BEX kurirska sluzba - lopovluk!

Offtopic, kafenisanje, itd...
Korisnikov avatar
allagros
Garaža: Alfa Romeo 147 2.0 SS 2006
Lokacija: Kovin
Lokacija: Kovin
Postovi: 37
Pridružio se: Sub Feb 26, 2011 2:21 am

BEX kurirska sluzba - lopovluk!

Čet Maj 07, 2015 12:24 pm

Drugari, hteo bih da vas obavestim da sam ovih dana slao gume i felne ovom kurirskom sluzbom, felne sam prodao koglegi sa foruma koji se potpisuje kao Rik i decko mi je javio da ga je postarina za 4 felne izasla 2600 dinara!!!
Ejjjjj, ljudi moji, pa da li je to moguce? Kakav je to lopovluk!!!

Gume sam slao kolegi DjomlaN-u, on mi nije rekao nista za postarinu, mada bi bilo dobro da nam kaze koliko su njemu naplatili....

Odmah sam posumnjao da nesto nece biti u redu jer kada sam predao gume za slanje nisam dobio nikakvu potvrdu od kurira, bilo mi je cudno, ali 'ajde kao posto sam zvao preko call centra da narucim i tamo sam i sve podatke dao, mislio sam mozda je to to, ovaj samo skuplja..... E posle kada sam slao felne, on opet meni nista nije dao i ja ga pitam kako bre to nikakvu potvrdu mi ne dajes, nikakav dokaz da sam ti ja predao paket, kaze on meni sta se brines, vidis da si gume poslao i sve je bilo ok. I ja tu isqliram, sta cu.... I danas kada mi je decko rekao koliko su mu naplatili, poludeo sam.

Da li je neko od vas imao slicno iskustvo?
alfa-u-srcu
Garaža: -

- Alfa Romeo Giulietta Turbo Benzina
-Alfa Romeo 159 TI JTS
-Alfa Romeo 159 JTDm
-Alfa Romeo 33 Boxer Imola Rosso
-BMW E30 coupe Brilliantrot
Lokacija: Lipovica
Postovi: 1697
Pridružio se: Sre Apr 10, 2013 12:36 am

Re: BEX kurirska sluzba - lopovluk!

Čet Maj 07, 2015 12:39 pm

Imao sam svakakvih iskustava, recimo da slome predmet i onda se prave ludi, ili da naplate postarinu i ako je besplatna (platio onaj koji salje predmet).
Svega tu ima nazalost. Moras biti maksimalno bezobrazan, ako u ovoj zemlji hoces nesto da isteras.
Rodjen da ne uspem, pa se zato duplo trudim
Korisnikov avatar
motorhead
Drug Član
Drug Član
Garaža: Giulietta 1.6 mjet 105ks
Audi Avant B8
Lokacija: beograd
Postovi: 1919
Pridružio se: Pet Maj 03, 2013 9:22 pm

Re: BEX kurirska sluzba - lopovluk!

Čet Maj 07, 2015 1:01 pm

Ja platio Postexpresu 2600 za moje.
Korisnikov avatar
interceptor
Garaža: Crosswagon Q4, Smart City coupe
Lokacija: B. Petrovac
Postovi: 2173
Pridružio se: Čet Dec 23, 2010 2:55 pm

Čet Maj 07, 2015 1:05 pm

Ja za felne pršle g. platio 1200 aks-u

Sent from maj el dži ge-2 manji
Korisnikov avatar
motorhead
Drug Član
Drug Član
Garaža: Giulietta 1.6 mjet 105ks
Audi Avant B8
Lokacija: beograd
Postovi: 1919
Pridružio se: Pet Maj 03, 2013 9:22 pm

Re: BEX kurirska sluzba - lopovluk!

Čet Maj 07, 2015 1:13 pm

1800 u Daylie ekspresu inace su zakon sto se tice profes.do vrata ti donesu.
Dule gti
Garaža: Alfa Romeo 147 Q2
Remaped by Safe-chip tuning
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 135
Pridružio se: Sre Jan 18, 2012 10:57 am

Re: BEX kurirska sluzba - lopovluk!

