Yugo 1.1 EFI

Korisnikov avatar
Ducero
Contact:
Garaža: 145 Bomber,ostatak garaze zauzimaju bicikle
Lokacija: gargantua
Lokacija: Kraljevo
Postovi: 1647
Pridružio se: Uto Sep 21, 2010 11:43 am

Re: Yugo 1.1 EFI

Ned Sep 11, 2011 9:16 pm

Odlicno,odlicno......nego sta se desilo sa prednjim branikom ? malo je :bluechin: ?

:drink
I like big, fat men like you. When they fall, they make more noise. And sometimes they never get up.
https://www.facebook.com/pages/Ducero-C ... 409?ref=hl
Korisnikov avatar
darko qv
Garaža: Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde.....Grande Punto 1.3 MJTD 75hp
Alfa Romeo 147 8v traktor
Lokacija: Sutomore
Lokacija: Sutomore
Postovi: 4628
Pridružio se: Pet Okt 30, 2009 10:06 am

Re: Yugo 1.1 EFI

Ned Sep 11, 2011 10:33 pm

Boyracer.. :drift :drift :drift :drift
GOD LOVES ALFA,JESUS DROVE A 145 CLOVERLEAF
Korisnikov avatar
YUgisa
Garaža: Yugo 1.1EFI
Lokacija: Subotica
Postovi: 1855
Pridružio se: Pet Jul 08, 2011 1:58 pm

Re: Yugo 1.1 EFI

Pon Sep 12, 2011 6:39 am

Pa imao sam saobracajku manju odmah skoro po kupovini auta i onda branik nije nikako bio sredjen pa posle toga ja vise nisam nikad obracao paznju na njega pa sam ga vise puta odvalio, neke scene su bile da umres od smeha, tipa macka stoji na sred puta i ja kocim sa 80 na 60km/h i macka skoci sa puta i ja dodam gas i ona je valjda skocila u neki zbun sa trnjem ili sta li je i u trenutku odskoci nazad na put i pokupim je u vazduhu za preko 70, mozda i 80 i isto tako odvalim deo branika i onda sam za prvi maj uleteo u blato od 25-30cm, a posto je pod negde oko 15-20cm od zemlje, predpostavljate sta je bilo :grin:

Pa sam na kraju odsekao ceo taj prednji deo branika ;) Cekao sam neko nasledstvo 3 godine, pa sam ga na kraju dobio pa se ja nadam da cu ove godine da sredim totalno sebi garazu jednu pa onda sledece godine se nadam da ce ici komplet sredjivanje auta ;)

Jedino jos nije sigurno kako ce da izgleda i koje ce boje biti, mada ja ne volim bas neke "unikatne branike", ovi su mi se dopali na Yugicu pa mi ih zao menjati mada mi ne predstoji nista drugo sem da ih pravim nove, ali posto je kod takva stoka od naroda, razmisljam se da predjem na branike od obicnog Yuga i na neku boju koja se jednostavnije pogadja... Jedan poznanik je sredio nedavno Yuga i onda mu neka budala u komsiluku cupa stalno brisace bez ikakvog razloga??!?!?! :club: Drugi poznanik je kupio fiat 500 onda kad je izasao, bila su samo dva u SU tada, i lik ajde da casti drustvo, ode prvi put da provoza auto, parkira i ode sa drustvom u kafic da caste kad posle par sati neko ogrebao cela vozaceva vrata... Mene su vec u komsiluku gadjali sa soljom jer ja prebrzo vozim kroz njihovu ulicu i zabranili mi da vozim kroz nju sa pretnjom krvne osvete (itd) tako da mogu misliti sta me ocekuje kad bih sredio auto i neko video da sam ulozio truda i novca :shock: Naravno komsiluku nesmetaju deca multimilijonera koja zive tu isto i voze mrtvi pijani mnogo brza vozila, vise servisa koja ugradjuju plin i automehanicarskih servisa koji stalno ganjaju kola kad isprobavaju nego Yugo, jbt tako je brz... Jer odgovorni roditelji u kvartu grada gde su sva dvorista od 800 kvadrata ne zele da unistavaju svoje travnjake pa deca moraju da se igraju po sred ulice i moraju kolica da se guraju po sred puta jer sa obe strane pesacka staza od preko 1m sirine nije dovoljna... I onda je nekih njihov zakon na njihovoj strani jer kakva sam ja budala, ne znam da u stambenim kvartovima grada je dozvoljeno samo 30 do 40km/h da se vozi ali posto sam ja u pitanju, bilo bi dobro da ugasim auto i izadjem i guram ga... Ali sad sam otisao vec sa teme ;)

