Profil jednog Alfiste

Informacije o Alfa Romeo klubu Srbija, diskusije Alfista o Alfizmu i predstojećim događajima...
Korisnikov avatar
Fittipaldi
Drug Član
Drug Član
Garaža: KIA Pro Ceed
Z101 mediteran '82
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 917
Pridružio se: Pet Nov 23, 2012 7:28 pm

Re: Profil jednog Alfiste

Sre Okt 23, 2013 9:23 pm

Gledao sam u nedelju brdsku trku na Avali. Kao i uvek, bio sam u društvu starijih asova, bivših takmičara. Ovog puta sam tku gledao u društvu Jovice Milovanovića, legendarnog trkača iz vremena velike države. Bilo je tu još nekoliko starijih mehaničara koji su pripremali trkačke automobile. Dok smo komentarisali prolaske kroz krivinu Nemanje Milovanovića, Jovicinog sina, u nekoj pauzi stazom prođe lagano prelepa, blistava 159-ka.
"E ovo je pravi auto", reče Jovica onako više za sebe.
"Jeste, stvarno", složiše se ostali.
Ja nisam ništa rekao, samo mi je srce bilo veliko kao Avala kada sam čuo ovaj komentar od asova koji znaju šta su automobili. Šta reći, i oni su, kao i ja, Alfisti...
Korisnikov avatar
delic
Garaža: 156 SS
Lokacija: BBR
Lokacija: BGD
Postovi: 580
Pridružio se: Sub Mar 27, 2010 10:28 pm

Re: Profil jednog Alfiste

Sre Okt 23, 2013 10:06 pm

Tamo jos davne mislim 98-me rece meni stric,aj batali te keceve prodaje moj prijatelj 33-ku nije mnogo presla i nije skupa trba malo da se sredi.
Razmisljam ja o 33-ci lep auto,nadjem neke casopise vidim ima tu i nekih konjica u motoru ali sam voleo 101 specijal a moja mracna strana je sanjala ni manje ni vise nego BMW 3-ku i vw siroko gti.
Da ne duzim odemo pogledamo klobusinu od 33-ke probamo 1 krug i to je to krece totalna mozdana disfunkcija kupovina,farbanje,felne,muzika dve godine voznje bez ikakvih kvarova auto iz snova bacis na njega 7-8 soma marona i prodas za 4 i kusur.
Nakon nje ide Reno inace moj prvi favorit kod Francuza i konacno od porodice do drugara svi srecni kao Ja sam konacno kupio auto koji je normalan ozbiljan ,ja sve to kao podrzavam a ustvari se osecam kao ozenjeni gej.Nije to to,drustveno je prihvatljivo a ti volis nesto drugo.(Glupo poredjenje ali jedino sto mi trenutno pada na pamet bez uvrede prema svima)
Istog milog rendzera sam prvom prilikom zamenio brzinom svetlosti za 33 16v
crknutog motora krci 2 i 3 brzina nema felne,dao odlican ispravan auto za lesa i nesto para.Krecu muke sa delovima u zemlji na brdovitom balkanu pa felne,muzika... i svi ti pricaju budalo,mentolu uzeo si to g.... nema delova,kvari se
ali dzabe mozak zabagovao ispisuje syntax error i svaka para ide za dan kada sipas ulje u sklopljen motor,2-3 litre benzina,okrenes kljuc na MAR pa kontakt,ljubimac pali lampice(pocinje da zivi osecaj neopisiv) jos malo pomeris stidljivo kljuc i upali radi drljavo par sekundi onda sastavi i od tada se ne razdvajate.
Sve ostalo sa ovim poslednjim silijem znate to je to i nije moguce svima objasniti
Korisnikov avatar
Aljosa_Aleksic
Garaža: Alfa Romeo 147 1.9jtd 140HP
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 12
Pridružio se: Čet Dec 26, 2013 7:15 pm

Re: Profil jednog Alfiste

Ned Jan 05, 2014 10:30 pm

Kako sam se "usudio" da kupim Alfa Romeo 147 ?
Celog života sam vozio motore, samo mi je to bilo važno. Nisam bio u trkalica fazonu, nego putovanja i sloboda. Obzirom da volim motore, automobil je bio isključivo radna mašina koja se vozila kad pada kiša i kad je sneg.
Održavanje kola nije postojalo, a vozio sam: Clia( starog, novog), Ford Focus, Fiat Stilo, Renault Megane, Golf II GTI i još ponešto.
poslednji u nizu je bio Renault Megane 1.5 Dci 2005 godište. Jbt taj auto ne troši gorivo. Keve mi moje. Menjač perfektan, konfornost odlična, izgled totalno smeće. Karaktera bez.
Mrzeo sam svako jutro kad sam išao na posao, kad sam sedao u auto sa 70-ak konja bez ličnog pečata ili karaktera.
Da ne spominjem da je devojka umislila da hoću da se ženim kad sam dovezao Megana sa 5 vrata i gepek za dve osobe. Život mi se pretvarao u pakao.

