Mapiranje(chip tuning), turbo prerade, rezultati, saveti

Sport, tjuning, uporedni testovi.
Korisnikov avatar
buntovnik
Garaža: 2010 Alfa Romeo Giulietta 2.0JTDm
Lokacija: Beograd
Postovi: 163
Pridružio se: Ned Dec 10, 2017 4:33 pm

Re: Mapiranje(chip tuning), turbo prerade, rezultati, saveti

Uto Nov 06, 2018 12:19 am

Mnogo to sexa. Ne znam samo kako ce proci ostali automobili tehnicki, jer pola srbije ima izvadjen dpf. I sta je sa euro 2 motorima, i onima pre njih? Nisu ni imali dpf.
Korisnikov avatar
alonso14
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: -
-ex Q2 211cv 3 porta
-ex Rossalinda Challenge Stradale by Nova Speed
-ex Giulietta QV Edizione Corsa 301cv by Nova Speed

- ex GTI PP DSG 317 cv by OnlyRevo

- S3 8v 370 cv by Freaks Motorsport

- MK6 GTI DSG 271 cv by Freaks Motorsport
Lokacija: MG
Postovi: 3354
Pridružio se: Čet Avg 25, 2016 5:45 pm

Re: Mapiranje(chip tuning), turbo prerade, rezultati, saveti

Uto Nov 06, 2018 12:44 am

Ako na Julkama budu trazili dpf da slikaju, evo ja mu je poklanjam na tehnickom.
'' Izabran sam zbog suptilnog magnetizma moje licnosti ''
Korisnikov avatar
COYG
Drug Član
Drug Član
Garaža: 156 8V
Lokacija: No Problemo
Postovi: 611
Pridružio se: Sub Jun 25, 2016 4:57 pm

Re: Mapiranje(chip tuning), turbo prerade, rezultati, saveti

Uto Nov 06, 2018 9:19 am

Fino se skine, rasece sa gornje strane, izvadi sace i zavari. Ostaje i lonac za slikanje i nista unutra.
''Brzina nikada nikog nije ubila, ali iznenadno stanje mirovanja jeste!''

Džeremi Klarkson
Korisnikov avatar
popovicvl
Garaža: Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q4
Lokacija: Sremska Mitrovica
Postovi: 719
Pridružio se: Pon Okt 03, 2016 7:52 pm

Re: Mapiranje(chip tuning), turbo prerade, rezultati, saveti

Sre Nov 07, 2018 9:36 am

Razbuši se hiltijem kroz DPF, nema sečenja. Bar je tako kod mene na 159, sve cakum pakum.
Korisnikov avatar
buntovnik
Garaža: 2010 Alfa Romeo Giulietta 2.0JTDm
Lokacija: Beograd
Postovi: 163
Pridružio se: Ned Dec 10, 2017 4:33 pm

Re: Mapiranje(chip tuning), turbo prerade, rezultati, saveti

Sre Nov 07, 2018 3:28 pm

Mislim da nece biti nista od toga zato sto je moguce registrovati euro 1 i 2 vozila i ona pre njih koja mnogo vise zagadjuju, a ukinuli su i dupli tehnicki pregled za starija vozila http://rs.n1info.com/a427132/Auto/Vozil ... eseci.html

Ako neko moze da vozi auto star 30god koji ni nema dpf, sto bi bilo koga cimali sa novijim autom ko je izvadio dpf? Nista vise ne zagadjuje od onis starih?
Korisnikov avatar
milosnbgd
Drug Član
Drug Član
Garaža: c204, SLK
Lokacija: Beograd
Postovi: 2144
Pridružio se: Uto Sep 20, 2016 2:23 pm

Re: Mapiranje(chip tuning), turbo prerade, rezultati, saveti

Sre Nov 07, 2018 3:34 pm

Da stvarno hoce svakako do mogu, kao i za zatamnjena stakla...
ALFAFORZAITALIA
Korisnikov avatar
BobanR
Garaža: Brera 2.4
Lokacija: Kragujevac
Postovi: 3703
Pridružio se: Čet Jul 31, 2014 8:34 pm

Re: Mapiranje(chip tuning), turbo prerade, rezultati, saveti

Sre Nov 07, 2018 3:54 pm

buntovnik napisao:Mislim da nece biti nista od toga zato sto je moguce registrovati euro 1 i 2 vozila i ona pre njih koja mnogo vise zagadjuju, a ukinuli su i dupli tehnicki pregled za starija vozila http://rs.n1info.com/a427132/Auto/Vozil ... eseci.html

