Članstvo u klubu i forum

Sekcija posvećena forumu i članovima foruma;
Alfisti dobrodošli! Predlozi | Unapređenje funkcionalnosti
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Članstvo u klubu i forum

Sub Feb 08, 2014 9:01 pm

erdeljan napisao:Bode oci to sto neko nece da plati clanarinu jer te pare nece da mu se vrate. Jel dovoljno prosto objasnjeno?
pogresno si shvatio ali nije ni bitno glupo je objasnjavati se jer to moze ici u nedogled, ti imas jedno vidjenje ja drugo, sto je i normalno, kad bi svi mislili i radili isto to verovatno ne bi bilo dobro ;)
over and out :)
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Nigy
Garaža: .
Lokacija: ...
Postovi: 2436
Pridružio se: Sre Nov 19, 2008 4:33 am

Re: Članstvo u klubu i forum

Sub Feb 08, 2014 9:05 pm

@ sale_75
Kao prvo, jos u maju prosle godine je najavljeno da ce biti uradjena sinhronizacija vazecih clanarina sa statusom na forumu. To je, na zalost, zazivelo tek krajem godine, i tada su SVI kojima je istekla clanarina dobili mail o tome. Pocetkom meseca je isto uradjena sinhronizacija, i ponovo je svima kojima je obrisan status clana, poslat mail sa obavestenjem. E sad, kada policija bude uvela da nas obavestava mesec dana pre isteka registracije da imamo jos trideset dana da to regulisemo, tada cu se i ja sloziti da unapred saljemo obavestenje o isticanju clanarine. Do tada se to mozda uradi samo bez moje saglasnosti.

@ OMP
Naravno da svako ima pravo na svoj stav, pogotovu kada se tice njegovog dzepa. Samo zelim da prokomentarisem da se postojanje kluba svaki mesec placa, tako da bi postojanje istog, bez clanarina, bilo moguce jedino ako neko placa iz sopstvenog dzepa (prica o organizovanju vecine manifestacija je izlisna). A sto je jos zanimljivije, da nije clanarina, ne bi postojao ni forum, jer se i postojanje foruma - PLACA.
Tako da ne treba zaboraviti da citanje i pisanje na ovom forumu, pored DOBROVOLJNOG rada ljudi koji ga odrzavaju, omogucavaju clanovi koji PLACAJU clanarinu.
Korisnikov avatar
sale_75
Garaža: Honda CB750 K
Honda CB750 C
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 1901
Pridružio se: Sre Sep 07, 2011 10:22 pm

Re: Članstvo u klubu i forum

Sub Feb 08, 2014 9:40 pm

Ne radi policija ali neke agencije za registraciju vozila to rade!
Ka
Kaligula
Drug Član
Drug Član

Re: Članstvo u klubu i forum

Sub Feb 08, 2014 9:48 pm

Pišem ovo sad iz nekog svog ličnog ugla i ko god se pronadje u mom postu žao mi je ali to je prosto tako!
Prva stvar koju sam uradio 2008 godine kad sam saznao za ARCS klub je bila ta da uplatim članarinu jer prosto mi se to nameće kao normalan redosled dogadjaja:Volim Alfu,imam Alfu.....e gle ima klub ljubitelja.....odlično,gde treba da se upišem?Tek nakon 3 godine sam se pojavio na forumu i počeo da pišem.
Nisam se učlanio zbog popusta,džabane,skupova i raznih povlastica niti će me to u budućnosti zanimati već sam to uradio zbog sebe i ljubavi prema Alfa brendu.......i mišljenja sam da svako od nas treba da bude ponosan što je član jednog ovakvog kluba i ekipe......nije kartica bitna,ni kačket već taj poseban osećaj pripadnosti :arflag
Od ovoga pobacujem:Kupio lik 159,odmah nabacio gume i felne,eibach pro kit,xenoni,čuda muda......kad ga pitam za članstvo:Jbg matori teško se živi :D
Da ne radim nigde opet bih imao tih hebenih 1500 dinara za članarinu!!!!Zašto?E pa zato što ceo klub i forum funkcioniše od tih para a sećam se prošlog sastanka pred skup na Huji 2013.......imali smo toliko planova ali jbg.....nema kinte!I opet smo napravili odličan skup sa 159 Alfi :yahoo:
Hoćeš kad dodješ da imas da popijes kafu,sok,vodu?Hoćeš majstore da peglaš Alfu po stazi?Hoćeš da vidiš ortake Alfiste iz cele zemlje?Hoćeš na forumu da nadješ rešenje za svoj problem sa Alfom,hoćeš da se zajebavaš i spamuješ i troluješ po temama?
E pa rodjaci to neko mora da finansira........nije ovo džudo klub!
Meni lično bi bilo veoma neprijatno drugovi da budem na forumu a da nisam član kluba,prosto bi mi falilo nešto jbg!Naravno da članarina nije merilo ljubavi prema Alfi i ovom forumu i klubu ali U OVOM MOMENTU DOK JA OVO PIŠEM 60% NJIH TROŠI GODIŠNJU ČLANARINU NA PIVO I PLJUGE!
Ceo dan me ovaj moj hebe da ga nosim jer mu rastu umnjaci i ruke mi otpadaju od bolova i mrsim se da ovaj post napišem zbog 12 evra??????Dajte drugovi.......molim vas,nismo deca :arflag
Korisnikov avatar
TheWickerMan
Administrator
Administrator
Garaža: Alfa Giulietta 1.4 TCT
Lancia Delta III 1.4 T-Jet
Lokacija: Stuttgart-Kraljevo
Postovi: 6293
Pridružio se: Sub Apr 18, 2009 2:54 pm

