AK KOLE & ARCS na Sajmu automobila

Informacije o Alfa Romeo klubu Srbija, diskusije Alfista o Alfizmu i predstojećim događajima...
Korisnikov avatar
Dragon
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: Giulietta 1.4 Distinctive
ex GTV Cup 2.0 TS
ex 156 JTD SP
ex 147 2.0 TS
ex147 1.9JTDm
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 6395
Pridružio se: Uto Maj 26, 2009 6:43 pm

AK KOLE & ARCS na Sajmu automobila

Pet Mar 31, 2017 10:04 am

Sponzor našeg kluba, prijatelji iz auto kuće Kole, i ove godine ugostili su nas na izložbenom prostoru Alfa Romeo i Fiat na Sajmu automobila u Beogradu. Tako da smo iz prve ruke mogli da se uverimo kako izgleda Stelvio, koji je jedna od zvezda ovog sajma, potpuno zasluženo. Možda je subjektivno, ali Alfin štand zaista dominira pošto su sva vozila rosso i to Ferrari...osim 4C, a i ona ima opasnu nijansu... :arflag

Stelvio zaista izgleda moćno, posebno u ovoj boji. Interesovanje je ogromno, a kako smo tamo saznali, prodato je svih sedam primeraka koji su stigli u Srbiju, uključujući i ovaj crveni na Sajmu. ;) :drink

Kod Fiata se izdvajaju Abarth modeli posebno 124 Spider, a Tipo je najprodavaniji auto u tom segmentu trenutno.

I da, imali smo i "vezu"...devojka Damjana156 je hostesa za Alfa Romeo i to je pun pogodak...pošto je upoznata sa problematikom i to je baš super.

Hvala i ekipi iz AK Kole na gostoprimstvu... :arflag

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika


Slika

Hv
John Lennon - 2600 Sprint, SS, Pope John Paul II - Sei (Alfa 6), Sophia Loren - Duetto, Frank Zappa - 1969 GTV, Ralph Lauren - 8C2900B, Nick Mason - TZ-1, John F. Kennedy - Giulietta Spider, Eric Clapton - 6C 2500 Super Sport, Dragon - GTV Cup.
Korisnikov avatar
Boxa
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Contact:
Garaža: Stelvio QV
Lokacija: Beograd
Postovi: 2965
Pridružio se: Sub Dec 26, 2015 2:40 pm

Re: AK KOLE & ARCS na Sajmu automobila

Pet Mar 31, 2017 10:32 am

Odlicna organizacija! :arflag
Korisnikov avatar
Dragon
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: Giulietta 1.4 Distinctive
ex GTV Cup 2.0 TS
ex 156 JTD SP
ex 147 2.0 TS
ex147 1.9JTDm
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 6395
Pridružio se: Uto Maj 26, 2009 6:43 pm

Re: AK KOLE & ARCS na Sajmu automobila

Pet Mar 31, 2017 10:44 am

Ako nekog zanima cena Stelvia...

Slika
John Lennon - 2600 Sprint, SS, Pope John Paul II - Sei (Alfa 6), Sophia Loren - Duetto, Frank Zappa - 1969 GTV, Ralph Lauren - 8C2900B, Nick Mason - TZ-1, John F. Kennedy - Giulietta Spider, Eric Clapton - 6C 2500 Super Sport, Dragon - GTV Cup.
Korisnikov avatar
Shanirani
Contact:
Garaža: 156 2.0 TS
Lokacija: Blace
Postovi: 5423
Pridružio se: Uto Jun 18, 2013 8:47 am

Re: AK KOLE & ARCS na Sajmu automobila

Sub Apr 01, 2017 2:47 am

Ne znam dal je prikladno da pisem generalno o sajmu u ovoj temi, ali vise cu nahvaliti Alfu pa mozda i bude. :D
Imam neku potrebu da napisem ovo, pa mozda i ide u korist Alfi na sajmu.

Iskreno ni na jednom izlozbenom prostoru se nisam osetio vise dobrodoslo nego na Alfinom.
Ostali izlagaci su imali izgleda neke druge ambicije u vezi sajma, koje izgleda vecina ljudi nije ispunjavala.

