Remontovani vs novi amortizeri

Sport, tjuning, uporedni testovi.
Korisnikov avatar
Dragon
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: Giulietta 1.4 Distinctive
ex GTV Cup 2.0 TS
ex 156 JTD SP
ex 147 2.0 TS
ex147 1.9JTDm
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 6395
Pridružio se: Uto Maj 26, 2009 6:43 pm

Remontovani vs novi amortizeri

Čet Jul 28, 2011 9:25 am

@Diego
Jeste

Nego...kakva su iskustva sa remontovanjem amortizera u Bobo sportu u Smederevu?

Citao sam dosta pozitivnih prica, a i razgovarao sam sa vlasnikom. Nije u pitanju bezvezno busenje i dolivanje ulja, nego kompletan remont (zamena semeringa, itd...). On je dosta radio i ljudima koji voze trke, tako da sam procenio da su ozbiljni.
John Lennon - 2600 Sprint, SS, Pope John Paul II - Sei (Alfa 6), Sophia Loren - Duetto, Frank Zappa - 1969 GTV, Ralph Lauren - 8C2900B, Nick Mason - TZ-1, John F. Kennedy - Giulietta Spider, Eric Clapton - 6C 2500 Super Sport, Dragon - GTV Cup.
Stex
Garaža: 145 1.8TS
Postovi: 242
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 7:05 pm

Re: Kayaba vs Monroe vs Bilstein

Pet Jul 29, 2011 12:46 pm

Dok sam vozio Suzuki Baleno, morao sam da zamenim sva 4 amnortizera. Međutim, kada sam video cenu, prednji 260e komad, zadnij 380e komad, došlo mi da plačem. Spasao me lik odavde, koji je uzeo amortizere, odsekao vrh, narezao navoj i napravi "zapušač odozgo i ubacio nove uloške amortizera. Sve je koštalo 140e, a i dan danas vozi ko novo. Tako da možeš dobro da prođeš ukoliko se to radi, jer dobiješ nov amortizer u starom kućištu za male pare. Ovo sa otvaranjem i punjenjem uloška, znam da ne radi, tj ne traje dugo.
Free Your Mind...And Your Ass Will Follow
Korisnikov avatar
Gorstak33
Garaža: Fiat bravo 1.6 mjet, 2008.
Ex Alfa Romeo 156 sw jtd 8v, 2003.
Ex Alfa romeo 33 1.7 ie 8v,1993.
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 364
Pridružio se: Pon Jun 14, 2010 7:39 pm

Re: Kayaba vs Monroe vs Bilstein

Pet Jul 29, 2011 1:17 pm

Juce sam kontaktirao BOBO sport.Lik mi kaze da je kompletna reparacija prednjih amortizera za 33 40 eura.SAd kad odem na odmor skidam ih i saljem za Smederevo,pa sta mu da Bog.
Korisnikov avatar
YUgisa
Garaža: Yugo 1.1EFI
Lokacija: Subotica
Postovi: 1855
Pridružio se: Pet Jul 08, 2011 1:58 pm

Re: Kayaba vs Monroe vs Bilstein

Sub Jul 30, 2011 1:48 pm

Ja ne bih bas da pravim neku negativnu reklamu doticnima, posto ja licno nisam imao iskustva sa njima, ali po forumima naleteo sam na par ljudi koji su i imali prilicno losa iskustva sa njima, takodje posle jednog komentara, istina ne licno njih, nego jedne njihove musterije (koja je inace bila zadovoljna sa tim stanjem), ja bi ih licno obisao u velikom luku...
Legenda kaže: "Postojali su ljudi koji su se javljali i kad im ne treba ništa..."
Korisnikov avatar
djolers4
Garaža: Ex-Alfa 155 2.0 TS 8v
Alfa 147 mjet 16v
Lokacija: Vrcin
Postovi: 1181
Pridružio se: Pon Dec 14, 2009 6:18 pm

