Članstvo u klubu i forum

Sekcija posvećena forumu i članovima foruma;
Alfisti dobrodošli! Predlozi | Unapređenje funkcionalnosti
Korisnikov avatar
Dragon
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: Giulietta 1.4 Distinctive
ex GTV Cup 2.0 TS
ex 156 JTD SP
ex 147 2.0 TS
ex147 1.9JTDm
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 6395
Pridružio se: Uto Maj 26, 2009 6:43 pm

Re: Još jedan zanimljiv oglas. Nova arhiva!

Pet Feb 07, 2014 7:16 pm

:blink:
Da nema neki cinkaros na forumu? :D
John Lennon - 2600 Sprint, SS, Pope John Paul II - Sei (Alfa 6), Sophia Loren - Duetto, Frank Zappa - 1969 GTV, Ralph Lauren - 8C2900B, Nick Mason - TZ-1, John F. Kennedy - Giulietta Spider, Eric Clapton - 6C 2500 Super Sport, Dragon - GTV Cup.
Korisnikov avatar
AckeB
Drug Član
Drug Član
Garaža: -
Lokacija: Sremska Kamenica
Lokacija: Sremska Kamenica (NS)
Postovi: 1635
Pridružio se: Sre Jul 24, 2013 3:08 pm

Re: Još jedan zanimljiv oglas. Nova arhiva!

Pet Feb 07, 2014 7:17 pm

Obično je uvek onaj koji prvi pita. :lol:
Un amore, una vita - Alfa Romeo
Korisnikov avatar
erdeljan
BANOVAN
Contact:
Garaža: Beli fijaker
Lokacija: Malmo
Postovi: 9404
Pridružio se: Ned Dec 26, 2010 10:54 am

Re: Još jedan zanimljiv oglas. Nova arhiva!

Pet Feb 07, 2014 7:20 pm

Forum citaju svi, pa i prodavci...
Ja imam sve što mi treba: Parče zemlje, komad neba, koru hleba, i nekog' gore što me gleda!
Korisnikov avatar
TheWickerMan
Administrator
Administrator
Garaža: Alfa Giulietta 1.4 TCT
Lancia Delta III 1.4 T-Jet
Lokacija: Stuttgart-Kraljevo
Postovi: 6293
Pridružio se: Sub Apr 18, 2009 2:54 pm

Re: Još jedan zanimljiv oglas. Nova arhiva!

Pet Feb 07, 2014 7:21 pm

oni i najviše :)
Korisnikov avatar
Alex V6
Garaža: V6 inside
Lokacija: Srbija
Postovi: 773
Pridružio se: Ned Sep 11, 2011 11:23 pm

Re: Još jedan zanimljiv oglas. Nova arhiva!

Pet Feb 07, 2014 7:56 pm

Ma kakvi prodata. Skinuo bi je sa oglasa da je tako. Sutra ce da je vrati sa novim slikama i vecom cenom. :rolleyes:
Korisnikov avatar
sErGiO
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 156SW 1.8TS
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 5764
Pridružio se: Pon Nov 24, 2008 3:11 pm

Re: Još jedan zanimljiv oglas. Nova arhiva!

Pet Feb 07, 2014 8:19 pm

I meni je to palo na pamet, videćemo :)
Purezza di linea e prefezione del meccanismo - Alfa Romeo
l silenzio notturno è stato disturbato bruttamente dalla musica del mio cuore sportivo!
Korisnikov avatar
Flavio
Uprava ARCS
Uprava ARCS
Garaža: ex 155 1.8 TS,
ex 1.8 T.S. KaraWagon
FL 147 120 TS
Stilo 80 JTD
Felicia Combi 75 I.E.
Lokacija: Srbistan
Lokacija: Požarevac
Postovi: 7781
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 7:03 pm

Re: Još jedan zanimljiv oglas. Nova arhiva!

Pet Feb 07, 2014 8:49 pm

Jbg :blackeye: :(

Idemo dalje :gr8:
Sa
Sasha
Drug Član
Drug Član

Re: Još jedan zanimljiv oglas. Nova arhiva!

Pet Feb 07, 2014 10:29 pm

Niste svesni koliko lešinara prati ovakve teme po forumima. Ne znam kako to rešiti, ako se ograniči po br. postova onda će i normalni ljudi koji tek ulaze u Alfa svet ostati uskraćeni za informacije.
Korisnikov avatar
Alex V6
Garaža: V6 inside
Lokacija: Srbija
Postovi: 773
Pridružio se: Ned Sep 11, 2011 11:23 pm

Re: Još jedan zanimljiv oglas. Nova arhiva!