Re: Članstvo u klubu i forum

Sub Feb 08, 2014 9:58 pm

Je.be.m te baš!!!!!!!!!

sent from LG 4X HD frižider using TapaTalk2
Nigy
Garaža: .
Lokacija: ...
Postovi: 2436
Pridružio se: Sre Nov 19, 2008 4:33 am

Re: Članstvo u klubu i forum

Sub Feb 08, 2014 10:02 pm

sale_75 napisao:Ne radi policija ali neke agencije za registraciju vozila to rade!
Da, one koje zaradjuju to radeci, pa su platili program koji ce ih obavestavati i nekog ko ce to slati (plus cela kinta koja se vrti oko svega toga).
Mi ovde nemamo takvu automatizaciju, niti nekoga koga placamo da to sve prati. Zato ideja da za clana koji nema zelju da zapamti\pogleda datum na clanskoj kartici, utrosimo necije slobodno vreme da to proverava, da posalje info da uskoro istice, pa kada istekne, da ponovo posalje info da je istekla - nece dobiti moju podrsku.

Ono sto je sada u funkciji (mauelno se radi), je da se posalje email kada se sinhronizuje status, pa je vreme vracanja iskljucivo u rukama onoga ko zeli da obnovi clanarinu. Ovog meseca, clan koji je izgubio status je uplatio clanarinu vec sledeceg dana, i u roku od 5 minuta posto je to utvrdjeno, dobio je nazad status clana na forumu.
testera
Garaža: Alfa Romeo 159 2.0 170 CV berlina
Lokacija: bg
Lokacija: Beograd
Postovi: 205
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 8:37 pm

Re: Članstvo u klubu i forum

Sub Feb 08, 2014 10:14 pm

@ nelle
Sve se slažem sa tobom, ali 'ebeš forum čije postojanje članarine finanasiraju. Najveća snaga foruma su članovi, postovi i broj poseta. Kada toga ima biće i sponzora zainteresovanih da se reklamira.
Korisnikov avatar
Falcon037
predsednik kluba
predsednik kluba
Garaža: -
ex: Alfa 147 JTD 16V
ex: Alfa GT JTDM
Alfa 156 V6 SP2 Azzurra
Alfa Mito MultiAir Turbo
Lokacija: Beograd
Postovi: 4953
Pridružio se: Čet Jan 19, 2012 1:16 am

Re: Članstvo u klubu i forum

Sub Feb 08, 2014 10:18 pm

Za zaboravne ima ona stvar koja se zove pod(t)setnik ili ti "rimajnder" na svim pametnim i glupim uređajima, onlajn ili oflajn ovo je 21 vek BRE! (i ja ih koristim čisto da se zna).

Sve što je trebalo na ovu temu je uglavnom rečeno. Niko nikoga ne tera da plati članarinu, ja sam se kroz članarinu na neki način odužio za informacije koje sam dobio i koje dobijam svakim danom sa ovog foruma (iako ranije nisam bio registrovan ni na jednom forumu) sve ostalo je samo +

Jedna od stvari koja me razočarala je bilo saznanje da od ovolikog skupa ljudi ima samo oko 50 članova i baš se pitam kako sve ovo uopšte i funkcioniše.

