Pomoc za Lancia-u

Offtopic, kafenisanje, itd...
Korisnikov avatar
Pandion
Garaža: YUGO 55 AX
Lokacija: Sabac
Postovi: 65
Pridružio se: Sub Maj 04, 2013 11:58 am

Pomoc za Lancia-u

Sub Jun 15, 2013 3:34 pm

Postovani Alfisti hteo bih da Vam skrenem paznju na jednu online peticiju. Koja za cilj ima da se proba vratiti dostojanstvo fabrici koja postoji vise od sto godina. Drugim recima da se spreci sramotna buducnost gde ce sve Lancia-e biti rebrendirani chrysler-i. Iako sam na putu da postanem pravi alfista ne mogu da mirno posmatram ovakav razvoj dogadjaja. Marchionne je jednom prilikom ako se ne varam rekao da nema para da se spasi i Alfa Romeo i Lancia naravno mojoj sreci nema kraja zato sto se odlucio za Alfa-u, ali opet sramota je da se Lancia svede na chrysler (namerno malim slovom). Hvala na citanju :) Mislim da nisam pogresio mesto za ovaj topik.

:arflag


Vise informacija na ovom linku

http://www.change.org/it/petizioni/salv ... and-lancia

Video : http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... _FeQ01D-nY
"When I see an Alfa Romeo go by, I tip my hat." - Henry Ford
Korisnikov avatar
elas
Garaža: Alfa 156 sw 1.9 jtd fulvia
Lokacija: beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 2592
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 5:48 pm

Re: Pomoc za Lancia-u

Sub Jun 15, 2013 9:33 pm

M ismo svi mali za bilo kakve promene uprave tih kompanija,tako je odluceni i tako ce biti,profit je na prvom mestu za tradiciju nikoga nije briga
Slika
Nigy
Garaža: .
Lokacija: ...
Postovi: 2436
Pridružio se: Sre Nov 19, 2008 4:33 am

Re: Pomoc za Lancia-u

Ned Jun 16, 2013 1:11 am

Da nisam seo u svoju prvu Alfu, verovatno bih jos uvek bio zagrizeni Lancia-in fan. Jos uvek u novcaniku nosim ovu sliku koju sam stavio kada se pojavila:
Slika
Ali tu marku je Fiat potpuno unistio, po meni, jos '99. Od tada nista smisleno nije sislo sa fabrickih traka. Zato vec vise od 10 godina pricam da je Fiat uspesno unistio Lancia-u.

Sto se peticije tice, lepo je to, ali realno - uzaludno. Fiat nije hteo da podrzi centralnu proslavu 100 godina Alfa Romea u Milanu!!! A to je smesna kolicina novca u odnosu na ono sto je potrebno da se Lancia barem priblizno vrati staroj slavi...

Jbg Slika R.I.P. :this:
Korisnikov avatar
Pandion
Garaža: YUGO 55 AX
Lokacija: Sabac
Postovi: 65
Pridružio se: Sub Maj 04, 2013 11:58 am

Re: Pomoc za Lancia-u

Ned Jun 16, 2013 8:46 am

Znam da nema skoro nikakve sanse :worried: ali eto ljudi ne gube nadu...Nisam znao da FIAT nije podrzao proslavu stvarno sramota :club:
"When I see an Alfa Romeo go by, I tip my hat." - Henry Ford
Korisnikov avatar
alfa&omega
Garaža: Fiat Punto 1.9 JTD
Fiat Coupe 20 VT
Alfa 155 TS 2.0 16V Sport
Alfa 166 2.4 JTD Distinctive
Alfa 147 1.9 JTD Distinctive
Alfa 156 2.5 V6 24V Distinctive
Lokacija: Prijepolje
Lokacija: Prijepolje
Postovi: 3145
Pridružio se: Pet Dec 05, 2008 3:47 am

Re: Pomoc za Lancia-u

Ned Jun 16, 2013 8:45 pm

Nigy, u pravu si potpuno... Ja kad sam video novi Thesis umalo nisam povratio
Korisnikov avatar
Fittipaldi
Drug Član
Drug Član
Garaža: KIA Pro Ceed
Z101 mediteran '82
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 917
Pridružio se: Pet Nov 23, 2012 7:28 pm

