Korišćenje auta zimi - Da ili Ne?

Offtopic, kafenisanje, itd...

Korišćenje auta po snegu i blatu

Da, naravno, to je samo hrpa metala
37
58%
Da, ali samo zato što moram
16
25%
Ne, osim kad je zaista neophodno
9
14%
Ne, čak i kišu izbegavam
2
3%
 
Ukupno glasova: 64
Korisnikov avatar
Zex
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: ex ar147mjtd '05
ex ar147mjtd TI '07
ex ar159 mjtd '09
ex ar GT Q2 271hp '04
ex R.I.P. AR 155 v6 Q2 frankenstein
exAr giulieta 1750 QV
ar 33 1.7ie/16v
ar 75 rosso di beleza
Subi impreza sti 300hp
Lokacija: BEOGRAD
Lokacija: UMKA
Postovi: 4076
Pridružio se: Sre Dec 03, 2014 7:50 pm

Re: Alfa Romeo Giulietta MA 170 TCT Sport (2017) Misano Blue

Ned Dec 03, 2017 8:23 am

alfanatic napisao:@

@ Presidente
Ideja je fantastična i odmah mi toplo oko srca na sličnu pomisao, ali... ima tu dosta komplikacija.
Prva i osnovna je ta što je decembar i što zavisim od vremenskih prilika jer niti ću voziti MiTo (ukoliko ostane kod mene) niti ću dovoziti Julku dok put ne bude potpuno suv i bezbedan za vožnju na letnjim gumama. To znači da će Julka možda dodatno gostovati kod Stojanova i šepuriti se u salonu ukoliko se zima naljuti.

Drugo, predloženo mi je, a ja sam prihvatio jer moram da natežem budžet ovih dana, da jedan dan odem tamo samo da potpišem papire i odradim birokratiju, pa da se vratim nazad i odradim registraciju kako bih izbegao stavljanje probnih tablica. To znači da mi treba najmanje dva dana da završim ceo proces i dovezem Alfu kući. Uz sve to, ako MiTo ode, moraću se oslanjati na asistenciju rodbine (ili kolega :whistle: ) za dve vožnje do NS. Teško za unapred iskalkulisati, iako naravno ne i nemoguće.

Dakle, u ovom trenutku ništa ne znam i teško mi je i da počnem sa organizacijom. Gledam svaki dan u nebo i vremensku prognozu, a oni su inače tačni i pouzdani :roll:
Da ne dužim više, sačekaćemo još malo da vidimo kako se situacija razvija, a ako sve krene iole poželjnim i predvidivim tokom, biće mi zadovoljstvo da to podelim ovde, pa ako ima zainteresovanih da se nešto organizuje... :drink :arflag
Slabo se voze alfe u zimskom periodu :lol:
Falcon:

Jbt,kod tebe sve sad i za odmah
Korisnikov avatar
alonso14
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: -
-ex Q2 211cv 3 porta
-ex Rossalinda Challenge Stradale by Nova Speed
-ex Giulietta QV Edizione Corsa 301cv by Nova Speed

- ex GTI PP DSG 317 cv by OnlyRevo

- S3 8v 370 cv by Freaks Motorsport

- MK6 GTI DSG 271 cv by Freaks Motorsport
Lokacija: MG
Postovi: 3354
Pridružio se: Čet Avg 25, 2016 5:45 pm

Re: Alfa Romeo Giulietta MA 170 TCT Sport (2017) Misano Blue

Ned Dec 03, 2017 9:17 am

alfanatic napisao:.
Prva i osnovna je ta što je decembar i što zavisim od vremenskih prilika jer niti ću voziti MiTo (ukoliko ostane kod mene) niti ću dovoziti Julku dok put ne bude potpuno suv i bezbedan za vožnju na letnjim gumama. To znači da će Julka možda dodatno gostovati kod Stojanova i šepuriti se u salonu ukoliko se zima naljuti.
Bravo za odnos prema autu i cuvanje tokom zime :) :drink :arflag
'' Izabran sam zbog suptilnog magnetizma moje licnosti ''
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Alfa Romeo Giulietta MA 170 TCT Sport (2017) Misano Blue

