Sajam automobila 2018.

Informacije o Alfa Romeo klubu Srbija, diskusije Alfista o Alfizmu i predstojećim događajima...
Korisnikov avatar
Boxa
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Contact:
Garaža: Stelvio QV
Lokacija: Beograd
Postovi: 2965
Pridružio se: Sub Dec 26, 2015 2:40 pm

Sajam automobila 2018.

Čet Mar 22, 2018 11:06 am

Jel ima nekih planova/predloga da se ide kolektivno na sajam automobila kao ARCS?
Korisnikov avatar
Sauriann
Drug Član
Drug Član
Garaža: Stelvio 2.2 Q4 Lusso

ex Giulietta 2.0 TCT
ex MiTo 1.4 Turbo Benzina 155
ex 156 jtd mjet 16V SW
Lokacija: Novi Beograd
Postovi: 4868
Pridružio se: Sub Okt 30, 2010 7:39 am

Re: Sajam automobila 2018.

Čet Mar 22, 2018 12:05 pm

može i F1 u istom sastavu :)
Korisnikov avatar
alonso14
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: -
-ex Q2 211cv 3 porta
-ex Rossalinda Challenge Stradale by Nova Speed
-ex Giulietta QV Edizione Corsa 301cv by Nova Speed

- ex GTI PP DSG 317 cv by OnlyRevo

- S3 8v 370 cv by Freaks Motorsport

- MK6 GTI DSG 271 cv by Freaks Motorsport
Lokacija: MG
Postovi: 3354
Pridružio se: Čet Avg 25, 2016 5:45 pm

Re: Sajam automobila 2018.

Čet Mar 22, 2018 12:22 pm

Moze ko ustane u 7 :D
'' Izabran sam zbog suptilnog magnetizma moje licnosti ''
Korisnikov avatar
Sauriann
Drug Član
Drug Član
Garaža: Stelvio 2.2 Q4 Lusso

ex Giulietta 2.0 TCT
ex MiTo 1.4 Turbo Benzina 155
ex 156 jtd mjet 16V SW
Lokacija: Novi Beograd
Postovi: 4868
Pridružio se: Sub Okt 30, 2010 7:39 am

Re: Sajam automobila 2018.

Čet Mar 22, 2018 3:59 pm

Jedne godine sam ustao ranije 15min i zakuntam ponovo taman toliko da propustim prvi krug. Sam sam se sebi smejao.
Korisnikov avatar
Boxa
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Contact:
Garaža: Stelvio QV
Lokacija: Beograd
Postovi: 2965
Pridružio se: Sub Dec 26, 2015 2:40 pm

Re: Sajam automobila 2018.

Ned Mar 25, 2018 10:17 pm

Sajam prodje niko se ne javi, dal je nesto planirano ili nije. Super

Zakljucajte temu slobodno
bunga bunga
Garaža: 166
Lokacija: IN
Postovi: 431
Pridružio se: Sre Maj 03, 2017 11:02 am

Re: Sajam automobila 2018.

Pon Mar 26, 2018 1:35 pm

Sajam ko sajam, zakljucani automobili, smaraci koji prave guzvu slikajuci se pored auta...

Mercedesu svaka cast, sve otkljucano, cackaj sta hoces niko te nista ne pita. :D

Po meni, za "srpski dzep" najbolji izbor je Suzuki Baleno.
Korisnikov avatar
Boxa
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Contact:
Garaža: Stelvio QV
Lokacija: Beograd
Postovi: 2965
Pridružio se: Sub Dec 26, 2015 2:40 pm

Re: Sajam automobila 2018.

Pon Mar 26, 2018 1:38 pm

Nisam na sam sajam konkretno mislio, isto sve uvek. Nego na pojavljivanje ARCS na sajmu i poseti Alfa Romeo standa kao prosle godine...

nebitno je vise
Korisnikov avatar
Zex
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: ex ar147mjtd '05
ex ar147mjtd TI '07
ex ar159 mjtd '09
ex ar GT Q2 271hp '04
ex R.I.P. AR 155 v6 Q2 frankenstein
exAr giulieta 1750 QV
ar 33 1.7ie/16v
ar 75 rosso di beleza
Subi impreza sti 300hp
Lokacija: BEOGRAD
Lokacija: UMKA
Postovi: 4076
Pridružio se: Sre Dec 03, 2014 7:50 pm

Re: Sajam automobila 2018.

Pon Mar 26, 2018 1:46 pm

Nije auto kuca kole izlagac ove godine,da jeste,bili bi pozvani..za mene najbolja opcija nisan kaskai 1.6 turbo i reno senik 1.6tdci 130hp..
Falcon:

Jbt,kod tebe sve sad i za odmah
Korisnikov avatar
Boxa
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Contact:
Garaža: Stelvio QV
Lokacija: Beograd
Postovi: 2965
Pridružio se: Sub Dec 26, 2015 2:40 pm

Re: Sajam automobila 2018.

