Naše kuce

Offtopic, kafenisanje, itd...
Korisnikov avatar
ivdzabg
Garaža: Alfa 147 1.6 ts 77 kw
Postovi: 439
Pridružio se: Sub Nov 21, 2009 11:05 am

Naše kuce

Sre Okt 13, 2010 12:55 pm

Jel zna neko neku odgajivacniu bull terijera, hocu da kupim belo musko stene pa ako neko zna nekog ko prodaje neka javi.
Hvala :wave:
Lepota je u ocima posmatraca.
gi
gile
Drug Član
Drug Član

Re: Bull terijer odgajivacnica

Sre Okt 13, 2010 1:12 pm

Zar to nije zabranjeno?
Korisnikov avatar
G0XY
Garaža: Mito QV
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd-Bele Vode
Postovi: 6713
Pridružio se: Pet Nov 20, 2009 12:21 pm

Re: Bull terijer odgajivacnica

Sre Okt 13, 2010 1:24 pm

Nije Gile,imam u Sremu jednog drugara koji odgaja bele bull terijere,u stvari ostao mu je samo jedan koji je tolika maza,da njegov klinac jaše na njemu kao na konjiću.Sve zavisi od vlasnika,ako je vlasnik dileja ni pas neće biti bolji :wave:
Znam da ga vodi na izložbe,bakće se oko njega,razne nagrade je osvajao...smori me sa pričom ako krene tema o kerovima :blackeye:
A Man's Got to Know His Limitations...
Korisnikov avatar
ivdzabg
Garaža: Alfa 147 1.6 ts 77 kw
Postovi: 439
Pridružio se: Sub Nov 21, 2009 11:05 am

Re: Bull terijer odgajivacnica

Sre Okt 13, 2010 1:31 pm

Pit bull je zabranjen a bull terijer nije :D. Imao sam bula 12 godina, uginuo je pre 5-6 godina, ne postoji pas kao bull. Kao sto Goxy kaze, bulovi su takve naravi da ako ga napravis agresivnim ne postoji jaci pas na svetu a ako hoces da bude maza nijedan mali pas ne moze da se mazi kao on, pogotovo sa decom.
Lepota je u ocima posmatraca.
Korisnikov avatar
982026
Garaža: Hornet 919
Lokacija: Beograd
Lokacija: Zvezdara
Postovi: 690
Pridružio se: Pet Jan 16, 2009 4:34 pm

Re: Bull terijer odgajivacnica

Sre Okt 13, 2010 1:36 pm

Tu pricu mogu da potvrdim sto se tice AST. Zet ima muzjaka i zenku, ja imam stene staro 3,5 meseca i verujte da su psi apsolutno za sve. Decu mnogo vole, da ne poverujes.
Inace zetu su ostali crno bela zenkica i bez beli muzjak, stari oko 3,5 meseca pa ako si zainteresovan javi se.
Nadam se da nije bas mnogo off :grin:
:arflag
Korisnikov avatar
ivdzabg
Garaža: Alfa 147 1.6 ts 77 kw
Postovi: 439
Pridružio se: Sub Nov 21, 2009 11:05 am

Re: Bull terijer odgajivacnica

Sre Okt 13, 2010 1:57 pm

Hvala, ali trazim malo mladjeg meseci i po do dva. AST je americki staford
Lepota je u ocima posmatraca.
Korisnikov avatar
Alex156
Garaža: Alfa Romeo 156 2.5v6 (2002)
Lokacija: Borca
Postovi: 525
Pridružio se: Sre Feb 11, 2009 7:22 pm

Re: Bull terijer odgajivacnica

Sre Okt 13, 2010 3:04 pm

E od tih prica kako je pit bull opasna zver i ostalih gluposti mi prosto skoci pritisak na 300, pogotovo kad tako nesto prica neko ko pita video na tv-u ili eventualno na nekoj slici... Znaci daj te ono svaki pas je ono sto njegov vlasnik od njega zeli i tacka...
Slika
Korisnikov avatar
DogoArgentino
Garaža: Alfa `02 god. 147 1.6 TS 120 ks
-----------------------------
Fabia `08 god. 1.2 HTP 70 ks
Lokacija: BGD - Borca
Postovi: 1071
Pridružio se: Sub Feb 20, 2010 9:43 am

Re: Bull terijer odgajivacnica

Sre Okt 13, 2010 3:39 pm

Ljudi, sve su to price za malu decu... ja sam ceo zivot sa psima i svega sam se nagledao...
Ne postoje opasni psi... ne postoje besni psi... mazni psi... postoje samo KRETENI vlasnici koji od psa naprave cudoviste da bi izgledali zahebano kad izadju na ulicu... a ne kapiraju da u stvari izigravaju budale kojima se svi smeju dok pokusavaju da "setaju svoju besnu zver"...
ide pas, vlasnik metar za njim (kao kad gliser vuce skijasa) i oboje se mrste na sve redom... kante, auta, drvece, ljude....