I na kraju za sve "drugove članove" ( ovo baš zvuči komunjarski :D )

[youtube]mgPbtnViGbU[/youtube]
Nigy
Garaža: .
Lokacija: ...
Postovi: 2436
Pridružio se: Sre Nov 19, 2008 4:33 am

Re: Članstvo u klubu i forum

Sub Feb 08, 2014 10:25 pm

testera napisao:@ nelle
Sve se slažem sa tobom, ali 'ebeš forum čije postojanje članarine finanasiraju. Najveća snaga foruma su članovi, postovi i broj poseta. Kada toga ima biće i sponzora zainteresovanih da se reklamira.
Vidis, bilo je sponzora koji su davali pare za postojanje forma, ali s' obzirom na odaziv te 'snage clanova foruma', ljudi su uglavnom skapirali da je to uzaludan posao.
Da trazimo da nas sponzorise FAS? Pa da oni nas pitaju - a ko je od vas dosao i kupio novu Alfu od nas pa da i mi imamo koristi?
I sta cemo sad?
testera
Garaža: Alfa Romeo 159 2.0 170 CV berlina
Lokacija: bg
Lokacija: Beograd
Postovi: 205
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 8:37 pm

Re: Članstvo u klubu i forum

Sub Feb 08, 2014 10:30 pm

Pa pazi, imaš par placeva koji se otvoreno reklamiraju po forumu i to čini mi se uspešno. Možda za početak njima da se ponudi neki vid saradnje. Svi ti sponzori bi imali koristi od ovog foruma samo da neko dobrovoljno žrtvuje svoje vreme i napravi dogovor koji svima odgovara.
Uostalom ako je zaista dovedeno u pitanje postojanje foruma zbog članarina recite, ukalkulišite neku cenu, može da bude i manja ako je ljudima skupo i dajte mogućnost da se plati par godina unapred.
Korisnikov avatar
AckeB
Drug Član
Drug Član
Garaža: -
Lokacija: Sremska Kamenica
Lokacija: Sremska Kamenica (NS)
Postovi: 1635
Pridružio se: Sre Jul 24, 2013 3:08 pm

Re: Članstvo u klubu i forum

Sub Feb 08, 2014 10:37 pm

Sokole, upravo tako, sve je već rečeno. Samo se bojim da će ovo ostati mlaćenje prazne slame. Broj od svega 50-ak članova je više nego sraman.

Džaba mi tupimo neku priču, džaba objašnjavati da sve košta i da što je više članova veće su i mogućnosti kluba, više manifestacija, više druženja. Velika većina neće ovo ni pročitati, a oni koji i pročitaju teško da će se predomisliti, čast izuzecima.

Izgleda da je "tura pića" na godišnjem nivou mnooogo veliki novac.

Sokole, odličan video. ;)

Forza ARCS. :arflag :arflag
Un amore, una vita - Alfa Romeo
Korisnikov avatar
Crni
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-Jet
Lokacija: Petrovac na Mlavi
Postovi: 2469
Pridružio se: Pet Avg 05, 2011 1:54 am

Re: Članstvo u klubu i forum

Sub Feb 08, 2014 10:40 pm

Samo da napomenem da uopste nisam dobio nikakav mejl, znaju i nekoliko kolega tu situaciju. Jeste bilo obavestenje da ce svako dobiti PM,neki vid poruke ili mejl u vezi isticanja clanarine. Nikada ga nisam ni dobio, znam odokativno koji su meseci bili u pitanju i cekao sam na taj pm. Blago razocarenje sam osetio kada sam video da mi je board index nesto "kraci", tada sam primetio da nedostaje members area.

Nije meni problem dati tih 1500 dinara, vise se potrosi dok se spontano sedi na kosutnjaku. Potrebno je neke stvari menjati, ne moze klub opstati od 50 redovnih clanova i to je fakat, ljudi se menjaju, potrebne su nove snage, nova angazovanja, nova "radna mesta". Ta radna mesta se sticu vremenom na forumu, ali opet, ne mozemo svakog novajliju (mada sam i sam rovit) oterati i reci sto se ne predstavis, evo ti search itd. Meni je takav pristup pomalo ogavan, iako i sam spomenem search nekada, pre toga mu iskopam temu sa problematikom ili izvucem koji paragraf.

Koliko vas poznaje neke nove clanove, makar to bio i samo nik na forumu, da ga prepozna, mali broj, zar ne? Ljudi se predstavise, nisu ni imali problema sa autom i jednostavno su iscezli. Nesto tu ne stima jednostavno, forum polako postaje zatvorenog tipa, sto sam i iskusio na drugim forumima i znam koliko se zatvara i prelazi na instant chatove, pa cak i facebook grupe ili stvaranje drugih grupacija na drugim forumima.

