BODOVI-Novi ZOBS

Offtopic, kafenisanje, itd...
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4319
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Re: BODOVI-Novi ZOBS

Pet Avg 28, 2009 12:21 am

Princip bodovanja je ok, ali skoro sve ostalo mi se ne svidja. Zakon je napralvjen represivno, policija je sada jos vise nego pre UVEK u pravu. Odgovornost putara je smanjena, tako da su vozaci uglavnom obrali bostan. Edukacija i preventiva - slabo sem poboljsanja u smislu procesa polaganja...ali sama edukacija nece biti nista mnogo bolja...i dlaje ce izlaziti vozaci-poluproizvodi iz auto skola. Isto kao i za motore - uveli su trostepene dozovle, ali problem je sto se mogu uvoziti krsevi od motora i sto je polaganje smesno.
Mene licno, najvise pogadja besmisleno nisko ogranicenje brzine koje ne prati razvoj autmobila i putne mreze.
Ne vidim kako ce uspesno da se bave preventivom protiv bahate i drske voznje. Ocigledno da je glavni ljatmotiv bio da se pritisne na ogranicenje brzine i da se pisu kazne za to
U bodovanju ima smesnih gresaka - voznja u jednosmernoj ulici u kontra smeru sto je klasican primer drske i bahate voznje - 2 boda, a gomila mnogo laksih prekrsaja 3 i 4 boda, itd, itd...Najsmesnije sto bi, u slacaju da na putu naletim na morona koji vozi preticajnom trakom i nece da se skloni (a kod nas ih Hvala bogu ima) i obidjem ga s desne strane (sto naravno ne primenjujem sem u krajnjoj nuzdi) dobiti za to 6 bodova, a ako vozim suprotnim smerom 2!!!
Voznja sa upaljenim svetlima...da pitas zakonodavca zasto je to uveo, verovatno bi samo slegao ramenima i nesto nalupetao. Isitna je da ta mera ni u cemu ne pomaze bezbednosti i to je dokazano. Zato je u Austriji (i jos negde, ne mogu da se setim...) to ukinuto...nego "videla zaba da se konj potkiva, pa hoce i ona"...Verovatgno je neki od tih "strucnjaka" presao granicu kod Madjara pre 10 godina, video da oni voze sa upaljenim svetlima i rekao - "e, to kad bismo uveli bili bismo blizi Evropi"...a putevi su nam bolji za Aziju, nego za Evropu...ne mozemo da sastavimo auto put do Novog Sada za ceo ljudski vek...ali bitno je da imamo upaljena svetla.
Smisle meru da starijim kolima radi dva puta godinje registracija...ok, pametno, ima gomila neispravnih krseva i to treba raditi...onda dolazimo do tehnickog problema - kada ce nasi tehnicki pregledi stvarno liciti na tehnicki oregled...ili ce ovaj sa krsom od kola ubuduce umesto jedne flase votke, prolaziti sa dve tehnicki pregled??? Tehnicki pregled je na Zapadu ozbiljna stvar i obavljaju ga jako dobri majstori. E, onda vezano za tu meru imamo klasicno zanemarivanje gradjana - ako vec hoces da kontrolises ispravnost starijih vozila, sto nije uvedeno parcijalno registrovanje autmobila na nekoliko meseci godisnje. Ima dosta oldtajmera koji se voze samo leti, neki od tih automobila ima veliku kubikazu...ima gomila penzionera koji svoju matoru Ladu samo leti voze do placa, ali ne - to bi znacilo neku ustedu gradjana, a to ne moze. Uvek je stap u ruci, a od sargarepe nista.
Zakon su pisali ljudi koji ne osecaju saobracaj, knjiski moljci koji hoce da se dopadnu nekima slepo kopirajuci norme koje kod nas nisu primenljive. A najgori zakon koji se primenjuje je bolji od zakona koji se ne primenjuje...a za ovaj zakon dosta stvari nece biti primenljivo.
Ima tu jos gomila gluposti, nego sam ovako napisao iz glave u jednom dahu...
Acqua-Olio-Benzina
Korisnikov avatar
REDZEP
Garaža: tomos APN 4,peglica,sporet na drva za rad preko zime
Lokacija: gde Timok pozdravlja Veljkov grad
Postovi: 581
Pridružio se: Pon Jul 27, 2009 11:26 pm