Licno znam pitove koji spavaju sa mackama, malom decom... ali znam i retrivere ili kokere kojima ne smes da pridjes...
Sve je do vlasnika i samo vlasnika...

Inace ja imam zenku Dogo Argentino, 3,5 god staru koja je tolika maza da ljudi ne mogu da veruju kad joj pridju... po 10oro male dece (bas bas male) leze na njoj, zajase je, valjaju se sa njom... a neznost koju ona pokazuje prema njima samo treba videti... u setnji, nema ko je ne pomazi...
A Dogo je zabranjen u vecini zemalja i kod nas vazi za "ubicu" kao i pit... medjutim, to nema veze sa mozgom...


sto se tice odgajivacnica raspitam se malo pa ti javim ;)


btw, statistika pokazuje da nemacki ovcar ima vise napada na coveka nego sve druge rase zajedno (ukupno) ...
ZNAM MILION PRIMERA GDE SU LJUDI PRODALI NJIVU I KUPILI AUDI, PASAT, BMW ILI MERCEDES... ALI NIKADA NISAM CUO DA JE NEKO PRODAO NJIVU I KUPIO ALFU...
Slika
stefanves
Garaža: 156 rest. 2.5 V6
Postovi: 352
Pridružio se: Sub Maj 22, 2010 4:51 pm

Re: Bull terijer odgajivacnica

Sre Okt 13, 2010 4:12 pm

Delimicno ste upravu.
Ne bih da zvucim da prodajem pamet, ali gomila pasa stvarno ima debele genetske predispozicije za nesto.
Doga npr., ima problem sa rastom lobanje, koja je ako ode u pogresnom smeru pritiska deo mozka, pa postaje naglo agresivna. Postoji gomila slucajeva gde je doga ubila svog vlasnika, posle 10ak godina.
Naravno, ne mora da znaci, ali je moguce.
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4320
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Re: Bull terijer odgajivacnica

Sre Okt 13, 2010 6:46 pm

Cinjenica je da vlasnik kreira svog psa, ali nije sve do vlasnika. Fila brasiliero, pero di presa canario, bordoska doga i slicni psi nikada ne mogu da budu maze i ako su maze znaci da imaju psihicke probleme...isto vazi i za neke poznatije rase...recimo doberman...doberman koji je maza je katastrofa od psa. Nisam nikada sreo staforda koji valja, a da nije agresivan...ili bolje reci ostar - za to su stvarani, tako su pedigrirani decenijama, samo je pitanje da li vlasnik moze to da kanalise ili to raspiruje. Nazalost, ima puno iskompleksiranih vlasnika koji zele da sire strah oko sebe setajuci te pse. Kada bi sve zavisilo od vlasnika, cemu bi onda sluzile rase?

Ako te interesuju bul terijeri, stafordi, americki stafordi potrazi Radeta Dakica - Kicu, on je najveci autoritet za te rase kod nas, medjunarodni kinoloski sudija i napisao je odlicne knjige o tim rasama (i uopste o terijerima). On ima odgajivacnicu Franstal u Zemunu za americke staforde, ali ako ga kontaktiras mislim da ce ti rado i dati dobre savete i uputiti te na dobre odgajivacnice jer bul terijer moze biti super, a moze biti i katastrofa...nije to koker pa da se tesko mozes zeznuti.
Acqua-Olio-Benzina
Sa
Sasha
Drug Član
Drug Član

