Novi zakon o saobracaju...

Offtopic, kafenisanje, itd...
Korisnikov avatar
alfaholic
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 146 ti '97. ex
Alfa Romeo 156 1.8 TS '05.
Lokacija: Pancevo
Postovi: 1121
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 8:16 pm

Novi zakon o saobracaju...

Pon Mar 02, 2009 10:46 pm

1. - KAZNENI POENI

Osim novcanih i zatvorskih kazni, uvode se i takozvani kazneni poeni. Vozacu se za ucinjene prekrsaje beleze kazneni poeni, pa kada sakupi odredjeni broj poena, slede kaznene mere, koje mogu da podrazumevaju i trajno oduzimanje vozacke deozvole. Kazneni bodovi se dobijaju za gotovo sve, osim za najlakse prekrsaje, s tim sto broj bodova zavisi od tezine prekrsaja. Recimo, za prekoracenje brzine od 31 do 50 km/h van naseljenog mesta, dobijaju se tri kaznena poena, za prekoracenje od 51 do 70 km/h – sest kaznenih poena a za izazivanje nezgode nasilnickom voznjom – 18 kaznenih poena.

Kazneni bodovi se brisu iz evidencije dve godine posle upisivanja, dok posle cetiri godine se brisu iz dosijea, naravno uslov je da vozac ne napravi dodatne greske.

Vozac koji sakupi od 1. do 7. poena smatrace se nepazljivim vozacem, od 8. do 13. je rizican vozac (vec sa 12. poena dozvola ce biti oduzeta na mesec dana).
Vozac koji ima od 14 do 17 kaznenih bodova spada u kategoriju “opasan vozac” i privremeno mu se oduzima vozacka dozvola. On je obavezan da ide na psihijatrijski i psihofizicki pregled i da pohadja poseban seminar o bezbednosti saobracaja, i tek posle toga mu se vraca vozacka dozvola.

Jos su teze posledice za one koji sakupe 18 i vise poena, cime ulaze u kategoriju vozaca nepodobnih za upravljanje motornim vozilom. Njima se vozacka dozvola ponistava, pa moraju ponovo da idu na obuku i polaganje vozackog ispita. Pre ponovne obuke, duzni su da se podvrgnu psihofizickom pregledu i da pohadjaju seminar o bezbednom ponasanju u saobracaju. Vozac kojem je tri puta ponistena vozacka dozvola, vise nema pravo da dobije novu i trajno gubi mogucnost da upravlja mtoornim vozilom.

Tabela negativnih poena i prekrsaja


1.negativan poen Nepropisno parkiranje, nekoriscenje migavaca, kretanje zutom trakom, nepostovanje prvenstva prolaza

2.negativana poena Nepropustanje pesaka na pesackom prelazu, za naglo smanjivanje brzine bez realnog razloga
3.negativana poena Ukoliko se vozac vozila ne zaustavi dok deca ulaze ili izlaze iz vozila za prevoz dece
4.negativana poena Nebezbedno preticanje, neprilagodjena brzina, nepropisno zaustavljanje a auto-putu
5.negativana poena Upotreba mob.telefona u toku voznje, uredjaj za zaustavljanje ili pneumatici
6.negativana poena Prolazak kroz raskrsnicu na crveno svetlo dok je na semaforu
7.negativana poena Prekoracenje brzine za 100%, nasilnicka voznja, ubacivanje ispred vozila na semaforu, voznja pod uticajem narkotika ili alkohola...
OPREZNOST JE MAJKA MUDROSTI
NISTA NIJE SLUCAJNO

jerotije
Forum manijak



Poruke : 1472
Pridružio : 09 Jan 2008
Godina : 42
Location : Bgd

2.
od jerotije taj Čet 11 Dec 2008, 19:44

2. - NASILNICKA VOZNJA

Novi ZOBS uvodi pojam nasilnicke voznje, koja je definisana kao voznja kojom se grubo krse pravila saobracaja i tokom koje vozac ne pokazuje obzir prema bezbednosti drugih ucesnika u saobracaju. U to spadaju vise prolazaka kroz crveno svetlo i prekoracenje dozvoljene brzine za vise od 50 km/h u gradu i preko 70 km/h van grada. Vozacu koji nasilnicki vozi, policija ima pravo da privremeno (do 48 sati) oduzme vozacku dozvolu. Ako pri nasilnickoj voznji nacini prekrsaj, vozac ce biti kaznjen zatvorom od 45 do 60 dana i dobice 18 kaznenih bodova, sto znaci da mu se ponistava vozacka dozvola, tako da mora ponovo da ide na obuku i polaganje vozackog ispita.