Popizdeh, stavim govno Francusko u oglas, prodam ga.
IZBOR JE BIO JASAN, ISKLJUČIVO ALFA ROMEO 147 OD 140 KONJA.

Sada kao ponosan vlasnik pomenutog vozila, perem auto dva puta nedeljno, što nikad nije bio slučaj do sad. Imam dve jelkice u kolima, jedna kod menjača druga u gepeku.
Imam prvu pomoć, sajle, osigurače, prsluke itd. - NIKAD DO SAD NIJE BIO SLUČAJ
Imam dva seta guma, letnje "17-ke i zimske "15-ke.
Servis radim pre vremena, ne teram "po džombama". Nikad na rezervi.

Ponosno mogu da kažem, da svako jutro sedam sa puno ljubavi u Alfu i lagano se odvozim dok me ona sedišta grle oko bubrega.
Osećaj je sjajan.
Alfa je automobil, ostalo su prevozna sredstva.
Korisnikov avatar
erdeljan
BANOVAN
Contact:
Garaža: Beli fijaker
Lokacija: Malmo
Postovi: 9404
Pridružio se: Ned Dec 26, 2010 10:54 am

Re: Profil jednog Alfiste

Ned Jan 05, 2014 10:48 pm

Definitivno te drma Alfa Virus! :D
Ja imam sve što mi treba: Parče zemlje, komad neba, koru hleba, i nekog' gore što me gleda!
alfa-u-srcu
Garaža: -

- Alfa Romeo Giulietta Turbo Benzina
-Alfa Romeo 159 TI JTS
-Alfa Romeo 159 JTDm
-Alfa Romeo 33 Boxer Imola Rosso
-BMW E30 coupe Brilliantrot
Lokacija: Lipovica
Postovi: 1697
Pridružio se: Sre Apr 10, 2013 12:36 am

Re: Profil jednog Alfiste

Ned Jan 05, 2014 11:16 pm

Covek lepo objasnio sve :arflag
Rodjen da ne uspem, pa se zato duplo trudim
SlobeX
Garaža: AR 156 2.4 JTD
Lada Niva 1600
MB A170cdi
Lokacija: Bijeljina
Lokacija: Bijeljina
Postovi: 262
Pridružio se: Pon Jan 02, 2012 9:29 am

Re: Profil jednog Alfiste

Ned Mar 16, 2014 10:31 pm

Kao ljubitelj italijanskih automobila a i vozač fiat tipa kada je došlo vrijeme za jači i mlađi auto izbor je pao na prvu alfu na oglasu tj sadašnju alfu koju vozim prelijepu crnu 156-icu 2.4jtd koža felge i sva čuda vanseriski dizajn ali definitivno je najbolji utisak ostavila kada sam sjeo za volan i upalio auto e to me je definitivno kupilo jednostavno sve drugo je bilo nebitno samo zvuk motora a upravljivost,udobnost to se naravno u alfa romeu podrazumjevalo iako sam bio skeptik zbog dizel motora ali ovo je totalno druga priča.Naravno okolina vw orjentisana je smatrala da je to potpuni promašaj("skupa registracija" veliki potrošač,djelovi skupi,nestručni majstori) imao sam utisak kao da vozim šatl a ne auto ali se ni sekunde ne kajem zbog kupovine jednostavno izmami mi svaki dan osmjeh a i za dalje se zna samo alfa dolazi u obzir
Korisnikov avatar
motorhead
Drug Član
Drug Član
Garaža: Giulietta 1.6 mjet 105ks
Audi Avant B8
Lokacija: beograd
Postovi: 1919
Pridružio se: Pet Maj 03, 2013 9:22 pm

Re: Profil jednog Alfiste

Čet Mar 20, 2014 1:52 pm

To tako drugari idemo dalje!!!
rada_AR
Garaža: Alfa Romeo
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 14
Pridružio se: Uto Feb 26, 2013 3:32 pm