Pa da, Boyracer, jedna rec koja mene usustini totalno opisuje, klinja zeljan trkanja :grin: :good:
Legenda kaže: "Postojali su ljudi koji su se javljali i kad im ne treba ništa..."
spike
Garaža: Alfa Romeo
Lokacija: Leskovac
Lokacija: Leskovac
Postovi: 105
Pridružio se: Sre Avg 17, 2011 12:13 pm

Re: Yugo 1.1 EFI

Uto Sep 13, 2011 4:41 pm

lep Jugic,osim sto ima meni nepotrebnig stvari,mada ako te cini zadovoljnim,samo uzivkaj... jesi uspeo da upasujes karbove sa motorcikla? koji su karburatori? kako radi sa njima,ima li promene u snazi? kako si odradio granu,da li moze jos fotki?
:beerchug:
Serbian Car Fans
Korisnikov avatar
YUgisa
Garaža: Yugo 1.1EFI
Lokacija: Subotica
Postovi: 1855
Pridružio se: Pet Jul 08, 2011 1:58 pm

Re: Yugo 1.1 EFI

Uto Sep 20, 2011 12:13 pm

Karburatori su sa gsxr-a sa leptirima 4x38mm... Na zalost nisam uspeo da ih upasujem, barem ne do sada. Prvi problem je bio fals vazduh koji je na kraju jedva sredjen, karbovi nisu bas tako precizno izradjeni koliko bi trebalo (tj oni finkcionisu savrseno kao karbovi, ali ne i kao ITB), pa je bio problem i da nadjem odgovarajuca gumena creva za spajanje usisne i karbova... Drugi problem je upasovanje potenciometra otvorenosti leptira na njihovu osovinu pa sam ja tu nesto pravio ali na kraju nije bilo bas uspesno, a nisam uspeo da osovinu izbijem iz karbova, tako da i oko toga ce biti mnogo cimanja... Treci problem je bio dotok goriva, prvo sam mislio podici kolicinu goriva sa podesivim regulatorom pritiska goriva ali brizgaljke nisu mogle da podnesu povecan protok pa sam kupio druge vece brizgaljke ali su one na kraju ispale prevelike pa sam kupio jos jedan set brizgaljki koje bi trebale da budu odgovarajuce ali onda se desio peh da je je odpala jedna cev od usisa posto niko nije hteo da se bakce sa varenjem pa sam ja to za probu lepio tecnim metalom sto nije bas neko resenje :banghead:

Nesto malo je provozan ipak sa tim usisom i u prvoj situaciji sa fabrickim brizgaljkama i isao je nesto malo bolje nego fabricki ali se ozbiljno pregrejavao zbog manjka goriva... Sa tim prevelikim brizgaljkama je isto proban, ali onda je opet bio preterano nalivan sa gorivom pa se gusio i dimio ko dizel xD Isao je bolje ali nije ni blizu kako bi trebalo tj kako ja verujem da ce ici kad se sve kocke sloze a izrazeno u snazi, to je nekih dodatnih 9ks...

