Predlozi zarad poboljsanja funkcionalnosti foruma

Sekcija posvećena forumu i članovima foruma;
Alfisti dobrodošli! Predlozi | Unapređenje funkcionalnosti

Forum bi trebalo proširiti novim mogućnostima:

Tapatalk sistem za pristup sa smartphonea
27
31%
Uprošćeni smanjeni template za prikaz na mobilnom telefonu
30
34%
Promeniti aktuelni vizuelni stil (template)
24
27%
Nešto drugo (napisati u poruci šta konkretno)
7
8%
 
Ukupno glasova: 88
Korisnikov avatar
Stromboli
Garaža: Giulia 952 QV
Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16V
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 997
Pridružio se: Uto Jul 30, 2013 10:06 am

Re: Predlozi zarad poboljsanja funkcionalnosti foruma

Ned Nov 09, 2014 9:44 am

Kad pristupim preko mobilnog, to sve lepo radi. Ali nisam ljubitelj takvog nacina pregleda. Forume najcesce posecujem sa kucnog kompjutera, jer mi je to potpuni uzitak, mobilni samo kad je nuzda nesto proveriti na brzinu.
`...owning an Alfa is a portal...´ - dovoljno receno.
Korisnikov avatar
Caca
Drug Član
Drug Član
Garaža: GT 2.0 JTS
GTV 2.0 V6 TB
ex GTV 2.0 16v
ex 147 1.9jtd
ex 145 1.6box
ex 33 1.7
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 2896
Pridružio se: Ned Maj 15, 2011 2:46 pm

Re: Predlozi zarad poboljsanja funkcionalnosti foruma

Ned Nov 09, 2014 10:03 am

Izvini, pogresno protumacih tvoj post, mislila sam da pricas o mobilnoj verziji.
Uz naziv teme, tacnije ispred istog imas braon kvadradic koji te vodi ka poslednjem procitanom postu. To valjda svima radi.
Slika
Korisnikov avatar
TheWickerMan
Administrator
Administrator
Garaža: Alfa Giulietta 1.4 TCT
Lancia Delta III 1.4 T-Jet
Lokacija: Stuttgart-Kraljevo
Postovi: 6293
Pridružio se: Sub Apr 18, 2009 2:54 pm

Re: Re: Predlozi zarad poboljsanja funkcionalnosti foruma

Ned Nov 09, 2014 10:09 am

@ Stromboli, misliš na ovo?
Vitjsa napisao:A koliki je problem ubaciti neki feaure kao "Jump to the first unread post" ili tako nešto? Da obrazložim. Recimo tema "Još jedan zanimljiv oglas. Nova arhiva!" i nisam bio na forumu par dana i tu se nagomilalo par stranica i da ne bih recimo jurio gde sam stao ima dugme (može recimo da se iskoristi ova ikonica papirića levo od "Idi na stranicu:") koje me baca na prvi nepročitan post. Ne znam koliko je komplikovano ili ne, samo pitam.

P.S. Naravno, najočigledniji odgovor je: "Nemoj da se ne loguješ na forum par dana" :D

TheWickerMan napisao:Zar ti to ne radi ovo dugme?

Slika

Dora napisao:Radi svima ali se to slabo zna i koristi, levo je za poslednju nepročitanu poruku u temi a desno je za poslednju poruku u temi.

Sent from my LG-P880 using Tapatalk
Korisnikov avatar
Stromboli
Garaža: Giulia 952 QV
Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16V
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 997
Pridružio se: Uto Jul 30, 2013 10:06 am

Re: Predlozi zarad poboljsanja funkcionalnosti foruma

Ned Nov 09, 2014 10:09 am

Zahvaljujem puno :wave: , nisam to primetio, moja greska :drink . Sad ce biti lakse :yipi:

P.S. Mozda bih primetio sam ranije da je malo upadljivije oznaceno, ali opet, bitno je da postoji. Zato sam i pisao da je dosta monoton vizuelni dojam foruma, pojede me ovo sivilo i slicni tonovi.
Poslednja izmena od Stromboli u Ned Nov 09, 2014 10:14 am, izmenjeno 1 put ukupno.
`...owning an Alfa is a portal...´ - dovoljno receno.
Nigy
Garaža: .
Lokacija: ...
Postovi: 2436
Pridružio se: Sre Nov 19, 2008 4:33 am

