ARCS vam je nekada pomogao? Molim vas za opis...

Informacije o Alfa Romeo klubu Srbija, diskusije Alfista o Alfizmu i predstojećim događajima...
ki
kilson
Drug Član
Drug Član

ARCS vam je nekada pomogao? Molim vas za opis...

Sub Okt 09, 2010 12:11 am

Obzirom da je vreme da malo update-ujem naslovnu stranu website-a; potrebne su mi realne price u kontekstu sta je za vas neko iz ARCS ucinio. Da li ste nekada ustedeli, pomogao vam u nevolji, nasao nesto sto niste sami mogli ili vam dodelio savet koji vam je sacuvao vreme i novac. Napomena: Pomoc se ne mora odnositi samo na automobil, vec na bilo kakvo dobro delo koje vam je donelo nesto pozitivno.

Ovo ce nam posluziti da vidimo i koliko se ko zalagao za vas (pozeljno je navesti nadimak osobe).

Tema je ozbiljna i zamolio bih vas da sazeto u klasicnoj formi napisete sta, ko, kad, kako i gde. Ukoliko zelite zadrzati neke stvari u tajnosti, nije problem - samo dok tekst ima smisla.

Nemojte biti stidljivi jer ovo je najmanje sto mozete uraditi za sve ljude koji su vas nekada na neki nacin podrzali.

Hvala unapred! :good:
Korisnikov avatar
ale944
Contact:
Garaža: Porsche 944 turbo, Alfa 147 selespeed,Alfa Crosswagon, Panda 0.9
Lokacija: Beograd
Postovi: 246
Pridružio se: Pet Avg 28, 2009 12:17 pm

Re: ARCS vam je nekada pomogao? Molim vas za opis...

Sub Okt 09, 2010 12:20 am

ajd ja prvi :)

Kilsona znam prilicno dugo, jos sa cannona, i zaista mi je nebrojeno puta pomogao oko raznih stvari... najvise oko delova (a znamo svi kakva je situacija sa polovnim delovima za alfu i kako su cene po otpadima kao da je maserati u pitanju) ,ali bilo je tu i drugih stvari .. nije mu nikad bilo tesko da mi zavrsi i neke privatne stvari za koje sam ga cimao , koje bi mi retko ko ucinio...
covek je stvarno pravi drugar kad god zatreba..
Korisnikov avatar
ivdzabg
Garaža: Alfa 147 1.6 ts 77 kw
Postovi: 439
Pridružio se: Sub Nov 21, 2009 11:05 am

Re: ARCS vam je nekada pomogao? Molim vas za opis...

Sub Okt 09, 2010 12:30 am

http://www.arcs.org.rs/forum/viewtopic.php?f=13&t=47980
Da se ne ponavljam, tema sve govori :wave:
Lepota je u ocima posmatraca.
Korisnikov avatar
DogoArgentino
Garaža: Alfa `02 god. 147 1.6 TS 120 ks
-----------------------------
Fabia `08 god. 1.2 HTP 70 ks
Lokacija: BGD - Borca
Postovi: 1071
Pridružio se: Sub Feb 20, 2010 9:43 am

Re: ARCS vam je nekada pomogao? Molim vas za opis...

Sub Okt 09, 2010 12:41 am

Za mene je Vlada Zeppelin ucinio bas mnogo...
S obzirom da do kupovine alfe nisam znao skoro nista o njima, covek mi je lepo uz kaficu i pice objasnio sve sto bi trebalo da znam, isao sa mnom da pogledamo neke automobile, kasnije oko velikog servisa... povezao me sa servisom gde i danas odrzavam auto... tako da mi je u celoj toj prici oko prve alfe pomogao kao da me zna 20 godina :thumbsup:
ZNAM MILION PRIMERA GDE SU LJUDI PRODALI NJIVU I KUPILI AUDI, PASAT, BMW ILI MERCEDES... ALI NIKADA NISAM CUO DA JE NEKO PRODAO NJIVU I KUPIO ALFU...
Slika
Gu
Gumetina
Drug Član
Drug Član

Re: ARCS vam je nekada pomogao? Molim vas za opis...

Sub Okt 09, 2010 1:00 am

na arcs sam stekao mnogo prijatelja, s obzirom da se bavim poslom koji je vezan za kola, naisao sam na vise nego dobrodoslicu i to bas ovde, jos dok je arcs bio na cannon-u pa i samostalan sad ovde...