Pet Feb 07, 2014 10:33 pm

Npr. 10 postova. Koga ovaj forum zaista interesuje nece imati problema da ih napravi.
Korisnikov avatar
erdeljan
BANOVAN
Contact:
Garaža: Beli fijaker
Lokacija: Malmo
Postovi: 9404
Pridružio se: Ned Dec 26, 2010 10:54 am

Re: Još jedan zanimljiv oglas. Nova arhiva!

Pet Feb 07, 2014 10:35 pm

A da bude za members only? Npr oni koji plate clanarinu? :D
Ja imam sve što mi treba: Parče zemlje, komad neba, koru hleba, i nekog' gore što me gleda!
Korisnikov avatar
AckeB
Drug Član
Drug Član
Garaža: -
Lokacija: Sremska Kamenica
Lokacija: Sremska Kamenica (NS)
Postovi: 1635
Pridružio se: Sre Jul 24, 2013 3:08 pm

Re: Još jedan zanimljiv oglas. Nova arhiva!

Pet Feb 07, 2014 10:38 pm

Da li postoji mogućnost da linkovi ka nekom oglasu, kao i ostalim bitnim informacijama budu zaključani za sve koji nisu registrovani članovi foruma (a i tu bi se mogao uvesti neki minimalan potreban broj postova da bi linkovi postali vidljivi).

Nešto tipa kao što je mercedesklub.rs odradio, odnosno da umesto linka piše "morate biti registrovani da biste videli linkove", ili "morate imati najmanje x postova da biste videli linkove". Sad da li je i koliko izvodljivo, ali mi ne deluje kao loša ideja.

Neke bismo verovatno odvratili samim tim "primoravanjem" na registraciju, a neke i "piskaranjem" po forumu.
Un amore, una vita - Alfa Romeo
Korisnikov avatar
sErGiO
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 156SW 1.8TS
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 5764
Pridružio se: Pon Nov 24, 2008 3:11 pm

Re: Još jedan zanimljiv oglas. Nova arhiva!

Pet Feb 07, 2014 11:51 pm

Može ova tema da se prebaci u deo foruma "Planiram kupovinu" gde joj je i mesto u principu, da bude lepljiva i da se taj deo foruma ograniči samo na registrovane korisnike foruma.
Purezza di linea e prefezione del meccanismo - Alfa Romeo
l silenzio notturno è stato disturbato bruttamente dalla musica del mio cuore sportivo!
Ka
Kaligula
Drug Član
Drug Član

Re: Još jedan zanimljiv oglas. Nova arhiva!

Sub Feb 08, 2014 12:43 am

Na jednom pecaroškom forumu recimo nisam mogao da pristupim nekim temama jer nisam imao dovoljan broj postova,i to su baš bile teme koje su me interesovale!Za dve teme sam morao imati najmanje 100 postova tako da se u potpunosti slažem da neke teme budu sa odredjenim uslovima a što se tiče članstva no comment jer bi se mnogi nasli uvredjeni kad bih rekao sta mislim :)

E da,slazem se sa deda mrazom..........members only!
Nigy
Garaža: .
Lokacija: ...
Postovi: 2436
Pridružio se: Sre Nov 19, 2008 4:33 am

Re: Još jedan zanimljiv oglas. Nova arhiva!

Sub Feb 08, 2014 3:33 am

Oket, premesteno. :)
Za sada ovo mogu citati samo registrovani na forumu, a ako bude potrebe, mozemo i dalje zakopavati informacije.

Idemo dalje.

[youtube]OooI6PTjXIQ[/youtube]
Korisnikov avatar
sale_75
Garaža: Honda CB750 K
Honda CB750 C
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 1901
Pridružio se: Sre Sep 07, 2011 10:22 pm

Re: Još jedan zanimljiv oglas. Nova arhiva!

Sub Feb 08, 2014 9:19 am

Setite se samo onog starog Sprinta iz Zemuna, mislim da je Sasa pokusavao da dodje do vlasnika ali nije uspeo i auto otisao kod n.n. lica. Moze da se desi ali ne mora da znaci da je covek video temu kod nas, bio uporan i pazario auto.
Greota je da neke informacije koje neko moze da podeli ovde, procure na sve strane. Siguran sam da gomila nas ima informacije o nekim starim automobilima ali ne sme javno da pise! Meni bi stvarno bilo drago da je npr. bilo ko od nas uzeo tog Sprinta i da nam je pokazivao kao ga restauira.
Javno govorim u svoje ime da sam nemaran sto se tice clanarine ali da se npr. otvori stvarno neka tema koja je dostupna za clanove koji placaju redovno clanarinu i koji imaju xxx postova da mogu iznose svoje informacije!
viewtopic.php?f=18&t=88&start=450
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Još jedan zanimljiv oglas. Nova arhiva!