Re: Bull terijer odgajivacnica

Sre Okt 13, 2010 7:36 pm

stefanves napisao:Delimicno ste upravu.
Ne bih da zvucim da prodajem pamet, ali gomila pasa stvarno ima debele genetske predispozicije za nesto.
Doga npr., ima problem sa rastom lobanje, koja je ako ode u pogresnom smeru pritiska deo mozka, pa postaje naglo agresivna. Postoji gomila slucajeva gde je doga ubila svog vlasnika, posle 10ak godina.
Naravno, ne mora da znaci, ali je moguce.
Ovo je priča koju sam slušao godinama dok sam se bavio kinologijom i naravno nema veze sa zdravim razumom.
Vlasnik je kriv u 90% slučajeva vezanih za karakter psa(isto kao i roditelji za karakter dece), a 10% je genetika. Moj doberman je bio jako dobar sa ljudima i decom, nije dopuštao baš da ležu po njemu i da ga jašu(ili upozori ili se pomeri) ali nije podnosio druge pse i nije birao da li je pekinezer ili šarplaninac, klasičan Alfa mužjak i ja to nisam mogao da promenim.
Ja sam imao dobermane 10 godina, prošao sve i svašta sa njima da bi me pre godinu dana prvi put u životu ujeo pas, retriver. :rotfl: hahaha
Korisnikov avatar
DogoArgentino
Garaža: Alfa `02 god. 147 1.6 TS 120 ks
-----------------------------
Fabia `08 god. 1.2 HTP 70 ks
Lokacija: BGD - Borca
Postovi: 1071
Pridružio se: Sub Feb 20, 2010 9:43 am

Re: Bull terijer odgajivacnica

Sre Okt 13, 2010 7:50 pm

Slazem se sa Sasom u potpunosti...
Kao sto napisah, moja je maza nevidjena, ali druga zenka ni na 10 metera od nje... muzijak i moze da ali retko koji.... napolju ce se maziti sa tobom najstrasnije, ali probaj posle toga odmah da udjes u dvoriste...

A prica za dogu je poput one "da okrenem nulu da te bolje cujem" hahaha
ZNAM MILION PRIMERA GDE SU LJUDI PRODALI NJIVU I KUPILI AUDI, PASAT, BMW ILI MERCEDES... ALI NIKADA NISAM CUO DA JE NEKO PRODAO NJIVU I KUPIO ALFU...
Slika
Korisnikov avatar
G0XY
Garaža: Mito QV
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd-Bele Vode
Postovi: 6713
Pridružio se: Pet Nov 20, 2009 12:21 pm

Re: Bull terijer odgajivacnica

Sre Okt 13, 2010 9:12 pm

:podrzava

Dok sam bio klinac, imali smo dve crne Nemacke doge kupljene dok su imale mesec dana,u torbi smo ih doneli kolicne su bile :love: .Nije bilo sigurnijeg i voljenijeg deteta od mene pored njih :cray:
A Man's Got to Know His Limitations...
Korisnikov avatar
ivdzabg
Garaža: Alfa 147 1.6 ts 77 kw
Postovi: 439
Pridružio se: Sub Nov 21, 2009 11:05 am

Re: Bull terijer odgajivacnica

Sre Okt 13, 2010 9:22 pm

Juce sam sedeo sa veterinarom i bas pricamo o jakim psima i kaze da za 20 godina koliko radi samo su ga ujedali mali psi, NIKAD veliki pas.
Doberman je prelep pas i mnogo mi se svidja ali bul mi je ostao u srcu. Celo moje odrastanje je proslo sa njim, od 6.-18.te godine. Odgajivacnica gde sam ga kupio vise ne radi. Ljudi mesaju pita i bula.

Bull terrier:
Slika

Pitbull terrier:
Slika
Lepota je u ocima posmatraca.
Sa
Sasha
Drug Član
Drug Član

Re: Bull terijer odgajivacnica

Sre Okt 13, 2010 9:30 pm

Ljudi mešaju svašta, meni se u šetnjama dešavalo xx puta da pitaju "jel to doga" :shock:

Slika

http://www.altobellodobermann.com/galer ... anova2.htm
:cry: :cry: :cry:
Korisnikov avatar
pejo
Contact:
Garaža: ALFA 156
Lokacija: novi sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 720
Pridružio se: Ned Jan 18, 2009 7:13 pm

Re: Bull terijer odgajivacnica

Sre Okt 13, 2010 9:35 pm

sve shto vas interesuje u vezi pitbull terijera pitajte.drzo sam ih za borbe.profesionalno treniro i lechio iste.mnogo ljudi upoznao za 10god aktivnog bavljenja sportom iliti borbama.imo sam u jedno vreme preko 30komada,odraslih. :thumbsup:
MISLIO SAM...je majka svih zajeba
moj mob 069/1468-109 viber
Korisnikov avatar
ivdzabg
Garaža: Alfa 147 1.6 ts 77 kw
Postovi: 439
Pridružio se: Sub Nov 21, 2009 11:05 am