Najjaca licnost je Kilson, Killaz , Laza, Lazar.... - starina :D

covek je legenda, nista ga ne mrzi, i vazda je spreman i da zalegne i da podeli od srca savet...

pomogao mi je nebrojeno puta oko svega i svacega u zivotu, s obzirom da je dosta stariji od mene, gledam ga ko starijeg brata :)

tu se istakao takodje i Milos - Santino , koji se nasao 100x kad su u pitanju delovi i drugo.

ono sto mi je najbitnije, ovde svi nekako tolerisu moju neodgovornost i prihvataju me takvog kakav sam, bez obzira na sve i uvek sam se ovde osecao kao domaci, bez obzira sto vise nemam alfu, uskoro cu je nabaviti samo zbog tih ljudi :D

Iako slabo koristim blagodeti kluba koje su mnogobrojne (popusti i sl.) pa i clanarinu sam poslednji put platio za 2008. , osecam se kao deo toga i tako se i ponasam , gledam da pomognem kome je pomoc potrebna a da ja to mogu/umem, i obracam se za pomoc kad meni treba. Sve u svemu zivio nam Laki i arcs jos dugo dugo....
Uz to gotivim i zeppelin-a i alexu i sashu i gomilu jos likova, uglavnom me svi poznaju :D

POzzz

RAle
Korisnikov avatar
alfasud-82
Garaža: alfasud 1977
alfa 147 1.6 2001.88kw120ks
Lokacija: novi sad
Postovi: 105
Pridružio se: Uto Mar 17, 2009 9:16 pm

Re: ARCS vam je nekada pomogao? Molim vas za opis...

Sub Okt 09, 2010 10:16 am

moram da izdvojim QV laleta coveka koji mi je bezbroj puta ucinio sto savetima sto popravkom dok sam vozio alfusud.Izdvojio bih jednu popravku prednjih celjusti na suda /onaj ko zna kako ih je promenuti zna o cemu govorim/ posto ih je skinuo posle mnogo peripetija nije mu bilo tesko da bukvalno preore ceo zrenjanin trazeci jednu jedinu gumicu.Par puta sam ostavljao auto kod njega nije mu bilo tesko da me odveze do zrenjanina i posle par dana da me saceka .Cenio je to sto smo ipak malo vise udaljeni /50km/sto je za svaku pohvalu.Stekli smo obostrano prijateljstvo koje i dan danas odrzavamo.Jos jedan pozdrav za njega i smajli sve govori :hello:
Korisnikov avatar
sasa km
Garaža: AR 155 1.7 TS 8V /94
Lokacija: Kosovska Mitrovica
Lokacija: Kosovska Mitrovica
Postovi: 320
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 7:23 pm

Re: ARCS vam je nekada pomogao? Molim vas za opis...

Sub Okt 09, 2010 10:31 am

kada sam kupio Alfu ostala je sumnja ( da ne kazem problem) sta i kako na dalje za odrzavanje, popravke, delovi .....jer ovde u okruzenju osim nemaca nije imalo nista za italijane ...

cesljaju ci po net-u oupsteno za Alfe naisao na CBC i tamo sekcija za Alfe ... :arflag :arflag ..pristupio sam njima i do danas sam veoma zadovoljan njihovim angazovanjem pomoci koji su mi pruzili sa savetima, podukama, neke sam delove dobijao za male pare, informacijama kako pravne tako i o saobracaju, samo manuele sto sam skunuo i dobar deo otstampao vrede puno a o Eperu da ne pricam, potrebne delove gde:koji:posto, samo to ustedi puno vremena i nervoze jurcajuci po radnjama, preporuka u vezi sa majstorima......

ljudi koji su izlazili u susret i na svako pitanje slali odgovore mada ponekad i smesna ili dosadna i pomagali u mom neznanju da naucim o Alfama bar ono osnovno u odrzavanju.....o njima nemam reci kritike vec samo pohvale jer svakome izlaze u susret u pruzanju pomoci i dosta toga se nauci od licnih primera drugih

jedino mi zao sto nisam u mogucnosti da se sa ljudima vidjam i van skupova sto bi doprinelo jos boljoj saradnji......posao-kuca...kuca-posao

ako neko kaze da od ARCS nema nikakve vajde mogu slobodno da kazem za njega da LAZE i da mu nije mesto u klubu
Korisnikov avatar
pekovic
Garaža: Alfa Romeo 156 1.8 ts, punto van 1.9 jtd (firmin)
Lokacija: Beograd
Postovi: 62
Pridružio se: Ned Sep 20, 2009 8:46 pm

Re: ARCS vam je nekada pomogao? Molim vas za opis...

Sub Okt 09, 2010 1:23 pm

Evo i mene. Ovom prilikom hocu da se zahvalim mom drugaru Abiju (Schumacher) koji mi je mnoogo pomogao kada sam kupio moju 156icu, da nemam adekvatnih rijeci kojima bih ga opisao. On je meni izasao u susret kao da se znamo 20 godina! Taj momak me je poveo kod pravog majstora u pravo vrijeme, ustedio mi min 150e pri kupovini djelova (cenkao se sa vlasnikom u radnji!!!), vodio me po ostalim radnjama, otpadima, dok nismo nasli sve sto mi je trebalo (uzimajuci u obzir da ja Pg uopste ne poznajem)... Pa posle pratio radove jer sam ja morao da se vratim za Bg, jurio za mene djelove koji su naknadno trebali... Da nisam njega tada pitao za savjet proveo bih se kao bos po trnju! Jos jednom hvala! I samo neka je sve vise takvih ljudi! Respect! :hello: :hello: :hello:
p.s. Prvi najveci problem mi je bio, kada sam vidjeo da je iz Pg a ja sam tada bio u Nk, vidjeo sam da je u tom trenutku on line na forumu i ubio sam se trazeci kako da mu posaljem privatnu poruku... :banghead: :banghead: :blush: :wave: :wave: :wave:
Korisnikov avatar
sErGiO
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 156SW 1.8TS
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 5764
Pridružio se: Pon Nov 24, 2008 3:11 pm

Re: ARCS vam je nekada pomogao? Molim vas za opis...

