"Nas mali veliki Alfista Danilo i njegova borba"

Offtopic, kafenisanje, itd...
Korisnikov avatar
edin
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: alfa 156 1.9 jtd 2001 tuned end remaped; 2.0 ts RIP
Lokacija: zemun
Lokacija: Zemun;Beograd
Postovi: 7550
Pridružio se: Čet Nov 24, 2011 6:32 pm

Re: HITNO potrebni donatori trombocita, krvna grupa A+

Čet Sep 08, 2016 3:12 am

Deki, znam da ti je tesko, ali be treba ocajavati odmah.
I da istina je da su kortikosteroidi (pronison) jako losi po organizam, tako da nemoj da se sekiras ako ih nisu odmah dali, treba pratiti situaciju i sacekati te resultate.
“If a car doesn’t make you excited every time you climb inside, then it’s just a tool. And if it’s just a tool, you may as well use the bus”
Korisnikov avatar
sinisa
Garaža: '11 Audi A7 3.0TDI
'07 Citroen C4 2.0VTS
Ex '11 Alfa Romeo 159 2.0JTDm
Ex '09 Alfa Romeo 159 1.8MPI
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 831
Pridružio se: Ned Jun 10, 2012 3:58 pm

Re: HITNO potrebni donatori trombocita, krvna grupa A+

Čet Sep 08, 2016 7:59 am

Naoružaj se debelim živcima, mlad je, nadam se da će se sve srediti. Na žalost, živimo u veoma nezdravo doba... Pratim temu od početka, nemam adekvatnu krvnu grupu na žalost. Naravno, za bilo koji vid pomoći, raspoloživ sam, kao i ostale kolege.
Korisnikov avatar
dekideki
Drug Član
Drug Član
Garaža: 2001. Alfa Romeo 156 2.0 16V
Lokacija: Cukarica
Lokacija: Beograd
Postovi: 4465
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 7:11 pm

Re: HITNO potrebni donatori trombocita, krvna grupa A+

Čet Sep 08, 2016 2:03 pm

Naslov teme je postao malo prevazidjen, ljudi HVALA svima!!!, ali trenutno kako stvari stoje transfuzija trombocita je u Danilovom slucaju potpuno iskljucena kao nepotrebna.

Javila se doktorka Erlaher iz Frajburga, koja prati Danila i dalje, i potvrdila je preporuku lekara iz Tirsove. Pratimo ga i cuvamo a ako pocne da spontano krvari da ga dovedemo hitno. Ako nalaz na kraju iz Frajburga bude pokazao da je u pitanju Imuna Trombocitopenija kao dijagnoza, ona jeste upravo takva. Nema lekova, ceka se da prodje, mozda, a mozda i nece. Uglavnom, ako je dete iole stabilno, ne treba ga poremetiti transfuzijama i kortkosteroidima, jer mozda posle toga nece vise biti tako stabilan.

Jos uvek cekamo konacne rezultate iz Frajburga, javljam. Malo nam je lakse kad je i dr. Erlaher rekla isto.

podrav svima
Korisnikov avatar
dekideki
Drug Član
Drug Član
Garaža: 2001. Alfa Romeo 156 2.0 16V
Lokacija: Cukarica
Lokacija: Beograd
Postovi: 4465
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 7:11 pm

Re: HITNO potrebni donatori trombocita, krvna grupa A+

Čet Sep 08, 2016 7:48 pm

Hvala svima na dobroj volji i podrsci.

Lekari iz Frajburga su rekli da ne treba da prima novu dozu lekova i da ga pratimo. Ide u skolu vec drugi dan, a mi smo na ivici zivaca. Mnogo prijatelja nas ubedjuje da je to prolazno itd. Alo!? Lekari NIKAD nisu pominjali pubertet i da je to do njega. Ovo se desi jednom do dvoje dece od 100.000 njih. PUBERTET? Pa pustite me u PM... Eto tako sam.

Dok ne spontano ne prokrvari ili mu zaista bude dobro, ovde vise necu pisati. Hvala sto razumete
Korisnikov avatar
erdeljan
BANOVAN
Contact:
Garaža: Beli fijaker
Lokacija: Malmo
Postovi: 9404
Pridružio se: Ned Dec 26, 2010 10:54 am

Re: HITNO potrebni donatori trombocita, krvna grupa A+

Čet Sep 08, 2016 7:53 pm

Uz vas smo Deki! (javi sta god da zatreba, broj imaš)
Ja imam sve što mi treba: Parče zemlje, komad neba, koru hleba, i nekog' gore što me gleda!
Korisnikov avatar
bane
Drug Član
Drug Član
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 146 junior 1.4ts
Alfa Romeo 147 1,9jtdm
Lokacija: Novi sad
Lokacija: Novi sad
Postovi: 1929
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 10:10 pm

Re: "Nas mali veliki Alfista Danilo i njegova borba"

Ned Sep 11, 2016 5:31 pm

Svi se nadamo najboljem i najlepsem ishodu.

Pozdrav familijo
Lepo je videti da ARCS i dalje diše punim plućima i dokazuje da je jedan od najboljih automobilskih klubova u Srbiji. Ako ne i najbolji…

Povratak na “Cafeteria da Romeo”