Ned Dec 03, 2017 9:32 am

mickeyrs napisao:Zavisi od telefona, ali sa upaljenom navigacijom koja koristi GPS i srče WiFi + ekran, velike su šanse da će se tel više prazniti nego što će puniti na 500mV.
E jbg onda, multimedija ide napolje :D

@ Zex QV
Za zimske dane postoje razne alternative po potrebi :)

@ alonso14
Kad sam već u poziciji da sačuvam imovinu, zašto to ne bih uradio. A da postoje veći rizici i nemogućnost da se ophodim prema automobilu kako smatram da je najbolje, teško da bih zagrizao i uleteo u šemu za novu Alfu ;)
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Korisnikov avatar
Zex
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: ex ar147mjtd '05
ex ar147mjtd TI '07
ex ar159 mjtd '09
ex ar GT Q2 271hp '04
ex R.I.P. AR 155 v6 Q2 frankenstein
exAr giulieta 1750 QV
ar 33 1.7ie/16v
ar 75 rosso di beleza
Subi impreza sti 300hp
Lokacija: BEOGRAD
Lokacija: UMKA
Postovi: 4076
Pridružio se: Sre Dec 03, 2014 7:50 pm

Re: Alfa Romeo Giulietta MA 170 TCT Sport (2017) Misano Blue

Ned Dec 03, 2017 11:09 am

Pre svega,auto je od lima,covek u konzervi...i nema na njemu deo koji se ne moze popraviti,zameniti..samim ulaskom u njega,reskiras..ne razumem pakovanje u garazu itd auta srednje klase i vrednosti...da je old timer sasvim razumljivo...kontam da je auto nov,i to bi trebalo da bude jos vece uzivanje i nestrpljenje da se vozi...automobil je pre svih fanatickih iluzija,osnovno prevozno sredstvo,pa sve ostalo...glupo je da kazem da ako je zapelo za novce kupis polovne zimske,sad ih ima makar na tone polovne a skoro nove...
Falcon:

Jbt,kod tebe sve sad i za odmah
Korisnikov avatar
alonso14
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: -
-ex Q2 211cv 3 porta
-ex Rossalinda Challenge Stradale by Nova Speed
-ex Giulietta QV Edizione Corsa 301cv by Nova Speed

- ex GTI PP DSG 317 cv by OnlyRevo

- S3 8v 370 cv by Freaks Motorsport

- MK6 GTI DSG 271 cv by Freaks Motorsport
Lokacija: MG
Postovi: 3354
Pridružio se: Čet Avg 25, 2016 5:45 pm

Re: Alfa Romeo Giulietta MA 170 TCT Sport (2017) Misano Blue

Ned Dec 03, 2017 11:49 am

Slika

Slika
Vidi ove muke

Slika
A vid' ovo.. Roska na tephu ^^ . Neopisivo :)
'' Izabran sam zbog suptilnog magnetizma moje licnosti ''
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Alfa Romeo Giulietta MA 170 TCT Sport (2017) Misano Blue

Ned Dec 03, 2017 12:45 pm

@ Zex QV
Nisam ljubitelj razmišljanja koje u sebi sadrži frazu "ne razumem" jer smo svi mi različiti ljudi sa različitim navikama i željama, ali kad si već počeo moram da odgovorim kontrom - ne razumem kako neko može boraviti na ovom forumu i zvati sebe zaljubljenikom u Alfa Romeo, a reći da njegov automobil nije ništa drugo do konzerve i komada lima!!!??

OK, narodno vozilo iliti Wagen jeste sredstvo koje treba da preveze od A do B uz što manje troškove i što veće jašenje po njemu, ali Alfa Romeo... Za mene je automobil oduvek mnogo više od obične konzerve i komada lima - pridruženi član familije o kome se staraš, ulažeš u njega, a on ti vraća tako što te prevozi na željene destinacije izazivajući razne emocije, kako tokom vožnje, tako i svojom estetikom! Dakle - ne razumem ni ja :|

A da nisam jedini u takvim razmišljenjima dokaz su koleginice i kolege sa foruma koje su po nekim pitanjima i veći ekstremi od mene (što me uvek oduševi!). Kažu da su Ameri veliki fanatici i da ih oko 60 % daje imena svojim vozilima. U razvijenim evropskim zemljama takođe postoji primetan trend solo lickanja svojih vozila i pružanja više od neke regularne pažnje koje bi čovek ukazao običnoj konzervi.

