Naše kuce

Offtopic, kafenisanje, itd...
Korisnikov avatar
982026
Garaža: Hornet 919
Lokacija: Beograd
Lokacija: Zvezdara
Postovi: 690
Pridružio se: Pet Jan 16, 2009 4:34 pm

Re: Naše kuce

Uto Nov 12, 2013 4:31 pm

Dragon napisao:Slika

Udji slobodno, oce samo da se igra... hahaha
Jednom mi cak tazio i da vozi. Cccc... ;)
:arflag
Korisnikov avatar
Sale-Qchewo
Garaža: Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8V 115ks
Lokacija: Kucevo
Postovi: 374
Pridružio se: Sub Avg 20, 2011 11:24 am

Re: Naše kuce

Ned Feb 23, 2014 9:27 am

a ovo smo mi kad smo bili mali
Slika

pa smo malo rasli

Slika

Slika
i evo nas sa novom frizurom

Slika

Slika


sada imamo skoro 5 meseci napredujemo jedan kilogram nedeljno i jako smo zadovoljni i lepi :) ;)
derg38
Garaža: Alfa Romeo 159 1.9 jtdm ,16v
Alfa Romeo 147 1.9 jtdm,16 v,Collezione,limited?
Lokacija: Zemun
Lokacija: Born in RSK doin' time in Zemun
Postovi: 234
Pridružio se: Uto Okt 08, 2013 2:46 pm

Re: Bull terijer odgajivacnica

Ned Feb 23, 2014 11:45 am

vnov napisao:Imam i ja jednu mnogo opasnu zverku hahaha
Slika

Slika

Slika

Joooj al je sladak ! Uvek kazem ako bih ikad imao rasnog psa to bi biio Bigl,posto volim mesance,tj. dodzine.

Rasni psii su mi nekako besmisleni ,svaki dodz je jedinstven a i volim outsider-e.

Pritom takodjer uvek kazem da nijedan jedini odgajivac pasa ne voli pse.To je cist posao.
Znaci iskljucena je ljubav prema psu ako s odgajivac,moze da kaze ko sta hoce.
Uvek pozelim da pucam u glavu svakom ko odgaja i prodaje pse i kaze da voli pse.

Pitao sam jednog dal je ikad prodao psa starog godinudana npr.,kaze jesam,e seronjo ti si zivi dokaz da ne volis pse nego da su samo komadi mesa za preprodaju,da ja uzgajam psa godinu dana i prodam ga,ne bih mogao nikad,zavolis ga,nije to automobil ,komadina plastike,lima i gume na kraju krajeva.Zamisli psa koji zivi s toboom prakticno godinu dana ti ga hranis i cuvas i jedan dan mu zakacis povodac i das ga nekom,zamisli tog jadnog psa,ti si mu alfa u zivotu,hranilac i odjednom ga dajes nekom i cao da te nikad ne vidi.

Strasno.

Zato sam uvek sa ulice kupio dzukele i zivotniji su ,jedinstveni i stvoreni prirodnim odabirom,prstom sudbine.

Poslednji mi je umro 14 novembra 2012.
Sad nemam psa jer ocekujem razne promene u zivotu pa zavisno od njih.
Postoji mogucnost da cu u stan,a posto sad imam dvoriste drugacije je,takodjer mislim da cu radije biti do kraja zivota bez psa nego da ga drzim u stanu.
Navikne se on al nekako mi je zao psa u stanu,kad pomislim na ovog poslednjeg taj je ziveo ko lord,nikad na vezu,trava,drvece,velik prostor,moze da se sklono da ga niko ne vidi,kad gazovem da se pravi lud da me ne cuje,sto kad je omatorio i postao ogluv i cangrizavi dekica je cinio :)))

Mrzio je zene,zato sto dok nije zavrsio kod mene tukle ga neke kao stene,bio u nekoj rusevnoj kuci koju je moj prijatelj kupio i renovirao pa su ga sutale valjda kad ujutro su prolazile ulicom pa ih pmrznuo.

U mom prisustvu nije bilo sanse da nekog ujede ili napadne,jednom je na jednu zenu kidisao al je nije ujeo jer sam ja bio tu ,samo na nju,u mom prisustvu,s obzirom da je baksuz zena zao mi je sto je nije ujeo :)

Bio je neagresivan prema ljudima ,lajao je i upozoravao al nikad sa onom agresijom prepoznatljivom nego umereno,kad udjete u dvoriste i onjusi vas nakon toga ste mogli skakati po njemu,potpuno slobodno se kretati,kao da nije tu.

Zimi sam ga na temperaturam ispod - 5 pistao u jednu prostoriju sa grejanjem ili u kupatilo,preko dana u intervalima i po citavu noc,imao je prostranu kucicu i ona je dodatno bila pod jednim natkrivenim delom,tako da je i iz kucice izlazio na suvo i prostrano.