3. - PRIZNAVANJE NASE DOZVOLE U SVETU

Planirane promene u nacinu obuke vozaca i dobijanja vozacke dozvole omogucice i priznavanje nase vozacke dozvole u stranim zemljama. Sa sadasnjom dozvolom, drzavljani Srbije mogu kod nas da dobiju medjunarodnu vozacku dozvolu, ali sa njom smeju samo privremeno da voze u inostranstvu. Ako u stranoj zemlji ostaju duze od sest meseci, u njoj moraju da poloze vozacki ispit da bi dobili njihovu vozacku dozvolu. Nova vozacka dozvola iz Srbije ce se priznavati u stranim zemljama, pa ce oni koji na duze odu u inostranstvo, moci da na osnovu nase dozvole bez polaganja dobiju i stranu vozacku dozvolu.

4. - PREGLED PREMA STAROSTI

Automobili stariji od sesnaest godina ce morati na tehnicki pregled svakih sest meseci, a nov automobil, posle prvog tehnickog pregleda, treba da ode na sledeci KROZ DVE godine.

5. - PROMENA VLASNISTVA

Po sadasnjim propisima, promenu vlasnistva je duzan da prijavi onaj ko je prodao automobil, a po novom zakonu to mora da uradi kupac.

6. - VOZNJA PO MAGLI DO 50 KM/H
Kada je vidljivost manja od 50 metara, brzina je za sva vozila i na svim putevima ogranicena na 50 km/h. Isto ogranicenje vazi i za vozila koja koriste lance za sneg.
7. - ALKOHOL I VOZNJA

Po vazecem Zakonu tolerise se do 0,5 promila alkohola u krvi, a nova granica je 0,3 promila. Ni majmanja kolicina alkohola u krvi nije dozvoljena vozacima vozila za prevoz vise od osam osoba (osim vozaca) i vozila cija je najveca dozvoljena masa iznad 3.500 kg, kao ni vozacima motocikala kategorija A i A1. Isto vazi i za vozace vozila jvanog prevoza, vozace koji prevoze opasne materije, instruktore i vozace sa probnom vozackom dozvolom.
Prema stepenu alkoholisanosti, uvodi se podela na:

blago alkoholisane vozace (do 0,3 promila)
umereno alkoholisane (0,3-0,49 promila)
srednje alkoholisane (0,5-1,19 promila)
tesko alkoholisane (1,2-1,59)
potpuno alkoholisane (1,6 i vise promila).


Od stepena alkoholisanosti zavise i kazne, pa je za tesko i potpuno alkoholisane vozace predvidjena jednogodisnja zabrana upravljanja vozilom, 6 kaznenih poena i kazna od 6.000 do 25.000 dinara, ili 15 do 30 dana u zatvoru. Ako se isti prekrsaj ponovi u roku od godinu dana, obavezna je i zatvorska kazna od najmanje 30 dana.

BEZ ALKOHOLA

U Nacrtu Zakona pise da vozac ne sme da upravlja vozilom ako ima malo alkohola u krvi. Medjutim, za one koji imaju manje od 0,3 promila nije propisana kazna (osim za profesionalce, motocikliste i jos neke kategorije vozaca), pa ispada da oni ipak smeju da voze
8. - SVETLA I DANJU

Za vreme voznje, na motornom vozilu i danju moraju da budu ukljucena svetla, oborena svetla.
9. - PREKRSAJI PROTIV DECE

Ako je prekrsajem ugrozena bezbednost dece, kazne za mnoge prekrsaje su najmanje dva puta vece od inace predvidjenih. Tako ce novcana i zatvorska kazna za prekoracenje brzine, nepropisno preticanje, voznju u pijanom stanju, prolazak na crveno svetlo i nepostovanje prava prvenstva biti veca ako je u automobilu dete do 12 godina starosti. Ovo pravilo vazi i za pesake – ako, na primer, prelazi ulicu van obelezenog prelaza, pesak ce biti kaznjen vecom kaznom ukoliko je pri tom vodio dete.
10. - RADAR DETEKTOR