Re: Bull terijer odgajivacnica

Sre Okt 13, 2010 9:42 pm

pejo napisao:sve shto vas interesuje u vezi pitbull terijera pitajte.drzo sam ih za borbe.profesionalno treniro i lechio iste.mnogo ljudi upoznao za 10god aktivnog bavljenja sportom iliti borbama.imo sam u jedno vreme preko 30komada,odraslih. :thumbsup:
Nisi to trebao da napises, iskreno najvise na svetu mrzim borbe pasa. Za mene je pas moj ljubimac. Upravo mi se zeludac prevrce od same pomisli. E moj Pejo razocarao si me i ako te nisam upoznao sad ne zelim da te upoznam. Molim te da preskocis ovu temu.
Lepota je u ocima posmatraca.
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4320
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Re: Bull terijer odgajivacnica

Sre Okt 13, 2010 9:44 pm

Nisam nikada cuo za promenu ponasanja doge zbog rata lobanje...nisam susreo takav podatak. Ali cinjenica je da krupni stari psi mogu da postanu teski namcori kada ostare. Posebno je poznat bernardinac koji moze neverovatno da promeni cud u poznim godinama, iako vazi za odlicnog i trpeljivog psa za porodicu i decu. Naravno da to zavisi i od vlasnika.
Acqua-Olio-Benzina
stefanves
Garaža: 156 rest. 2.5 V6
Postovi: 352
Pridružio se: Sub Maj 22, 2010 4:51 pm

Re: Bull terijer odgajivacnica

Sre Okt 13, 2010 9:56 pm

Sta da kazem, sem da sam tako cuo, i povezao pricu sa dosta slucajeva da su ljudi morali da uspavaju doge pred starost.
Mozda sam i okrenuo nulu da se bolje cuje, al' eto, da podelim sta sam cuo.
Mozda ima i neke istine.

Jedino stojim iza onog da nije sve do toga kakav je vlasnik, vec da je karakter izmedju ostalaog i genetski predisponiran, i to ne onih 10% koje Sasha pominje, vec dosta vise.
Sa
Sasha
Drug Član
Drug Član

Re: Bull terijer odgajivacnica

Sre Okt 13, 2010 9:59 pm

pejo napisao:sve shto vas interesuje u vezi pitbull terijera pitajte.drzo sam ih za borbe.profesionalno treniro i lechio iste.mnogo ljudi upoznao za 10god aktivnog bavljenja sportom iliti borbama.imo sam u jedno vreme preko 30komada,odraslih. :thumbsup:
I ja mislim da je bolje da ovo nisi napisao :fight_twak:
Znamo se ali nikada ne bih rekao da si bio jedan od tih likova... :shock:
Korisnikov avatar
Dragon
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: Giulietta 1.4 Distinctive
ex GTV Cup 2.0 TS
ex 156 JTD SP
ex 147 2.0 TS
ex147 1.9JTDm
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 6395
Pridružio se: Uto Maj 26, 2009 6:43 pm

Re: Bull terijer odgajivacnica

Sre Okt 13, 2010 10:07 pm

To za dogu je urbana legenda, bar sam ja slusao takve price jos kad sam klinac bio, a nikada od odgajivaca i vlasnika nisam cuo za konkretan slucaj.

Bavio sam se i ja po malo kinolgijom. Imam dva CAC-a i jedan RCAC sa svojom kujom rottweilera. Bilo je to pre deset godina, a sad me zivot odveo na 8. sprat.

Uvek sam se trudio da moj pas bude stalozen i da mu reakcije nisu nepredvidljive. Da bude socijalizovan maksimalno i da mogu da ga kontrolisem. Fo je uglavnom bila takva, mogao sam da je setam bilo gde i bilo kad, ali u dvoriste nisi bas mogao da udjes sam. Tj, sjajno je procenjvala situacije i nikada nije lajala bez veze, imala je za svoju teritoriju prag tolerancije koji je bio maltene savrsen.

