Sve o svemu

Offtopic, kafenisanje, itd...
Sa
Sasha
Drug Član
Drug Član

Sve o svemu

Sub Okt 08, 2005 3:40 am

Neka ova tema bude tu za sve ono sto nema mesta u specificnim kategorijama(temama), dakle opsta tema o Alfama.

Evo za pocetak jedan gif,
Slika

i reci jednog genija,

"I lived with you for twenty years: how many deeds,events and men went by! Today, i remember them,each and every one.I have, for Alfa the tenderness of a first love.The pure affection of a child for his mother."
Enzo Ferrari
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Okt 11, 2005 1:07 am

Ajd da ja probijem led , na mom trnutnom avataru su cajgeri koji nisam siguran da pokazuju kako treba ,po papirima tu je max snaga ali km sat pokazuje oko 3 km vise pd max brzine , sto je naj gore imam u rezervi jos 500 obrtaja kad km sat dodje do kraja , i samo jednom sam stisnuo petlju , znam da su mi pre nego sam poceo da vozim alfe tadasnji vlasnici , pre vise od 23 g govorili da je kod alfe naj lepse sto ide onoliko koliko pise na cajgeru.Kod mene je 240 , a imam A2 motor znaci onaj malo jaci a ekoloski nepodobniji. E sad kad ja vozim 200 kod mog drugara na nekom B ? audiju pise 230 , znaci ko zna 220/6000 ,nigde ne nadjoh podatak , ima za 3.0 pa mozes da racunas ali za 2.0 TS ja ne madjoh , gume su fabrickih dimenzija sto i nema uticaja na odnos obrtaji brzina.
:? :? :? :o
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Okt 11, 2005 1:12 am

E da , za ove sa 75 ticama , treba izgleda poseban forum , odjednom od manjine postadose vecina :lool: :lool: :lool:
Sa
Sasha
Drug Član
Drug Član

Uto Okt 11, 2005 10:30 am

:lool: ja idem 120 pri 5000 obrtaja u petoj.......





















....zato sto mi ne radi pokazivac brzine :mrgreen:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Okt 11, 2005 1:11 pm

Ja idem 180 na 3500 obrtaja :D
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Okt 11, 2005 1:48 pm

Pa i ja 60 sa 1200 , i oko 180 na oko 4000 , znaci peta nije ekonomik, Sasa ne radi ti cajger ili pinjon ? bice sat , ja imam od suda 180 max , na sajlu , mislim da je i kod tebe.
Otprilike je ok ali fabricki mi auto ide 215 , e sad ne pise nigde max , a ja imam fore jos preko jedino da zakacim digitalni obrtomer pa krenem od 1000 obrtaja pa izracunam.
Ali ako neko vec zna da se ne mucim , mada iskreno nije mnogo bitno samo me interesuje.
Sa
Sasha
Drug Član
Drug Član

Uto Okt 11, 2005 6:11 pm

Znam da ne radi(mislim i ja da je pinjon) :lool: zato sam i napisao one brojke ;)
Ajde ako nekog ne mrzi da izracuna pravu brzinu,evo i danas se vracam iz Bg-a i u 5 na 5000 obrtaja na satu 120.Sto je brzina veca,proporcionalno sat postaje veci lazov :lool: ;)
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sre Okt 12, 2005 12:55 am

Cajger , opruga u njemu preskocila.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sre Okt 12, 2005 6:29 pm

Pinjon kad ode ili ne radi uopste ili pri manjoj brzini skace skazaljuka , isto i ako preskace sajla , to je puz koji ide na diferencijal.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Okt 13, 2005 4:35 pm

[color=darkred:801cc6c0e0]citam sada na automarketu text (lik pita za 156-icu) zanimljivo, pa procitajte...[/color]

Alfa 156 ? devojka za jedan dan

Alfa 156? Komentar? Preporu
Sa
Sasha
Drug Član
Drug Član

Čet Okt 13, 2005 5:10 pm

Klasican novinar iz Srbije,evo sta je napisao na b92

Kupovina Alfe 156 - dobra investicija ili ne?

