Mali put...

Offtopic, kafenisanje, itd...
Korisnikov avatar
alfaholic
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 146 ti '97. ex
Alfa Romeo 156 1.8 TS '05.
Lokacija: Pancevo
Postovi: 1121
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 8:16 pm

Mali put...

Čet Okt 22, 2009 8:11 pm

Za par dana trebam ici za Bihac pa sam na Michelin sajtu gledao neke rute i kako god pokusavao, on me uvek navodi na Beograd - Zagreb autoput, sto i jeste najlogicnije...
E sad, nije ni da sam ja nesto protiv, ali me sada interesuje sta mi treba od dokumenata, opreme, papira i drangulija, jer ako naletim na nekog patriotu bojim se pokvarice mi raspolozenje, a mane mi uvek moze naci, samo ako hoce...

Ako ovo cita neko od komsija sa zapadne strane moze da mi kaze sta i kako, a od Vas domacih me interesuju detalji kako, sta i koliko, neko je nekad pominjao onaj svetleci prsluk, pp aparat i slicno... Koliko je putarina u Hrvatskoj i moze li se isplanirati neka umereno do logicna ruta preko Bosne samo...
Mogu li ici autom koji nije na moje ime, ocevim autom zapravo, je li mi tu potrebno nesto od dokumenata?

U sustini treba mi Vase misljenje da skinem taj bauk sa tog prolaska kroz Hrvatsku, jer vec par godina izbegavam, a bez nekog posebnog razloga, eto tek da mi bude mirnija glava...
Korisnikov avatar
cuno
Garaža: AUDI S4 B7 Avant
Lokacija: Pancevo
Lokacija: Pančevo
Postovi: 261
Pridružio se: Sre Jul 01, 2009 11:41 am

Re: Mali put...

Čet Okt 22, 2009 8:19 pm

alfaholic napisao:Za par dana trebam ici za Bihac pa sam na Michelin sajtu gledao neke rute i kako god pokusavao, on me uvek navodi na Beograd - Zagreb autoput, sto i jeste najlogicnije...
E sad, nije ni da sam ja nesto protiv, ali me sada interesuje sta mi treba od dokumenata, opreme, papira i drangulija, jer ako naletim na nekog patriotu bojim se pokvarice mi raspolozenje, a mane mi uvek moze naci, samo ako hoce...

Ako ovo cita neko od komsija sa zapadne strane moze da mi kaze sta i kako, a od Vas domacih me interesuju detalji kako, sta i koliko, neko je nekad pominjao onaj svetleci prsluk, pp aparat i slicno... Koliko je putarina u Hrvatskoj i moze li se isplanirati neka umereno do logicna ruta preko Bosne samo...

Ja stalno idem za Ljubljanu putem Beograd-Zagreb i do sada hvala bogu nikada nisam imao problema. Od opreme imam sve to što si naveo (prsluk, pp aparat i sl) ali mi to nikada nisu tražili. Tražili su mi međunarodnu vozačku dozvolu i zeleni karton za auto a u koliko se auto ne vodi na tebe treba ti i ovlašćenje osobe na koju se vodi auto da možeš upravljati njime u inostranstvu. Od putnih isprava ti treba samo važeći pasoš bez ikakvih viza. Putarina do Zagreba je oko 15 Eur.

Ako pak ideš preko BiH za ulazak u republiku Srpsku treba ti samo lična karta. Ako je Bihać u RS onda je to dovoljno a ako je u drugom entitetu onda ne znam da li je potrebno još nešto ali svakako ponesi pasoš pa je to sigurno dovoljno!

Nadam se da sam ti pomogao!

Pozdrav od Ivana
Korisnikov avatar
Boza.aa
Garaža: Alfa Romeo Gulietta 1.8 carb..
Lokacija: Pancevo
Postovi: 71
Pridružio se: Pon Jul 06, 2009 8:27 pm

Re: Mali put...

Čet Okt 22, 2009 8:33 pm

Bihac je u Bih i samo ti treba licna karta i zeleni karton naravno i ostali dokumenti da predjes granicu i onda mozes slobodno da ides u oba entiteta nepostoji granica izmedju Republike srpske i Federacije. nadam se da sam ti malo pomogao :wave:
Korisnikov avatar
alfaholic
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 146 ti '97. ex
Alfa Romeo 156 1.8 TS '05.
Lokacija: Pancevo
Postovi: 1121
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 8:16 pm

Re: Mali put...