Čet Maj 07, 2015 1:22 pm

Ja platio 19 felne sa gumama namontiranim 1250 din u AKS-u....
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: BEX kurirska sluzba - lopovluk!

Čet Maj 07, 2015 1:28 pm

ma bex je najgora sluzba ja sa njima nikad ne saradujem, smo aks ili postexpress, aks-ove kurire uglavnom znam ovde kod mene pa sa njima nemam nikakvih problema a ni sa postexpresom ali uvek pre slanja pitam koliko ce da izadje postarina cisto da znam da kazem onom ko prima da se ne iznenadi.
sto se felni tice nisam odavno slao ali kad sam slao bilo nesto tipa 800-1000din sve 4 ali to opet zavisi od velicine i tezine felni.
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
MiloshBg
Garaža: No Alfa, no fun...
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 2451
Pridružio se: Ned Jun 03, 2012 10:28 am

Re: BEX kurirska sluzba - lopovluk!

Čet Maj 07, 2015 1:41 pm

Sto se tice tezine paketa i slanja, za dve gume 18ice - izmereno 20kg, postarina je iznosila 700din preko Post ekspresa. Samo Post ekspresom saljem i za sad ni jedan problem nisam imao.
Alfa Romeo - The car inside the driver.
Korisnikov avatar
allagros
Garaža: Alfa Romeo 147 2.0 SS 2006
Lokacija: Kovin
Lokacija: Kovin
Postovi: 37
Pridružio se: Sub Feb 26, 2011 2:21 am

Re: BEX kurirska sluzba - lopovluk!

Čet Maj 07, 2015 1:54 pm

Sve ja to razumem, ajde do 1000 dinara je ok cena, ali brate 2600 dinara, pa majku mu samo te moje felne da su nosili pa opet da im covek ne plati toliko. Definitivno vise Bex u zivotu necu koristiti, a ni preporuciti nikome. A poslednji su poceli da rade kurirske usluge koliko mi se cini i umesto da budu najpovoljniji, da privuku musterije, oni najskuplji.....daleko ce da doguraju!
Korisnikov avatar
elas
Garaža: Alfa 156 sw 1.9 jtd fulvia
Lokacija: beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 2592
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 5:48 pm

Re: BEX kurirska sluzba - lopovluk!

Čet Maj 07, 2015 2:00 pm

Meni je bex izgubio posiljku,ustvari deo posiljke.Plastike stigle na adresu a sarke vrata ne,kutija otvorena.Ponovo sam poslao coveku sarke a meni nikada nisu nadoknadili stetu.
Na prituzbu sam dobio odgovor kako paket nije adekvatno upakovan i zato se to desilo,cisto sumnjam u to ali ajde.Jednom prilikom su polupali sofer sajbnu na drugoj krivini od mene i trazili da im platim uslugu sto su robu preuzeli i vratili mi je ostecenu mislim skroz skrsenu.Toliko o BEXu sad samo saljem postexpresom.
Slika
Korisnikov avatar
Djo83
Garaža: Alfa 156 Crosswagon Q4
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 2288
Pridružio se: Sre Nov 26, 2008 4:38 pm

Re: BEX kurirska sluzba - lopovluk!

Čet Maj 07, 2015 2:15 pm

oko 1800din mi naplatili za 4 gume sto mi je kolega Allagros poslao, po meni previse mislim da je AKS povoljniji mada zadnji put sam gume kupovao pre 2god pa ne znam koliko bi AKS sada uzeo... meni isto zazvucalo previse pa sam ih pitao jel to poskupilo i trazio da vidim otpremnicu i na njoj je pisalo oko 450din po gumi...

