsavanje i odrzavanje prepoznatljivog imidza; Alfa Romeo
Korisnikov avatar
tadicd
Garaža: ex Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW
Lokacija: Beograd
Postovi: 326
Pridružio se: Sub Nov 16, 2013 12:56 pm

sparco ručice menjača

Sub Sep 20, 2014 10:50 am

Stara ručica mi se raspala, za šta sam uglavnom sam kriv (kačim burmom nonstop a oštre ivice)... nikako ne mogu da nađem polovnu u iole dobrom stanju,tako da sam sad već pre za univerzalnu... na kupujem prodajem ovih varijanti ima na kilo, a zna li ko da li ovo može da se instalira u 156 jtd sa liftom za rikverc?

Slika
Slika
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: sparco ručice menjača

Sub Sep 20, 2014 11:01 pm

dok ne probas na licu mesta ne bacaj pare, ja sam isto tako trazio i sve one varijante koje mogu da se nadju u radnjama u stvari nisu mogle na jtd polugu, probao par komada iz jedne radnje ali ni jedna se nije uklapala iako su namenjene takvom tipu šalterice, mozda za neki drugi auto ali na jtd jok.
moj ti je savet da izbacis polugu kao i ja sto sam uradio (em je mnogo ruzna orig. rucica menjaca em me uzasno nervira taj poluga za rikverc), to je realno posao od 5 minuta , rikverc ce ti se saltati klasicno desno-nazad (kao i sad samo ne povlacis polugu ) i neces imati nikakvih drugih problema a rucicu mozes da stavis onda koju god hoces ;)
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
tadicd
Garaža: ex Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW
Lokacija: Beograd
Postovi: 326
Pridružio se: Sub Nov 16, 2013 12:56 pm

Sre Sep 24, 2014 7:10 pm

Prsten glavu cuva, realno mi blizu sesta brzina i rikverc a ne bih da prospem menjač po putu na 140 :)

Nasao sam ovu okruglu za 18€, pa ako moze - moze, ako ne - preprodam je...
Korisnikov avatar
Crni
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-Jet
Lokacija: Petrovac na Mlavi
Postovi: 2469
Pridružio se: Pet Avg 05, 2011 1:54 am

Re: sparco ručice menjača

Sre Sep 24, 2014 7:19 pm

Zasto jednostavno ne presvuces rucicu?
Picking suspension is like getting married - you take the time to look at the options, read the reviews, and try as many as you can. Then you pick one, invest loads of cash in it and then find it has hidden secrets or undesirable characteristics.
Korisnikov avatar
tadicd
Garaža: ex Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW
Lokacija: Beograd
Postovi: 326
Pridružio se: Sub Nov 16, 2013 12:56 pm

Sre Sep 24, 2014 8:49 pm

Misljenja sam da je metal trajnije a jeftinije resenje, presvlacenje kod Sove je 40, pozeleo sam mu puno srece u zivotu... lepsa koza, ali opet cu to da razbucam...
Korisnikov avatar
Crni
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-Jet
Lokacija: Petrovac na Mlavi
Postovi: 2469
Pridružio se: Pet Avg 05, 2011 1:54 am

Re: sparco ručice menjača

Sre Sep 24, 2014 10:17 pm

Kod Sove je 20 uglavnom bilo, mada rade i sin i on, moguce da opali cenu samo. Imas po kragujevcu likove koji rade za pristupacnije novce, postoji i tema ovde. Uglavnom, metal ce se grebati, mada sam i sam vise za stock varijatnu ali dobro.
Picking suspension is like getting married - you take the time to look at the options, read the reviews, and try as many as you can. Then you pick one, invest loads of cash in it and then find it has hidden secrets or undesirable characteristics.
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re:

Sre Sep 24, 2014 11:05 pm

tadicd napisao:Prsten glavu cuva, realno mi blizu sesta brzina i rikverc a ne bih da prospem menjač po putu na 140 :)
e pa jbg nije prakticno kod menjca sa 6 brzina :)
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
tadicd
Garaža: ex Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW
Lokacija: Beograd
Postovi: 326
Pridružio se: Sub Nov 16, 2013 12:56 pm

Re: sparco ručice menjača

Čet Sep 25, 2014 8:49 am

I ja sam za stock varijantu uvek, zato sam i pokušavao mesecima da nađem nešto u normalnom stanju, ovo biram kao najmanje zlo :)

btw, kako se lepo raspada ova moja ručica vidim da je presvučena neka plastična na kojoj su gravirane brzine tako da ni to nije bio stock sigurno.. U Kragujevac ću na izlet na proleće taman i viljuške da pazarim a i volan će se raspasti do tad :D
Korisnikov avatar
Ognjen_HN
Garaža: ex Alfa Romeo 146 1.7 16v ie, Alfa Romeo 164 2.0 8v Nord
Lokacija: Herceg-Novi
Lokacija: Herceg-Novi
Postovi: 2058
Pridružio se: Pon Maj 21, 2012 1:27 am