Sto se tice izrade, usisna grana od EFIja je secena iznad raila i odatle su pravljeni novi kanali... Za svaki usisni kanal su koriscena po dva kolena od metalnih cevi za grejanje pa je to ukrajano i onaj kraj do fabricke usisne grane je zuzavan da bi se dobio konus posto je trebalo sa 38mm smanjiti kanal na 28... I onda su ta 4 usisna kanala medjusobno povezana sa jednom cevi koja sluzi za vakume i tuda se uvlaci vazdih za ler...

A sto se tice slika, nemam nesto puno, imam ono sto je postavljeno u temi:

Slika

Slika

Slika

Imao sam jos par slika ali ne nadjem na kompu ;)

PS: Ne mogu a da ne pitam sta smatras da je nepotrebno? ;)
Legenda kaže: "Postojali su ljudi koji su se javljali i kad im ne treba ništa..."
Korisnikov avatar
YUgisa
Garaža: Yugo 1.1EFI
Lokacija: Subotica
Postovi: 1855
Pridružio se: Pet Jul 08, 2011 1:58 pm

Re: Yugo 1.1 EFI

Čet Sep 22, 2011 5:12 pm

Nadjoh jos poneku sliku ;)

Slika

Slika
Legenda kaže: "Postojali su ljudi koji su se javljali i kad im ne treba ništa..."
Korisnikov avatar
YUgisa
Garaža: Yugo 1.1EFI
Lokacija: Subotica
Postovi: 1855
Pridružio se: Pet Jul 08, 2011 1:58 pm

Re: Yugo 1.1 EFI

Uto Okt 11, 2011 8:53 am

Isprobane nove felnice i pozadi :grin:

Slika
Slika
Slika

I dve slicice iz Kule :arflag
Slika
Slika

Postignuto vreme 45.38s ako se ja dobro secam :D Ako neko ima tacnu informaciju ja bih mu bio zahvalan da mi kaze :drink

Trenutno jurim plocice za napred, pa posto imam 257mm napred kao Alfe, jel ima neko neki predlog za plocice koje koce nadprosecno dobro? :twisted:
Legenda kaže: "Postojali su ljudi koji su se javljali i kad im ne treba ništa..."
Korisnikov avatar
Ducero
Contact:
Garaža: 145 Bomber,ostatak garaze zauzimaju bicikle
Lokacija: gargantua
Lokacija: Kraljevo
Postovi: 1647
Pridružio se: Uto Sep 21, 2010 11:43 am

Re: Yugo 1.1 EFI

Uto Okt 11, 2011 9:49 am

Uh,felna bas viri van ruba.Kako ces to da resis? siris rubove ili?

Sto se tice plocica,ja sam uzeo delphi u ricambiju....i prezadovoljan sam :medal: :congrats:
I like big, fat men like you. When they fall, they make more noise. And sometimes they never get up.
https://www.facebook.com/pages/Ducero-C ... 409?ref=hl
Korisnikov avatar
YUgisa
Garaža: Yugo 1.1EFI
Lokacija: Subotica
Postovi: 1855
Pridružio se: Pet Jul 08, 2011 1:58 pm

Re: Yugo 1.1 EFI

Uto Okt 11, 2011 9:59 am

Pa iskreno ne znam jos sta cu raditi, napred imam 20mm distancer a pozadi 25mm distancer a na ovim felnama cu da koristim distancere od 15mm tako da ce biti 10mm uvucenije :D Ali u svakom slucaju, u planu je sirenje rubova ;)
Legenda kaže: "Postojali su ljudi koji su se javljali i kad im ne treba ništa..."
Korisnikov avatar
YUgisa
Garaža: Yugo 1.1EFI
Lokacija: Subotica
Postovi: 1855
Pridružio se: Pet Jul 08, 2011 1:58 pm