Giulietta je model srednje klase i vrednosti!? Za mene je potpuno ista situacija kao i da je bilo koja druga Alfa bilo kakve starosti ili vrednosti, odnosno da je Ferrari ili za nekog drugog Mercedes S klase...

Dalje, imam svoje navike i režim života, od čega neću odustati bez obzira kako nekome to izgledalo sa strane. Ne kupujem automobil da bih zadivio komšiluk i glumio bilo šta, već ga kupujem za redovne potrebe mene i moje porodice. To što je u pitanju sličan režim kao za vikend vozilo ne menja baš ništa. Alfa će se eksploatisati za ono što je namenjena - šoping ture, vikend vožnje do obližnjih gradova, odlaske na letovanje i slično. Isto kao u slučaju MiTo, 156-ice, 145-ice,... Zbog Julke se neće promeniti moj život, samo će biti malko bogatiji i interesantniji jer će od prvog dana biti kod nas.

Imam garažu u koju staju glat dva automobila srednje klase, veliku, zimi dogrejanu, održavanu, sa tepisima. Koji bih moron bio da pored garaže držim automobil napolju i čekam da pijana i drogirana omladina na povratku iz obližnje diskoteke lomi retrovizore i buši gume, što se s vremena na vreme desi komšijama koje nisu baš toliko vezane za svoje ljubimce na točkovima. A konfiguracija kuće je takva da je prilično ispod nivoa puta i da bi se Alfa izvezla na put neophodna je potpuno suva staza, očišćena od snega i leda. Mnogi koji me prvi put posete prestrave se i pitaju da li je moguće da svaki put izvozim automobil po takvom brdu! Iz tih razloga se zalomi da automobil zimi promašim vožnju po snegu, a nije ni da mi je neophodno obzirom da imam alternativna rešenja kada je vreme baš loše sa snegom i poledicom. Da držim novu Alfu napolju na snegu pored garaže!? Zašto!!?

Konačno, kupovina guma nije problem i to ću svakako rešiti za sledeću sezonu. Rešio sam i za MiTo, dao za potpuno novi set odgovarajućih felni, guma i ratkapni oko 670 €, a da sam na istima prešao svega oko 5 kkm ukupno i to nikada po snegu! Dakle, ne štedim ništa i to nije problem, već samo činjenica da ne želim da mi prva vožnja potpuno novog automobila bude plesanje po snegu i ledu na letnjim gumama koje dolaze fabrički i rizik u saobraćaju, ne samo u smislu plaćanje kazne, već još gore - da se Alfa udari već tokom prve vožnje.

Nadam se da ti je sada jasnija moja pozicija, a ako nije onda ja tu ništa više ne mogu. Rizikovaću da i dalje ostanem neshvaćen i proglašen za ludaka i fanatika, ali ovako ili onako to sam ja, pa kome odgovara da sa mnom ili uz moja pisanija provodi vreme, biće mi zadovoljstvo. Trudiću se i da razumem drugačije mišljenje koje odudara od ovog mog, izbegavajući čuvenu frazu "ne razumem"... ;)
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Korisnikov avatar
PapaSle
Garaža: "Il Biscione" 147 JTDm
Lokacija: Citta di Belgrado
Lokacija: Cita di Belgado
Postovi: 1365
Pridružio se: Sub Jun 07, 2014 11:56 pm

Re: Alfa Romeo Giulietta MA 170 TCT Sport (2017) Misano Blue

Ned Dec 03, 2017 12:51 pm

Ja ne bih uzimao automobil skuplji od 10 000, da nemam garažu. Apsolutno me izluđuju ljudska nepažnja, drskost, bezobrazluk, koji dovode do toga da svakih nedelju dana imam neki novi ožiljak na kolima.

