Remontovani vs novi amortizeri

Sport, tjuning, uporedni testovi.
Korisnikov avatar
Dragon
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: Giulietta 1.4 Distinctive
ex GTV Cup 2.0 TS
ex 156 JTD SP
ex 147 2.0 TS
ex147 1.9JTDm
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 6395
Pridružio se: Uto Maj 26, 2009 6:43 pm

Re: Remontovani vs novi amortizeri

Pet Jul 13, 2012 9:14 pm

Meni su uradili lose, jedan je procureo posle cetiri meseca ili cirka 5.000 km. Auto mi je legao pozadi sigurno tri centimetra, pocela je guma da mi kaci podkrilo kad sednu dvoje pozadi.

Sad sam stavio Bilstein i razlika je neverovatna. Sto se mene tice, kao sto sam napisao, skola me kostala 50 evra, gorivo tamo i nazad i izgubljen dan.

E sad, ima i dobrih iskustava sigurno, ali ja ne bih vise da rizikujem.
John Lennon - 2600 Sprint, SS, Pope John Paul II - Sei (Alfa 6), Sophia Loren - Duetto, Frank Zappa - 1969 GTV, Ralph Lauren - 8C2900B, Nick Mason - TZ-1, John F. Kennedy - Giulietta Spider, Eric Clapton - 6C 2500 Super Sport, Dragon - GTV Cup.
Korisnikov avatar
YUgisa
Garaža: Yugo 1.1EFI
Lokacija: Subotica
Postovi: 1855
Pridružio se: Pet Jul 08, 2011 1:58 pm

Re: Remontovani vs novi amortizeri

Pet Jul 13, 2012 9:40 pm

Andrej:

Kakve god da su pare, ocekivao bih da ne moze da se desi da se amortizer raspadne kroz par km voznje hahaha

Makar bio najveci retard i budala, i dalje ne vidim u cemu je problem da iznesem da sam zapazio odredjen broj reklamacija koje nisu beznacajne... Mene totalno neinteresuje da li ce neko otici kod njih ili ne posto ja nemam nikakve koristi od toga, a male su sanse da cu ja da naletim na neki auto koji ima njegove amortizere i koji ce da naleti na mene jer mu se u tom trenutku raspao amortizer, pa da me to brine :good: Niti sam ja imao sa njima iskustva tako da nisu me mogli nikako ni eventualno zajebati da bih ja imao neki razlog da govorim lose stvari o njima... Trazila su se iskustva, ja sam jasno napisao da sam cuo za nekoliko negativnih i da nisam saradjivao sa njima.

Sto se mene tice, uvek mogu da se obrisu moje poruke iz ove teme ako one predstavljaju neki problem ili ih neko smatra lazima i dezinformacijama koje mogu da odgovore ljude da posete u radionicu...
Legenda kaže: "Postojali su ljudi koji su se javljali i kad im ne treba ništa..."
Korisnikov avatar
Andrej
Garaža: Jugo 1603
Jugo 1520
Jugo 1299
Alfa 147 JTDm
Alfa 159 Sportwagon
Alfa GTV Cup
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 628
Pridružio se: Sre Dec 14, 2011 8:31 pm

Re: Remontovani vs novi amortizeri

Sub Jul 14, 2012 12:45 am

Obicno se kada neko pita za iskustvo trazi ono licno, kao Dragon sto je napisao, tako da smatram da nije ok bilo kome uzimati "iz usta" zato sto je neko tamo napisao ovo ili ono...
Light is Right
Korisnikov avatar
YUgisa
Garaža: Yugo 1.1EFI
Lokacija: Subotica
Postovi: 1855
Pridružio se: Pet Jul 08, 2011 1:58 pm

Re: Remontovani vs novi amortizeri

Sub Jul 14, 2012 8:18 am

Kao sto je Dragon napisao, tako su i drugi napisali sta se desavalo, pa cak su neki i detaljnije objasnjavali probleme... Ja sam u startu napisao da nemam iskustva sa njima, tako da nikoga nisam obmanuo i svako je mogao da odluci da li ce da prihvati ili odbaci to sto sam ja napisao... A to sto sam ja mozda nesto napisao, siguran sam da nece propasti firma jer ja ne dajem resenje na problem ljudi sta onda da rade sa amortizerima tako da, do sada ja nisam primetio da je iko odustao od toga ih poseti. Jer cilj mog pisanja nije da odgovorim ljude od posete nego da posle posete obrate paznju da li sve ispravno funkcionise... A da ja zelim da odgovorim ljude, pisao bih o nekim drugim stvarima a ne o reklamacijama...
Legenda kaže: "Postojali su ljudi koji su se javljali i kad im ne treba ništa..."
ki
kilson
Drug Član
Drug Član