Hajmo biti i malo sebicni, spontani skup na kosutnjaku je postao skup drugova i prijatelja sto je sasvim OK i ne bi ni nas bilo da nije tog skupa. Druzenje ne mozemo zabraniti ali na tom skupu dodje mali broj alfi koje su u okviru kluba. Potrebno je organizovati skupove samo za clanove, dati odredjene beneficije, ne samo u vidu popusta vec se mogu i organizovati neka takmicenja, gde ce biti i odredjenih nagrada od strane sponzora. Nemam previse vremena trenutno tupiti o ovome ali ako neko ne zeli biti clan, ne treba mu prebacivati, ima i dovoljno problema na ovom, kao i svakom drugom forumu, koji ga mogu odvratiti od clanstva.
Picking suspension is like getting married - you take the time to look at the options, read the reviews, and try as many as you can. Then you pick one, invest loads of cash in it and then find it has hidden secrets or undesirable characteristics.
Korisnikov avatar
NeCi
Garaža: 159sw 1.9 jtdm
156sw 1.9 jtd
33 1.7 16v boxer
Lokacija: Kragujevac
Postovi: 463
Pridružio se: Pet Okt 07, 2011 11:53 pm

Re: Članstvo u klubu i forum

Sub Feb 08, 2014 11:16 pm

mislim da 1500din svako moze izdvojiti na godisnjem nivou za clanstvo, samo sto se to nekako drugacije gleda, ja recimo zadnjih godinu dve ne znam dal je prosao dan da nisam usao na forum da pogledam nove poruke ,mogu slobodno reci da sam redovan clan ali nisam nikada razmisljao o uplati, da sam u bg-u verovatno bi upoznao dosta vise alfista pa bi i imao vecu potrebu da uplatim, mislim da nisam dobio neka obavestenja o velikim skupovima kao sto recimo ovi sa autorepublike za svako desavanje salju mail a postoje 3-4meseca samo, po meni znaci slobodno sa vremena na vreme admin moze slatii mailove o upustvu za uplate za clanstvo i nekim pogodnostima i obavestenjima o skupovima ili neki kalendar desavanja istih ...
Korisnikov avatar
Dragon
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: Giulietta 1.4 Distinctive
ex GTV Cup 2.0 TS
ex 156 JTD SP
ex 147 2.0 TS
ex147 1.9JTDm
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 6395
Pridružio se: Uto Maj 26, 2009 6:43 pm

Re: Članstvo u klubu i forum

Sub Feb 08, 2014 11:28 pm

Koliko nas, koji se kao tu nesto muvamo oko kluba, zadovljno njegovim radom i u kom pravcu sve ovo ide? Koliko je svako od nas ucinio da klub bude bolji, organizovaniji, ozbiljniji? Da i je dovoljno da se jednom godisnje uplati 1.500 dinara? Nije.

Realno, klub tavori. Zato mislim da je Nigyjeva ideja sa sazivanjem Skupstine dobra. Potrebno je na bilo koji nacin povratiti energiju koja je bila prisutna ranije. Vecina ljudi koji su to nosili, ili su iscezli ili su u iliegali. Ja imam utisak da se ARCS prepusta stihiji.

Neophodna je odredjena grupa ljudi koja ce da smisli strategiju, podeli zaduzenja. Da se malo cesce sastanci, dogovara...problema je mnogo, a pokusaja resenja malo. Jedno vreme mi se ucinilo da se stvari pokrecu, ali izgleda da je to bio samo jedan period.

E sad, nije lako zagristi, kad svako od nas ima problema preko glave. Ili da nastavimo ovako. Uplatim clanarinu i palamudim po forumu...
John Lennon - 2600 Sprint, SS, Pope John Paul II - Sei (Alfa 6), Sophia Loren - Duetto, Frank Zappa - 1969 GTV, Ralph Lauren - 8C2900B, Nick Mason - TZ-1, John F. Kennedy - Giulietta Spider, Eric Clapton - 6C 2500 Super Sport, Dragon - GTV Cup.
Korisnikov avatar
AckeB
Drug Član
Drug Član
Garaža: -
Lokacija: Sremska Kamenica
Lokacija: Sremska Kamenica (NS)
Postovi: 1635
Pridružio se: Sre Jul 24, 2013 3:08 pm

Re: Članstvo u klubu i forum

Sub Feb 08, 2014 11:48 pm

Ja sam za. Hajde da se dogovorimo oko sazivanja skupštine.
Un amore, una vita - Alfa Romeo
Nigy
Garaža: .
Lokacija: ...
Postovi: 2436
Pridružio se: Sre Nov 19, 2008 4:33 am