Te se neko nasloni, te mi neko ukrade znak, te padne grad, te neko odvali vratima... Garaža je mama.
Korisnikov avatar
ChobbyJTD
Garaža: Alfa Romeo GT
Lokacija: Detelinara Novi Sad
Postovi: 603
Pridružio se: Čet Okt 30, 2014 10:20 pm

Alfa Romeo Giulietta MA 170 TCT Sport (2017) Misano Blue

Ned Dec 03, 2017 1:20 pm

Garaža je OK ako ima vrata s daljincem, drugačije je mučenje.
Ja imam garažu pa nikad auto ne držim u njoj osim ako nešto radim na njemu, a da 10 puta dnevno otvaram vrata i zatvaram sam mi ne pada na pamet.
Da ostavim auto preko dana napolju pa opet uveče u garažu, ni tada niko ne garantuje da ga neko neće oštetiti nepažnjom.
Sve se to da popraviti i ne treba se oko toga previše tangirati, bar se ja vodim time.
Pluto
Garaža: Alfa Romeo
Lokacija: Beograd
Postovi: 147
Pridružio se: Uto Nov 14, 2017 6:21 pm

Re: Alfa Romeo Giulietta MA 170 TCT Sport (2017) Misano Blue

Ned Dec 03, 2017 1:38 pm

Po meni bolje da se iscimaš malo nego da ti dignu auto na parkingu ili neko da obije. Meni su pre par godina obili gepek i pošto smo se tu noć vratili iz sela odneli ajvar i neke salate u teglama, radio, navigacija itd. je sve ostalo gde jeste :D
Korisnikov avatar
milosnbgd
Drug Član
Drug Član
Garaža: c204, SLK
Lokacija: Beograd
Postovi: 2144
Pridružio se: Uto Sep 20, 2016 2:23 pm

Re: Alfa Romeo Giulietta MA 170 TCT Sport (2017) Misano Blue

Ned Dec 03, 2017 1:44 pm

Naucen iz tudjih gresaka i nevolja, parkiram auto u garazu i kad idem do kuce da samo izvrsim malu nuzdu...
ALFAFORZAITALIA
Korisnikov avatar
Zex
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: ex ar147mjtd '05
ex ar147mjtd TI '07
ex ar159 mjtd '09
ex ar GT Q2 271hp '04
ex R.I.P. AR 155 v6 Q2 frankenstein
exAr giulieta 1750 QV
ar 33 1.7ie/16v
ar 75 rosso di beleza
Subi impreza sti 300hp
Lokacija: BEOGRAD
Lokacija: UMKA
Postovi: 4076
Pridružio se: Sre Dec 03, 2014 7:50 pm

Re: Alfa Romeo Giulietta MA 170 TCT Sport (2017) Misano Blue

Ned Dec 03, 2017 1:57 pm

Uz duzno postovanje prema vasim godinama,entuzijazmu,stazu na ovom forumu ne bih smeo da udjem u vecu raspravu,plamicak bi zahvatio shumu..
Prvo se mlati prazna slama oko vozila koje nije sislo sa proizvodne trake,prica se o putu preko brda preko snega i debelog brega na 5 stranica??? Ne mozete docekati da dodje vozilo koje nema utisnuto ni br sasije,a onda post o momentalnom garaziranju,evakuacija..Otuda moje "ne razumem"... Kad vi mozete da sparate u prazno i o usb dodatku,mogu i ja da napisem nesto sto ne razumem...,nov jeste,treba ga sacuvati koliko god mozete,al to sto cete vi uraditi iii gore alonso se zove Rob Autu...nemam nista protiv,svi rade sta im je volja,kao i pisanje u granicama normale..
Moracu da vas razocaram,giulietta je srednje evropsko klasicno vozilo,sa extra extra neudobnim sedistima i losim polozajem...javite mi kad vam kolena budu utrnula :drink
Da ne zaboravim da uporedim, generacija 147/156/gt su Modeli bogom dani naspram giuliette...159 too....zelim vam srecnu prvu voznju na poligonu stojanova :drink

Uporedjivanje sa konzervom,hocu reci da je lim,nikako da je bez duse ili nesto slicno
Falcon:

Jbt,kod tebe sve sad i za odmah
Korisnikov avatar
alonso14
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: -
-ex Q2 211cv 3 porta
-ex Rossalinda Challenge Stradale by Nova Speed
-ex Giulietta QV Edizione Corsa 301cv by Nova Speed

- ex GTI PP DSG 317 cv by OnlyRevo

- S3 8v 370 cv by Freaks Motorsport

- MK6 GTI DSG 271 cv by Freaks Motorsport
Lokacija: MG
Postovi: 3354
Pridružio se: Čet Avg 25, 2016 5:45 pm