Re: Predlozi zarad poboljsanja funkcionalnosti foruma

Ned Nov 09, 2014 10:14 am

Imam predlog za tebe, posto mi se cini da imas bas puno zanimljivij ideja: da podignes svoj forum, sve organizujes kako si zamislio, i onda pozovec modove i admine ovog da vide kako to sve funkcionise u realnom svetu, pa da im objasnis kako sve to da primene na ovaj forum. :)
Korisnikov avatar
Stromboli
Garaža: Giulia 952 QV
Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16V
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 997
Pridružio se: Uto Jul 30, 2013 10:06 am

Re: Predlozi zarad poboljsanja funkcionalnosti foruma

Ned Nov 09, 2014 10:17 am

Mislim da nema potrebe za zajedljivim komentarima, ovo je tema za predloge koliko vidim, a cinim ih iz najbolje namere. Ono sto je moguce i mislite da je u redu mozete prihvatiti, ali i ne morate.

Moja je greska sto nisam video to dugme i napisao sam to, usput sam i objasnio moguci razlog.
`...owning an Alfa is a portal...´ - dovoljno receno.
Nigy
Garaža: .
Lokacija: ...
Postovi: 2436
Pridružio se: Sre Nov 19, 2008 4:33 am

Re: Predlozi zarad poboljsanja funkcionalnosti foruma

Ned Nov 09, 2014 10:29 am

Uopste nije zajedljivo, vec za tebe vrlo poucno - kada budes sam uzeo da napravis sve o cemu pises, imaces predstavu koliko to problema sa sobom vuce.
Da se ne vracam na ono sto ti vec pisah vezano za prilagodjavanje svega sopstvenim zeljama...
Korisnikov avatar
Stromboli
Garaža: Giulia 952 QV
Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16V
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 997
Pridružio se: Uto Jul 30, 2013 10:06 am

Re: Predlozi zarad poboljsanja funkcionalnosti foruma

Ned Nov 09, 2014 10:32 am

Individualni predlozi dolaze iz sopstvenih zapazanja, koje neko moze da vrednuje kao korisne, sprovodive ili ne. Meni nije cilj da se napravi forum po mojim zeljama, nego iznosim predloge i svoja zapazanja, jer ovo je tema za to. Ako sam pogresno shvatio, zaista se izvinjavam :drink
`...owning an Alfa is a portal...´ - dovoljno receno.
Nigy
Garaža: .
Lokacija: ...
Postovi: 2436
Pridružio se: Sre Nov 19, 2008 4:33 am

Re: Predlozi zarad poboljsanja funkcionalnosti foruma

Ned Nov 09, 2014 10:40 am

Naravno da jeste, a po kolicini tvojih predloga, ideja i nezadovoljstva postojecim, ja sam shvatio da bi ti skoro sve da menjas (pa sam ti i predlozio da sve to napravis da se vidi kako bi funkcionisalo), pa ako sam pogresio, zaista se izvinjavam. :)
Korisnikov avatar
Shanirani
Contact:
Garaža: 156 2.0 TS
Lokacija: Blace
Postovi: 5423
Pridružio se: Uto Jun 18, 2013 8:47 am

Re: Predlozi zarad poboljsanja funkcionalnosti foruma

Ned Nov 09, 2014 11:00 am

erdeljan napisao:1. Odlicno radi ova verzija. Napravi screenshot da vidimo sta to ne valja.
2. Privesci su vec naruceni, nekoliko vrsta.
3. Ramovi naruceni, model od posebnog materijala, koji se prilagodjava ivici branika tj mogu da se krive ;)
4. ? :P

