Novi zakon o saobracaju...

Offtopic, kafenisanje, itd...
Korisnikov avatar
caldari
Garaža: Alfa 164 V6 24 v '94 nero amore
KIA Sorento 3.5 V6 24v '05
Renault Kangoo '02
VW Caddy '08
Lokacija: Stockholm
Postovi: 378
Pridružio se: Pon Sep 14, 2009 3:07 pm

Re: Novi zakon o saobracaju...

Sre Dec 02, 2009 10:05 am

Da vas ne loze ovaj zakon je brutalan... znaci ni pola od ovoga nema u EU recimo kazneni poeni postoje samo po negde u svetu... e sad ako uzmemo u obzir broj nastradalih i broj pijanih u saobracaju treba ostro ali bih rekao da ce ovde najebati ceo razred jer je perica uvatio maricu...

U svedskoj gine isti broj ljudi u saobracajnim nesrecama kao u Srbiji broj stanovnika priblizno isti i to ovde se skoro nikad ne pije radnim danom mnogo se vozi pazljivo
i saobracajna kultura je na viskoom nivou.. po struci sam profi vozac i ovo tvrdim iz lichnog iskustva ALI gde gine toliki narod

1 Pijani vikendom
2 Napaljeni 18-godishnjaci sa brzim i jakim automobilima

Kako je to reseno tako sto su kaznili kompletnu vozachku populaciju ne..
za malo tezi oblik pijanstva znachi 0.5 pa na gore moze da ti napise mesec daana pase i to odmah i to direktno bez sudije znachi ne daj boze da se svadjash i opiresh uzimaju ti dozvolu odmah i do 1-2 god i plus pshihijatasrko lechenje od 6 meseci.
Klincima su napravljene 2-3 staze organozovani malo bolje street race uz kontrolu policije tako da se trkaju tamo i gde treba i narod i dalje gine bar 500 godishnje....
Statistika je kao bikini pokaze sve a ne pokaze nista a nas zakonodavac je recimo bukvalista prochitao koliko je lose stanje u saobracaju i opalio po raji gore nego Turci. I ovde je zbranjen radar detektor ali ima fora.. Inache ja ne vozim brzo tako da se ne smaram... ima previse policije u civilnim autima.. sto je u stvari i najbolja mera.
Bogdan156
Garaža: Alfa Romeo 156 2.4 JTD M-jet
Postovi: 1221
Pridružio se: Sub Jun 13, 2009 9:18 am

Re: Novi zakon o saobracaju...

Sre Dec 02, 2009 10:50 am

Generalno ogranicenja su za mene debilna sto se brzine tice. 50 km/h u gradu? Ma daj, ja licno vozim u proseku 80-90 zavisi od toga gde se krecem i da li je guzva. Jedino pozdravljam svetla i danju i ostrije kaznjavanje voznje pod alkoholom i narkoticima, takvi izazivaju najvise nesreca. A za nas koji volimo malu ostriju voznju, neka nam je Bog u pomoci ako bude ovako.
Korisnikov avatar
vojaalfa
Drug Član
Drug Član
Garaža: 156 1.8TS SW
Lokacija: Beograd
Lokacija: Bgd-Zarkovo
Postovi: 2009
Pridružio se: Pon Dec 01, 2008 3:42 pm

Re: Novi zakon o saobracaju...

Sre Dec 02, 2009 10:53 am

Da li znate koliko je tesko od skora upisati policijsku akademiju? :shock:
Bogdan156
Garaža: Alfa Romeo 156 2.4 JTD M-jet
Postovi: 1221
Pridružio se: Sub Jun 13, 2009 9:18 am

Re: Novi zakon o saobracaju...

Sre Dec 02, 2009 11:05 am

vojaalfa napisao:Da li znate koliko je tesko od skora upisati policijsku akademiju? :shock:
Nije tesko? Ortak ove godine upisao bez problema.
Korisnikov avatar
alfaholic
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 146 ti '97. ex
Alfa Romeo 156 1.8 TS '05.
Lokacija: Pancevo
Postovi: 1121
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 8:16 pm

Re: Novi zakon o saobracaju...

