Ada Huja No.10--Giubileo - Predlozi

Informacije o Alfa Romeo klubu Srbija, diskusije Alfista o Alfizmu i predstojećim događajima...
Korisnikov avatar
G0XY
Garaža: Mito QV
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd-Bele Vode
Postovi: 6713
Pridružio se: Pet Nov 20, 2009 12:21 pm

Ada Huja No.10--Giubileo - Predlozi

Pon Maj 08, 2017 7:48 pm

Zaista bi bilo super da čujemo ideje svih ljubitelja Alfa Romea na temu organizacije skupa ove godine. Pustite mašti na volju, a svi ćemo se zajedno potruditi da ideje ostvarimo. Ukoliko možete pomoći organizaciji na bilo koji način, takođe se ovde prijavite.
A Man's Got to Know His Limitations...
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4319
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Re: Ada Huja No.10--Giubileo - Predlozi

Pon Maj 08, 2017 8:15 pm

Ja bih pre svega da skrenem pažnju da oni koji voze karting da treba da se strogo drže nekih pravila oko ponašanja na stazi i odnosa prema tim mašinama da ne bi klub ušao u neku neprijatnu priču s vlasnikom staze i da mu se plaća neka šteta. Znači, bez iživljavanja, guranja, sečenja drugih po stazi, pritiskanja gasa i kočnice istovremeno, letenja preko ispusta, bacanja kaciga u besu itd...(dopuniti po potrebi...). Ovo pišem jer ima ljudi koji se preterano opuste kada sednu u nešto što nije njihovo.
Acqua-Olio-Benzina
Korisnikov avatar
Mrzovoljni Soko
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo 156 1.9jtd 85kw no-remap xD (Blue beuty)(ex)
Alfa Romeo 159 1.9Jtdm 110kw,remap :D (Musava)
Lokacija: Mihajlovac Smederevo
Lokacija: Mihajlovac,Smederevo
Postovi: 1228
Pridružio se: Sre Mar 03, 2010 12:49 pm

Re: Ada Huja No.10--Giubileo - Predlozi

Pon Maj 08, 2017 8:20 pm

A kako se vozi karting? :scratch: thinkof: :drunk:
Korisnikov avatar
edin
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: alfa 156 1.9 jtd 2001 tuned end remaped; 2.0 ts RIP
Lokacija: zemun
Lokacija: Zemun;Beograd
Postovi: 7545
Pridružio se: Čet Nov 24, 2011 6:32 pm

Re: Ada Huja No.10--Giubileo - Predlozi

Pon Maj 08, 2017 8:33 pm

Starce, primedba na mestu.
“If a car doesn’t make you excited every time you climb inside, then it’s just a tool. And if it’s just a tool, you may as well use the bus”
Korisnikov avatar
G0XY
Garaža: Mito QV
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd-Bele Vode
Postovi: 6713
Pridružio se: Pet Nov 20, 2009 12:21 pm

Re: Ada Huja No.10--Giubileo - Predlozi

Pon Maj 08, 2017 8:39 pm

Sasvim lep post i konstruktivan,hvala Starcu za preporuku.
A Man's Got to Know His Limitations...
ZE
ZEPP 46
Drug Član
Drug Član

Re: Ada Huja No.10--Giubileo - Predlozi

Pon Maj 08, 2017 8:53 pm

Sokole,
Naučiću te ja..ne brini. Samo vežbaj mišiće na rukama,ali ne na tastaturi ;)
Korisnikov avatar
Mrzovoljni Soko
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo 156 1.9jtd 85kw no-remap xD (Blue beuty)(ex)
Alfa Romeo 159 1.9Jtdm 110kw,remap :D (Musava)
Lokacija: Mihajlovac Smederevo
Lokacija: Mihajlovac,Smederevo
Postovi: 1228
Pridružio se: Sre Mar 03, 2010 12:49 pm

Re: Ada Huja No.10--Giubileo - Predlozi

Pon Maj 08, 2017 8:59 pm

Ne brini se Zepp za moje misice,uposleni su stalno ;) ;) :drink :arflag
ZE
ZEPP 46
Drug Član
Drug Član

Re: Ada Huja No.10--Giubileo - Predlozi

Pon Maj 08, 2017 9:01 pm

Onda nema problema,samo polako i pun gas! :yahoo:
Korisnikov avatar
pejo
Contact:
Garaža: ALFA 156
Lokacija: novi sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 720
Pridružio se: Ned Jan 18, 2009 7:13 pm