Re: Yugo 1.1 EFI

Sre Okt 19, 2011 3:20 pm

Stare plocice sa prednjih kocnica:
Slika

Sezame otvori se :D
Slika


I narucene nove plocice FERODO DS2500 :evil:
Legenda kaže: "Postojali su ljudi koji su se javljali i kad im ne treba ništa..."
Korisnikov avatar
SCHUMACHER
Garaža: Ex ALFA ROMEO 155 2.0 8V T.SPARK
Ex ALFA ROMEO 145 1.4 16V T.SPARK
ALFA ROMEO 155 2.0 16V T.SPARK
ALFA ROMEO 156 1.9 JTD
ALFA ROMEO 166 2.4 JTD
ALFA ROMEO 166 3.0 V6 24V
Lokacija: PODGORICA
Lokacija: PODGORICA
Postovi: 3944
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 11:54 am

Re: Yugo 1.1 EFI

Sre Okt 19, 2011 5:57 pm

Tek sad vidjoh pitanje za plocice.
Ja bih ti predlozio Remsa disk plocice,ali ovako-neki drugi put.
Dosta nas ih "fura" ovdje na forumu i svi smo prezadovoljni.
Inace me zanima jesi li ti budzio tablu od GSI-a ili si ga kupio tako?
"Tresu se soliteri,
jer mi smo bombarderi,
kolaju po prasini
price o zloj masini".
Korisnikov avatar
YUgisa
Garaža: Yugo 1.1EFI
Lokacija: Subotica
Postovi: 1855
Pridružio se: Pet Jul 08, 2011 1:58 pm

Re: Yugo 1.1 EFI

Sre Okt 19, 2011 6:13 pm

Znam da ovde mnogi koriste Remsa i razmisljao sam se da li i njih da uzmem ali posto sam slucajno naleteo na ove Ferodo visokih performansi, odlucio sam se odmah na njih jer ih inace trazim 3 godine :grin: A ja verujem da ce biti kvalitetne posto su cene vecine drugih proizvodjaca od 40 do 55e a ove 100e :evil:

Kupio sam ga sa GSI tablom jedino mi je drug prevezao ponovo celu tablu posto pola lampica nije radilo i bilo je nekih nebuloza i gubila je kontakt... A ja sad trebam malo bolje da je uklopim pa da izgleda kao fabricki :drink
Legenda kaže: "Postojali su ljudi koji su se javljali i kad im ne treba ništa..."
Korisnikov avatar
darko qv
Garaža: Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde.....Grande Punto 1.3 MJTD 75hp
Alfa Romeo 147 8v traktor
Lokacija: Sutomore
Lokacija: Sutomore
Postovi: 4628
Pridružio se: Pet Okt 30, 2009 10:06 am

Re: Yugo 1.1 EFI

Sre Okt 19, 2011 7:49 pm

Neka si uzeo te ferodo.Taj model bi trebalo da je testiran prije nego sto ode u prodaju. :beerchug:
GOD LOVES ALFA,JESUS DROVE A 145 CLOVERLEAF
Korisnikov avatar
SCHUMACHER
Garaža: Ex ALFA ROMEO 155 2.0 8V T.SPARK
Ex ALFA ROMEO 145 1.4 16V T.SPARK
ALFA ROMEO 155 2.0 16V T.SPARK
ALFA ROMEO 156 1.9 JTD
ALFA ROMEO 166 2.4 JTD
ALFA ROMEO 166 3.0 V6 24V
Lokacija: PODGORICA
Lokacija: PODGORICA
Postovi: 3944
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 11:54 am

Re: Yugo 1.1 EFI

Čet Okt 20, 2011 12:49 pm

Sad mi nesto pade napamet kad vidjoh naziv teme "1.1" :Da nisam donirao moj 1.7 TS,
poklonio bih ti ga,mozda bi imao prepravke na nosacima motora,ali bi nosio tu skoljku brutalno,jos kad bi mu zviznuo karbove :love:
Ali da se vratim u realnost :)
Pitam te za kontrolnu,nekako mi je u ST/DTM fazonu pa mi svasta pada na pamet...
Sta mislis koliki je sex to ubudziti umjesto std table,i koliko moze da kosta takva tabla?
Ako ti je off u temi-posalji mi P.M.
:wave:
"Tresu se soliteri,
jer mi smo bombarderi,
kolaju po prasini
price o zloj masini".
Korisnikov avatar
YUgisa
Garaža: Yugo 1.1EFI
Lokacija: Subotica
Postovi: 1855
Pridružio se: Pet Jul 08, 2011 1:58 pm