Re: Članstvo u klubu i forum

Sub Feb 08, 2014 11:49 pm

Crni napisao:Samo da napomenem da uopste nisam dobio nikakav mejl, znaju i nekoliko kolega tu situaciju. Jeste bilo obavestenje da ce svako dobiti PM,neki vid poruke ili mejl u vezi isticanja clanarine. Nikada ga nisam ni dobio, znam odokativno koji su meseci bili u pitanju i cekao sam na taj pm. Blago razocarenje sam osetio kada sam video da mi je board index nesto "kraci", tada sam primetio da nedostaje members area.
Nisam forum admin, i ne poznajem precizno funkcionisanje istog - tada je admin bio sergio. I ako sam insistirao da taj info ide na PM, jer smatram da je to mnogo bolje resenje, ispostavilo se da tako nesto nije jednostavno izvesti, pa je onda ostalo da je info poslat na mail koji je clan koristio pri registraciji. Da bih video kako to funkcionise, trazio sam da u tom grupnom mailu bude i moj, i uredno sam ga dobio - znaci da to funkcionise. Ako info nije stigao, onda su za to krivi spam filteri kod onoga sto mail prima.
Crni napisao:Koliko vas poznaje neke nove clanove, makar to bio i samo nik na forumu, da ga prepozna, mali broj, zar ne? Ljudi se predstavise, nisu ni imali problema sa autom i jednostavno su iscezli.
Ok, sta predlazes da se uradi po tom pitanju?
Crni napisao:Nesto tu ne stima jednostavno, forum polako postaje zatvorenog tipa, sto sam i iskusio na drugim forumima i znam koliko se zatvara i prelazi na instant chatove, pa cak i facebook grupe ili stvaranje drugih grupacija na drugim forumima.
Hoces li mi ovo, molim te, dokazati? Sta se to i kako zatvara?
Crni napisao:Hajmo biti i malo sebicni, spontani skup na kosutnjaku je postao skup drugova i prijatelja sto je sasvim OK i ne bi ni nas bilo da nije tog skupa. Druzenje ne mozemo zabraniti ali na tom skupu dodje mali broj alfi koje su u okviru kluba.
Da li je ikome zabranjeno da dodje na to okupljanje? Nije. Dodje onaj ko zeli i ko moze. Ne kapiram sta si ovim hteo reci...
Crni napisao:Potrebno je organizovati skupove samo za clanove, dati odredjene beneficije, ne samo u vidu popusta vec se mogu i organizovati neka takmicenja, gde ce biti i odredjenih nagrada od strane sponzora.
Za razne promocije na koje je pozvan klub, a koji ima ogranicen broj mesta, pozivaju se clanovi, pa onda ostali na forumu ako preostane mesta. Organizovanje skupova na koje bi dolazili samo clanovi je van duha u kome je osnovan klub, tako da to ne bi ni komentarisao, i kada bi se sa tako necim krenulo, otisao bih.
Crni napisao:Nemam previse vremena trenutno tupiti o ovome ali ako neko ne zeli biti clan, ne treba mu prebacivati, ima i dovoljno problema na ovom, kao i svakom drugom forumu, koji ga mogu odvratiti od clanstva.
Kao sto si ti izneo svoja nezadovolstva vezana za klub, tako i clanovi mogu da izraze nezadovoljstvo razlozima za ne placanje clanarine koje neki navode. Sve dok je u okviru civilizovanog dijaloga, naravno.

@ testera
Zelis li ti da 'zrtvujes voje vreme' za realizaciju sopstvene ideje? ;)
Samo ja imam fantasticnih ideja vezanih za klub, ali niti vremena ni mogucnosti da ih sve ostvarim. A gde su tu sve moguce ideje svih vas? Mogo je na ovom forumu receno, a uzasno malo od toga i ostvareno.

I nigde nisam rekao da je dovedeno u pitanje postojanje foruma, vec rekao da ga clanarine finansiraju, i tako pokusao da pokazem da stavovi tipa: 'a sto se tice clanova kluba ja sam jos odavno rekao da mene to licno ne zanima jer svakako nemam nista od toga tj ne koristim nikakve usluge u kojima bi mi clanstvo kluba znacilo :rolleyes:(mislim na one popuste i sl.) a da placam clanarinu samo tek da bih bio clan me stvarno ne zanima.' nije odrziv, jer clanarina omogucava postojanje kluba kao i rad foruma.
Da nema istih, onda bi iza cele price stao neko ko ce sve to da finansira, i koji ce imati materijalnu korist, a tako funkcionise dobar deo auto/moto klubova u nasoj zemlji (mozda i sire). Posto iza ARCS ne stoji niko sa finansijama, onda je clanarina neophodna za opstanak kluba, ili da se oni koji ne zele da klub ode u zaborav, konstantno razlecu na sve strane i skupljaju pare da to ostvare.
Nigy
Garaža: .
Lokacija: ...
Postovi: 2436
Pridružio se: Sre Nov 19, 2008 4:33 am

Re: Članstvo u klubu i forum

Sub Feb 08, 2014 11:51 pm

Skupstina ce se dogovoriti i organizovati u delu za clanove, jer samo oni i imaju pravo da o tome odlucuju, pa ce se sa datumom 'izaci u javnost' sa pozivom da joj prisustvuju svi koji to zele.
Korisnikov avatar
erdeljan
BANOVAN
Contact:
Garaža: Beli fijaker
Lokacija: Malmo
Postovi: 9404
Pridružio se: Ned Dec 26, 2010 10:54 am