Re: Ada Huja No.10--Giubileo - Predlozi

Pon Maj 08, 2017 9:20 pm

Ja mislim momci da ste vi huju prerasli,prošle godine je bio krkljanac,mesto je postalo malo za toliki odziv alfista i mislim da bi ste mogli da menjate lokaciju. Ove god ste već sve ugovorili al moje mišljenje je da je ada huja jako mala.Takodje mislim da je malo kasno da skup počne od 16 zbog ljudi koji dolaze iz daleka,mislim na momke iz zenice BL ZG itd( ne zbog dolaska koliko zbog odlaska kući) i da kratko traje,al to je sigurno zbog zgusnutog rasporeda na samoj stazi,shodno tome to je još 1 razlog da u budućnosti promenite mesto.
Mogli bi uvesti nagradu za najstarijeg alfistu,najmladjeg,najlepše felne i najstariju alfu na skupu.
Stojim vam na raspolaganju ako neko iz organizacije oće da me pita nešto vezano za organicaciju(ja sam dosad odradio 5 skupova). Mislim da su pehari najprikladniji za svaki oblik nagradjivanja,jel ostaje u trajnoj uspomeni vlasniku.U svakom slučaju želim vam sve najbolje..
MISLIO SAM...je majka svih zajeba
moj mob 069/1468-109 viber
ZE
ZEPP 46
Drug Član
Drug Član

Re: Ada Huja No.10--Giubileo - Predlozi

Pon Maj 08, 2017 9:42 pm

Kako je lepo ovo pročitati. Predstavnik drugog kluba je tu,za pomoć u organizaciji skupa.
Samo da ponovim,u planu je da ovo bude obeležavanje Huje..a da se nešto veće planira za septembar..
Kakav si ti meni kralj Pejiću :drink
Hvala!
Korisnikov avatar
jerotije
BANOVAN
Garaža: 164 3.0 V6 24v QV
Lokacija: Beograd
Postovi: 1059
Pridružio se: Čet Feb 09, 2012 9:26 pm

Re: Ada Huja No.10--Giubileo - Predlozi

Pon Maj 08, 2017 10:12 pm

Stvarno bi bilo dobro da skup pocne ranije, da napravimo neki djir po gradu ili okolini, pa tek popodne da dodjemo na Huju.
Korisnikov avatar
BobanR
Garaža: Brera 2.4
Lokacija: Kragujevac
Postovi: 3703
Pridružio se: Čet Jul 31, 2014 8:34 pm

Re: Ada Huja No.10--Giubileo - Predlozi

Pon Maj 08, 2017 10:13 pm

:podrzava
Mišljenja sam da je difinitivno kasno da skup počne u 16h i da bi trebalo obezbediti dešavanja od prepodnevnih sati. Pretpostavljam da će većina ljudi koji dolaze iz drugih država rezervisati smeštaj preko booking.com, airbnb i sličnih sajtova, te doći dan ranije. Trebalo bi i zbog njih, ali i zbog ljudi koji na dan skupa dolaze u Beograd obezbediti neki prrogram, na nekoj drugoj lokaciji. Ako ništa drugo, dovoljno je da se obezbedi livada (ne bukvalno) bilo gde u Beogradu ili okolini gde bi ljudi mogli da se okupe i razmene koju, pa kasnije i organizovano krenu na Huju.
Sébastien Loeb napisao:...Ore taj snijeg kao kombajn sjeno...
ZE
ZEPP 46
Drug Član
Drug Član

Re: Ada Huja No.10--Giubileo - Predlozi

Pon Maj 08, 2017 10:25 pm

Djir po Bg..subotom oko 13 h..sa 200 automobila!
Hajde..nije prob..pomerićemo satnicu.
Samo to organizuj :)
Korisnikov avatar
jerotije
BANOVAN
Garaža: 164 3.0 V6 24v QV
Lokacija: Beograd
Postovi: 1059
Pridružio se: Čet Feb 09, 2012 9:26 pm

Re: Ada Huja No.10--Giubileo - Predlozi

Pon Maj 08, 2017 10:36 pm

Evo, skupimo se na Metroovom parkingu kod kvantasa, odatle krenemo preko Pupinovog mosta, pa na Pancevac i izadjemo na Huju. Izbeci cemo guzvu, a ni ruta nije losa. Mada, bilo bi bolje na Avalu da odemo, ono je super put za voznju, jednosmeran i na gore i na dole...
Ne bi trebalo da je to problem, prijavi se policiji i oni obebede prolaz na raskrsnicama.
Korisnikov avatar
BobanR
Garaža: Brera 2.4
Lokacija: Kragujevac
Postovi: 3703
Pridružio se: Čet Jul 31, 2014 8:34 pm