Elem prica:
Stigli samo na sajam oko 11h u ponedeljak. Zbog mesta na kome smo se parkirali prva hala na udaru je bila 3 gde je bio Mercedes. Posto je to omiljeni brend mog starog resili smo da se zadrzimo tu malo. Ni u jedan auto nismo mogli da udjemo, hostese su bile delimicno drske i nisu htele da podele nikakave informacije sa nama. U sustini jedna devojka mi je rekla kako imam ispred auta papir na kome sve pise i okrenula se na drugu stranu. Revoltirani otisli smo u drugu halu gde je bio Bmw i Mini. Naravno to je Nemacki premium brend, ako hostese ne pomisle da ste kupac mozes da se pozdravis sa pogledom u unutrasnjost automobila (osim ako nije kabrio) i njenim trudom oko posmatraca. Svi automobili su bili zakljucani i na moje pitanje jel moze da se pogleda unutra bio je odgovor "zao mi je zakljucano je". Naravno nema potrebe ulaziti u dalju diskusiju. Hala 1.
Zadrzali smo se malo kod Skode jer da se ne lazemo je odlican auto za taj cenovni rang (Superb). Ali ubrzo sam se prebacio na Alfin deo jer je to i bio moj razlog za dolazak u Bg.
Kada sam prisao novom Stelviu (Stelvio-u) pitao sam devojku pored da li mogu da udjem. Rekla je naravno i krenula da mi prica o njemu. Zaprepastio sam se (pozitivno) njenim entuzijazmom u vezi brenda. To je ostavilo veliki (pozitivan) utisak na mene, s'obzirom sta sam prosao kroz predhodne dve hale. Pitala me je da li zelim test voznju (predpostavite odgovor).. Ostavio sam svoje podatke kod nje i dobio sam obecanje da cu biti kontaktiran u toku sledece nedelje za istu. Takodje na mail mi je stigla i ponuda za Stelvio LE. :)
Najbliza lokacija za test voznju mi je Kragujevac pa cemo videti.

Sa Alfinog dela sisao sam na Jaguar - Land Rover. U ni jedan Land Rover se nije moglo uci, ali sam mogao da gledam enterijer dok su ga usisavali. :D
Naravno u Jaguar sam mogao da udjem i to u XE (konkurent Giuliji) i sa sigurnoscu mogu da kazem da je Giulia komfornija nazad i deluje dosta kvalitetnije od njega.

Takodje sam pregledao Fiatov Stand gde mi se Tipo hecbek najvise svideo, materijali unutra su odlicni. Pregledao sam i ostale brendove, cak su mi dopustili da sednem u Infiniti q60 sto i nije ostavilo neki utisak na mene.

Svi Volvo automobili zakljucani. Niko nije hteo ni da razgovara nesto posebno sa nama. U sustini bilo je "automobili su zakljucani". Cao.
Naravno kasnije je dosao Sutanovac kome su otkljucali svaki, ali nema veze.

Da se vratim na trenutak na Halu 3 i 2. Jedno od mojih zapazanja je da su te dve hale bile skoro pa prazne. Vrlo malo ljudi je bilo tu s'obzirom da je u 11h ujutru bila guzva u Hali 1. Da li je to zbog odnosa hostesa sa posetiocima ili jednostavno ljudi nisu bili nesto preterano zainteresovani ne znam.