Sub Okt 09, 2010 3:57 pm

Mnogo pomoći od ARCS sam imao najpre kod kupovine automobila, zatim su mi ljudi velikodušno pomagali da, pre svega, naučim mnoge stvari o Alfi pa me i ohrabrili da mnogo toga sam uradim na svom autu što je ranije uvek radio majstor.
Pre svih bi zahvalio kolegi Tihomirčetu koji je živa enciklopedija za AR 164 i koji mi je nebrojeno puta pomogao savetima a u Kragujevcu pre neki dan i praktično. Jeste da je bila u pitanju zavesica zadnjeg stakla ali ja to nisam uspeo godinu ipo dana a njemu je trebalo pet minuta hahaha hahaha
Zatim kolegi Turbo koji mi je pronašao retrovizor kada su mi polomili isti i poslao ga iz Kosovske Mitrovice. Kupio je retrovizor i poslao ga a ja sam mu platio preko pošte iako se nikada nismo videli u životu. To mu nikada neću zaboraviti :wave:
Kolega Blade me ohrabrio da sam skinem step motor i da ga očistim, hvala mu na tome jer sad mnoge stvari radim sam na autu :beerchug:
I na kraju kolega Kilson koji mi je prodao felne ispod cene, kao da sam član iako to u tom trenutku nisam bio. Laki je verovatno najzaslužniji što sam platio članarinu po prvi put :arflag
Purezza di linea e prefezione del meccanismo - Alfa Romeo
l silenzio notturno è stato disturbato bruttamente dalla musica del mio cuore sportivo!
Korisnikov avatar
pejo
Contact:
Garaža: ALFA 156
Lokacija: novi sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 720
Pridružio se: Ned Jan 18, 2009 7:13 pm

Re: ARCS vam je nekada pomogao? Molim vas za opis...

Sub Okt 09, 2010 4:58 pm

vlada i mirko iz bolecha su zakon :wave:
spinto veloce mi je dosta pomogao i poslao besplatno nek CD shto mi je trebao nismo se nikad ni videli stoga hvala josh 1 :beer:
guma on je ok lik a nikad ga nema kad treba na tel.poz :club:
vojvodjane necu hvaliti jer su svi momci do 00 :kadr
-hteo bih da predlozim ako smem da se na sajtu stave svi aktuelni modeli kola posebno,znachi 1 tema 1 auto rec. 146ica.bez obzira na motor.i onda ljudi da kache slike kako se shta skida i popravlja.na stranim forumima ima dosta o tome.napr:alfa 156.net je jako pouchan sajt.-nece shkoditi a chim neshkodi znachi da koristi. :thumbsup:
MISLIO SAM...je majka svih zajeba
moj mob 069/1468-109 viber
Korisnikov avatar
DogoArgentino
Garaža: Alfa `02 god. 147 1.6 TS 120 ks
-----------------------------
Fabia `08 god. 1.2 HTP 70 ks
Lokacija: BGD - Borca
Postovi: 1071
Pridružio se: Sub Feb 20, 2010 9:43 am

Re: ARCS vam je nekada pomogao? Molim vas za opis...

Sub Okt 09, 2010 7:15 pm

Hmmm.. ja koliko sam skontao da se odnosilo na clanove uprave koji su nam pomogli (jos su bili i imenovani dole) ...
Pa sam iz tog razloga naveo samo Vladu a vidim da se navode i ostali pa bih pored Zeppelina zahvalio i Vladi Vnov-u na svu pomoc do sada.. covek je bio tu za sve sto je zatrebalo, od saveta pa na dalje... :thumbsup:

A cela zajednica je pomogla prilikom kupovine svojim savetima, sugestijama, predozima, objasnjenjima, jer, kada sam se opredelio za alfu nisam znao ni sta je varijator, ali eto, uz pomoc kluba i foruma sam veoma brzo znao skoro sve i ako jos nisam imao alfu tada :thumbsup:
ZNAM MILION PRIMERA GDE SU LJUDI PRODALI NJIVU I KUPILI AUDI, PASAT, BMW ILI MERCEDES... ALI NIKADA NISAM CUO DA JE NEKO PRODAO NJIVU I KUPIO ALFU...
Slika
Korisnikov avatar
982026
Garaža: Hornet 919
Lokacija: Beograd
Lokacija: Zvezdara
Postovi: 690
Pridružio se: Pet Jan 16, 2009 4:34 pm

Re: ARCS vam je nekada pomogao? Molim vas za opis...

