Paznja: Alfa 147 i kradja!

Offtopic, kafenisanje, itd...
ki
kilson
Drug Član
Drug Član

Paznja: Alfa 147 i kradja!

Uto Jan 05, 2010 12:41 pm

Savet svim vlasnicima Alfi 147 da pojacaju obezbedjenje svojih ljubimica obzirom da su se lopovi izgleda okrenuli i ka nasem omiljenom brandu;

U poslednjih nedelju dana sam saznao za jedan neuspeo pokusaj kradje - verovatno zbog dodatnog obezbedjenja (dodatna mehanicka zastita u letvi volana) i jedan pokusaj koji je na zalost uspeo.

Dakle, neki od saveta bi bili da se poradi na mehanickoj zastiti ili npr. skrivenim mikroprekidacima obzirom da "nocnim bravarima" nije problem uci u automobil.
Bogdan156
Garaža: Alfa Romeo 156 2.4 JTD M-jet
Postovi: 1221
Pridružio se: Sub Jun 13, 2009 9:18 am

Re: Paznja: Alfa 147 i kradja!

Uto Jan 05, 2010 1:12 pm

Au brate ne mogu da verujem...
Korisnikov avatar
cuno
Garaža: AUDI S4 B7 Avant
Lokacija: Pancevo
Lokacija: Pančevo
Postovi: 261
Pridružio se: Sre Jul 01, 2009 11:41 am

Re: Paznja: Alfa 147 i kradja!

Uto Jan 05, 2010 1:14 pm

A 156-ice? Ima li za njih ovakvih informacija?
ki
kilson
Drug Član
Drug Član

Re: Paznja: Alfa 147 i kradja!

Uto Jan 05, 2010 3:23 pm

Nemam info za 156..
milance
Contact:
Garaža: alfa romeo 147 1.9 jtd 16v
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 561
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 10:12 am

Re: Paznja: Alfa 147 i kradja!

Uto Jan 05, 2010 3:27 pm

a odakle ti info za 147???
jel proverena informacija ili rekla kazala??
NE ZELIM DA VREDJAM SAMO PITAM :arflag
Korisnikov avatar
Alphaville
Garaža: Ar 159 1.9
(Ex)Ar156 1.8
Lokacija: Lucani
Lokacija: Lucani
Postovi: 402
Pridružio se: Ned Nov 29, 2009 2:22 pm

Re: Paznja: Alfa 147 i kradja!

Uto Jan 05, 2010 4:14 pm

Znaci mi smo ostali postedjeni(Ko nema 147-icu) :grin:
testera
Garaža: Alfa Romeo 159 2.0 170 CV berlina
Lokacija: bg
Lokacija: Beograd
Postovi: 205
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 8:37 pm

Re: Paznja: Alfa 147 i kradja!

Uto Jan 05, 2010 4:17 pm

Milance, ako nemas nameru da vredjas mozda bi trebao pitanje da postavis drugacijim tonom. :grin:

Ne vidim razloga zasto se ne bi krale Alfe, ako je provaljen Cripto3. Provaljene kartice za megana I clio pa ih kradu, a nikada nisu.
Razlog za kradju tih vozila lezi u cinjenici da 95% vlasnika Italijanskih vozila nema nikakavu mehanicku zastitu pod izgovorom da se Italijani ne kradu. Isto vazi i za Francuze i druga vozila koja nisu u toj za kradju kriticnoj grupi. Ima tehnologiju za kradju i nezasticen auto odvozi za par minuta, dovoljno je da ga proda u delove(auto otpada bez porekla delova koliko hoces). Znaci uz pravi alat laka para. :(
Zato ne cekajte da cujete od nekoga da su poceli da kradu Alfe, nego stavljajte odmah bilo kakvu mehanicku zastitu i bice dovoljna da lopova odvrati od vase Alfe.
milance
Contact:
Garaža: alfa romeo 147 1.9 jtd 16v
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 561
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 10:12 am

Re: Paznja: Alfa 147 i kradja!

Uto Jan 05, 2010 4:24 pm

skroz slucajno sam ukljucio caps look.
moja greska :D
JaMaL
Garaža: 75 TS
75 TB
Lokacija: Severno od Albukerkija
Lokacija: Bgd
Postovi: 1369
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 9:04 pm

Re: Paznja: Alfa 147 i kradja!