Re: Alfa Romeo Giulietta MA 170 TCT Sport (2017) Misano Blue

Ned Dec 03, 2017 2:13 pm

Robi ti se javlja da ti kaze da je proveo 14h za volanom u jednom danu i nista mi nije utrnulo.
dalje, 147/gt/156 ima svojih pluseva, kao i Giu svojih minusa, tako da su iznivelisani tu. Plus mnooogo godina na strani Giuliette.
Samo shvati da ja ne volim, i necu da mi rizla unisti auto, da necu so da ga jede, da necu da sanjam gde je rupa pod fljuzgom i snegom. Iskuliram se brate par meseci i posle opet Jelkice i Skljocanje na 30min :). Imam drugi auto, vozen zimi, vec nacet od bas onih gore faktora, tako da racionalno postupam samo. :)
'' Izabran sam zbog suptilnog magnetizma moje licnosti ''
Korisnikov avatar
bokac
Garaža: 155 v6 & 156 jts ss
Lokacija: Ks
Postovi: 1601
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 2:31 pm

Re: Alfa Romeo Giulietta MA 170 TCT Sport (2017) Misano Blue

Ned Dec 03, 2017 2:30 pm

Haha, ima nas raznih. Ja recimo volim aute pogotovu svoj auto. Ne mogu da vozim sve, probirljiv sam, ma prava picajzla :D. To je moj jedini "porok".
Ali imam jednu granicu gde je ipak to samo auto koji treba da me sluzi. Zauzvrat ja ga odrzavam za sve pare. Sve bih pare spucao u auto.
Zimi naravno vozim auto ali izbegavam dane kad padne pola metra snega. To je obicno desetak dana godisnje i nije mi problem da budem bez auta tada. Previse je problema u tom periodu. Od parkinga u gradu i ciscenja snega pa sve do (ne)iskusnih vozaca koji mi idu u susret.
Slika
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Alfa Romeo Giulietta MA 170 TCT Sport (2017) Misano Blue

Ned Dec 03, 2017 3:50 pm

@ Zex QV
Nema zaista potrebe za podizanjem tenzija, a još manje za nekim persiranjem i formalnim odnosom. Sve je dozvoljeno napisati, a koga mrzi da čita najlakše je preskočiti temu i preći na neke koje više prijaju i odgovaraju. Ja sam napisao i detaljno obrazložio svoja iskustva, potrebe za automobilom i razloge kupovine. Nikad nisam tvrdio da je moj način jedini dobar i ispravan, da neko treba da se ugleda na ono što ja radim, ali nikada nisam želeo ni da preispitujem motive onih koji ljubav i potrebu za automobilom doživljavaju drugačije. Toliko o tome...

Priča o bregu je tu samo da ilustruje specifičnu situaciju u mom slučaju, a ne bih je ni potezao da nije bilo "nerazumevanja". Po snegu automobil nikako ne može iz garaže, pa ni po najmanjem ledu i to je fakat. Da imam potrebu da često palim automobil po takvim uslovima i da ga eksploatišem više nego sada, svakako bih se prilagodio tome. Bilo da ostavljam automobil (taj ili neki drugi) napolju, bilo da pravim garažu na drugom mestu. Informacija u USB mi je potrebna i aktuelna, pa je zbog toga i pisano o tome sa ljudima koji imaju iskustva sa novom FL Julkom. Opet, koga mrzi da čita - najlakše je preskočiti...

Konačno, Giulietta je za mene san snova. Uopšte me ne zanima šta ko drugi misli o tom automobilu. U međuvremenu sam dovoljno informisan o njemu, sedeo, probao, a tu je i višegodišnje iskustvo sa srodnim modelom iste firme, sa istim motorom i sličnom pozicijom sedenja. Kada sam "preživeo" sedenje u MiTo, a posebno u 145 gde sam zaista imao situacije da mi nakon duže vožnje utrnu noge, onda ću valjda nekako preživeti i Julku. Ponoviću da sam odrastao u vreme kada je porodica kretala na turneju u moru u raznim Kečevima, Yugićima i doživljavala razne avanture bez traga luksuza kakav se danas dobija i u modelima najniže klase, pa se ne samo preživelo, već su ostale prelepe uspomene kada ništa nije bilo teško i neprijatno vezano za automobile i turizam.

