Eh gde poceti...

Bez duše bismo bili samo mašine...
Korisnikov avatar
rex1825
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm Q-Tronic Ti
Lokacija: Outerspace
Postovi: 36
Pridružio se: Sre Avg 03, 2011 7:53 pm

Eh gde poceti...

Ned Jan 19, 2020 4:08 am

Ode moja draga...

Pre par dana sam imao peh u Valjevu, na duplim trakama, naravno mojom krivicom, udario sam u auto ispred sebe posle naglog kocenja auta ispred tog. U bas tom trenutku kada su kocili ispred mene, ja sam bacio pogled desno za prestrojavanje i eto, srecom nije bila velika brzina ali tu je sta je.
Za svojih 20tak godina koliko vozim, ni u jednom trenutnku mi se nije desilo da budem u ni pribliznoj situaciji, ali otprilike za sve postoji prvi put.

Sad ne znam sta mi je ciniti sa postojecim automobilom, zao mi je auta mnogo, jer sam ulagao u njega i odrzavao.

Auto nije ispustio nikakvu tecnost, i ja sam sa manjim problemom stigao do Lajkovca posle nezgode. Sve od elektronike mu radi, ali se ponovo pojavio problem sa jednom brzinom ventilatora (hladnjenja motora) i upalila mi se lampica za air bag (pretpostavljam da je opet dzek ispod vozacevog sedista).

Sam udarac je bio pri nekih, pa nisam ni sam siguran ali mislim da je bilo oko 20km/h, mozda i manje, jer je auto bukvalno skoro pa stao.

Problem koji sam pomenuo je menjac, naime posle udarca, menjac bas tesko ulazi u brzine kad je motor upaljen, kao da ubacujes u brzinu a da nisi pritisnuo kvacilo do kraja, ali nema onog zvuka zupcanika. Kad je motor ugasen, sve je kao sto je bilo i pre toga, menjac bukvalno klizi po brzinama.
Oba majstora sa kojima sam pricao sumnjaju na jedan od cilindara samog kvacila.

Haubu jos nisam otvorio, jer mi ide slava za dva dana pa ne mogu sad, pored svih obaveza sa time da se zezam, jednostavno je pukla bravica, a pretpostavljam da su i vezni limovi u pitanju. Ali planiram kad sve ovo prodje, da i to obavim.

Evo par slika sta i kako izgleda i kako je izgledao (nemam jedino slike 17ica tu):
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Kao sto sam rekao, auto je redovono odrzavan, svakih 10k je menjano ulje, filteri i ostalo, pre 60k je radjen veliki servis, jula 2019 sam uzeo 4 nove Sava UHP2 225/45R17, dok sam pocetkom decembra 2019 uzeo 4 nove Krisalp HP2 205/55R16 gume. Trap na kolima je radjen pre 2 godine kod ljudi u Kragujevcu, sve je izmenjeno i stavljena su 4 Kaiaba amortizera, jedino sto tad nije menjano su bile gumice balans stangle napred, to je bilo planirano uz sledeci servis (za oko 1000km) zajedno sa levim i desnim nosacem motora.
Od elektronike sve radi, prednji levi i zadnji desni zvucnici su probili. I to je to...

Ja sam vec odlucio da uzmem 159 SW, bice po mogucstvu 2.4 Q-Tronic, tako da cu ovo ili prodati nekome ko zeli da sredi kola, ili cu je od Aprila prodavati u delovima, pa ako ima neko zainteresovan nek se javi.

Tesko mi pada jer me auto stvarno nikad nije ostavio nigde, i nikada nisam imao nikakav problem sa njim. Bukvalno je postao deo porodice, ali sta je tu je...
Korisnikov avatar
bums85
Contact:
Garaža: C220 Coupe
ex Alfa 156TI JTD16v '04.
ex Alfa 159 2.2 JTS
Lokacija: Las Vegas
Lokacija: Kacarevo
Postovi: 4587
Pridružio se: Uto Jan 12, 2010 11:11 am

Re: Eh gde poceti...

Ned Jan 19, 2020 11:22 am

Desava je, sve je do svakodnevnica u saobracaju, bitno da niko nije povredjen. Ne vide se slike, a sto se menjaca tice moguce da je cilindar ili potisni lezaj
Slika
Korisnikov avatar
milosnbgd
Drug Član
Drug Član
Garaža: c204, SLK
Lokacija: Beograd
Postovi: 2144
Pridružio se: Uto Sep 20, 2016 2:23 pm

Re: Eh gde poceti...

Ned Jan 19, 2020 11:25 am

Treba quotovati post da bi se videli linkovi......Nije koliko vidim bog zna koliko strasno, mada i meni da se desi npr verovtano bi odustao od popravke jer bih izgubio volju...Mada, delova za taj auto ima koliko hoces, mozda bi brze i lakse izvukao neke pare kad bi sredio...
ALFAFORZAITALIA
Korisnikov avatar
rex1825
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm Q-Tronic Ti
Lokacija: Outerspace
Postovi: 36
Pridružio se: Sre Avg 03, 2011 7:53 pm

Re: Eh gde poceti...

Ned Jan 19, 2020 2:22 pm

...auto je vec nasao novi dom, ali cemo prenos i sve ostalo odraditi posle srede.

Povratak na “Alfa Romeo 147 | Alfa Romeo 156 | 166 | GTV | GT”