Carina, spedicija, transport automobila iz Inostranstva

Offtopic, kafenisanje, itd...
Korisnikov avatar
milosnbgd
Drug Član
Drug Član
Garaža: c204, SLK
Lokacija: Beograd
Postovi: 2144
Pridružio se: Uto Sep 20, 2016 2:23 pm

Re: Carina, spedicija, transport automobila iz Inostranstva

Ned Nov 26, 2017 7:02 pm

Ne pricaju ovde o voznji na stranim tablama-to je jasno, moras imati boravak tamo, nego da se navodno nije pravila razlika izmedju privremenih stranih col tabli i redovnih stranih. A to je apsurd cist
Ljudi uvoze automobile na col tablama, nikad u zivotu nisam cuo da je ikom pisana kazna za to, pa tome i sluze. Mozda zakon ne prepoznaje razliku mada mi je i to cudno, ali u praksi ti nikad nece pisati
ALFAFORZAITALIA
Korisnikov avatar
ForestGump
Garaža: MB W169 A170
Lokacija: Okolina Grada
Postovi: 461
Pridružio se: Čet Apr 20, 2017 8:01 am

Re: Carina, spedicija, transport automobila iz Inostranstva

Ned Nov 26, 2017 7:27 pm

Ovo je šta piše u ZOBS-u:

" Član 273

Vozilom registrovanim u inostranstvu na putevima u Republici Srbiji, ne mogu upravljati lica koja imaju stalno prebivalište u Republici Srbiji.

Izuzetno od stava 1. ovog člana, ovim vozilima mogu upravljati lica koja imaju stalno prebivalište u Republici Srbiji, ukoliko imaju odobreno privremeno boravište u inostranstvu do šest meseci kao i njihovi članovi uže porodice ili lica koja upravljaju "rent-a-car" vozilima. "

A ako saobraćajci ne prave problem i ne pišu kazne - to je dokaz da su saobraćajci bolji ljudi i pametniji državni službenici od nekih drugih koji bi to trebalo da budu. Ispada čak da oni krše zakon (član 331 pod 82) kada ne pišu kazne. Što je realno za pohvalu...
Korisnikov avatar
bums85
Contact:
Garaža: C220 Coupe
ex Alfa 156TI JTD16v '04.
ex Alfa 159 2.2 JTS
Lokacija: Las Vegas
Lokacija: Kacarevo
Postovi: 4587
Pridružio se: Uto Jan 12, 2010 11:11 am

Re: Carina, spedicija, transport automobila iz Inostranstva

Ned Nov 26, 2017 8:19 pm

Mene su zaustavili sa col tablicama i prvo sto je pitao da li je auto ocarinjen. Rekao sam da nije i pokazao sam mu ulazni papir i kaze mi da je ocarinjan platio bih kaznu, ovako mogu da vozim 72 sata u kojem roku se mora ocariniti. Samo prenosim iskustvo sa policijom, ne znam sta pise u zakonu
Slika
Korisnikov avatar
Macola
Garaža: AR 147 1.6 105
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 583
Pridružio se: Ned Okt 16, 2016 4:01 pm

Re: Carina, spedicija, transport automobila iz Inostranstva

Sre Mar 07, 2018 10:32 am

Ako mogu ovde. Koliko bi bila normalna cena špediterske usluge za robu vrednosti 650e, koja je inače oslobođena carine (imam potvrdu da se ne proizvodi u zemlji)? Odrađeni su papiri na granici (propratnica) i nosim na carinjenje u svom gradu. Pravno lice uvozi (sportska organizacija-sportska oprema).
Majstor ti je potpuno u pravu, ali ne govori istinu.
Korisnikov avatar
Zillgian
Garaža: '07 AR159, 2.4 JTDm Q4
ex '02 AR156, 1.9 JTD
Lokacija: Bijeljina
Lokacija: Bijeljina
Postovi: 1437
Pridružio se: Pet Maj 01, 2009 12:07 am

Re: Carina, spedicija, transport automobila iz Inostranstva

Ned Apr 29, 2018 11:50 am

Da li možda neko zna da li je u poslednje vrijeme dolazilo do izmjene nekakvih legislativa i da li je moguće i na koji način uvesti automobil iz SAD u SRB?