Pon Mar 26, 2018 1:47 pm

nema veze sto nije, mogli smo da se skupimo i da odemo sa obelezjima svog kluba i bar prosetamo sajmom
bunga bunga
Garaža: 166
Lokacija: IN
Postovi: 431
Pridružio se: Sre Maj 03, 2017 11:02 am

Re: Sajam automobila 2018.

Pon Mar 26, 2018 1:57 pm

Ja sam bio u petak, zakljucane i Djulija i Djulijeta...auspusi na Stelviu smejurija...dovidjenja i prijatno, bio 30 tak sekundi na "standu". :D

Land Cruiser i neki X-max bi mi bas legli. :coolguy:
Korisnikov avatar
Semi
Garaža: Alfa Romeo 156 V6
Lokacija: Smederevo
Lokacija: Smederevo
Postovi: 885
Pridružio se: Čet Nov 27, 2008 3:17 pm

Re: Sajam automobila 2018.

Pon Mar 26, 2018 9:37 pm

Politaka na Alfinom standu je tuzna... izlozena Giulia prodata i iz tog razloga auto stoji zakljucan i ne moze se ni videti kako treba. Pa, sta je onda drzis na sajmu? Vrati je lepo tamo odakle si je dovezao...

Eventualno ako prodavac oceni da ste potencijalni kupac i onda vas na brzaka uvuce u auto sa sobom, da niko drugi slucajno ne gurne glavu kroz vrata i pogleda malo...

Nekad mi stvarno nije zao dokle su dogurali kao brend.
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Sajam automobila 2018.

Pon Mar 26, 2018 10:50 pm

Da na štandu držim automobil koga je neko kupio sigurno je da ne bih dozvolio da armija radoznalih ljudi i dece ulaze unutra i zabavljaju se kako im se hoće. To je ipak nečija imovina, skupo plaćena. Razumem i želju posetilaca da iskoriste ulaznicu na najbolji način. U eksponate koji nisu na prodaju treba dozvoliti ulazak, ali ako je već neko odrešio kesu za neku Alfu to ne bi trebalo da je negativno za brend.

Sa druge strane dileri u svojim salonima su više nego voljni da pokažu svoju ponudu, sve se može videti, sesti u modele, pa čak i ugovoriti neka test vožnja. Klijent je ispoštovan i to je za brend bitno, a dok je tako uopšte ni ne moram ići na sajmove pored salona u kojima mogu na miru i bez gužve videti i saznati sve što me zanima.
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Korisnikov avatar
Rik
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: AR 156 1.9 JTD 2005
Renault Clio 1.2 1999
Lokacija: Beograd
Postovi: 1471
Pridružio se: Pet Jun 13, 2014 7:53 pm

Pon Mar 26, 2018 11:17 pm

Iz mog ugla je tužno, takođe.
Napravio si ne neki običan auto, već vredan pažnje definitivno i potom ga distanciraš od sve moguće publike. Koja je poenta toga? Ima li neke druge Giulie koja se može dovesti na sajam? Jok.. Nema.. Sve su prodate.. Svaka čast.

Spominju se klinci koji ulaze u auto i pipkaju..
Neki smo kao klinčadija jedva čekali upravo ovaj sajam kako bismo mogli da vidimo i uđemo u neke omiljene automobile iz časopisa i emisija. Kasnije se sumiraju utisci danima i prepričavaš društvu kako si sedeo u baš tom automobilu sa postera. Wow. Neki smo danas zaljubljenici u odredjene brendove, za koju godinu i potencijalni kupci. Kaže drugar pre par dana, napokon sam uzeo isti onakav auto u kakvom smo sedeli i na sajmu pre koju godinu. To je to.
Korisnikov avatar
DejanGT
Garaža: Giulietta MultiAir | 2010
Lokacija: Beograd
Postovi: 1478
Pridružio se: Pet Apr 23, 2010 12:09 am

Re: Sajam automobila 2018.

Uto Mar 27, 2018 12:22 am

Ovo i nije pravi međunarodni sajam automobila nego glupi Car Show na kome ne izlažu proizvođači automobila nego obični lokalni prodavci.