Sre Dec 02, 2009 12:17 pm

Prosto je nemoguce sacuvati se od ovih poena i kazni, jer toliko je stvari za sta moze da te kazni, da prosto trebas da krenes dva sata ranije da bi sve to ispostovao i stigao na vreme..
Pre par dana probam sve po PS-u, ogranicenja, prestrojavanja i u 29. na onom malom kruznom toku kod Banije udjem i da ne idem okolo, samo se vratim par metara i udjem u ulicu, kad tamo plavci... Pitaju znam li da ne smem... ;)
Kazu samo proveravaju, a nisu me videli odakle sam dosao, pa nista nisu pisali...
Ima takvih situacija gomila, prosto je nemoguce da sve bude po propisu..
milance
Contact:
Garaža: alfa romeo 147 1.9 jtd 16v
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 561
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 10:12 am

Re: Novi zakon o saobracaju...

Sre Dec 02, 2009 12:20 pm

Bogdan156 napisao:Generalno ogranicenja su za mene debilna sto se brzine tice. 50 km/h u gradu? Ma daj, ja licno vozim u proseku 80-90 zavisi od toga gde se krecem i da li je guzva. Jedino pozdravljam svetla i danju i ostrije kaznjavanje voznje pod alkoholom i narkoticima, takvi izazivaju najvise nesreca. A za nas koji volimo malu ostriju voznju, neka nam je Bog u pomoci ako bude ovako.

druze bez uvrede taj tvoj prosek je prevelik i nemas pojma koliko rizican.radim u hitnoj trenutno i nagledao sam se svega i veruj da je OGROMNA razlika kada udaris pesaka ne daj boze sa 50 i sa 90.
a svetla danju ti uopste nisu potrebna jer ih ceo normalan svet izbacio iz zakona,u HR gde su bila obavezna od prosle godine vazi samo u zimskom periodu.
svi mi volimo brzu voznju ali jbg....
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Novi zakon o saobracaju...

Sre Dec 02, 2009 12:31 pm

po meni je idiotizam da se svetla pale preko cele godine, sta ti znace svetla kad opekne zvezda u sred leta, ionako vecina krseva ima slaba svetla tako da se nece ni primecivati od sunca, po meni je logicno da ih koristimo samo preko zime, kad je kisa ili oblacno jer to jedino ima smisla a u sred leta preko dana su bespotrebna totalno ali jbg ceo ovaj novi zakon nam je idotski osmisljen pa je to najmanja briga :glare:
slazem se za brzinu, tih 80-90 je previse za voznju po gradu!

ja jos uvek ne mogu da prestanem da se cudim raznim(većini) glupostima iz novog zakona :doh:
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Bogdan156
Garaža: Alfa Romeo 156 2.4 JTD M-jet
Postovi: 1221
Pridružio se: Sub Jun 13, 2009 9:18 am

Re: Novi zakon o saobracaju...

Sre Dec 02, 2009 12:33 pm

@Milanche
Slazem se mozda jeste previse, ali evo ti npr jurija gagarina ulica, zivim tu pa zato pricam. Tu je ogranicenje 50, a 3 trake, pa ko tu jos vozi 50? Kada sam rekao prosek lose sam se izrazio, ali kada se krecem takvim ulicama a na Novom Beogradu ih ima dosta vozim tom brzinom.
milance
Contact:
Garaža: alfa romeo 147 1.9 jtd 16v
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 561
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 10:12 am

Re: Novi zakon o saobracaju...

Sre Dec 02, 2009 12:38 pm

razumem te druze sta govoris i ja nekada vozim tako kada zurim ali zaista treba paziti jer jedan minut nepaznje moze da ti sredi ceo zivot.
trudim se da se uvek pridrzavam ogranicenja..
a i svugde u evropi je takvo ogranicenje,tako da se trudim da ne mozgam previse da li je to u redu ili ne.
ipak je to neko puno pametniji od mene to osmislio i odredio.
Korisnikov avatar
dexxxter
Garaža: 156 2.0 TS 16v
166 Facelift 3.2 V6 24v
Lokacija: Beograd
Postovi: 967
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 9:32 pm

Re: Novi zakon o saobracaju...