Re: Yugo 1.1 EFI

Čet Okt 20, 2011 2:11 pm

Pa moram reci da nisam u fazonu ubacivanja veceg motora, bas sam usresredjen da ovaj fabricki doradim :grin: Plus nisam ljubitelj karburatora :D

Sto se tice table, ja sam kupovao za 10 evra ali trenutno na tom odpadu nema vise, a na netu ljudi bezobrazno traze od 30 pa cak do 100e... Sto se tice ubacivanja, na forumu u mom linku postoji detaljna sema kako se povezuje tabla tako da ti je ostalo jedino da nadjes semu zica iz tvoje table ;) I to moze da poveze bilo ko ako se malo razume u elektriku ;)

A sto se tice fizicke ugranje, to ti ne mogu puno pomoci ;)
Legenda kaže: "Postojali su ljudi koji su se javljali i kad im ne treba ništa..."
Korisnikov avatar
SCHUMACHER
Garaža: Ex ALFA ROMEO 155 2.0 8V T.SPARK
Ex ALFA ROMEO 145 1.4 16V T.SPARK
ALFA ROMEO 155 2.0 16V T.SPARK
ALFA ROMEO 156 1.9 JTD
ALFA ROMEO 166 2.4 JTD
ALFA ROMEO 166 3.0 V6 24V
Lokacija: PODGORICA
Lokacija: PODGORICA
Postovi: 3944
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 11:54 am

Re: Yugo 1.1 EFI

Čet Okt 20, 2011 2:57 pm

Ne znam kako se ovaj smajli ( :D ) nasao u mom prethodnom postu,pa je mozda ispalo da ismijavam kubikazu.
Hvala za info za tablu fratello :wave:
"Tresu se soliteri,
jer mi smo bombarderi,
kolaju po prasini
price o zloj masini".
Korisnikov avatar
YUgisa
Garaža: Yugo 1.1EFI
Lokacija: Subotica
Postovi: 1855
Pridružio se: Pet Jul 08, 2011 1:58 pm

Re: Yugo 1.1 EFI

Čet Okt 20, 2011 7:07 pm

Stavio si " : '' umesto " . " i onda se spojilo sa D iz Da pa si dobio taj smajli :D Nema na cemu ;)
Legenda kaže: "Postojali su ljudi koji su se javljali i kad im ne treba ništa..."
Korisnikov avatar
YUgisa
Garaža: Yugo 1.1EFI
Lokacija: Subotica
Postovi: 1855
Pridružio se: Pet Jul 08, 2011 1:58 pm

Re: Yugo 1.1 EFI

Pon Okt 24, 2011 9:53 am

Obradjeni diskovi:
Slika

Nove plocice:
Slika

I moj komplet BMR opruga za Yuga :D
Slika
Legenda kaže: "Postojali su ljudi koji su se javljali i kad im ne treba ništa..."
Korisnikov avatar
SCHUMACHER
Garaža: Ex ALFA ROMEO 155 2.0 8V T.SPARK
Ex ALFA ROMEO 145 1.4 16V T.SPARK
ALFA ROMEO 155 2.0 16V T.SPARK
ALFA ROMEO 156 1.9 JTD
ALFA ROMEO 166 2.4 JTD
ALFA ROMEO 166 3.0 V6 24V
Lokacija: PODGORICA
Lokacija: PODGORICA
Postovi: 3944
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 11:54 am