Re: Članstvo u klubu i forum

Ned Feb 09, 2014 12:08 am

Da ti ne menjam post, nije u redu... ...da joj prisustvuju svi CLANOVI koji to zele.
Ja imam sve što mi treba: Parče zemlje, komad neba, koru hleba, i nekog' gore što me gleda!
Korisnikov avatar
Crni
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-Jet
Lokacija: Petrovac na Mlavi
Postovi: 2469
Pridružio se: Pet Avg 05, 2011 1:54 am

Re: Članstvo u klubu i forum

Ned Feb 09, 2014 2:59 am

Nigy, nisam nikoga prozvao pa ni tebe, malo se osecam istesterisano sada, ali odgovoricu ti na svako pitanje, tj, dati neko svoje misljenje.

1. Jasno je, mada eto, ja sam racunao na tu poruku, mejl, sta god to bilo. Slucajno se bavim takvim poslom gde mi je svaki mejl bitan, tako da i svaki spam mejl procitam, tj, obratim paznju odakle stizu i da li su vredni citanja. Ne kazem da mi nije slucajno promakao, ali, necemo o tome, posto su male sanse...

2. Evidentno je da novih clanova ima vise nego ikada, samo ih treba malo pogurati. Bilo je izbora od najlepseg automobila pa do raznih palceva. Hajmo za pocetak motivisati nekako nove clanove, mada i stare isto. Dajmo besplatno clanstvo za najlepse, neobicne i ostale Alfe. Hajmo organizovati neko bezbedno potezanje, ko dobije Edina dobije i besplatno clanstvo. Ko obori Nigiju ruku, besplatno clanstvo :) Malo socijalnih aktivnosti nije na odmet. Svi ovi novopridosli clanovi ce se zbliziti sa nama i obnovice isto clanstvo naredne godine. Mozemo isto davati clanstva za korisne informacije, usluge, tutorijale itd, ima dosta clanova foruma koji nisu u klubu a pruzaju izuzetan doprinos. Dalje se mogu organizovati i ostali contesti ali za to su potrebni i sponzori, koji ce privuci clanove, kao sto je svojevremeno gumetina privukao neke sa dosta nizom cenom remapa.

3. Ovo je zanimljiva tema i nadovezuje se na drugu. Jednostavno je takva situacija da se preko foruma najvise dopisuju osobe koje se malo bolje poznaju i koje ipak ne nadju nesto preko search-a ukaze im se gde je tema. Novim clanovima se odmah trlja da koriste pretragu i dovidjenja, ako hoces ok, ako ne zelis, srecno ti bilo. Slicno je i sa dobrodoslicom, pratim vec neko vreme i retko ko od clanova kluba, da ne kazem modova ili admina pozeli dobrodoslicu novopridoslim forumasima. I sami vidimo koliko je Neletova tema posecena a koliko je necija druga, jeste Nele super lik i sprdamo se svi ali upravo o ovome govorim, sve ostaje u odredjenom krugu ljudi, novi clanovi se i ne usude da pisu po drugim temama, vide i sami po odzivu u njihovoj temi da ih clanovi slabo fermaju. Znamo da dosta moderatora trenutno nemaju vremena, vreme i zivot cine svoje. Uvek treba proizvoditi nove lidere koji ce drzati forum aktivnim i brinuti o bitnim i manje bitnim stvarima, moderatore, admine itd.

4-5 U brzini sam obrisao odredjene redove, ostalo je ovo bezveze. ARCS Kostunjak je doprineo mnogim prijateljstvima, i tako i treba ostati, nadovezecu se na sledece. Pogresno sam shvacen, mada sam se mozda i pogresno izrazio, potrebno je (mozda pregrubo zvuci), pozeljno je organizovati jos aktivnosti vezane za sam klub i njene clanove. U dogovoru sa AMSS-om recimo, kada oni organizuju besplatne tehnicke preglede, ubaciti neki termin gde bi dosli clanovi kluba, moze biti propraceno i sa kojim prilogom i tome. Dakle, da se osete koje beneficije koje su vise socijalnog karaktera, ona plivanja i davanje Mita za vikend je odlicno, mada je pozeljno pronaci i neke druge akcije, grupna poseta sajmu automobila itd.

6. Nisam izrazio nezadovoljstva i ovo nisu razlozi zasto trenutno nisam clan, par meseci, jednostavno sam imao drugih obaveza i iskreno i zaboravim se u zadnje vreme. Dobronamerne kritike, nista vise, mislim da vise koriste nego sto skode. Naravno da sada mogu i napisati pozitivne stvari ali to nije tema, svi mi koji smo (bili) u klubu znamo koje su beneficije, meni je toplije oko srca kada mi je clanska karta tu, iskreno.