Novi zakon zabranjuje upotrebu, posedovanje i prodaju radar detektora i uredjaja za ometanje radara. Kazna za vozace koji prekrse ovo pravilo je od 6.000 do 25.000 dinara, ili 15 do 30 dana zatvora, i sest kaznenih poena.
11. - NESAVESNO PARKIRANJE

Kaznom od 3.000 dinara se kaznjava vozac koji parkira tako da njegovo vozilo zauzme vise mesta nego sto je neophodno.
12. - MOBILNI TELEFON

Vozaci ce smeti da razgovaraju mobilnim telefonom samo ako pri tome koriste takozvani “hends fri” uredjaj. Dakle, sam razgovor nije zabranjen, ali drzanje telefona u ruci jeste. Za one koji prekrse ovo pravilo predvidjena je kazna od 5.000 dinara na licu mesta, a ako su izazvali neposrednu opasnost – od 8.000 do 24.000 dinara, ili od pet do deset dana zatvora, i cetiri kaznena poena. Ako je zbog telefoniranja izazvao nezgodu, vozac ce biti kaznjen sa 12.000 do 30.000 dinara, ili zatvorom od 10 do 15 dana, i pet kaznenih poena.
13. - OGRANICENJA BRZINE

Najvece dozvoljene brzine na putevima van naseljenih mesta :

na autoputu 120 km/h,
na putu rezervisanom za saobracaj motornih vozila 100 km/h
80 km/h na ostalim putevima.
U gradu se najveca dozvoljena brzina smanjuje sa dosadasnjih 60 na 50 km/h.

Uvodi se takozvana “zona 30” – to su delovi ulice, puta ili naselja u kojima je brzina ogranicena na 30 km/h. Zona usporenog saobracaja, je deo puta koji koriste i vozila i pesaci, zbog cega je brzina ogranicena na sedam kilometara na cas.

Za prekoracenje brzine u zoni 30 i zoni usporenog saobracaja primenjuju se stroze kazne nego na “obicnim” deonicama, sto podrazumeva zabranu upravljanja od jednog do tri meseca i sest kaznenih poena.
14. - ZA CIST VAZDUH

Vozac je duzan da iskljuci motor kada vozilo stoji duze od tri minuta, a u tunelu kada stoji duze od jednog minuta.
Korisnikov avatar
vnov
Garaža: Ex Alfa Romeo 147 1.6TS 120ks+chip
Ex Alfa Romeo Sprint QV 1.7 8v
Ex Škoda Octavia A5 FL 1.4TSI
Ex Fiat Punto Sporting 1.2 16v
Ex Alfa Romeo GT 1.9jtd 16v
Alfa Romeo Giulietta Sprint 1.4 tb 2020
Škoda Kodiaq
Peugeot speedfight 3
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 3407
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:27 pm

Re: Novi zakon o saobracaju...

Pon Mar 02, 2009 11:17 pm

Jel ovaj zakon usvojen.
Slika
Korisnikov avatar
teomas
Garaža: Alfa Romeo GT
BMW 320d e91
KTM duke 690
Lokacija: Ljig
Lokacija: Ljig
Postovi: 332
Pridružio se: Pon Dec 01, 2008 1:17 am

Re: Novi zakon o saobracaju...

Pon Mar 02, 2009 11:24 pm

Nije jos , ali kazu da ce uskoro ! :cray: :bye:
Slika
Korisnikov avatar
alfaholic
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 146 ti '97. ex
Alfa Romeo 156 1.8 TS '05.
Lokacija: Pancevo
Postovi: 1121
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 8:16 pm

Re: Novi zakon o saobracaju...