Sub Okt 09, 2010 7:26 pm

Hmmm, evo i ja cu da kazem sto da ne kazem!!
Special thanks to: alfaskorpion, santino, dekideki, zepelinbg. Ako nekoga nisam naveo nema ljutnje.

Prve informacije i mnogo drugih stvari za moju 155icu dobih od moga zemljaka, a zatim i od drugih kolega koje sam naveo.
Svima mnogo hvala!!!
:arflag :arflag :arflag
pukovnik
Garaža: ALFA ROMEO 164 3.0 QVADRIFOLIO VERDE
Lokacija: pozarevac
Postovi: 114
Pridružio se: Pon Jan 26, 2009 2:15 pm

Re: ARCS vam je nekada pomogao? Molim vas za opis...

Sub Okt 09, 2010 8:39 pm

evo i ja da dodam neku rec ,dok sam imao 75-icu u vezi delova i saveta,pomogao mi je sale precednik,a kilson mi je i slao neke zezalice i uputio me kod pravih majstora,kod mise i alexe ,kada sam kupio direktorku najvise mi je pomogao oko delova tihomirce,darkoni i flavio ,neki savetom a neki delovima,verujte mnogo su mi pomogli i zato im hvala :arflag :arflag :arflag
Korisnikov avatar
ljube-kugla
Contact:
Garaža: alfa 75
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 166
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 147
1.9 jtd 8v
Lokacija: Batajnica
Lokacija: batajnica
Postovi: 3401
Pridružio se: Uto Nov 18, 2008 8:10 pm

Re: ARCS vam je nekada pomogao? Molim vas za opis...

Sub Okt 09, 2010 10:31 pm

ja necu mnogo imenovati ljude,jer nema potrebe da se vise puta ponavljaju u tekstovima,da se ne uobraze

salim se,ali ima i istine

tek od pre par meseci sam postao drug clan kluba,ali sam jos na cannonu bio u pricama,savetima i kontaktu sa mnogima sto iz kluba sto sa pomenutog foruma

ovom prilikom se zahvaljujem svima koji su mi izasli u susret,nabvili,preporucili,doneli,pa i poklonili deo,bilo je tu i raznih razmena

na skupu u KG-u sam poklonio klubu jedno jastuce sa nadpisom skupa,jedno nosim na dasci izmedju zvucnika i jos dva cu pokloniti

i ja sam izlazio u susret,kad je bio posao u pitanju da se odradi remont u dogovoreno vreme,jer znamo svi kakvi su majstori kad im auto ostane na dizalici ceo dan,ako nesto nema pa ne moze da se nabavi...
ko na nas krene iz mesta je naje&o
Korisnikov avatar
SCHUMACHER
Garaža: Ex ALFA ROMEO 155 2.0 8V T.SPARK
Ex ALFA ROMEO 145 1.4 16V T.SPARK
ALFA ROMEO 155 2.0 16V T.SPARK
ALFA ROMEO 156 1.9 JTD
ALFA ROMEO 166 2.4 JTD
ALFA ROMEO 166 3.0 V6 24V
Lokacija: PODGORICA
Lokacija: PODGORICA
Postovi: 3944
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 11:54 am

Re: ARCS vam je nekada pomogao? Molim vas za opis...

Ned Okt 10, 2010 2:11 pm

Da se i ja "upisem",pokusacu hronoloskim redom :)

Koristim priliku da se zahvalim "alfascorpionu" koji je uzgred ekstra momak,a zahvaljujem mu se na ukazanom povjerenju,jer kad je prodavao svoj 2.0 8v ja sam se zadesio u KG-u,kontaktirao ga i posao do SD-a da vidim motor itd da bi mi on dao motor,ECU,korpu i lamelu za relativno male pare i to me je za novac sacekao iako me nikad u zivotu nije vidio dok nisam dosao do PG (jer nisam ni imao u planu da kupujem motor,pa mi je novac trebao za druge stvari),ovim putem jos jednom hvala.
Zatim bih se zahvalio "Cunu","Dekiju","Mimi" i ostalima koji su mi ponudili nesebicnu pomoc i podrsku kada je trebalo klinca da vodim za Bg kod doktora.

Zahvaljujem se mom bratu "pekovicu" koji je za jednog mog druga prevrnuo Bg da pronadje neke djelove za motor za 155,zatim se izmaltretirao da to salje busom itd, a da za to na kraju nije htio ni novac da uzme-ni za djelove ni za bus,ni za sta.