Uto Jan 05, 2010 7:13 pm

Sta podrazumevas pod mehanickom zastitom... prekidac struje... nadje se... ne uvek lako ali se nadje...ako je u kabini sto je kod 99% ljudi, vadjenje akumulatora, odlican nacin da dobijes kilu... ukrasce ga za 7 dana jer su provalili foru...

jedina sigurna solucija je da izvadis komp iz kola i poneses ga kuci... sto je totalna paranoja...

pametna stvar bi mozda bila ugraditi prekidac na + protokomera i ustekati ga pod haubu... ili neko nepristupacno, nelogicno mesto... onda auto nece nikako upaliti... osim ako nema plin... :)

lavlja kandza se skida... i sve ostale kljuceve ispod volana i gluposti su provalili...

a uvek mogu da ga odnesu :)

sta je po vama pametna mehanicka zastita?
Bogdan156
Garaža: Alfa Romeo 156 2.4 JTD M-jet
Postovi: 1221
Pridružio se: Sub Jun 13, 2009 9:18 am

Re: Paznja: Alfa 147 i kradja!

Uto Jan 05, 2010 7:19 pm

Mislim da je odavno jasno da ukoliko se bas zainate ukrasce ti auto 100 % tako da ne razumem poentu tvog posta. Ovo je cisto obavestenje da se uradi koliko moze da se to spreci, da se makar pomuce ljudski. Ja cu svakako staviti zastitu na moju kada bude stigla nazad, lavlja kandza ili jos bolje neki prekidac struje i parkiranje ispod prozora...
Korisnikov avatar
Nikola
Contact:
Garaža: AR 156 1.9 JTD
Lokacija: Obrenovac
Postovi: 136
Pridružio se: Ned Feb 15, 2009 5:23 pm

Re: Paznja: Alfa 147 i kradja!

Uto Jan 05, 2010 7:56 pm

Nisam jos cuo da su nekom ukrali auto sa "sapa sistem"-om, zakljucava se letva volana! Ja imam cobrin alarm, zadovoljan sam!
Korisnikov avatar
Vuk 166
Garaža: A6 C7 3.0 TDI '13
166 FL 2.0 TS '05
166 V6 TB '00
Ex 166 3.0 Sportronic '98
Lokacija: NI
Lokacija: 18000
Postovi: 1392
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:20 pm

Re: Paznja: Alfa 147 i kradja!

Uto Jan 05, 2010 8:16 pm

Definitivno ubacujem kod kljuc u julku,jeste da ima skoro 30 godina...ali nikad se ne zna sta nekome moze da padne na pamet... :banghead:
Nego znate li mozda kako uspevaju da srede kod kljuc? Ok,mogu i ja da ga prehebem ali mi treba 2-3 sata,a oni to rade za nekoliko minuta jbt?!? :blink:
Korisnikov avatar
Nikola
Contact:
Garaža: AR 156 1.9 JTD
Lokacija: Obrenovac
Postovi: 136
Pridružio se: Ned Feb 15, 2009 5:23 pm

Re: Paznja: Alfa 147 i kradja!

Uto Jan 05, 2010 9:00 pm

Kazu iskusni ljudi da se najvise treba paziti svoje lakovernosti! Znaci ono, ostavis kljuceve liku u perionici na pola sata, ostavis nekom mehanicaru na 2-3h itd! Znaci pouku nije tesko zakljuciti?! ;)
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Paznja: Alfa 147 i kradja!

Uto Jan 05, 2010 9:06 pm

kad pomenu mehanicare, skoro ovde kod mene uhapsili 2 lika koji su drzali servis i krali musterijama kola, ono kao ostavis auto na 2-3 dana dok ne stigne deo ili dok dodje na red i sl. i oni ga prodaju u medjuvermenu :rolleyes: ne znam kako su folirali ljude tj kako su im objasnjavali sta je sa kolima ali ipak su uspevali da prevare narod :blink: ne znam koliko su kola odradili i koliko je to trajalo ali fora je debilna skroz a jos debilniji narod koji je verovao i kojima su servirali razne verovatno vrlo glupe price
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
Alphaville
Garaža: Ar 159 1.9
(Ex)Ar156 1.8
Lokacija: Lucani
Lokacija: Lucani
Postovi: 402
Pridružio se: Ned Nov 29, 2009 2:22 pm

Re: Paznja: Alfa 147 i kradja!

Uto Jan 05, 2010 9:17 pm

Kad bih mogao da osiguram svoj auto kao betmen njegov bio bih happy :grin:
testera
Garaža: Alfa Romeo 159 2.0 170 CV berlina
Lokacija: bg
Lokacija: Beograd
Postovi: 205
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 8:37 pm

Re: Paznja: Alfa 147 i kradja!