Gume su odlicne, uprkos tome, zadovoljan sam kupovinom :)
Korisnikov avatar
Veloce
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Contact:
Garaža: ex Alfa Romeo GTV 2.0ts
ex Alfa Romeo GT 2.0jts
ex Alfa Romeo 159 1.9jtdm
ex Alfa Romeo GT 1.9jtdm
ex Alfa Romeo Mito 1.4tb
ex Alfa Romeo Giulietta QV
-Megane 3 RS CUP
Lokacija: Lazarevac
Postovi: 2787
Pridružio se: Sre Avg 03, 2011 8:36 pm

Re: BEX kurirska sluzba - lopovluk!

Čet Maj 07, 2015 2:36 pm

1.Postexpres vracen mi je raskupusan paket (kupac nije preuzeo,inace sve je bilo korektno sa moje strane)
2.postar potpisao u moje ime i stavio ~4000din sebi u dzep(trazio da vidim potpis u posti,pare donesene sutradan)
3.Aks,bex itd. nece ljudi ni na vruc burek.. Samaraju sa postarinama kako im se cefne..

To su par negativnih situacija koje sam ja imao..
Korisnikov avatar
Rik
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: AR 156 1.9 JTD 2005
Renault Clio 1.2 1999
Lokacija: Beograd
Postovi: 1471
Pridružio se: Pet Jun 13, 2014 7:53 pm

BEX kurirska sluzba - lopovluk!

Čet Maj 07, 2015 2:46 pm

Potvrdjujem pricu Allagros-a. Što se same usluge(odnosno kurira) tice bilo je OK. Sto se cene tice, mislim da je jako visoka...

Evo i adresnice:
Slika
Korisnikov avatar
bums85
Contact:
Garaža: C220 Coupe
ex Alfa 156TI JTD16v '04.
ex Alfa 159 2.2 JTS
Lokacija: Las Vegas
Lokacija: Kacarevo
Postovi: 4592
Pridružio se: Uto Jan 12, 2010 11:11 am

Re: BEX kurirska sluzba - lopovluk!

Pet Maj 08, 2015 2:10 am

Meni na primer city express kuriri uvek naplate ~100din vise nego sto treba ili tako nesto sitno, ali ajde nisam ganci da ih ispitujem zasto, bez obzira sto postarinu placa onaj ko salje.
Kurir iz aksa je gazio po paketima dok je trazio moj, ko zna sta ne sve tada polomio, boli ga uvo, a sto kaze Veloce za postara, i kod mene su se pravili ludi kad sam trebao novac da dobijem, tek kada sam otisao u postu i nekim cudom sacuvao potvrdu slanja rekli su kao nikoga nije bilo kod kuce (a bilo je) niti su ostavili onaj papir da dodjem da podignem.
Slika
Korisnikov avatar
kovalski
Garaža: ex 156 1.9 JTD 16V giugiaro
remap;
ex 166 2.0 TS
ex 156 SW 2.0 SP3
ex159 SW
ex GTV CUP limitata No_076 2.0 TS
Vectra C CDTI 16V
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 698
Pridružio se: Ned Jan 25, 2009 5:50 pm

Re: BEX kurirska sluzba - lopovluk!

Pet Maj 08, 2015 7:02 am

Mene su troškovi kad sam uzeo 17 selespeed felne sa gumama koštali 400 din i ni danas mi nije jasno zašto tako malo :scratch: To mo je čak i lik od koga sam uzeo felne rekao da će me toliko koštati poštarina..
Inače znam kad žena uzima nešto (a većinom prodaje preko neta) da su troškovi za neku bzvz majicu 300din post expresom, što je ipak dranje, a pogotovo kad čovek uzme nešto sitno tipa 200-300 din treba toliko i poštarinu da plati..
Korisnikov avatar
Sone Bg
Garaža: Alfa Romeo 156 1.9 JTD 2002
Lokacija: Borca-Bg
Postovi: 717
Pridružio se: Ned Jul 04, 2010 8:04 pm

Re: BEX kurirska sluzba - lopovluk!