Koristim takodje priliku da se izvinim nekim Alfistima ako im nisam izasao u susret kako su oni ocekivali,a mislimda jesam i da kazem jos jednom da sta god kome treba-javljajte se bilo na PP bilo na tel 00382 68 609120.
Abi.
:wave:
"Tresu se soliteri,
jer mi smo bombarderi,
kolaju po prasini
price o zloj masini".
Korisnikov avatar
dekideki
Drug Član
Drug Član
Garaža: 2001. Alfa Romeo 156 2.0 16V
Lokacija: Cukarica
Lokacija: Beograd
Postovi: 4465
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 7:11 pm

Re: ARCS vam je nekada pomogao? Molim vas za opis...

Ned Okt 10, 2010 5:37 pm

davnijeh dana shvatih da mogu sebi da priustim jednu 155, na moje veliko zadovoljstvo, i podrzase me silni Alfisti iz ARCS a i sire.
uclanio sam se u klub mislim jos 2006. a u rubrici "Alfa:" tada napisah "155 u najavi". dobih broj clanske 84 (toliko je i ostalo aktivnih clanova, znaci posle mene potop hahahaha)...
od tog dana, svaka clanarina mi se visestruko vratila i isplatila, nisam nikad zazalio sto sam je platio. od popusta u servisima i prodavnicama, preko besplatnog ucesca na najlepsim promocijama gde jos podobijah kape majice i raznorazne pokloncice, do druzenja sa velikim facama domacih automobilskih krugova. :D

bez clanske kartice? pa, bilo bi me u najmanju ruku blam da se pojavim negde i nesto zatrazim... :blush:

bezgranicno hvala (tako bi i trebala da se zove ova tema, ima ih po stranim forumima) sledecim osobama:
Kilson, Alfacrazy, Sasha, Dora, Santino, REDZEP, Tokio, Starac Vujadin, Trenta Tre, Nigy, Alexa 75V6...
primeticete da mnogi nikad nisu ni bili zvanicni clanovi. e, pa. ti i takvi su mi jako puno pomogli, uvek kad sam od njih to zatrazio. a da nije kluba i ovog foruma ja ne bih ni zatrazio njihovu pomoc koja je btw uvek bila tu za dobronamerne.

momci,
:drink
Korisnikov avatar
Dewillex
Garaža: Alfa Romeo 147 selespeed
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 897
Pridružio se: Uto Feb 09, 2010 11:03 am

Re: ARCS vam je nekada pomogao? Molim vas za opis...

Ned Okt 10, 2010 6:49 pm

Meni je PEJO pomogao hiljadu puta. Sta god mi padne napamet da mi treba on uvek ima resenje.
:beer: :drink :beer:
Slika
Korisnikov avatar
srdjan
Garaža: AlfaRomeo 164TS 2.0
Lokacija: Jagodina
Postovi: 115
Pridružio se: Pon Sep 06, 2010 9:20 pm

Re: ARCS vam je nekada pomogao? Molim vas za opis...

Ned Okt 10, 2010 7:13 pm

Da pozdravim i :good: Sobzirom da sam od skoro vlasnik 164 ,sve sto mi nije bilo jasno oko auta a dosta toga mi nije bilo jasno ja sam potrazio pomoc ovde u ARCS i prijatno sam se iznenadio pomoci koju su mi ucinili pojedini ljudi ovde .
Pozdravio bih "Pukovnika " jer mi je covek poslao neke delove na totalnom poverenju iako se nikad nismo videli :hello: da ne izostavim "Tihomirce" koji je na svako moje pitanje uvek lepo objasnio i obrazlozio slikom a tu je i Darkoni takodje mi je davao neke savete .
Jedino mi je zao sto nisam mogao da prisustvujem skupu u KG da ih licno upoznam.
Sve pohvale ARCS :good: Forum je super .
Pozdrav i za one koje sam ne namerno zaboravio da navedem :scratch: :hello:
Alfa Romeo tra il drago che afferma il contrario non hanno idea!
Amo la mia Alfa
Korisnikov avatar
milosh024
Garaža: Alfa Romeo
Lokacija: Subotica
Postovi: 776
Pridružio se: Sub Nov 22, 2008 12:27 am

Re: ARCS vam je nekada pomogao? Molim vas za opis...

