"Oduzimanje" dozvole...

Offtopic, kafenisanje, itd...
Korisnikov avatar
alfaholic
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 146 ti '97. ex
Alfa Romeo 156 1.8 TS '05.
Lokacija: Pancevo
Postovi: 1121
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 8:16 pm

"Oduzimanje" dozvole...

Pon Okt 31, 2011 9:37 am

Malom bratu od ujaka stiglo obaveštenje kad mu počinje zabrana, kad se završava, ima tri meseca jo[ od prošle godine.

Dakle, šta je "pouka o pravnom leku", drugim rečima kako da ih izigra pa da i dalje vozi, ono sa duplikatom vozačke ne ide, jer više ništa ne rade sa njom, sve je interno u SUP-u.

Zna li neko provereno kako sada funkcionišu ove stvari?
Korisnikov avatar
alfa&omega
Garaža: Fiat Punto 1.9 JTD
Fiat Coupe 20 VT
Alfa 155 TS 2.0 16V Sport
Alfa 166 2.4 JTD Distinctive
Alfa 147 1.9 JTD Distinctive
Alfa 156 2.5 V6 24V Distinctive
Lokacija: Prijepolje
Lokacija: Prijepolje
Postovi: 3145
Pridružio se: Pet Dec 05, 2008 3:47 am

Re: "Oduzimanje" dozvole...

Pon Okt 31, 2011 11:55 am

Funkcionise tako sto mozes u dogovru sa ljubaznim tetama koje rade u PU da se dogoris da ti odloze primenu zabrane upravljanja, najvise do godinu dana i to je jedina povoljnost koju mozes da ocekujes. Ako uhvate nekoga da vozi pod zabranom, nema sudjenja, automatski 90 dana zatvora, pa kome se isplati...
Korisnikov avatar
Sauriann
Drug Član
Drug Član
Garaža: Stelvio 2.2 Q4 Lusso

ex Giulietta 2.0 TCT
ex MiTo 1.4 Turbo Benzina 155
ex 156 jtd mjet 16V SW
Lokacija: Novi Beograd
Postovi: 4868
Pridružio se: Sub Okt 30, 2010 7:39 am

Re: "Oduzimanje" dozvole...

Pon Okt 31, 2011 1:20 pm

Više se ne isplati rizikovati...Ko zna zašto je to dobro :grin:
Korisnikov avatar
dekideki
Drug Član
Drug Član
Garaža: 2001. Alfa Romeo 156 2.0 16V
Lokacija: Cukarica
Lokacija: Beograd
Postovi: 4465
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 7:11 pm

Re: "Oduzimanje" dozvole...

Pon Okt 31, 2011 9:20 pm

ne pise se zabrana vise u dozvolu. sad, ako ne napravi prekrsaj odnosno ne bude sumnjiv na redovnoj proveri, ne moze niko da provali izuzev ako ne proveri preko tuzibabe. a ako provali... :blackeye:
forestpk
Garaža: Alfa Romeo 147
Lokacija: Prokuplje
Lokacija: Prokuplje
Postovi: 54
Pridružio se: Sre Jul 02, 2014 8:55 pm

Re: "Oduzimanje" dozvole...

Ned Maj 14, 2017 7:24 pm

Ja sam napravio prekrsaj za koji mi ide mesec dana zabrane. Interesuje me koji je otprilike vremenski rok za koji cu dobiti poziv od sudije za prekrsaje? Mesec, dva, tri? I onda nakon pravosnaznosti presude za koliko ce mi stici od MUP-a papir na kome pise da od tada do tada imam zabranu. Cuo sam za slucaj da je liku stiglo skoro godinu dana od donosenja presude. Bitno mi je zbog posla da mogu da vozim negde do oktobra, posle toga u zimskom delu godine mogu i da ne vozim. Prekrsaj sam napravio prosle nedelje i vec se kao sjebao, u fazonu ta zabrana ce biti vec u julu, avgustu i to mi nikako ne odgovara.... kad ortak mi kaze, da mogu od sudije za prekrsaje da dobijem poziv i za 3-4 meseci, pa onda od MUP-a zabranu ko zna kada, maltene ispada da mogu tu zabranu da odsluzim i na prolece naredne godine.
Korisnikov avatar
BobanR
Garaža: Brera 2.4
Lokacija: Kragujevac
Postovi: 3703
Pridružio se: Čet Jul 31, 2014 8:34 pm

Re: "Oduzimanje" dozvole...