A inače mogao sam za ovu sumu novca uzeti neku polovnu džipčinu, X, Q ili šta je već aktuelno i poželjno od nemačke trojke, pa da me bog vidi. Ipak, ja rezonujem drugačije i kupujem automobil koji najviše želim.

Opet kažem, nema ovde zle namere, razmenjujemo mišljenja i iskustva koja mogu biti dramatično različita oko istih stvari, ali jedino nema smisla lupati glavu zbog čega neko misli drugačije i krenuti sa rečima "ne razumem"!

Pozdrav :drink
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Korisnikov avatar
Stefan Alfa DXB
Garaža: Alfa Romeo GT 3.2 V6
Ford Escape SE 2.0 Ecoboost AWD
Lokacija: Dubai
Lokacija: Dubai, United Arab Emirates
Postovi: 201
Pridružio se: Uto Feb 02, 2016 12:26 pm

Re: Alfa Romeo Giulietta MA 170 TCT Sport (2017) Misano Blue

Ned Dec 03, 2017 4:02 pm

Vidim gomilaju se postovi, pa rekoh stigao je auto kad ono price u nedogled...prvo sto mi je palo na pamet:

[video][/video]

Svako ima pravo da radi sta hoce sa svojim autom...ja sam pristalica da se auto vozi muski i zameni kad mu dodje vreme za to, ali ako Alfanatic koji je platio taj auto zeli da ga cuva koliko god moze alal mu vera, evo ja cu da doniram bubble wrap za preko zime u znak podrske...
Za zimu ako bas treba, uvek moze da se uzme neki jugisa za 300e ili malo skuplji puntic da obavlja posao, samo da pali i da mu radi grejanje. Jos ces i jeftinije da prodjes od kupovine zimskog seta felni i guma :)
Horse power is how hard you hit a wall... torque is how far the wall moves when you hit it....
Korisnikov avatar
BobanR
Garaža: Brera 2.4
Lokacija: Kragujevac
Postovi: 3703
Pridružio se: Čet Jul 31, 2014 8:34 pm

Re: Alfa Romeo Giulietta MA 170 TCT Sport (2017) Misano Blue

Ned Dec 03, 2017 4:10 pm

Meni nije jasno otkud ovoliko netrpeljivosti na forumu u poslednje vreme? Čisto da napomenem, nije obavezno čitati sve što se napiše, a još manje napisano komentarisati. Pogotovo ne bi trebalo ostavljati negativne komentare u temi u virusu.
Postoji dovoljno "slobodnih" tema, a i uvek se mogu otvoriti nove, gde možemo da raspravljamo na temu čuvanja automobila
Sébastien Loeb napisao:...Ore taj snijeg kao kombajn sjeno...
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Alfa Romeo Giulietta MA 170 TCT Sport (2017) Misano Blue

Ned Dec 03, 2017 4:21 pm

Ne znam Bobane odakle, ali valjda nam je to donela ova internet (r)evolucija i demokratija u medijskom prostoru ;)
Ali nije to ni tako retka ni nova pojava - naviklo se već!

Još jednom ponavljam - moj automobil je moj problem i tretiraću ga onako kako ja želim. Nikome ne preporučujem da kopira moj metod - loš je po zdravlje i po finansije :)

Nikakve donacije niti "milostinju" ne primam. Kome je do dijaloga uz međusobno poštovanje apsolutno je dobrodošao. Ostali nemaju potrebe da troše svoje dragoceno vreme na nečija "tupljenja i bulažnjenja" :wave:
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Korisnikov avatar
maxy
Garaža: Giulietta 2.0
Ex Alfa Romeo 147 1.9 jtd
Lokacija: BG
Lokacija: BG
Postovi: 721
Pridružio se: Sub Mar 30, 2013 5:09 pm

Re: Alfa Romeo Giulietta MA 170 TCT Sport (2017) Misano Blue

Ned Dec 03, 2017 4:49 pm

Moj kolega sa posla ima garažu, a u garaži tv ei Niš, stari smederevac, stari električni šporet, tegle od kompota srbijanka Valjevo i ko zna koji još otpad. Auto naravno uvek napolju. Pitam ga ja kada on misli da to baci, proda, pokloni... On kaže, ne jede mi hleba, neka stoji.
Eh da imam garažu... Gde bi mi bio kraj.