Mozda sam opet ostao nedorecen i napisao po koju konfuznu recenicu, kasno je i nisam nesto u elementu. Recimo, sta je zanimljivo, moze se napraviti neki Alfa Romeo Srbija TV, napravimo sami prilog, pustimo na fejsbukove, twitere i ostale nebitne mreze. Imali smo i snimatelja ali je i on izbegao iz nekih razloga, koji nisu ni vazni. Nista specijalno, kao sto Pedja pise tekstove, ova osoba bi odradila neki video ili fotosesn dva puta mesecno. Pored toga, sto se tice sredstava, mogu se probati neki slucajevi oglasavanja, ima dosta stranih sajtova koji traze link back sa non-english sajtova. Zasto i da ne ponudimo banere ili linkove nekim firmama, po nekim simbolicnim cenama ali bi se opet nakupila neka suma. Ovo sada trazi rekonstrukciju naslovne stranice sajta, sto je vec problematika. A jos sto modovi slobodno pisu u zakljucanim temama, ccc, nije fer, hocu i ja da utesim nekoga sto je prodao auto. :)

:wave:
Picking suspension is like getting married - you take the time to look at the options, read the reviews, and try as many as you can. Then you pick one, invest loads of cash in it and then find it has hidden secrets or undesirable characteristics.
alfa-u-srcu
Garaža: -

- Alfa Romeo Giulietta Turbo Benzina
-Alfa Romeo 159 TI JTS
-Alfa Romeo 159 JTDm
-Alfa Romeo 33 Boxer Imola Rosso
-BMW E30 coupe Brilliantrot
Lokacija: Lipovica
Postovi: 1697
Pridružio se: Sre Apr 10, 2013 12:36 am

Re: Članstvo u klubu i forum

Ned Feb 09, 2014 3:25 am

Ljudi da ne filozofiramo previse...

125din na mesecnom nivou...

Vi necete to ni osetiti, a ovom klubu ce to biti od velikog znacaja, ajde da ne mlatimo praznu slamu, vec da lepo probamo da pomognemo.

Neka svako ko moze i zeli da svoj mali doprinos, tako sto ce u narednom periodu uplatiti clanarinu.

Sto nas je vise i klub ce biti jaci. Skupovi bolji. Zainteresovanost veca.

Probajte, videcete da ne boli :)

:arflag
Rodjen da ne uspem, pa se zato duplo trudim
Ka
Kaligula
Drug Član
Drug Član

Re: Članstvo u klubu i forum

Ned Feb 09, 2014 6:19 am

Ni ja nisam nikog poznavao kad sam dosao na forum,apsolutno nikog!Poenta je da sam imao dovoljno energije da sam krenem u neku priču,nisam čekao da me admin ili mod pozove na neki skup,da postujem u nekoj temi i slično!
Jednostavno sam počeo da otvaram nove teme,pojavio se na skupu u Kuli i ostalo je istorija,prosto takav sam čovek :) znam da smo svi različiti i da neki od nas mozda i ne vole da se druže i to je ok.Recimo skup na Košutnjaku postoji već 2 ili 3 godine ako se ne varam i dosao je spontano,koliko novih ljudi je od tada došlo?Nije mnogo jbg.........a sto se tiče dobrodoslica novim članovima uvek neko od starijih napise nesto u to sam siguran :arflag
Sem toga ni meni nisu bacili crveni tepih kad sam se predstavio prvi put pa me to nije sputalo da se aktivno ukljucim u rad foruma i kluba i naravno posle nekoliko meseci sam upoznao mnoge meni drage ljude i sad ne mogu sebe da zamislim bez kluba i foruma!Prosto sam to ja...
@Crni Brate moje teme su posecene samo zbog toga sto se u njima sprdamo i cimamo,zato sto se znamo već par godina i meni je to super.....znas i sam koliko smo neozbiljni :D
Mnogi se žale kako nema više skupova zvaničnih u godini?Pa kako da ih bude rodjaci?Kako?
Samo se plašim da ako se nastavi i dalje problem sa članarinama nećemo imati više ni tu Huju jbg,gde pored svih problema uspemo da ugostimo 200-300 ljudi.
Ka
Kaligula
Drug Član
Drug Član

Re: Članstvo u klubu i forum

Ned Feb 09, 2014 6:23 am

E da,jel mogu ja stvarno da budem Kordinator za ljudske resurse ARCS-a........meni to zvanje tako zvuči ebački da je to strašno a upoznao sam par starijih gospodja koje vole ljude na položaju :coolguy:
Korisnikov avatar
Mikele
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo 147 2.0 ex 1.6
147 FL 2.0
Lokacija: Beograd
Postovi: 3198
Pridružio se: Sre Sep 08, 2010 11:49 pm

Re: Članstvo u klubu i forum

Ned Feb 09, 2014 10:37 am

+1 :rofl:
Ako ne možeš da napraviš sam,barem pokvari drugome
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Članstvo u klubu i forum

Ned Feb 09, 2014 10:37 am

alfa-u-srcu napisao:
125din na mesecnom nivou...