Ako neko moze da vozi auto star 30god koji ni nema dpf, sto bi bilo koga cimali sa novijim autom ko je izvadio dpf? Nista vise ne zagadjuje od onis starih?
Zato što uklanjanje DPF-a spada u modifikacije. Automobili nižeg euro standarda će neminovno doći do kraja svog radnog i životnog veka, te bi u teoriji trebalo da u upotrebi ostanu "čistija" vozila.
Za razliku od folija, apsolutno podržavam sprovođenje u delo akcije provere izduvnih gasova i prisustvo DPF-a. Na žalost, ovo i ako se bude sprovodilo, sprovodiće se selektivno, kao i cirkus sa folijama.

Inače, mapiranje ne bi treblo da utiče na kvalitet izduvnih gasova, ukoliko je odrađeno kako treba. Dokle god je AFR normalan, nema problema. Kolege iz Engleske sa Brerama 2.4 od po 300+ks, bez DPF-a i sa protočnim loncima, prolaze njihov MOT bez problema.
Sébastien Loeb napisao:...Ore taj snijeg kao kombajn sjeno...
ivan149
Garaža: Alfa Romeo 159
Lokacija: bih
Postovi: 485
Pridružio se: Sre Apr 19, 2017 9:58 pm

Mapiranje(chip tuning), turbo prerade, rezultati, saveti

Sre Nov 07, 2018 4:22 pm

Selektivno, evo bas prije par dana, u sumrak na isprekidanoj liniji preticem auto gdje je 70kmh ogranicenje i naravno vozim brze, i nisam vidio patrolu. Zaustave me, nakon svih mogucih pitanja i provjera opreme i ostalog mi napisu kaznu za folije, jer nisu imali radar, bio sam sa onom drugom 159tkom, znaci kad ne znaju sta ce vise onda povuku ovako neku glupost

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
Korisnikov avatar
buntovnik
Garaža: 2010 Alfa Romeo Giulietta 2.0JTDm
Lokacija: Beograd
Postovi: 163
Pridružio se: Ned Dec 10, 2017 4:33 pm

Re: Mapiranje(chip tuning), turbo prerade, rezultati, saveti

Sre Nov 07, 2018 4:26 pm

Ok, ako sam ja dobro razumeo cela poenta je onda da se sprece vlasnici novijih vozila da skidaju dpf, za ova stara nije bitno jer ionako imaju ogranicen vek koji je pri kraju i njih ce da pustaju kakva god da su, ali zato vlasnike novijih vozila ce da drkaju max?
Korisnikov avatar
BobanR
Garaža: Brera 2.4
Lokacija: Kragujevac
Postovi: 3703
Pridružio se: Čet Jul 31, 2014 8:34 pm

Re: Mapiranje(chip tuning), turbo prerade, rezultati, saveti

Sre Nov 07, 2018 4:37 pm

Ja ne vidim to kao maltretiranje. Jednostavno, traži se da ne izbacuješ u atmosferu više otrova nego što moraš. Po Evropi se zabranjuje ulazak u grad vozilima sa starijim euro normama, pa negde čak i registracija. Sad ljudi ugrađuju DPF tamo gde ga nema, da bi mogli uopšte da registruju svoj auto. Ne znam kako si ti došao do zaključka da te ovde neko maltretira time što traži da zadržiš fabrički ugrađen deo, koji sprečava zagađenje vazduha, na svom autu?
Da pojasnim par stvari...Prvo, ja na svom autu nemam DPF i kada ga budu tražili, moraću da se dovijam. Nemam problem da jednoga dana neću moći da registrujem svoj auto.
Drugo, zbog činjenice da nam je država ovakva kakva je, selektivno sprovođenje ove odluke će samo da iritira ljude, pa kada ja ne budem mogao da registrujem svoj auto, neko drugi će moći, iako neće imati ni DPF, EGR, a ni ceo auspuh.
Treće, urgentnije od ovoga bi bilo sprečiti kamione stare po 30+ godina da voze po gradu na prerađeno ulje, ali opet, nismo mi država gde logika kao koncept može da postoji.
Vidim iz tvojih prethodnih postova da bi ti želeo da čipuješ auto, ali da ti neko da garancije da će za vjek i vjekova to ostati tako, bez da iko postavi pitanje oko toga što je na autu rađeno. Na žalost, to ne ide. Da li je auto mapiran, neće moći da utvrde na bilo kakav isplativ način u skorije vreme, a sve ostalo radiš rizikujući kaznu ili nemogućnost registracije.
Sébastien Loeb napisao:...Ore taj snijeg kao kombajn sjeno...
Korisnikov avatar
buntovnik
Garaža: 2010 Alfa Romeo Giulietta 2.0JTDm
Lokacija: Beograd
Postovi: 163
Pridružio se: Ned Dec 10, 2017 4:33 pm