Pon Mar 02, 2009 11:27 pm

Pre mesec dana sam platio 3k dinara zbog brzine od 49 km\h, ne 49 preko dozvoljene, nego bukvalno 49 km\h...
Zakon je prekrsen, tu nema sta, ogranicenje je bilo 30... Pitao sam samo policajca jel ozbiljan, on kaze da jeste i to je bilo to... E sad, ako treba da zasluzim 4 ili 5 poena zbog ovoga, onda ce sve da ode dodjavola vrlo brzo, svi dobro znamo da ne postoji mogucnost da se jednom u tri meseca ne plati bar jedna kazna, u najboljem slucaju, tako da.. tesko nama koji vozimo mnogo...
Poslednja izmena od alfaholic u Pon Mar 02, 2009 11:32 pm, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
vnov
Garaža: Ex Alfa Romeo 147 1.6TS 120ks+chip
Ex Alfa Romeo Sprint QV 1.7 8v
Ex Škoda Octavia A5 FL 1.4TSI
Ex Fiat Punto Sporting 1.2 16v
Ex Alfa Romeo GT 1.9jtd 16v
Alfa Romeo Giulietta Sprint 1.4 tb 2020
Škoda Kodiaq
Peugeot speedfight 3
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 3407
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:27 pm

Re: Novi zakon o saobracaju...

Pon Mar 02, 2009 11:28 pm

Radar detektor ne bi trebalo da zabrane ako hoćemo u EU, tako je bilo u Madjarskoj pa su morali da dozvole upotrebu.
Slika
Korisnikov avatar
vnov
Garaža: Ex Alfa Romeo 147 1.6TS 120ks+chip
Ex Alfa Romeo Sprint QV 1.7 8v
Ex Škoda Octavia A5 FL 1.4TSI
Ex Fiat Punto Sporting 1.2 16v
Ex Alfa Romeo GT 1.9jtd 16v
Alfa Romeo Giulietta Sprint 1.4 tb 2020
Škoda Kodiaq
Peugeot speedfight 3
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 3407
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:27 pm

Re: Novi zakon o saobracaju...

Pon Mar 02, 2009 11:30 pm

Briga pandure za bezbednost nego samo da namlate što više para u kasu što državnu što svoju ličnu.
Slika
Korisnikov avatar
alfaholic
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 146 ti '97. ex
Alfa Romeo 156 1.8 TS '05.
Lokacija: Pancevo
Postovi: 1121
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 8:16 pm

Re: Novi zakon o saobracaju...

Pon Mar 02, 2009 11:31 pm

Neko mi rece da je usvojeno danas, mozda je dezinformacija...
Korisnikov avatar
Tihomirce
Contact:
Garaža: Alfa Romeo
156 1.9JTD
Lokacija: Arandjelovac
Lokacija: Arandjelovac
Postovi: 4379
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 9:24 pm

Re: Novi zakon o saobracaju...

Pon Mar 02, 2009 11:38 pm

Ovo neće da valja , pogotovo ako dobiju odrešene ruke za nasilnu vožnju ,
kako dokazati šta je nasilna vožnja i dal je bilo , i u zadnje vreme glavna fora
niste propustili vozilo sa prvenstvom prolaza
kad mu kažeš da ga nisi ugrozio ničim jel si već bio u raskrsnici a on tek dolazi do iste
on kaže nema veze ti si u obavezi da ga propustiš :doh: :banghead:
pa druže kako da završim započetu radnju , uvek je nekog na putu :banghead:
Slika
Korisnikov avatar
flojd
Garaža: Giulietta 1.4 TB
EX alfa romeo 33 1.7 IE Imola
EX alfa romeo 33 1.7 IE
EX Alfa Romeo 156 1.8TS 2001g
Lokacija: Pirot
Lokacija: Pirot
Postovi: 896
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 2:03 am

Re: Novi zakon o saobracaju...

Pon Mar 02, 2009 11:42 pm

Ma dzaba novi zakon kad su panduri stari ni stari zakon nije los samo sto se selektivno primenjuje!
Korisnikov avatar
vule
Garaža: AR 164 TS 2.0 Super
Postovi: 35
Pridružio se: Sre Nov 19, 2008 10:55 am

Re: Novi zakon o saobracaju...

Uto Mar 03, 2009 2:26 pm

Jedino sto pozdravljam u novom zakonu je da svetla moraju da budu upaljena sve vreme i da ne sme da se telefonira bez handsfree uredjaja. Ostalo je pomoz Boze, narocito sa nasim pandurima kojima je samo da naplate kazne, a bezbednost ko... :banghead:
Za mene je narocito diskutabilna odredba o radar detektoru - od kad ga imam nisam platio ni jednu kaznu, ne zato sto je to svemirsko parce hardvera, vec zato sto pazljivije vozim :D , a ne svidja mi se ni ta ekologija sa gasenjem motora posle ovih zimskih meseci... ustvari meni se ne svidjaju kreteni koji donose i sprovode zakon u ovoj zamlji :scratch: :amen:
Pozdrav,
Vule

Slika
Korisnikov avatar
gane
Garaža: Alfa Romeo 156 1.8 TS
&
Alfa Romeo 33 1.4 IE
Lokacija: Zemun
Postovi: 153
Pridružio se: Sub Nov 22, 2008 7:12 pm

Re: Novi zakon o saobracaju...

