Jedinstveni klub na NACIONALNOM NIVOU

Informacije o Alfa Romeo klubu Srbija, diskusije Alfista o Alfizmu i predstojećim događajima...
milosabs
Garaža: e39 525 d sport m optic touring
Lokacija: Novi Sad Nis
Postovi: 816
Pridružio se: Čet Okt 03, 2013 3:34 pm

Jedinstveni klub na NACIONALNOM NIVOU

Uto Feb 11, 2014 7:17 pm

Lm,ovako.Nislija sam ali nazalost zbog prirode posla nisam trenutno tamo i iskreno se nadam skorijem povratku.
Kako sam od skora vlasnik Alfe a ranije sam vozio i druge brendove uvek sam manje vise bio po raznim forumima i isao na druzenja koje su isti organizovali kada se za to pruzala priliki i obaveze dozvoljavale.
Kako sam vecinu vremena provodio u NS i BG-u imao sam priliku da upoznam ljude i ARCS i ALFISTI SRBIJE ali nazalost nisam upoznao moje Nislije tj Alfiste.
Ne bi bilo zgoreg da se sva tri a koliko cujem da ukupno postoji 5 klubova Alfi u zemlji ujedini u jedan,a da sve ovo budu podruznice.Napolju cemo izgledati puno ozbiljnije a na nivou zemlje moci ce puno toga da se ostvari.Posecujem sva tri relevantna foruma i digao sam celu pricu svuda.
Kakav je ustvari zamisao,treba da postoji JEDAN KLUB pod jednim imenom dok bi sve bile podruznice.u praksi je vec to postignuto ARCS pokriva BG,ALFISTI RS juznu Srbiju a ALFISTI SRBIJE Vojvodinu.
Kako bi izgledalo uredjenje tog nekog VELIKOG KLUBA?
Posto sve potice od ARCS ako sam dobro shvatio,postojalo bi predsednistvo.Beograd kao centrala sa najvecim brojem clanova bi davao 3 clana a ostale podruznice po jednog.Dakle to predsednistvo bi cinilo 5 clanova.Predsedavajuci bi se rotirali na 6 meseci sa tim da bi uvek jedan clan iz BG-a bio na mestu potpredsednika i odluke bi se donosile vecinskim glasanjem.
Dakle taj klub bi bio zaduzen za dva velika skupa na nivou Srbije ( prolecni i letnji).
Podruznice bi radile na promociji brenada na svojoj teritoriji i shodno tome sprovodile aktivnosti.Takodje postojala bi skupstina gde bi svaka podruznica davala odredjen broj clanova iz koga bi se biralo Predsednistvo i verifikovale odluke istog.Sve se to statutima koje vec imate moze resiti i dopuniti.
E sada da se niko ne nadje uvredjenim,uvek postoje usijane glave koje odbijaju bilo kakav napredak.Mislim da neke stare razmirice treba zaboraviti i dati sansu novom pocetku.Neki probni period bi bio 1 godinu.
Ovim bi se itekako objedinilo clanstvo tj masovnost.
Dosta ljudi bez obzira na pripadnost je podrzalo je ideju postojanja JEDNOG UDRUZENJA NA NIVOU ZEMLJE.
Kako bi izgledalo dalje funkcionisanje.Clanarine koje postoje bi ostale identicne za svaku podruznicu samo bi se dopunski uplacivalo jos neka simbolicna cifra na nivou zemlje.Dacu primer,ako je prosecna cena clanarine 1500 din,mislim da bi svaka podruznica mogla da izdvoji jos 1000 din na ime tog buduceg jedinstvenog kluba.
Tim novcem bi raspolagalo PREDSEDNISTVO.
Ono bi omugucavalo da se pri velikim NACINALNIM MANFESTACIJAMA omoguci dolazak podruznica u smislu ( putarine a ako sponzorstva dozvole sto da ne i goriva ili u krajnjoj liniji besplatne klope i pica tokom VELIKOG SKUPA.)
Sa druge strane podruznice bi imale potpunu nezavisnost u funkcionisanju na svojo teritoriji.
Sta bi sve ovo donelo:pre svega MASOVNOST a sa druge strane SNAGU.jer kada nas ima jako puno sve relevantne institucije ( uvoznici,prodavci auto delova i automobila,drzava i ostali ce nas mnogo ozbiljnije shvatati.Mnogo bi se lakse islo na medjunarodne skupove i u vecem broju i na kraju sliku koju bi slali u javnost bi imala itekako veliku tezinu.
Molio bih sve odgovorne ( ovo je postavljeno na sva tri foruma) da ne brisu ovaj post i da naprave anketu medju clanovima i vide da li su za jedan klub ili za ovakvo stanje kakvo je sada.
Jedno da znate sve nas spaja automobil koje se zove ALFA ROMEO :arflag :drink
Dacu jedan banalan primer,bilo da ste iz Vojvodine ili Bg-a krenete na more za Grcku i desi se peh,podruznica je tu...nece biti onog da li pripadas ovom ili onom,to je konkretna i po meni jako velika prednost.
Isto tako juzna pruga krene ka severu i za bilo sta bilo da je upitanju teritorija Vojvodine ili Bg-a moze da se osloni na JEDINSTVENI KLUB i podruznicu te teritorije.Nije u pitanju samo svera automobilizma ako je pomoc u pitanju nego jos xy stvari koje u datom trenutku mogu itekako da znace.Cilj je da se zbilzavamo a ne cepamo i delimo.
bio jednom jedan TI
gi
gile
Drug Član
Drug Član