Ned Okt 10, 2010 8:55 pm

Pored gomile saveta i usmene pomoci na forumu koje ne bi mogao ni da nabrojim bilo je i konkretnih situacja u kojima su mi neki ljudi pomogli....dok sam trazio da kupim poslednji auto cimao sam kolege iz BGD redom jer je tamo najveca ponuda. Pomogli su mi nekim savetima i Kilson i Dekideki a najvise kolega SashaBG (vozi crvenog GTV-a) koji se iscimao i otisao da pogleda jedan auto umesto mene, i dao mi bas onako izdasan izvestaj...takodje mi je pomogao Redzep preko koga sam uzimao sa popustom neke delove za moju 145, nije bio toliko bitan ni popust nego da mi neki Alfista kaze e to mozes da ugradis u svoj auto, trajace i bice ok....takodje mi je isti covek pomogao savetima za viljuske....zatim Zepelin sam kojim sam se upoznao preko kluba i sa kojim se ponekad cujem, i dogovaram oko vidjena ali je on neodgovoran i dodje u Suboticu pa se iznervira zbog nekih stvari pa ode bez pozdrava :) :P
Hteo bi jos da pomenem Viper-a koji mi je napravio neke lepe stvarcice za moju Alfu i nije naplatio nego smo lepo kompenzovali nekim drugim stvarima koje su njemu trebale za njegovu Alfu i tako....
Takodje clan Tazio koji se pre neko vreme srecno OAlfio :) mi je ponudio svoju pomoc savetima iz oblasti za koju je strucan a meni je trebala ko leba (nema veze sa Alfama)... ;)
Jako lep gest doziveo sam od Andrixa prosle godine na skupu u Kragujevcu kada je covek skapirao da nismo imali info za rucak i za dalje druzenje pa nas je zaustavio na kapiji i rekao: daj bre ljudi okrecite auto i idemo na rucak i da se druzimo malo, presli ste puno km da bi se tek tako pokupili i otisli nazad kuci. I bese to lep rucak i druzenje, taman onaj zacin koji je falio citavom skupu ;)

eto sigurno sam nekog zaboravio, kad nas ima puno sta cu (ekipa iz NS koja me je posetila, zatim GTjunior koji je cool lik i sa kojim se cujem po nekad) nisu mi pomogli ali siguran sam da bi ako bi mi zatrebalo

naravno bilo je nekih situacija kada neki ljudi nisu hteli puno da izlaze u susret ali to je razumljivo, ovo je ipak internet druzenje i prijateljstva sklopljena preko njega nisu svima realna. Ti usamljeni slucajevi nisu slika i prilika onog sto sam ovde dozioveo....

i jos samo da dodam, iako je Alfa pouzdan automobil koji se ne kvari :arflag :cool: lakse sam se usudio na put do Grcke sa mali detetom znajuci da negde na forumu imam temu sa brojevima telefona ljudi iz cele Srbije koji bi mi sigurno pomogli makar toliko da me ne odere neki taksista do prvog smestaja
Alfa Romeo Sportwagon 2.0 JTDM
Ex Alfa Romeo 156 Sportwagon
Korisnikov avatar
REDZEP
Garaža: tomos APN 4,peglica,sporet na drva za rad preko zime
Lokacija: gde Timok pozdravlja Veljkov grad
Postovi: 581
Pridružio se: Pon Jul 27, 2009 11:26 pm

Re: ARCS vam je nekada pomogao? Molim vas za opis...

Ned Okt 10, 2010 10:40 pm

Fala ti Deki sto si me svrstao u red odabranih...
Dakle,necu da diskutujem o demokratiji jer sam monarhista po ubedjenju,sprocu toga KILSON je KRALJ .
S druge strane izbor je na clanovima ...
Korisnikov avatar
brzi_pas
Garaža: GTV V6TB, 159jtd, 75 V6 24v,75 6V...
Lokacija: Podgorica CG
Lokacija: Podgorica
Postovi: 697
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 9:14 pm

Re: ARCS vam je nekada pomogao? Molim vas za opis...

Pon Okt 11, 2010 9:52 am

Eh, odakle da krenem....

Znaci mozda od samog ukljcuivanja u diskusije i forume, posto je bilo dosta pomoci, preskocicu pomoc na forumu sa konkretnim savjetima od strane velikog broja clanova, starac vujadin, sasha i uglavnom stariji clanoci sa CBC-a, znaci forum je radio to za sta sluzi, pomoc i savjet :arflag

e sad, covjek kojeg ste pominjali do sad, taj neki Kilson, Laki, Lazarus itd.....
Dodjem ja prije par godina u Bg, da napravim turbinu i posjetim skup, e sad, napraviti turbinu nije jedostavno, a pogotovo naci majstora koji ce u subotu da se cima oko skidanja iste, pa cekanja dok se donese turbina, pa vracanje iste, opet po normalnim cijenama.... tu uskace Laki (sa kojim sam se prije toga par puta cuo telefonom) "obezbjedjuje" Mishu i Aleksu, koji zavrshavaju sav posao, i dok ga zavrshavaju ja sjedim tamo i druzim se, znaci i Misha i Aleksa vrhunski likovi, em sto su zavrshili posao (naravno) em su bili extra drugari (malo je duza prica oko zajeba za turbinu i turbo majstora, al bili su svi tu i pomogli mi da ne izvisim jer su turbo majstori stoka i prevaranti), znaci i posao i druzenje na vrhunskom nivou!
U medjuvremenu je doshao Laki, tad smo se i upoznali,l i odma otishli da popijemo po koju, da mi objasni dje je Ada Huja i nastavismo sa picem i uvece dje sam se upoznao sa osalim Alfistima id ruzili dok nas nisu potjerali sa splava!
Na skupu sam upoznao puno pravih Alfista, posto mi je auto pravilo probleme i tamo odmah je priskocio sasha bg da se ponudi da pomogne i da da par savjeta, posle njega doje i dekideki, koji uzima stvar u svoje ruke donosi alat, i prlja se, bez rijeci, svaka cast momci :arflag , medjutim, problem je bio drugacije prirode, i kad je vec nervoza bila na vrhuncu, dolazi decko sa naocarima i pocinje da prica viceve neke, ja ga gledam onako nervozno i kapiram da je u pitanju gumetina, i sa njim sam se cuo par puta fonom, nikad uzivo, gumetina u nedelju posle skupa obezbjedjuje garazu, dje smo posle skupa cackali auto i napravili ga, popili, pojeli i ja sa ispravnim autom nazad za Pg.
To je bio moj prvi "zvanicni" sustret sa Alfistima, bio sam vishe nego prijatno iznenadjen ponashanjem svih ljudi, posle skupa sa sa nekim postao bash dobar DRUG, znaci, ne prijatelj ili tako nesto, nego pravi DRUG...