Re: Kayaba vs Monroe vs Bilstein

Sub Jul 30, 2011 2:10 pm

Ja licno mislim da su Bobovci dobri majstori,jedni od najboljih kod nas.Raspitajte se malo u svetu auto-moto sporta kakvi su njihovi trapovi,koliko izdrzavaju i ko ih sve nosi.Takodje,automobilisti iz okruzenja rade kod njih trapove,cuvene Gewinde,mogu da naprave sta god pozelis,ali bukvalno.Uvek ce biti ljubomornih koji ce da pljuju i da govore lose o njima.Konkretno,pored Alfe 155,imam juga spustenog,kod njih su pravljene Gewinde i koliko su mi rekli prethodni vlasnici,nisu jos nijednom remontovani od 2004-5.A kad se uzme u obzir tvrdoca tih amort-a i putevi kojima se vozim-lo,preko 100k km,to je sjajan rezultat.Ja cu prvi ponovo da odem do njih i da skratim i malo otvrdnem amorte zbog kracih opruga,jer ne zelim da dam preko 300 evra za obicne Kayabe,koliko god su kvalitetne(ne sumnjam uopste) ako kod njih mogu da sredim za 120 evra uz godinu dana garancije,znaci kompletan remont.Pozdrav
Korisnikov avatar
TheWickerMan
Administrator
Administrator
Garaža: Alfa Giulietta 1.4 TCT
Lancia Delta III 1.4 T-Jet
Lokacija: Stuttgart-Kraljevo
Postovi: 6293
Pridružio se: Sub Apr 18, 2009 2:54 pm

Re: Kayaba vs Monroe vs Bilstein

Sub Jul 30, 2011 5:00 pm

YUgisa napisao:Ja ne bih bas da pravim neku negativnu reklamu doticnima, posto ja licno nisam imao iskustva sa njima, ali po forumima naleteo sam na par ljudi koji su i imali prilicno losa iskustva sa njima, takodje posle jednog komentara, istina ne licno njih, nego jedne njihove musterije (koja je inace bila zadovoljna sa tim stanjem), ja bi ih licno obisao u velikom luku...

Ako nije problem,da navedes na kojem forumu si naleteo na losa iskustva sa njima... par mojih drugara ima amorte radjene kod njih,niko se ne zali... i na svim forumima ljudi ih hvale da stvarni znaju da urade posao...
Korisnikov avatar
YUgisa
Garaža: Yugo 1.1EFI
Lokacija: Subotica
Postovi: 1855
Pridružio se: Pet Jul 08, 2011 1:58 pm

Re: Kayaba vs Monroe vs Bilstein

Sub Jul 30, 2011 6:25 pm

Kao sto rekoh, necu da pravim nikakvu negativnu reklamu, samo sam hteo dodati, da pored cescih pozitivnih ocena, naleteo sam na par i negativnih, nesto konretno ne bih da kazem, posto zaista necu da se posle prepucavam i da me neko napusava... A sto se tice foruma, posto se sve to na kraju zavrsilo kao neko prepucavanje, ne verujem da bi nasli neki konkretniji podatak posto je to verovatno davno obrisano... :drink
Legenda kaže: "Postojali su ljudi koji su se javljali i kad im ne treba ništa..."
Korisnikov avatar
TheWickerMan
Administrator
Administrator
Garaža: Alfa Giulietta 1.4 TCT
Lancia Delta III 1.4 T-Jet
Lokacija: Stuttgart-Kraljevo
Postovi: 6293
Pridružio se: Sub Apr 18, 2009 2:54 pm

Re: Kayaba vs Monroe vs Bilstein

Sub Jul 30, 2011 6:33 pm

Ma ok,nego kazes da bi ih zaobisao u sirokom luku a citao si o par nezadovoljnih musterija... iskreo,jos nisam cuo za nesto lose za njih , evo djolers4 ima pozitivna iskustva a i sam znas koliko ima Yugica uradjenih kod njih i koji se voze bez ikakvih problema... Ja da nemam lika koji takodje radi ljudima za trka amorte, 100% bi slao kod njih :wave:
Korisnikov avatar
YUgisa
Garaža: Yugo 1.1EFI
Lokacija: Subotica
Postovi: 1855
Pridružio se: Pet Jul 08, 2011 1:58 pm