Re: Remontovani vs novi amortizeri

Sub Jul 14, 2012 8:30 am

djolers4 napisao:Nisam siguran da li je moguce nabaviti B6 za 155-icu kod nas,interesuju me iskustva nekog ko ima Kyb excel-G posto sam citao da su oni tvrdji od fabrickih i monotube su
Huh, ne videh ovo... Pojuri Gas-A-Just ako hoces malo ozbiljniji amort, jer je ta serija nesto poput Bilstein B6. Monotube je i ima malo jace punjenje gasom, sto u sustini dodaje na tvrdoci ogibljenja - dobija se efekat kao da si stavio malo tvrdju oprugu.

Excel-G je zamena za fabricke.

Btw, koja ti je tvrdoca tih opruga sa gewindi sto si nasao?
Korisnikov avatar
djolers4
Garaža: Ex-Alfa 155 2.0 TS 8v
Alfa 147 mjet 16v
Lokacija: Vrcin
Postovi: 1181
Pridružio se: Pon Dec 14, 2009 6:18 pm

Re: Remontovani vs novi amortizeri

Sub Jul 14, 2012 9:50 am

Mislim da je 65-70 kg/cm....Pozadi imam H&R opruge -40mm pa hocu jos malo da stvrdnem zadnji deo.Imam 2 opcije:da kratim postojece amort-e i dobijem kraci hod(manje naginjanja ali izgubim na udobnosti dosta) ili malo tvrdje gasne u kombinaciji sa ovim oprugama uz zadrzavanje neke udobnosti uz neko poboljsanje lezabja u odnosu na fabriku.Gde da trazim Just a Gas?
ki
kilson
Drug Član
Drug Član

Re: Remontovani vs novi amortizeri

Sub Jul 14, 2012 2:46 pm

www.gazela.rs bi trebalo da je uvoznik za Srbiju...

Mislim da 70kg moze biti ok za napred, pozadi bi trebalo da se ide na 50kg - to cemo probati na 155ici od crnog, ali mora onda ozbiljniji amort da popegla sve to i cela prica je mnogo tvrdja od std vesanja.
Korisnikov avatar
G0XY
Garaža: Mito QV
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd-Bele Vode
Postovi: 6713
Pridružio se: Pet Nov 20, 2009 12:21 pm

Re: Remontovani vs novi amortizeri

Sub Jul 14, 2012 10:48 pm

Ja sam te ugradio na moju bivsu 155 - KYB Excel-G,tvrdji su od fabrickih i bolje apsorbuju ljuljanja zadnjeg dela,na talasastim prelazima puta


Slika
A Man's Got to Know His Limitations...
Boban__
rookie
Garaža: alfa 147,
Lokacija: Smederevska Palanka
Postovi: 1
Pridružio se: Pet Feb 01, 2013 12:56 pm

Re: Remontovani vs novi amortizeri

Pet Feb 01, 2013 1:53 pm

Vidim da je tema malo starija ali ja sam skoro ima o iskustva sa bobo sportom, pa bih hteo da iznesem svoje utiske.