Sre Dec 02, 2009 12:40 pm

Bolje 15 minuta kasnije, nego 30 godina ranije!!! ;)
Slika
milance
Contact:
Garaža: alfa romeo 147 1.9 jtd 16v
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 561
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 10:12 am

Re: Novi zakon o saobracaju...

Sre Dec 02, 2009 12:48 pm

PODRZAVAM :arflag
Bogdan156
Garaža: Alfa Romeo 156 2.4 JTD M-jet
Postovi: 1221
Pridružio se: Sub Jun 13, 2009 9:18 am

Re: Novi zakon o saobracaju...

Sre Dec 02, 2009 12:51 pm

Ma ne zurim ja nigde, samo volim brzinu. :D
Korisnikov avatar
sErGiO
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 156SW 1.8TS
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 5764
Pridružio se: Pon Nov 24, 2008 3:11 pm

Re: Novi zakon o saobracaju...

Sre Dec 02, 2009 1:10 pm

Hehehe svetla po danu, pa ja vidim da po najvećoj magli svaki 3. auto uopšte ne pali svetla i to naravno niko ne kažnjava :banghead:
Ono što mene naročito nervira je tehnički pregled za vozila starija od 15 godina koji će biti obavezan na svakih 6 meseci a pritom će sam tehnički da poskupi nekoliko puta. Umesto da ljudi tih 4-5 hiljada koje će da daju za drugi tehnički pregled ulože u nove pločice, diskove, amortizere, kočiona creva i slično moraće da ih daju državi :banghead:
Purezza di linea e prefezione del meccanismo - Alfa Romeo
l silenzio notturno è stato disturbato bruttamente dalla musica del mio cuore sportivo!
JaMaL
Garaža: 75 TS
75 TB
Lokacija: Severno od Albukerkija
Lokacija: Bgd
Postovi: 1369
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 9:04 pm

Re: Novi zakon o saobracaju...

Sre Dec 02, 2009 2:35 pm

Ne znam...

povodom tog tehnickog imam "mixed feelings" sto se kaze... u neku ruku je ok... jer imamo toliko tonu leseva po ulicama da treba to rascistiti... naravno ovde sam malo pristrasan jer sam bio ucesnik u takvoj nesreci gde me je pijana budala sa raspalim, neregistrovanim, rekordom zveknula u vrata i pobegao... ne daleko ali bar probao :) i dobio sam tuki od osiguranja i od njega... bilo mi je lakse za zivce da samo odustanem od svega jer steta nije bila znacajna, a mogla je...tako da sam za to da ako ne odrzavaju kola ne treba ni da ih voze... dakle ne moraju da ih farbaju, ali bar kocnice, svetla, trapovi i gume da budu na mestu...

a opet mi se ne daju sad vec ozbiljne pare godisnje za 2 automobila a mozda i 3 skoro...

tako da...
JaMaL
Garaža: 75 TS
75 TB
Lokacija: Severno od Albukerkija
Lokacija: Bgd
Postovi: 1369
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 9:04 pm

Re: Novi zakon o saobracaju...

Sre Dec 02, 2009 3:12 pm

Slika


inace ovako izgleda saobracajna iz svajcarske... samo da mi ne dobijemo nesto tako i bice dobro :)

provaljujete da mu je zapisam i promenjen trag tockova :)

ne znam sta ce im sve to ali ajde...
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Novi zakon o saobracaju...