Re: Profil jednog Alfiste

Pon Apr 07, 2014 11:53 pm

Sta reci,sem divne price... :) Devojka sam i mozda najmladji clan (17)godina. :p Zarazila sam se pre 2,5-3 godine.Uglavnom sam se druzila sa drugovima koji voze Alfe.(Moj sadasnji decko je Alfista),on me je sve vise odvlacio u taj svet Alfi i motora(2.0 ts ,3.0 V6 12/24v itd) . :) Na ulici mi ne moze ni jedna promaknuti,a da je ne vidim,i kazem evo je Alfa. :D Ovaj skup sto sledi ce mi biti 3x da idem na isti. :) Nemam licno svoju ljubimicu,ali imam favorite Alfa Romeo MiTo ,146-ca i 75- ca. :) Od ostalih Italijana: Lancia Thesis,Delta Integrale.Fiat Bravo,Stilo....Eto toliko od mene,izvinjavam se na dugoj prici. :) :p
Korisnikov avatar
vojaalfa
Drug Član
Drug Član
Garaža: 156 1.8TS SW
Lokacija: Beograd
Lokacija: Bgd-Zarkovo
Postovi: 2009
Pridružio se: Pon Dec 01, 2008 3:42 pm

Re: Profil jednog Alfiste

Uto Apr 08, 2014 2:28 am

Ovo što ti je 75 među omiljenima ti je toliki +++++++++++ da nemaš pojma.
rada_AR
Garaža: Alfa Romeo
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 14
Pridružio se: Uto Feb 26, 2013 3:32 pm

Re: Profil jednog Alfiste

Uto Apr 08, 2014 1:56 pm

Hehe :) Hvala. ;)
Korisnikov avatar
AckeB
Drug Član
Drug Član
Garaža: -
Lokacija: Sremska Kamenica
Lokacija: Sremska Kamenica (NS)
Postovi: 1635
Pridružio se: Sre Jul 24, 2013 3:08 pm

Re: Profil jednog Alfiste

Uto Apr 08, 2014 2:05 pm

Alfistkinje su uvek dobrodošle! Imaš dobar ukus. ;) :arflag
Un amore, una vita - Alfa Romeo
rada_AR
Garaža: Alfa Romeo
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 14
Pridružio se: Uto Feb 26, 2013 3:32 pm

Re: Profil jednog Alfiste

Uto Apr 08, 2014 2:22 pm

Hvala na prijemu :P Hvalaa. :) ;)
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Profil jednog Alfiste

Uto Apr 08, 2014 5:52 pm

Saka čast na entuzijazmu :gr8:
A od mene jedan veliki + zato što je i MiTo na listi omiljenih ;) Mada svaka Alfa je priča za sebe sa sličnim epilogom...
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Korisnikov avatar
edin
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: alfa 156 1.9 jtd 2001 tuned end remaped; 2.0 ts RIP
Lokacija: zemun
Lokacija: Zemun;Beograd
Postovi: 7545
Pridružio se: Čet Nov 24, 2011 6:32 pm