Re: Kayaba vs Monroe vs Bilstein

Sub Jul 30, 2011 7:38 pm

Pa ja kazem da bi ih ja licno obisao u sirokom luku ako je istina ono sto je rekla njihova jedna vrlo zadovoljna musterija... No to bih zadrzao za sebe posto bi ta musterija sigurno to sada dematovala... Ali kazem, ja licnih iskustava nemam, pa samim tim ne treba uzimati moje poruke kao neki konkretan podatak ;)
Legenda kaže: "Postojali su ljudi koji su se javljali i kad im ne treba ništa..."
alfaskorpion
Garaža: AUDI A4 B8
Lokacija: Smederevo
Lokacija: Smederevo
Postovi: 1593
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 7:53 pm

Re: Kayaba vs Monroe vs Bilstein

Ned Jul 31, 2011 9:47 am

Malo redje ulje , malo gusce , pali radi ide hahaha
Ljudi mislim da je svima jasno koliko para toliko muzike ;)
busso trsi Sline
Korisnikov avatar
G0XY
Garaža: Mito QV
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd-Bele Vode
Postovi: 6713
Pridružio se: Pet Nov 20, 2009 12:21 pm

Re: Kayaba vs Monroe vs Bilstein

Ned Jul 31, 2011 11:18 am

Ta poslovica u Srbiji, zemlji prevaranata i hostaplera, je veoma diskutabilna,narocito to da za vece pare dobijes kvalitet srazmeran ceni ;)
Otvoriti cetvoro ociju, za ama bas sve sto se placa i kupuje :club:
A Man's Got to Know His Limitations...
alfaskorpion
Garaža: AUDI A4 B8
Lokacija: Smederevo
Lokacija: Smederevo
Postovi: 1593
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 7:53 pm

Re: Kayaba vs Monroe vs Bilstein

Ned Jul 31, 2011 11:35 am

To si upravu 300% , ali konkretno u ovom slucaju bas je primenjiva , ni jedno repariranje amortizera ne moze biti kao nov amortizer .
Znam da zivimo u losem vremenu i da svi mi hocemo najbolje za nas novac jer ga tesko sticemo , ali tesko je naci jeftinu i pouzdanu stvar .
Mada forum zato i sluzi da se razmenom iskustava nadje najbolji kompromis izmedju cene i kvaliteta delova ;)
busso trsi Sline
Korisnikov avatar
Dragon
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: Giulietta 1.4 Distinctive
ex GTV Cup 2.0 TS
ex 156 JTD SP
ex 147 2.0 TS
ex147 1.9JTDm
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 6395
Pridružio se: Uto Maj 26, 2009 6:43 pm

Re: Kayaba vs Monroe vs Bilstein

Ned Jul 31, 2011 12:18 pm

Pa naravno, da razmenim iskustva...

Nisam nailazio na negativa misljenja o tom servisu, pogotovo sto ne rade bezvezno punjenje, nego kompletan remont.

Verovatno je svojevremeno bila slicna dilema i oko remontovanih viljuski, pa ih danas vecina upotrebljava. Da ne govorim da mi je jedan majstor sa ultra reputacijim po saznanju da imam reparirane viljuske rekao "Da sam znao, ne bih ti ni probao auto", a taj isti sad ugradjuje reparirane.
John Lennon - 2600 Sprint, SS, Pope John Paul II - Sei (Alfa 6), Sophia Loren - Duetto, Frank Zappa - 1969 GTV, Ralph Lauren - 8C2900B, Nick Mason - TZ-1, John F. Kennedy - Giulietta Spider, Eric Clapton - 6C 2500 Super Sport, Dragon - GTV Cup.
Korisnikov avatar
djolers4
Garaža: Ex-Alfa 155 2.0 TS 8v
Alfa 147 mjet 16v
Lokacija: Vrcin
Postovi: 1181
Pridružio se: Pon Dec 14, 2009 6:18 pm

Re: Kayaba vs Monroe vs Bilstein

Ned Jul 31, 2011 2:45 pm

Sto se tice Bobo sport-a,pogledajte njihov forum i slike iz garaze,koji sve automobili su dolazili.Skorasnji posetioci su BMW 745i,Subaru Impreza Prodrive STi itd.Mislim da to dovoljno govori o ozbiljnosti i profesionalnosti.Nemam ja nista od toga sto ih branim,samo me nervira kad neko hoce da baci ljagu na neciju tradiciju dugu 30-ak godina.Javljam iskustva sa njima kad budem odradio amorte.Poz :wave:
alfaskorpion
Garaža: AUDI A4 B8
Lokacija: Smederevo
Lokacija: Smederevo
Postovi: 1593
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 7:53 pm