Re: Mapiranje(chip tuning), turbo prerade, rezultati, saveti

Sre Nov 07, 2018 5:07 pm

Ok, znaci moguce je cipovati auto i da posle nemam problema zbog toga?

Ono sto nije ok je sto trenutno neko sa novijim autom i izvadjenim dpf-om ce imati probleme sa registracijom, a drugi sa starijim automobilima koji ni nemaju dpf nemaju probleme sa registracijom. A otprilike isto zagadjuju, mozda cak manje ovaj noviji auto bez dpf-a.

Bilo bi fer da se meri kolicina zagadjivanja, i ko zagadjuje vise placa vise, i obrnuto. Nebitno da li imas novi ili stari auto, dpf ili ne.
Korisnikov avatar
interceptor
Garaža: Crosswagon Q4, Smart City coupe
Lokacija: B. Petrovac
Postovi: 2173
Pridružio se: Čet Dec 23, 2010 2:55 pm

Re: Mapiranje(chip tuning), turbo prerade, rezultati, saveti

Sre Nov 07, 2018 5:26 pm

Bilo bi fer da i mi živimo kao sav normalan svet ali...jednostavno život nije fer pogotovo na ovim prostorima.Do 2021-e nećeš imati problema što se izduvnih gasova tiče a ko zna šta se sve može do tada desiti.Kakvu bujnu maštu ovi naši što kroje zakone imaju možda će merenje gasova biti jedan od manjih problema.
Korisnikov avatar
Pittatore
Drug Član
Drug Član
Contact:
Garaža: AR 155 3.0 24v Reborn
AR 166 jtd Familiare
Opel Zafira OPC Familiare XL
Yamaha FZR1000 EXUP Hajde da se volimo XD
AA500 Dvogumena raga
Lokacija: BG
Lokacija: Beograd
Postovi: 2299
Pridružio se: Pon Dec 29, 2008 10:08 am

Re: Mapiranje(chip tuning), turbo prerade, rezultati, saveti

Sre Nov 07, 2018 5:31 pm

Gotovo sam siguran da ce uvesti ekoloske takse za ta starija vozila kao sto je i preko uredjeno, samo me zanima da li ce sa tim vlasnici koji voze na plin imati neke olaksice.
UTD-Performance
Raven Club Serbia 063/666-156
Slika
JaMaL
Garaža: 75 TS
75 TB
Lokacija: Severno od Albukerkija
Lokacija: Bgd
Postovi: 1369
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 9:04 pm

Re: Mapiranje(chip tuning), turbo prerade, rezultati, saveti

Sre Nov 07, 2018 5:41 pm

I onda preko 60% vozaca u srbiji ne bi bilo zadovoljno time jer voze dizel auto koji kakav god da je po defaultu u produktima sagorevanja sadrzi em minimum 50% vishe NOx-a od benzinskih motora em sadrze DPM iliti dizel cestice koje su extremno opasne po ljudsko i zivotinjsko zdravlje, a ne nalaze se u izduvima ni benzinskih ni motora sa pogonom na TNG... I odgovorne su za procenjuje se oko 6000 smrti godisnje samo u srbiji...

Ako bi logikom isli od koje smo vec utvrdili da je ceo svet, a ne samo srbija operisana, zabranili bi odmah sve sto se pogoni dizel gorivom, a ako vec moras da se vozis radi to na benzin, struju ili jos bolje na plin...

ako nekog zanima moze da se obrazuje na recimo:

https://en.wikipedia.org/wiki/Diesel_exhaust
https://phys.org/news/2015-09-nox-gases ... fumes.html

Tako da vozi svoj dizel auto i uzivaj u "stednji" ne znam cega, ali kazu ljudi da je stedljiviji i ako ikad prodjes pored plucnog krila klinickog centra, pored neke bolnice ili znas nekoga ko ima obstruktivnu bolest pluca ili astmu i seti se da si ti direktno odgovoran za pogorsanje njegovog zdravlja i skracenje njihovih zivota...