Vi necete to ni osetiti, a ovom klubu ce to biti od velikog znacaja, ajde da ne mlatimo praznu slamu, vec da lepo probamo da pomognemo.
zasto se ne uvede neka mesecna uplata od tih 125din i da to bude kao pomoc za odrzavanje foruma nezavisno od clanarine kluba??? siguran sam da bi mnogo vise ljudi pomoglo takvu akciju nego sto ce uplatiti godisnju clanarinu kluba jer sam siguran da vecina, kao i ja, ne znaju da se clanarinom kluba pomaze i cela ova prica.
iskreno, ko hoce da veruje neka veruje, ko nece ne mora, ja nisam znao da je clanarina kluba povezana i sa odrzavanjem foruma, niti znam koliko kosta to odrzavanje foruma, dugo godina sam aktivan na mnogim forumima kao i na ovom ali niko do sada nije pomenuo da je u skripcu sa odrzavanjem i koliko sve to kosta ali eto ja bih prvi platio pomoc za odrzavanje foruma jer volim i cenim ovaj forum a i aktivan sam pa bih pomogao na taj nacin.
a i siguran sam da je mnoge lakse privuci da uplate mesecno kad se sete tih 125din nego da od jednom daju 1500din i da lakse prihvate da daju neku donaciju nego clanarinu, obicno to u Srbiji mnogo lepse zvuci kad kazes daj pomoc, za ovo, za ono, i tu bude veci odziv nego kad kazes plati clanarinu.
ne mogu da garantujemi da bih ja svakog meseca uplacivao tih 125din jer sam malo nemaran po tim pitanjima ali bih se trudio da to bude sto redovnije a verujem da bi se jos dosta ljudi ukljucilo u tu akciju.
pa jbg neka samo 15 ljudi koji ne placaju placaju clanarinu uplati tih 125din mesecno to je skoro 2000din mesecno(a verujem da bi bilo vise mesecnih uplata) pa plus onih 75000din godisnje (od 50 aktivnih clanova kluba) i eto vec uvecanja cifre koja lako moze doci i do 100.000din godisnje a mozda i vise ;)
Poslednja izmena od OMP u Ned Feb 09, 2014 10:45 am, izmenjeno 1 put ukupno.
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
Flavio
Uprava ARCS
Uprava ARCS
Garaža: ex 155 1.8 TS,
ex 1.8 T.S. KaraWagon
FL 147 120 TS
Stilo 80 JTD
Felicia Combi 75 I.E.
Lokacija: Srbistan
Lokacija: Požarevac
Postovi: 7781
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 7:03 pm

Re: Članstvo u klubu i forum

Ned Feb 09, 2014 10:38 am

Kaligula napisao:mišljenja sam da svako od nas treba da bude ponosan što je član jednog ovakvog kluba i ekipe......nije kartica bitna,ni kačket već taj poseban osećaj pripadnosti :arflag
To je taj rad :drink :arflag

Imam u fioci 4-5 isteklih kartica, rupa u članstvu se napravila zbog nekih privatnih stvari i pokušaja prelaska u drugi (srodni) tim :blush: . Smatrao sam da mi je malo neumesno da budem član više klubova ali, pošto sam na kraju opet ušao na brod ludaka hahaha :coolguy: :arflag , članstvo obnavljam tokom tekućeg meseca.


Bez da mnogo trtomudim, u smislu pogodnosti, sve ove godine, članarinu sam jedino iskorišćavao upotrebom staze na Huji. Od početka mi je članstvo bilo način da kako tako podržim postojanje ovog kluba. Možda nekome budem zvučao smešno ali, meni je prvi skup kluba kome sam prisustvovao ostao u izuzetno lepom sećanju (KG06) :coolguy: ! Želim da sve ovo i dalje postoji!

Što se tiče nekih zamerki, najveća stvar, koja mi u nekom smislu smeta, je što u ovolickoj državici imamo 3 udruženja oko istog brenda, i najgore, među nama gotovo i nema saradnje, bar koliko sam ja u toku. Svestan sam situacije i sećam se kako se sve to dešavalo ali eto, to me boli, što smo mali i trudimo se da budemo još manji :( :cray: ...

Povratak na “Alfa Romeo Srbija Forum info”