Hala 5 (Audi Vw Seat)
Takodje polu prazna. Dosta toga je tu bilo od Vw grupacije. Prisli smo Vw Passatu i devojka nas pustila da pogledamo unutra, da sednemo da vidimo mesta itd. U istom trenutku je doletela prodavacica koja nam je nudila raznorazne sajamske popuste, test voznje itd itd. Morala je da pogleda u papir koje sve motore nosi. Prelazimo na Audi stand. Novi A5. Nije dozvoljeno otvarati vrata (zakljcana). Onako smoren pitah zasto? (Devojka)Pa moram da pozovem prodavca ako zelite da pogledate unutra. (Ja) Pa ja ne zelim da kupim auto, samo zelim da pogledam kakav je unutra i ako mozete da mi kazete neke podatke o samom automobilu, ili ako imate neku brosuru. (Devojka)Imate ispred stalak gde pise cena i koji je motor. I okrenu se i ode.. Znaci proletele su mi Hala 3 i 2 pred ocima.
Prijatelj je otisao 3 dana ranije i pustili su ga sedne u Q7 ali samo zato sto je zainteresovan kupac.
Drugarica koja je bila jedna od hostesa u hali 5 mi je rekla kako su to auta dovezena direktno iz Zeneve i kako su sva prodata inostranim kupcima i samo ako smo zainteresovani za kupovinu mozemo da sednemo u njih. Meni to nije jasno jer imamo dovoljno dilera Vw grupacije u Srbiji pa su mogli od svakog auta po jedan da dostave da gleda i obicnan narod.

U sustini, jako sam revoltiran kako su se hostese Nemackih premium brendova odnosile prema nama. Mislim da nije imalo potrebe za to, ali kakvi su im prodavci takvi su im i kupci verovatno. Pomoglo bi da su bar nesto znale o autmobilima pored kojih stoje, ali to se ne desava kod svih zar ne.
Alfa Romeo. Kako sam dobio informaciju da su dosli Italijani iz Alfe da proprate ceo dogadjaj tu se vec videlo da je to vec dovedeno na neki veci nivo. Sve hostese su bile prijatne i velikodusne. Znale su o cemu pricaju i imale su strpljenja sa svakim da podele informacije.
Devojka kod Stelvija je po mom misljenju najbolje odradila svoj posao i najbolji utisak je ostavila kako na mene tako i na mog matorog.
Kasnije kada sam se vratio sa sajma video sam u koleginoj temi da se radi o njegovoj devojci. I svaka cast kako ju je zainteresovao za brend. Ja moju zenu ne mogu da zainteresujem da razlikuje 156 od 147. :D
Sto se tice Giulie i Stelvia mogu samo da kazem da su odlicni. Po revjuima gde pricaju o losoj donjoj plastici i mlohavim dugmicima ja nisam nista to primetio. Videlo se da je kvalitet doveden na maksimum. Da je to pravi premium brend i da su to prave Alfe.
Bez uvrede za vlasnike Giuliete ali pored ova dva modela ona izgleda smesno. Uopste ne ostavlja utisak da se radi o nekom premium-srporstom brendu. Ranije se imao podeljena misljenja u vezi nje, jer nije postojala modernija Alfa, ali ovo je toliko odskocilo da sam morao da napisem. Izvinjavam se jos jednom ako sam nekog uvredio tom izjavom.
Korisnikov avatar
ChobbyJTD
Garaža: Alfa Romeo GT
Lokacija: Detelinara Novi Sad
Postovi: 603
Pridružio se: Čet Okt 30, 2014 10:20 pm

Sub Apr 01, 2017 6:42 am

Ja sam imao kontra iskustvo.
Sve alfe su bile zakljucane i nisu hteli da ih otkljucaju kad sam pitao.
Navodno su prodata vozila pa zato nisu hteli.

Sent from my Honor 8
Korisnikov avatar
luhva
Garaža: Alfa Romeo Giulietta 1.6 Jtdm
Lokacija: novi sad
Postovi: 15
Pridružio se: Uto Feb 07, 2017 12:02 pm

Re: AK KOLE & ARCS na Sajmu automobila

Sub Apr 01, 2017 8:34 pm

Ne znam na kom ste vi sajmu bili, ja sam usao u svako vozilo bez problema, a cak sam video likove koji su dizali haubu na M3 sto mi je bio vrhunac :)

Sto se djulijete tice, mislim da je glupo porediti je sa stelviom i djulijom, pogotovo sto ta sto je bila izlozena nije bila u fulu kao djulija recimo.
Korisnikov avatar
dekideki
Drug Član
Drug Član
Garaža: 2001. Alfa Romeo 156 2.0 16V
Lokacija: Cukarica
Lokacija: Beograd
Postovi: 4465
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 7:11 pm

Re: AK KOLE & ARCS na Sajmu automobila

Sub Apr 01, 2017 9:35 pm

Apsolutno Alfin stand je pobednicki. Najlepsi, najtopliji, devojke su ljubazne a pogotovo snajka :) Seli u Stelvio, otvorili gepek, ma samo sto mu nismo mali servis odradili...