Uto Jan 05, 2010 9:24 pm

JaMaL napisao:Sta podrazumevas pod mehanickom zastitom... prekidac struje... nadje se... ne uvek lako ali se nadje...ako je u kabini sto je kod 99% ljudi, vadjenje akumulatora, odlican nacin da dobijes kilu... ukrasce ga za 7 dana jer su provalili foru...

jedina sigurna solucija je da izvadis komp iz kola i poneses ga kuci... sto je totalna paranoja...

pametna stvar bi mozda bila ugraditi prekidac na + protokomera i ustekati ga pod haubu... ili neko nepristupacno, nelogicno mesto... onda auto nece nikako upaliti... osim ako nema plin... :)

lavlja kandza se skida... i sve ostale kljuceve ispod volana i gluposti su provalili...

a uvek mogu da ga odnesu :)

sta je po vama pametna mehanicka zastita?

Pod mehanicaka mislim na mehanicka, a ne na elektronska. Meni maznuli jedan auto obezbedjen i mehanickom i elektronskom zastitom tako da mi je potpuno jasno da ga ne mozes 100% zastititi. ;)
Na Alfu od 5000 evra stavi zeder, lavlju sapu, sapa sitsem. iglu, multi t lock, bilo sta sem sipke sa pijace od 500 din. i imace efekta. Sve sto stavis oduzima vreme, i samo to mozes. Alfe nisu vozila koja se lako prodaju i samim tim nisu nesto preterano interesantne lopovima, ali je problem kada se oslonimo samo na to i na kljuc sa cipom koji kod Alfe i nije los, ali se vremenom provali. A kada ga provale auto bez mehanicke zastite, a sa cip kljucem odvoze brze nego ja sa original kljucem. ;)
Korisnikov avatar
cuno
Garaža: AUDI S4 B7 Avant
Lokacija: Pancevo
Lokacija: Pančevo
Postovi: 261
Pridružio se: Sre Jul 01, 2009 11:41 am

Re: Paznja: Alfa 147 i kradja!

Uto Jan 05, 2010 9:49 pm

E do qrca, taman sam mislio da sam se za neko vreme kurtalisao troškova kad eto nove brige!!!!

Da stavim zeder?? Koja je cena za 156-icu da li neko zna?

:wave:
Korisnikov avatar
dejan555
Garaža: 147 2.0 TS selespeed
Piaggio X8 200ccm
Lokacija: Klagenfurt am Wörthersee
Postovi: 1428
Pridružio se: Pet Jun 12, 2009 8:26 pm

Re: Paznja: Alfa 147 i kradja!

Uto Jan 05, 2010 10:05 pm

Pod mehaničkom zaštitom mi odma pada napamet vezivanje auta lancem za
drvo ili banderu ... ako je dobro za motor što ne i za auto :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Ali šta smo ovde novo čuli???
Da se automobili kradu ??? To smo znali ...
Da se 147ice kradu ? Dok ih nije bilo na svakom ćošku
nisu ni mogli mnogo da ih kradu ...
a što ih je više povećala se i potražnja za delovima ...
i gde su vam ti silni otpadi sa Alfama bez porekla ???
testera
Garaža: Alfa Romeo 159 2.0 170 CV berlina
Lokacija: bg
Lokacija: Beograd
Postovi: 205
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 8:37 pm

Re: Paznja: Alfa 147 i kradja!

Uto Jan 05, 2010 10:19 pm

Mislim da ce biti mnogo lakse da nam ti kazes samo jedan otpad koji ima vozila sa poreklom.
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Paznja: Alfa 147 i kradja!

Uto Jan 05, 2010 10:29 pm

Koliko god tema bila ružna i sama pomen krađe donosila glavobolje, ipak provejava i jedan zanimljiv zaključak - izgleda da Alfa nije baš toliko nepouzdana niti je se lopovi baš toliko gnušaju kako se do sada mislilo :)
Ali šalu na stranu, uvek bih i svima savetovao da dobro zaštite svoju imovinu koju su teškom mukom stekli, ma šta da je u pitanju! Ružna su ovo i čupava vremena! Ja ovako paranoičan kakav jesam u 156-icu sam ugradio alarm čim sam je kupio, dok sam pride nabavio i Lavlju kandžu! Čak sam i kod električara napravio i jednu malu i jeftinu zamku kada je paljenje u pitanju, tako da sam nakon svega mogao mirno da spavam! Naravno da ako se neko baš namerači, onda nikakva zaštita ne pomaže, ali pored ovoliko besnih i skupih automobila na ulici, da li će neko baš tako da se zalepi na naše "jeftine i mrske" Alfe, pa da otvara i elektronske i mehaničke zaštitne sisteme odjednom!?
Mnogi su mi se smejali uz komentare da Alfe ne bi neko odvezao ni da ih ostavljamo širom otvorenih vrata, ali što se mene tiče, samo neka se oni smeju i dalje, jer miran san nema cenu...
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Korisnikov avatar
Nikola
Contact:
Garaža: AR 156 1.9 JTD
Lokacija: Obrenovac
Postovi: 136
Pridružio se: Ned Feb 15, 2009 5:23 pm

