Sve o svemu

Offtopic, kafenisanje, itd...
Korisnikov avatar
COYG
Drug Član
Drug Član
Garaža: 156 8V
Lokacija: No Problemo
Postovi: 611
Pridružio se: Sub Jun 25, 2016 4:57 pm

Re: Sve o svemu

Uto Feb 06, 2018 10:10 pm

Kad smo kod proseravanja... Da bi da skrpim i promenim zadnje solje amorta i zupcasti. Za folije i hromiranu antenu cemo lako. :D
''Brzina nikada nikog nije ubila, ali iznenadno stanje mirovanja jeste!''

Džeremi Klarkson
Korisnikov avatar
Veloce
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Contact:
Garaža: ex Alfa Romeo GTV 2.0ts
ex Alfa Romeo GT 2.0jts
ex Alfa Romeo 159 1.9jtdm
ex Alfa Romeo GT 1.9jtdm
ex Alfa Romeo Mito 1.4tb
ex Alfa Romeo Giulietta QV
-Megane 3 RS CUP
Lokacija: Lazarevac
Postovi: 2787
Pridružio se: Sre Avg 03, 2011 8:36 pm

Re: Sve o svemu

Sre Feb 07, 2018 12:30 am

alfanatic napisao:
Veloce napisao:E jedno pitanjee vezano za MiTo vs Giulietta,
kakva je razlika u performansama izmednju MiTo 1.4 TB 155ks i Giuliette 1.4 TB MA 170ks ?
Evo ja javljam čim dozvole "prilike" ;)
Na papiru je vrlo slično, tako kažu fabričke brojke, a u praksi bi trebalo da se performanse osete dosta dramatičnije i sirovije u MiTo. Julka je veća, ušuškanija, izolovanija, brzina se subjektivno teže oseti u većem automobilu, dok MiTo isporučuje svoje prilično neuvijeno i neposredno. Ono što sam u praksi osećao skoro 6 godina bilo je baš sjajno i intenzivno, a u Julki očekujem slično, mada možda izraženo na malo drugačiji način.
Cekamo,cekamo :yes:
Meni se bas dopao taj sirovi,prljavi,bezobrazni temperament kod Mito :)

Sad bas gledam podatke sa auto date,Giu je teza 220kg i ima oko 11ks manje po toni. Po papiru je ubrzanje do 100km/h u korist Giu za 0.2s Jeste ona jaca za 15ks i 20nm,ali je nemoguce da ide bolje od Mita. Krajnja brzina mi nije interesantna. Mada,papir trpi sve :)

@Sauriann @edin bilo bi lepo da je bar 70-80% zanimljiva kao Mito. Ulivanje sigurnosti je ogroman plus.
Nisam vozio Giu nikada,dok Mito 155ks jesam.
Korisnikov avatar
bums85
Contact:
Garaža: C220 Coupe
ex Alfa 156TI JTD16v '04.
ex Alfa 159 2.2 JTS
Lokacija: Las Vegas
Lokacija: Kacarevo
Postovi: 4587
Pridružio se: Uto Jan 12, 2010 11:11 am

Re: Sve o svemu

Sre Feb 07, 2018 12:50 am

Ja sam imao xenone bez projektora u 156 dok sam je vozio, ali sa sijalicom H7RC koja je kraca od klasicne i ima neki metal sa jedne strane da ne rasipa svetlost gde ne treba. Farove sam nastelovao cim sam ih ugradio i nisam imao problema sa blicanjem, tako da moze da prodje xenon u obicnom faru uz odgovarajucu sijalicu.
Mene interesuje koja je fora da se vozi sa upaljenim maglinkama kad nema magle, to mi vise smeta od budzenih xenona
Slika
Korisnikov avatar
MareKG
Garaža: Alfa Romeo GT JTDm
Lokacija: Kragujevac
Postovi: 1036
Pridružio se: Ned Dec 20, 2015 6:56 pm

Re: Sve o svemu

Sre Feb 07, 2018 1:00 am

Pa lepše izgleda auto, 'opasnije' :lol:
Pogotovo ako su maglenke u braniku :D
Korisnikov avatar
ForestGump
Garaža: MB W169 A170
Lokacija: Okolina Grada
Postovi: 461
Pridružio se: Čet Apr 20, 2017 8:01 am

Re: Sve o svemu

Sre Feb 07, 2018 6:18 am

Kako se "budži" Alfa:
1) upaljene maglenke +10ks
2) ksenoni +20ks
3) tamna stakla +20ks ...