Čet Okt 22, 2009 8:48 pm

Hala na pomoci... U sustini, ja sam cesto isao za BiH i tu mi je sve jasno, samo me malo smara sve to oko te opreme sto Hrvati traze, ili ne traze, ko ce ga znati...

A ako bih odlucio da ne idem preko Hrvatske nego samo kroz Bosnu, kuda mi je najbolje?

Mislio sam na Racu, Bijeljina, Brcko, Gradacac, onda Doboj, pa Kotor Varos, Banja Luka, Kozarac, Prijedor, Bosanski Novi, pa dole za Bihac?
Ustvari, moze li samo kroz Bosnu da se stigne za nekoh 6 sati?! Sad mozda mnogo trazim, ali mozda neko ima iskustva... :wave:

Slika
Korisnikov avatar
alfamen
Contact:
Garaža: ALFA 166 TS
ALFA 166 2.4 JTD
LANCIA LIBRA 1.9
Lokacija: Novi Beograd
Lokacija: Novi Beograd
Postovi: 1602
Pridružio se: Sre Jan 21, 2009 11:46 am

Re: Mali put...

Pet Okt 23, 2009 8:03 am

Ja sam prosle nedelje isao za Banjaluku, kroz Bosnu i put je bio za uzivanje!
Evo ti ruta kojom sam isao i nebrini, asfalt je u dobrom stanju, nema guzve i uvati nekog lokalca i prati ga jer ima tu i tamo po neki radar.
Ako vozis na gas od Tuzle do Banjaluke 1lit=0.86km,skoro da nema pumpe pa ga napuni na izlasku iz Bijeljine (optimina pumpa sa leve strane a kvalitet neuporediv u odnosu na nas gas))1lit.= 0.72 km u Tuzli 1.0km.
Benzin je oko 1.8 KM a eurodizel 1.7KM(prosek)
Kazne se placaju u banci i nevidjeno maltretiranje ali 10 eu za laksi prekrsaj prolazi u dzep bez problema pogotovu u R.Srpskoj.
Potrbna je samo licna karta za celu Bosnu, zeleni karton i ovlascenje ako auto nije na tvoje ime.

Slika

Slika


Slika

duzina rute = 512km
Srecan put i uzivaj u voznji! :arflag
Korisnikov avatar
alessandro
Garaža: 1998 Lancia Delta HPE 1.6 16V
Lokacija: Republic of Srpska
Postovi: 372
Pridružio se: Pet Dec 05, 2008 12:08 pm

Re: Mali put...

Pet Okt 23, 2009 8:14 am

Jedan odgovor iz prve ruke :) Bihac nije u RS, ali ne postoji nikakav medjuentitetski granicni prelaz, tako da mozes proci sa licnom kartom bilo gdje. sto se raznorazne opreme tice, i ovdje je obavezan prsluk i pp aparat, s tim sto znam da prsluk cesce traze na provjeru, a pp aparat rjedje. Ali to ne znaci da nije obavezan :) Sve zavisi sta ce cika-policajac da trazi. Patriote itd...sta da ti kazem...ljudi generalno ima svakakvih, bez obzira na nacionalnost. A da li ces sav taj put iduci preko BiH preci za 6 sati...moraces dobro da nagazis :grin: Mislim da ce trebati malo vise vremena. Pogotovo sto ces morati da pripazis na ogranicenja, a svugdje su po 60 :) Sretan put!
Everything should be made as simple as possible but not simpler.
Korisnikov avatar
Jurke
Drug Član
Drug Član
Garaža: ex 156 1.8 (2.0) TS
ex 156 1.8 TS
ex 147 1.9 JTDm
ex 156 1.8 TS Polizei
ex 159 Rosso 1.9 JTS
ex 166 Grigio 2.4 MJet
156 1.9 MJet 16V SW
Lokacija: Srbija
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 1541
Pridružio se: Pet Nov 28, 2008 9:43 pm

Re: Mali put...