P.S. Ovo je samo bio uvod, od mene slijede josh dosta dosta pisanja o "Primjerima cijstva i junashtva kod Alfista"
Slika
Korisnikov avatar
brzi_pas
Garaža: GTV V6TB, 159jtd, 75 V6 24v,75 6V...
Lokacija: Podgorica CG
Lokacija: Podgorica
Postovi: 697
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 9:14 pm

Re: ARCS vam je nekada pomogao? Molim vas za opis...

Pon Okt 11, 2010 10:12 am

Vol/2
Kilson :medal:

Lazar B.(33) iz Beograda, moj drug, vama poznat, e taj je mene ovako javno da kazem, strashno zajebao, ja kao kreten se popalim da sredjujm Alfu 75, i on umjesto da me piiiip za moje a bogme i za svoje dobro me potpuno podrzi u tome, i tu nastaje skoro svakodnevno druzenje sa Lazarom :)
E sad, kupim ja 75icu, treba mi savjet sta i kako, Lazar mi bukvalno nacrta sta i kako, i to ne u kratkim crtama, kompletna iskustva sa svog projekta mi je prenio (i dalje prenosi) kako i sta do u najsitnije detalje, sta i kako, i ako zna da ce moja na kraju kad bude zavrshena biti brza od njegove, jer kao sto rekoh, svaki detalj mi je objashnjen i to bez nacina da se zeznem nedje, jer je sva probano na njegovu, pa i na druge 24v 75ice...
Trebaju mi djelovi odredjeni, nije problem, zovnem Lakija, Laki se cima npr za stope nedelju dana trci po BGu i nalazi lika koji ih pravi, trebaju mi rubovi, nije problem, Laki ide 30-40km van BG-a i kupuje rubove i salje, treba mi.... ma niste svejsni sta meni sve treba, nije problem, cimnem Lakija, on zavrshi odma, al najiteresantnije je sto god da zavrshi, uz zavrshavanje se cenka i cima sa tim ljudima da uradi cijenu da ja prodjem sto jeftinije.....
Svidjaju mi se felne, al te felne je Laki radio za sebe, i postale su unikat, uz lagane dogovore sta i kako, Laki salje felne i ceka me za dio para....
Uglavnom, moja 75ica se lagano zavrshava, ima josh dosta sitnica oko kojih i dalje cimam covjeka i on mi izlazi u susret, da nije njega, definitivno 75-24v nikad nebi zazivljela u Cg, jer ovamo to niko nije radio...
Od nabrojanog gore, dodajte josh 100% stvari koje su meni trebale, a nisam se sad sjetio, ili je predugo za pisanje, a nisu ni malo lagane za naci, i dobicete laganu i pribliznu sliku sta je taj covjek sve radio da mi pomogne :hello:

Mislim da ne treba josh nabrajati jer ima tu stvari kao npr turbina za gtv, ili djelovi za 147ss, ili stvari potpuno ne vezane za automobile, rekoh prije, niste ni svesni sta meni ponekad treba, ili na kraju krajeva pomoc mojim drugarima kad im je bila potrebna, izadje u susret i bez rijeci i filozofiranja zavrshi sve i to da bude najbolje i najlakshe za sve....

Josh jednom, Lazare, glupo mi ovako javno, al ono, veliko Fala za sve :arflag
Slika
Korisnikov avatar
brzi_pas
Garaža: GTV V6TB, 159jtd, 75 V6 24v,75 6V...
Lokacija: Podgorica CG
Lokacija: Podgorica
Postovi: 697
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 9:14 pm

Re: ARCS vam je nekada pomogao? Molim vas za opis...

Pon Okt 11, 2010 10:29 am

Vol 3
Gumetina :medal:

Aleksandar R. (26), Novi Sad....