:lol: :arflag :drink
Korisnikov avatar
edin
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: alfa 156 1.9 jtd 2001 tuned end remaped; 2.0 ts RIP
Lokacija: zemun
Lokacija: Zemun;Beograd
Postovi: 7545
Pridružio se: Čet Nov 24, 2011 6:32 pm

Re: Sve o svemu

Sre Feb 07, 2018 7:06 am

Srecom, alfa spada medju automobile, sa najmanje takvih vlasnika...
“If a car doesn’t make you excited every time you climb inside, then it’s just a tool. And if it’s just a tool, you may as well use the bus”
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Sve o svemu

Sre Feb 07, 2018 9:02 am

Veloce napisao:Sad bas gledam podatke sa auto date,Giu je teza 220kg i ima oko 11ks manje po toni. Po papiru je ubrzanje do 100km/h u korist Giu za 0.2s Jeste ona jaca za 15ks i 20nm,ali je nemoguce da ide bolje od Mita. Krajnja brzina mi nije interesantna. Mada,papir trpi sve :)
Ma MiTo je toliko zabavno vozilo da mi nije skidao osmeh sa lica - naravno dok ga ne provezem po grbavom putu ;)
Baš sam pre par dana komentarisao sa drugarom kako je vrlo interesantno to što Giulietta sa većom masom ima prednost u performansama u odnosu na MiTo od 155 KS. Podaci variraju od sajta do sajta, mada najčešće pronalazim sledeće fabričke:

MiTo 155 KS - 8,0 do 100, 215 km/h, 1145 kg
Giulietta MA 170 TCT - 7,7 do 100, 218 km/h, 1305 kg.

Dakle nije masa veća preko 200 kg već oko 160, ali ni to nije zanemarljivo znajući da masa najviše smeta performansama. Julka to izgleda kompenzuje sa 15 KS i 20 NM više, dok i TCT odradi posao brže od čoveka. Kontam da možda Julka ima malu prednost i u aerodinamici kao veće vozilo (ovo samo nagađam), mada aerodinamika ne igra toliko ulogu kod manjih brzina, gde otpor vazduha nije prevelik. Ostaje mi da vidim i kako funkcioniše taj menjač u praksi. Sve u svemu Julka izgleda kompenzuje tu razliku u masi vrlo uspešno. Naravno, kad se na crtu stavi MiTo QV TCT, prednost ide na njegovu stranu taman koliko je razlika u masi.
Ono što je nemerljivo jeste taj suvjektivni osećaj i ostaje mi da vidim kako sve to izgleda u praksi, mada se mogu kladiti da kod Julke sve to neće delovati toliko sirovo i "bezobrazno", već malo više rafinirano ;)
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Korisnikov avatar
CoyoteKG
Garaža: 147 1.9 JTD 116hp
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 1650
Pridružio se: Sub Dec 03, 2011 5:13 pm

Re: Sve o svemu

Sre Feb 07, 2018 10:19 am

edin napisao:Srecom, alfa spada medju automobile, sa najmanje takvih vlasnika...
uh... možda je tako nekad bilo, dok nisam bio u alfinim tokovima...
Mada i kad sam kupio ovu moju 147, u početku sam imao mišljenje kao ti, ali sada ga prilično menjam iz dana u dan... gde mi čak i ova tema, zadnjih par stranica pomaže u menjanju tog mišljenja.
Korisnikov avatar
edin
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: alfa 156 1.9 jtd 2001 tuned end remaped; 2.0 ts RIP
Lokacija: zemun
Lokacija: Zemun;Beograd
Postovi: 7545
Pridružio se: Čet Nov 24, 2011 6:32 pm

Re: Sve o svemu

Sre Feb 07, 2018 10:46 am

Izvorni ljubitelji alfe ce uvek biti u svom fazonu, s' tim da uvek sa sirenjem klijentele, pokavljuju se raznorazni korisnici...
“If a car doesn’t make you excited every time you climb inside, then it’s just a tool. And if it’s just a tool, you may as well use the bus”
Korisnikov avatar
Sauriann
Drug Član
Drug Član
Garaža: Stelvio 2.2 Q4 Lusso

ex Giulietta 2.0 TCT
ex MiTo 1.4 Turbo Benzina 155
ex 156 jtd mjet 16V SW
Lokacija: Novi Beograd
Postovi: 4868
Pridružio se: Sub Okt 30, 2010 7:39 am

Re: Sve o svemu

Sre Feb 07, 2018 10:49 am

Mnogo je više alfi sada koje se mogu kupiti za male pare. Otuda i povećan broj spomenutih "korisnika"...
Korisnikov avatar
interceptor
Garaža: Crosswagon Q4, Smart City coupe
Lokacija: B. Petrovac
Postovi: 2173
Pridružio se: Čet Dec 23, 2010 2:55 pm