Sve pohvale!

*Nazalost mi nismo bili u turi sa ARCS, vec smo dosli dan kasnije, ali svejedno, srdacno smo primljeni. Svi ostali standovi su hladni i odbojni. Cak su i kupci Alfi koje sam sreo na standu, zainteresovani za Veloce (apsolutno najlepsi i najbolji sportski sedan na svetu), svi bili kul momci, spram tajkuna koje sam snimio na Mercedes i BMW standovima. Vidi se s kilometra ko kupuje perje za pokazivanje a ko kupuje srcem (srce je uvek u pravu)!


SlikaSlikaSlikaSlika
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: AK KOLE & ARCS na Sajmu automobila

Ned Apr 02, 2017 7:34 pm

jel moguce da se fiat 500 abart jos vucara po sajmovima?? to je model star 10+ godina sta ima novo na njemu??
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
Damjan156
Garaža: AR 156 2.0TS 155ks +chip tuning, +K&N filter

Chevrolet Captiva LT 2.0D AWD 150ks
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 1189
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 11:04 pm

Re: AK KOLE & ARCS na Sajmu automobila

Ned Apr 02, 2017 7:39 pm

Tu smo da se pomažemo :arflag
ChobbyJTD napisao:Ja sam imao kontra iskustvo.
Sve alfe su bile zakljucane i nisu hteli da ih otkljucaju kad sam pitao.
Navodno su prodata vozila pa zato nisu hteli.
Što se tiče kolege koji nije mogao da uđe u Alfu.
Direktiva je bila da se ne otvara nikome jer je kao što je rečeno prodat model i da se pita prodavac za dozvolu,međutim ko god je istakao da je Alfista mogao je "preko veze" da sedne i oproba model.

Primi izvinjenje od strane hostese :)
Pod uslovom da si pitao nju to jest jedninu "plavušu" sa štanda,jer je moguće da je bila na pauzi kada si ti bio.
Korisnikov avatar
ChobbyJTD
Garaža: Alfa Romeo GT
Lokacija: Detelinara Novi Sad
Postovi: 603
Pridružio se: Čet Okt 30, 2014 10:20 pm

Re: AK KOLE & ARCS na Sajmu automobila

Ned Apr 02, 2017 7:44 pm

Ma opusteno :)
Ni ne secam se koga sam pitao, meni je bilo vazno da kola vidim uzivo, prevashodno Djuliju, SUV segment me ne privlaci nikako pa sam pored stelvia samo prosao:)
Korisnikov avatar
Dragon
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: Giulietta 1.4 Distinctive
ex GTV Cup 2.0 TS
ex 156 JTD SP
ex 147 2.0 TS
ex147 1.9JTDm
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 6395
Pridružio se: Uto Maj 26, 2009 6:43 pm

Re: AK KOLE & ARCS na Sajmu automobila

Ned Apr 02, 2017 7:57 pm

Danas sam bio ponovo i pustili su nas u sva Alfina vozila. Recimo, Nissan nas nije pustio u Qashqai, takođe je bio izgovor da je prodat.
John Lennon - 2600 Sprint, SS, Pope John Paul II - Sei (Alfa 6), Sophia Loren - Duetto, Frank Zappa - 1969 GTV, Ralph Lauren - 8C2900B, Nick Mason - TZ-1, John F. Kennedy - Giulietta Spider, Eric Clapton - 6C 2500 Super Sport, Dragon - GTV Cup.
Korisnikov avatar
Damjan156
Garaža: AR 156 2.0TS 155ks +chip tuning, +K&N filter

Chevrolet Captiva LT 2.0D AWD 150ks
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 1189
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 11:04 pm