Pretpostavljam da je otud i taj nonsens da je auto zaključan. Što uopšte izlažeš nešto kad zapravo ne želiš da to ljudi vide? Što se smaraš, gubiš vreme i imaš bespotrebne troškove? Šta ti donosi zaključan auto na izložbi automobila? (osim negativnog imidža i primisli posetilaca da si lenja i arogantna budala)

Prava poslovna praksa je da se eksponati izlože, a posle izlaganja prodaju s popustom upravo zato što nisu više skroz novi, već je reka ljudi prošla kroz njih. Ali ti zato ta reka ljudi donese i ponekog kupca, upravo na mestu gde ljudi mogu da direktno uporede automobile raznih proizvođača u veoma kratkom roku. Zašto uopšte izlažeš automobil koji si prodao nekom? Pa to je kao da u pizzeriji naručiš pizzu a oni ti kažu evo je stiže, pečena je, mora samo da provede 35 minuta u izlogu da vide ljudi šta mi kuvamo.

Kod nas se izgleda zaista u svemu dno stalno pomera. Nemam nikakvu empatiju za prodavce novih automobila u Srbiji koji stalno na sve kukaju a sami su najvećim delom krivi za situaciju u kojoj su. Verovatno su i Alfe zaključane jer su eto oba auta koja su ove godine planirali da prodaju u Srbiji već prodali :)
Korisnikov avatar
alonso14
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: -
-ex Q2 211cv 3 porta
-ex Rossalinda Challenge Stradale by Nova Speed
-ex Giulietta QV Edizione Corsa 301cv by Nova Speed

- ex GTI PP DSG 317 cv by OnlyRevo

- S3 8v 370 cv by Freaks Motorsport

- MK6 GTI DSG 271 cv by Freaks Motorsport
Lokacija: MG
Postovi: 3354
Pridružio se: Čet Avg 25, 2016 5:45 pm

Re: Sajam automobila 2018.

Uto Mar 27, 2018 12:23 am

Bravo Rik, sve se slazem, kolega iznad je vrv malo ponesen svojim uzitkom kupovine novog auta promasio poentu sajma.
Neko kupio? Isteraj napolje i ubaci drugi.. A i kupio je vec ispipkan auto, tako daaa :)
'' Izabran sam zbog suptilnog magnetizma moje licnosti ''
Korisnikov avatar
Semi
Garaža: Alfa Romeo 156 V6
Lokacija: Smederevo
Lokacija: Smederevo
Postovi: 885
Pridružio se: Čet Nov 27, 2008 3:17 pm

Re: Sajam automobila 2018.

Uto Mar 27, 2018 6:46 am

Nije bio diler, vec pretpostavljam FCA.
Bas sam pitao prodavca koji je diler u pitanju posto nikakve reklame nema, na sta sam dobio odgovor da nije diler u pitanju vec da nastupaju kao brend i onda dobih info o meni najblizim dilerima.

Dalje, vezano za Djulijetu...
U svaki model konkurencije si mogao da udjes, da sednes i pozadi, gepek da otvoris, nebitno da li je A klasa, Golf, Fokus, Mazda 3, Astra, o Korejancima da i ne pricam.
A, ti? Ti imas na sajmu model, star vec 7-8 godina i drzis ga zakljucanog kao da je jedan od 499 napravljenih i da vredi stotine hiljade evra...

Ja kontam da Alfa hoce da bude posebna, da Alfa nije i ne treba da bude za svakoga i da takvu poruku i zele da salju. Ali, tu si gde si, grcas i koprcas se da opstanes i ti umesto da otvoris svoja vrata sirom i privuces sto vise kupaca, posebno sada kad imas i dobru rovu, ti glumis ludilo...
Korisnikov avatar
tadicd
Garaža: ex Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW
Lokacija: Beograd
Postovi: 326
Pridružio se: Sub Nov 16, 2013 12:56 pm

Sajam automobila 2018.

Uto Mar 27, 2018 7:07 am

Dejane, slažem se da bi tako trebalo, ali realnost kod nas za skuplja kola je većinom da se izlože oni primerci koji su prodati pred sajam, unapred sa popustom za gaženje na sajmu, pogotovo na "malom sajmu" kad su auto kuće.

Male auto kuće da uzmu vozilo za sajam (egzotiku kao što je Đulija), dal na konsignaciju ili na lager, ili za kasniju registraciju na demo lager, a da ga ne prodaju u 3 meseca iza sajma - uglavnom su u kanalu. To je igra matematike a ne brenda.

Budimo realni, sajam je pretežno šetačka manifestacija. 99% pipa, pita, slika se, muva hostese. Za 1% tu se gradi dugoročno i kratkoročno interesovanje, a prodaje se realizuju i po 6 meseci posle.

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Sajam automobila 2018.

Uto Mar 27, 2018 7:52 am

alonso14 napisao:kolega iznad je vrv malo ponesen svojim uzitkom kupovine novog auta promasio poentu sajma.
Nisam ništa promašio nego rekao upravo ono što se i potencira - izložbeni automobili su za izložbu i ulazak po želji, ali dozvoliti da se reka ljudi mota po nečemu za čega je neko uložio 50 ili 100k€... Uzmite samo sebe kao primer, da li biste voleli da vam se pravi defile da ste u toj poziciji i da ste keširali lovu za novo.