Uto Mar 03, 2009 7:47 pm

ja negde procitah malo drugaciji zakom, ali su u sustini isti.

katasrofa,
prilicno je tesko dokazati bilo sta ako je pandur (ups, cika milicajac :grin: ) resio da pise :banned:

procitao sam i da su kazne za pravna lica katastrofalne,
Korisnikov avatar
Bug
Contact:
Garaža: AR 156 q4 1.9mJTD
Lokacija: SUbotica
Lokacija: SUbotica
Postovi: 844
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:41 pm

Re: Novi zakon o saobracaju...

Uto Mar 03, 2009 8:33 pm

pah...ja sam do sad sakupio prekoracenje od 15km/h i jednu manju saobracajnu nezgodu.... sto znaci da ima da me cepaju sa poenima (najgore sto se vise neces moci vaditi pa da ti oproste vec ce ti lupati poene...)
aaa najgluplje mi u ovom zakonu ...svetla po danu ...
sta je tu meni glupo ...ceo dan moraju svetla nzm koji ce ti k ... to...
u Hrvatskoj je isto tako bilo pa su prosle godine promenili da su svetla po danu obavezna samo zimi i po magli...tako bi trebalo i kod nas...
od tog i tog datuma do tog i tog obavezno posle ne mora i cao...

A ono 50km/h po magli maksimalna brzina....ja nzm dal nasi radari mogu kroz maglu da gledaju ?

nije mi toliko oko novog zakona, sredice se neke stvati al mi jako to sto posten narod bude kaznjen a mafijasi ne ...
Korisnikov avatar
ljube-kugla
Contact:
Garaža: alfa 75
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 166
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 147
1.9 jtd 8v
Lokacija: Batajnica
Lokacija: batajnica
Postovi: 3401
Pridružio se: Uto Nov 18, 2008 8:10 pm

Re: Novi zakon o saobracaju...

Uto Mar 03, 2009 10:30 pm

koje su ovo budalastine,sve ce uraditi da nas unakaze i uzmu ovo malo sirotinje sto se skupi da bi se prevozili kolko tolko

za nepropisna parkiranja se slazem,za radar detektor se ne slazem,za ogranicenja se ne slazem,za alkohol i telefoniranje se slazem,ali me nervira sto ne urede sve da bi ovo primenili

jel se meni cini ili nigde ne pise za ukidanje motora iz saobracajne

a gde ce snimati brzinu moraju da obeleze sa znakom RADARSKA KONTROLA
ko na nas krene iz mesta je naje&o
Korisnikov avatar
freedom
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo Giulietta 2.0JTDm2 140KS
ex Alfa Romeo 146 1.6 TS
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 511
Pridružio se: Čet Dec 11, 2008 10:21 am

Re: Novi zakon o saobracaju...

Uto Mar 03, 2009 11:41 pm

Ma stvar je jasna... samo se traze novi izvori prihoda... a sve pod firmom bezbednosti u saobracaju.
Bitno je da se pandurčine nadžodže negde u šiblje i vataju svet koji vozi 50-60 gde su poboli znak sa ograničenjem na 40km/h
A pandura oko škola nigde... a svaki dan se nagledam bar pet-šest idiota koji ne staju deci na pešačkom ispred škole i još sviraju ...
ili pacijenti koji obilaze one koji stanu na pešačkom... :shock:

Srbija Brale :grin:
:banghead:
ПОТПИС?! Ма не потписујем ништа!
Korisnikov avatar
alfaholic
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 146 ti '97. ex
Alfa Romeo 156 1.8 TS '05.
Lokacija: Pancevo
Postovi: 1121
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 8:16 pm

Re: Novi zakon o saobracaju...