Re: Kayaba vs Monroe vs Bilstein

Ned Jul 31, 2011 4:47 pm

Ja sam iz SDa i dolicno znam ko kako radi i sta radi ;)
U smederevu ih ima jos dvoje koji rade reparaciju amortizera , moje misljenje je da ni jedan moj auto nece imati reparirane amortizere :amen:
Kugle i sileni su daleko prostiji sklop od amortizera , reci mi kako se raparira gasni amortizer ? Puni se uljem ili ?
busso trsi Sline
Korisnikov avatar
djolers4
Garaža: Ex-Alfa 155 2.0 TS 8v
Alfa 147 mjet 16v
Lokacija: Vrcin
Postovi: 1181
Pridružio se: Pon Dec 14, 2009 6:18 pm

Re: Kayaba vs Monroe vs Bilstein

Ned Jul 31, 2011 6:07 pm

Ja koliko sam video,ima odredjenih vrsta gasnih amort-a koji imaju lulicu sa strane.Kazem,ja cu probati kracenje po drugi put i ako budem zadovoljan kao prvi put,to mi je sasvim dovoljno.Nemam i ne zelim da dam za 4 amortizera 300 evra,koji su pre svega najobicniji fabrickih specifikacija,za sportske kracene sa podesavanjem sam vec spreman da odvojim i dosta vise,ne trenutno,mozda u nekom kasnijem periodu.Mozes reci kako rade Bobovci,to je i svrha ove teme,da izneses svoje misljenje,nadam se na osnovu licnog iskustva.Pozdrav :wave:
alfaskorpion
Garaža: AUDI A4 B8
Lokacija: Smederevo
Lokacija: Smederevo
Postovi: 1593
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 7:53 pm

Re: Kayaba vs Monroe vs Bilstein

Ned Jul 31, 2011 10:35 pm

Konkretno za Bobo servis nemam licna iskustva jer me njihov rad ne zanima jer imam odredjeno misljenje o takvom radu i za mene je to gubljenje vremena , sto ne znaci da sam ja u pravu . Cuo sam razne komentare na njihov racun ali to je sve zanemarljivo jer nemam svoje licno iskustvo i necu ni da ih hvalim niti kudim .
Tako da ako ti imas racunicu i mislis da su ti njihove usluge odgovarajuce pusti druge sta pricaju i radi kako mislis ;)
busso trsi Sline
Korisnikov avatar
Gorstak33
Garaža: Fiat bravo 1.6 mjet, 2008.
Ex Alfa Romeo 156 sw jtd 8v, 2003.
Ex Alfa romeo 33 1.7 ie 8v,1993.
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 364
Pridružio se: Pon Jun 14, 2010 7:39 pm

Re: Kayaba vs Monroe vs Bilstein

Pon Avg 01, 2011 9:08 am

TheWeckerman,rece da imas coveka koji radi amorte.Da nije mozda iz KV,posto mi je to blize od Smedereva,i kako radi taj lik?
Korisnikov avatar
TheWickerMan
Administrator
Administrator
Garaža: Alfa Giulietta 1.4 TCT
Lancia Delta III 1.4 T-Jet
Lokacija: Stuttgart-Kraljevo
Postovi: 6293
Pridružio se: Sub Apr 18, 2009 2:54 pm

Re: Kayaba vs Monroe vs Bilstein

Pon Avg 01, 2011 10:42 am

To je surak mog dobrog prijatelja,decko radi trkacke automobile i rece mi ovaj da radi i amortizere...kad se raspitam malo vise o tome,javljam ;)
Korisnikov avatar
djolers4
Garaža: Ex-Alfa 155 2.0 TS 8v
Alfa 147 mjet 16v
Lokacija: Vrcin
Postovi: 1181
Pridružio se: Pon Dec 14, 2009 6:18 pm

Re: Kayaba vs Monroe vs Bilstein

Sub Jan 28, 2012 12:48 pm

Evo par slika iz Bobo Sport-a,cisto da vidite koji se automobili dovoze kod njih na reparaciju amortizera.Nadam se da nije suprotno pravilima.