Uzivaj...
Korisnikov avatar
milosnbgd
Drug Član
Drug Član
Garaža: c204, SLK
Lokacija: Beograd
Postovi: 2144
Pridružio se: Uto Sep 20, 2016 2:23 pm

Re: Mapiranje(chip tuning), turbo prerade, rezultati, saveti

Sre Nov 07, 2018 6:41 pm

A to sto vise od pola Srbije pusi krdzu od duvana i cigareta, to nije odgovorno za bolesti pluća?
Ne znam za tacan podatak, ali DPF je krenuo negde od 2006-7 godine. Verujem da je najveći deo dizelaša koji se voze u Srbiji negde (2000-2005). Znaci, ljudi i da hoce da doprinesu nekom ocuvanju zivotne sredine tu ne mogu mnogo toga da urade...
Takodje, nasa svest o ekologiji je smešna... Npr: tamo gde radim, imaju odvojene kante staklo, plastika, papir itd. I kad se napune kante, dodje cistacica i sve lepo istrese u istu kesu hahaha
Da je ekonomičnije voziti na dizel definitivno jeste, ukoliko ne vozis benzinca od 1 litar...Imam i imao sam i benzinca i dizela u garaži, pa dobro znam o čemu pricam, a zna i moj novcanik :D
Mnogo je veci problem otpada, divljih deponija, izlivanja otpadnih materija u reke i zemljista nego sto cu ja da skinem DPF i da tako vozim auto...To je sustina mog posta
ALFAFORZAITALIA
Korisnikov avatar
G0XY
Garaža: Mito QV
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd-Bele Vode
Postovi: 6713
Pridružio se: Pet Nov 20, 2009 12:21 pm

Re: Mapiranje(chip tuning), turbo prerade, rezultati, saveti

Sre Nov 07, 2018 8:32 pm

I mesara Matijevic kazu uvodi ekoloska vozila,kako bi na sto zdraviji nacin dostavili svoje proizvode :D
A Man's Got to Know His Limitations...
Korisnikov avatar
buntovnik
Garaža: 2010 Alfa Romeo Giulietta 2.0JTDm
Lokacija: Beograd
Postovi: 163
Pridružio se: Ned Dec 10, 2017 4:33 pm

Re: Mapiranje(chip tuning), turbo prerade, rezultati, saveti

Čet Nov 08, 2018 12:27 am

Ja mislim da se politicari plase da prave vece promene da ne bi izgubili puno glasova, oni bi da nas zaplase i da mi sami uradimo "pravu stvar" sami od sebe, ali npr ako pola miliona ljudi (ili milion) vozi automobile koji su euro 1 ili 2 ili nemaju dpf- ja stvarno ne mislim da ce zabraniti milion ljudi da registruju auto. Pa popizdece svi izbice revolucija.

Verovatno ce da teraju onih najgorih 1% ili 2% da promene nesto, ali dok se god vi nalazite u vecini od barem milion, vas nece dirati. Mogu da probaju da vas zaplase, ali ne mogu milion ljudi da nerviraju zabranama i sl., najebace na sledecim izborima.
Korisnikov avatar
interceptor
Garaža: Crosswagon Q4, Smart City coupe
Lokacija: B. Petrovac
Postovi: 2173
Pridružio se: Čet Dec 23, 2010 2:55 pm

Re: Mapiranje(chip tuning), turbo prerade, rezultati, saveti

Čet Nov 08, 2018 5:26 pm

buntovnik napisao: Mogu da probaju da vas zaplase, ali ne mogu milion ljudi da nerviraju zabranama i sl., najebace na sledecim izborima.
Zašto misliš da će "nas" probati da zaplaše,meni ovde izgleda da si ti već zaplašen i više nego što bi "oni" očekivali.
Korisnikov avatar
buntovnik
Garaža: 2010 Alfa Romeo Giulietta 2.0JTDm
Lokacija: Beograd
Postovi: 163
Pridružio se: Ned Dec 10, 2017 4:33 pm