Re: Profil jednog Alfiste

Sub Apr 26, 2014 3:32 pm

Aj da bacim i ja svoju pricicu za alfu...
Naravno da mi je od uvek bila manje ili vise primamljiva, ali kao dete mahom ti se neko misljnje formira na osnovu prica starijih osoba kojim si okruzen itd...
a i kasnije kao student tj dugo na roditeljskim jaslama, razmisljao sam maho racionalno, a manje srcem bar kad su automobili u pitanju, ali dobro da ne duzim...
Iako sam se na prvi pogled zaljubio u 156, jos kad se pojavila samo na slikama, u Vrelim gumama (bar mislim, mozda gresim), voleo sam (i jos volim) i ostale modele, cak se secam zucnih raspravki sa drugarom da li je lepsa 155 ili passat B5, mozes misliti samo... :blackeye:
Elem, jednom prilikom, vise se i ne secam koje godine, uglavnom jos sam bio gimnazijalac (znaci kraj devetesetih), bio sam u prlici da i uzivo konacno malo bolje vidim jednu 156, sto je u to doba bila ekstremna retkost...
Znaci drugar i ja vozimo bicikle i nesto odemo da on nesto uzme kod neke svoje rodbine u paviljonima (Zemun), udje on u zgradu, a ja ga cekam napolju i cuvam bicikle, kad gle cuda ispred zgrade staje ni jedna druga nego prlepa srebrna 156, detalja se ne secam ali u to doba i sam pojava alfe a kamo li 156 je bila ravna kao sad da vidis ferarija ili tako nesto slicno...
uglavno prednji prozori otvoreni, dva tipa unutra, neki sarajevski papak (izvinjavam se svim sarajlijama), i nagruvani ortak, verovatno ona prica jedan ima izgled a drugi kintu pa se nadopunjavaju itd, i bare neku ribicu (kroz prozor, zivela je u prizemlju) da podje sa njima na moncu, tada zesci kafic, i posle krace nagovaranja, ono kao pa 'ajde, pa ne mogu, pa 'ajde sto neces, na neznam... i tako resi ona da podje sa njma, i izadje iz zgrade, kad ima sta i da se vidi, jedna od najboljih dizel riba devedestih, znaci nike air-max, bele helaneke kroz koje se provide i ocrtavaju gace (tada jos nije bilo tangi), o zadnjem trapu da i ne govorim, grudi na izvolte, kako se ono kaze, a da dekolte, mislim utegnuta, plava, velike naocare za sunce, sta reci, ko se seca tih godina zna o cemu pricam, udje u alificu i odose.
Eto to je moj prvi susret uzivo sa 156 (verovatno sam ih i video ranije ali nikad tako blizu), cobani, vrh zenska i naravno meni najdraza 156-ica...
“If a car doesn’t make you excited every time you climb inside, then it’s just a tool. And if it’s just a tool, you may as well use the bus”
milosabs
Garaža: e39 525 d sport m optic touring
Lokacija: Novi Sad Nis
Postovi: 816
Pridružio se: Čet Okt 03, 2013 3:34 pm

Re: Profil jednog Alfiste

Sub Apr 26, 2014 4:51 pm

i zbog tih helanki ti si resio da budes dr...mantili a ocrtavaju ce cega...e kolega,kolega...
bio jednom jedan TI
Korisnikov avatar
TheWickerMan
Administrator
Administrator
Garaža: Alfa Giulietta 1.4 TCT
Lancia Delta III 1.4 T-Jet
Lokacija: Stuttgart-Kraljevo
Postovi: 6293
Pridružio se: Sub Apr 18, 2009 2:54 pm

Re: Profil jednog Alfiste

Sub Apr 26, 2014 5:09 pm

hahaha hahaha hahaha Miloše,nešto je moralo da prelomi :D
Korisnikov avatar
AckeB
Drug Član
Drug Član
Garaža: -
Lokacija: Sremska Kamenica
Lokacija: Sremska Kamenica (NS)
Postovi: 1635
Pridružio se: Sre Jul 24, 2013 3:08 pm

Re: Profil jednog Alfiste

Sub Apr 26, 2014 7:03 pm

Mora da je to "nešto" prelomilo i kada je uzimao Alfu. hahaha hahaha
Un amore, una vita - Alfa Romeo
Korisnikov avatar
TheWickerMan
Administrator
Administrator
Garaža: Alfa Giulietta 1.4 TCT
Lancia Delta III 1.4 T-Jet
Lokacija: Stuttgart-Kraljevo
Postovi: 6293
Pridružio se: Sub Apr 18, 2009 2:54 pm

Sub Apr 26, 2014 7:07 pm

Alfista? Bez lažne skromnosti, taj sam!!! :arflag
Ka
Kaligula
Drug Član
Drug Član

Re: Profil jednog Alfiste

Sub Apr 26, 2014 10:30 pm

hahaha hahaha hahaha
Korisnikov avatar
erdeljan
BANOVAN
Contact:
Garaža: Beli fijaker
Lokacija: Malmo
Postovi: 9404
Pridružio se: Ned Dec 26, 2010 10:54 am

Re: Profil jednog Alfiste

Ned Apr 27, 2014 5:42 am

Dottore napisao: A jel znas zasto je usla u Alfu ? Zato sto se gospoda nisu zaletala,vec su 4 meseca trazila valjani primerak :D
:rofl:
Ja imam sve što mi treba: Parče zemlje, komad neba, koru hleba, i nekog' gore što me gleda!
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Profil jednog Alfiste

Ned Apr 27, 2014 12:26 pm

Kažu mi da sam sa dve-tri godine starosti obožavao da budem vožen i da sam znao da kažem marku i model svakog vozila koje sam video. Bolje sam to znao nego imena ljudi oko sebe :)
Beše to početkom sedamdesetih, a tačno se sećam i dana kada sam "pao" po pitanju Alfa Romea, odnosno kad sam ostao snažno i doživotno zaljubljen. Početkom osamdesetih ćale nas je tradicionalno vozio na hrvatsko primorje crvenim "kecom" kad nas je negde blizu odredišta poput munje preteklo nešto ovako:

Slika

Sećam se kao da je juče bilo, italijanske tablice, prvo jedna bela, a odmah za njom i jedna crvena. Samo sam zinuo i ostao da zijam dok je mašta počinjala da divlja, a Giuliette za par sekundi nestale na horizontu. Naravno, u ono vreme nije bilo ništa neobično na primorju videti Alfe, Maseratije i svakakvu egzotiku, a kako tada nije bilo interneta i ovog stepena informacione povezanosti i bogatstva, dobar deo provedenog vremena na moru odlazio je na zijanje i balavljenje pored limenih lepotica, uz fotkanje gde se i kada moglo.

Vreme je proticalo, prva vozačka decenija je silom prilika provedena uz jedan Yugo 45, ali stara ljubav nikada nije bledela. A onda sajam u BG 1998 i jedna crna 156-ica kao zvezda štanda! Prosto sam zanemeo i sebi "naredio" da ako treba prodam i dušu đavolu (srećom nije trebalo :D ), samo da jednog dana sednem u to čudo. Sećam se i kako su se dva moderno odevena momka smenjivala u kokpitu i razmišljala na glas da li da pazare tu Alfu, dok sam ja zevao i koristio svaki momenat da provirim unutra i da memorišem svaki detalj i svaku krivinu i oblinu karoserije koja je uživo delovala mnogo bolje nego na slikama.

Čekao sam još pet godina i konačno 2003. seo u jedan Alfa Romeo - plavu 145-icu 1.4 boxer prve generacije iz 1995. Sreći nije bilo kraja, polovnjaci su tada bili dosta skupi, a u podsvesti je i dalje negde dalje pulsirala magična cifra 156 ;)
A onda 2006, početkom marta desilo se i to - pokupljen sav raspoloživi keš, podignuta dva kredita u banci i san se konačno materijalizovao u vidu silver 2.0 TSpark. To je bilo to, nakon toga mogao sam i da odapnem, ne bi mi bilo žao ;)

Ali život kao život - teče dalje, apetiti se nikada u potpunosti ne zadovolje i šest godina nakon toga došlo je vreme da istražim nešto novije. Sada je tu mala rosso TB bomba, a plamen stare ljubavi gori i dalje, sve jače i jače, bez ikakve šanse da ikada utihne :arflag
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Korisnikov avatar
TheWickerMan
Administrator
Administrator
Garaža: Alfa Giulietta 1.4 TCT
Lancia Delta III 1.4 T-Jet
Lokacija: Stuttgart-Kraljevo
Postovi: 6293
Pridružio se: Sub Apr 18, 2009 2:54 pm

Re: Profil jednog Alfiste

Ned Apr 27, 2014 12:30 pm

Dottore napisao:Ti si Bosko.
Pogrešio si , ja nisam Boško, ja se samo tako češljam
Korisnikov avatar
Mikele
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo 147 2.0 ex 1.6
147 FL 2.0
Lokacija: Beograd
Postovi: 3198
Pridružio se: Sre Sep 08, 2010 11:49 pm

Re: Profil jednog Alfiste

Ned Apr 27, 2014 12:31 pm

Češljaš ćelu hahaha ?
Ako ne možeš da napraviš sam,barem pokvari drugome
Ka
Kaligula
Drug Član
Drug Član

Re: Profil jednog Alfiste

Ned Apr 27, 2014 12:49 pm

Upoznao sam mnoge drugare Alfiste ali moram da izdvojim Boleta........biti Alfista nije samo terati Alfu,ima tu mnogo drugih stvari koje treba ispuniti! :arflag
Korisnikov avatar
TheWickerMan
Administrator
Administrator
Garaža: Alfa Giulietta 1.4 TCT
Lancia Delta III 1.4 T-Jet
Lokacija: Stuttgart-Kraljevo
Postovi: 6293
Pridružio se: Sub Apr 18, 2009 2:54 pm

Re: Profil jednog Alfiste

Ned Apr 27, 2014 12:53 pm

Mikele, imam malo kose sa strane hahaha

Nele brate, hvala puno brate moj :arflag :arflag :arflag

Povratak na “Alfa Romeo Klub Srbija i Alfisti / Dešavanja i okupljanja”