Pitanje: Ako ponovo dozvole uvoz automobila do 6 godina starosti hteo bi da uvezem alfa romeo 156 sa benzinskim motorom zapremine1600 cm3 koji ima 120 ks. Interesuje me da li je kupovina ovakve alfe dobra investicija ili se mo
Sa
Sasha
Drug Član
Drug Član

Čet Okt 13, 2005 5:13 pm

btw. vec duze vreme ne mogu da pristupim automarket sajtu,ne znam zasto :? ?
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Okt 13, 2005 5:24 pm

Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Okt 13, 2005 6:54 pm

Taj lik garant nije nikad seo u 156icu potpisujem,e al sta da pricamo pa mi ovde na Cannon forumu imamo ljudi(ne znam da li je ovo pravi izraz) koji sve ali sve znaju o Alfama jedino ih nikad nisu vozili.Jeste i ja volim internet ali ponekad treba izaci iz sobe :roll:

Nego meni se javilo vec nekoliko "padobranaca" na PP kao satro oce kupe 156icu i prvo pitanje im bilo -jel crkava elektronika- :shock: ja sav u zbunu odgovaram uredno i uljudno iako u svojoj okolini nikog ne znam da je imao problema sa elktronikom a znam dosta ljudi sa 156icama...sad mi je jasno odakle im ovakve ideje

Jeste crkla je elektronika...ali u mozgu gosn Todorovica
Sa
Sasha
Drug Član
Drug Član

Čet Okt 13, 2005 6:57 pm

Da,nema sanse da pristupim!!! :mad:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Okt 13, 2005 11:51 pm

Meni je uvek drago kad neko tako lupeta o Alfama, trudi se da ispadne racionalan i "neutralan"... Tada se prica uvek zavrti oko neke cudne kombinacije pljuvanja i divljenja, kao "super je ali ne valja", iza cega se krije "voleo bih, ali plasim se".

Mislim pogledajte samo ta pitanja "...Da li se uop
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Okt 14, 2005 12:59 am

:lool: :lool: :lool: :lool: :lool:
Ma opusteno dobri ljudi! Sutra je petak, pred nama je jedan lep auto vikend:
Subota u 15h, na Novosadskom Sajmu-TUNING & STYLING SHOW
a u nedelju VELIKA NAGRADA NOVOG SADA na stazi Miseluk(ako ne bude otkazano :( )
Pustite retarde da lupetaju... :badteeth1: :badteeth2: :green_blah: :joker:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Okt 14, 2005 1:49 am

Ovaj sa Automarketa je garantovano citao CB forum, a pre njega VG.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Okt 14, 2005 2:32 am

Sasha napisao:
Da,nema sanse da pristupim!!! :mad:
Pa sta ce predsednik Alfa Romeo Kluba na sajt gde se velicaju produkti omiljenog nam VW-a :D
Sa
Sasha
Drug Član
Drug Član

Pet Okt 14, 2005 10:57 am

:rotfl: hahaha dobra ti je ova Brab ;)
Sa
Sasha
Drug Član
Drug Član

Ned Okt 16, 2005 12:27 am

Danasnji dan bi slobodno mogao da prodje kao mini skup Alfista :lool: :cool :cool
Skupilo se nas 5-6,vrsljali smo malo po radionici,neki su bili na sajmu,neki na miseluku,da bi na kraju do detalja pregledali jedan interesantan auto,a sve u cilju da nam nas drug podpredsednik konacno sedne u Alfu :lool: :cool ;)
Evo i malo slicica,

Slika
Slika
Slika
Slika
Sa
Sasha
Drug Član
Drug Član

Ned Okt 16, 2005 1:01 am

Slika
Slika
Slika
Slika
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Okt 16, 2005 5:31 pm

Gde nestadose slike? Drug Podpredsednik ih je stavio u karantin? Verovatno zbog izlizanog volana...
Vracajte te slike nazad, auto je EXTRA, plus vozi ga dama!!!
Sa
Sasha
Drug Član
Drug Član

Ned Okt 16, 2005 10:46 pm

Sale evo je ona racing Alfeta...

Slika
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Okt 17, 2005 12:47 am

Da, da, na nju sam mislio :lool: Ona dodje pra-baka 75-ici ;)
Ovo bi trebalo da bude baka(mozda sam pobrkao redosled sa 90-kom):
Slika

Povratak na “Cafeteria da Romeo”