Sad ste me podsetili da skeniram slike. Nemam nijednu u kompu. Evo joj ga cale:

Slika
John Lennon - 2600 Sprint, SS, Pope John Paul II - Sei (Alfa 6), Sophia Loren - Duetto, Frank Zappa - 1969 GTV, Ralph Lauren - 8C2900B, Nick Mason - TZ-1, John F. Kennedy - Giulietta Spider, Eric Clapton - 6C 2500 Super Sport, Dragon - GTV Cup.
Korisnikov avatar
DogoArgentino
Garaža: Alfa `02 god. 147 1.6 TS 120 ks
-----------------------------
Fabia `08 god. 1.2 HTP 70 ks
Lokacija: BGD - Borca
Postovi: 1071
Pridružio se: Sub Feb 20, 2010 9:43 am

Re: Bull terijer odgajivacnica

Sre Okt 13, 2010 11:28 pm

ivdzabg napisao:
pejo napisao:sve shto vas interesuje u vezi pitbull terijera pitajte.drzo sam ih za borbe.profesionalno treniro i lechio iste.mnogo ljudi upoznao za 10god aktivnog bavljenja sportom iliti borbama.imo sam u jedno vreme preko 30komada,odraslih. :thumbsup:
Nisi to trebao da napises, iskreno najvise na svetu mrzim borbe pasa. Za mene je pas moj ljubimac. Upravo mi se zeludac prevrce od same pomisli. E moj Pejo razocarao si me i ako te nisam upoznao sad ne zelim da te upoznam. Molim te da preskocis ovu temu.

Apsolutno podrzavam Ivdzu... sve sto mogu reci a da nikoga ne uvredim je da ako postoji zivot posle zivota, zelim ti da u sledecem budes jedan od tih pitova...
Sportom ? pustiti pse da se kolju do iznemoglosti nazivate sportom ???
A onda ih lecite ako se mogu izleciti za neku sledecu borbu da se uzme jos koji dinar, a ako ne, u vrecu pa na djubre...
Toliko jadno da.... bolje da ne pisem vise nista....
ZNAM MILION PRIMERA GDE SU LJUDI PRODALI NJIVU I KUPILI AUDI, PASAT, BMW ILI MERCEDES... ALI NIKADA NISAM CUO DA JE NEKO PRODAO NJIVU I KUPIO ALFU...
Slika
Korisnikov avatar
982026
Garaža: Hornet 919
Lokacija: Beograd
Lokacija: Zvezdara
Postovi: 690
Pridružio se: Pet Jan 16, 2009 4:34 pm

Re: Bull terijer odgajivacnica

Čet Okt 14, 2010 9:52 am

starac vujadin napisao:Nisam nikada cuo za promenu ponasanja doge zbog rata lobanje...nisam susreo takav podatak. Ali cinjenica je da krupni stari psi mogu da postanu teski namcori kada ostare. Posebno je poznat bernardinac koji moze neverovatno da promeni cud u poznim godinama, iako vazi za odlicnog i trpeljivog psa za porodicu i decu. Naravno da to zavisi i od vlasnika.
Dodajem i sarplaninca u ovu grupu!!
Korisnikov avatar
982026
Garaža: Hornet 919
Lokacija: Beograd
Lokacija: Zvezdara
Postovi: 690
Pridružio se: Pet Jan 16, 2009 4:34 pm

Re: Bull terijer odgajivacnica

Čet Okt 14, 2010 9:57 am

Psi su zakon u svakom pogledu!!
Neverovatno je kako pas moze da oslobodi od stresa i nervoze zbog svakodnevnih sranja u ovoj usranoj zemlji.
Detinjstvo sam proveo sa nemackim ovcarom, izuzetna rasa, ali kinologija je unistila pravu lepotu rase. Danas imam zenku rota (3god) i stene AST (3,5 meseca). Svaka rasa je karakteristicna na svoj nacin, bitno je samo pokazati im da si ti gazda-vodja copora :grin: , i sve je OK.

STOP borbama pasa!!!!!
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4320
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Re: Bull terijer odgajivacnica

Čet Okt 14, 2010 1:22 pm

Sarplaninac naravno, kao i svaki ovcar koji nije izgubio svoje osnovne instikte (uglavnom istocno-evropski i azijski). Za njih treba cvrsta ruka i non stop da se pokazuje ko je gazda.
Inace, nepisano pravilo je da mrsaviji, neuhranjeni primerci velikih krupnih pasmina teze da budu zlocudni i namcori.
Acqua-Olio-Benzina

Povratak na “Cafeteria da Romeo”