Pet Maj 08, 2015 1:10 pm

To je tako jer kad se salju npr 4 felne oni od toga naprave 4 paketa po npr 10kg sto je dosta skuplje nego kada se spakuju u jedan paket i prijave se na 50kg
Korisnikov avatar
YUgisa
Garaža: Yugo 1.1EFI
Lokacija: Subotica
Postovi: 1857
Pridružio se: Pet Jul 08, 2011 1:58 pm

Re: BEX kurirska sluzba - lopovluk!

Sub Maj 09, 2015 10:27 am

Svi se zale na njih, ali ja sam jedino sa njima zadovoljan. Slanje ispadne najcesce jeftinije nego sto pise na sajtu, kuriri su nevidjeno ljubazni, imao sam scenu da se jedan predmet polomio mada onaj ko mi je slao, stvarno nije ni upakovao ni nista, kurir je odmah preuzeo odgovornost i izvinjavao se, bilo je 2-3 puta da su kasnili jedan dan, nekad se kurir izvinio da je njegova greska, nekad da je greska do centrale, ali uvek se i izvine par puta, sa ovim drugima uvek neki problem, vise kosta nego sto pise, nema potvrde, znao je da kasni i po 3 nedelje paket, neljubazni, jedino eto nisu nikad nista ukrali ili ostetili. Kod Bexa jedini problem koji sam ja imao je kad saljem u BG ili tamo na jug Srbije kod Nisa, tamo vecito treba dva dana da dostave... Post expres najvise mrzim, jer daju uredno racun i ubedjuju me kako postoje dodatni troskovi koji nisu naznaceni...
Legenda kaže: "Postojali su ljudi koji su se javljali i kad im ne treba ništa..."
Korisnikov avatar
maxy
Garaža: Giulietta 2.0
Ex Alfa Romeo 147 1.9 jtd
Lokacija: BG
Lokacija: BG
Postovi: 722
Pridružio se: Sub Mar 30, 2013 5:09 pm

Re: BEX kurirska sluzba - lopovluk!

Pet Jul 24, 2015 9:03 am

Post express nikome ne preporučujem. S obzirom da plaćam uslugu isporuke na vrata to i zahtevam. Likovi opušteno samo ubace onaj papirić, kao nisu me našli kući i onda moram da idem u poštu da preuzmem. To se desile 3 od 4 puta koliko su mi ljudi slali, a bilo bi i četvrti da nisam dobio telefon od kurira i da ga nisam nagazio. AKS i BEX su po meni ok, s tim da sam za paket koji sam čekao preko BEX-a promenio adresu primaoca, pa sam tražio da mi dostave na posao umesto kući praktično kada me čovek pozvao i rekao da će mi doći kući za 2 sata.
Evo dok ovo pišem, klinac mi je dobio rodjendansku čestitku iz inostranstva, preko pošte naravno i koverat je otvoren. Na primedbu zašto je otvoren niko nema odgovor.
Korisnikov avatar
bums85
Contact:
Garaža: C220 Coupe
ex Alfa 156TI JTD16v '04.
ex Alfa 159 2.2 JTS
Lokacija: Las Vegas
Lokacija: Kacarevo
Postovi: 4592
Pridružio se: Uto Jan 12, 2010 11:11 am

Re: BEX kurirska sluzba - lopovluk!

Ned Jul 26, 2015 5:16 am

Carina otvara posiljke iz inostranstva da slucajno ne prodje nesto a da se ne plati carina, meni je postar naplatio 50din kaze carinska provera (tako bar kaze)
Slika
Klon
Garaža: Alfa Romeo 156 2.0 JTS
Lokacija: NBgd
Lokacija: NBgd
Postovi: 264
Pridružio se: Čet Jul 02, 2015 9:33 am

Re: BEX kurirska sluzba - lopovluk!