Re: Paznja: Alfa 147 i kradja!

Uto Jan 05, 2010 11:19 pm

Da je kriza, to nam je svima poznato! Kako kod radnika tako i kod "lopova"! Ovakva atmosfera je samo jos vise pogodovala njihovom "zanatu"! Verovatno je to uticaj prilagodjavanja nastaloj situaciji, pa su poceli i da kradu ono sto se do pre godinu dana smatralo "nepozeljnom robom"! Moguce je da dosta vozila "otudjuju" i zbog otkupa, ako ustanove da doticni vlasnik "pozajmljenog" vozila poseduje odredjena finansijska sredstva!
Npr. leta prosle godine je za jedno vece ukradeno 11kom. klia, bilo je i belih! Nijedno vozilo nije posedovalo dodatni vid zastite! To je informacija iz AMSS-a. Posle toga, nisu hteli, kasko da osiguraju ni jedno vozilo bez dodatne zastite!
Korisnikov avatar
dejan555
Garaža: 147 2.0 TS selespeed
Piaggio X8 200ccm
Lokacija: Klagenfurt am Wörthersee
Postovi: 1428
Pridružio se: Pet Jun 12, 2009 8:26 pm

Re: Paznja: Alfa 147 i kradja!

Uto Jan 05, 2010 11:51 pm

testera napisao:Mislim da ce biti mnogo lakse da nam ti kazes samo jedan otpad koji ima vozila sa poreklom.
Evo ovaj otpad sa foruma ... ;)
Koje još otpade za Alfe imamo u blizini BG ???

Dobro si se setio i kaska ... jedino mi nije jasno kako osiguranja mogu da
uslovljavaju sa "dodatnom zaštitom" :scratch: :scratch: :scratch:
Otkud oni znaju da li sam ja večeras baš stavio kandžu ili nisam ??? :confused:

Inače, kad već pominjemo Renault da kažemo da ni oni nisu bili
na meti lopova, baš kao ni Alfe, dok se nisu masovnije pojavili kod nas.

A ako hoćemo zaista da analiziramo situaciju da vidimo šta su od zaštite
imale pomenute 147-ice?
Kakva je situacija sa fabričkim alarmom? I to je česta pojava na 147 iz inostranstva.
ki
kilson
Drug Član
Drug Član

Re: Paznja: Alfa 147 i kradja!

Sre Jan 06, 2010 12:13 am

milance napisao:a odakle ti info za 147???
jel proverena informacija ili rekla kazala??
NE ZELIM DA VREDJAM SAMO PITAM :arflag
Informacije su 100% tacne. A kada nisu, uvek napomenem. ;)

Jamal, kada kazem mehanicka zastita, onda je mehanicka zastita u pitanju. Mozda je puka sreca ili nesto trece, ali prvi auto je to imao i na svu srecu nije dobio noge.

Molim ostale da se ne bave teorijama zavere i pricama o teskom zivotu u zemlji Srbiji, otpadima itd... Naslov teme je jasan da jasniji ne moze biti.
ki
kilson
Drug Član
Drug Član

Re: Paznja: Alfa 147 i kradja!

Sre Jan 06, 2010 12:27 am

cuno napisao:E do qrca, taman sam mislio da sam se za neko vreme kurtalisao troškova kad eto nove brige!!!!

Da stavim zeder?? Koja je cena za 156-icu da li neko zna?

:wave:
Stavi makar nalepnice mozda ce psihologija uciniti svoje... :)
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Paznja: Alfa 147 i kradja!

Sre Jan 06, 2010 12:38 am

:D moj cale nekad lepio nalepnice od alarma na stakla bas iz tog razloga, mada tad je bilo drugo vreme a alarmi ne tako popularni pa je verovatno i znacilo :D
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji

Povratak na “Cafeteria da Romeo”