Ti volan

Sport, tjuning, uporedni testovi.
Korisnikov avatar
Shanirani
Contact:
Garaža: 156 2.0 TS
Lokacija: Blace
Postovi: 5423
Pridružio se: Uto Jun 18, 2013 8:47 am

Re: Ti volan

Sre Jul 26, 2017 11:05 pm

Ja sam moj volan dao Nesi iz Kacareva na tapaciranje. Cena je bila 20e za eko kozu i 50e za pravu kozu, 60e za MF iz ristajlinga ako je dvodelni.
Takodje sam i kozu za rucicu menjaca i rucne uzeo kod njega jos kada je klub iz NS-a narucivao grupno.
Volan je odradio odlicno u Eko kozi. Nigde nema nista da visi. Zategnuto svuda, kvalitetan konac itd. Posle 2 godine koza je krenula da puca. Verovatno od sunca. Mada su je naceli moji odredjeni ukucani kada izlaze drze se za volan, a u ruci kljuc. Koze rucice menjaca i rucne su isto od eko koze i jos uvek se drze, kao i savovi.
Covek je za preporuku. Jedino sto me nerviralo je sto mi je drzao volan skoro mesec dana kod njega. Sreca pa sam imao drugi pa se nisam cimao, ali opet ako se takve stvari rade mora imati obzira da nemaju svi drugi volan i da im je tako automobil zarobljen.

Sto se tice Milosa MR performance. Ne znam ga nesto dobro, upoznali smo se na skupu u Nisu prosle godine. On je jedan od glavnih u klubu Cuore Sportivo. Na skupu u LE sam seo u njegov GT i probao volan. Donji deo je od drveta i jako kvalitetno i kruto deluje. Savovi su dobri, koza mi na prvu loptu deluje kvalitetno, mnogooo bolje nego eko koza kod mene.
Inace cena od 250e po volanu je za one koji NE salju svoj volan njemu. Ako dajete svoj volan onda je 40e jeftinije, jer on i po toj ceni otkupljuje polovne originalne volane u kakvog god da su stanju.
Sto se tice dugmica za MF volan mislim da je tu fabrika vise zavrnula sa samim dizajnom istih. I ne moze da se ocekuje da aftermarket dugmici budu kvalitetniji od originalnih koji su takodje njesra.
O ovom volanu se radi.

https://scontent.fbeg4-1.fna.fbcdn.net/ ... e=5A0C1EDD

O Sovi sam cuo dobre stvari. Ja licno nikakvog iskustva nisam imao.
Elem... Upoznao sam prosle godine jednog lika koji se bavi resauracijom starih automobila. Tj. on radi tapetariju, i samo radi klot. Ne radi kozu i Alkantaru. I svaki deo koji mora da bude od ta dva materijala njima Sova radi. Pitao sam sto je tako jak sa cenama i dobio sam odgovor zato sto koristi vrhunske materijale. Koza mi je istog kvaliteta koju koriste npr Ferari, Maserati idr... Uvozi je samostalno i samo on radi sa njima. Da li je to tacno ili ne, ne znam.

Storeli mi je radio rucicu menjaca. Posto je originalna na TS-u siroka u gornjem delu, a uska dole, jako je tesko izvesti da bude identicno. Kada se skine koza sa nje, rucica je iz dva dela. Storeli nije uspeo da je napravi da izgleda kao original. Napravio je iz dva dela. I to sam morao dva puta da je saljem jer mi je prvi put vratio bez kapice odozgo.
Trazio sam da je odradi pola perforirana koza, pola alkantara. Koza je krenula da se ljusti, alkantara je posle 2 meseca izgledala kao trava ispod panja. Dobra stvar je sto mu je trebalo 2 dana da mi odradi i vrati nazad i sto mi je napomenuo da mi materijal nije nesto posebnog kvaliteta. Naplatio mi je 800din rucicu i platio je postarinu drugi put kada mi je vratio. Ispao je covek i na tome sam mu zahvalan!
Gremlin
Garaža: Alfa 147 JTD 16V
Lokacija: Beograd
Postovi: 464
Pridružio se: Pon Jun 13, 2011 9:38 pm

Re: Ti volan

Čet Jul 27, 2017 5:11 pm

Sava napisao:
I najbitnije od svega, covek prica Engleski.
Taj onda nije Madjar :-D