Sre Mar 04, 2009 1:17 am

Vidi ovako, ne mislim da je ovaj zakon samo jedan od onih da se uzmu pare, jer vecina ovoga gore napisanog je zapravo bodovanje ovih, ili onih prekrsaja, malo se pominje novac... Potpuno se slazem da se ovim na pravi nacin resava pitanje agresivnih vozaca i tako im se na pravi nacin staje na put, tu nema dileme...
Ali... Veliki je problem sto ima mnogo promenjivih kad se sedne za volan i sto je gotovo NEMOGUCE svugde ispostovati znak, liniju i sve ono pominjano u tekstu... Ko vozi svakodnevno zna da je tako, na to dodajmo malo vise konjske snage u odnosu na vecinu na putevima i eto nam velikih problema... Desavace se ono sto se meni desava, gde od 300 km puta ja 297 vozim kao penzioner, a onda obidjem nekoga na punoj, ili ubrzam na desetak sekundi preko ogranicenja i gotovo, ode 6 poena...
Ipak sve pada u vodu kad se pomenu brojke o poginulim i povredjenim, u sustini zakonodavac uvek moze da kaze, duznost je da vozis po zakonu i oprezno, tvoje zelje ostavi za Logitech i slicno...
Korisnikov avatar
982026
Garaža: Hornet 919
Lokacija: Beograd
Lokacija: Zvezdara
Postovi: 690
Pridružio se: Pet Jan 16, 2009 4:34 pm

Re: Novi zakon o saobracaju...

Sre Mar 04, 2009 9:36 am

Ovo o cemu diskutujemo je zapravo, nacrt zakona iz 2008.godine.Slusao sam nekog lika na TV Avala koji je o tome govorio i po njemu nacrt je jako los, mnogo je bolji onaj iz 2005 (ne znam koliko ste upoznati sa njim).
Cinjenica: po ovom iz 2008.godine ce otprilike 99,9% krivih za izazivanje saobracajne nezgode biti VOZACI. Znaci samo oko 1% krivice ce ici na odgovorne za puteve, signalizaciju, itd. Strasnooo :banghead:
Korisnikov avatar
kovalski
Garaža: ex 156 1.9 JTD 16V giugiaro
remap;
ex 166 2.0 TS
ex 156 SW 2.0 SP3
ex159 SW
ex GTV CUP limitata No_076 2.0 TS
Vectra C CDTI 16V
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 698
Pridružio se: Ned Jan 25, 2009 5:50 pm

Re: Novi zakon o saobracaju...

Sre Mar 04, 2009 9:52 am

a da li je to nacrt zakona o kome pričaju ovi iz Komiteta za bezbednost saobraćaja ili predlog ministarstva unutrašnjih poslova? nije mi baš najjasnije
Korisnikov avatar
Tihomirce
Contact:
Garaža: Alfa Romeo
156 1.9JTD
Lokacija: Arandjelovac
Lokacija: Arandjelovac
Postovi: 4379
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 9:24 pm

Re: Novi zakon o saobracaju...

Sre Mar 04, 2009 10:18 am

Šta bi na kraju sa onom pričom što su panduri pračili da njihov zapisnik bude sve i svja ,
ako on kaže da je od oko ocenio da si prekoračio brzinu i to stavi u zapisnik ,
da se njegov zapisnik priznaje kao merodavan a ti nemaš pravo žalbe :banghead: :banghead:
Slika
Korisnikov avatar
982026
Garaža: Hornet 919
Lokacija: Beograd
Lokacija: Zvezdara
Postovi: 690
Pridružio se: Pet Jan 16, 2009 4:34 pm

Re: Novi zakon o saobracaju...

Sre Mar 04, 2009 11:19 am

Tihomirce napisao:Šta bi na kraju sa onom pričom što su panduri pračili da njihov zapisnik bude sve i svja ,
ako on kaže da je od oko ocenio da si prekoračio brzinu i to stavi u zapisnik ,
da se njegov zapisnik priznaje kao merodavan a ti nemaš pravo žalbe :banghead: :banghead:
Sto se tice brzine, tu je stvar resena, novi radari brajko moj i ende, razumes, tu vise nema mesta za bilo kakvu prevaru od strane saobracajaca, na nasu srecu :thumbsup:
Korisnikov avatar
982026
Garaža: Hornet 919
Lokacija: Beograd
Lokacija: Zvezdara
Postovi: 690
Pridružio se: Pet Jan 16, 2009 4:34 pm

Re: Novi zakon o saobracaju...