Pet Okt 23, 2009 9:58 am

Ajd da kažem i ja oko Hrvatske. Tamo imam kuću i često idemo, ćale svaki vikend.
Treba ti nazad SRB nalepnica, prsluk a pp nam nisu nikad tražili i nemamo ga. E sad da li će tebi, ne znam?
Zeleni karton pod obavezno, pasoš naravno, a meni nikad nisu tražili ovlašćenje za tatin auto, jer je isto prezime.
Napominjem da ja idem na prelaz Ilok, par puta samo na Bajakovo kud ti planiraš ali i tamo je situacija bila ista.
I oprez, 50 km/h ograničenje u naseljenom mestu a i tamo gde nema istaknutog ograničenja je isto 50 km/h ;)
Murija ne zaustavlja ako ne napraviš neki belaj, a i "fini" su može se reći.

Srećan put!
Алфа Ромеотик

"Ал' тирјанству стати ногом за врат, довести га к познанију права, то је људска дужност најсветија!" Његош
Korisnikov avatar
REDZEP
Garaža: tomos APN 4,peglica,sporet na drva za rad preko zime
Lokacija: gde Timok pozdravlja Veljkov grad
Postovi: 581
Pridružio se: Pon Jul 27, 2009 11:26 pm

Re: Mali put...

Pet Okt 23, 2009 10:00 am

Obavezno spremi vise novcanica po 5 evra,ako te kerovi zaustave,5 evrica u vozackoj sve resava.ne zaustavljaju besplatno,veruj mi...pazi da svetla budu uvek upaljena...Srecno i vozi u koloni...
Bogdan156
Garaža: Alfa Romeo 156 2.4 JTD M-jet
Postovi: 1221
Pridružio se: Sub Jun 13, 2009 9:18 am

Re: Mali put...

Pet Okt 23, 2009 10:16 am

Ja sam prolazio kroz celu Hrvatsku vise puta prosle godine i nisam imao nikakvih problema. Treba ti medjunarodna vozacka, zeleni karton i ovlascenje buduci da auto nije tvoj kao sto ti vec rekose. A prsluk i pp aparat nisam imao.
Korisnikov avatar
alfaholic
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 146 ti '97. ex
Alfa Romeo 156 1.8 TS '05.
Lokacija: Pancevo
Postovi: 1121
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 8:16 pm

Re: Mali put...

Pet Okt 23, 2009 11:13 am

Ljudi hvala, to sam hteo da znam...

Nego Jurke, sta je sa putarinom u Hrvatskoj, imas li neku okvirnu cifru?
Korisnikov avatar
Jurke
Drug Član
Drug Član
Garaža: ex 156 1.8 (2.0) TS
ex 156 1.8 TS
ex 147 1.9 JTDm
ex 156 1.8 TS Polizei
ex 159 Rosso 1.9 JTS
ex 166 Grigio 2.4 MJet
156 1.9 MJet 16V SW
Lokacija: Srbija
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 1541
Pridružio se: Pet Nov 28, 2008 9:43 pm

Re: Mali put...

Pet Okt 23, 2009 11:39 am

Joj ne znam, mi idemo samo tamo do Vinkovaca tako da se brzo isključimo sa autoputa do ulaska u Hr a nastavljamo običnim putem do sela.

I proveri ovo za ovlašćenje, jer mislim da ne treba ako je isto prezime tj. ako je ćaletov auto. Ali proveri negde! ;)
Алфа Ромеотик

"Ал' тирјанству стати ногом за врат, довести га к познанију права, то је људска дужност најсветија!" Његош
Korisnikov avatar
cuno
Garaža: AUDI S4 B7 Avant
Lokacija: Pancevo
Lokacija: Pančevo
Postovi: 261
Pridružio se: Sre Jul 01, 2009 11:41 am

Re: Mali put...

Pet Okt 23, 2009 11:41 am

15 eur je do Zagreba, znači ako se isključuješ ranije može da bude samo manje!
Bogdan156
Garaža: Alfa Romeo 156 2.4 JTD M-jet
Postovi: 1221
Pridružio se: Sub Jun 13, 2009 9:18 am

Re: Mali put...

Pet Okt 23, 2009 11:52 am

Jurke napisao:Joj ne znam, mi idemo samo tamo do Vinkovaca tako da se brzo isključimo sa autoputa do ulaska u Hr a nastavljamo običnim putem do sela.