Najsmesniji mi je bio kad udjem nocu zimi u kupatilo,srecom veliko je,on uz radijator lezi na boku sve cetiri opruzene ,trza sapice u snu,valjda sanja da trci :) ,udjem iks puta on tsko spava i prdne ko covek ,reko majku ti ko da mene cekas hahahahaha.
Dika
Garaža: Alfa Romeo GT
Lokacija: Beograd
Postovi: 1032
Pridružio se: Uto Jun 25, 2013 12:59 pm

Re: Naše kuce

Pet Jul 10, 2015 1:49 am

Slika
Dika
Garaža: Alfa Romeo GT
Lokacija: Beograd
Postovi: 1032
Pridružio se: Uto Jun 25, 2013 12:59 pm

Re: Naše kuce

Pet Jul 10, 2015 1:57 am

Slika moj Don Silver :) moj ljubimac i najbolja maza Slika

A tu je i druga zverka :) Lagotto Romagnolo Bruno :)Slika on je lovac na tartufe evo nekog ulova heheheSlika

Slikai ponovo Don mazaSlika
Slika
Dika
Garaža: Alfa Romeo GT
Lokacija: Beograd
Postovi: 1032
Pridružio se: Uto Jun 25, 2013 12:59 pm

Re: Naše kuce

Pet Jul 10, 2015 2:10 am

A ono sto bih hteo da podelim sa vama Alfisti jeste nesto sto me je pre par dana totalno uzdrmalo i ne mogu da zaboravim na to.. Nesto sam poranio pre 5 dana tacnije 5.7 i izasao napolje kada sam sa caletom cuo udarac i jauk, kada sam izasao na ulicu video sam coveka koji je vozio polako i na kraju stao , izasao i gledao branik svog Fiata, iza njega na ulici lezao je pas koji je ostao pregazen , odmah sam sa ocem otisao do njega , isla mu je krv na usta izgledao je jako lose , toliko lose da sam mislio da ce odmah uginuti jer je direktno pregazen tockovima, iz ustiju mu je lila krv a rep mu je na pola bio oguljen, jeziva scena, uzeli smo i pomerili ga sa puta u travu misleci da mu nema spasa, otisao sam kuci i sve vreme mislio na njega, posle nekih dva sata sam otisao do tog mesta i zatekao ga kako lezi, glava mu je bila u jednom polozaju polu savijenog vrata, jaukao je a na ledjima mu se otvorila rana, zivo meso mu se videlo uzeo sam vodu i pokusao da mu dam ali nije mogao da pije, bio sam neko vreme sa njim ali sam morao na posao, pa sam ga napustio a ocu rekao da povremeno obidje njega i da mu da vodu ili tako nesto, ceo dan obaveze, posao, dosao sam kuci oko 00 po mraku prosao tuda pogledao ga jos uvek je bio ziv ali nije ustajao, ponovo sam ga osvezavao ,bio je jako lose... Ujutz cim sam ustao otisao sam tamo, nije ga bilo na mestu gde sam ga zatekao vece pre toga, cuo sam jaukanje u daljini i video ga da se jadnicak sam odvukao po suncu, muva je bilo svuda okolo, brzo sam ga preno u hlad i tada sam spazio nesto najgore do sada sto sam video, ranu su mu napali crvi, jeli su ga zivog! Dao sam mu vodu ovog puta je pio, ali nije mogao na noge :-/ na netu sam nasao broj od hitne za zivotinje zvao ih a oni su rekli "ako stignemo danas stignemo ako ne onda sutra" , poludeo sam psa su jeli crvi, ceo taj da smo ga cistili, branili od muva
Dika
Garaža: Alfa Romeo GT
Lokacija: Beograd
Postovi: 1032
Pridružio se: Uto Jun 25, 2013 12:59 pm

Re: Naše kuce

Pet Jul 10, 2015 2:19 am

To je bio onaj dan kada je bilo 38 stepeni, mozete miskiti. Obilazio sam ga na 20 min, klonuo je , bio je umoran a kada zatvori oci crvi bi napunili oci, nesto neverovatno, crva je bilo svuda, to je trajalo od ujutru od 10 ,otisao sam u apoteku uzeo infuziju i prikljucio ga koliko toliko da ga osvezim, cistio ga od crva, sipao hidrogen, jod... da bi negde oko 18 sati se odvojio od telefona a gospoda me je bas tada pozvala, naravno 10 min nisam video poziv odmah sam ih zvao a oni su mi rekli zao nam je niste se javili mi smo otisli.. Tada sam jos vise.poludeo i svasta im rekao... Slucajno mi je sestra rekla za zenu iz Drazevca koja udomljava povredjene pse i napustene, pozvao sam je i rekao situaciju a ona mi je samo rekla "mozete li za 10 min da ga dovezete do semafora na Obrenovackom?" rekao sam da , otisao do kuce koja je sada vec bila prekrivena muvama, uzeo ga i spakovao u auto nasao se sa gosodjom Vesnom i ona ga je preuzela i odmah odvezla na Veterinarski fakultet gde je promljen na lecenje i oporavak... Odbranjen je od crva koji su bili ne u stotinama vec u hiljadama, previjena mu je rana, jedna noga mu je van funkcije i morace biti amputirana, koza na ledjima mu je dobrim delom trula i morace biti presadjena , on sada jede i pije vodu i preziveo je najgore, da umre u najgorim mukama i da ga crvi zivog pojedu :-/
Dika
Garaža: Alfa Romeo GT
Lokacija: Beograd
Postovi: 1032
Pridružio se: Uto Jun 25, 2013 12:59 pm