1. Ne mogu nikako skrcao sam ekran od telefona pa do daljnjeg sam osudjen na telefon na koji mi je mrsko da udjem na net.
Nego, ok radi, ali mi je mnogo prihvatljivija verzija koju drugi forum koristi. Mnogo je lakse nekako.
2. Nema veze sto su naruceni. Moze da se napravi sekcija i ljudi da daju predloge pa posle da se glasa sta moze i sta ne moze da se naruci itd..
3. Odlicno, racunaj mene za jedan par kad stignu. Samo prvo da skupim pare da platim clanarinu :D
4. Videcemo....... :)
Korisnikov avatar
Stromboli
Garaža: Giulia 952 QV
Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16V
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 997
Pridružio se: Uto Jul 30, 2013 10:06 am

Re: Predlozi zarad poboljsanja funkcionalnosti foruma

Ned Nov 09, 2014 11:18 am

Nigy napisao:Naravno da jeste, a po kolicini tvojih predloga, ideja i nezadovoljstva postojecim, ja sam shvatio da bi ti skoro sve da menjas (pa sam ti i predlozio da sve to napravis da se vidi kako bi funkcionisalo), pa ako sam pogresio, zaista se izvinjavam. :)
Ove ideje ne iskazuju ogromno ili ne znam kakvo nezadovoljstvo, vec predloge za unapredjenje, kako ih ja vidim, tako je i nazvana tema. Moje vidjenje se ne mora poklapati sa vecinom, manjinom, u krajnjoj liniji ni sa cijim vidjenjem, zato i sluzi tema, da se rezjasne stvari i konstruktivno razmene misljenja. Pogresno si shvatio moju nameru, a i meni je zao ako moje nemare deluju kao da sire neko ne znam koliko nezadovoljstvo, zaista mi nije to cilj, vec unapredjenje i konstruktivnost u pristupu ovoj temi. Ako neko iznosi ideje ne znaci da je nezadovoljan ili razocaran, vec vidi mesta za nepredak.

Jedan trener koji je osvojio ligu sampiona jedne godine, je zadovoljan svojim timom, ali ako zeli sledece godine biti uspesan, on ce gledati da i taj pobednicki tim poboljsa i unapredi, tamo gde misli da mesta za napredak ima.

Da sve bude jasno, ne vidim sebe kao trenera, ili neku figuru, vec kao obicnog ucesnika foruma koji zeli doprineti i pomoci (cisto da se poredjenje ne bi pogresno shvatilo). Ako to nije u redu, onda nemam sta vise reci u ovoj temi. Ovaj forum i klub cenim iz razloga koje sam naveo na proslom skupu na Fruskoj Gori, u tom smislu poredjenje sa ligom sampiona moze proci.
`...owning an Alfa is a portal...´ - dovoljno receno.
Korisnikov avatar
erdeljan
BANOVAN
Contact:
Garaža: Beli fijaker
Lokacija: Malmo
Postovi: 9404
Pridružio se: Ned Dec 26, 2010 10:54 am

Re: Predlozi zarad poboljsanja funkcionalnosti foruma

Ned Nov 09, 2014 1:17 pm

OK Boško, hvala na predlozima, nesto je (će biti) unapređeno a nešto ne. Razumem i Aleksandra jer vidi da imas puno predloga koje je mozda tesko uskladiti da rade jedni sa drugima ;)
Ja imam sve što mi treba: Parče zemlje, komad neba, koru hleba, i nekog' gore što me gleda!
Korisnikov avatar
Stromboli
Garaža: Giulia 952 QV
Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16V
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 997
Pridružio se: Uto Jul 30, 2013 10:06 am

Re: Predlozi zarad poboljsanja funkcionalnosti foruma

Ned Nov 09, 2014 1:47 pm

Zahvaljujem na odgovoru :drink . Ja bar mislim da sam pun razumevanja, bar kad se o entuzijazmu radi. Nije imperativ da se nesto predlozeno primeni ako ne postoje mogucnosti ili ako predlozi ne odgovaraju, cista razmena misljenja sa pozitivnim predznakom je cilj citavog pisanija. Ja mozda stvari vidim drugacijim ocima od drugih ljudi, ali tu ste vi koji mozete proceniti sta je ok, sta nije. U svakom slucaju bolje nego da cutim. Mislim da ne skodi, a sto ne skodi, moze mozda biti korisno :arflag .
`...owning an Alfa is a portal...´ - dovoljno receno.
Nigy
Garaža: .
Lokacija: ...
Postovi: 2436
Pridružio se: Sre Nov 19, 2008 4:33 am