I proveri ovo za ovlašćenje, jer mislim da ne treba ako je isto prezime tj. ako je ćaletov auto. Ali proveri negde! ;)
Nebitno je prezime i rodbinski odnosi, mora da ima ovlascenje.
Korisnikov avatar
Jurke
Drug Član
Drug Član
Garaža: ex 156 1.8 (2.0) TS
ex 156 1.8 TS
ex 147 1.9 JTDm
ex 156 1.8 TS Polizei
ex 159 Rosso 1.9 JTS
ex 166 Grigio 2.4 MJet
156 1.9 MJet 16V SW
Lokacija: Srbija
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 1541
Pridružio se: Pet Nov 28, 2008 9:43 pm

Re: Mali put...

Pet Okt 23, 2009 11:57 am

E *ebem li ga?!

Išao sam dosad xy puta bez ćaleta njegovim kolima i nikada niko nije pitao za ovlašćenje!
Možda su nekome tražili, meni ne.

A putarina kod njih ide na pređeni broj kilometara, a ne kao kod nas, ista cena za NS-Inđija i NS-Bg :banghead:
Алфа Ромеотик

"Ал' тирјанству стати ногом за врат, довести га к познанију права, то је људска дужност најсветија!" Његош
Bogdan156
Garaža: Alfa Romeo 156 2.4 JTD M-jet
Postovi: 1221
Pridružio se: Sub Jun 13, 2009 9:18 am

Re: Mali put...

Pet Okt 23, 2009 12:32 pm

Nisu ni meni trazili(prvi put sam isao caletovim kolima) ali svejedno je obavezno da ga imas. Traze ga nasi panduri(mom caletu npr traze kad vozi moj auto).
Korisnikov avatar
bane
Drug Član
Drug Član
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 146 junior 1.4ts
Alfa Romeo 147 1,9jtdm
Lokacija: Novi sad
Lokacija: Novi sad
Postovi: 1929
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 10:10 pm

Re: Mali put...

Pet Okt 23, 2009 8:43 pm

Od opreme kroz Hr ti treba kao sto rekose:pp,prsluk,zeleni,ovalascenje ako auto nije na tebe i naravno Putovnica(pasos).Putarinu ja platim oko 12e
Boki kad inace putujes?
Ja sutra oko 15h krecem put Hr idem za Petrinju pa mozemo u koloni.

Pozdrav
Lepo je videti da ARCS i dalje diše punim plućima i dokazuje da je jedan od najboljih automobilskih klubova u Srbiji. Ako ne i najbolji…
Korisnikov avatar
dejan555
Garaža: 147 2.0 TS selespeed
Piaggio X8 200ccm
Lokacija: Klagenfurt am Wörthersee
Postovi: 1428
Pridružio se: Pet Jun 12, 2009 8:26 pm

Re: Mali put...

Pet Okt 23, 2009 8:58 pm

Od dokumenata samo zeleni karton za HR,
međunarodnu mi nisu tražili na granici.

Za opremu me niko nije maltretirao,
mada me uopšte nisu ni zaustavljali ...

zvanične info na amss.rs
Poslednja izmena od dejan555 u Pet Okt 23, 2009 9:06 pm, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
dejan555
Garaža: 147 2.0 TS selespeed
Piaggio X8 200ccm
Lokacija: Klagenfurt am Wörthersee
Postovi: 1428
Pridružio se: Pet Jun 12, 2009 8:26 pm

Re: Mali put...

Pet Okt 23, 2009 9:01 pm

Jurke napisao:
A putarina kod njih ide na pređeni broj kilometara, a ne kao kod nas, ista cena za NS-Inđija i NS-Bg :banghead:
OFF:
putarina na "autoputu" BG-NS je improvizovana kao i ceo taj put, obzirom da se plaća samo na jednom mestu. Prema Šidu i Nišu imaš isto po kilometraži -
ovde uzmeš karticu a na izlazu platiš kolko si prešo.
Bogdan156
Garaža: Alfa Romeo 156 2.4 JTD M-jet
Postovi: 1221
Pridružio se: Sub Jun 13, 2009 9:18 am

Re: Mali put...

Pet Okt 23, 2009 10:44 pm

Mali offtopic: Kakva je kradja ta putarina BG-NS ono je za plakanje...

Povratak na “Cafeteria da Romeo”