Re: Pomoc za Lancia-u

Ned Jun 16, 2013 11:14 pm

Nema iskrenog ljubitelja automobilizma koji može ravnodušno da prihvati ovo što se događa sa Lanciom. Imena modela kao što su Fulvia, Stratos, Delta Integrale, kao i vrhunski sportski rezultati me obavezuju da učestvujem u ovoj peticiji i da na taj način izrazim svoj lični stav.
Korisnikov avatar
Pandion
Garaža: YUGO 55 AX
Lokacija: Sabac
Postovi: 65
Pridružio se: Sub Maj 04, 2013 11:58 am

Re: Pomoc za Lancia-u

Pon Jun 17, 2013 8:36 am

:podrzava
+1 :arflag
Poslednja izmena od erdeljan u Pon Jun 17, 2013 10:41 am, izmenjeno 2 puta ukupno.
Rezlog: Nema potrebe za citiranjem predhodnog posta
"When I see an Alfa Romeo go by, I tip my hat." - Henry Ford
Korisnikov avatar
SCHUMACHER
Garaža: Ex ALFA ROMEO 155 2.0 8V T.SPARK
Ex ALFA ROMEO 145 1.4 16V T.SPARK
ALFA ROMEO 155 2.0 16V T.SPARK
ALFA ROMEO 156 1.9 JTD
ALFA ROMEO 166 2.4 JTD
ALFA ROMEO 166 3.0 V6 24V
Lokacija: PODGORICA
Lokacija: PODGORICA
Postovi: 3944
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 11:54 am

Re: Pomoc za Lancia-u

Pon Jun 17, 2013 12:12 pm

Potpisao...
Italijani koliko su kraljevi,toliko su i goveda...
E da je Svabama mrcenim jedan brend kao Lancia-kako bi oni znali to da iskorste,
dok ovi bravi italijanski bogatu istoriju,tradiciju i extra dobre koncepte bacaju u zapecak i kukaju kako je kriza...
"Tresu se soliteri,
jer mi smo bombarderi,
kolaju po prasini
price o zloj masini".
Korisnikov avatar
Pandion
Garaža: YUGO 55 AX
Lokacija: Sabac
Postovi: 65
Pridružio se: Sub Maj 04, 2013 11:58 am

Re: Pomoc za Lancia-u

Pon Jun 17, 2013 5:52 pm

Tako je kako je :( Cinjenica je da je FIAT kupio sto je vise mogao konkurenata da bi ih polako ugasio...Sreca pa su se opametili kolko tolko pa ce ova sudbina zaobici Alfa Romeo :arflag
"When I see an Alfa Romeo go by, I tip my hat." - Henry Ford
SlobeX
Garaža: AR 156 2.4 JTD
Lada Niva 1600
MB A170cdi
Lokacija: Bijeljina
Lokacija: Bijeljina
Postovi: 262
Pridružio se: Pon Jan 02, 2012 9:29 am

Pet Jun 21, 2013 9:18 pm

Stvarno mi je zao kako su poceli da stavljaju slavni grb na americke krseve

Послато са GT-B5330 користећи Тапаталк 4 Бета
Korisnikov avatar
alfamen
Contact:
Garaža: ALFA 166 TS
ALFA 166 2.4 JTD
LANCIA LIBRA 1.9
Lokacija: Novi Beograd
Lokacija: Novi Beograd
Postovi: 1602
Pridružio se: Sre Jan 21, 2009 11:46 am

Re: Pomoc za Lancia-u

Sub Maj 03, 2014 11:03 am

Dobih jutros mail koji me rastuzi!!!
6/May/2014. Marchionne: lancia game over? watch the video
Save Lancia

Dear friends,
Lancia has got probably few days left till the 6th of may, Mr Marchionne will announce his plan for the glorious italian brand.
We've done a lot but something you may still do thanks to your social network profiles. We've must attack Fiat pages (Facebook, twitter, etc) sharing this video http://bit.ly/1i7Mr77 reporting in the message this hashtag #saveLancia. as simple as that.
It the last step and We'll appreciate if you can help us in standing up for the Lancia future.
Thanks