Re: Predlozi zarad poboljsanja funkcionalnosti foruma

Ned Nov 09, 2014 2:21 pm

Stromboli napisao:Ove ideje ne iskazuju ogromno ili ne znam kakvo nezadovoljstvo, vec predloge za unapredjenje, kako ih ja vidim, tako je i nazvana tema. Moje vidjenje se ne mora poklapati sa vecinom, manjinom, u krajnjoj liniji ni sa cijim vidjenjem, zato i sluzi tema, da se rezjasne stvari i konstruktivno razmene misljenja. Pogresno si shvatio moju nameru, a i meni je zao ako moje nemare deluju kao da sire neko ne znam koliko nezadovoljstvo, zaista mi nije to cilj, vec unapredjenje i konstruktivnost u pristupu ovoj temi. Ako neko iznosi ideje ne znaci da je nezadovoljan ili razocaran, vec vidi mesta za nepredak.
Moguce da sam pogresno shvatio - povuklo me je to sto konstantno ponavljas reci kao sto su sivilo i monotono uz izbuljavio i sl. pa mi je onda promakla konstruktivnost u predlozima. Probacu u buduce da citam pazljivije. :)
Korisnikov avatar
Stromboli
Garaža: Giulia 952 QV
Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16V
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 997
Pridružio se: Uto Jul 30, 2013 10:06 am

Re: Predlozi zarad poboljsanja funkcionalnosti foruma

Ned Nov 09, 2014 2:33 pm

Sve je u redu Nigy, mozda sam upotrebio neke suvise jake prideve. Napisano je u momentu. Ubuduce cu malo vise odmeriti tekst koji napisem, da ne bi bio pogresno protumacen, moja greska :drink :wave: .
`...owning an Alfa is a portal...´ - dovoljno receno.
Korisnikov avatar
Dora
honorable
honorable
Contact:
Garaža: FIAT :(
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 1552
Pridružio se: Pon Nov 17, 2008 10:00 pm

Re: Predlozi zarad poboljsanja funkcionalnosti foruma

Pon Nov 17, 2014 12:32 pm

Neko je opet pokvario link na sliku pa nije target = "_ blank" :)
Korisnikov avatar
erdeljan
BANOVAN
Contact:
Garaža: Beli fijaker
Lokacija: Malmo
Postovi: 9404
Pridružio se: Ned Dec 26, 2010 10:54 am

Re: Predlozi zarad poboljsanja funkcionalnosti foruma

Pon Nov 17, 2014 12:57 pm

Niko nije dir'o ništa, provereno... Sve zavisi jel slika ubačena preko "dodaj sliku" ili ubačen url slike imeđu [img]-tagova.
Ja imam sve što mi treba: Parče zemlje, komad neba, koru hleba, i nekog' gore što me gleda!
Korisnikov avatar
bums85
Contact:
Garaža: C220 Coupe
ex Alfa 156TI JTD16v '04.
ex Alfa 159 2.2 JTS
Lokacija: Las Vegas
Lokacija: Kacarevo
Postovi: 4590
Pridružio se: Uto Jan 12, 2010 11:11 am

Re: Predlozi zarad poboljsanja funkcionalnosti foruma

Pet Dec 05, 2014 9:33 pm

Dva pitanja:
Zasto tema ARCS kviz, koja je zakljucana skoro 5 godina stoji na naslovnoj strani foruma?
Zasto teme tipa "rodjendani" "baby boom" "makete automobila" , koje nemaju mnogo veze sa temetikom foruma stoje kao "lepljive"?
Slika
Korisnikov avatar
erdeljan
BANOVAN
Contact:
Garaža: Beli fijaker
Lokacija: Malmo
Postovi: 9404
Pridružio se: Ned Dec 26, 2010 10:54 am