Re: Sve o svemu

Sre Feb 07, 2018 11:05 am

Ma ne vidim ja tu posebnu kategoriju ili klijentelu,čak i sve manje je xenona u običnim farovima ali što ima raštelovanih farova to nije normalno.Po gradu to i nije neki problem zbog rasvete ali napolju to ubija...
Korisnikov avatar
mali radojica
Garaža: alfa romeo 147 jtdm
Lokacija: novi beograd
Lokacija: NBG
Postovi: 4132
Pridružio se: Ned Okt 30, 2011 10:05 pm

Sve o svemu

Sre Feb 07, 2018 11:15 am

U pravu si, sve je manje plavih farova na raspalim krsevima.
Korisnikov avatar
Sava
Garaža: Alfa Romeo 159 2.0 JTDm 170ks
Lokacija: Beograd
Postovi: 1235
Pridružio se: Sre Dec 28, 2011 12:59 pm

Sve o svemu

Sre Feb 07, 2018 11:32 am

Ja bi momentalno ubacio 3-6 meseci oduzimanje dozvole za osobe koje svesno upale duga svetla zato sto su im pregorela oborena.
+ ovo na licu mesta:
[video][/video]
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Sve o svemu

Sre Feb 07, 2018 12:30 pm

hehe ludi kinezi :) jeste glupo paliti duga svetla kad ti rikne neko oboreno sem ako nisi sam na putu, bolje upaliti maglenke mada i za to ce te kazniti vrv (sem ako nisu u farovima pa panduri ne provale a maglenka svakako manje smeta nego dugo) a realno na 70% danjasnjih kola nije lako zameniti sijalicu na putu, kod vecine nepristupacno ili moras da skidas neki deo pa cak i ceo far da bi zamenio sijalicu tako da ako ti rikne negde usput zez je
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
Sava
Garaža: Alfa Romeo 159 2.0 JTDm 170ks
Lokacija: Beograd
Postovi: 1235
Pridružio se: Sre Dec 28, 2011 12:59 pm

Sve o svemu

Sre Feb 07, 2018 12:34 pm

Veruj mi da taj kojem svetle duga nije upalio tad kad mu je crklo oboreno. A i uvek ce pandur imati razumevanja ako je crkla usput.

Malo sam brutalan, ali u trenutku bi majmunu ubacio uzarenu H7 sijalicu u oko :D
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Sve o svemu

Sre Feb 07, 2018 12:41 pm

edin napisao:Srecom, alfa spada medju automobile, sa najmanje takvih vlasnika...
svaka druga alfa ima tamna stakla, meni je prvo to ćuning smajling bez obzira na korist folija jer 90% ljudi kad kupi auto (alfu) prvo lepi folije, pa cipuje pa neke 17-18ice pa tek onda servisi i bitne stvari, svaka druga ima zmijice i sl. stikere nalepljene ovde ili onde, mene cesto ljudi pitaju sta ti znace te zmijice na krilima, ruze ti auto, svaka druga ima farbana klesta nekom je i to ruzno, itd tako da mozemo da se hvatamo za detalje ali sve se svodi na stvar ukusa nekom je to ciganija nekom ima smisla kao i ovaj xenon sto je nekom smajling, meni licno nije (sem ako nije neka ljubicasto-plava varijanta boje) ali nije ni da ga gotivim nesto mada sa dobro upucanim farom ne bi trebalo da smeta nista vise od nekih prosecno jakih farova na novijim kolima, danas je dosta novih kola koja fabricki imaju jake farove koji meni licno smetaju. ove sa vrljavim farovima da ne komentarisem, vise je njih nego kineskih xenona to garantujem
Poslednja izmena od OMP u Sre Feb 07, 2018 12:45 pm, izmenjeno 2 puta ukupno.
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Sve o svemu

Sre Feb 07, 2018 12:44 pm

Sava napisao:Veruj mi da taj kojem svetle duga nije upalio tad kad mu je crklo oboreno. A i uvek ce pandur imati razumevanja ako je crkla usput.