Cari amici come saprete, tra pochi giorni Marchionne annuncerà nel corso della presentazione del business plan di FCA il futuro, o meglio la FINE, di Lancia.
Abbiamo fatto tanto..e tanto avremmo potuto ancora fare per difendere un'eccellenza italiana MORTIFICATA dalla sciagurata guida di Marchionne&co.
Il 6 maggio ci sarà questa conferenza e per questo ti chiediamo un favore. Tutti insieme dovremmo copiare ed incollare questo video in tutte le pagine del gruppo fiat (Facebook, twitter) http://bit.ly/1i7Mr77
inserendo nel messaggio l'hashtag #saveLancia .
Non possiamo permettere che una gloria italiana venga ridotta in questo modo e se ci tieni a quella che è la nostra storia più gloriosa ti chiediamo di essere dei nostri.
Grazie!

Questo messaggio è stato inviato da Save Lancia usando il sistema di Change.org. Hai ricevuto questa email perché hai firmato una petizione lanciata da Save Lancia su Change.org: "Salviamo lo storico brand Lancia. ". Change.org non gestisce il contenuto di questo messaggio.

Visualizza la petizione:

Cancellati da aggiornamenti su questa petizione


http://www.change.org/it/petizioni/salv ... er_message
Korisnikov avatar
bums85
Contact:
Garaža: C220 Coupe
ex Alfa 156TI JTD16v '04.
ex Alfa 159 2.2 JTS
Lokacija: Las Vegas
Lokacija: Kacarevo
Postovi: 4587
Pridružio se: Uto Jan 12, 2010 11:11 am

Re: Pomoc za Lancia-u

Sub Maj 03, 2014 12:57 pm

Svi bi da spasu Lanciu, a niko nece da je kupi... Ne opstaje kompanija od lajkovanja i serovanja na fejsbuku
Slika
Korisnikov avatar
alfamen
Contact:
Garaža: ALFA 166 TS
ALFA 166 2.4 JTD
LANCIA LIBRA 1.9
Lokacija: Novi Beograd
Lokacija: Novi Beograd
Postovi: 1602
Pridružio se: Sre Jan 21, 2009 11:46 am

Re: Pomoc za Lancia-u

Ned Maj 04, 2014 8:31 am

Ok! Ali Fiat se dugo kitio lancijinim, alfinim i ferrarijevim perijem! Bilo bi uredu da fiat vrati lanciji bar deo tako sto bi je digao na noge i da je osposobi da radi i posluje kako valja. Na kraju bi i oni imali koristi. Nije bas da se nema nego ne postoji zelja za podizanje lancije na nivo koji zasluzuje.
JaMaL
Garaža: 75 TS
75 TB
Lokacija: Severno od Albukerkija
Lokacija: Bgd
Postovi: 1369
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 9:04 pm

Re: Pomoc za Lancia-u

Ned Maj 04, 2014 8:44 am

Nema smisla za fiat da ima brandove koji su medjusobna konkurencija. Ne mogu ni ovako da se pokrpe sa prodajom, a kamoli jos sa lanciom... alfa je u problemu, maserati, crysler, fiat takodje cifre prodaje i gama modela sve govore, lancia je totalno nepotrebna...

A i da budemo realni imali su za svojih mnogo godina postojanja 3-4 dobra modela, i to ne dobra kao vrhunska vec podnosljiva u odnosu na konkurenciju, a svi znamo da uspesi na trkackim stazama ne zavise toliko od automobila koliko od tima i vozaca, daj rallyartu ili prodrive-u kutiju sa 4 tocka bez imena i dovoljno novca i vremena i napravice pobednicki auto, stavi vrhunskog vozaca unutra i imas full paket... da li napred pise alfa ili lancia ili bmw to je nebitno realno to su samo slova na masci...


R.I.P.
Nigy
Garaža: .
Lokacija: ...
Postovi: 2436
Pridružio se: Sre Nov 19, 2008 4:33 am

Re: Pomoc za Lancia-u

Sre Maj 07, 2014 5:47 pm

Lancia se 10x okitila konstruktorskom titulom, sto jos nikome nije poslo za rukom, kao i 6 titula za redom sa Deltom.

Slika

Povratak na “Cafeteria da Romeo”