Re: Predlozi zarad poboljsanja funkcionalnosti foruma

Pet Dec 05, 2014 10:29 pm

Par pitanja: Jel kviz smeta tamo gde je? (slazem se, sklonicemo ga veoma lako)
Isto pitanje za ostale teme? (Koje su u delu foruma gde im je naravno mesto: "Cafeteria da Romeo - Offtopic, kafenisanje, itd...")
Tematika foruma je ALFIZAM i stvari (teme) oko svega sto se podrazumeva pod tim izrazom.
Ja imam sve što mi treba: Parče zemlje, komad neba, koru hleba, i nekog' gore što me gleda!
Korisnikov avatar
bums85
Contact:
Garaža: C220 Coupe
ex Alfa 156TI JTD16v '04.
ex Alfa 159 2.2 JTS
Lokacija: Las Vegas
Lokacija: Kacarevo
Postovi: 4590
Pridružio se: Uto Jan 12, 2010 11:11 am

Re: Predlozi zarad poboljsanja funkcionalnosti foruma

Sub Dec 06, 2014 2:54 am

Nista ne smeta, samo mislim da se forum tovari bez potrebe. Ako su neke teme aktuelne, bice uvek u vrhu po sistemu foruma, ako nisu aktuelne onda ne zasluzuju tu da stoje. Ovo je samo bilo moje misljenje, ako se neko slozi ok, ako se ne slozi opet ok :)
Slika
Korisnikov avatar
Shanirani
Contact:
Garaža: 156 2.0 TS
Lokacija: Blace
Postovi: 5423
Pridružio se: Uto Jun 18, 2013 8:47 am

Re: Predlozi zarad poboljsanja funkcionalnosti foruma

Sub Dec 06, 2014 2:19 pm

Ne znam gde da napisem, pa ovde. Sinulo mi nesto. Jel moze datum skupa da se promeni na 21.12? 19 je sv.Nikola i dosta ljudi slave 2 dana. Pa ce dosta ljudi propustiti to zbog toga.
Milorad
Garaža: ex145 2.0ts
ex166 2.0ts
GTV 2.0ts
156 3.0
Lokacija: Beograd
Postovi: 794
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:38 pm

Re: Predlozi zarad poboljsanja funkcionalnosti foruma

Pet Dec 12, 2014 6:33 pm

A kakve veze ima datum rodjendana sa funkcionaloscu foruma? Sinulo mi samo.
Korisnikov avatar
bane
Drug Član
Drug Član
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 146 junior 1.4ts
Alfa Romeo 147 1,9jtdm
Lokacija: Novi sad
Lokacija: Novi sad
Postovi: 1929
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 10:10 pm

Одг: Predlozi zarad poboljsanja funkcionalnosti foruma

Pet Dec 12, 2014 6:56 pm

Shanirani slavis li ti sv.Nikolu?

Sent from my Ladder using Tapatalk
Lepo je videti da ARCS i dalje diše punim plućima i dokazuje da je jedan od najboljih automobilskih klubova u Srbiji. Ako ne i najbolji…
Korisnikov avatar
Caca
Drug Član
Drug Član
Garaža: GT 2.0 JTS
GTV 2.0 V6 TB
ex GTV 2.0 16v
ex 147 1.9jtd
ex 145 1.6box
ex 33 1.7
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 2896
Pridružio se: Ned Maj 15, 2011 2:46 pm

Pet Dec 12, 2014 9:19 pm

21. je nedelja. Nedeljom ljudi ne vole da izlaze do kasno, suzdrzavaju se i od pica i od ica jer vecina sutradan radi. Zure kuci da se naspavaju i odmore.

Koji god datum da je izabran nekome ne bi odgovarao iz nekog razloga.

Sent from my Nokia Lumia using Tapatalk
Slika
Korisnikov avatar
Shanirani
Contact:
Garaža: 156 2.0 TS
Lokacija: Blace
Postovi: 5423
Pridružio se: Uto Jun 18, 2013 8:47 am

Re: Predlozi zarad poboljsanja funkcionalnosti foruma

Pet Dec 12, 2014 9:49 pm

Da slavim :)
A i dosta ljudi koji bi dosli ili slave ili idu na slavu.
Samo sam pitao, al opet to je bas pred kraj meseca, tako da nema poente pomerati ga. jbg tako je kako je, vidimo se mozda na Huji sl.god

Povratak na “Alfa Romeo Srbija Forum info”