Negde 2005 ili 2006. godine kada se pojavio Logan, neki dečko iz ulice ga kupio u klot opremi, bela boja sa crnim branicima. Godinu dana je na sedištima stajao najlon koji je postavila fabrika. Stvarno ne znam kako je sedeo na njima.
Lepo je imati radno i paradno vozilo.

A što se tiče teme, sa nestrpljenjem čekam i prvo predstavljanje.
Korisnikov avatar
Zex
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: ex ar147mjtd '05
ex ar147mjtd TI '07
ex ar159 mjtd '09
ex ar GT Q2 271hp '04
ex R.I.P. AR 155 v6 Q2 frankenstein
exAr giulieta 1750 QV
ar 33 1.7ie/16v
ar 75 rosso di beleza
Subi impreza sti 300hp
Lokacija: BEOGRAD
Lokacija: UMKA
Postovi: 4076
Pridružio se: Sre Dec 03, 2014 7:50 pm

Re: Alfa Romeo Giulietta MA 170 TCT Sport (2017) Misano Blue

Ned Dec 03, 2017 5:50 pm

Na forumu ne sme da bude losa namera,svakako netrpeljivost,prvi se protivum tome,i da se ja pitam,bilo bi sankcionisanje..u 80% ovakvih situacija internet donese zlo,uzivo to izgleda 80_% drugacije...svaka rec...demokratija jeste donela ovakvu razmenu misljenja i hvala joj na tome...
Voleo bih da kolega alfanatic kad preuzme auto otvori novi auto,kad krene da se cita da bude to to,a sad vec 7 stranica ni A od alfe...
Sve najbolje druzini preko tastature :drink
Falcon:

Jbt,kod tebe sve sad i za odmah
Korisnikov avatar
G0XY
Garaža: Mito QV
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd-Bele Vode
Postovi: 6713
Pridružio se: Pet Nov 20, 2009 12:21 pm

Re: Korišćenje auta zimi - Da ili Ne?

Ned Dec 03, 2017 8:56 pm

Odlicna tema :D

Licno garazu koristim za smestaj motora,ali izuzetno cenim vlasnike koji svoj auto cuvaju zimi u garazi iz sledecih razloga:

-Cuvaju auto za novog vlasnika
-Bolje da so i rizla nagrizu sadasnjeg vlasnika,nego da nagrizu auto
-Nadam se da ce biti sve vise ovako pazljivih vlasnika,da ljudi kojima stvarno treba auto,imaju sta dobro da kupe

Pored pozrtvovanih vlasnika,imamo jos par kategorija:

-Zimi ne mogu da se slikaju za FB pored auta,pa sto bi onda vozili auto (ne prepoznaju ih zbog kape i sala)
-Ne mogu da voze sa spustenim prozorom uz Ray Ban - cemu onda voziti zimi


Salu na stranu,ima medju nama i retkih ljudi,kojima je auto trajna vrednost i koji taj auto cuvaju samo za sebe i taj auto nece prodati.Njima skidam kapu uz duboki naklon,jer stvarno zasluzuju svako postovanje :coolguy:
A Man's Got to Know His Limitations...
Korisnikov avatar
Nicola Romeo
BANOVAN
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 156 SW 1.9 150ks '06
--------------------------------
Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD 115ks '02
--------------------------------
Ex Alfa Romeo 156 SW 2.0TS 16v 155ks '00.
--------------------------------
Lokacija: Zvezdara
Lokacija: Beograd
Postovi: 2252
Pridružio se: Sre Avg 31, 2011 9:15 pm

Re: Korišćenje auta zimi - Da ili Ne?

Ned Dec 03, 2017 9:17 pm

Slika
Samo zimi i vozim, rizla najbolje polira :drink
Slika
Što ja nekad popijem, nekima teško je preplivati!!!
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Korišćenje auta zimi - Da ili Ne?