Re: Ada Huja No.10--Giubileo - Predlozi

Pon Maj 08, 2017 10:38 pm

Ne mislim da će svi doći na taj matine, a i ne mora to biti bilo kakva vožnja. Mislim da bi dovoljno bilo mesto gde bi ljudi mogli da se okupe i razgovaraju. Rok je kratak da se organizuje nešto više, ali siguran sam da bi određeni broj posetilaca iskoristio takvu mogućnost.
Sébastien Loeb napisao:...Ore taj snijeg kao kombajn sjeno...
ZE
ZEPP 46
Drug Član
Drug Član

Re: Ada Huja No.10--Giubileo - Predlozi

Pon Maj 08, 2017 10:42 pm

Od 16 do 20 i 30..misliš da neće moći da popričaju?
I posle toga,u kafe Dilemi?
Vidiš,a znaš li koliko puta sam za sve ove godine čuo - "šta ima da se nalazimo na parkingu,blejimo i gorimo na suncu"
Korisnikov avatar
BobanR
Garaža: Brera 2.4
Lokacija: Kragujevac
Postovi: 3703
Pridružio se: Čet Jul 31, 2014 8:34 pm

Re: Ada Huja No.10--Giubileo - Predlozi

Pon Maj 08, 2017 10:55 pm

Kao što rekoh, neće svi doći, ali bi definitivno trebalo da postoji takva mogućnost. Čak i organizovanje na više lokacija u BG-u bi vilo OK. Takođe, ima ljudi koji neće ići u kafanu već će po završetku skupa krenuti nazad.
Govorim prvenstveno o ljudima koji dolaze u Beograd iz drugih krajeva Srbije i okolnih država.
Sébastien Loeb napisao:...Ore taj snijeg kao kombajn sjeno...
ZE
ZEPP 46
Drug Član
Drug Član

Re: Ada Huja No.10--Giubileo - Predlozi

Pon Maj 08, 2017 11:00 pm

I opet se vraćam na to,da je sve to teško izvodljivo,pogotovu kada dodje do realizacije ideja..
Za to o čemu vi pričate,potreban je tim od 15-20 ljudi koji imaju slična razmišljanja i isti cilj..a to je nemoguće.
Kao što rekoh..niko ne brani organizaciju bilo čega što će povećati kvalitet skupa.
Samo izvolite.
Korisnikov avatar
BobanR
Garaža: Brera 2.4
Lokacija: Kragujevac
Postovi: 3703
Pridružio se: Čet Jul 31, 2014 8:34 pm

Re: Ada Huja No.10--Giubileo - Predlozi

Pon Maj 08, 2017 11:13 pm

Ova tema i nema preteranog smisla ako je princip "šta je organizovano, to vam je za ovu godinu, ostlao možete sami". Ne kažem da su predlozi genijalni, ali bi trebalo da budu uzeti u razmatranje.
Sa timom od 15 ljudi se organizuje koncert, a ne viđenje na livadi...sve šta je potrebno je prostor i obaveštenje. Za vožnju je potrebno više cimanja, ali sam siguran da nije potrebno 15 ljudi
U skladu sa prvim postom, možda se jave ljudi spremni da organizuju neko prepodnevno viđenje, bilo na jednom ili više mesta.
Sébastien Loeb napisao:...Ore taj snijeg kao kombajn sjeno...
Korisnikov avatar
Shanirani
Contact:
Garaža: 156 2.0 TS
Lokacija: Blace
Postovi: 5423
Pridružio se: Uto Jun 18, 2013 8:47 am

Re: Ada Huja No.10--Giubileo - Predlozi

Pon Maj 08, 2017 11:14 pm

Mislim da dosta novijih Alfi dolazi na skupove. I dosta ljudi koji dolazi na isti nemaju pojma kako istorija brenda izgleda u teoriji a ni u praksi.
Ne bi bilo lose, ako neko zna nekog ko zna nekog ko zna ljude koji voze starije Alfe... Znaci starije cak i od 75-ce.. I da ih dovede na skup. Sa tim starijim Alfama da se u redu poredjaju po godini od lupam 1960 i neke godine do 2017 i da pored svake stoji tabla na kojoj ce pisati podaci i zasto je koji model znacajan.
Verovatno je neko pokusavao da dovede te ljude, i verovatno je sad kasno da se pojuri to, ali eto cisto dajem predlog cija bi realizacija meni licno bila dosta interesantna.
A verujem da bi i drugima. Meni licno takmicenja u zvuku, najlepsim felnama itd nisu nesto preterano interesantna, mozda sam prevazisao to, nekako mi vise lici na tjuning stajling skupove nego na Alfizam.
Isto tako ne bi bilo lose da ovlasceni prodavci FCA grupacije (Kole, Stojanov itd) koji budu ucestvovali u skupu dovedu nove modele i da dopuste ljudima da sednu unutra i pogledaju izbliza kao na sajmu. Naravno bez skakanja dece i cupanja kugle menjaca. :)