Burazer je rad da abarta 595 prebaci u SRB brodom, ali ne zna šta je sve potrebno da bi tako nešto bilo izvodljivo i da li je uopšte :)

Hvala unaprijed :)
Korisnikov avatar
bums85
Contact:
Garaža: C220 Coupe
ex Alfa 156TI JTD16v '04.
ex Alfa 159 2.2 JTS
Lokacija: Las Vegas
Lokacija: Kacarevo
Postovi: 4587
Pridružio se: Uto Jan 12, 2010 11:11 am

Re: Carina, spedicija, transport automobila iz Inostranstva

Ned Apr 29, 2018 12:19 pm

Legalno ne moze.
Slika
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Carina, spedicija, transport automobila iz Inostranstva

Ned Apr 29, 2018 9:02 pm

mozda ne moze da se carini ali ja znam neke ljude koji su doterivali kola iz USA i ovde ih vozili, neki jos uvek voze, nisu naravno na USA tablama i sa usa papirima, kontam da je ziligan na to mislio ne na uvoz i carinjenje? a kolega sa jednog foruma je uvezao oldtajmera iz USA, sredio ga, carinio a sad mislim i da ga vozi :rolleyes:
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
bums85
Contact:
Garaža: C220 Coupe
ex Alfa 156TI JTD16v '04.
ex Alfa 159 2.2 JTS
Lokacija: Las Vegas
Lokacija: Kacarevo
Postovi: 4587
Pridružio se: Uto Jan 12, 2010 11:11 am

Re: Carina, spedicija, transport automobila iz Inostranstva

Ned Apr 29, 2018 10:45 pm

Oldajmeri mogu, to je drugo. Moze na usa tablice da ga vozi bez problema ako ne misli na carinjenje.
Sto se carine tice ranije je postojala mogucnost da se auto iz usa uveze u neku zemlju EU, pa onda odatle u srbiju, ali ne znam koliko je to isplatljivo i da li jos uvek moze.
Slika
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Carina, spedicija, transport automobila iz Inostranstva

Pon Apr 30, 2018 2:25 pm

izmajmunisali su sa mnogim stvarima oko te carine kod nas, npr. nov ferari ne mozes da uvezes i carinis, ja nisam verovao kad sam cuo, covek kupio nov ferari i sad ima ogromne probleme da ga ocarini jer mu nasi traze komepletnu ferarijevu dokumentaciju kako je i od cega auto pravljen :) kazu ne moze da se homologira u srbiji bez tih papira hahaha ferari naravno niti ima nameru niti moze da napravi takvu dokumentaciju, kazu da bi to bila knjiga od bar 100tinak strana :) a plus sto je 70% toga sto ovi nasi traze u neku ruku i fabricka tajna, bukvalno ti traze od koje legure je nesto pravljeno, kako i cime je vareno ma gomila budalastina i tehnikalija koje verujem da taj ko trazi niti ce pogledati niti razumeti ali eto setio se neko da se pravi pametan, i na kraju krajeva zasto bi fabrika davala tako nesto posebno nekoj banana drzavi poput nase, kazu da su se ljudi iz ferarija cudili kad su culi sta im ovi traze jer im to neko prvi put u istoriji trazio :) naravno auto je kupljen preko dilera ferarija u nemackoj ali dileri su kontaktirali fabriku i na sve nacine pokusali da izboksuju tu papirologiju ali nisu uspeli.
covek to naravno nije znao kad je uplatio auto, saznao tek kad je trebao da preda dokumentaciju ovde kod nas.
da kod nas postoji diler ferarija i da od njega kupujes ti isti papiri ne bi bili potrebni naravno :)

naravno iza ovo postoji legalno resenje kako odraditi samo dosta komplikovanije ali jbg sad nema nazad, realno je bolje kupiti polovan ferari par meseci star nego nov, ali covek je hteo bas nov iz nekih svojih razloga
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
bums85
Contact:
Garaža: C220 Coupe
ex Alfa 156TI JTD16v '04.
ex Alfa 159 2.2 JTS
Lokacija: Las Vegas
Lokacija: Kacarevo
Postovi: 4587
Pridružio se: Uto Jan 12, 2010 11:11 am

Re: Carina, spedicija, transport automobila iz Inostranstva

Pon Apr 30, 2018 4:06 pm

Ne samo ferari, ni jedan auto ne mozes da uvezes nov, tj moras da imas homologaciju i sve to sto traze, pa se obicno registruje u zemlji iz koje se uvozi i onda se carini kao polovan :D
Slika
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Carina, spedicija, transport automobila iz Inostranstva

Pon Apr 30, 2018 4:22 pm

pa dobro ali 90% proizvodjaca ima zastupnika kod nas pa nemas potrebe da uvozis nov auto iz neke druge zemlje, sem ovako nekih egzotika koje se uglavnom kupuju polovne, drugar je kupio 458 speciale sa 9000km i ladno ga skuplje kostao nego ovaj novi 488 gtb :)
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji

Povratak na “Cafeteria da Romeo”