Slika

Slika

Slika

Slika
Evo sta ljudi dovoze da im se sredi :shock:
Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

P.S Da neko ne shvati pogresno,nemam nikakve veze s njima,vec samo zelim da pokazem da remont amortizera nije uopste bacanje para kad se radi kod profi ljudi.
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4319
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Re: Kayaba vs Monroe vs Bilstein

Sub Jan 28, 2012 6:01 pm

Ima raznih misljenja i utisaka o tom servisu. Za neke stvari su dobri i znaju znanje. Dosta ljudi je upuceno na njih, pa mora da saradjuje s njima, vise nego sto bi htelo.

Inace, kracenje i punjenje amotizera je za Yugice iznudjena varijanta jer su kvalitetni amortizeri za Yugice preskupi jer ih slabo ko vise pravi. Ranije to niko normalan ne bi radio, sada su ljudi upuceni na to jedino resenje za kao neke normalne pare. Ja licno bih izbegao tu intervenciju po svaku cenu. Za Alfe, ne znam sto bi to neko radio...amortizera ima hvala Bogu.
Acqua-Olio-Benzina
Korisnikov avatar
erdeljan
BANOVAN
Contact:
Garaža: Beli fijaker
Lokacija: Malmo
Postovi: 9404
Pridružio se: Ned Dec 26, 2010 10:54 am

Re: Kayaba vs Monroe vs Bilstein

Sub Jan 28, 2012 6:04 pm

[quote="djolers4"]
Slika

:kadr
Ja imam sve što mi treba: Parče zemlje, komad neba, koru hleba, i nekog' gore što me gleda!
Korisnikov avatar
djolers4
Garaža: Ex-Alfa 155 2.0 TS 8v
Alfa 147 mjet 16v
Lokacija: Vrcin
Postovi: 1181
Pridružio se: Pon Dec 14, 2009 6:18 pm

Re: Kayaba vs Monroe vs Bilstein

Sub Jan 28, 2012 6:47 pm

Meni licno trebaju amortizeri kraci 6-7cm zbog kracih opruga i nisam uspeo da nadjem takve na net-u.Postoji opcija Gewindi ali samo prednje jer je pozadi nezavisno oslanjanje.One su dobre za igranje sa visinom,ali samo dok su navoji u dobrom stanju.od nakupljene prasine,djubreta,vlage se on s...e i posle nema stelovanja.A tu je i cena,npr.Koni stelujuci koji su nesto sto bih ja voleo da stavim su oko 400-450 evra+nisu dovoljno kratki za visinu opruga koju ja jurim napred.U svakom slucaju,probacu opet kod njih pa cu izneti iskustva.I da potraju godinu dana,bicu zadovoljan pa cu mozda u medjuvremenu naci neku aftermarket opciju sportskih amortizera koja bi odgovarala onome cemu tezim.
Korisnikov avatar
YUgisa
Garaža: Yugo 1.1EFI
Lokacija: Subotica
Postovi: 1855
Pridružio se: Pet Jul 08, 2011 1:58 pm

Re: Kayaba vs Monroe vs Bilstein

Sub Jan 28, 2012 7:18 pm

starac vujadin napisao:Ima raznih misljenja i utisaka o tom servisu. Za neke stvari su dobri i znaju znanje. Dosta ljudi je upuceno na njih, pa mora da saradjuje s njima, vise nego sto bi htelo.

Inace, kracenje i punjenje amotizera je za Yugice iznudjena varijanta jer su kvalitetni amortizeri za Yugice preskupi jer ih slabo ko vise pravi. Ranije to niko normalan ne bi radio, sada su ljudi upuceni na to jedino resenje za kao neke normalne pare. Ja licno bih izbegao tu intervenciju po svaku cenu. Za Alfe, ne znam sto bi to neko radio...amortizera ima hvala Bogu.
Pa i nije iznudjeno... Evo ja za te skoro iste pare za koji oni rade modifikaciju 4 amortizera, napravim sebi 4 amortizera sa gasnim Bilstein uloskom... I jos mogu da prodam moje ispravne i budem u plusu :grin: :drink
Legenda kaže: "Postojali su ljudi koji su se javljali i kad im ne treba ništa..."
ki
kilson
Drug Član
Drug Član

Re: Kayaba vs Monroe vs Bilstein

Ned Jan 29, 2012 8:40 am

Hajde da vidimo tu racunicu, bas me zanima..?

Povratak na “Squadra Corse”