Re: BODOVI-Novi ZOBS

Pet Avg 28, 2009 1:43 am

Nemanja slazem se sa tobom.Najvise me iritira taj dupli tehnicki,pa ima toliko nas ljubitelja koji svoja kola drzimo u top formi,pa zar ce se za samo 6 meseci do novog tehnickog stanje znatno pogorsati,pa nisu to autobusi(kojima se kod nas radi teh na 6meseci)koji prelaze 200 000godisnje i kod kojih je mozda normalno raditi 2 puta godisnje tehnicki,koliko se secam,u francuskoj se radi na 2 godine cini mi se,u Britaniji je obavezna promena kocionih creva na 2 god(odlicno),Kanada i Amerika ranije nisu imale tehnicki posle prodaje novog auta ali su imale kontrolni na spec sleperu u sred nedodjije,pa cik ko sme da krene sa neispravnim autom.
Drugo,u toku sam oko uvodjenja parcijalne registracije auta,i placanja po istom principu 1 dan registracije kosta -cena podeljeno na 365,namenjena vlasnicima klasika i automobilima koji nisu predvidjeni za zimske uslove BUGGY...
Predlozeno je da vlasnici tih automobila placaju znatno niza osiguranja jer spadaju u grupu najmanjeg rizika(ne voze po kisi,ledu,snegu...i vode racuna o pre svega svom autu.
Provlaci se i prica vec vise godina o trajnoj registraciji takvih automobila, s tim da ce uverenje da je to bas auto za tu grupu davati klubovi ili tako nekako..
Koliko li ce se klubova GOLF2D osnovati ako se uvede taj propis :rotfl: ???
PRedlagaci su iz sveta automobila i sve u cilju da se zadrzi i sacuva tehnicko blago,da li je onima gore jasno o cemu se radi ili na nas gledaju kao na BAGRU a favorizuju kolektivne sportove i tenis od juce i plivanje.Kada ce nas da pogledaju,ima toliko ljudi koji bi mozda uvezli neki vredan primerak koji je mladji d 1971 ,koji nesto znaci pre svega,pa nije auto samo prevoz...
mada Ko sto Nemanja Vujadin rece,do novog Sada put za ceo ljudski vek a propisi normalnih zemalja verovatno posle nekog novog potopa...
Birokratski pacovi,knjiski moljci,cate i catice koje nemaju pretstavu o zivotu prave takve budalastine.
Korisnikov avatar
vojaalfa
Drug Član
Drug Član
Garaža: 156 1.8TS SW
Lokacija: Beograd
Lokacija: Bgd-Zarkovo
Postovi: 2009
Pridružio se: Pon Dec 01, 2008 3:42 pm

Re: BODOVI-Novi ZOBS

Pet Avg 28, 2009 8:34 am

E pa sad moram i ja da kazem koju. Nema bas mnogo veze sa temom ali eto. Dakle posto sam se pre sest godina preselio iz Kikinde (mali grad na severu Banata) u Beograd jasno mi je zasto je u Beogradskom saobracaju uvek stanje blizu kriticne mase ali mi nije bilo jasno zasto je u Kikindi guzva. Dakle nemogu da verujem ali tako je a tako je i u svim ostalim gradovima u Srbiji od kad je uvedena naplata parking mesta :blink: Ljudi pa u tom mestu i da svaki stanovnik ima svoje vozilo ne bi bilo guzve oko parkiranja, e ali mora se uzme neka para moraju da se zaposle miljenici partije koja je na vlasti i koja je sklopila takav ugovor a da nepricam da su napravili guzvu ni zbog cega.
Ni u Beogradu nije nista bolje po tom pitanju. Resenje im je da naplate (na kraju ce u Drlupi ispred kuce seljaku da naplacuju parking recimo 17-ta zona) a sto su zbog toga napravili jos vecu guzvu nikom nista. Pa zasto nezatvore uzi centar grada za saobracaj a umesto sto prodaju gradsko ( citaj nase ) zemljiste raznoraznim secikesama neizgrade garaze i parkove pa da lepo ko covek parkiras auto pa na posao prevozom.
Ne bih vise mada ima dosta toga :wave:
Korisnikov avatar
Blade
Drug Član
Drug Član
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 156 TI (Chadjava)
Alfa Romeo 156 V6 SP2 '02
Alfa Romeo 33 Veloce `88
Alfa Romeo 33 Permanent 4
Alfa Romeo 166 3.2
Ex: Alfa Romeo 33 S2 QV `89 part car
Ex: Alfa Romeo 156 2.5 V6 SP3 '01
Ex: Alfa Romeo 33 S3 part car
Ex: Alfa Romeo 33 S2 1.7 QV part car
Ex: 33 S1 1.3
Lokacija: Zemun
Lokacija: Zemun
Postovi: 1841
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 2:14 am