Ned Dec 03, 2017 9:36 pm

koriscenje auta zimi svakako da, necu da se mrznem ali sto neko rece izbegavam kad bas napada sneg ako nije preko potrebno, e sad dal bih svaki auto vozio zimi to ne znam ali da imam uslova za neki nov auto vrv ga ne bih akao zimi jer nema potrebe, ako bih vec imao para za nov auto ostavio bih sa strane i nesto malo para za neko jeftino polovno vozilo za svakodnevno koriscenje po lokalu u tim zimskim uslovima. makar i jugo bio.
sto se garaze tice imam je ali kao da je nemam, u njoj stoji jedan dugogodisnji projekat kao i gomila alata tako da svoj auto ne mogu da parkiram, ali stoji ispod nastresnice sto itekako znaci i leti kamoli zimi, ako nista drugo bar ne moram da cistim sneg sa auta.
na prolece boze zdravlja pravim jos jednu garazu pored kuce koja ce biti prazna i samo za moj auto, nebitno sta vozim to vozilo bi bilo garazirano makar to bio i auto od 1000e. nema nista lepse kad zimi sednes u relativno topao auto, ne cistis sneg, ne razmisljas dal nije zaledila nafta ili oslabio akumulator itd.
posto sam se preselio u kucu nemam vise problema sa parkiranjem kao ispred zgrade gde sam ziveo pa da razmisljam dal ce neko da mi ogrebe auto, zakaci i sl. sto je bio neredak slucaj ranije tako da mi garaza sad iz tog razloga i ne fali ali za ovo ostalo pomenuto itekako mi je bitno da auto bude u garazi.
plus sto uvek i preko zime mogu da cacnem nesto oko kola a ne kao prosle zime kad mi zaledila rucna po onom snegu na -20 pa moram da jurim garazu u komsiluku i da razledjujem rucnu.
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
Caca
Drug Član
Drug Član
Garaža: GT 2.0 JTS
GTV 2.0 V6 TB
ex GTV 2.0 16v
ex 147 1.9jtd
ex 145 1.6box
ex 33 1.7
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 2894
Pridružio se: Ned Maj 15, 2011 2:46 pm

Re: Korišćenje auta zimi - Da ili Ne?

Ned Dec 03, 2017 9:40 pm

21. godinu je star, itekako u upotrebi, pran i na -13 i kazu nema tacke rdje. Mozda bas zato sto ga redovno perem. I po snegu, ledu a i na +40. Volim ga vise nego sto mozete zamisliti ali uz redovno odrzavanje nijednom automobilu zima ne skodi...
Slika
Korisnikov avatar
Veloce
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Contact:
Garaža: ex Alfa Romeo GTV 2.0ts
ex Alfa Romeo GT 2.0jts
ex Alfa Romeo 159 1.9jtdm
ex Alfa Romeo GT 1.9jtdm
ex Alfa Romeo Mito 1.4tb
ex Alfa Romeo Giulietta QV
-Megane 3 RS CUP
Lokacija: Lazarevac
Postovi: 2787
Pridružio se: Sre Avg 03, 2011 8:36 pm

Re: Korišćenje auta zimi - Da ili Ne?

Ned Dec 03, 2017 9:45 pm

Meni je potrebniji auto zimi nego leti,dokle god budem imao jedan auto vozice se uvek,makar to bio i Ferrari. Jer meni je neshvatljivo da ujutru po kisi/snegu/bljuzgavici idem na stanicu sa detetom da bih ga odveo u vrtic,pa produzio na posao,a auto mi je u garazi ???

E sad ukoliko bih posedovao dva auta,pod predpostavkom da je jedan od njih nov,raritet,neki projekat onda bi mogao da ga parkiram preko zime..
Korisnikov avatar
Sava
Garaža: Alfa Romeo 159 2.0 JTDm 170ks
Lokacija: Beograd
Postovi: 1235
Pridružio se: Sre Dec 28, 2011 12:59 pm

Korišćenje auta zimi - Da ili Ne?

Ned Dec 03, 2017 9:47 pm

Ljudi ja sam se obradovao kad sam cuo da je pao sneg na planinama :D

Nema vece radosti za mene nego da se popnem na 1000m i iskljucivo sam zbog toga danas spicio za Divcibare da probam zimske gume i da eto, uzivam na snegu. Prelepo iskustvo i jedva cekam da ponovim :) nije bilo te rizle, soli ili skrivene rupe koja bi me uplasila da odem negde gde je zavejano i da se radujem kao malo dete..

Pozdrav uz jednu danasnju fotografiju :)
Slika
Poslednja izmena od Sava u Ned Dec 03, 2017 10:03 pm, izmenjeno 1 put ukupno.

Povratak na “Cafeteria da Romeo”