Re: sparco ručice menjača

Čet Sep 25, 2014 6:20 pm

Da ne otvaram novu temu, recite mi jel zna neko kako i moze li se uopste skinuti fabricka mahagoni rucka na alfi 164? Hocu da je obrusim i predjem je bezbojnim lakom....
NE PREKIDAJ ZENU DOK CUTI! :)
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: sparco ručice menjača

Čet Sep 25, 2014 11:11 pm

iscupa se kao i kod svake druge alfe ali to cesto zna da bude problem jer uglavnom ne idu lako
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
Ognjen_HN
Garaža: ex Alfa Romeo 146 1.7 16v ie, Alfa Romeo 164 2.0 8v Nord
Lokacija: Herceg-Novi
Lokacija: Herceg-Novi
Postovi: 2058
Pridružio se: Pon Maj 21, 2012 1:27 am

Re: sparco ručice menjača

Pet Sep 26, 2014 12:02 am

Znaci samo se cupa, nema neki navoj ili nesto da se osteti? Ako je na silu , ima da se skine, pametniji popusta hahaha
NE PREKIDAJ ZENU DOK CUTI! :)
Korisnikov avatar
Flavio
Uprava ARCS
Uprava ARCS
Garaža: ex 155 1.8 TS,
ex 1.8 T.S. KaraWagon
FL 147 120 TS
Stilo 80 JTD
Felicia Combi 75 I.E.
Lokacija: Srbistan
Lokacija: Požarevac
Postovi: 7781
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 7:03 pm

Re: sparco ručice menjača

Pet Sep 26, 2014 12:13 am

Nzm za 164 al na 155 čupanje :)

Ja sam to saznao na teži način, kad mi se usred kragujevačke večernje vikend gužve menjač malo zaglavio u "prvoj" pa, dok sam ručku vukao u "drugu" umalo sebi ne razbih nos kad "bužda" izlete sa "šalt heblia" :banghead: hahaha

@tadicd, dobio sam ranije preporuke za neke momke u Kačarevu, da povoljno rade presvlačenje u kožu. Msm da je bila priča 35+15 €, za volan i menjač od 156 ...

Msm da u SD ima lik koji za 10€ presvuče volan u eko kožu ...
spike
Garaža: Alfa Romeo
Lokacija: Leskovac
Lokacija: Leskovac
Postovi: 105
Pridružio se: Sre Avg 17, 2011 12:13 pm

Re: sparco ručice menjača

Pet Sep 26, 2014 12:32 pm

Eko koza na volanu je uzas. Sam sijem svoje volane, u poslednje vreme imam problema, ne mogu da nadjem dobru kozu. Eko koza je uzas za volan zato sto se brzo raspadne i ispuca, posebno ukoliko puno vozite, a i ruke se znoje kao da drzite gumu. Koza je super, samo joj treba redovno odrzavanje, jednom nedeljno ili u dve nedelje premazete volan kremom, zato sto je na suncu i trajace vecno. Samo je bitno da ne ispuca.
Serbian Car Fans
Korisnikov avatar
tadicd
Garaža: ex Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW
Lokacija: Beograd
Postovi: 326
Pridružio se: Sub Nov 16, 2013 12:56 pm

Re: sparco ručice menjača

Sub Okt 18, 2014 4:17 pm

Samo da se pohvalim da sam našao ručicu iz prvog posta u Kini za 12 dolara fašističkih i nisam mogao da odolim :)

odvalio staru nazovi-stock-kuglu (svi zubi su na mestu, tresnuo sam se po čelu samo), očistio, namotao krug izolirke, skratio onaj plastični đavo što se natačinje na štap menjača - da bi imao lufta za lift za rikverc kako treba, nalio i malo super lepka kad sam već tu, zašrafio i to je to :)

Slika

kad sam već izgubio sat vremena, nije me mrzelo da zamenim i volan (hvala @sotir) :) ostavio sam špulnu od starog volana (nije mf) tako da ću opet da se zezam kad budem naleteo na neku.

Slika

Ostaju još papučice da montiram :)
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: sparco ručice menjača

Sub Okt 18, 2014 5:27 pm

odlican volan a ni kugla nije losa ;)
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
Lozickovic
Drug Član
Drug Član
Garaža: Curr. Alfa Romeo Spider 916
ex. Alfa Romeo 159
ex. Alfa Romeo MiTo
ex. Alfa Romeo 147
ex. Alfa Romeo 166
ex. Alfa Romeo GTV
ex. Alfa Romeo 155 Silverstone
Lokacija: Zaječar
Lokacija: Zaječar
Postovi: 639
Pridružio se: Čet Dec 15, 2011 12:07 pm

Re: sparco ručice menjača

Ned Dec 21, 2014 9:52 pm

Bas se lepo uklopila ta Sparco kugla i volan. Veoma lepo.
WUUUuTUTUTUUUTUUUUU PAF kleKleKlekLekLe

Povratak na “Alfa Stile”