Sre Dec 02, 2009 3:19 pm

ma svajcarci preteruju, mada ni kod nemaca nije bolje ali to je svarno nopotrebno da ti sve pise u saobracajnoj :glare: jedan moj drugar nije mogao u CH da reistruje jednu celicu jer je bila 2cm niza od fabricke tek su onda po nekim katalozima ili kako vec provalili da je fabricki takva tj da je neka serija posebna koja i treba da bude niza tih 2cm, drkali su ga par sati dok nisu skontali o cemu je rec :rolleyes: i onda se naravno duboko izvinjavali zbog oduzetog vremena i svoje neazurnosti :beee:
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
sErGiO
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 156SW 1.8TS
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 5764
Pridružio se: Pon Nov 24, 2008 3:11 pm

Re: Novi zakon o saobracaju...

Sre Dec 02, 2009 3:55 pm

JaMaL napisao:Ne znam...

povodom tog tehnickog imam "mixed feelings" sto se kaze... u neku ruku je ok... jer imamo toliko tonu leseva po ulicama da treba to rascistiti... naravno ovde sam malo pristrasan jer sam bio ucesnik u takvoj nesreci gde me je pijana budala sa raspalim, neregistrovanim, rekordom zveknula u vrata i pobegao... ne daleko ali bar probao :) i dobio sam tuki od osiguranja i od njega... bilo mi je lakse za zivce da samo odustanem od svega jer steta nije bila znacajna, a mogla je...tako da sam za to da ako ne odrzavaju kola ne treba ni da ih voze... dakle ne moraju da ih farbaju, ali bar kocnice, svetla, trapovi i gume da budu na mestu...

a opet mi se ne daju sad vec ozbiljne pare godisnje za 2 automobila a mozda i 3 skoro...

tako da...
Slažem se donekle sa tobom ali i registracija je obavezna pa je taj lik što je tebe udario vozio neregistrovan ako razumeš šta hoću da ti kažem. Onaj koga toliko zabole za zakon da vozi neregistrovan auto i beži sa mesta nesreće, će i dalje da vozi neispravan i neregistrovan auto bez obzira na to koliko često je obavezan da radi tehnički :rolleyes:
Purezza di linea e prefezione del meccanismo - Alfa Romeo
l silenzio notturno è stato disturbato bruttamente dalla musica del mio cuore sportivo!
Korisnikov avatar
REDZEP
Garaža: tomos APN 4,peglica,sporet na drva za rad preko zime
Lokacija: gde Timok pozdravlja Veljkov grad
Postovi: 581
Pridružio se: Pon Jul 27, 2009 11:26 pm

Re: Novi zakon o saobracaju...

Sre Dec 02, 2009 7:58 pm

piiiip,kreteni nam vode drzavu,normalni i ne zele da ratuju sa olosem pa tako
splacine isplivaju na povrsinu.Zakone i propise pisu neki levaci,tako je bilo tako ce i biti.
Gde prestaje logika,tu pocinje Srbija.
Korisnikov avatar
dejan555
Garaža: 147 2.0 TS selespeed
Piaggio X8 200ccm
Lokacija: Klagenfurt am Wörthersee
Postovi: 1428
Pridružio se: Pet Jun 12, 2009 8:26 pm

Re: Novi zakon o saobracaju...

Sre Dec 02, 2009 10:10 pm

REDZEP napisao:piiiip,kreteni nam vode drzavu,normalni i ne zele da ratuju sa olosem pa tako
splacine isplivaju na povrsinu.Zakone i propise pisu neki levaci,tako je bilo tako ce i biti.
Gde prestaje logika,tu pocinje Srbija.
:good: :bye:
B@ne J
Garaža: Alfa Romeo 159 SW 1.9 jtdm16v
Lokacija: Serbia
Postovi: 326
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 10:20 pm

Re: Novi zakon o saobracaju...