Posto sam primetio cudne tupe udarce na prednjem delu vozila prilikom voznje a i automobil pri vecim brzinama bio nervozan na putu tj, skakutao jeo otiso sam do majstora on je pregledao trap, rekao da je sve u redu, dok je za amortizere rekao da su prednji katastrofalni i da imaju praznog hoda. Cena novih amortizera i solja je preskupa, pa sam ja guglao i odlucio za "bobo sport".
Pozovem ja gazdu, objasnim mu da su moji amortizeri polugasni i da li nesto moze da se uradi, gazda kaze: "moze, dodji uradicemo 30 eur po komadu".
Odem ja tamo, kad oni meni kazu: jesi li ti siguran da su amortizeri i kako ti to tacno lupa. Ja kazem majstor u mom gradu je gledao oko trapa i pajserom proverio amortizere i zakljucio da su oni, jos dodam dodjite da vas provozam pa cete sami cuti. Neckaju se oni nesto, tamo - vamo, krecu da skidaju amortizer, uradili remont, ja sedam krecem, nista ne lupa, automobil se ne trucka, stabilniji, odlazim zadovoljan. Posle nedelju dana ponovo je poceo da se javlja tup zvuk u prednjem levom delu. Sam sam poceo da sumnjam da nije amortizer, zovem majstora i kazem mu da se ponovo cuje lupkanje, on kaze da to sigurno nije amortizer nego da je nesto do trapa. Odlazim kod jednog trapadzije, sve utegnuto, i kugle i spone i gumice balans stangle, sve. Covek sumnja na amortizere. Odlazim kod drugog, ista stvar. Odlazim kod automehanicara i covek je na haubi pritisnuo i zakljucio da je desni normalan a levi kaod da je duplo tvrdji od desnog i kaze da mi je to kao da ga nemam, kao da je amortizer zapeko. Pozovem ja ponovo boboa i objasnim mu sve ovo, on mi kaze da dodjem da on provoza automobili i da vidi sta je to.
Odlazim ja tamo, gazda izlazi, kipi, ljut arogantan, pritiska na haubi, kaze kao, sta ovo tvrdo, zove sina da proba on, ja kazem njegovom sinu da on provoza i cuce sigurno, krecemo mi, doduse na ravnom se ne cuje toliko ali na par neravnina culo se i ja mu kazem jesi li cuo? On: pa jesam kao ali to je zanemarljivo, kao nije to nista. Gleda gazda auto ma ce da razbije nesto koliko je besan, kao ajde skidaj amortizer da vidimo sta je, stavlja amortizer na stegu, zuri, udara, baca onaj alat psuje i mene i one majstore kod kojih sam bio, otvara amortizer, kaze da je sve uredu, posle toga stegom steze klipnjacu amortizera da bi valjda vratio neki deo, psuje i dalje, arogantan, kao, ti majstori kod kojih si bio nemaju pojma, hoce da kaze da sam i ja glup i da ja nemam pojma. To da nemam pojma oko trapa i amortizera tu ne gresi puno, i nemam. Ali, da li sam ja glup ili nisam za to on nije kompetentan, ali nevazno.
Vratio je amortizer i kaze sinu da ponovo provoza automobil samnom, medjutim on ne zeli, kaze meni idi ga ti probaj, ja seo krenuo i niti sam se javljao niti vracao, niti cu.
Toliko od mene iz mog licnog iskustva

Ne kazem da je remont ili punjenje lose, iako po meni remont znaci jedno a punjenje drugo, ali kod ovih ljudi ja vise ne idem i preporucio bih ostalima da se dobro paze sa njima, zato sto ta garancija od godinu dana nista ne vredi.
I jos nesto da napomenem. Sve vreme ljudi su me ubedjivali kako se tu nista ne cuje i kako sam ja osinuo u neku rupcagu, a znam da nisam. Misle da sam doso da ih zezam, da zelim nov amortizer, i jos se vade kao, kad sam im rekao: "Pa prvi put kad sam bio kod vas vi ste gledali na trapu i niste nigde nasli praznog hoda". Odgovor je bio:" pa jesmo ali auto je na dizalici pa ne moze sve da se tu ispita zato sto je nategnuto, mora u kanal". To vam je to, i izvini te ako sam vam dosadio sa detljima oko mog problema, ali hteo sam da vam sto blize opisem dogadjaje.
Korisnikov avatar
dusanGT
Garaža: GT JTDm Q2
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 3809
Pridružio se: Sub Nov 22, 2008 10:18 pm

Re: Remontovani vs novi amortizeri

Sub Feb 09, 2013 6:29 pm

Boban__ napisao:... To da nemam pojma oko trapa i amortizera...
Mušterija koja dolazi u servis i ne mora da se razume u rešenje problema - dovoljno je da ima pare. A o tome da su mušterije često na višem nivou obrazovanja i kulture u odnosu na ove koji žive od tih mušterija, u nekoj drugoj temi...