Sub Feb 08, 2014 3:09 pm

mislim da je dovoljno da neke teme budu vidljive samo registrovanim clanovima foruma ili mozda i samo onima koji imaju npr. 50+ postova, jer svako moze da se registruje na forum samo da bi pratio odredjenu temu a ovako bi morao i da se potrudi da napravi odredjeni br. postova sto mnogima tesko pada pa onda i batale celu pricu, konkretno ova tema sa oglasima da bude takva
a sto se tice clanova kluba ja sam jos odavno rekao da mene to licno ne zanima jer svakako nemam nista od toga tj ne koristim nikakve usluge u kojima bi mi clanstvo kluba znacilo :rolleyes:(mislim na one popuste i sl.) a da placam clanarinu samo tek da bih bio clan me stvarno ne zanima.
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
erdeljan
BANOVAN
Contact:
Garaža: Beli fijaker
Lokacija: Malmo
Postovi: 9404
Pridružio se: Ned Dec 26, 2010 10:54 am

Re: Još jedan zanimljiv oglas. Nova arhiva!

Sub Feb 08, 2014 3:57 pm

OMP napisao:mislim da je dovoljno da neke teme budu vidljive samo registrovanim clanovima foruma ili mozda i samo onima koji imaju npr. 50+ postova, jer svako moze da se registruje na forum samo da bi pratio odredjenu temu a ovako bi morao i da se potrudi da napravi odredjeni br. postova sto mnogima tesko pada pa onda i batale celu pricu, konkretno ova tema sa oglasima da bude takva
a sto se tice clanova kluba ja sam jos odavno rekao da mene to licno ne zanima jer svakako nemam nista od toga tj ne koristim nikakve usluge u kojima bi mi clanstvo kluba znacilo :rolleyes:(mislim na one popuste i sl.) a da placam clanarinu samo tek da bih bio clan me stvarno ne zanima.
Decko, mislim da si sada sve rekao...
Ja imam sve što mi treba: Parče zemlje, komad neba, koru hleba, i nekog' gore što me gleda!
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Još jedan zanimljiv oglas. Nova arhiva!

Sub Feb 08, 2014 4:26 pm

pa rekao sam iskreno kao i uvek sve sto kazem, ne vidim sta je tu lose, jel znaci da oni koji placaju clanarinu vise vrede na forumu ili bio gde i veci su ljubitelji od mene tj nas koji nismo clanovi kluba??? svako ima prava na svoj izbor ali to ne treba da ima nikakve veze sa forumom, sto bi sad nekom ogranicavao forum ako ne placa clanarinu :rolleyes:
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
sale_75
Garaža: Honda CB750 K
Honda CB750 C
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 1901
Pridružio se: Sre Sep 07, 2011 10:22 pm

Re: Još jedan zanimljiv oglas. Nova arhiva!

Sub Feb 08, 2014 4:36 pm

Po meni treba zbog nekih bitnih informacija, koje mozes da saznas. Nije to nikakva kinta na godisnjem nivou, a pritom dobijes i poklon. Radis isto to zbog samog opstanka kluba i druzenja sa ljudima.
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Još jedan zanimljiv oglas. Nova arhiva!

Sub Feb 08, 2014 4:47 pm

Sale, ma sve je to u redu ali mislim da 80% clanova foruma na placa i clanarinu kluba pa ne treba mesati forum i pricu van foruma, ok su neka druzenja, okupljanja i manifestacije u okviru i u organizaciji kluba i sl. i u redu je to pomagati kroz clanarinu, naravno da nije nikakva cifra platiti tu clanarinu na godisnjem nivou i par puta sam stvarno hteo da je uplatim bez obzira sto se i ne pojavljujem na okupljanjima i sl. dogadjaima, niti koristim neke povlastice tog clanstva, ni bilo sta vec cisto bas iz razloga tog nekog pomaganja kluba ali eto bio sam lenj pa nisam to nikad i realizovao a opet kazem to ne treba da ima veze sa forumom niti da to znaci da je neko bolji covek, vec ljubitelj alfe, itd. ako je clan kluba , to je poenta mog pisanja nista vise a moze se tumaciti kako kome odgovaa to vec nije moja stvar.
Poslednja izmena od OMP u Sub Feb 08, 2014 4:48 pm, izmenjeno 1 put ukupno.
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
G0XY
Garaža: Mito QV
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd-Bele Vode
Postovi: 6713
Pridružio se: Pet Nov 20, 2009 12:21 pm

Re: Još jedan zanimljiv oglas. Nova arhiva!