Ned Jul 26, 2015 8:23 am

to je budalastina, ukoliko i postoji razlog za takvu proveru, moraju da vas pozovu i u vasem prisustvu da obave otvaranje. u postama toliko kradu da je to bruka, kome god se desi NIKAKO da ne preuzima posiljku do zapisnika, naravno to podrazumeva da morate da se derete i urlate najstrasnije, a ukoliko ne uvaze vas zahtev ODMAH pozvati policiju i ne mrdati sa lica mesta. Jednom recju u ovoj Vucicojebini nikako ne dolaziti u situaciju da vam je neko nesto rekao, iskljucivo napismeno, ukoliko istrajete u takvom zahtevu stvari ce se drasaticno promeniti i iz jednog nadobudnog stava isti sluzbenici ce vam ponuditi sta god hocete samo da se stvcar zataska. Ukoliko posiljku primite i potpisete cao, zdravo jer ih sistem stiti, dakle cetvore ociju pri preuzimanju

inace Bex ubedljivo najgori, sto se post expresa tice ipak dobijete sistemsku poruku sa sve telefonom kurira tako da moze da se izvrsi primopredaja....
Poslednja izmena od erdeljan u Ned Jul 26, 2015 11:04 am, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: Nema potrebe citirati prethodni post
Korisnikov avatar
YUgisa
Garaža: Yugo 1.1EFI
Lokacija: Subotica
Postovi: 1857
Pridružio se: Pet Jul 08, 2011 1:58 pm

Re: BEX kurirska sluzba - lopovluk!

Ned Jul 26, 2015 8:45 am

Ja kad sam slao u HR neki deo, pozvao sam carinu, rekli su da se svi paketi otvaraju tako da uredno prijavim sta saljem jer ako precutim nesto, oduzece se i da to sto ja kazem nece biti problem da prodje carinu. I stvarno, ovaj u posti kad sam hteo da posaljem me gnjavio da u sitna crevca napisem sta je unutra.

Pa sta ti vredi sistemska poruka, pise toliko i toliko, dodje postar i kaze treba 10din, neka doplatna markica. Pitam od cega to zavisi kad nekad ima, nekad nema, kaze to posta propisuje. I ja sad nemam vremena i novca da se raspravljam sa postom zato sto ce svakih par meseci kad nekoga ne uspem da namolim da mi posalje drugom kurirskom sluzbom da platim mozda 10din... Kad bih ja na svaku stvar istrajavao, ja ne bih nista drugo stigao da uradim...

Sto se tice BEXa, pre par dana zvali iz centrale, pitaju kako sam zadovoljan sa njihovim uslugama (ovo je vec drugi put da dobijam taj poziv)...
Legenda kaže: "Postojali su ljudi koji su se javljali i kad im ne treba ništa..."
Klon
Garaža: Alfa Romeo 156 2.0 JTS
Lokacija: NBgd
Lokacija: NBgd
Postovi: 264
Pridružio se: Čet Jul 02, 2015 9:33 am

Re: BEX kurirska sluzba - lopovluk!

Ned Jul 26, 2015 9:53 am

pa brate ja i ne govorim o teranju maka na konac za 10 din, ali recimo porucis telefon preko e buya i u posti ti ga ukradu (vrlo, vrlo cest slucaj u nasim postama) ima bre bacacemplamena da ih spalim za tako nesto majku im j.... lopovsku. ja o tome pricam, meni BOSH poslao neki radijo kao dobroj musteriji u posti pri podizanju otvoren paket, izgledao kao fudbalska lopta, bilo u vreme svetskog prvenstva, j.... sam im kevu u posti drao se ko magarac i urlao i napravili smo zapisnik da je paket otvoren a ja proverio u BOSHu sta su mi poslali i ispalo sve u redu al da je bilo nesto vredno sigurno bi ukrali GARANTUJEM, da napomenem nije posiljka iz inostranstva bila u pitanju
Poslednja izmena od erdeljan u Ned Jul 26, 2015 11:04 am, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: Nema potrebe citirati prethodni post
Korisnikov avatar
YUgisa
Garaža: Yugo 1.1EFI
Lokacija: Subotica
Postovi: 1857
Pridružio se: Pet Jul 08, 2011 1:58 pm

Re: BEX kurirska sluzba - lopovluk!