Inače dok nisam bio siguran kad ću preuzeti svoju Alfu rekao sam ljudima u Stojanovu da je slobodno mogu izložiti u salon i reklamirati Giuliettu. Tamo mi rekoše da ako do toga i dođe, da Alfa neće biti otključana i da se kupac mora ispoštovati u tom smislu. Na kraju je nisu ni izložili već držali u pomoćnoj prostoriji dok je nisam preuzeo. Po meni je to skroz OK, a u čega se pretvorila sajamska manifestacija, kako treba da se nastupa i da li treba imati isključivo izložbene primerke - to je već neka druga tema.
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Korisnikov avatar
Sava
Garaža: Alfa Romeo 159 2.0 JTDm 170ks
Lokacija: Beograd
Postovi: 1235
Pridružio se: Sre Dec 28, 2011 12:59 pm

Sajam automobila 2018.

Uto Mar 27, 2018 8:45 am

Kada sam bio prosle godine na tom medjunarodnom i to za press day, sve do jedne alfe su bile zabranjenje za pipanje, kamoli za ulazak.

A sedeo sam u Maybachu, Rolls Roysu, S Q7 i u mnogim drugim izrazeno skupljim automobilima. Cak smo palili ventilaciju sedista u S Q7 i prodavac se zezao da ne moze da zasmrdi kad prdnes.

Uglavnom utisak je ostao ocajan za Alfu i njihov stand.
Korisnikov avatar
DejanGT
Garaža: Giulietta MultiAir | 2010
Lokacija: Beograd
Postovi: 1478
Pridružio se: Pet Apr 23, 2010 12:09 am

Re: Sajam automobila 2018.

Uto Mar 27, 2018 10:58 am

Ok, mi smo sve izvrnuli naopako pa i sajam automobila. Umesto da eksponate finansira izlagač, sad ih finansira kupac.

Očigledno da je rezultat te prakse ipak skroman. Iako je Beograd prepun skupih automobila i Audia, BMW-a i Mercedesa ima ko salate, Giulie možeš da izbrojiš na prste jedne ruke.

Nek je ona nama zaključana da se ne ufleka...
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Sajam automobila 2018.

Uto Mar 27, 2018 1:22 pm

Da ne ispadnem glavni "bad guy", od malih nogu sam se za sajmove spremao kao na hodočašće, voleo što više toga da probam i pipnem, kući se vraćao sa kilogramima reklamnog materijala,..., kao što svako od nas voli i ima praksu. Kasnije sam vodao svoje dete, teglio njegove balone i šarene laže i uguravao ga u svako dostupno vozilo koje se fotografisalo.

Ali ni onda, kao ni sada nije moglo da se uđe u svaki automobil i imao sam razumevanje i poštovanje ako negde piše "prodato" ili ako izlagač smatra da ne treba odobriti pristup. Nisam bio ni na ovom sajmu, ali od drugih čujem da su gužve udarnim danima bile jezive i da je bilo dosta izlagača sa zaključanim vozilima, a ne samo Alfa. Svi hvale pristup Mercedesa i otvorenost prema kupcima, ali očigledno im se može.

Od kako je intereneta ne mora se ići na sajam da bi se dobili prospekti i naučilo o vozilima koja nas zanimaju. Od kako je salona sa dobrodošlicom i sam sajam gubi svoj smisao. Mnogo posetilaca ionako više pažnje obraća na promoterke. Za sve što me od Alfe zanima imam salon gde odem u miru i tišini i saznam sve što me zanima. Sedeo sam i ispipao barem pet Giulia (uključujući i QV), tri Stelvia, palio 4C, a za Giuliette i MiTo ni ne znam broja.

Dok mi je toga sajam mi ne treba, ali mogu se složiti sa tim da tamo treba odvesti vozila za izložbu i pipanje, a ako takvo vozilo treba prodati, to učiniti poslednjeg dana uz dogovor sa kupcem i adekvatan popust ukoliko se baš zagrejao za izložbeno vozilo i ne želi da čeka 60, 90 ili možda 160 dana za jedno konfigurisano po svojoj želji...
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Korisnikov avatar
G0XY
Garaža: Mito QV
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd-Bele Vode
Postovi: 6713
Pridružio se: Pet Nov 20, 2009 12:21 pm

Re: Sajam automobila 2018.

Uto Mar 27, 2018 2:00 pm

Ko zeli grupno na Sajam,a clan je ARCS kluba,obezbedjene su besplatne ulaznice

viewtopic.php?f=4&t=63773
A Man's Got to Know His Limitations...

Povratak na “Alfa Romeo Klub Srbija i Alfisti / Dešavanja i okupljanja”