Sto se tice voznje, u Nisu kada je Cuore Sportivo organizovao skup dosta Alfi je bilo, i mogu vam reci kroz dosta gust saobracaj smo vozili. Ali naravno obavestili smo Policiju i poslali su dva policajca na motorima koji su zatvarali raskrsnice i obezbedjivali nam prolaz u koloni. A mesto za okupljanje mozete naci na bilo kojem parkinu nekog velikog soping centra (Metro, Dis, Roda...).
Poslednja izmena od Shanirani u Pon Maj 08, 2017 11:17 pm, izmenjeno 1 put ukupno.
ZE
ZEPP 46
Drug Član
Drug Član

Re: Ada Huja No.10--Giubileo - Predlozi

Pon Maj 08, 2017 11:16 pm

Teraš mak na konac,a zašto - znamo ti i ja ;)
Pročitaj postove od početka,pa vidi da li je to sve za ovu godinu.
Imate opcije koje su navedene,od otkazivanja skupa do vanredne skupštine.
Korisnikov avatar
Flavio
Uprava ARCS
Uprava ARCS
Garaža: ex 155 1.8 TS,
ex 1.8 T.S. KaraWagon
FL 147 120 TS
Stilo 80 JTD
Felicia Combi 75 I.E.
Lokacija: Srbistan
Lokacija: Požarevac
Postovi: 7781
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 7:03 pm

Re: Ada Huja No.10--Giubileo - Predlozi

Pon Maj 08, 2017 11:34 pm

Kolona po BG gužvi ... Ne verujem u izvodivost takve kombinacije, čak i sa policijskom pratnjom. Ali, nisam iz BG, neću da odbijam. Ako ima kandidata da organizuju tako nešto u praksi, pružićemo logistiku, koliko je u našoj moći. Verujem da će se i ostali iz Odbora složiti sa time.
Moja praksa po tom pitanju kaže da je to vrlo, vrlo nezgodno za izvođenje, i u mnogo manjim mestima.

@Šano, što se tiče ovoga oko oldtajmera itd. ... Jes ti bio dosad na nekoj Huji :blink: ?
Korisnikov avatar
Shanirani
Contact:
Garaža: 156 2.0 TS
Lokacija: Blace
Postovi: 5423
Pridružio se: Uto Jun 18, 2013 8:47 am

Re: Ada Huja No.10--Giubileo - Predlozi

Pon Maj 08, 2017 11:48 pm

Bio sam prosle godine, i bile su dve starije koliko se secam. Giulia i Spider.
Korisnikov avatar
Flavio
Uprava ARCS
Uprava ARCS
Garaža: ex 155 1.8 TS,
ex 1.8 T.S. KaraWagon
FL 147 120 TS
Stilo 80 JTD
Felicia Combi 75 I.E.
Lokacija: Srbistan
Lokacija: Požarevac
Postovi: 7781
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 7:03 pm

Re: Ada Huja No.10--Giubileo - Predlozi

Uto Maj 09, 2017 12:02 am

Bilo je koliko je moglo. Biće opet ... koliko toliko. Jednostavno, vlasnici takvih, da kažem, relikvija, ne žele da ih pipka svaka šuša, a još manje drnka, čačka, ... Zato ih malo ima. Da ne spominjem što ih generalno ima malo.
I meni je to malo bzvz ali ... Ni mnogi od nas ne dali bilo kome ni ove naše, svakodnevne :)
Korisnikov avatar
Shanirani
Contact:
Garaža: 156 2.0 TS
Lokacija: Blace
Postovi: 5423
Pridružio se: Uto Jun 18, 2013 8:47 am

Re: Ada Huja No.10--Giubileo - Predlozi

Uto Maj 09, 2017 12:07 am

Podrazumeva se da ne treba da se diraju takvi modeli. Traka ili lanac na metar oko njih i samo gledanje. Ali bi bilo lepo videti takve primerke uzivo.

Povratak na “Alfa Romeo Klub Srbija i Alfisti / Dešavanja i okupljanja”