P. S. U Madjarskoj ne znas da li je teze naci menjacnicu ili nekog da prica engleski...
danko0013
Contact:
Garaža: AR Giulietta 2,0 2011g
AR Berlina 1750 1971g
AR GT 1600 Junior 1972g
AR GT 1600 Junior 1974g
Mazda MX-5 NB 1,6 16v 1998g
Piaggio MP3 250RL 2007g
Lokacija: Bjelovar
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 179
Pridružio se: Sub Apr 23, 2011 6:15 pm

Re: Ti volan

Uto Avg 08, 2017 10:35 pm

G0XY napisao:To su sve cunirani volani i nemaju veze sa originalom.
Da je neko sposoban ovde da izradi potpuno identican volan originalnom TI volanu,budite sigurni da bi ih bilo u prodaji,a ne da su pohabani Ti volani od 150eur pa na vise.
Imao sam licno kopiju i gledao sam reparirane TI volane i na svakom se vidi da su fake,koza nije identicna,deblji su,konture su ili ostrije ili dosta tuplje,ali generalno se na svakom vidi da nije autentican.

Sto se tice tih "modifikovanih" volana,rade se tako sto "majstori" kupe na otpadu gomilu originalnih krs volana po 5eur komad ili cak za 20 volana daju dva presvucena kao kompenzaciju,odseku donji deo i nabace ravni dodatak,a zatim sve to istapaciraju kod Storelija ili nekog slicnog za 30eur sa popustom na kolicinu.E onda sve to zapakuju u fensi kutiju sa logom firme od 200din,napisu handmade,vezle babe sa Zlatibora,koza od muflona...itd i valjaju ih po 250-350eur.
Vrlo lepa zarada...

Inace trajnost novih dugmica za multi volan,je oko 2 meseca,kada pocne da se brise boja sa istih.
molio bih te info gdje ima volana za 159 po 5e ili po 20€ da kupim jedno 10kom odmah

ako si kupio set dugmića od MR performance znao bi da imaju jamstvo znači ako ti se desi što si opisao dobivaš set novih odmah, btw svi setovi su numerirani da znamo jel od MR ili je kinez

ako znaš nekog da može sa top kožom da odradi volan gdje m2 iste prelazi 60e za 30e molio bih kontakt

također može i kontakt za kutiju jer sad košta 1000din pošto je iz 3 dijela

ako je to sve tako jednostavno ne razumijem što nisi već pokrenuo biznis

uostalom zbog takvih i sličnih komentara preko 90% kupaca dolazi iz Njemačke Engleske Grčke Italije Austrije Australije Singapura i ostalih zemalja koji su ciljano tržište uz nekoliko lokalno naručenih koji mogu prepoznati da je svaki volan rađen po njihovim željama sa top materijalom ručno oblikovan
http://www.pctrikovi.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
danko0013
Contact:
Garaža: AR Giulietta 2,0 2011g
AR Berlina 1750 1971g
AR GT 1600 Junior 1972g
AR GT 1600 Junior 1974g
Mazda MX-5 NB 1,6 16v 1998g
Piaggio MP3 250RL 2007g
Lokacija: Bjelovar
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 179
Pridružio se: Sub Apr 23, 2011 6:15 pm

Re: Ti volan

Uto Avg 08, 2017 10:43 pm

radovann napisao:
Shanirani napisao:Koliko sam video na fejsu Marko radi male modifikacije na volanu, dok Milos sece pa dodaje, polira gravira itd. Verovatno i on ima neke low budget verzije. Treba pitati.

Ja sam Marka pitao za volane i oko 130e kosta samo modifikacija, bez koziranja. Dodajte na to i koziranje od 50-60e.

E da mislim da Milos u svoju cenu uracunava i nove dugmice za mf volan.
Marko je u pocetku pravio volane za Milosa, od skoro je milos poceo sam da radi, ja kada sam pitao marka trazio mi je 60e + presvlacenje

Sent from my SM-G530FZ using Tapatalk
pošto Miloš nije na forumu, nitko nije Milošu oblikovao volane nikada jer on za razliku od drugih koji modeliraju druge matrijale modelira drvo zato donji dio može biti lakiran i niti jedan oblik nije nemoguć

ovi sutra idu za Belgiju i Grčku


Slika

Slika
http://www.pctrikovi.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Korisnikov avatar
yorda
Garaža: -
Citroen DS3 1.6THP, '10
---------------------------------
Ex: FIAT 500 '08 1.2 8v - Pablito
Ex: Alfa Romeo 147 Q2, 16v '07
Ex: Audi 80s, '89
Ex: Golf 3, GTI ABF 16v '95
Ex: Alfa Romeo 147 8v, '05
Lokacija: Beograd
Postovi: 1200
Pridružio se: Sre Jul 08, 2015 4:29 pm