Malo sam brutalan, ali u trenutku bi majmunu ubacio uzarenu H7 sijalicu u oko :D
slazem se eto meni pre neku godinu na putu crkla jedna sijalica, nisam provalio dok nisam uvece krenuo nazad , morao sam da stanem na pumpu da kupim i zamenim sijalicu (nekim cudom je nisam imao rezervi iako ih uvek nosim) nahebo sam dok sam je zamenio a neko ladno vreme trnu ruke, sve sam se odrao bem ti i far ko ga napravi onako nabijeno , psovao sve redom od konstruktora koji izmisli far i ceo auto do samog sebe :) ali jbg glupo je bilo da vozim na dugim ili maglenkama koje uzgred nista i ne bi pomogle bar ne na alfi
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
Veloce
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Contact:
Garaža: ex Alfa Romeo GTV 2.0ts
ex Alfa Romeo GT 2.0jts
ex Alfa Romeo 159 1.9jtdm
ex Alfa Romeo GT 1.9jtdm
ex Alfa Romeo Mito 1.4tb
ex Alfa Romeo Giulietta QV
-Megane 3 RS CUP
Lokacija: Lazarevac
Postovi: 2787
Pridružio se: Sre Avg 03, 2011 8:36 pm

Re: Sve o svemu

Sre Feb 07, 2018 1:22 pm

alfanatic napisao:
Veloce napisao:Sad bas gledam podatke sa auto date,Giu je teza 220kg i ima oko 11ks manje po toni. Po papiru je ubrzanje do 100km/h u korist Giu za 0.2s Jeste ona jaca za 15ks i 20nm,ali je nemoguce da ide bolje od Mita. Krajnja brzina mi nije interesantna. Mada,papir trpi sve :)
Ma MiTo je toliko zabavno vozilo da mi nije skidao osmeh sa lica - naravno dok ga ne provezem po grbavom putu ;)
Baš sam pre par dana komentarisao sa drugarom kako je vrlo interesantno to što Giulietta sa većom masom ima prednost u performansama u odnosu na MiTo od 155 KS. Podaci variraju od sajta do sajta, mada najčešće pronalazim sledeće fabričke:

MiTo 155 KS - 8,0 do 100, 215 km/h, 1145 kg
Giulietta MA 170 TCT - 7,7 do 100, 218 km/h, 1305 kg.

Dakle nije masa veća preko 200 kg već oko 160, ali ni to nije zanemarljivo znajući da masa najviše smeta performansama. Julka to izgleda kompenzuje sa 15 KS i 20 NM više, dok i TCT odradi posao brže od čoveka. Kontam da možda Julka ima malu prednost i u aerodinamici kao veće vozilo (ovo samo nagađam), mada aerodinamika ne igra toliko ulogu kod manjih brzina, gde otpor vazduha nije prevelik. Ostaje mi da vidim i kako funkcioniše taj menjač u praksi. Sve u svemu Julka izgleda kompenzuje tu razliku u masi vrlo uspešno. Naravno, kad se na crtu stavi MiTo QV TCT, prednost ide na njegovu stranu taman koliko je razlika u masi.
Ono što je nemerljivo jeste taj suvjektivni osećaj i ostaje mi da vidim kako sve to izgleda u praksi, mada se mogu kladiti da kod Julke sve to neće delovati toliko sirovo i "bezobrazno", već malo više rafinirano ;)
Aha TCT je laksi za 60kg od manuelnog,a brzi je za 0.1s :)
Verovatno nece biti dramaticno,ali daleko od toga da nece biti zanimljivo pogotovo sa TCT :)
Korisnikov avatar
MareKG
Garaža: Alfa Romeo GT JTDm
Lokacija: Kragujevac
Postovi: 1036
Pridružio se: Ned Dec 20, 2015 6:56 pm

Re: Sve o svemu

Sre Feb 07, 2018 3:21 pm

OMP napisao:
edin napisao:Srecom, alfa spada medju automobile, sa najmanje takvih vlasnika...
svaka druga alfa ima tamna stakla, meni je prvo to ćuning smajling bez obzira na korist folija jer 90% ljudi kad kupi auto (alfu) prvo lepi folije, pa cipuje pa neke 17-18ice pa tek onda servisi i bitne stvari, svaka druga ima zmijice i sl. stikere nalepljene ovde ili onde, mene cesto ljudi pitaju sta ti znace te zmijice na krilima, ruze ti auto, svaka druga ima farbana klesta nekom je i to ruzno, itd tako da mozemo da se hvatamo za detalje ali sve se svodi na stvar ukusa nekom je to ciganija nekom ima smisla kao i ovaj xenon sto je nekom smajling, meni licno nije (sem ako nije neka ljubicasto-plava varijanta boje) ali nije ni da ga gotivim nesto mada sa dobro upucanim farom ne bi trebalo da smeta nista vise od nekih prosecno jakih farova na novijim kolima, danas je dosta novih kola koja fabricki imaju jake farove koji meni licno smetaju. ove sa vrljavim farovima da ne komentarisem, vise je njih nego kineskih xenona to garantujem
Onda najače voziti čistu fabriku, mada i tada bi bilo 'Stavi neke 17-18" i obavezno remap' :lol:
Kome udovoljiti na kraju? :D
Korisnikov avatar
ForestGump
Garaža: MB W169 A170
Lokacija: Okolina Grada
Postovi: 461
Pridružio se: Čet Apr 20, 2017 8:01 am

Re: Sve o svemu

Sre Feb 07, 2018 3:47 pm

ForestGump napisao:Kako se "budži" Alfa:
1) upaljene maglenke +10ks
2) ksenoni +20ks
3) tamna stakla +20ks ...