Re: Jedinstveni klub na NACIONALNOM NIVOU

Uto Feb 11, 2014 9:34 pm

Objasni to onima koji su se pocepali i podelili. Tema je prežvakavana jedno 2765 puta, i stvarno nema svrhe više pričati o tome.
Korisnikov avatar
erdeljan
BANOVAN
Contact:
Garaža: Beli fijaker
Lokacija: Malmo
Postovi: 9404
Pridružio se: Ned Dec 26, 2010 10:54 am

Re: Jedinstveni klub na NACIONALNOM NIVOU

Uto Feb 11, 2014 9:38 pm

Sve sto si napisao da mislis da bi trebalo vec postoji i funkcionise.

Svaki klub ima svoju clanarinu koju sami odredjuju. Svaki klub ima neki vid skupstine i statuta, podpredsednike i predsednike itd itd.
Svuda gde god odes alfista ce ti pomoci kome god klubu da pripadas.
Alfisti iz raznih klubova idu zajedno na internacionalne skupove.
Niko ne zeli da pomogne klubove kao sto je ovaj ili kao sto su slicni. U pocetku je sve super dok ima volje, zelje i vremena. Neko se ozeni, dobije klince, preseli se ili sta god vec a onda krene rasipanje i jednostavnom borba zvana zivot tj svakodnevnica :)

Drugo, ako bi npr bilo 5 clana uprave i od toga 3 iz ARCS to bi znacilo da ARCS ima vecinu - sto znaci opet je ARCS :D

Kako god cenim da bi mogao malo da se ukljucis u rad bilo kog od udruzenja, preporucujem ARCS za pocetak jer si eto sinoc platio clanarinu. I da vidis kako to sve funkcionise jer realno gledano da "organizacija na nacionalnom nivou" placa putarine i gorivo - od toga nema nista ;)

Ideja kao ideja nije losa, ali je treba mnoooogo razraditi. To sto ti predlazes je savez klubova sto u svtvari nije lose ali mislim da broj sadasnjih klubova nije dovoljno veliki a ni pravih alfista nema toliko dovoljno da bi to bilo izvodljivo.

Ako te stvarno interesuje razvijanje jedne tolko kompleksne ideje mogu ti pomoci koliko budem mogao vremenski jer sam bio ukljucen u velike ogranizacije i njihov rad vise od 10 godina...
Ja imam sve što mi treba: Parče zemlje, komad neba, koru hleba, i nekog' gore što me gleda!

Povratak na “Alfa Romeo Klub Srbija i Alfisti / Dešavanja i okupljanja”