Re: BODOVI-Novi ZOBS

Pet Avg 28, 2009 4:31 pm

REDZEP napisao:Aha..a jel kaze nesto za neispravnost svetlosne signalizacije,oce li
pubovi konacno da nameste da im rade sve pozicije i oba fara???????
To se nikad nece desiti patrole po zemunu voze samo na jednu poziciju a koliko su pametni mozda ne znaju da upale kratka :doh:
Ma sto se tice zakona isti k.... ima da ispastaju oni koji nemaju oni koji imaju plate pa prave prekrsaje i dalje.
Tehnicka kontrola ma samo da ne zaboravim kada treba da radim ispravan auto zelim zbog sebe prvenstveno a i tamo proveravaju da li koci i kako, broj sasije i broj motora i to je to mada meni drugar ne gleda brojeve gledo pre 3 godine i to je to valjda ga mrzi . SRBIJA :rotfl:
Jednom alfa uvek alfa !!!
Prva. druga serija 33 1.7 Veloce
Druga. treca serija 33 Permanent 4
Treca. Macchina bella 1.9 16v
Četvrta. 156 V6 Sp2 ili TI work in progress
Peta. 166 FL 3.2
Korisnikov avatar
dejan555
Garaža: 147 2.0 TS selespeed
Piaggio X8 200ccm
Lokacija: Klagenfurt am Wörthersee
Postovi: 1428
Pridružio se: Pet Jun 12, 2009 8:26 pm

Re: BODOVI-Novi ZOBS

Ned Avg 30, 2009 10:17 pm

Što se tehničkog pregleda tiče,
verujem da većina "majstora" na tehničkom
ni ne zna gde se nalaze brojevi šasije i motora na novijim vozilima.

Inače, tehnički se prolazi za 1 crvenu kakav god da je auto,
za 2 crvene auto ne mora da bude prisutan,
a kako je smešan tehnički za motocikle da ne pričam !!!
Korisnikov avatar
nemkebg
Garaža: nekad Opel Astra Bertone 2.0 Turbo
sada Corsa 1.0 12v
Lokacija: Beograd, Zarkovo, Novi Sad, Detelinara
Postovi: 434
Pridružio se: Pon Dec 22, 2008 5:38 pm

Re: BODOVI-Novi ZOBS

Ned Avg 30, 2009 10:44 pm

Ko vozi besan auto nema da brine, a mi ostali cemo da ostajemo bez dozvola i bez kola zbog gluposti... a ovi ce i dalje da divljaju i da rade sta pozele, jbg moze im se... to je nasa realnost, to je nasa Srbija...
mada realno samo postujes propise i nema da brines... mogli su makar da podignu ogranicenje na autoputu na 130, 140....
Toyota je mozak
Aston Martin je lice
Kadilak je stomak
Alfa Romeo je srce i dusa...
Korisnikov avatar
Mique
Contact:
Garaža: Mercedes GL500 4Matic
Audi TT Quattro
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd - Žarkovo
Postovi: 2342
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 9:09 am