Ned Jul 26, 2015 10:23 am

Dobro, ako posiljka nije iz inostranstva, nema opravdanja da je otvoreno.
Legenda kaže: "Postojali su ljudi koji su se javljali i kad im ne treba ništa..."
Klon
Garaža: Alfa Romeo 156 2.0 JTS
Lokacija: NBgd
Lokacija: NBgd
Postovi: 264
Pridružio se: Čet Jul 02, 2015 9:33 am

Re: BEX kurirska sluzba - lopovluk!

Ned Jul 26, 2015 10:37 am

evo jedne primedbesa nekog foruma, a takvih ima bas dosta
http://prntscr.com/7x4a1v

znam za slucaj kada su coveku ukrali telefon iz posiljke digo je frku jer je primetio da je otvarano i sluzbenik poste mu dao kes? pa zasto bi to uradio ako nema putera na glavi? fora je da ne pogledas, potpises i posle toga nemozes nista, jednoistavno tvoja je obaveza da proveris stanje posiljke pre potpisa posle toga sam si kriv ako ti je neko ukro
Korisnikov avatar
Shanirani
Contact:
Garaža: 156 2.0 TS
Lokacija: Blace
Postovi: 5423
Pridružio se: Uto Jun 18, 2013 8:47 am

Re: BEX kurirska sluzba - lopovluk!

Sre Okt 07, 2015 10:28 pm

Da napisem i ja koju. Misli mnista lose, ali eto kakva nam je zemlja tako smo i organizovani.
Trebam kolegi da posaljem dve gume. I sad treba da pozovem Kurirsku sluzbu da dodju da ih pokupe.
Prvi koji mi pada na pamet je City Express. Zovnem ja broj telefona na sajtu i javi mi se zena. Kaze moram pozvati kancelariju u Nis-u zato sto je to taj okrug. Ok da mi ona broj i ja pozovem. Ne javlja se niko. To je bilo oko 11-12 ujutru. Zovem ja ponovo oko 13h, opet se niko ne javlja. Pogledam ja na netu broj telefona za Nis da nisam pogresio. tel.ispravan. Ja uporan i krenem da zovem na svakih 15-20 minuta. Zvao sam do 15h..
Ma niko da se javi.
Predjem ja na Aks. Javi se devojka. Uze mi podatke i kaze dolazi kurir u toku dana..
Nema kurira uopste. Sutra dan ja pozovem AKS oko 11h i pitam sto nisu dosli i ladno mi riba kaze da nemaju posiljke za danas u Blacu pa nece ni doci.
Pozovem ja YU-PD expres ili vam Daily Express.. I oni ne voze Gume ladno.
Okrenem ja Bex i tu radi zensko za telefonom. Uzme i ona podatke i kaze sutra dan ce da dodje kurir. Ja je pitam sto sutra kad znam da je danas tu. Kaze ako ga vidite vi mu dajte posiljku. Znaci u sustini ja njega trebam da jurim a ona ne moze da ga nazove i da ga posalje do moje kuce ili da mu da moj broj tel. Nema veze. Zavrsim ja razgovor. Krene mdo grada da zavrsim nesto i naletim na lika iz Bex-a. Pitam ga da dodje do mene da preuzme gume. Kaze hocu ali imam jos nesto da dostavim. Da mi broj da ga nazovem za pola sata. Prodje pola sata. Ja pozovem. I javi mi se lik koji vozi za Bex samo za UZICE!!!
Izvinim se liku i spustim slusalicu. Toliko sam prso na kurirske sluzbe da nema veze. Sutra nosim u postu gume. A ovi iz Bex-a kad me budu zvali ima da ih napsujem..

Povratak na “Cafeteria da Romeo”