Re: AK KOLE & ARCS na Sajmu automobila

Ned Apr 02, 2017 7:58 pm

I meni je Stelvio bio neupečatljiv na slikama i na klipovima,ali uživo... :love:
Korisnikov avatar
Shanirani
Contact:
Garaža: 156 2.0 TS
Lokacija: Blace
Postovi: 5423
Pridružio se: Uto Jun 18, 2013 8:47 am

Re: AK KOLE & ARCS na Sajmu automobila

Ned Apr 02, 2017 8:12 pm

Stelvio je uzivo dosta drugaciji. Na slikama spolja deluje neproporcijalno, ali uzivo dosta stvari imaju smisla. Takodje mi se nije svideo enterijer jer mi je delovao kao losa kopija Djulije, ali opet uzivo druga prica. Napravili su ga isto samo malo elegantnije sa drvetom i hrom detaljima.

Da odgovorim na predhodne postove.
Ja sam preneo moja iskustva sa sajma. Takva su. Nije mi jasno bilo zasto je to tako. Valjda i sajam postoji da svi ljudi mogu da vide automobile sa svih strana. A ne da prolaze pored njih kao da stoje na ulici. Cak i ako su prodati ne treba ih zakljucavati da ih drugi ne vide. Jer je najlakse reci, prodali smo sva vozila ajde pakovanje pa sledece godine ponovo tako. Da sam upravnik sajma ne bih dozvolio brendovima da izlazu sledece godine vozila ako su ih predhodne zakljucavali.

Sto se tice mog poredjenja Giuliete i novijih vozila. Nisam mislio na lose opremljen auto u poredjenju sa top verzijom Giulie. Cak i Giulia u obicnoj verziji izgleda skoro pa isto, jedino sto vizuelno odskace su sedista koja nisu kozna.
Jednostavno je ostavila takav utisak na mene. Kao da nije dorasla da bude deo stada. Nadam se da ce sledeca verzija biti ozbiljnija. Moje misljenje samo. Bez uvrede!
Korisnikov avatar
PapaSle
Garaža: "Il Biscione" 147 JTDm
Lokacija: Citta di Belgrado
Lokacija: Cita di Belgado
Postovi: 1365
Pridružio se: Sub Jun 07, 2014 11:56 pm

Re: AK KOLE & ARCS na Sajmu automobila

Ned Apr 02, 2017 8:14 pm

Ja isto nemam pozitivna iskustva sa Alfinim standom. Svi su automobili bili zakljucani, a hostese vrlo hladne.

Sto se modela tice, koliko mi se Stelvio dopao na slici toliko mi je uzivo onako... ali Djulija Veloce q4, strasno strasno kakav auto... Fiat 500 mi je uvek super. 124 je opasan, al stajao je pored Mazda Mx5, pa sam ipak bio pod utiskom Mazde. A i imaju slicnu unutrasnjost.
Korisnikov avatar
Damjan156
Garaža: AR 156 2.0TS 155ks +chip tuning, +K&N filter

Chevrolet Captiva LT 2.0D AWD 150ks
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 1189
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 11:04 pm

Re: AK KOLE & ARCS na Sajmu automobila

Ned Apr 02, 2017 8:22 pm

Shanirani

Ne puštaju u kola jer ne možeš da veruješ šta sve ljudi rade...Deca gaze nogama po sedištima,grebu,jedan hteo sa tompusom da uđe,kada otvoriš auto milion klinaca navali da se slika da sedi...

Ne možeš ponovo da zatvoriš auto,a hostesama su rekli da ćene one biti odgovorne za štetu na vozilima.

Na silu krenu ljudi da otvaraju gepek a na daljinski je,posle prvog dana ispražnjen akumulator...

Ako si obratio pažnju mogao si da vidiš i sitne ogrebotinice što ljudi naprave i posle mora das polira...

Eto iz prve ruke ašto se tako postupa.

A Italijan koji je bio glavni je mnogo strog,kola su morale da brišu na svakih otisak prsta...

Povratak na “Alfa Romeo Klub Srbija i Alfisti / Dešavanja i okupljanja”