Re: Mapiranje(chip tuning), turbo prerade, rezultati, saveti

Čet Nov 08, 2018 5:32 pm

Jesam, i kolebam se sta da radim, znam da 90% nece biti nista od toga i da su to prazne price.
ivan149
Garaža: Alfa Romeo 159
Lokacija: bih
Postovi: 485
Pridružio se: Sre Apr 19, 2017 9:58 pm

Mapiranje(chip tuning), turbo prerade, rezultati, saveti

Čet Nov 08, 2018 6:27 pm

A gle stari ne sjeces čunu nego dpf mozes ga vratiti u svako momentu, zato samo naprijed

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
Korisnikov avatar
bums85
Contact:
Garaža: C220 Coupe
ex Alfa 156TI JTD16v '04.
ex Alfa 159 2.2 JTS
Lokacija: Las Vegas
Lokacija: Kacarevo
Postovi: 4587
Pridružio se: Uto Jan 12, 2010 11:11 am

Re: Mapiranje(chip tuning), turbo prerade, rezultati, saveti

Čet Nov 08, 2018 8:41 pm

A i fabricku mapu uvek mozes da vratis ako treba, tako da ne vidim u cemu je problem. Ako ne prodjes tehnicki nece ti oduzeti auto
Slika
Korisnikov avatar
Pittatore
Drug Član
Drug Član
Contact:
Garaža: AR 155 3.0 24v Reborn
AR 166 jtd Familiare
Opel Zafira OPC Familiare XL
Yamaha FZR1000 EXUP Hajde da se volimo XD
AA500 Dvogumena raga
Lokacija: BG
Lokacija: Beograd
Postovi: 2299
Pridružio se: Pon Dec 29, 2008 10:08 am

Re: Mapiranje(chip tuning), turbo prerade, rezultati, saveti

Čet Nov 08, 2018 9:09 pm

Ima kolega u nas koji su terali "iskasapljena" kola u EU na tehnicki pa su prosli glat, a spremni su bili da vracaju kola na fabriku pred svaki tehnicki.
UTD-Performance
Raven Club Serbia 063/666-156
Slika
Korisnikov avatar
edin
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: alfa 156 1.9 jtd 2001 tuned end remaped; 2.0 ts RIP
Lokacija: zemun
Lokacija: Zemun;Beograd
Postovi: 7545
Pridružio se: Čet Nov 24, 2011 6:32 pm

Re: Mapiranje(chip tuning), turbo prerade, rezultati, saveti

Čet Nov 08, 2018 9:44 pm

156, EGR off, strait pipe, remap, komotno prolazi
Julka, 2.0 dizlo EGR off, DPF out, blagi remap, takodje prolazi, doduse 156 je znacajno cistija :D
“If a car doesn’t make you excited every time you climb inside, then it’s just a tool. And if it’s just a tool, you may as well use the bus”
Korisnikov avatar
Super_genije
Garaža: Alfa Romeo 159 2.0 jtdm
-----------------------------
ex Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8V 2003
Lokacija: Bec Austrija
Lokacija: Bec Austrija
Postovi: 993
Pridružio se: Uto Maj 07, 2013 10:42 am

Re: Mapiranje(chip tuning), turbo prerade, rezultati, saveti

Čet Nov 08, 2018 11:33 pm

Da je auspuh ravna cijev, vidjela bi se turbina sa kraja, egr izdzekan skroz. Fabricka vrijednost je 1.16, tog neceg, sta god to bilo, meni je 1.18, a skroz je ok do 2.5. Jedan drugar je radio u Volvo trucks 6-7 godina na testiranju motora i pratecih komponenti, i on mi rece da je mnogo vaznije da je motor zdrav (ponajvise dizne) nego da li ima dpf, egr i ostale drangulije.. Samo prenosim sta mi covjek rece..
Assumption is the mother of all fuckups
Korisnikov avatar
buntovnik
Garaža: 2010 Alfa Romeo Giulietta 2.0JTDm
Lokacija: Beograd
Postovi: 163
Pridružio se: Ned Dec 10, 2017 4:33 pm

Re: Mapiranje(chip tuning), turbo prerade, rezultati, saveti

Pet Nov 09, 2018 1:30 am

Zvao sam safe chip ns, rekli su da moze da se cipuje giulietta bez da se gasi egr i dpf. Kazu da dpf hoce da crkne ako zatvorim i egr, ali posto to necu raditi onda nema problema. Samo da vidim neki slobodan dan da uzmem pa da skoknem do ns..

Povratak na “Squadra Corse”