:lol: :arflag :drink
hahaha, zaboravio sam još:
4. Stikeri +5KS :lol:

Ja zato natenane operem auto iznutra i to mi je užitak kao još + 10KS :)
I nemojte molim vas da se neko oseća prozvanim - ovo je samo zezanje.
Jer nam se može i jer nam drugi zavide :drink :arflag :arflag :arflag
Korisnikov avatar
COYG
Drug Član
Drug Član
Garaža: 156 8V
Lokacija: No Problemo
Postovi: 611
Pridružio se: Sub Jun 25, 2016 4:57 pm

Re: Sve o svemu

Sre Feb 07, 2018 8:24 pm

Popišaj ga, ništa od toga nemam.
''Brzina nikada nikog nije ubila, ali iznenadno stanje mirovanja jeste!''

Džeremi Klarkson
Korisnikov avatar
ForestGump
Garaža: MB W169 A170
Lokacija: Okolina Grada
Postovi: 461
Pridružio se: Čet Apr 20, 2017 8:01 am

Re: Sve o svemu

Sre Feb 07, 2018 11:01 pm

MOD EDIT: "pometlano"

Na kraju krajeva, ovo čitaju admini i modovi pa neka "pometlaju" ono što misle da treba.
Korisnikov avatar
BobanR
Garaža: Brera 2.4
Lokacija: Kragujevac
Postovi: 3703
Pridružio se: Čet Jul 31, 2014 8:34 pm

Re: Sve o svemu

Sre Feb 07, 2018 11:07 pm

Kolega, ne znam čime si isprovociran, prethodni post je bio potpuno bezazlen. Nespretni pokušaj da u približno pristojan rečnik uviješ to što si napisao, na žalost nije urodio plodom. Smatraj se upozorenim da takvom rečniku, a i stavu, nema mesta na forumu :drink
Sébastien Loeb napisao:...Ore taj snijeg kao kombajn sjeno...
Korisnikov avatar
tristatri
Drug Član
Drug Član
Garaža: 156 SW 1.9 16V
Lokacija: Nis
Postovi: 260
Pridružio se: Sre Jun 28, 2017 7:46 pm

Re: Sve o svemu

Sre Feb 07, 2018 11:10 pm

.
Ja imam natpis 'Sport' pozadi, fabricki. Racuna li se to bar +10ks?

Slika

.
Korisnikov avatar
ForestGump
Garaža: MB W169 A170
Lokacija: Okolina Grada
Postovi: 461
Pridružio se: Čet Apr 20, 2017 8:01 am

Re: Sve o svemu

Sre Feb 07, 2018 11:47 pm

ForestGump napisao:
ForestGump napisao: I nemojte molim vas da se neko oseća prozvanim - ovo je samo zezanje.
ForestGump napisao:MOD EDIT: "pometlano"

Na kraju krajeva, ovo čitaju admini i modovi pa neka "pometlaju" ono što misle da treba.
BobanR napisao:Kolega, ne znam čime si isprovociran, prethodni post je bio potpuno bezazlen. Nespretni pokušaj da u približno pristojan rečnik uviješ to što si napisao, na žalost nije urodio plodom. Smatraj se upozorenim da takvom rečniku, a i stavu, nema mesta na forumu :drink
Kolega, za tebe bezazlen, za mene provokativan. Sve zavisi kako se protumači nečiji odgovor na sopstveni post. Vrlo sam svesan da smo svi različiti i da različito reagujemo. Zato sam autoru tog posta odgovorio kako sam odgovorio i ponudio opcije koje sam ponudio. I na kraju napisao da vi , moderatori ili administratori nebitno, pobrišete šta treba. Dakle, sve opcije su mi prihvatljive. Vi ste opet na osnovu svog shvatanja pobrisali ono što smatrate da treba da se pobriše. I to je to.
Prihvatam upozorenje kao dobronamerno sa tvoje strane i shvatio sam gde je granica do koje se može ići na ovom forumu. Nadam se dobrom druženju ovde od sada pa ubuduće.

Laku noć svima.
:drink :wave:

Povratak na “Cafeteria da Romeo”