Re: Ti volan

Uto Avg 08, 2017 11:14 pm

Volani su mu lepi, ko god da ih radi, stvarno prelepo izgledaju u vozilu. Ja bih uzeo jedan, da ne košta - koliko košta. Ja bih se složio sa Goxyem ovde u jednom segmetnu, a to je da previše jeftino je ulaganje u sve ovo, da bi se ovoliko naplatilo. Kao što Danko kaže idu za Belgiju i Grčku. Moj prijatelj iz Francuske je upravo od MR Performance uzeo volan od 250e, tad su ti volani tek počeli da se prave i oblik je malo prostiji, sada se prave mnogo lepši volani. Ja sam personalno pričao sa dečkom koji se skoro javio na nekoj Alfa grupi na fb(vidim da sad traži 100e za modifikaciju volana), meni je dok sam bio u Americi javio da će da mi odradi kakav god poželim oblik za 60eura, ali i da on ne presvlači volane nego ih samo "vaja". Neša tapetar je tada tražio meni 40eura za presvlačenje, i na kraju bi dobio isti volan sa slike gore crni bez dostave za 100e. Što je i realnija cena mnogo nego 250-300e koliko MR naplaćuje. Posle sam odustao od takvog volana, jer stvarno nema potrebe za tim.

Ali naravno, poštujem svačiji rad kakav god bio da se snadju ljudi da zarade, dok cena je njihova stvar i kako će kupci gledati na to je njihov problem.

Suma sumarum, mene u startu odbija cena, iako je volan lepog izgleda i stvarno daje atraktivnsot kokpitu. :rules: :write:
Korisnikov avatar
machella
Garaža: 156 3.0 V6
159 SW 2.4 Q-Tronic
Lokacija: Požarevac
Postovi: 757
Pridružio se: Pet Jan 23, 2015 3:38 pm

Re: Ti volan

Uto Avg 08, 2017 11:17 pm

Jbg uvek je postojala razlika izmedju ribe koja pije koktel i cedevitu :)
danko0013
Contact:
Garaža: AR Giulietta 2,0 2011g
AR Berlina 1750 1971g
AR GT 1600 Junior 1972g
AR GT 1600 Junior 1974g
Mazda MX-5 NB 1,6 16v 1998g
Piaggio MP3 250RL 2007g
Lokacija: Bjelovar
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 179
Pridružio se: Sub Apr 23, 2011 6:15 pm

Re: Ti volan

Uto Avg 08, 2017 11:38 pm

yorda napisao:Volani su mu lepi, ko god da ih radi, stvarno prelepo izgledaju u vozilu. Ja bih uzeo jedan, da ne košta - koliko košta. Ja bih se složio sa Goxyem ovde u jednom segmetnu, a to je da previše jeftino je ulaganje u sve ovo, da bi se ovoliko naplatilo. Kao što Danko kaže idu za Belgiju i Grčku. Moj prijatelj iz Francuske je upravo od MR Performance uzeo volan od 250e, tad su ti volani tek počeli da se prave i oblik je malo prostiji, sada se prave mnogo lepši volani. Ja sam personalno pričao sa dečkom koji se skoro javio na nekoj Alfa grupi na fb(vidim da sad traži 100e za modifikaciju volana), meni je dok sam bio u Americi javio da će da mi odradi kakav god poželim oblik za 60eura, ali i da on ne presvlači volane nego ih samo "vaja". Neša tapetar je tada tražio meni 40eura za presvlačenje, i na kraju bi dobio isti volan sa slike gore crni bez dostave za 100e. Što je i realnija cena mnogo nego 250-300e koliko MR naplaćuje. Posle sam odustao od takvog volana, jer stvarno nema potrebe za tim.

Ali naravno, poštujem svačiji rad kakav god bio da se snadju ljudi da zarade, dok cena je njihova stvar i kako će kupci gledati na to je njihov problem.