Re: Naše kuce

Pet Jul 10, 2015 2:27 am

Ovo nije ni delic onoga sto je on proziveo za taj dan ipo, a i slovima se ne mogu opisati te scene .. U pitanju je mali Zuca koga sam prvi put video, obican pas koji nema vlasnika, kada je izmeren na Veterinarskom imao je 6 kg , ali onaj osecaj kada vidite da je pas ziv i da mu kuca srce pod vasom rukom a tesko je povredjen dok se cekaju strucanjaci je najtezi :/ evo i slika, neke su potresne ali nisam hteo da stavim sve, gde se vidi zivo meso i crviSlika
Slika
Slika CRVI U OCIMASlika
Dlaka mu je skroz obrijana zbog rana i crva , sada je dobro i oporavlja se. Ocekuju ga dve operacije..
Dika
Garaža: Alfa Romeo GT
Lokacija: Beograd
Postovi: 1032
Pridružio se: Uto Jun 25, 2013 12:59 pm

Re: Naše kuce

Pet Jul 10, 2015 2:35 am

Nesto da kazem i o plemenitoj gospodji Vesni iz Drazevca, to je zena koja godinama udomljava ovakve slucajeve i brine se o njima, ima oko 140pasa koji su kod nje u azilu, do sada je udomila preko 500 pasa i usrecila i te duse, ona se bori koliko moze, nazalost ovo nije najgori slucaj u poslednjih 10 dana. Sve troskove snosi njeno prihvatiliste koje funkcionise u vidu pomoci od gradjana ko koliko moze da da. Sto se tice Zuce njegov zivot je kostao 70.000 dinara ukljucujuci i operacije, nazalost tu ima jos par pasa za koje se takodje duguje i ciji su napaceni zivoti spaseni. Voleo bih da su ovo videli ljubitelji zivotinja, i ukoliko zele na bilo koji nacin da pomognu da pruze podrsku, materijalnu , pomoc u vidu hrane za ove kuce svako u skladu svojih mogucnosti da zaprate stranicu na FB "Prihvatiliste Drazevac" i pogledaju o cemu se radi... Za ovih par dana od ovog dogadjaja video sam mnogo toga, ali humanost kao kod ove zene i borbu za ziva bica koja nemaju nikoga jos uvek nisam. Hvala i zelim Vam sve najbolje .
Dika
Garaža: Alfa Romeo GT
Lokacija: Beograd
Postovi: 1032
Pridružio se: Uto Jun 25, 2013 12:59 pm

Re: Naše kuce

Pet Jul 10, 2015 2:38 am

evo i konkretno emisije o ovom Prihvatilistu, jako lepa emisija o humanosti.
Korisnikov avatar
edin
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: alfa 156 1.9 jtd 2001 tuned end remaped; 2.0 ts RIP
Lokacija: zemun
Lokacija: Zemun;Beograd
Postovi: 7545
Pridružio se: Čet Nov 24, 2011 6:32 pm

Re: Naše kuce

Pet Jul 10, 2015 5:56 am

Koleza, svaka cast
“If a car doesn’t make you excited every time you climb inside, then it’s just a tool. And if it’s just a tool, you may as well use the bus”
Korisnikov avatar
Flavio
Uprava ARCS
Uprava ARCS
Garaža: ex 155 1.8 TS,
ex 1.8 T.S. KaraWagon
FL 147 120 TS
Stilo 80 JTD
Felicia Combi 75 I.E.
Lokacija: Srbistan
Lokacija: Požarevac
Postovi: 7781
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 7:03 pm

Re: Naše kuce

Sub Okt 29, 2016 9:31 am

Voleo je da se vozi u Alfi :(

Slika
Korisnikov avatar
Mitar
Garaža: Alfa Romeo 147 jtd
Lokacija: Bg
Postovi: 8
Pridružio se: Uto Dec 22, 2015 3:47 pm

Re: Naše kuce

Sre Dec 14, 2016 12:12 pm

Evo malo pravog sporta sa kerićima :)
Ovo smo moja terijerčina (od 4,8 kg :lol: ) i ja pre više od godinu dana:
[video][/video]

Povratak na “Cafeteria da Romeo”