Mali off samo da ilustrujem slično neodgovarajuće ponašanje... Pre neki dan u prodavnici delova pitam da li imaju "to i to" i navedem naziv, tačnu oznaku i naglasim specifičnost. A prodavac "master of universe" kaže da donesem uzorak. Kad sam mu rekao da znam šta mi treba (oznaka, serijski broj, izgled, godina ugradnje...) i da je lakše da on pokaže deo iz rafa pa da proverimo, nego da ja po ovom vremenu skidam deo sa Alfe i donosim njemu na uvid, a on ironično: "...'oćeš da prevrnem celu radnju...". A ja mu pokažem na polici, gde to stoji. A ovaj onda postao još bezobrazniji...
Alfa je stil... ostalo je status...
Korisnikov avatar
dekideki
Drug Član
Drug Član
Garaža: 2001. Alfa Romeo 156 2.0 16V
Lokacija: Cukarica
Lokacija: Beograd
Postovi: 4465
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 7:11 pm

Re: Remontovani vs novi amortizeri

Sub Feb 09, 2013 10:34 pm

off
sujeta je chudo. da ne imenujem prodavnicu, inace je sasvim O.K, ulazim i kupujem deo koji mi treba i u visini ociju ga ugledam i uzmem u ruku da ga pogledam bolje. "nije ovo samoposluga". ja se nasmejem, nasalim na svoj racun (da spustim tenziju), ali sam se prevario. bolje da sam mu rekao "cuti tu i prodaj mi ovo", ili da vratim deo na policu i da mu kazem broj sasije, kilovata, godiste, sta mi treba i za sta ce mi pa neka ga trazi po kompu 10 minuta... (imao sam zapisanu tacnu Ricambi oznaku, sto sam i ugledao na polici sasvim slucajno)

***ja sam uvek duboko postovao sve koji mi udju u radnju/studio/kancelariju i nauce me necem novom... kad krenu da mi sole pamet i vidim da sam 100% siguran da nisu u pravu, druga stvar. :D
kraj off-a

ja vozim gas-a-just pozadi, laki ih je jos bio ugradio pre skoro 90.000 dok je 155 bila njegova, veoma sam zadovoljan. sem spoljnjeg ruznog izgleda koji su dobili vremenom, savrseno fauncionisu i dalje.
Korisnikov avatar
Dragon
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: Giulietta 1.4 Distinctive
ex GTV Cup 2.0 TS
ex 156 JTD SP
ex 147 2.0 TS
ex147 1.9JTDm
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 6395
Pridružio se: Uto Maj 26, 2009 6:43 pm

Re: Remontovani vs novi amortizeri

Ned Feb 10, 2013 8:45 am

Boban je bas dobro opisao matorog. Ponasa se kao da on tebi mora da plati...

Jbg, ja sam platio skolu, sto nisi procitao moj post?
John Lennon - 2600 Sprint, SS, Pope John Paul II - Sei (Alfa 6), Sophia Loren - Duetto, Frank Zappa - 1969 GTV, Ralph Lauren - 8C2900B, Nick Mason - TZ-1, John F. Kennedy - Giulietta Spider, Eric Clapton - 6C 2500 Super Sport, Dragon - GTV Cup.
Korisnikov avatar
nidza
Garaža: ex 159
Lokacija: NBG
Postovi: 2274
Pridružio se: Pon Mar 05, 2012 4:11 pm

Re: Remontovani vs novi amortizeri

Ned Feb 10, 2013 10:38 am

Napravite sticky temu sa radnjama za izbegavanje, bez suvišnog off topica. Kratko i jasno - da ljudi odmah znaju gde da ne idu.
Korisnikov avatar
dusanGT
Garaža: GT JTDm Q2
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 3809
Pridružio se: Sub Nov 22, 2008 10:18 pm

Re: Remontovani vs novi amortizeri

Ned Feb 10, 2013 11:03 am

To je individualno - svakom smetaju različite stvari, pa duže objašnjenje (nije to off topic) ne škodi. A ima i tema o servisima i prodavnicama...
Alfa je stil... ostalo je status...
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4319
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Re: Remontovani vs novi amortizeri

Ned Feb 10, 2013 12:06 pm

Dragon napisao:Boban je bas dobro opisao matorog. Ponasa se kao da on tebi mora da plati...