Gumetina je moj drug, poseban lik, vecina ga vas znaju, al ne vjerujem da ga znaju kao ja sto ga poznajem (osim par likova koji ga gledaju cesto i druze se), na prvi pogled, malo neodgovoran lik, sto je i njegova jedina "mana" da se tako izrazim...
Sa njim sam se isto upoznao licno na skupu, napisao sam prije kako mi je izashao u susret, znaci da se ne ponavljam, uglavnom od tad pocinjemo i poslovno da saradjujemo, nema potrebe da pishem koliko puta smo se cimali oko posla i raznoraznih nenormalnih projekataka i mapa koje sam ja radio ovamo za neka nenormalna kola i nenormalne likove, naravno, sve je zavrsheno na najbolji moguci nacin, al to bi mozda neko mogao da protumaci kao posao, pa nema potrebe da naglashavam koliko dobro saradjujemo...
Uglavno, Aleksadar i ja nismo poslovni saradnici, kolege ili tako nesto, mi smo pravi Drugovi, pocelo je naravno isto cimanjem sa moje strane oko raznoraznih stvari, da bi se zavrshilo tako da kad god sam u NS, ja sam kod njega kuci, i na spavanje i na druzenje, upoznao sam cijelu njegovu porodicu, pa i njegovog psa, i par njegovih drugova, mislim da nije fer da sad pishem koliko i sta sve mi je pomogao, ali samo cu jednu "sitnicu" napisati, to je sad kad sam poslednji put bio na relaciji BG-NS-BG...
Trebalo je nesto da se cacne oko mojih kola, ja iz BG-a skoknem do njega, tamo ostavimo auto, covjek mi da svoj auto da ga koristim par dana po Bg da zavrshim svoje neke poslove, vratim se u NS, kad ono, u mom autu uradjen NOS, al pored toga, Blow off , xsenone i distance koje nisam trazio...znaci jasno vam je otprilike kakav je moj drug Guma :hello:

Da ne bude previshe price sa moje strane, Guma je uradio josh puno, puno stvari i trebalo bi vishe strana da opishem koliko stvari su mi uradili on i Laki, al cu pomenuti josh i Ale-ta944, koji je vrhunski lik i uvjek spreman da pomogne...

Uglavnom, Gumo, :drink :arflag :drink :dadotopic :hbg :beer:
Slika
Korisnikov avatar
miQzma
Garaža: Alfa Romeo 156
Lokacija: Mirijevo
Lokacija: Mirijevo, Beograd
Postovi: 97
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 5:29 pm

Re: ARCS vam je nekada pomogao? Molim vas za opis...

Čet Okt 14, 2010 8:45 pm

Prvenstveno-upoznao sam ljude. A, to je uvek najvaznije. Ima tih momaka. Vise. Valjda vole da pomazu. Meni su bili tu kad je trebalo.
Sa Trentom se posecujem, sjajan momak. Svog najboljeg Ferarija sam dobio od njega. To mi je trenutno i jedini Ferari.
Laki je sjajan momak. Njega sam upoznao kad sam kupovao moju prvu Alfu. To mi je i jedina Alfa. Trenutno.
Milosa jako retko vidjam, sada. I on je sjajan momak.
Acu 75ts sam upoznao van Alfa price i on je preneo virus. On me je upoznao sa Alfa masterima-Misom i Alexom.
Redzepa sam upoznao preko neta ili preko Trente. Vise se ne secam. Zanimljiv lik, retkih interesovanja(slicnih mojim) i, koliko sam video, u radu bolesno(pozitivno) pedantan.
Nigy-a znam jos iz garaze. U to vreme mi je bilo fascinantno da neko zna toliko o nekom automobilu. Posle sam shvatio da je to zato sto su mu se sve 75 toliko kvarile da je bilo nemoguce ne nauciti. ;) :yahoo: :cool:
Sashu preCednika, Zeppa, Anu, Andru, Dekija uvek volim da vidim i zrace uvek pozitivnom energijom.
Ma, do sada sam vec mnoge preskocio, ako nastavim samo se sve vise zakopavam... :fight_twak:

Sve u svemu, upoznao sam toliko ljudi koji me ni na koji nacin ne opterecuju, a uvek su tu da lepo provedemo vreme. :djparty
Raven Club Serbia
Korisnikov avatar
delic
Garaža: 156 SS
Lokacija: BBR
Lokacija: BGD
Postovi: 580
Pridružio se: Sub Mar 27, 2010 10:28 pm

Re: ARCS vam je nekada pomogao? Molim vas za opis...

Čet Feb 03, 2011 10:49 pm

Izuzetno koristan sajt sa dosta informacija i normalnim ljudima,zbog vas placam internet(i zbog zene da budem iskren),godinama radim mehaniku rekreativno i naravno Alfe i mogu vam reci da sam ovde nasao stvari koje nisam znao i u nekim slucajevima su mi pomogle kod popravki i skratili vreme.
Hvala sto postojite!

Povratak na “Alfa Romeo Klub Srbija i Alfisti / Dešavanja i okupljanja”