Suma sumarum, mene u startu odbija cena, iako je volan lepog izgleda i stvarno daje atraktivnsot kokpitu. :rules: :write:
volan se radi po želji nije Miloš nametnuo oblik, kolega je poručio nešto i dobio što je poručio

ja sam na Giulietti presvlačio volan drugi tjedan kako sam je uzeo kod top tapetara u HR MatusDesign iz ZG za kojeg nitko nigdje ne može da prigovori i samo presvlačenje me koštalo 120€ jer to mi je jako bitno jer volanom vozim autom u njega gledam držim ga rukama i sam osjećaj na njemu može da promjeni osjećaj auta, konkretno meni je fabrički na giulietti krš žešći em je tvrd em je neka čudna koža i jednostavno mi nije prijatan pod rukom

kolegi je radio istu stvar jedan tapetar koji priča kako je 120e otimanje para i isto je kolegi napaltio 70e, razlika, moj nakon 50tkm i 1,3g izgleda jednako njegov nakon 20tkm i 1,3g izgleda kao da je 100tkm prošao

da se razumijemo ja sam i na 159 presvlačio volan odmah jer mi nema ružnije nego vidjeti ožuljan volan a kao auto top jer ako si šparao 100€ na kožiranju volana kako si servise radio, ok malo piiiip ali meni to daje dojam šta mogu očekivati od auta

također Miloš ima i jeftinije varijante ne mora tvoj biti i preoblikovan i ravan dolje i čuda, ništa te ne košta da pitaš, ako ti je skupo zahvališ se i tražiš dalje ili odustaneš
machella napisao:Jbg uvek je postojala razlika izmedju ribe koja pije koktel i cedevitu :)
ja kad vidim ribu da pije pivo baš mi nekako drago :lol:
http://www.pctrikovi.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Korisnikov avatar
Sauriann
Drug Član
Drug Član
Garaža: Stelvio 2.2 Q4 Lusso

ex Giulietta 2.0 TCT
ex MiTo 1.4 Turbo Benzina 155
ex 156 jtd mjet 16V SW
Lokacija: Novi Beograd
Postovi: 4868
Pridružio se: Sub Okt 30, 2010 7:39 am

Re: Ti volan

Sre Avg 09, 2017 11:38 am

Koliko sam uspeo da vidim MR volani su odlično urađeni, par puta sam svraćao zbog difuzora i video sam dosta volana u samom procesu izrade. Pre toga dok sam vozio 156 imao sam iskustvo da probam razne varijante raznih majstora počev od farbanja do presvlačenja i u poredjenju sa njima su perfektni (pričam o uživo utisku kada ti je volan u ruci, na fotkama se naravno sve svodi ko ima bolji dslr).
Cena polovnih volana nije baš mala naročito ako je u pitanju ti oprema ili neka karakteristika tipa tipki za šaltanje što čini nemogućim da nađeš takav polovan volan jeftino i lako na oglasima a i kada ga nađeš cena je...MR cena je sasvim ok jer je handmade proces izrade i prepravke što po volanu zahteva vreme i veštinu. Da nije tako ne bi većinu pordavao stancima a da ne valja kvalitet ne vidim da bi isti ti stranci kupovali od njega pošto je tržište globalno za ovakav proizvod.
Jedina zamerka koji imam je brzina ali su pretrpani poslom što je jedan od pokazatelja da "valjaju" bez obzira rade li volan, ručice ili neki spojler.
Korisnikov avatar
edin
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: alfa 156 1.9 jtd 2001 tuned end remaped; 2.0 ts RIP
Lokacija: zemun
Lokacija: Zemun;Beograd
Postovi: 7545
Pridružio se: Čet Nov 24, 2011 6:32 pm

Re: Ti volan

Sre Avg 09, 2017 3:01 pm

Meni samo nije jasno, sta ova tema ovoliko dugo trazi ovde :scratch:
“If a car doesn’t make you excited every time you climb inside, then it’s just a tool. And if it’s just a tool, you may as well use the bus”
Rubiroza
Garaža: Alfa Romeo 156 1.9 JTD 2003.
Lokacija: Beograd
Postovi: 39
Pridružio se: Sub Nov 15, 2014 8:35 pm

Re: Ti volan

Sre Avg 09, 2017 5:51 pm

Ili lepo uzmete drveni volan sa komandama, em lepse izgleda od svih tih koznih em je bolji osecaj pod rukom. :)

Povratak na “Squadra Corse”