Jbg, ja sam platio skolu, sto nisi procitao moj post?
Misliš da bi ga to odvratilo? ;) U Srbiji se uči samo na svojim grešakama, nikad na tuđim. Pa, i ti si ovde na istoj temi imao negativne komentare, ali si hteo da isprobaš Bobovce... :drink
Acqua-Olio-Benzina
Korisnikov avatar
djolers4
Garaža: Ex-Alfa 155 2.0 TS 8v
Alfa 147 mjet 16v
Lokacija: Vrcin
Postovi: 1181
Pridružio se: Pon Dec 14, 2009 6:18 pm

Re: Remontovani vs novi amortizeri

Ned Feb 10, 2013 12:54 pm

Moje iskustvo sa Bobo-om:pre 10 meseci ugradjeni prednji stelujuci amortizeri,auto se sjajno ponasa(skakuce napred ali dosta su tvrdi amorti i bmw opruge na njima),tvrdoca ista kao i prvog dana,ja bas zadovoljan.Hteo sam da odradim i zadnje ali cu ipak da da probam da nabavim Kyb Gas-a-Just gasne,kazu da su tvrdji od fabrike 30% i u kombinaciji sa H&R oprugama koje imam,trebalo bi da bude ono sto meni treba.Jeste Bobo malo cudan,ali verujem da je njegovo ponasanje posledica dolaska raznoraznih "pacijenata" sa svojim zahtevima u vezi amortizera...
sazi
rookie
Garaža: Alfa Romeo 156
Fiat Stilo
Lokacija: Novi Beograd
Postovi: 1
Pridružio se: Ned Feb 17, 2013 6:43 pm

Re: Remontovani vs novi amortizeri

Ned Feb 17, 2013 7:01 pm

Evo da napisem i ja moje iskustvo oko remonta amortizera. Pre jedno 3 meseca sam otisao kod decka koji je na stranici nazad pomenut. Nalazi se u Batajnici. terao sam Lanciu dedru. Prvo- Lik je car! Dosao sam kod njega,ugostio me je uljudno,pustio me je da sednem,da popijem sok,nije mu smetalo da pitam sta god me zanima (naravno sve u granicama normale). Amortizere mi je uradio extra,usput mi je pregledao trap,pogledao zadnje amortizere,sve sto ima veze sa vesanjem i sto je njegova specijalnost,odradio je profi. Naplatio mi je 50e za prednje amortizere i dao godinu dana garancije. necu da ostavljam broj telefona,ali ako nekome bude trebala preporuka,neka mi se javi na pp i dacu mu br tel. To je moje iskustvo. . .Voleo bih da mogu da prijustim sebi nove,ali posto je stanje kakvo jeste,uvek bi se odlucio ponovo na odlazak u Batajnicu. :gr8:
Korisnikov avatar
djolers4
Garaža: Ex-Alfa 155 2.0 TS 8v
Alfa 147 mjet 16v
Lokacija: Vrcin
Postovi: 1181
Pridružio se: Pon Dec 14, 2009 6:18 pm

Ned Feb 17, 2013 9:57 pm

Goran je stvarno dobar lik!Ja sam 2 puta odlazio da vodim drugare i bilo je odradjeno ok,a usput je dobra zaebancija sa njim.Preporuka i od mene za njega
Korisnikov avatar
G0XY
Garaža: Mito QV
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd-Bele Vode
Postovi: 6713
Pridružio se: Pet Nov 20, 2009 12:21 pm

Re: Remontovani vs novi amortizeri

Pon Feb 18, 2013 11:42 am

off
Ja bih samo naglasio,da je za kvalitet jednog pružaoca usluga,najmerodavniji odnos prema rešavanju reklamacija i načinjenih grešaka.Svaki mediokritet od prodavca usluga,dovoljno je motorički sposoban da nabaci kez na lice, kada dolazi klijent da mu uzme pare.
Ja ovde ne vidim da je iko otišao zadovoljan nakon bilo koje reklamacije.
A Man's Got to Know His Limitations...
Korisnikov avatar
dusanGT
Garaža: GT JTDm Q2
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 3809
Pridružio se: Sub Nov 22, 2008 10:18 pm

Re: Remontovani vs novi amortizeri

Pon Feb 18, 2013 2:16 pm

Bitan je i broj reklamacija i način rešavanja reklamacija...
Alfa je stil... ostalo je status...
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4319
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Re: Remontovani vs novi amortizeri