Re: BODOVI-Novi ZOBS

Ned Avg 30, 2009 10:46 pm

Da imamo neki auto put pa i da podignu a ovako sa ovim putem i ovim ogranicenjem svake nedelje desetak ljudi izgubi zivot :(
Postoje 2 vrste telefona : Nokia i ostali
Postoje 2 vrste konzola : Sony i ostali
Postoje 2 vrste automobila : Alfa i ostali
Korisnikov avatar
REDZEP
Garaža: tomos APN 4,peglica,sporet na drva za rad preko zime
Lokacija: gde Timok pozdravlja Veljkov grad
Postovi: 581
Pridružio se: Pon Jul 27, 2009 11:26 pm

Re: BODOVI-Novi ZOBS

Ned Avg 30, 2009 11:26 pm

ma sta vise da komentarisemo,
sad ce kinezi da nam prave mostove i puteve,kineski standard...
pa oni i nemaju brugu o coveku...ima ih milijarde...
ako padne most i ode u Dunav 300 ljudi,ko te pita...
Korisnikov avatar
Blade
Drug Član
Drug Član
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 156 TI (Chadjava)
Alfa Romeo 156 V6 SP2 '02
Alfa Romeo 33 Veloce `88
Alfa Romeo 33 Permanent 4
Alfa Romeo 166 3.2
Ex: Alfa Romeo 33 S2 QV `89 part car
Ex: Alfa Romeo 156 2.5 V6 SP3 '01
Ex: Alfa Romeo 33 S3 part car
Ex: Alfa Romeo 33 S2 1.7 QV part car
Ex: 33 S1 1.3
Lokacija: Zemun
Lokacija: Zemun
Postovi: 1841
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 2:14 am

Re: BODOVI-Novi ZOBS

Pon Avg 31, 2009 12:58 am

Kojih 130-140 na auto putu :doh: evo ti moj dogadjaj od sinoc
Vozam Novosadskim auto putem od lakat krivine prema zagrebackom cc 80 kmh i ispred mene golf 2 cadi ubija, ja kulturno blicnem dva puta da se skloni ali ne baja nabode pun gas a i dima duplo vise iz onog remusa :doh:
Posto ne volim da sviram kulturno mu se nabijem u dupe cetvrtom laganica i tek onda se obrijani baja sklanja sa pravca mozda oko 100 ;)
A ja jos kulturnije u trecu i pun gas a zvuk da se smrznes i od napred zbog protocnog filtera i nazad zbog visokih obrtaja nisam spustao gas sve do 7500 :grin: on ko da je stao a ja odlazim ali tu je jos i dobar put.
Dalje penjem se na zagrebacki prema gradu i posto su i sa te strane od skoro postavljeni lezeci policajci :doh: (one ogromne pukotine na putu koje vire oko 5 cm ko lezeci mozda i gore) pre su samo bile od grada prema Zemunu a sada u oba pravca ja usporim na oko 80 ne mozes vise definitivno previse mi udara i tad me sve boli po trapovima pogotovo moje gume 195/45 na 16 pa i frka za felne :blush: i posle par minuta taj isti baja me stize a neki klinja (12-13 godna) se okrece ibezumljen da vidi alficu znas koju je facu slozio ono kao nemoguce i ne moze da veruje :grin: A ja kao kuliram lagano a ne smem da stisnem gas i ako zurim jer je nemoguce voziti brzo na tom delu :banghead:
Poenta price da tu deonicu i taj deo puta nije za vise ide sve na trapove :bye: katastrofa je i nas auto put bas je u Ku.... i kako ljudi da ne izgube kontrolu nad kolima kada naletis na ogromne rupe a magistrale i ostale puteve da ne spominjem pogotovo one glupe kolotraze ili kako se zovu i sahtove koji su pod obavezno propali jedno 7-10 cm unutra u asfalt :banghead:
Jednom alfa uvek alfa !!!
Prva. druga serija 33 1.7 Veloce
Druga. treca serija 33 Permanent 4
Treca. Macchina bella 1.9 16v
Četvrta. 156 V6 Sp2 ili TI work in progress
Peta. 166 FL 3.2

Povratak na “Cafeteria da Romeo”