Sub Feb 08, 2014 4:48 pm

Mislim da ovo nije tema da se prozivamo oko clanova,neclanova i oko problematike trgovine.Doneo covek prvi pare i tu nema price,pare kada susnu prvenstvo kupovine ima onaj ko ima kes u ruci.
Ja sam clan ARCS,clanarinu sam placao i kada nisam vozio Alfu,jer verujem da je opstanak ovog kluba i njegova ideja, od vitalnog znacaja za sve nas,pa i samo drustvo koje je generalno naopako i 80% grand parada.
Takodje mislim da je prisustvo registrovanih clanova kao sto je Marko,od vitalnog znacaja za ovaj forum,kao i od velikog znacaja za nas stalne clanove ARCS.
Kreativnost i iskustvo ovakvih registrovanih clanova foruma,moze samo doprineti njegovoj daljoj afirmaciji,sirenju,ali i privljacenju potencijalnih novih clanova,koji ce prepoznati sebe u ideji ARCS.
A Man's Got to Know His Limitations...
Korisnikov avatar
sale_75
Garaža: Honda CB750 K
Honda CB750 C
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 1901
Pridružio se: Sre Sep 07, 2011 10:22 pm

Re: Još jedan zanimljiv oglas. Nova arhiva!

Sub Feb 08, 2014 5:09 pm

Ma ja prvi nisam platio clanarinu, nemam ama bas nista protiv bilo koga na forumu. Samo bih voleo da neke teme budu pristupacne za neke odredjene clanove i da to ne bude dostupno svakom.
Npr. Pronasao sam Alfu 90, nemam para ali voleo bih da je uzme neko iz kluba. Ja kada bih postavio slike, kontakt telefon od vlasnika to bi svakom bilo dostupno.
Bolje je da tako nesto ostane u nasem krugu, a ne da ode u pogresne ruke.
Korisnikov avatar
AckeB
Drug Član
Drug Član
Garaža: -
Lokacija: Sremska Kamenica
Lokacija: Sremska Kamenica (NS)
Postovi: 1635
Pridružio se: Sre Jul 24, 2013 3:08 pm

Re: Još jedan zanimljiv oglas. Nova arhiva!

Sub Feb 08, 2014 5:11 pm

Sale, još nije kasno da uplatiš članarinu. To je manje od 1l benzina na mesečnom nivou. ;) :arflag
Un amore, una vita - Alfa Romeo
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Još jedan zanimljiv oglas. Nova arhiva!

Sub Feb 08, 2014 5:18 pm

Sale ok ta prica ima smisla ali opet kazem veliki broj clanova foruma nisu i clanovi kluba i pitanje dal ce ikad biti a mozda bi njih npr. zanimala info o toj alfi i mozda bi je kupio i neko ko nije clan kluba.
zato je mozda bolja fora da pristup tim temema imaju clanovi sa npr. min 100 postova sto opet pravi odredjenu selekciju jer onaj koga alfe ne zanimaju taj nece ni da napravi tih 100 postova vec ce da pobegne cim resi neki problem za koji je trazio resenje ili proda auto, procita sta ga zanima i sl.

izvinajavam se na off-u, neka moderatori premeste ili brisu ovo
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
erdeljan
BANOVAN
Contact:
Garaža: Beli fijaker
Lokacija: Malmo
Postovi: 9404
Pridružio se: Ned Dec 26, 2010 10:54 am

Re: Još jedan zanimljiv oglas. Nova arhiva!

Sub Feb 08, 2014 5:27 pm

OMP, bitno je dal' si clan kluba ili ne. G0XY je lepo objasnio! Ja sam platio clanarinu za dve godine jer sam bio u mogucnosti na skupu a i sale je bio tamo tako da sam to zavrsio. Nije poenta iskoristiti klub vec svojim skromnim clanstvom uvelicati klub i dozvoliti mu da postoji. Ako vec imas najvise postova na forumu znaci da si ovde stalno a sta da kluba nema, da nema ko da plati hosting i troskove istog? Gde bi komentarisao kako ovo ili ono ne valja ili valja? Jeste, off je u pitanju ali mi je stvarno zao sto ljudi ocekuju dobit kroz prikljucenje u klub. Ja prvi nisam nista "iskoristio" kroz clanstvo - u tome nije poenta. Skup na Adi nije besplatan ;)

Ako hocete mozemo da otvorimo temu pa neka svako kaze sta ima, ti si vec rekao svoje sto se mene tice... Ali svakako se nadam da te nece mrzeti da uplatis smesnu sumu na godisnjem nivou kako bi podrzavao neprofitnu ogranizaciju tj najstariji Alfa Romeo klub u Srbiji gde SVI rade volonterski i iz svog dzepa placaju mnogo toga sto se u stvari ne vidi...
Ja imam sve što mi treba: Parče zemlje, komad neba, koru hleba, i nekog' gore što me gleda!

Povratak na “Alfa Romeo Srbija Forum info”