Ned Maj 14, 2017 7:33 pm

Poziv od sudije ćeš dobiti za najranije 3 meseca, a verovatnije za 6-9. Moj savet ti je da čim dobiješ poziv, odeš sa istim u MUP i zatražiš vansudsko poravnjanje. Ukoliko nisi kažnjavan u protekle 2 godine, prihvatiće i u zavisnosti od prekršaja, moguće je da ne dobiješ zabranu. Ukoliko je pak dobiješ, prvo ti stigne presuda gde te obaveštavaju o kazni i gde dobiješ informaciju o finansijskom delu kazne, a nakon par meseci stigne iz MUP-a papir kojim te obaveštavaju da ti prijemom istog počinje izvršenje kazne.
Sébastien Loeb napisao:...Ore taj snijeg kao kombajn sjeno...
Korisnikov avatar
Rik
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: AR 156 1.9 JTD 2005
Renault Clio 1.2 1999
Lokacija: Beograd
Postovi: 1471
Pridružio se: Pet Jun 13, 2014 7:53 pm

Ned Maj 14, 2017 7:36 pm

Postoji sansa i da ne dobijes zabranu upravljanja na mesec dana ukoliko odes na 'dogovor', vec da prodjes samo sa novcanom kaznom.
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: "Oduzimanje" dozvole...

Ned Maj 14, 2017 7:50 pm

sad ima 3 puta godisnje pravo nagodbe tako da je to mnogo bolja varijanta nego da vam ode dozvola, u slucaju kad treba da vam oduzmu dozvolu na 3 meseca uz nagodbu ne oduzimaju vec samo platite neku kaznu, drugara uhvatili presretaci pre par meseci i isao na nagodbu, pre par dana mu stiglo resenje, isao kod sudije i platio (par hiljada, zaboravih tacnu cifru) a dozvola ostala, ostala oduzimanja dozvole tipa 6 meseci uz nagodbu se prepolove, u svakom slucaju sve je bolje od pune kazne.
mozes da vozis sa oduzetom dozvolom znam neke koje nisu provalili ali ako te provale mnogo najebavas pa je rizik veliki
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
forestpk
Garaža: Alfa Romeo 147
Lokacija: Prokuplje
Lokacija: Prokuplje
Postovi: 54
Pridružio se: Sre Jul 02, 2014 8:55 pm

Re: "Oduzimanje" dozvole...

Ned Maj 14, 2017 7:59 pm

Znaci to svakako pre oktobra nece da mi stigne.
Samo to za nagodbu mi nije jasno? Policajac mi je rekao da cekam poziv sudije za prekrsaje i da tamo priznam delo i zatrazim nagodbu, da je takva procedura.
Ortak koji je imao maltene isti prekrsaj kao ja je isto tu proceduru prosao. Cekao poziv od sudije za prekrsaje i tamo priznao delo i nagodio se.
Sada mi nije jasno na netu citam od mnogih da su pre sudije za prekrsaje isli u MUP da se nagode. I u koji MUP idem. Ja sam iz Prokuplja, a zaustavili su me i napisali prijavu u Nisu. Verovatno u niski mup?

Ne znam da li mogu da se provucem bez zabrane. Prekrsaj je 0.52 promila. Inace prvi prekrsaj u zivotu iako vozim vec 15 godina.
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: "Oduzimanje" dozvole...

Ned Maj 14, 2017 8:09 pm

forestpk napisao: Cekao poziv od sudije za prekrsaje i tamo priznao delo i nagodio se.
Sada mi nije jasno na netu citam od mnogih da su pre sudije za prekrsaje isli u MUP da se nagode. I u koji MUP idem. Ja sam iz Prokuplja, a zaustavili su me i napisali prijavu u Nisu. Verovatno u niski mup?
tako je, cekas da te pozove sudija i sa njim se nagodis, sve se resava u lokalnom MUP-u tj u tvom mestu, drugara su navatali negde oko Kragujevca ali se nagodio u Krusevcu.

ne znam koja kazna sledi za 0,52 promila pronadji negde pa vidi, sa nagodbom svakako prolazasi sa pola kazne pa kako god
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
forestpk
Garaža: Alfa Romeo 147
Lokacija: Prokuplje
Lokacija: Prokuplje
Postovi: 54
Pridružio se: Sre Jul 02, 2014 8:55 pm

Re: "Oduzimanje" dozvole...

Ned Maj 14, 2017 8:34 pm

E dobro sada je jasnije, znaci ipak nista ne preduzimam sam, cekam poziv i idem kod sudije i sa njim se nagodim.

Od 0.5 do 1.2 je kazna do 20.000 dinara, 4 poena i do 3 meseca zabrane.
Do 0.8 promila moguca je nagodba i ako se nagodis kazna je 6.000 din, 4 poena i mesec dana zabrane.

Povratak na “Cafeteria da Romeo”