Pon Feb 18, 2013 3:15 pm

Mislim da pre svega ide vek trajanja ove intervencije...ja bih bio zadovoljan da to bude i 50% od veka trajanja novog amortizera...ali teško.
Acqua-Olio-Benzina
Korisnikov avatar
djolers4
Garaža: Ex-Alfa 155 2.0 TS 8v
Alfa 147 mjet 16v
Lokacija: Vrcin
Postovi: 1181
Pridružio se: Pon Dec 14, 2009 6:18 pm

Re: Remontovani vs novi amortizeri

Uto Avg 27, 2013 4:26 pm

Opet sam aktivirao potragu za zadnjim amortizerima.Ponuda sportskih amortizera za 155 je bas mrsava,raspitao sam se za Koni-zadnji stelujuci za 155 nemaju ali imaju za fiat coupe(trebalo bi da su 1/1 sa 155) 12000 komad,30 dana se ceka.E sad,ima varijanta zadnjih STR.T narandzastih koji su polusportski i tvrdoce kao Koni Sport u full soft poziciji(opet su tvrdji nekih 35% od fabrike).Imaju za Coupe i 145/146 4900 komad.I opcija Kyb Gas-a-Just(20% tvrdji) 5000 kom.Da li neko ima iskustva sa narandzastim Konijem jer mi je preterana cena trenutno za sport.Verujem da je dobar amortizer,jos kad bi pojurio i tvrdju oprugu od sadasnjih H&R sigurno bih dobio dosta na lezanju zadnjeg kraja.Jer sada se tacno vidi da je pozadi premekan i ne moze da isprati ni malo prednje gewinde pa bezi preko nosa dosta kad se pretera.Ko moze da mi predlozi bolje resenje,nestrpljivo cekam :wave: Hvala unapred
speedhunter
Garaža: 155 Q4
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 134
Pridružio se: Ned Okt 24, 2010 12:27 pm

Re: Remontovani vs novi amortizeri

Uto Avg 27, 2013 4:39 pm

A pasu li zadnji amorti od fiata punto ili od nekog drugog auta da se zaglave,naravno naci gas-a-just.
Ima li ko nekoga drugara da radi neki francuski program,tipa peugeot,citroen,renault,ja nis nisam popravljao od toga,pa da se uporede amorti...
But once you get locked in to a serious drug collection,
not that we need it at all for the trip,
The tendancy is to push it as far as you can...
Korisnikov avatar
djolers4
Garaža: Ex-Alfa 155 2.0 TS 8v
Alfa 147 mjet 16v
Lokacija: Vrcin
Postovi: 1181
Pridružio se: Pon Dec 14, 2009 6:18 pm

Re: Remontovani vs novi amortizeri

Uto Avg 27, 2013 4:46 pm

Pitao za punta-duzi su amortizeri.Od francuza nije losa ideja,njima bi trebalo da su pozadi tvrdji amorti.
Korisnikov avatar
djolers4
Garaža: Ex-Alfa 155 2.0 TS 8v
Alfa 147 mjet 16v
Lokacija: Vrcin
Postovi: 1181
Pridružio se: Pon Dec 14, 2009 6:18 pm

Re: Remontovani vs novi amortizeri

Uto Avg 01, 2017 5:18 pm

Evo mene ponovo,resio sam pitanje zadnjih amortizera na svojoj 155-ici.Otisao sam ponovo do Gorana u Batajnicu,lik je carina :yahoo: Pozitivac maksimalan,i zna znanje sto je najbitnije.Rekao sam mu sta hocu i ponudio da probamo sa francuza i stavili smo koni zute sa pezoa 306,kraci su od fabrickih za nekih 3cm sigurno i tvrdji dosta,sad je auto ko pegla,ali bukvalno.Promenilo se ponasanje skroz,na bolje naravno.Kacenje je isto ali su caure u silenima uze pa je Goran to odradio,izbio stare caure i ubacio nove,dovedene na meru srafova i sve stoji kao fabrika.Auto tvrdji pozadi dosta ali lezi super.Sve preporuke za Gorana,sve zna i hoce da odradi.Cena za 2 amorta 50 evra.

Povratak na “Squadra Corse”