Sre Mar 04, 2009 11:20 am

kovalski napisao:a da li je to nacrt zakona o kome pričaju ovi iz Komiteta za bezbednost saobraćaja ili predlog ministarstva unutrašnjih poslova? nije mi baš najjasnije
Koliko sam upoznat to je radjeno u saradnji
Korisnikov avatar
ljube-kugla
Contact:
Garaža: alfa 75
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 166
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 147
1.9 jtd 8v
Lokacija: Batajnica
Lokacija: batajnica
Postovi: 3401
Pridružio se: Uto Nov 18, 2008 8:10 pm

Re: Novi zakon o saobracaju...

Sre Mar 04, 2009 8:34 pm

evo veceras citam d ce i kazne za neatestiran plin biti jake,i plin se nece moci sipate bez nalepnice
ko na nas krene iz mesta je naje&o
Korisnikov avatar
vnov
Garaža: Ex Alfa Romeo 147 1.6TS 120ks+chip
Ex Alfa Romeo Sprint QV 1.7 8v
Ex Škoda Octavia A5 FL 1.4TSI
Ex Fiat Punto Sporting 1.2 16v
Ex Alfa Romeo GT 1.9jtd 16v
Alfa Romeo Giulietta Sprint 1.4 tb 2020
Škoda Kodiaq
Peugeot speedfight 3
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 3407
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:27 pm

Re: Novi zakon o saobracaju...

Sre Mar 04, 2009 8:37 pm

Onda će pumpadžije da ostanu bez posla :D
Slika
Korisnikov avatar
ljube-kugla
Contact:
Garaža: alfa 75
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 166
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 147
1.9 jtd 8v
Lokacija: Batajnica
Lokacija: batajnica
Postovi: 3401
Pridružio se: Uto Nov 18, 2008 8:10 pm

Re: Novi zakon o saobracaju...

Sre Mar 04, 2009 8:57 pm

za nenosenje kartice od atesta oko 3000din kazna
ko na nas krene iz mesta je naje&o
Korisnikov avatar
gane
Garaža: Alfa Romeo 156 1.8 TS
&
Alfa Romeo 33 1.4 IE
Lokacija: Zemun
Postovi: 153
Pridružio se: Sub Nov 22, 2008 7:12 pm

Re: Novi zakon o saobracaju...

Sre Mar 04, 2009 8:59 pm

pricamo li o ovom zakonu?

http://www.kbs.org.yu/kbs/media/ZBS%20konacno%20www.doc

tu pise i ovo


За стицање привилегије управљања моторним возилом кандидат за возача мора да испуњава следеће услове:
1) да је навршио:
- 14 година за категорију „АМ“
- 15 година за категорију "Т"
- 16 година за категорију "А1" и "B1"
- 17 година за категорију "B" и "BЕ"
- 18 година за категорију: "А2","C1" и "C1Е"
- 19 година за категорију "C",
- 21 годину за категорију "CЕ", "D1", "D1Е", "D" и "DЕ",
- 20 година за категорију "А", ако лице има возачку дозволу категорије "А2" најмање две године,
- 24 године за категорију "А".
2) да је душевно и телесно способан да управља моторним возилом,
3) да положи испит предвиђен за управљање моторним возилом одређене категорије, и
4) да испуњава посебне обавезе утврђене овим законом, односно од стране надлежног органа.
Изузетно од одредби става 1. тачка 1. овог члана, ученик средње школе који похађа наставу за образовни профил за који је по наставном плану и програму предвиђено стицање привилегије за управљање моторним возилом, мора имати навршених:
1) 17 година живота за стицање привилегије за управљање моторним возилима категорије "C1",
2) 18 година живота за стицање привилегије за управљање возилима категорије "C".
Korisnikov avatar
teomas
Garaža: Alfa Romeo GT
BMW 320d e91
KTM duke 690
Lokacija: Ljig
Lokacija: Ljig
Postovi: 332
Pridružio se: Pon Dec 01, 2008 1:17 am

Re: Novi zakon o saobracaju...

Sre Mar 04, 2009 9:05 pm

ljube-kugla napisao:evo veceras citam d ce i kazne za neatestiran plin biti jake,i plin se nece moci sipate bez nalepnice
Kakve nalepnice !? :scratch:
Slika

Povratak na “Cafeteria da Romeo”