Re: Yugo 1.1 EFI

Pon Okt 24, 2011 12:59 pm

Sredjujes ga-svaka cast :djparty
"Tresu se soliteri,
jer mi smo bombarderi,
kolaju po prasini
price o zloj masini".
Korisnikov avatar
YUgisa
Garaža: Yugo 1.1EFI
Lokacija: Subotica
Postovi: 1855
Pridružio se: Pet Jul 08, 2011 1:58 pm

Re: Yugo 1.1 EFI

Pon Okt 24, 2011 1:24 pm

Pa trenutno idem polako i sredjujem mehaniku pa kad zavrsim sa time ako bude para onda ide kompletno cerupanje i vizuelno sve da se sredi, ofarba i zastiti (koji li ovo vec put ponavljam u temi :grin: hahaha ). U svakom slucaju, trudim se da napravim sto kvalitetnije i bolje :drink

Inace, ugradjene kocnice:
Slika

Uploaded with ImageShack.us
Slika

Uploaded with ImageShack.us
Legenda kaže: "Postojali su ljudi koji su se javljali i kad im ne treba ništa..."
Korisnikov avatar
YUgisa
Garaža: Yugo 1.1EFI
Lokacija: Subotica
Postovi: 1855
Pridružio se: Pet Jul 08, 2011 1:58 pm

Re: Yugo 1.1 EFI

Uto Nov 15, 2011 1:55 pm

Da ne mislite da nista ne radim :D

180vs215mm
Slika
Slika


Slika
Slika

Sad jos samo da se olaksa zamajac za 2kg i da se napravi nova lamela, sinter sa 6 krakova :)
Legenda kaže: "Postojali su ljudi koji su se javljali i kad im ne treba ništa..."
Korisnikov avatar
YUgisa
Garaža: Yugo 1.1EFI
Lokacija: Subotica
Postovi: 1855
Pridružio se: Pet Jul 08, 2011 1:58 pm

Re: Yugo 1.1 EFI

Pet Dec 16, 2011 8:28 pm

I unapredjivanje "lezanja" se nastavlja :D

Polako se skupljaju potrebni delovi pa cu napraviti cetiri Bilstein amortizera na Yugica :)

Slika
Legenda kaže: "Postojali su ljudi koji su se javljali i kad im ne treba ništa..."
Korisnikov avatar
YUgisa
Garaža: Yugo 1.1EFI
Lokacija: Subotica
Postovi: 1855
Pridružio se: Pet Jul 08, 2011 1:58 pm

Re: Yugo 1.1 EFI

Sre Jan 18, 2012 8:21 pm

Slika

Slika

Kupljena sva 4 Bilstein gasna uloska. Nabavljena i dva prednja amortizera u koje cu ubaciti uloske, ostalo jos da se nadju zadnja dva pa sklapanje moze da pocne :clapping:

Inace su amortizeri 3 puta tvrdji od fabrickih ;)
Legenda kaže: "Postojali su ljudi koji su se javljali i kad im ne treba ništa..."
Korisnikov avatar
G0XY
Garaža: Mito QV
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd-Bele Vode
Postovi: 6713
Pridružio se: Pet Nov 20, 2009 12:21 pm

Re: Yugo 1.1 EFI

Sre Jan 18, 2012 9:12 pm

A koliko sada moze da razvije?
A Man's Got to Know His Limitations...
Korisnikov avatar
YUgisa
Garaža: Yugo 1.1EFI
Lokacija: Subotica
Postovi: 1855
Pridružio se: Pet Jul 08, 2011 1:58 pm

Re: Yugo 1.1 EFI

Sre Jan 18, 2012 9:47 pm

Ne znam, nisam ih jos napravio :grin: A necu znati ni dok ne dodje lepse vreme posto cu ih onda montirati i onda moram da se jos igram sa reglazom trapa i da podesavam minuse ;) Ali kad to sredim, idemo u Kulu da vidimo da li ima razlike :arflag :drink Da li cu uspeti da spustim krug ispod 45s :grin:
Legenda kaže: "Postojali su ljudi koji su se javljali i kad im ne treba ništa..."

Povratak na “Automobili Prijatelja”