Sre Dec 02, 2009 10:53 pm

Ja 10 decembra ostavljam kljuceve i ne vozim vise...:D ovaj zakon ce za mene biti ubistvo u pojam,nakupicu tih 18 bodova za 2 dana :cry:
Ne vozim ja bahato ali moj auto ne moze da ide 50km/h pa sve i da povucem rucnu do pola... :rotfl:
Salu na stranu,uvek sam malo ostrije vozio ali za 8god, koliko mi je vozacki staz nisam napravio niti ucestvovao ni u jednom jedinom udesu ili cukanju...pu pu pu
Sheta_Junior napisao: Tata izadje iz kola,pogleda pored puta jarak,katakombe, ali vidi da ce da prodje.Digne BX-a na najvisi stepen i polako ga spusti pored puta, prodje kroz jarak,digne ga na put,spusti citrica i nastavi put, a svi ljudi iz kolone aplaudiraju!
bk156
Garaža: 156 rosso
Lokacija: Subotica
Postovi: 9
Pridružio se: Sre Feb 18, 2009 7:58 pm

Re: Novi zakon o saobracaju...

Čet Dec 03, 2009 10:58 pm

Ovaj novi zakon me je u prvi mah preplasio, medjutim razmisljajuci malo, ipak mi se cini da ce manje-vise skoro sve biti po starom.
Cackajuci malo naisao sam na nesto sto je nasa policija pocela da radi po ugledu na kolege iz EU, a sto ce svakom ljubitelju brze voznje dobro da dodje. Evo ga link: http://prezentacije.mup.sr.gov.yu/usp/index.html

Listu radarskih patrola azuriraju svako jutro izmedju 8 i 9h i, s obzirom da ih "kontrolisem" zadnjih nedelju dana, prilicno su tacni. Proverite pa javite svoja zapazanja! :thumbsup:
Milorad
Garaža: ex145 2.0ts
ex166 2.0ts
GTV 2.0ts
156 3.0
Lokacija: Beograd
Postovi: 794
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:38 pm

Re: Novi zakon o saobracaju...

Pet Dec 04, 2009 8:06 pm

Ne kapiram kako mozete da kazete da je budalastina paliti svetla danju?

Putevi su puni ubica koji ne pale svetla ni po magli,ni po noci. Svaki dan prelazim 450-500km i nagledao sam se svacega. Kultura voznje nam je na jako niskom nivou. Itekako znaci na otvorenom putu videti svetla u sred bela dana, doprinosi laksem uocavanju vozila iz suprotnog pravca.

Nestalo je i obavestavanje od drugih vozaca da je radar u blizini i slicne stvari...
milance
Contact:
Garaža: alfa romeo 147 1.9 jtd 16v
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 561
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 10:12 am

Re: Novi zakon o saobracaju...

Pet Dec 04, 2009 8:14 pm

i jeste budalastina imati upaljena svetla po danu.
citao sam puno istrazivanja na tu temu i pokazalo se kao glupost,i nekih 5% goriva se vise trosi i jos neke druge stvari.
zato vecina zemalja po evropi je to davno izbacila.
osim po MAGLI naravno.
a sto se tice nekulture to je prica za sebe koja se na zalost nece dugo promeniti....
Korisnikov avatar
dejan555
Garaža: 147 2.0 TS selespeed
Piaggio X8 200ccm
Lokacija: Klagenfurt am Wörthersee
Postovi: 1428
Pridružio se: Pet Jun 12, 2009 8:26 pm

Re: Novi zakon o saobracaju...

Pet Dec 04, 2009 8:57 pm

Ja predlažem da se od 10.12. sve vezano za zakon o saobraćaju maximalno bojkotuje i da niko ne registruje svoje vozilo. Neće moći da kazne preko 1.000.000 ljudi.
Korisnikov avatar
Viper
Garaža: Alfa Romeo 156 2.0 JTS

Audi Q5 2.0 TDI Quattro

Kawasaki ER-6n

Yamaha Tmax 500
Lokacija: Kac
Lokacija: Kać
Postovi: 1389
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:29 pm

Re: Novi zakon o saobracaju...

Pet Dec 04, 2009 9:22 pm

Odlicna ideja ali nije izvodljiva u ovoj nasoj solaniji, gde su ljudi postalo ovce za sisanje. :bye:
"I lived with you for twenty years: how many deeds,events and men went by! Today, i remember them,each and every one.I have, for Alfa the tenderness of a first love.The pure affection of a child for his mother."
Enzo Ferrari

Povratak na “Cafeteria da Romeo”